پیام مهم سایت کوچولو

با سلام و خوش آمدگويي...

لطفا بعد از عضويت رايگان ، قوانين و آموزش فعاليت در كوچولو را مطالعه كنيد.

 

همچنین آپلودسنتر کوچولو با سرعت بالا با حجم نامحدود در حال راه اندازی می باشد:

upload.kocholo.org

چه افرادی اولین یارانه سال ۹۵ را می گیرند؟

دسته بندی: اخبار جالب | نویسنده : دخترک ژولیده |

  

با توجه به اظهارات مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یارانه نقدی فروردین ماه همانند اسفند ماه پرداخت خواهد شد.

در حالی که نمایندگان مجلس در حال بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ هستند به نظر می رسد نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال جاری در بخش پرداخت یارانه نقدی تغییر خواهد کرد.

در همین رابطه نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق حذف یارانه نقدی ۲۴ میلیون نفر در سال جاری را تصویب کرده اند که برای اجرایی شدن آن به تصویب این طرح در صحن علنی مجلس نیاز دارند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد دولت در سال جاری از محل پرداخت یارانه نقدی بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان صرفه جویی خواهد کرد.

این در شرایطی است که یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که یارانه فروردین ماه بدون هیچ تغییری در آمار یارانه‌بگیران همانند اسفندماه ۹۴ واریز خواهد شد، گفته است هم‌اکنون ۷۰ میلیون نفر در کشور یارانه دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حذف اقشار جدید از ثروتمندان، نیازمند مصوبه مجلس است، افزود: در صورت اعلام مصوبه مجلس، با توجه به بانک اطلاعاتی، خانوارهای جدید نیز حذف خواهند شد.

وی درصد خطای حذف یارانه اقشار برخوردار جامعه را در مجموع ۷ الی ۸ درصد اعلام کرد و گفت: اعتراض این افراد با برقراری مجدد یارانه آنها پاسخ داده شده است که در مجموعه این امر نشان‌دهنده درصد خطای پایین در حذف یارانه اقشار ثروتمند است.

با توجه به اظهارات مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یارانه نقدی فروردین ماه همانند اسفند ماه پرداخت خواهد شد و این موضوع باعث می شود بیش از هزار میلیارد تومان از صرفه جویی که قرار بوده است در سال جاری رخ بدهد از بین خواهد رفت.

البته با توجه به این که ممکن است کار بررسی بودجه و ابلاغ آن برای اجرا تا اواسط اردیبهشت ادامه داشته باشد برخی کارشناسان معتقدند در اردیبهشت ماه نیز لیست یارانه بگیران تغییر جندانی نخواهد کرد.

+

چه افرادی اولین یارانه سال ۹۵ را می گیرند؟

برچسب ها :


ارسال نظر