سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

موفق ترین زوج های فناوری

دسته بندی: گوناگون | نویسنده : admin |

  

برای دیدن ادامه عکسها و دانلود روی این عکس کلیک کنید

 با موفق ترین زوج شریک های دنیای فن آوری اطلاعات و رایانه آشنا شوید

گر چه همه ی کارآفرینان شریکی در شکل گیری نوآوری خود نداشته اند، اکثر شرکت های امروزی همانند اپل، ای بی و توییتر توسط بیش از یک نفر تاسیس و گسترش یافته اند. این همکاری ها چگونه بوجود آمده اند و چه عاملی باعث موفقیت غیر قابل انکار آنها گردیده است؟

ری پیج و سرگی برین
شرکت : گوگل
سال تاسیس : ۱۹۹۸

لری و سرگی در سال ۱۹۹۵ در دانشگاه استندفورد و در مقطع دکترا با یکدیگر آشنا شدند. در یک کمپ گروهی دانشگاهی، برین راهنمای پیج می شود و ایندو تمام وقت با یکدیگر سر و کله می زدند. در حین این مشاجرات متوجه شدند که هر دو بروی پروژه ای با نام “The Anatomy of a Large-Scale Hypertextual Web Search Engine,” درگیر هستند.
اگر چه محل زندگی ابتدایی سرگی و لری یکسان نبوده است، هر دو دارای پیش زمینه یکسانی در زمینه فناوری هستند. هر دوی آنها از سن کم شیفته کامپیوتر ها شدند و پدر و مادرآن ها نیز به عنوان پروفسور دستی در فناوری داشتند. این پیش زمینه کمابیش مشابه باعث شد هر دو به یک ایده مشترک در زمینه راه اندازی گوگل برسند و تصمیم انتخاب اریک اشمیت با نظر و بررسی هر دوی آنها صورت پذیرفته است.

استیو جابز و استیو وزیاک
شرکت : اپل
سال تاسیس : ۱۹۷۶

هر دو اسمیت در سال ۱۹۷۰ هنگام دارا بودن یک شغل تابستانی با یکدیگر آشنا می شوند. وزیاک، مشغول ساخت کامپیوتر بود و جابز به پتانسیل های فروش آن می اندیشید. در سال ۲۰۰۶ وزیاک در مصاحبه ای با سیتل تایمز گفت : ” من کاری رو انجام می دادم که در آن تبحر داشتم، و انجام اینکار موجب شد دنیا را تغییر دهم. … استیو تنها آینده نگری می کرد. زمانی که محصول خوبی طراحی می کردم او می گفت ‘ ما می تونیم اینو بفروشیم’ ، و اینکار رو می کرد. او به ایجاد و توسعه یک شرکت فکر می کرد، شایدم حتی به این فکر می کرد که چطور می توا ن دنیا را تغییر داد. “
وز، در ابتدا به ذهنش نمی رسید که بتواند کامپیوتر ش را بفروشد. همه ی امور مربوط به فروش را جابز انجام داد. توانایی ها ی فنی وز و آگا هی های تجاری جابز موجب بوجود آمدن یک شرکت بی نظیر گردید. چنین الحاقی در طول چند دهه برای دو استیو، ثروت و شهرت به ارمغان آورده است. بنا بر گفته وز، آنها هنوز هم دوست های صمیمی هستند و هیچگاه با یکدیگر کلنجار نمی روند.

اوان ویلیامز و بیز استون
شرکت : توییتر
سال تاسیس : ۲۰۰۶

اوان ویلیامز از کارکنان Blogger بود. زمانی که Blogger توسط گوگل خریداری شد، ویلیامز، استون را استخدام کرد. استون می گوید : ” در ابتدای کار رقیب یکدیگر بودیم ولی بعدها دوستهای خوبی برای هم شدیم . به یکدیگر احترام می گذاشتیم، زمانی که اوان داشت آنجا را ترک می کرد به او گفتم ‘ چی؟ داری منو ترک می کنی؟ ‘ من هم بدنبالش راه افتادم. “
این دو دوست با همکاری جک دورسی از مهندسین Odeo.com به ایده ی توییتر رسیدند. با تجربه ی چند دهه ای که در تجارت بلاگینگ داشتند هر دو تخصص های لازم را برای راه اندازی توییتر فراگرفته بودند. احترام دوجانبه، رفاقت و جاه طلبی اوان و استون باعث موفقیت امروزی آن ها شده است.

بیل گیتس و پل آلن
شرکت : مایکروسافت
سال تاسیس : ۱۹۷۵


 

بیل گیتس و پل آلن از دوستان مدرسه ای یکدیگر بودند. در دبیرستان علاقه ی شدیدی به کامپیوتر و هک پیدا کردند. اگرچه ادغام دوستی و تجارت کمی خطرناک به نظر می رسید، ایندو کار تجاری خود را در زمینه کامپیوتر آغاز نمودند.
بیل گیتس بعد ها به پیشنهاد و تشویق آلن، از دانشگاه بیرون رفت و مایکرو سافت را تاسیس نمود. شرکت قدرتمند امروز مایکروسافت نتیجه ی همکاری بین این دو دوست است.


بیل هولت و دیو پاکارد
شرکت : هولت پاکارد
سال تاسیس : ۱۹۳۹

بیل و دیو همکلاسی برنامه مهندسی در استند فورد بودند. پس از فارغ التحصیلی در یک کمپ دوروزه شرکت کردند. در طی این دو هفته به دوستان خوبی برای یکدیگر تبدیل شدند. پس از مدت کوتاهی به پیشنهاد پروفسوری از دانشگاه استند فورد شرکت HP را راه اندازی کردند.
هولت و پاکارد دوستانی با توانایی ها و نحوه ی مدیریت یکسانی بودند و یکدیگر را تکمیل می کردند. بیل و دیو به عنوان مدیر ارشد در بسیاری پروژه ها فعالیت داشتند. اخلاق مناسب کاری آنها باعث شده شرکت HP ، کارکنان و تجارتشان چنین رشد چشم گیری داشته باشد.

پیر امیدیار و جفری اسکول
شرکت : ای بی
سال تاسیس : ۱۹۹۵

زمانی که امید یار کد مربوط به ای بی را ساخت با اسکول آشنایی مختصری داشت. اسکول که تازه از استند فورد و در رشته ی MBA فارق التحصیل شده بود در ابتدای کار ایده ی راه اندازی وب سایت حراجی را به سخره گرفت. امید یار در مصاحبه ای که با تایم اینتر نشنال داشته گفت : “اوایل کار او می گفت کار احمقا نه ای است. . . ولی بعد ها موافقت کرد که در آن پروژه همکاری کند.”
اسکول برای نوشتن برنامه ی تجاری امید یار بکار گرفته شد. از زمانی که ای بی شروع به رشد کرد فعالیت تجاری ایندو نیز آغاز گردید. ایده های دموکراتیک اسکول و امید یار باعث قدرت مند شدن تجارت و شراکتشان شده است. به قول ال ای تایمز :” آن ها را جع به مشتریان فکر نمی کنند بلکه راجع به کل جامعه می اندیشند.”
اسکول و امید یار هر دو انسان های بشر دوستانه ای هستند. آن ها در بسیاری از موارد کمک های بسیاری به خیریه ها رسانده اند. اعتماد به مشتریان و در نظر گرفتن کل جامعه باعث موفقیت آن ها شده است.

اگر چه این دو نفر شرکای تجاری بودند،ایده ی شرکت ای بی به تنهایی توسط امید یار بوجود آمد و این شرکت توسط او راه اندازی شد. اسکول به عنوان اولین کارمند امیدیار بصورت تنگاتنگی با او کار می کرد. بهمین دلیل نمی توان او را در بنیانگذاری ای بی شریک دانست.

گوردون مور و باب نویس
شرکت : اینتل
سال تاسیس : ۱۹۶۸

مور و نویس از اعضای طغیانگر گروه تریتوس ۸ بودند. بعد از جدایی از این گروه به فکر راه اندازی شرکت خودشان افتادند. ایده ی طراحی میکرو تراشه نویس الهام بخش راه اندازی شرکت اینتل شد. مور نسبت به فناوری علاقه شدید وحریصانه ای داشت. شراکت این دو نفر باعث بوجود آمدن یکی از شرکت های بزرگ فناوری شد.

جری یانگ و دیوید فیلو
شرکت : یاهو
سال تاسیس : ۱۹۹۵

موسسان یاهو همانند لری پیج و سرگی برین با یکدیگر در مقطع دکترای دانشگاه استند فورد آشنا شدند. در در ابتدا بروی پروژه ی مربوط به تراشه های کامپیوتری فعالیت های می کردند. بعد ها با دوری از این پروژه به وب گردی می پرداختند و حاصل وبگردی آن ها دسته بندی سایت های مختلف بود و حاصل این دسته بندی ها یاهو را بوجود آورد.

علاقه شدید و دو جانبه به وبگردی این دو را کنار یکدیگر قرار داد . آنها متوجه شدند که روزانه بطور متوسط ۲۰ ساعت از وقت خود را دردنیای وب میگذرانند و این موجب شد متوجه شوند که می توانند این علاقه وافر به وب را به پروژه ای تجاری تبدیل کنند. یانگ در مصاحبه ای اذعان داشت : ” هر دوی ما در راه اندازی یاهو به یک اندازه نقش داشتیم. اما واقعیت غیر قابل انکار اینست که به جایی برسیم که نیازی به ما نباشد و یاهو بصورت خودکار کار ها را انجام دهد. آنجا است که می توانیم ادعای موفق بودن کنیم

برچسب ها :


ارسال نظر