پیام مهم سایت کوچولو

با سلام و خوش آمدگويي...

لطفا بعد از عضويت رايگان ، قوانين و آموزش فعاليت در كوچولو را مطالعه كنيد.

 

همچنین آپلودسنتر کوچولو با سرعت بالا با حجم نامحدود در حال راه اندازی می باشد:

upload.kocholo.org

دنیایی از خیال در ازدواج‌های اینترنتی

دسته بندی: روانشناسي | نویسنده : FARNAZ |

  

یک روانپزشک گفت: پایه‌های ازدواجی که بر مبنای آشنایی لحظه‌ای و در دنیای غیرواقعی شکل گیرد بدون تردید فرو خواهد ریخت.سفیدچیان با بیان این طلب گفت: کارشناسان حوزه سایبری مهم‌ترین ویژگی فضای چت و اینترنت را، نشاندن تخیل و احساس به جای واقعیت می‌دانند این جابه‌جایی آنقدر ظریف اتفاق می‌افتد که افراد سادگی دنیای خیال را با جهان واقعیت اشتباه می‌گیرند.
وی تصریح کرد: در بررسی علل طلاق، شیوه همسریابی از مهم‌ترین فاکتورهای دخیل در انتخاب است از این رو پایه‌های ازدواجی که بر مبنای آشنایی لحظه‌ای و در دنیای غیرواقعی توام با تخیل،‌ احساس‌های مواج و گذرا شکل گیرد بدون تردید فرو خواهد ریخت.
سفیدچیان اظهار داشت: کسانی که از دنیای واقعی فرار می‌کنند و دچار کشمکش‌های رفتاری و عاطفی مانند بدگمانی، بدبینی‌، ناامیدی و اعتماد به نفس پایین هستند، بیشتر در معرض ازدواج اینترنتی و اعتیاد به نت قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: از پیامدهای ازدواج اینترنتی که بر پایه احساس گذرا و غیرواقعی شکل گرفته‌ ارتباطات نامطمئن و گاهی سودجویانه، کنترل وسواس‌گونه، تغییر ارزش‌ها و ترویج ازدواج بدون اذن والدین است.
سفیدچیان خاطرنشان کرد: راهکارهای مهم پیشگیری از چنین ازدواج‌هایی تشکیل خانه‌های مشاوره‌ای به منظور ترویج همسریابی صحیح به ویژه در محلات و دانشگاه‌ها، آگاه‌سازی خانواده‌ها و آموزش و افزایش مهارت‌های ارتباطی جوانان و نوجوانان است.

برچسب ها :


ارسال نظر