پیام مهم سایت کوچولو

با سلام و خوش آمدگويي...

لطفا بعد از عضويت رايگان ، قوانين و آموزش فعاليت در كوچولو را مطالعه كنيد.

 

همچنین آپلودسنتر کوچولو با سرعت بالا با حجم نامحدود در حال راه اندازی می باشد:

upload.kocholo.org

مقدار صحیح خوردن تخم مرغ در روز

دسته بندی: غيره, گوناگون | نویسنده : saeed | بدون نظر

  

مقدار صحیح خوردن تخم مرغ در روز

مقدار صحیح خوردن تخم مرغ در روز

در روز جهانی تخم مرغ کارشناس تغذیه و رژیم های غذایی خوردن روزی یک عدد تخم مرغ را توصیه کردند.

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تخم مرغ سرشار از مواد مورد نیاز بدن و مصرف روزانه یک عدد از این ماده غذایی برای هر فرد سالم ضروری است.
 
آزاده لعلی پنجشنبه همزمان با روز جهانی تخم مرغ در گفت و گو با ایرنا افزود: برای افرادی که بیماریهای قلبی و عروقی، فشار خون بالا، دیابت یا سابقه حساسیت به تخم مرغ دارند، مصرف سه تخم مرغ در هفته پیشنهاد می شود.

 
وی بیان کرد: تخم مرغ از ترکیب چند ماده غذایی نظیر پروتیین و چربی مفید تشکیل شده و یکی از معدود غذاهایی است که می تواند نیازهای بدن را به صورت متعادل تامین کند. به گفته لعلی، مصرف یک عدد تخم مرغ ۷۵ کالری انرژی برای بدن تولید می کند.

 
وی با بیان اینکه تخم مرغ از مواد معدنی است که پروتیین آن ۱۰۰ درصد جذب بدن می شود، افزود: به همین سبب به ورزشکاران توصیه می شود سفیده تخم مرغ را زیاد مصرف کنند.

 
این کارشناس تغذیه با اشاره به باورهای غلط درباره ضررهای تخم مرغ گفت: کلسترول موجود در یک عدد تخم مرغ ۲۱۰ میلی گرم است که در گذشته تصور بر این بود که این کلسترول در ایجاد بیماریهای قلبی و عروقی نقش دارد.

 
وی ادامه داد: تحقیقات انجام شده نشان داده است که کلسترول موجود در تخم مرغ نه تنها از بیماریهای قلبی و عروقی جلوگیری می کند، بلکه به دلیل اثرات مفید آن نقش پیشگیری کننده نیز دارد.

 
لعلی افزود: مصرف تخم مرغ در زنان باردار و شیرده، کودکان و نوجوانان در حال رشد و بزرگسالان مورد تاکید است.

 
۹ اکتبر برابر با ۱۷ مهر ماه روز جهانی تخم مرغ نامگذاری شده است.

برچسب ها :


ارسال نظر