پیام مهم سایت کوچولو

با سلام و خوش آمدگويي...

لطفا بعد از عضويت رايگان ، قوانين و آموزش فعاليت در كوچولو را مطالعه كنيد.

 

همچنین آپلودسنتر کوچولو با سرعت بالا با حجم نامحدود در حال راه اندازی می باشد:

upload.kocholo.org

۱۰ کشف برتر ۲۰۰۹

دسته بندی: عکس | نویسنده : admin | ۲ نظر

  

 معرفی ۱۰ کشف باستان‌شناسی برتر سال ۲۰۰۹ ، همراه با عکس و توضیح مختصر

برای خواندن این مطلب ،روی ادامه این مطلب یا عکس روبه رو کلیک کنید!

برای دیدن تمامی عکس ها این مطلب با کیفیت واقعی روی این عکس کلیک کنید

سایت نشنال جئوگرافیک در گزارشی به معرفی ۱۰ کشف باستان‌شناسی برتر سال ۲۰۰۹ پرداخت.

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com

 


 

1ـ بقایای کشتی ارواح جویندگان طلا؛ این کشتی به دزدان دریایی قاره آمریکا تعلق داشته و سال‌ها پیش غرق شده است و ماه نوامبر بقایای آن کشف شد.

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com  2ـ گنجینه طلای آنگلوساکسون‌ها؛ این گنجینه که از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین گنجینه کشف‌شده از آنگلوساکسون‌ها یاد می‌شود، در ماه جولای در انگلیس کشف شد و شامل صدها شیء تاریخی ساخته‌شده از طلاست.


بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com  3ـ دندان‌های جواهر‌کاری‌شده؛ این دندان‌ها که انسان را به یاد ستارگان موسیقی «هیپ هاپ» می‌اندازند، به ساکنان قاره آمریکا در ۲۵۰۰ سال پیش تعلق دارند و نشانگر مهارت دندان‌پزشکی ساکنان منطقه آمریکای جنوبی در هزاران سال پیش است.

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com  4ـ مقبره یکی از پادشاه‌های پرو؛ در این مقبره که ۱۵۰۰ سال قدمت دارد، آثار تاریخی متعدد از جمله جوهرات سلطنتی کشف شدند. البته شیوه ساخت این مقبره نیز منحصر‌به‌فرد است.

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com  5ـ حجاری‌های جیمزتاون؛ این حجاری‌ها که حدود ۴۰۰ سال قدمت دارند، به شیوه‌ای غیرعادی و راز‌گونه ایجاد شده‌اند. محققان امیدوارند با بررسی آن‌ها به رسوم ساکنان کشور آمریکا در صدها سال پیش پی ببرند.


بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com  6ـ آثاری قدیمی‌تر از استون‌هنج؛ این آثار در کشور انگلیس و شامل ویرانه‌های یک معبد، دو مقبره و دیگر آثار تاریخی‌اند که در کنار یکدیگر، دایره‌ای را تشکیل می‌دهند و سال‌ها پیش از استون‌هنج ساخته شده‌اند.


بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com  7ـ زیردریایی سامورایی؛ این زیردریایی به جنگ جهانی دوم تعلق دارد و در ماه فوریه در نزدیکی پرل هاربر پیدا شد.

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com۸ـ کشتی دزدان دریایی؛ در این کشتی که بقایای آن ماه مارس در سواحل کارولینای شمالی پیدا شد، آثار زیادی از جمله سکه‌های تاریخی، شمشیر و دیگر ابزار‌آلات جنگی کشف شدند.

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com  9ـ جمجمه جادوگر ایتالیایی؛ در ماه مارس جمجمه یک زن که احتمالا در قرون وسطا به‌عنوان یک جادوگر با قرار ‌دادن آجری در دهانش کشته شده است، در ایتالیا کشف شد.


بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar-20.com  10ـ اسکلت‌های شگفت‌انگیز؛ این اسکلت‌ها به محوطه‌ای تاریخی در آلمان از عصر سنگ تعلق دارند و همراه آنها زیور‌آلاتی ساخته‌شده از دندان سگ و اسکلت یک زن که به‌صورت نشسته دفن شده بود، کشف شدند.

 

برچسب ها :


ارسال نظر