سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

اخبار داغ سیاسی

دسته بندی: اخبار جالب | نویسنده : admin |

  

برای دیدن ادامه عکسها و دانلود روی این عکس کلیک کنید

  گلچین اخبار جدید و رویدادهای سیاسی در داخل کشور

اخبار و اطلاعات درباره روزهای داغ و پرحاشیه از انتخابات پیش رو
 نظر فلاحیان از همراهی مشائی توسط احمدی نژاد
ولایتی : هاشمی موضعی که باید در برابر فتنه می گرفت،نگرفت.
 باقری‌لنکرانی: رابطه استاد شاگردی هم در انتخاب اصلح جایی ندارد


در گفتگو با مهر مطرح شد:


تحلیل سلیمی نمین از حضور همزمان هاشمی و مشایی در ستاد انتخابات

 

bje4zlkeqsniwmwp1ys.jpg

 

یک تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه تفکر آیت الله هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم مشایی یک آبشخور دارند، گفت : حضور همزمان هاشمی و مشایی در ستاد انتخابات اگر با برنامه ریزی باشد قطعا به معنای این است که می خواهند این تصور را ایجاد کنند که نامزدهای اصلی در انتخابات ریاست جمهوری این دو هستند .

عباس سلیمی نمین در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آرایش سیاسی کاندیداهای یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ثبت نام کنندگان در آخرین روز از مهلت تعیین شده برای ریاست جمهوری اظهار داشت: کسانی که در آخرین روز وارد میدان انتخابات شدند ترکیبی را ارائه کردند که بسیار قابل تامل است.

وی افزود: شخصا حدس می زدم که افرادی که دچار توهم خودقهرمان بینی شده اند قطعا در این دوره از انتخابات حاضر نخواهند بود ، پیش بینی می کردم که خود را کنترل کنند و فرصت به نیروهایی بدهند که استعدادشان شکوفا شده و بروز و ظهور پیدا کرد.

سلیمی نمین گفت: ما هم اکنون دو نوع خود قهرمان بینی در میان کسانی که کاندیدا شده اند یا کسانی که کاندیداها را به صحنه آوردند شاهد هستیم. طبیعتا این خود قهرمان بینی تجربه جدیدی برای ملت به ارمغان خواهد آورد.

وی گفت: در سال ۸۴ شاهد بودیم که این ویژگی پاسخ درخوری از سوی جامعه دریافت کرد، البته بعد از سال ۸۸ تلاش شد این شرایط به گونه ای مخدوش شود یا بازخورد تلخی برای جامعه ببار آورد.

سلیمی نمین  افزود: ملت نمی پذیرد که افرادی احساس کنند فقط آنها منجی مردم هستند و آنها هستندکه می توانند که مردم را راهبری کنند و در مسائل اجرایی مشکلات مردم را حل و فصل کنند.

وی ادامه داد: دغدغه بسیاری از نیروهای سیاسی این است که آیا بین دو جریانی که دچار توهم خود قهرمانی شده اند پیوندی حاصل می شود؟ هر چند قرائن نشان می دهد این تعاملات بوجود آمده اما در نهایت صف بندی نامزدها این مطلب را به نوعی روشن تر می سازد که افرادی که خودشان را قهرمان می پندارند حاضرند حتی اگر خود به صحنه نیامدند زمینه به صحنه آمدن اندیشه خود قهرمانی را تقویت کنند.

سلیمی نمین با بیان اینکه بین حضور همزمان هاشمی رفسنجانی  و اسفندیار رحیم مشایی در وزارت کشور ارتباط وجود دارد، گفت: قرائن دیگری این حرکت را تفسیر می کند، آنها می خواهند یک فضای دو قطبی را شکل دهند و در این فضای دو قطبی یکدیگر را پوشش دهند و به یاری یکدیگر انتخابات را در میدان خود منحصر کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه آرایش کاندیداها به گونه ای است که این کار که هدفمندانه مدتی است آغاز شد، به نتیجه نخواهد رسید و بهره ای برای طراحان و بازیگردانان صحنه رقم نخواهد زد.

این پژوهشگر گفت: فکر می کنم این تفکر و اندیشه اصلا از جانب مردم قابل پذیرش نخواهد بود  و جامعه این را برای خود  نوعی تحقیر حساب می کند که گفته شود جامعه اینقدر به لحاظ توانمندی و قابلیت فقیر است که فقط افراد نادری می توانند جامعه را اداره کنند این در حالی است که توانمندی جامعه ما بسیار بالاست و کسی نمی تواند خود و جریانش را به عنوان قهرمان تحمیل کند.

این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: هم اکنون دو تحلیل در آرایش کاندیداها شاهدیم. نگرشی وجود دارد که سابقا هم با آن آشنایی داشتیم . جریان دیگر جریانی است که با امکانات دولتی می خواهند فردی را با هر ابزار و امکانی به ملت تحمیل کند زیرا تصور می کنند خودشان قهرمان هستند و می خواهند قدرت اجرایی در دست خودشان باقی بماند.

سلیمی نمین  گفت: این دو نگرش هر چند به ظاهر تقابل هایی دارند اما چون به لحاظ اندیشه یک آبشخور دارند طبیعتا سعی می کنند رقابت را در میدان خود منحصر کنند. حضور همزمان هاشمی و مشایی اگر با برنامه ریزی باشد قطعا به معنای این است که می خواهند این تصور را ایجاد کنند که نامزدهای اصلی در انتخابات ریاست جمهوری این دو هستند وقتی با هم می آیند طبیعتا این پیام را می خواهند به جامعه منتقل کنند که البته چنین نتیجه بخشی را برای آنها متصور نیستم.

وی ادامه داد: حضور شخصیتی مثل آقای هاشمی بعد از تعارفات متعدد  از این قبیل که از اهل نظر دعوت می کنم در صحنه حضور یابند ،  قابل تامل است اگر چه آقای هاشمی تلاش داشت تا این نظریه را تکذیب کند که نمی خواهد خود را قهرمان ملت بداند اما در صحبت ها یی که اخیرا داشت و از طرفی دیگر به صحنه آمد نشان داد که این صحبت ها تعارف صرف است و این تعارفات از سایرین یک بازی است .

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت : این با شان آقای هاشمی نمی خواند که دیگران را به صحنه آورد و با آنان بازی کند و جامعه را دچار سردرگمی کند و در نهایت در این بستری که طراحی کرده به صحنه بیاید.

سلیمی نمین درباره کاندیدای دولت نیز گفت: آقای احمدی نژاد همیشه تکذیب می کرد که دنبال کاندیدا است و هر گاه کسی حرفی می زد این را اتهام علیه دولت می خواند و می گفت دولت دنبال کاندیداتراشی برای بقا در قدرت نیست اما امروز اثبات شد که این اظهارات خلاف واقع بوده است. همانطور که آقای هاشمی با افکار عمومی و برخی شخصیت ها در دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب بازی کرد دولت هم چنین برنامه ای داشت که البته این کار درستی نیست. اگر آقایان اعتقادی به این مطالب ندارند چرا باید از دیگران دعوت کنند که به صحنه بیایند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: آقای هاشمی بسیاری از نیروهای جوان میان اصلاح طلبان را برای به میدان آمدن ترغیب کرد که از جمله آنها آقای جهانگیری بود اما نهایتا مشخص شد همه اینها یک کار سیاسی طراحی شده  است و ایشان حتی اعتقادی به نیروهای همفکر خود هم ندارند که اجازه دهند آنها هم امکان رشد پیدا کنند.

وی گفت: این یک نوع بی صداقتی و اوج متوهم بودن را به اثبات می رساند . اگر اکنون این تصمیم را نگیرند پس چه زمانی می خواهند به نیروهای جوان همفکر خود فرصت دهند که آنها هم امکان خدمت گزاری پیدا کنند.

سلیمی نمین گفت: فکر می کنم تا زمانی که این عزیزان در این دنیا امکان زندگی داشته باشند اجازه ندهند هیچ استعدادی امکان بروز پیدا کند این برای جامعه ما پسندیده نیست زیرا جامعه تصور می کند پشت برخی اظهارات شخصیت ها تناقضاتی وجود دارد.

وی گفت: باید دقت کرد بیش از آنکه این عزیزان و شخصیت ها انگیزه ورود به عرصه سیاسی داشته باشند برخی نیروهای فرصت طلب پشت این عزیزان سنگر گرفته اند و آنها که پای شخصیت های باسابقه سرمایه گذاری می کنند در میانشان فرصت طلبان هم وجود دارند.

سلیمی نمین افزود: شخصیتی که ۸۰ سال از عمرش گذشته نمی تواند مدیریت اجرایی کشور را یک گام به جلو ببرد. مدیریت اجرایی کشور به نیروهای فعال احتیاج دارد نه نیروهایی که حتی نمی توانند فعالیت روزمره و عادی خود را دنبال کنند چگونه می توانند حجم توقعات امروز جامعه را پاسخگو باشند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: در عرصه مدیریت اگر مدیران شخصا امور را دنبال نکنند تحقق آن بسیار سخت خواهد بود. یکی از دلایل موفقیت دولت کنونی این است که دولت بسیار فعال و پیگیر مسائل بود. اگر ما به نیروهایی برگردیم  که امکان تحرک لازم را متناسب با مطالبات جامعه نداشته باشند طبیعتا این بازگشت به عقب است و مدیران اشرافی خواهیم داشت که در برج عاج نشسته اند و از آنجا زمینه را برای فرصت طلبان فراهم می کنند.

وی خاطرنشان کرد: قطعا فرصت طلبان دنبال مطامع خود خواهند بود و این اتفاقی است که در گذشته هم به اثبات رسیده است. لذا امیدوارم که بیش از این فرصت به فرصت طلبان داده نشود. در نهایت اگر سرمایه گذاری این عناصر فرصت طلب به ثمر بنشیند ممکن است مجدد التهاباتی را به جامعه تزریق کند.

 

 

به نفع هاشمی کنار نمی روم


نظر فلاحیان از همراهی مشائی توسط احمدی نژاد/نمی دانم هاشمی با چه تحلیلی آمده است؟


1tgfp7t3hu4qcuv4f3.jpg 

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اینکه چه کسانی به نفع هاشمی کناره گیری خواهند کرد، گفت: در مورد حضور آقای هاشمی باید صبر کنیم و ببینیم که کدام کاندیداها به نفع ایشان کنار می روند اما مسلما من کنار نمی روم.

به گزارش خبرنگار مهر از خرم آباد، حجت الاسلام علی فلاحیان شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران لرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر سه آرایش در انتخابات ریاست جمهوری حضور دارند اظهار داشت: در حال حاضر آرایش اصولگرایان، جریان دولت و اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری حضور دارند و این سه آرایش همچنان در صحنه هستند.

وی با اشاره به حضور هاشمی رفسنجانی در صحنه انتخابات و احتمال کناره گیری برخی کاندیداها گفت: در مورد حضور آقای هاشمی باید صبر کنیم و ببینیم که کدام کاندیداها به نفع ایشان کنار می روند، مسلما من کنار نمی روم چون قبلا به عده ای قول داده ام که می مانم چرا که آنها زحمت کشیده اند و کار کرده اند و این امر خلاف وعده خواهد بود.

وزیر اطلاعات دولت سازندگی با بیان اینکه با حضور هاشمی رفسنجانی احتمالا تغییراتی در کاندیداهای انتخابات ایجاد شود گفت: برخی از این کاندیداها به نفع آقای هاشمی کنار خواهند رفت و تغییراتی در تعداد کاندیداها به وجود می آید.

حجت الاسلام فلاحیان در پاسخ به سوالی در رابطه با سفرهای دولت به استانهای مختلف در آستانه انتخابات ریاست جمهوری گفت: یک رویکرد این سفرها پیگیری مصوبات قبلی هیئت دولت به این استانها بوده که البته هنوز گزارشی در این زمینه منتشر نشده است که آیا قولهایی که داده اند انجام شده یا نه.

وی ادامه داد: این سفرهای دولت به استانها پیامدی داشت و این پیامد این است که در سفرهای اخیر دولت به استانها از رئیس جمهور و هیئت دولت استقبال نشد.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با کاندیدا شدن اسفندیار مشایی و ایجاد پیامدهایی در صورت رد صلاحیت وی گفت: همه این حرفها حدس و گمان است، شاید اینها عکس العملی در مورد رد صلاحیت مشایی نشان ندهند اما در صورت نشان دادن عکس العمل ممکن است مشکلاتی به وجود آید.

وی بیان داشت: هنوز اتفاقی نیفتاده و طبق قانون هرکسی می تواند نام نویسی کند و باید منتظر بود که آیا بعد از رد صلاحیت این افراد عکس العمل نشان می دهند یا نمی دهند.

حجت الاسلام فلاحیان همچنین در پاسخ به سوالی که رویکرد شما در صورت رئیس جمهور شدن و موضوع مذاکره با آمریکا چیست؟ گفت: آنچه به نفع ما است توسعه روابط با کشورهای همسایه و دوست است و در رابطه آمریکا بستگی دارد به معیاری که آنها بخواهند از قدرت و زور خود استفاده کنند و یا نخواهند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تحلیل ما این است که آمریکایی ها دچار مشکلات اقتصادی هستند گفت: آمریکا به لحاظ امنیت راهبردی نیز مسائل مهمتری برای آنها پیش آمده که خاورمیانه برای آنها اهمیت قبلی را ندارد.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: در این راستا فکر می کنیم که بشود به آنها هم مذاکراتی کرد، ولی بالاخره آمریکای جهانخوار است و احساس می کند که باید زورگویی داشته باشد که در این راستا ما در صورت مذاکره با صلابت حضور پیدا می کنیم ولی معنای آن نیست که مذاکره نمی کنیم.

حجت الاسلام فلاحیان در پاسخ به سوالی در رابطه با عملکرد هاشمی رفسنجانی و اینکه آیا توان این را دارند در راس سیستم اجرایی کشور قرار گیرد، گفت: توان را باید ببینم خوشان چه می گویند، اما ایشان بالاخره هشت سال رئیس جمهور بوده اند مسلما مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … را بلد هستند.

وی ادامه داد: با این وجود روسای جمهور در همه جهان بیش از دو دوره نبوده اند، چرا که این زمان کافی است که هرچه در توان دارند به کار گیرند حالا رفسنجانی با چه تحلیلی تصمیم گرفته که کاندید شود من از آن خبر ندارم.

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با همراهی احمدی نژاد از مشایی گفت: آقای احمدی نژاد نظرش این است که مشایی ادامه دهنده راه وی است و بارها از او حمایت کرده و گفته است که می خواهد تمام توان خود را برای مشایی بگذارد.

حجت الاسلام فلاحیان با بیان اینکه بحث این است چقدر می خواهد برای مشایی توان بگذارد و اینکه آیا مشکلی ایجاد می شود در روند انتخابات یا نه هنوز معلوم نیست.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با سلامت انتخابات گفت: مجریان انتخابات یعنی شورای نگهبان و وزارت کشور همواره امانت دارمردم بوده اند اما اینکه افرادی و عناصری در حوزه ها به شکلهای مختلف تخلف نکنند را نمی شود ۱۰۰ درصد تایید کرد.

 

 


ولایتی :


هاشمی موضعی که باید در برابر فتنه می گرفت،نگرفت

 

yoz7fmm4fms12mgmw2zf.jpg


ولایتی با بیان اینکه آیت الله هاشمی در سال ۸۸ موضعی که باید در برابرفتنه می گرفت،نگرفت تصریح کرد: وی در آن شرایط رهبری را تنها گذاشت و همراهی نکرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی علی اکبر ولایتی ، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی که شنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) حضور یافته بود در سخنانی با تشریح فضای سیاسی و انتخاباتی کشور گفت: امیدواریم با توافق اصولگرایان، در نهایت یک نفر بالا بیاید و صحنه را به نفع معتقدین اصلی به نظام به پیروزی برساند.

وی با تشریح شرایط انتخاب اعضای کابینه خود به ویژگی هایی چون تدین افراد، تجربه و تقوا اشاره کرد و افزود: باید مدیریت کلان در اختیار افرادی با تجربه باشد و در کنار آن، از افراد جوان و با تحصیلات عالیه و صاحب ابداع استفاده کنیم.

ولایتی از دیگر موضوعات مهم در انتخاب کابینه خود را مشورت پذیر بودن افراد دانست و گفت: مدیران باید با استفاده از افراد صاحب نظر، کمیسیون های مشورتی ایجاد کنند و در عین حال، رعایت اعتدال را نیز داشته باشند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در خصوص علت حضور خود در این دوره از انتخابات گفت: هر کس در هر دوره ای احساس کند می تواند اداره کشور را بر عهده بگیرد، وظیفه شرعی دارد تا خود را عرضه کند و بنده به این نتیجه رسیده ام که در صورت عبور از مراحل مقدماتی، می توانم برخی از این مسئولیت ها را بر عهده بگیرم.

وی با اشاره به روز آخر ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: با شرایط اخیر بخصوص با اتفاقات امروز بعد از ظهر، هر کس که کاری از او بر می آید باید به میدان بیاید و اگر غیر از این باشد خالی کردن صحنه است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اشراف خود به شرایط داخلی و خارجی گفت: با این اوصاف، بر این باورم از عهده این کار بر می آیم.

ولایتی با اشاره به اینکه پرچمدار اتحاد اصولگرایان بوده چراکه احساس می کرده ممکن است در بین اصولگرایان تفرق پیش بیاید، افزود: در حالی که طرف مقابل ما – یعنی جبهه اصلاح طلبان و دولت موجود که داعیه دارند- کاملا منسجم عمل می کند، بنده ائتلاف سه گانه را با دعوت از دیگر افراد، شکل دادم.

این صاحب نظر مسائل سیاسی با اشاره به قضایای عصر امروز گفت: همانطور که دیدید هر کس در دولت بود امروز برای ثبت نام آمده بود و فکر می کنیم همه اتفاقات هدایت شده است. صحنه تا امروز برای ما کاملا روشن نبود و فکر نمی کردیم نیم ساعت آخر ثبت نام چنین هجومی شود.

وی تصریح کرد: ما همه باید به انسجام برسیم تا امکان اداره این وضع تحت مدیریت رهبر انقلاب را پیدا کنیم و اتفاقات اخیر نشان داد تدبیر ائتلاف اصولگرایان درست بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: به هیچ وجه از عزم خود کوتاه نمی آییم و تصمیم گرفته ایم نگذاریم آنهایی که با رهبری نظام زاویه دارند امور کشور را به دست بگیرند.

مشاور مقام معظم رهبری همچنین در پاسخ به سوالات دانشجویان، موضع گیری خود و سایر اعضای ائتلاف پیشرفت را تشریح کرد و در جواب به سوال آنها در خصوص موضع گیری های آیت الله هاشمی در سال ۸۸ گفت: ایشان موضعی که باید می گرفت را نگرفت و رهبری را در آن شرایط همراهی نکرد.

ولایتی در تشریح ضرورت وحدت و همراهی اصولگرایان نیز گفت: باید طوری برنامه ریزی کنیم تا در مقابل دو طیفی که به تمام امکانات داخلی و خارجی مجهزند پیروز شویم و سعی خواهیم کرد تا جایی که می شود اصولگرایان را دور هم جمع کنیم.

وی افزود: بنده پرچم‌دار تجمع اصولگرایان هستم و در مجلس هشتم با ائتلاف ۵+۶ صحنه را با رهنمود پیشکسوتان و اصولگرایان مدیریت کردم و به همین خاطر اصولگرایان در مجلس هشتم و نهم اکثریت آرا را در اختیار گرفتند.

برخی دانشجویان درباره ملاک بودن یا نبودن نظرسنجی ها سوال کردند که ولایتی در پاسخ با اشاره به اینکه برخی افرادی که در نظرسنجی ها رای بیشتری دارند در معیارهای ارزشی نمی گنجند، گفت: تصمیم بر این است هر سه نفر به فعالیت خود ادامه دهند تا رای اصولگرایان به حد قابل قبولی برسد و در نهایت بر پایه نظر جامعتین، یک نفر از اصولگرایان بالا بیاید و وقتی علما نیز تایید کنند، این تایید رای آور خواهد بود.

وی همچنین از پیشنهاد خود به صداوسیما سخن گفت که بر اساس آن، هر سه عضو ائتلاف در مناظره ها در یک سو قرار بگیرند و گروههای مقابل در طرف دیگر تا ائتلاف سه نفره، هم افزایی داشته باشد.

ولایتی در خصوص امکان اضافه شدن نفرات جدید به ائتلاف سه نفره و تحلیل حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی در انتخابات نیز گفت: درهای ائتلاف باز است و تا پیش از این نمی دانستیم که آقای جلیلی وارد می شود و اگر جامعتین به هر نتیجه ای برسند ما تبعیت می کنیم و برای فرد منتخب تبلیغ هم می کنیم.

وی درباره نحوه انتخاب نفر برگزیده ائتلاف ۵ نفره نیز گفت: خبر دقیق ندارم و تنها شنیده ام از این ۵ نفر، یک نفر یک رای و دو نفر دیگر دو رای آورده اند و در نهایت آیت الله مهدوی کنی حکمیت کرده اند و به حضور حجت الاسلام ابوترابی به خاطر روحانی بودن رای داده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره سطح زندگی کارگزاران نظام نیز گفت: نباید افراط دیده شود و اشرافی زندگی کردن صحیح نیست و زندگی من نیز در سطح متوسط جامعه است.

این کارشناس مسائل بین المللی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مردم ما در شرایط مناسب اقتصادی زندگی نمی کنند، افزود: ظرف چند هفته و روز، ثروت بخشی از افراد به نصف کاهش یافته ارزش پول ملی سقوط آزاد کرده و قیمت ها افزایش یافته است.

وی با تحلیل آمارهای مربوط به افزایش نقدینگی در جامعه گفت: برای دردهای فوری جامعه، برنامه ای ۱۰۰ روزه در نظر گرفته ایم تا جلوی این تورم موجود گرفته شود و اقدامات حمایت از تولید را نیز با دادن تنفس مالیاتی و پرداخت اقساط به کارگاههای کوچک برای رونق گرفتن تولید در مرحله اول و کنترل واردات و قاچاق و نیز اجرای کامل برنامه پنجم توسعه نیز مد نظر است. در مرحله دراز مدت نیز دست برداشتن دولت از تصدی گری بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و تبدیل اقتصاد توزیعی – مصرفی به اقتصاد مبتنی بر حمایت از تولید مد نظر خواهد بود.

ولایتی با معرفی تیم اقتصادی دکتر نهاوندیان به عنوان همکاران اقتصادی خود گفت: اگر بنده منتخب اصولگرایان باشم سایر همکاران خود را بر اساس ملاک های مشخص معرفی خواهم کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در پاسخ به سوال دانشجویان درباره نحوه مدیریت موضوع هسته ای گفت: در بحث هسته ای، رهبری تصمیم گیر اصلی است و ایشان مسئله هسته ای را از دست برخی بازیگران سیاسی نجات دادند. مقاومت ما نیز برای از دست ندادن این دستاورد عظیم است و اگر حاصل آن افزایش تحریم ها باشد یک جای کار اشکال دارد.

وی با ذکر سر بسته برخی خاطرات گفت: در مدتی که خدمت رهبر انقلاب هستم، چند ماموریت از این نوع انجام داده ام که برخی مواقع تا آستانه حل قضیه نیز پیش رفته ایم و نشان داد اجرای تدابیر ایشان می تواند مسائل و تحریم ها را حل کند.

 

 

 


باقری‌لنکرانی:


رابطه استاد شاگردی هم در انتخاب اصلح جایی ندارد/توجه اورژانسی به معیشت ۵ دهک

 

tdu2hlltb07p5u2k41d.jpg


 کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: بخش مهمی از مشکلات امروز کشور به شیوه بازسازی اقتصاد کشور بعد از دوران دفاع مقدس برمی‌گردد.

به گزارش خبرنگار مهر از کاشان، کامران باقری‌‌لنکرانی شنبه شب در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان با انتقاد از مدیریت های گذشته، تکرار گذشته‌ها را پاسخگوی نیازهای جامعه امروز ندانست و افزود: هر چند از گذشته‌ها باید درس گرفت و براساس درس‌های آموخته از گذشته مشکلات را اصلاح کرد اما نباید گذشته‌ها را تکرار کرد که برخی از معضلات امروز ما به دلیل تکیه بر گذشته است.

لنکرانی، مشکلات فرهنگی کشور نیز ریشه در مشکلات اقتصادی دانست و گفت: مدیریت فرهنگی به کار گرفته شده بعد از دوران دفاع مقدس مشکل‌ساز شد و این واقعیتی است که اگر از آن چشم‌پوشی شود به طور مجدد همان اشتباهات تکرار می‌شود.

به گفته وی، عدم توجه به اشتباهات گذشته باعث می‌شود تا کار ریشه‌ای انجام نشده و راه حل‌های اقتصادی کوتاه مدت همراه با راهکارهای ریشه‌ای نباشد.

لنکرانی ابراز داشت: سیاست اقتصادی کشور در گذشته به صورتی بود که وابستگی کشور به نفت افزایش یافت، شکاف طبقاتی را بیشتر کرد و موضوع فرهنگ و باورها و نیز مسائل فرهنگی در جامعه را به حاشیه برد.

وزیر بهداشت دولت نهم، توجه اورژانسی به معیشت پنج دهک درآمد پایین جامعه را یکی از راه حل‌های رفع مشکلات اقتصادی در جامعه دانست و بیان داشت: به این موضوع باید در ساختار و اعتبار مالی دولت، نحوه مدیریت نقدینگی و چگونگی برخورد با ارزش پول ملی به صورت ریشه‌ای پرداخته شود.

باقری‌ لنکرانی در ادامه، تلاش در عرصه انتخابات را بر مبنای اصل ضرورت و یک وظیفه روی زمین مانده ارزیابی و عنوان کرد: در صورت تعدد کاندیداها باید تغییرها را جستجو کرد و راه را با شعار و مسائل احساسی گم نکرد.

وی افزود: در عرصه انتخابات به حرکتی نیاز داریم که بتواند آرمان‌گرایی را تبدیل به برنامه عملیاتی و اجرایی کند.

به گفته وی در اتفاقات اخیر کشور، برخی‌ها که از آنها انتظار می‌رفت تا پایان بر آرمان‌ها و اصول تأکید داشته باشند برای خودشان مسائل دیگری را مهم دانستند.

باقری لنکرانی با اشاره به اینکه در کشور این تجربه تلخ وجود دارد که هر موقعی رئیس جمهوری در پایان مأموریت خودش از هر کس طرفداری کرده مردم به او رای نداده‌اند گفت: این تجربه در کشور ما تبدیل به یک سنت تاریخی شده است.

به گفته وی، در پایان مسئولیت رئیس جمهور به جای اینکه کمک کنند فضای انتخابات فضای آرام‌تر و بدون جهت‌گیری‌ها باشد، مداخله و اظهارنظر کردند.

لنکرانی تأکید کرد: به ما اینگونه آموزش دادند که در صحنه باید بگردیم و اصلح را پیدا کنیم و مسائلی چون وابستگی‌ها، دوستی‌ها و حتی ارتباط شاگرد و معلمی نباید در انتخاب جایگاهی داشته باشد.

این کاندیدای جبهه پایداری متذکر شد: نمی‌دانیم در انتخابات چه رخ می‌دهد اما وظیفه داریم در این صحنه به صورت کار هوشمندانه، بصیرت‌مند و مبتنی بر ایمان و آگاهی‌های دینی خود تصمیم‌گیری کنیم.

 

برچسب ها :


ارسال نظر