سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

شوهرم اهل متلک و کنایه زدن است!

دسته بندی: روانشناسي, زناشويي | نویسنده : FARNAZ |

  

دختری ۲۰ ساله هستم، در دوران عقد به سر می برم. شوهرم تحصیل کرده است و من به شدت به او علاقه دارم، اما مدت دو هفته است که با هم قهریم، او اهل کنایه زدن و متلک گفتن است و اشتباهات کوچک من را تلافی می کند. به من بی توجهی و از خانواده ام دوری می کند و خانواده خودش را بیشتر از ما دوست دارد.

اعظم متین نژاد- کارشناس ارشد روان شناسی:قهر! متلک! تلافی! و … تبادل هایی مخرب برای یک رابطه صمیمانه است.وجود اختلاف در زندگی زناشویی به خاطر تفاوت های زن و مرد، اختلافات فرهنگی، بزرگ شدن در دو محیط متفاوت و … امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است. اما آن چه که این اختلافات را به فضایی برای حل تعارضات، رشد و پختگی رابطه و درک و تفاهم تبدیل می کند یا فضایی برای ابراز پرخاشگری و متشنج کردن اوضاع، به نحوه واکنش ما به این اختلافات و روش هایی که برای حل آن در نظر می گیریم بستگی دارد. دعوا با صدای خیلی بلند به رابطه صدمه نمی زند بلکه هنگام دعوا؛ سرزنش، تحقیر و تمسخر، حالت های بدنی خصمانه، دست های گره کرده و حالت چهره است که به رابطه صدمه می زند. هر بار بعد از چنین دعواهایی احساس می کنید، بیشتر از طرف مقابل دور شده اید و بیشتر احساس آزردگی و ناامیدی می کنید. ارتباط تحقیرآمیز،عزت نفس همسران را متزلزل می کند و حل مسئله دوجانبه را غیرممکن می سازد. از طرف دیگر ارتباط شفاف از عزت نفس محافظت و فضای مناسبی را برای حل مشکلات فراهم می کند. ارتباط شفاف به معنای این است که ما مسئولیت عواقب گفته های خود را بپذیریم.

راهکارهای ارتباط شفاف
۱- از به کار بردن کلمات و اصطلاحات قضاوتی اجتناب کنید: کلماتی مثل «بی فکر» و «خودخواه» کلمات و اصطلاحات قضاوتی هستند که به حس ارزش فرد حمله می برند.
۲- از برچسب های کلی اجتناب کنید: با برچسب زدن به شخصیت همسرتان حمله می کنید. پیامد این پیام ها از بین رفتن حس اعتماد و صمیمیت است.
۳- از پیام های سرزنشگر و اتهامی خودداری کنید: مضمون این پیام ها چنین است «من احساس ناراحتی می کنم و تو مسبب آن هستی»، «تو بد هستی و در انجام رفتار موردنظر دچار اشتباه شدی».
۴- از بیان سوابق گذشته اجتناب کنید: درباره موضوعات فعلی صحبت کنید. پیام این جملات این است که «تو آدم بدی هستی، تو همیشه همین گونه بوده ای و هیچ تغییری نکرده ای» رجوع به گذشته به جای این که منبعی برای روشن ساختن باشد، عاملی خواهد شد که رابطه شما را بیشتر تخریب می کند.

برچسب ها :


ارسال نظر