سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

“خندوانه” و افغانستانی ها

دسته بندی: اخبار داغ, سينما و تلويزيون | نویسنده : فرنوش | یک نظر

  

 

یکی از شب های برنامه پر بیننده “خندوانه” به مهاجران افغانستانی در ایران اختصاص یافت: هم تماشاگران برنامه از شهروندان افغانستانی مقیم ایران بودند، هم مهمان برنامه از شعرا و نویسندگان افغانستان بود و هم آهنگ ها و ترانه های افغانستانی در برنامه پخش شد. حتی “جناب خان” ، عروسک محبوب این برنامه هم قطعه ای از آهنگ های افغانستانی را برای حاضران اجرا کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

این برنامه را بی تردید می توان یکی از قله های “خندوانه” نامید چرا که برای اولین بار بود که پر بیننده ترین برنامه شاد تلویزیون به ۳ میلیون مهاجر افغانستانی می پرداخت که از بد حادثه، به دامن همسایه پناه آورده اند و مشق غربت می کنند.
قطعاً، هم ایرانی ها دوست دارند که در افغانستان صلح حکمفرما شود و افغانستانی ها به موطن شان بر گردند و هم خود آنها دوست دارند زندگی در وطن را بی واهمه ترس و جنگ، تجربه کنند.

با این حال واقعیت ها خود را بر آرزوها تحمیل می کنند و افغانستانی ها مهمان همسایگان ایرانی شان هستند. کسی چه می داند شاید دست روزگار زمانی جای این مهمانان و میزبانان را عوض کند و البته دعا می کنیم که هرگز چنان نشود.

افغانستانی ها در تمام سال هایی که در ایران زیسته اند، سخت، بی ادعا و کم توقع کار کرده اند و رد کارهایشان را در می تواند در بسیاری از برج های تهران و شهرهای دیگر سراغ گرفت.
اگر هم روزی یکی از آنان جرمی و جنایتی را مرتکب شده، رسانه ها تیتر زده اند که یک افغانستانی فلان جرم را مرتکب شد و گناه او به اسم همه مهاجران افغانستان نوشته شده است! و این در حالی است که اغلب شان با زحمت و شرافت ، نان بازوی خود را می خورند و گاه کارهایی چنان سخت را می پذیرند که بسیاری از کارگران ایرانی پذیرایش نیستند.

کار رامبد جوان در برنامه “خندوانه” از آن جهت دوست داشتنی بود که مهمانان ناخوانده ایرانی ها را در وضعیتی متفاوت از همه کلیشه ها نشان داد، ایرانی ها را با آنان از نمایی دیگر آشنا کرد، به احساسات و عواطف شان نزدیک تر کرد و خنده بر لبان مهمان ها نشاند.

ما و افغانستانی ها ، هم همسایه ایم و هم اشتراکات فراوانی داریم و در این میان، هم دوستان نادان و هم دشمنان بسیار دانا، می کوشند آتش به جان این همسایگی و دوستی بیندازند. نباید گذاشت چنین شود و خندوانه تنها یک گام کوچک و البته زیبا در این مسیر برداشت.

 

“خندوانه” و افغانستانی ها

برچسب ها :


ارسال نظر