پیام مهم سایت کوچولو

با سلام و خوش آمدگويي...

لطفا بعد از عضويت رايگان ، قوانين و آموزش فعاليت در كوچولو را مطالعه كنيد.

 

همچنین آپلودسنتر کوچولو با سرعت بالا با حجم نامحدود در حال راه اندازی می باشد:

upload.kocholo.org

کارناوال ونیز

دسته بندی: عکس خبری | نویسنده : admin | بدون نظر

  

برای دیدن ادامه عکسها و دانلود روی این عکس کلیک کنید

عکس های جالی از کارناوال ونیز ، از قدیمی ترین کارناوال ها

کارناوال ونیز معروف ترین جشنواره بین المللی در ایتالیا است که مردم ماسک دار و شادمان در آن شرکت میکنند


جشن کارناوال ونیز

کارناوال ونیز معروف ترین جشنواره بین المللی است، که در ونیز ایتالیا به شکلی با شکوه برگزار می شود، و یکی از قدیمی ترین فستیوال ها نیز می باشد. این گردهم آیی مردم ماسک دار و شادمان که کاناوال ونیز نامیده می شود، در قرن پانزدهم آغازشد، اما در حقیقت شروع آن به اوایل قرن چهاردهم برمی گردد.

در آن سال ها یکی از نخستین قوانینی که توسط سرنیسیما (نامی برای جمهوری ونیز) وضع شده بود، این بود که " نباید از ماسک و نقاب ها در طول شب، در اطراف شهر استفاده کرد".
به تدریج کارناوال ونیز مردم سایر کشورها، خصوصا شاهزادگان را به سمت خود جلب کرد، که از سرتاسر اروپا به آنجا می آمدند تا از جشنواره های ونیز لذت ببرند و درطول برگزاری کارناوال پول های خود را در آنجا خرج می کردند.
در طول زمان برگزاری این کارناوال، ونیز امکانات بیشماری را برای خرج کردن پول افراد خارجی ارائه می کرد. تعداد زیادی کافه، رستوران، تئاتر، … و همچنین غرفه هایی که آکروبات بازها و شعبده بازها و حیوانات عجیب و غریب در آن دیده می شد، وجود داشت.
خیابان های ونیز پر از کسانی بود که ماسک بر چهره داشتند و نمی شد تفاوتی میان نجیب زادگان و افراد معمولی جامعه گذاشت. معمولا لباس هایی که در این جشن پوشیده می شد، ردایی به همراه یک ماسک با بینی بلند بود. همچنین مرسوم بود که یک زن و مرد لباس و ماسک مشابهی داشته باشند و مانند شخصیت های تمثیلی لباس بپوشند.
در میدان ها، خوانندگان و هنرمندان با آهنگ ها و موزیک های خود، میهمانان جشنواره ونیز را سرگرم می کردند.

در میدان ها، خوانندگان و هنرمندان با آهنگ ها و موزیک های خود، میهمانان جشنواره ونیز را سرگرم می کردند.
کارناوال از روز استفانو(۲۶ دسامبر) آغاز می شد و پوشیدن لباس های کارناوال در تمام دوره جشنواره ونیز مجاز بود، که با آغاز دوره روزه کاتولیک پایان می یافت. دردوره ای که دگ ها(دگ اصطلاحی ایتالیایی است و معادل با دوک انگلیسی است) حکومت می کردند، پوشیدن این لباس ها از روز عروج عیسی به آسمان تا دهم ژوئن و همچنین برای مهمانی های عمومی و سایر جشن ها مجاز بود. با این حال پوشیدن این لباس ها از پنجم اکتبر تا شانزدهم دسامبر ممنوع بود.
امروزه از رسوم سنتی گذشته کارناوال ونیز چیز زیادی باقی نمانده است.
در اواخر دهه ۱۹۷۰، یک روحیه عمومی خودجوش برای برگزاری کارناوال ونیز شکوفا شد؛ گروه های جوان ماسک دار شروع به پرتاب تخم مرغ و چیزهایی مشابه به سمت افراد بدون ماسک کردند و به طور خودانگیخته و خود به خود گروه های موسیقی درهمه جای ونیز برنامه اجرا می کردند. به زودی این پرخاشگری کم رنگ شد و مقامات شهر ونیز آنچه را که اکنون جشن کارناوال ونیز نامیده می شود را، بیشتر و عمدتا برای توریست ها، به راه انداختند. برخلاف سایر جشن های ونیزی که تقریبا برای عموم مردم ناآشنا است و معروف نیست، به نظر می رسد که کارناوال ونیز مانند گذشته رونق یافته است و پیشرفت کرده است.
تفریحات و سرگرمی ها و نمایش های جالب بسیاری، گذشته از بخش های اصلی جشنواره وجود دارد که بیشتر برای سرگرم کردن و تفریح مسافران خارجی کارناوال ونیز است.
فروشگاه های سوغاتی و یادگاری هنوز هم به آسانی در دسترس توریست ها است. به هر حال کارناوال ونیز ارزش دل به دریا زدن و امتحان کردن را دارد؛ خصوصا اگر بتوانید با دوست هم وطن خود در آن شرکت کنید!

برچسب ها :


ارسال نظر