پیام مهم سایت کوچولو

با سلام و خوش آمدگويي...

لطفا بعد از عضويت رايگان ، قوانين و آموزش فعاليت در كوچولو را مطالعه كنيد.

 

همچنین آپلودسنتر کوچولو با سرعت بالا با حجم نامحدود در حال راه اندازی می باشد:

upload.kocholo.org

علت فوت عسل بدیعی

دسته بندی: اخبار داغ | نویسنده : admin |

  

برای دیدن ادامه عکسها و دانلود روی این عکس کلیک کنید

    عسل بدیعی بازیگر جوان سینما به علت خونریزی مغزی درگذشت و اعضای بدن خود را اهدا کرد

۱۱ فروردین‌ماه، عسل بدیعی در بخش آی‌سی‌یوی بیمارستان لقمان به علت مسمومیت شدید دارویی بستری شد. پس از تشدید مسمویت ، متاسفانه پزشکان مرگ مغزی را تایید کردند.

گروه اجتماعی: روز گذشته (۱۱ فروردین‌ماه) عسل بدیعی در بخش آی‌سی‌یوی بیمارستان لقمان به علت مسمومیت شدید دارویی بستری شد. پس از تشدید مسمویت ، پزشکان مرگ مغزی را تایید کردند.

هرچند غزل بدیعی ابتدا با تکذیب مرگ مغزی خواهرش خبر داد که :

«شایعات بسیاری در رسانه‌ها منتشر شده که من همه را تکذیب می کنم. خواهرم بر اثر مسمومیت دارویی به کما رفته و امیدوارم به سطح هوشیاری بازگردد.»

اما ساعاتی بعد ، فوت این بازیگر سینما اعلام و اعضای بدنش بنا به وصیت خودش اهدا شد.

به گزارش افکار نیوز ، اما بستری شدن این بازیگر به علت مسمومیت دارویی، شایعاتی را رقم زده است.


این در حالی است مسمویت دارویی سیستم اعصاب مرکزی را تحت تاثیر قرار می دهد. از انواع مسمومیت دارویی می توان به خواب آورها، مسکن ها و داروهای ضدافسردگی اشاره کرد.

البته داروی"ترامادول" بیشترین آمار مسمویت در کشور را به خود اختصاص داده است و با آن که جزئی از مواد مخدر و تریاک به شمار نمی رود

ولی آرام بخش قوی است که تقریباً آثاری مشابه مواد مخدر را برای فرد به ارمغان می آورد و در موارد مصرف افراطی، فرد را با نوع حاد مسمومیت مواجه می کند.


داروهای ضد افسردگی ۳ حلقه ای نیز ، فرد را با نوع دیگری از مسمویت دارویی دچار می‌کند و البته داروهای اعصاب نیز سهم بسیار بالایی در بروز این مشکل دارند.

استامینوفن کدئین و داروهای بیماری های قلبی- عروقی نیز از دیگر عوامل مهم در ایجاد مسمویت های دارویی برای فرد محسوب می شوند

که در حالت عادی عاری از مشکل بوده ولی در صورتی که فرد میزان بالایی از آن ها را مورد مصرف قرار دهد با علائم ناشی از مسمویت دارویی مواجه می گردد.

گفتنی است عسل بدیعی ، همسر سابق فریبرز عرب نیا است. وی دانش آموخته دانشگاه آزاد بود که به واسطه کیانوش عیاری وارد سینما شده

و با بازی در «بودن یا نبودن» عیاری ، تواناییهای بازیگری خود را نشان داد. بدیعی طی سالهای اخیر فعالیت سینمایی چندانی نداشته است و آخرین فیلم سینمایی نسبتا مطرحش «شمعی در باد» پوران درخشنده بود.

ozgqodjqxc25sbluar.jpg

سی نت: رییس واحد پیوند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اعلام کرد طبق بررسی ها و سی تی اسکن های انجام شده ، علت مرگ عسل بدیعی ، خونریزی مغزی بوده است نه مسمومیت دارویی.

دکتر کتایون نجفی زاده گفت: قرار است چهارشنبه -۱۴ فروردین- اعضای بدن این بازیگر شامل کبد، کلیه ها، ریه و قلب به بیماران دیگری اهدا شود

البته سرعمل جراحی مشخص خواهد شد که کدام اعضا می توانند پیوند شوند.وی اضافه کرد: طبق بررسی های انجام شده اعضای این بازیگر برای پیوند سالم بوده وقابلیت پیوند را دارند.

رییس واحد پیوند دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: خانواده این بازیگر رضایت خود را برای عمل پیوند اعضا اعلام کرده اند.

عسل بدیعی بازیگر سینما و تلویزیون دوازدهم فروردین در بیمارستان لقمان تهران درگذشت.

این بازیگر جوان در زمان حیاتش اعضای بدنش را اهدا کرده بود.

بدیعی متولد سال ۱۳۵۶ در تهران بود و از سال ۷۵ با بازی در فیلم «بودن یا نبودن» ساخته کیانوش عیاری فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد.

 

منبع: ایرنا

«اگر مرهمی نیستید، دردی اضافه نکنید»/ درخواست رضا داودنژاد در پی درگذشت عسل بدیعی

سی نت: رضا داودنژاد، از بستگان مرحومه عسل بدیعی، غم‌نامه‌ و درخواستی خطاب به هموطنان و دوست‌داران آن بازیگر منتشر کرده که در بخشی از آن می‌خوانیم: «لطفا اگر مرهمی نیستید، دردی اضافه نکنید…».

«درد بدتر از داغ

مادری مهربان به رحمت خدا رفت،

خانواده‌ای داغی به سینه دارد،

درد، درد سنگینی‌ست

عاجزانه خواهشمندم همدردی کنید، یا از دور نگاه کنید یا رد بشوید

عسل بدیعی نازنینم با شور و شوق سرشار از زندگی از بین ما رفت،

خانواده پیکر پاک او را به رضایت خود او بدون کوچکترین مسمومیت برای اهدای عضو به بیمارستان پیوند مسیح دانشوری سپردند.

لطفا اگر مرهمی نیستید، دردی اضافه نکنید

که این درد بدتر از داغ است

عسل عزیزم روحت شاد

رضا داودنژاد»

 

منبع: ایسنا

برچسب ها :


ارسال نظر