سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

عوامل بدحجابی؛ از تمایل به خودنمایی تا احساس خود کم بینی

دسته بندی: گوناگون | نویسنده : FARNAZ |

  

“بدحجابی” به عنوان یکی از ناهنجاری های اجتماعی از عوامل مختلفی چون خودنمایی، ارضای تمایلات نفسانی، ناکامی در ازدواج، حس خود کم بینی و تربیت نادرست فکری و عقیدتی ناشی می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از نتایج شیوع فرهنگ غربی در دنیا به ویژه جهان اسلام، گسترش فساد و بی حجابی در بین زنان و دختران و دور شدن جوانان از معنویت و ایجاد زمینه های مختلف برای گرایش به فساد و منکرات است. هر چند بدحجابی بسیاری از زنان و دختران با انگیزه مخالفت آنها با دین نیست و تنها نوعی سهل انگاری و بی توجهی است، ولی با دقت و تامل در می یابیم که اخیرا عواملی سبب افزایش فوق العاده بدحجابی در سطح جامعه شده که اگر آگاهی های کافی نسبت به این معضل اجتماعی و پیامدهای منفی ناشی از آن به مردم داده نشود بدون شک در آینده نزدک با مشکلات بزرگتری روبرو خواهیم شد.

عفت و پاکدامنی با آفرینش زن همراه بوده و زن از ابتدای خلقت عفت گرا و پاکدامن بوده است. پاکدامنی و نجابت در هویت زن جایگاه ویژه و مهمی دارد که خود زنان هم خواهان آن هستند، اما متاسفانه عده ای از زنان شخصیت انسانی خود را هیچ انگاشته و با بدحجابی، خویشتن را در معرض چشمان هرزه هواپرستان قرار می دهند و از نگاههای بیماردلان هیچ هراسی ندارند.

-خود نمایی؛ برخی از زنان به بیماری خودنمایی گرفتارند. آنان دوست دارند محبوب دل مردها باشند و علاقه همسری برای ارضای روحیه آنها کافی نیست. اینگونه زنها محبوبیت عمومی را می طلبند لذا می کوشند با پوشیدن لباسهای مختلف، حرف زدنهای با ناز و کرشمه استعمال ادکلن های تند و…دلهای مردان را به سوی خود جلب کنند، غافل از اینکه با این کار شخصیت و آبروی خویش را از بین خواهند برد، زیرا با این خودنمایی ها فقط انسانهای چشم چران و شهوت پرست را که دل های بیمار و مریض دارند به خود جلب کرده اند و هر لحظه ممکن است به چنگال یکی ازآنها گرفتار شوند و تا مرز نابودی پیش روند.

-ارضای تمایلات جنسی؛ برخی که در طوفان تمایلات و غریزه جنسی قرار گرفته اند برای اطفا آتش شهوت به خود آرایی دست می زنند، اما غافلند که این راه صحیح پاسخ گویی به تمایلات جنسی نیست، بلکه این کار آتش شهوت را شعله ور می کند. باید این دسته از دختران و زنان بدانند بهترین روش برای ارضای تمایلات جنسی ازدواج است و اگر وسایل و امکانات ازدواج برای آنها مهیا نیست باید عفت و پاکدامنی پیشه کنند تا خداوند آنان را به فضلش بی نیاز سازد.

-عدم موفقیت در ازدواج؛ عده ای از دختران و بعضی از زنانی که در زندگی زناشویی شکست خورده و از شوهرانشان طلاق گرفته اند خودنمایی و بدحجابی را وسیله ای برای ازدواج موفق و ارضای غرایز خود می پندارند. آنان تصور می کنند که با خود آرایی می توانند جوانان را به سمت خود جلب کنند و سرانجام با شوهر ایده آل خود ازدواج کنند. لیکن چنین افرادی در بیشتر مواقع نه تنها موفق نمی شوند بلکه وقتی آگاه و بیدار می شوند که خود را غرق در مرداب فساد و تباهی می بینند که هم آبروی و حیثیت خود و خانواده خویش را بر باد داده اند و هم دامن عفت و پاکدامنی خویش را آلوده کرده اند.

-عقده حقارت؛ خود کم بینی یا عقده حقارت مجموعه ای از افکار است که به وسیله برخی از عواطف به هم پیوند یافته، ایجاد می شود و این احساس را در شخص به وجود می آورد که از دیگران و همسالان خویش کمتر و پایین تر است. نا امیدی، ناکامی، پریشانی و شکست نشانه های بارز این مشکل روحی است. منشا خود کم بینی ممکن است وضعیت جسمی، محیط زندگی، مسائل روحی و ذهنی، خواسته های سرکوب شده یا آمیزه ای از آنها باشد. در روایتی امام هادی(ع) فرموده اند؛ هیچ گونه امنیتی از شر کسانی که خود را خوار و ناچیز می شمارند وجود ندارد.

کسانی که عقده حقارت و خویشتن خویش را خوار و ذلیل می یابند جامعه را دچارمشکل می کنند و اجتماع و خانواده از شرآنها در امان نیست. این افراد برای جبران این مشکل و کمبود روحی چه بسا به کارهای خطرناکی دست بزنند. به طور مثال برای این که در جامعه به آنها نگاه کنند و مورد توجه افراد کوچه و بازار قرار گیرند و عقده حقارت را به گونه ای جبران نمایند، به بدترین و زننده ترین وضع ممکن در جامعه حاضر می شود.

از نظر علمی اولین و مهمترین وسیله درمان نگرانی ها و عقده های روحی محاسبه نفس و تحلیل حالات روحی بیمار و شناختن علل واقعی احساس حقارت و متذکر شدن نقاط قوت و استعدادهای شخصی فرد می باشد. بنابراین بدون شک عمده ترین خطراتی که نسل جوان اعم از دختر و پسر را تهدید می کند عبارتند از دوستی های مخرب، معاشرت های آلوده و مشکوک، گرایش به فرهنگ غرب، انتخاب الگوهای نامطلوب، احساس پوچی، فقر معنویت، روی آوردن به اعتیاد، مشروبات و نظایر آنها.

اما ریشه اصلی این خطرات را که زمینه ساز بسیاری از ناهنجاری ها و بزهکاری های اجتماعی است فقدان آموزشهای دینی در خانواده است. علمای علوم تربیتی معتقدند مهمترین نهاد تاثیر گذار در رشد فرهنگی دینی و تربیتی انسان خانواده است. بنابراین زمانی که یک دختر جوان با مسائل و مفاهیم دینی در خانواده آشنا نشده و والدین نسبت به تربیت صحیح و اسلامی او کاملا بی تفاوت بوده چگونه می تواند حجاب کامل داشته باشد و مسائل محرم و نامحرم را رعایت کند و قبل از آنکه شخصیت دختران با بدحجابی رشد کند آنان را با فرهنگ زیبای حجاب پرورش دهیم.

برچسب ها :


ارسال نظر