فکر می کنم که لیاقت هیچ دختری را ندارم

دسته بندی: روانشناسي | نویسنده : FARNAZ | بدون نظر

  

پسری ۲۸ ساله هستم. خانواده ام خیلی به ازدواج کردن من اصرار دارند ولی من فکر می کنم که لیاقت هیچ دختری را ندارم، شغل خوب و آبرومندانه ای دارم. لطفا راهکاری به من بدهید.

عباسعلی براتی، کارشناس ارشد روان شناسی
برادر گرامی، شما ۲۸ ساله هستید و این نشان می دهد که زمان لازم برای دستیابی به انواع بلوغ ها را داشته اید. مهم‌ترین عامل پختگی در جوانی، داشتن بلوغ فکری است و شما باید با توجه به شناختی که در این مدت در زندگی تان کسب کرده اید، استقلال خود را به دست آورید و برای آینده زندگی خود با دقت کافی، تصمیم بگیرید. البته مشورت با دیگران و راهنمایی گرفتن از بزرگ ترها به خصوص والدین تان هم باعث آگاهی بیشتر شما برای تصمیم گیری می شود، اما در برنامه ریزی برای آینده و تصمیم گیری نهایی، شخصا باید اقدام کنید و به نتیجه برسید.

از نگرانی های بیجا دوری کنید

یکی از پیش نیازهای مهم برای ازدواج پسرها، داشتن شغل مناسب است. بنا به گفته خودتان، شما شغلی خوب و آبرومند دارید. بنابراین از نگرانی های بیجا دوری و از فکر کردن به اتفاق های منفی که هیچ گاه رخ نخواهد داد، پرهیز کنید. با این حال، پیش نیازهای دیگر ازدواج را هم در خودتان بررسی و در صورت نیاز، مشکلات تان را رفع کنید.

عزت نفس خود را دست کم نگیرید
در پیامک تان گفته اید که فکر می کنید لیاقت هیچ دختری را ندارید. توجه داشته باشید که اگر شما برداشت مثبتی از خودتان داشته باشید و توانمندی های تان را باور کنید به خود ارزشمندی خواهید رسید و قدر و منزلت خود را درک خواهید کرد. همچنین مطمئن باشید که برای تشکیل زندگی، دخترانی هم کفو خود خواهید یافت که شایسته زندگی با آن ها باشید؛ بنابراین این جمله که هیچ دختری لیاقت شما را ندارد، فراموش کنید.


با متاهل ها صحبت کنید

یکی از سوال هایی که برای شما و همسالان تان مطرح می شود این است که آیا می توانید زندگی مشترک موفقی تشکیل دهید یا هنوز باید منتظر فراهم شدن همه شرایط ایده آل برای شروع زندگی مشترک باشید. راهکارهای لازم برای عبور از چنین شرایطی، ایجاد فرصت هایی برای گفت و گو با همسالانی که ازدواج کرده اند و بزرگ ترها برای استفاده از تجربیات آنان برای پیمودن مسیر درست زندگی است. با این حال فراموش نکنید که برای خوشبختی در زندگی باید انعطاف پذیر باشید و بهتر است هرچه زودتر برای شروع زندگی مشترک اقدام کنید.

برچسب ها :


ارسال نظر