سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

می ترسم تنهایی از خانه خارج شوم

دسته بندی: روانشناسي | نویسنده : FARNAZ | بدون نظر

  

خانمی هستم ۳۷ ساله. از تنها بیرون رفتن از خانه می ترسم و باید همیشه کسی همراه من باشد چون در غیر این صورت دچار استرس شدید می شوم. ترسم از این است که در خیابان سرم گیج رود و بیهوش شوم. وقتی دختری ۱۷ساله بودم یک بار از خون ترسیدم و برای چند دقیقه ای بیهوش شدم. پیش مشاور هم رفتم بعد از چند جلسه، مشاور گفت امروز باید تنها از خانه تا مرکز مشاوره بیایم اما باز هم ترسیدم و نرفتم.
عباسعلی براتی، کارشناس ارشد روان شناسی
خواهر گرامی، ریشه بسیاری از این گونه ترس ها وجود زمینه های اضطراب در افراد است. عوامل متعدد به خصوص در افرادی که مستعد اضطراب باشند، اضطراب ایجاد می کنند که به نظر می رسد فراوانی این مشکل در خانم ها بیشتر است. با این حال، به شما توصیه می کنم برای حل مشکل تان به نکات زیر توجه کنید.
باور بی دلیل بودن ترس تان
ترس به خودی خود پدیده بدی نیست اما ترس شدید و مداوم که هر روز تکرار می شود، آسیب زننده است. این نوع ترس شما غیر منطقی است و اختلال زیادی در عملکرد شما ایجاد می کند و به انجام رفتارهای اجتنابی می انجامد. در رفتارهای اجتنابی، افراد از حضور در اجتماع و ارتباط با دیگران پرهیز می کنند.
شما باید باور کنید که ترس تان بدون دلیل و غیر منطقی است تا بتوانید برای حل مشکل تان به سراغ راهکار بروید.
بررسی تخصصی عوامل ایجاد ترس
بهترین راه کنترل ترس شما برای بیرون رفتن از خانه به تنهایی، بررسی علت یا عوامل ایجاد کننده این اضطراب است.
همان طور که خودتان اشاره کرده اید، ریشه این ترس در نوجوانی شماست که این خاطره باید به کمک یک مشاور متخصص بررسی شود تا آسیب های آن کاهش یابد.
آشنایی با روش حساسیت زدایی منظم
بهترین و شناخته شده ترین درمان اختلال چنین ترس هایی، حساسیت زدایی منظم و مواجهه درمانی با عوامل ایجاد ترس است که توصیه می شود به دلیل حساسیت این کار تحت نظر یک روان شناس متخصص و درمانگر انجام شود.
با این حال بد نیست بدانید که در این شیوه، فرد را با یک روش حساب شده و ایمن در معرض موضوع یا موقعیتی که هراس دارد، قرار می دهند که متداول ترین آن شیوه تدریجی است؛ یعنی ابتدا در ذهن و با کمک قوه تخیل و سپس در واقعیت. به طور مثال، مشاور متخصص از شما می خواهد تا ابتدا تنها بیرون رفتن از خانه را در ذهن مجسم کنید و سرانجام در واقعیت این کار را انجام دهید که البته باید به اندازه کافی بین این مراحل فاصله باشد.
همچنین این روش باید توأم با تکنیک های آرام بخش باشد و از سوی روان درمانگر حمایت و کنترل شود. با تکرار این تجربه، فرد در می یابد که اگر چه آن موقعیت ناخوشایند است اما زیان بار نیست و با هر بار در معرض موضوع هراس آور قرار گرفتن احساس کنترل بر آن ترس در فرد بیشتر می شود و این احساس کنترل کردن موقعیت و خود، مهم ترین دستاورد این شیوه است.
با این حال، به هیچ وجه توصیه نمی شود که این روش را خودتان و بدون کمک از مشاور اجرا کنید.

 

می ترسم تنهایی از خانه خارج شوم

برچسب ها :


ارسال نظر