سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

۵ فناوری آینده که شما را معتاد خواهد کرد

دسته بندی: گوناگون | نویسنده : احمد کوچولو | بدون نظر

  
روزنامه شرق: اعتیاد به محصولات الکترونیکی، بازی‌های ویدیویی، اینترنت و دیگر نتایج فناوری موضوعی جدید نیست اما با آشنایی با مواردی که امکان درگیرکردن افراد به شکل اعتیاد را افزایش می‌دهند، به‌نوعی می‌توان از معتادشدن به آنها جلوگیری کرد. حال این سوال مطرح می‌شود که در ١٠، ۵٠ یا صدسال آینده، زمینه‌های اعتیاد در قالب فناوری کدامند؟

۵ فناوری آینده که شما را معتاد خواهد کرد

هک‌کردن و اعمال تغییرات مختلف روی بدن

تغییرات اعمالی روی بدن یا همان بیوهک در حال حاضر به پدیده‌ای رایج تبدیل نشده اما استفاده از فناوری در داخل بدن ایده‌ای است که از دهه۱۹۲۰ در تخیلات بشر وجود داشته است. تجربه استفاده از کاشت وسایل مرتبط با فناوری روز در بدن کاملا هیجان‌انگیز است. این استفاده می‌تواند به شکل عینکی همانند گوگل‌گلس نیز ظهور یابد که درواقع نسخه ارتقایافته گوشی‌های هوشمند است اما در صورتی که از این نیز فراتر رویم به فناوری‌هایی مانند چشم‌های مصنوعی خواهیم رسید.

حتی کاشت اعصابی که برای همیشه افسردگی را از شما دور خواهند ساخت نیز ایده‌ای جدید به شمار می‌آید. همچنین استفاده از نانوفناوری در علوم پزشکی می‌تواند به این رویه سرعت ببخشد. در حال حاضر مشاهده افرادی که به عینک هوشمند گوگل معتاد شده‌اند و با وجود استفاده ۱۸ساعته در طول روز نمی‌توانند آن را از خود دور کنند، کار سختی نیست.

حافظه ذخیره‌سازی با توانایی پخش مجدد در یکی از بخش‌های برنامه تلویزیونی

Black Mirror می‌توانید شاهد کاشت دستگاه‌هایی عجیب‌وغریب باشید که انسان می‌تواند مشاهدات خود را روی آنها ذخیره کند و مجددا در زمان دلخواه آنها را مشاهده کند. این فناوری نیز می‌تواند اعتیادآور باشد؛ به عنوان نمونه‌ای کوچک‌تر برخی از ما در حال حاضر نیز از برنامه ماشین‌حساب گوشی هوشمند خود برای انجام محاسبات پایه‌ای و ساده استفاده می‌کنیم یا با وجود حجم وسیع اطلاعات در اینترنت، نیازی به خاطرسپردن اطلاعات نمی‌بینیم. مشاهده وقایع گذشته و احساس بی‌نیازی از تفکر و به‌خاطر سپردن اطلاعات و وقایع می‌تواند از آثار سوء این فناوری‌ باشد.

پاک‌کننده‌های حافظه

در ابتدای سال‌جاری، محققان دانشگاه کالیفرنیا توانستند قسمت‌های خاصی از حافظه موش‌ها را غیرفعال و مجددا فعال کنند. این رویه می‌تواند در آینده به پاک‌کردن حافظه انسان منجر شود. پاک‌کردن حافظه‌ای که می‌تواند احساسات شخص را نیز پاک کند و درنهایت انسان در مقابله با شرایط، وقایع و اتفاقات مختلف تجربه پیشین خود در رویارویی با آنها را فراموش کند، واقعا دردناک است.

در بخشی از فیلم Men in Black ٣ اگرچه به‌صورت طنز، اما به این مقوله اشاره شده است. شاید پاک‌کردن تاریخچه مرتبط با واقعه‌ای بد مانند یک تصادف، ازدست‌دادن نزدیکان و دیگر رویدادهای تلخ، یکی از مزایای این فناوری باشد اما از سویی دیگر تصور کنید با پرداخت مبلغی اندک بتوانید همانند دریافت ماساژ، اصلاح موی سر و دیگر خدماتی اینچنینی در مراکز مختلف حافظه خود را پاک کنید! مطمئنا نتیجه کار، اعتیاد به انجام این عمل در حین برخورد با مشکلات مختلف است.

هوش مصنوعی

هنگامی که فناوری به سطحی برسد که تفاوتی میان انسان و ماشین‌ها وجود نداشته باشد، شاهد ظهور دوران مرگ عشق و احساس خواهیم بود. تصور کنید بتوانید شریک زندگی خود را دانلود یا دوستان مصنوعی خود را از سایتی مانند آمازون خریداری کنید. جایگزینی دوستان با نرم‌افزارهای مختلف، پایانی برای بشریت به‌شمار می‌آید؛ نمونه‌ای که می‌توان آن را نسخه تکامل‌یافته و البته از نوع منفی اعتیاد به گوشی هوشمند به‌شمار آورد. در فیلم Her که تریلر رسمی آن را همین بالا می‌توانید ببینید، به این موضوع پرداخته شده است.

واقعیت مجازی

در کنار خودروهای بدون‌سرنشین، خودروهای پرنده و کوله‌پشتی‌های پروازی، واقعیت مجازی نیز کم‌کم به فناوری در حال توسعه تبدیل شده است. واقعیت مجازی می‌تواند اعتیادی همانند اعتیاد به بازی‌های ویدیویی ایجاد کند. درواقع شخص با استفاده از این فناوری به کاوش در محیط‌های جدید و تجربه‌نکرده اقدام می‌کند و سعی دارد این روند را همچنان ادامه دهد. این رویه دقیقا مشابه روندی است که شخص، خود را به‌جای کاراکتر بازی‌های رایانه‌ای قرار می‌دهد و سعی می‌کند قرارگرفتن در موقعیت‌های مختلف را تجربه کند.

۵ فناوری آینده که شما را معتاد خواهد کرد

برچسب ها :


ارسال نظر