سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

گلشیفته فرهانی

دسته بندی: سينما و تلويزيون | نویسنده : admin |

  

عکسها و بیوگرافی کامل گلشیفته فرهانی


برای دیدن و خواندن روی ادامه کلیک کنید

 

Ads by 5rah.com


  


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 


 

 

 

 گلشیفته فراهانی


نام اصلی:رهاورد فراهانی

تاریخ تولد: ۱۳۶۲

محل تولد:تهران

 مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل  هنرستان موسیقی

و اما…

براى یادآورى گلشیفته فراهانى نیازى نیست به ذهنمان خیلى فشار بیاوریم. او از همان اولین فیلمش آشنا بود. جلوه اى از تمام دختران ساده، صمیمى و البته کمى شیطان و سبک سر ایرانى در بازى او نمایان بود و همین آینده درخشانى را براى او قابل پیش بینى مى کرد. گلشیفته فراهانی اولین حضورش در سینما با درخت گلابی بود. وقتی قرار شد داستان گلی ترقی توسط داریوش مهرجویی ساخته شود، محمدرضا شریفی نیا که همکار شقایق فراهانی بود عکس های گلشیفته را نزد مهرجویی برد و مهرجویی طی چند تست، فراهانی را برای نقش «میم» درخت گلابی برگزید. صداقت و به نوعی ساده بودن میم و در عین حال شیطنت اش باعث شد تا شخصیتی به وجود بیاید که در کنار تمام مشکلات طول فیلم لبخند بزند، روی درخت برود، بدود و بی اعتنا به خواستگارها بازی با بچه های دیگر را ادامه دهد. درخت گلابی گامی موفق برای فراهانی به سوی دنیای سینما بود. گامی که باعث شد تا رشته دانشگاهی اش موسیقی را رها کند و مجذوب سینما شود. فراهانی بعد از درخت گلابی، نقش کوتاهی در هفت پرده را مقابل مهدی احمدی بازی کرد. فرشته ای که برای دادن یک پیغام سعی می کند یکی از جوان های هفت پرده را از ناامیدی دور کند. او دومین کارش را برای کارگردانی انجام داد که برای اولین بار فیلم می ساخت و لذت کار با فرزاد موتمن را هرگز فراموش نکرد. در فاصله  ای نه چندان زیاد «زمانه» حمیدرضا صلاحمند ساخته شد. اما این بار فراهانی در زمانه آن گلشیفته بااستعداد نبود؛که این امر را میتوان در عوامل وکارگردانی فیلم جستجو کرد به علت اینکه این فیلم جزء بدترین فیلم های بازیگران مطرحی چون هدیه تهرانی ومحمد رضا گلزار هم بود هرچند حتی خودش هم می گوید تا به امروز هرگز فیلم را ندیده است.
فراهانی مدتی از سینما دور بود سپس با دو فیلم موفق بوتیک و اشک سرما، دوباره همان موفقیت درخت گلابی و هفت پرده را تجربه کرد. در بوتیک، اتی دختری فراری وخودسر است که نمونه های آن در جامعه امروز بسیار به چشم می خورد. اگر چه حمید نعمت ا… هم زحمت زیادی برای درآمدن حس هر کدام از کاراکترهایش کشیده و شاید نتیجه زحماتش هم این بود که بوتیک فیلم برگزیده هیات داوران و فیلم اول بیست و دومین جشنواره فیلم فجر شود. فراهانی بعد از بوتیک، در اشک سرما هم بازی کرد. نقش روناک، یک چوپان کرد که لهجه و بازی او، کاملاً متفاوت از فیلم های قبلی اش بود. در آوردن لهجه کردی در آن فضای غیرقابل باور، نشانه تمرین زیاد فراهانی برای این نقش بود. اشک سرما در جشنواره به نمایش درآمد، با اقبال تماشاگران روبه  رو شد و حالا چند روزی است که برپرده رفته تا در اکران عمومی با مخاطب امروزی ارتباط برقرار کند؛. در کنار این دو فیلم گلشیفته فراهانی در جایی دیگر فیلم متفاوت مهدی کرم پور هم بازی کرده است. رها دختری جنوبی و آبستن در فیلم جایی دیگر است که درگیر یکسری مشکلات می شود. شاید بتوان گفت که فراهانی برای نخستین بار نقش یک زن کامل و باردار را هم در این فیلم پذیرفته؛ نقشی که تاکنون از او در فیلم هایش ندیده بودیم.
گلشیفته فراهانی پیش از شروع کار در سینما، در چند تئاتر و کار عروسکی در کنار پدرش فعالیت کرد. اما بازیگری او را از موسیقی دور کرد.. تندیس جشن هشتم خانه سینما در شرایطی به فراهانی تعلق گرفت که او در ایران نبود و برای نمایش اشک سرما در ژاپن به این کشور سفر کرده بود؛ جایزه  ای که پاسخی به همه تلاش های این بازیگر در سال قبل و نقش آفرینی های متفاوتش بود. پس از این فیلم ها گلشیفته فراهانی در بندر انزلی مقابل دوربین بهار خزر فیلمی از دکتر علی رفیع
ی رفت. او این بار در مقابل رضا کیانیان یکی از بازیگران با تجربه کار کرد. گلشیفته تجربه بازی در پروژه های فرا مرزی را هم دارد. او در این مدت در بابا عزیز مقابل دوربین ناصر خمیر کارگردان تونسی و در دو فرشته مقابل دوربین محمد حقیقت، ایرانی مقیم فرانسه رفته است. فضای تئاتری کار رفیعی که احتمالاً فضایی فوق العاده برای بازی گلشیفته رقم زده و کار در دو فیلم متعلق به موج جشنواره  ای می تواند سبب شناخته شدن فراهانی در خارج از کشور و حتی کسب جوایز بین المللی برای او شود؛ که همانا کسب مقام بهترین بازیگر زن در جشنواره نانت فرانسه(جشنواره فیلم سه قاره)بودگلشیفته فراهانی بازیگری است که مرز میان نوجوانی تا جوانی در سینما را با زحمت فراوان و با موفقیت پیموده و حالا می تواند در اندیشه تثبیت خود به عنوان یک ستاره در سینمای ایران باشد. بازیگری که در این سال ها همیشه سعی کرده به دور از سایه پدر و خواهر بازیگرش و فراتر از مرزهای خانواده، نشان دهد نه یکی از بچه های سینما و نه از نسل دوم سینماست. او به عنوان یک بازیگر مستقل حالا آنقدر به موفقیت رسیده که کسی نتواند با این جملات، بازی های درخشانش را زیر سؤال ببرد. فقط نگاه کنید به بازی او در صحنه روی پل فیلم بوتیک در مقابل محمدرضا گلزار و البته صحنه ای که در غار فیلم اشک سرما سعی می کند خودش را راضی کند تا کاوه با بازی پارسا پیروزفر را هدف قرار دهد. حرکات صورت و نوع واکنش او به موقعیت در این دو صحنه از این دو فیلم کافی است تا باور کنیم سینمای ایران یک بازیگر تمام عیاررابه جمع معدود بازیگران اینگونه اش در تاریخ خوداضافه کرده است.

 

برچسب ها :


ارسال نظر