سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

وسواس و فرصت سوزی در پاسخ دادن به خواستگار

دسته بندی: مقالات روانشناسي | نویسنده : FARNAZ |

  

خواستگار خوب را به امید آمدن خواستگار ایده آل رد نکنید
دختری ۲۴ساله هستم. ۲سال است خواستگاری سالم و با ایمان دارم که هر ۲راضی به ازدواج هستیم، اما خانواده ام به بهانه این که خواستگار بهتر از او خواهد آمد، به من اجازه ازدواج نمی دهند. همچنان بلاتکلیفم و منتظر شاید که یکی دو سال دیگر اجازه ازدواج دهند.
گاهی ترازوی سنجش ملاک های برخی از دخترخانم ها برای ازدواج و انتخاب همسر آینده درست کار نمی کند. هرچه سبک و سنگین می کنند، نمی توانند به این نتیجه برسند که «بله» را بگویند یا همچنان منتظر گزینه های جدیدی باشند. برای پاسخ به این سوال به سراغ «رضا آذریان» کارشناس و مشاور خانواده رفتیم. او در پاسخ به این مخاطب گفت: اگر این تعلل بی دلیل یا حداقل دلیل منطقی برای آن وجود نداشته باشد، به طور قطع نتیجه اش حسرت خوردن و شاید پشیمان شدن در آینده به خاطر از دست دادن این مورد خواهد بود. البته شاید دلایل خانواده هم در این باره منطقی باشد. در آن صورت باید دید که آیا این خواستگار واقعا مناسب است؟!
نداشتن برنامه مشخص ریشه این مشکل است
ریشه این مشکل که برای خیلی از دخترها و پسرها به وجود می آید، این است که برای ازدواج شان طرح و برنامه مشخصی ندارند. وقتی دخترها و پسرها چارچوب و ابعاد مختلف یک ازدواج موفق را نمی دانند، به طور قطع در انتخاب شان به وسواس های بی جا دچار خواهند شد. اگر جوانان آماده ازدواج این ابعاد را بدانند، دیگر دلیلی برای تعلل کردن نخواهند داشت. اگر دختر و پسری قصد ازدواج دارند، باید گام هایی را با دقت بردارند تا به راحتی برای خود و خانواده شان مشخص شود که آیا هنوز برای نشستن پای سفره عقد باید صبر کنند یا نه. در ادامه این گام ها را مرور می کنیم:
۱ – آیا خواستگارتان آمادگی ازدواج را دارد؟
گام اول، این است که دختر و پسر مطمئن شوند که آیا پختگی لازم را برای ازدواج دارند یا نه؟ برای پاسخ به این سوال هم، پس از بررسی شخصیتی خودشان، باید دقت کنند که آیا طرف مقابل شان هم آمادگی ها و مهارت های قبل از ازدواج را کسب کرده است یا نه؟ اگر به این نتیجه رسیدند که هر ۲ آمادگی های قبل از ازدواج را کسب کرده اند، گام اول را محکم برداشته اند.
۲ – آیا خواستگارتان را بر اساس معیارهای منطقی انتخاب کردید؟
در گام دوم، دختر و پسر باید اصول انتخاب همسر را رعایت کنند. یعنی باید به تناسب های فرهنگی و اقتصادی و هم کفو بودن دقت کنند، همچنین تحقیق های مناسب برای شناخت یکدیگر را به بهترین وجه انجام دهند. جمع آوری اطلاعات برای شناخت طرف مقابل از راه های مختلفی کسب می شود. بعضی اطلاعات از طریق گفت وگوی مستقیمی که دختر و پسر در جلسات آشنایی شان زیر نظر خانواده ها دارند، حاصل می شود. بعضی اطلاعات نیز از توجه به رفتارهای غیرکلامی طرف مقابل به دست می آید. البته نباید به اطلاعاتی که از مراحل ذکر شده کسب می شود، اکتفا کرد. باید از آشنایان، دوستان و … هم تحقیق کنید.
۳ – آیا خواستگارتان ملاک های ضروری شما را دارد؟
در گام سوم، باید معیارها و ملاک های اصلی در انتخاب همسر آینده تان را مشخص کنید تا متوجه شوید که خواستگارتان چه میزان از آن معیارها را دارد. این ملاک و معیارها ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد. ملاک آن ویژگی موردنظر شماست که می خواهید همسر آینده تان داشته باشد و معیار آن ابزار اندازه گیری است که شما با آن ابزار می فهمید که آیا ملاک های موردنظر شما در همسر آینده تان وجود دارد یا نه.
ملاک ها به ۲دسته ملاک های ضروری و غیرضروری دسته بندی می شوند. ملاک های ضروری، ملاک هایی هستند که شما به هیچ عنوان نمی توانید از آن ها بگذرید. شما در انتخاب ملاک های ضروری باید دقت لازم را به خرج دهید چون اگر ملاک های اصلی شما اشتباه باشد، انتخاب تان هم به طور قطع اشتباه خواهد بود. بعد از این که ملاک های مناسب را به اختیار خودتان انتخاب کردید، انتخاب معیار درست اندازه گیری این ملاک ها هم بسیار حائز اهمیت است. مثلا اگر یکی از ملاک های ضروری شما در انتخاب همسر آینده تان توجه طرف مقابل به اقامه نماز است نباید این مسئله فقط در حد یک وعده مطرح شود و باید نسبت به آن به یقین برسید، اما در ملاک های غیرضروری یک تفاهم نسبی کافی است و نباید بگوییم صد در صد لازم است. پس اگر در ملاک های ضروری توافق ۱۰۰درصدی و در ملاک های غیرضروری یک توافق نسبی حاصل شد، ندادن جواب مثبت به این ازدواج در آینده پشیمانی به بار خواهد آورد و به عبارتی جایی برای تعلل و درنگ و نشستن به امید آمدن خواستگار بهتر وجود ندارد.
حفظ احترام والدین
اما نکته بسیار مهم دیگر در این باره حفظ احترام والدین است. شاید درباره ازدواج و انتخاب همسر آینده، نظر شما با نظر والدین تان متفاوت باشد و شما دیدگاه های آنان را نپسندید، اما نباید فراموش کنید که رعایت احترام والدین بر شما واجب است حتی اگر نظری مخالف عقیده و باور شما دارند، با این حال می توانید با حفظ احترام والدین خود از یک فرد مورد اعتماد در فامیل که پدر و مادرتان او را قبول دارند، یا یک مشاور متعهد و متخصص در حوزه ازدواج کمک بگیرید و با آنان بیشتر گفت وگو کنید، دلایل نگرانی خود را بگویید و از طرفی دلایل آنان را برای پاسخ منفی به خواستگارتان نیز بشنوید، چرا که ممکن است دلایل مخالفت آنان بر اساس تجربه ای که دارند کاملا منطقی باشد.

برچسب ها :


ارسال نظر