سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

سوره حسین بن علی علیه السلام در قرآن

دسته بندی: عارفانه | نویسنده : فرنوش | بدون نظر

  
برخی از آیاتی که براساس روایات اسلامی یکی از مصادیق آن امام حسین‌است و به گونه‌ای به امام حسین‌تفسیر شده‌اند، عبارتند از:
۱٫سوره فجر، به خصوص آیات: یا أَیتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ(الفجر/۲۷)تو ای روح آرام‌یافته!
ارْجِعِی إِلَى رَبِّکِ رَاضِیةً مَرْضِیةً(الفجر/۲۸)به سوی پروردگارت بازگرد در حالی که هم تو از او خشنودی و هم او از تو خشنود است.
حضرت امام صادق می‌فرماید: «سوره فجر را در هر نماز واجب و مستحب بخوانید که سوره «حسین‌بن‌علی»‌است‌».( ثواب الاعمال‌، شیخ صدوق‌، ص ۱۲۳، مطبعة الامیر. ) ۲٫ سوره اسرأ، آیه ۳۳، که می‌فرماید «مَن قُتِل‌َ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّه‌ِی سُلْطَـَنًا …; کسی که مظلوم کشته شده برای ولی او سلطه (حق قصاص‌) قرار دادیم‌
حضرت امام صادق‌می‌فرماید: «این قسمت از آیه دربارۀ امام حسین(ع)‌نازل گردیده است‌«.( الکافی‌، محمدبن یعقوب کلینی‌;، ج ۸، ص ۲۵۵، حدیث ۳۶۴، دارالکتب الاسلامیة‌، تهران‌. )۳٫ سوره “دهر” (انسان‌) به اهل‌بیت‌: از جمله امام حسین‌مربوط است و بر این حقیقت نیز روایات فراوانی وجود دارد.( ر.ک‌: تفسیر مجمع‌البیان‌، طبرسی‌;، ج ۵، ص ۴۰۴، داراحیأ التراث العربی‌، بیروت‌. )۴٫ آیة مباهله‌; که در جریان مباهله پیامبر اکرم‌حضرت علی و فاطمه و امام حسن و امام حسین‌: را با خود برد و به همین مناسبت‌، آیه ۶۱، آل عمران نازل شد و مصداق‌، “ابنائنا” امام حسن و امام حسین‌هستند. (ر.ک‌: پیام قرآن‌، آیت‌الله مکارم شیرازی و دیگران‌، ج ۹، ص ۲۲۵ ـ ۲۵۸، دارالکتب الاسلامیة‌، تهران‌. )
همچنین آیه تطهیر (احزاب‌، ۳۳) ; آیه مودت (شوری‌، ۲۳) ; آیه ۱۹ تا ۲۲ سوره “الرحمن‌” ; آیه اولی‌الامر(نسأ،۵۹)

۵٫در اوّل ۲۹ سوره از قرآن حروفی آمده که به حروف مقطعه مشهورند. این حروف رمزهایی بین خداوند متعال و پیامبراکرم‌بوده‌، تنها خداوند متعال‌، رسول‌اکرم‌و ائمه اطهار: از حقیقت آن اطلاع دارند و دربارة آیه یک سوره مریم (کهیعص‌) روایتی از امام صادق‌آمده است که می‌گوید: “کاف‌” اشاره به کربلا، “هأ” به هلاکت‌، “یأ” به یزید، “عین‌” به عطش و “صاد” به صبر اشاره دارد.( بحارالانوار، علاّمه مجلسی‌، ج ۱۴، ص ۶۶۴، داراحیأالتراث العربی‌؛تفسیر نور الثقلین‌، شیخ عبد علی حویزی‌، ج ۳، ص ۳۲۰، انتشارات اسماعیلیان‌)

۶٫ در روایتی دیگر از امام صادق(ع)،‌سال خروج امام حسین(ع)‌با استفاده از حروف مقطعه “الم‌” استخراج شده است‌.(تفسیر صافی‌، فیض کاشانی‌، ج ۱، ص ۱۳۴، ذیل آیه ۱ سوره بقره‌، دار الکتب الاسلامیه‌)

۷. همچنین آیاتی مانند:« بِأَی ذَنْبٍ قُتِلَتْ(التکویر/۹)به کدامین گناه کشته شدند»؟!
«وَفَدَینَاهُ بِذِبْحٍ عَظِیمٍ(الصافات/۱۰۷)ما ذبح عظیمی را فدای او کردیم»،و… به شهادت امام حسین‌تأویل شده است‌«.(ر.ک‌: الحسین فی القرآن‌، سیدمحمد الواحدی‌، ص ۲۰۸، ۱۶۴ و…، نشر لاهیجی‌.)
و…
خلاصه این که تمام آیاتی که دربارة اهل‌بیت‌(ع)نازل شده‌، شامل امام‌حسین‌نیز می‌شود.( ر.ک‌: خصایص الحسینیه‌، شیخ جعفر شوشتری‌، ص ۷۶ ـ ۸۱، دارالکتاب / همگامی امام حسین‌با قرآن‌، حسن دهشیری و…، ص ۱۱ ـ ۱۴۸٫ )

سوره حسین بن علی علیه السلام در قرآن

برچسب ها :


ارسال نظر