پیام مهم سایت کوچولو

با سلام و خوش آمدگويي...

لطفا بعد از عضويت رايگان ، قوانين و آموزش فعاليت در كوچولو را مطالعه كنيد.

 

همچنین آپلودسنتر کوچولو با سرعت بالا با حجم نامحدود در حال راه اندازی می باشد:

upload.kocholo.org

آموزش تصویری درست کردن کارت هدیه زیبا

دسته بندی: آموزش, گوناگون | نویسنده : NaZaniiin |

  

“آموزش ساخت کارت هدیه با گل های ساتن”


می‌توانید با چسباندن مواد مختلف مانند پارچه، گل یا گیاهان خشک شده ، کاغذهای رنگی و … قرار دادن ان ها در کنار هم اشیاء بسیار زیبایی بسازید، در اینجا درست کردن یک کارت هدیه زیبا را آموزش می‌دهیم البته از این کار میتوانید برای کارت دعوت، جلد آلبوم، قاب عکس و .. نیز استفاده کنید.

مرحله اول: موادی که لازم داریم :

۱٫     پارچه ساتین در رنگهای مختلف
۲٫     پارچه کنفی یا حتی گونی
۳٫     قیچی
۴٫     نخ و سوزن
۵٫     چسب سفید
۶٫     شمع یا فندک
۷٫      یک کاغذ ضخیم

مرحله دوم : آماده کردن پس زمینه
برای پس زمینه در اینجا از پارچه کنفی یا گونی استفاده کردیم اما شما می‌توانید از هر پارچه ای استفاده کنید. یک تکه مربعی یا مستطیلی کوچک از پارچه ببرید  از اندازه کاغذ کوچکتر باشد، از هر طرف ۲ یا ۳ رشته بردارید تا اطراف پارچه مانند تصویر شود، پس زمینه آمادست.

مرحله سوم : گل های ساتن
برای ساختن گل‌های ساتن برای روی کارت ، از هر رنگ پارچه به ۴ یا ۵ دایره با اندازه‌های مختلف (همانطور که در تصویر میبینید)، ببرید. بعد از بریدن دایره ها به دقت دورتادور دایره ها را با شمع یا فندک بسوزانید . بعد این دایر ها را از بزرگ به کوچک روی هم قرار داده و با نخ و سوزن از وسط دایره به هم بدوزید ، برای زیباتر شدن کار در وسط گل از یک مروارید به رنگ  دلخواه استفاده کنید. به همین صورت چند تکه دیگر برای برگ‌های گل از پارچه ببرید.

مرحله چهارم: قرار دادن تکه ها کنار هم
الان گل ها و برگ های شما آمده اند، با استفاده از چسب آن ها را کنار هم روی پس زمینه ای که درابتدا درست کردیم بچسبانید. قبل از چسباندن ترتیب قرار گیری گل ها را روی پارچه مشخص کنید. صبر کنید تا چسب خشک شود.

مرحله پنجم: اتمام کار
یک کاغذ ضخیم برای کاغذ کارت آماده کنید، می‌توانید از کاغذ رنگی استفاده کنید یا اینکه کاغذ را به دلخواه رنگ کنید. ترجیحا از رنگی استفاده کنید که با بقیه کار مانند گل ها و .. هماهنگی داشته باشد.
به پشت پارچه ای که برای پس زمینه آماده کرده اید چسب بزنید و با دقت آن را روی کاغذ بچسبانید، کمی آن را فشار دهید تا روی کاغذ بچسبد. اجازه دهید چسب خشک شود.

برچسب ها :


ارسال نظر