سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

معبد شگفت انگیز در هند

دسته بندی: عكس جالب | نویسنده : مرتضی | بدون نظر

  

معابد شگفت انگیزی که دیدنشان خالی از لطف نیست:

۱ – معبد راناکپور :
معبد راناکپور، واقع در روستای رانکپور، در ۹۵ کیلومتری شهر آدایپور نیز جزو یکی از معماری های برتر جهان محسوب شده که کمتر کسی از وجود آن اطلاع دارد. ساخت این بنا به قرن ۱۵ میلادی باز گشته و در واقع مهمترین معبد فرقه به شمار می رود. این معبد به طور کامل از سنگ مرمر رنگ روشن ساخته شده و دارای زمینی به مساحت ۴۸،۰۰۰ فوت مربع می باشد.


۲ – معبد پالیتانا :
«پالیتانا» در فاصله ۲۱۵کیلومتری «مودهرا» است و معبدی در بالای کوه و زیارتگاه مذهب جین است.

۳ – سوناگیری :
شهر کوچک سوناگیری (به معنای قله طلایی) بر روی تپهای در مرکز هند واقع شده است. چند معبد جین سفید بی عیب در اطراف سوناگیری پراکنده شده است. زائران و گردشگران برای بالا رفتن نیاز به طی کردن ۳۰۰ پله با پای برهنه دارند .

۴ – معابد دیلوارا :
معابد دیلوارا در نزدیکی کوه ابو قرار دارد و برای استفاده خیره کننده خود از سنگ مرمر در جهان مشهور هستند. تزئینات در سقف، راهروها، ستون و پانلهای به صورت شگفت انگیز با جرئیات کامل در آن حک شده است. ۵ معبد جین در اینجا وجود دارد که هر کدام هویت منحصر به فرد خود را دارد. همه معابد توسط سلسله کالیوکیا بین قرن ۱۱ و ۱۳ ساخته شده اند.

۵ – لال مندیر :
لال مندیر درست در مقابل لال قلعه عظیم واقع شده که قدیمیترین و شناختهشدهترین معبد جین در دهلی نو است. معبد در اصل در ۱۵۲۶ ساخته شده است و در گذشته دستخوش تغییرات و اضافات زیادی شده و در اوایل قرن ۱۹ توسعه داده شد. معبد ماسه سنگ قرمز نیز به عنوان لال مندیر شناخته شده است .

۶ – گوماتارایا :
مجسمه عظیم گوماتارایا (Gomateswara) که ۲۱ متر طول دارد متعلق به پیروان می باشد که در سراوانابلگولا ( Sravanabelagola) کارناتاکای هند واقع است.


۷ – معابد جین خاجوراهو :
مجموعهٔ تاریخی خاجوراهو که مجموعهای از معابد هستند در ایالت مادیا پرادش در ۶۲۰ کیلومتری دهلی نو واقع شدهاست و یکی از محبوبترین مقصدهای توریستی در هندوستان میباشد. این مجموعه به خاطر مجسمهسازی وابسته به عشق ****** خود که در قرون وسطی تراشیده شدهاند مشهور است؛ و توسط یونسکو یکی از عجایب هفتگانه در هند در نظر گرفته شدهاست؛ و در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند روستای قدیمی خاجوراهو ۳ کیلومتری با روستای جدید و مرکز توریستی خاجوراهو فاصله دارد.

 معبد شگفت انگیز در هند

برچسب ها :


ارسال نظر