سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

همسرم گاهی پرخاشگر می شود

دسته بندی: زناشويي | نویسنده : فرنوش | بدون نظر

  

 

خانمی ۲۴ ساله هستم، دو سال است ازدواج کرده ام. شوهرم خیلی خوش اخلاق و خوب است، ولی بعضی وقت ها خیلی پرخاشگر می شود. طوری که از او بدم می آید و فکر جدایی به سرم می زند. پدر و مادرش هم خیلی در زندگی مان دخالت می کنند

با سلام، اولین موردی را که باید یادآور شوم این است که هیچ انسانی کامل نیست. هر انسانی نقاط قوت و ضعف خود را دارد. اگر شما انتظار کامل و بی نقص بودن از همسرتان داشته باشید، هرگز نمی توانید زندگی آرام و توام با رضایت در کنار وی داشته باشید. چرا که همواره سعی خواهید کرد رفتار و اخلاق او را تغییر دهید؛ و به تبع آن از ناکامی خود در این امر مایوس می شوید و امید خود را برای زندگی موفقیت آمیز از دست می دهید. به یاد داشته باشید که هیچ انسانی تغییر زیادی نخواهد کرد. شخصیت، منش، رفتار و کردار هر انسانی بعد از نوجوانی تقریبا ثابت می ماند. اگر انتظار تغییر خیلی زیادی از همسرتان دارید، این انتظار کاملا بیهوده است. متاسفانه خیلی از جوانان با این نگاه که شریک شان تغییر خواهد کرد و «اخلاق او را عوض خواهم کرد» ازدواج می کنند که بعد از مدتی این موضوع، باعث سرخوردگی شان خواهد شد.
مشکلات را تعمیم ندهید
موضوع دوم عدم تعمیم مشکلات است. ما معمولا یک موضوع را به دیگر مسائل تعمیم می دهیم؛ برای مثال اگر مردی هنگام بازگشت از کار، کت خود را روی مبل می گذارد، به او برچسب شلخته بودن می زنیم. مسلما زندگی با یک آدم شلخته بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است. اما اگر به موضوع انداختن کت روی مبل بدون تعمیم نگاه کنیم، متوجه می شویم که این موضوع خیلی هم مهم نیست. برداشتن یک کت از روی مبل و آویزان کردنش به جالباسی خیلی کار سختی نیست و قاعدتا هیچ شخصی برای این موضوع به طلاق فکر نخواهد کرد. اما در مقابل، شلخته بودن همسر ممکن است یک دلیل جدایی هم به حساب بیاید، زیرا زندگی با آدم شلخته غیر ممکن است. حال شما هم به جای اطلاق صفت تعمیم یافته پرخاشگر به همسرتان، می توانید از جملاتی مانند: «او زمانی که خسته است زود عصبانی می شود» استفاده کنید. قاعدتا زندگی با شخص پرخاشگر خیلی مشکل است. اما احتمالا هر انسانی زمان خستگی زودتر از حالت عادی عصبانی می شود. پرخاشگری راه حلی ندارد. اما می توان از بیان موضوعات ناخوشایند هنگام خستگی همسر خودداری کرد.
نحوه برخورد با شرایط غیرمطلوب را بیاموزید
موضوع سوم نحوه برخورد با این شرایط است. گفته اید که همسرتان انسان بسیار خوش اخلاقی است. در نتیجه نکات مثبت او بیشتر از نکات منفی و نقاط ضعف اوست. در شرایطی که از او عصبانی و ناراحت می شوید، به زمان های خوشایندی که با یکدیگر داشته اید فکر کنید. زمان هایی که در کنار او احساس آرامش و لذت کرده اید. هرچه بیشتر این لحظات زیبا را یادآوری کنید، زودتر خشم شما نسبت به او کاهش پیدا می کند. همانطور که بیان شد، هیچ انسانی کامل نیست. در نتیجه در زندگی مشترک هم لحظات خوب و شاد وجود دارد و هم لحظات سخت و ناخوشایند. حال انتخاب با شماست که در لحظاتی که از همسر خود دلگیر هستید، کدام یک از آن ها را یادآوری کنید. اگر لحظات بد و ناخوشایند را یادآوری کنید، قطعا دلایل زیادی برای قطع رابطه زناشویی و طلاق پیدا خواهید کرد. اما اگر به لحظات خوش و زیبا فکر کنید، دلایلی بیشتری برای ادامه زندگی و تلاش برای بهتر کردن روابط خواهید داشت.
موارد اختلاف را به درستی مطرح کنید
هر انسانی در مقابل حمله به شخصیت خود جبهه خواهد گرفت و سعی خواهد کرد ثابت کند که اشتباه نکرده است. اگر شما رفتارهای همسرتان را به شکل نامناسبی زیر سوال ببرید، او نیز از خود دفاع خواهد کرد که این دفاع معمولا به بحث و دعوا منجر می شود. اما اگر شما فقط از خود و از احساسات خود صحبت کنید، طرف مقابل هیچ جوابی غیر از همدلی با شما نخواهد داشت؛ برای مثال، اگر شما بگویید «تو روی من فریاد کشیدی چون مرا دوست نداری» همسرتان با ناراحتی و پرخاش جواب خواهد داد؛ زیرا احساسات او را زیر سوال برده اید. حال اگر بگویید «وقتی تو فریاد میزنی من حس می کنم اضافه هستم» یا «وقتی تو پرخاشگری می کنی من احساس ناامنی و ترس می کنم»، در این حالت به احتمال زیاد همسرتان با شما همدلی کرده و سعی می کند که دیگر آن شرایط ناخوشایند برای شما رقم نخورد. همین موضوع درباره پیشگیری از دخالت خانواده همسرتان هم مطرح است. اگر مستقیم شکایت کنید که «مادرت مرا دوست ندارد»، «مادرت تو را تحریک می کند که با من بد رفتاری کن» . قاعدتا همسرتان هم از خود و مادرش دفاع خواهد کرد و فقط یک بحث ناخوشایند بدون هیچ نتیجه ای در انتظار شما خواهد بود. اما اگر از احساسات خود بگویید مانند: «وقتی مادرت این حرف را زد به من بر خورد.» یا «وقتی مادرت این کار را کرد من احساس کردم که مرا دوست ندارد.» در این حالت همسرتان قطعا به دلجویی اقدام خواهد کرد و حتی به خانواده خود گوشزد می کند که این رفتار باعث ناراحتی همسر من شده است.

 

همسرم گاهی پرخاشگر می شود

برچسب ها :


ارسال نظر