پیام مهم سایت کوچولو

با سلام و خوش آمدگويي...

لطفا بعد از عضويت رايگان ، قوانين و آموزش فعاليت در كوچولو را مطالعه كنيد.

 

همچنین آپلودسنتر کوچولو با سرعت بالا با حجم نامحدود در حال راه اندازی می باشد:

upload.kocholo.org

عاشقانه انتقاد کنید

دسته بندی: روانشناسي | نویسنده : FARNAZ |

  

گاهی یک انتقاد کوچک به دلیل لحن بد باعث مشکلات بزرگ عاطفی بین زوجین می شود.به همین خاطر باید به راه های خلاقانه برای انتقادکردن اندیشید.
یکی از دلایلی که باعث می شود ادم ها انتقاد ها را نپذیرند این است که تا متوجه می شوند که دارد از انها انتقاد می شود سریع موضع تدافعی می گیرند.خب تصور کنید اگر این انتقاد در زمانی به انها بشود که فرد انتقاد کننده حضور فیزیکی نداشته باشد این حالت تدافعی پیش نمی اید .همچنین فردی به او انتقاد شده فرصت دارد تا به موضوع مورد انتقاد خوب فکر کندتوصیه ی ما این است که با واسطه انتقاد کنید.حالا با کدام واسطه؟!
۱-صدایتان را ضبط کنید.حرفهایتان را در یک فایل صوتی اماده کنید و ان را در قالب یک CD یا فلش در یک جعبه ی زیبا به همسرتان بدهیدیا حتی اگر می خواهید یک حس نوستالیژیک هم قاطی ماجرا شود روی نوار کاست این کار را انجام دهید.سعی کنید در اغز انتقادتان از جمله ی های عاشقانه شروع کنید .پیشنهاد ما این است که یک شعر عاشقانه بخوانید بعد خوبی های همسرتان را بیان کنید بعد از او بخواهید از شما انتقاد کند و به او بفهمانید که انتقادات او از شما باعث رشد شما می شود و در اخر اتنقاد خود را به او بگویید.
۲-می توانید نامه هم برای ش بنویسید.سعی کنید نامه با دست خط خودتان باشد اگر دستی در نقاشی دارید ان را با دستان خود تزیین کنید.

برچسب ها :


ارسال نظر