سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

مردان متاهل در فضای ویچت

دسته بندی: اخبار جالب | نویسنده : FARNAZ |

  

حضور در فضای مجازی برای من بسیار مبارک بوده و خیلی برکت داشته است؛ سرمایه های اجتماعی بسیاری به دست آورده ام؛ به عبارت دیگر هر کدام از وبلاگ نویسان حلقه دوستانم، بخش مهمی از سرمایه های اجتماعی من محسوب می شوند. از طرف دیگر، حاصل حضور در این فضا، تالیف یک کتاب و چندین مقاله علمی بوده است. اینها فقط جنبه مثبت شبکه جهانی اینترنت است!
الهی شکر
اما این فضای مجازی، رویه دیگرش را نیز به من نشان داد. از یک جهت، ترکش های گمنامی و اعتماد بیجا در این فضا، بال و پرم را گرفت و از جهت دیگر با واقعیت تلخی روبرو شدم که داستانش به شرح زیر است.
با همین زمینه فکری منفی، با یکی از همکارانم که جامعه شناس است در مورد فضای مجازی، صحبتی قابل تامل داشتم. یک ساعتی در مورد امتیازات و تاثیرات منفی دنیای مجازی و اینترنت و فیسبوک و … صحبت کردیم. بحث به ابزار جدیدی به نام ویچت Wechat رسید و من از موهبت ویچت برایش گفتم. با ذوق بیان کردم که کار ارتباط مرا با خانواده ام که راه دور هستند آسان کرده و من هر روز عکس ها و صدایشان را در لحظه می توانم دریافت کنم و دیگر گرفتاری ورود به ایمیل و دانلود برطرف شده است. اما این همکار عزیز واقعیت تلخی را برایم مطرح کرد.
او بیان کرد که برای انجام کار تحقیقاتی اش، هنگامی که با پروفایل و هویت زنانه وارد ویچت شده است؛ کسانی که برایش درخواست دوستی داده اند همه مرد بوده اند که البته اکثرشان بعدا خود را متاهل هم معرفی کرده اند! و حتی بعد از اینکه همکارم خود را متاهل معرفی می کند، آنها همچنان به ادامه ارتباط مصر بوده اند!
می گفت روز تعطیل، غروب، صبح، شب و هر لحظه که آنان از کار فارغ می شدند به ویچت می آمدند و با ذکر یک “سلام” و “خسته نباشید” خواهان برقراری ارتباط بوده اند.
نکته قابل تامل در این مطلب این است که واقعا چرا مردان متاهل در این فضا حضور دارند و دنبال چه هستند؟ دنیا عوض شده؟ ارتباطات نوین چه بلایی بر سر خانواده ها دارد می آورد؟ بانوان ما کجا تشریف دارند وقتی همسرانشان در ویچت مشغول هستند؟
حضور جوانان در این فضا، و برقراری ارتباط با جنس مخالف، خارج از بحث شرعی و اخلاقی، نسبتا قابل تبیین و توجیه است! اما در مورد مردان متاهل که در این فضاها دنبال یک گوش شنوا برای شنیدن دردودل هایشان می گردند نمی توان به راحتی گذشت! این محقق تاکید می کرد که بسیاری از این مردان، تنها دنبال یک هم صحبت هستند تا برایشان صحبت کنند! و البته غالب آنها از همسرانشان رضایت نداشته اند!
جالب اینجاست که درصد بالایی از این مردان متاهل، نسبت به حضور همسرانشان در این فضا حساس هستند و دلیلش را نوعی غیرت مردانه ذکر کرده اند.
چه باید کرد؟

برچسب ها :


ارسال نظر