سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

جالبترین حیوانات دنیا

دسته بندی: گوناگون | نویسنده : admin |

  

مطالبی جالب + عکس از جالبترین حیوانات دنیا…


“برای خواندن ادامه متن ، روی ادامه کلیک کنید” !!!

جالبترین حیوانات دنیا

 

Tapir

Tapir

 Tapir از جمله پستانداران و بسیار شبیه به خوک و دارای پوزه ای کوتاه است که مخصوص گرفتن می باشد. Tapir درجنگلهای مناطق آمریکای جنوبی، مرگزی و خاور شرقی زندگی می کند. این حیوان دارای ۴ گونهایت که تمامی آنها به ۲ دسته مهاجم و قربانی تقسیم می شوند. گروه مشابه این حیوانات اسبها و کرگدنها هستند.
هاگ ماهی (Hagfish )

Hagfish

هاک ماهی از جمله سخت پوستان دریایی و از خانواده Myxini یا Hyperotreti می باشد. البته از آنجاییکه این موجود بیشتر جزء مهره داران اولیه است تا دیگر گروهایی که بعنوان ماهی شناخته می شوند، بنابراین علی رغم نامش در ماهی بودن این موجود هنوز تردیدهایی وجود دارد. عادت عجیب غذایی و تولید لجن این ماهی تعدادی از دانشمندان را بر این داشت تا آن را جزء منزجرترین موجودات دریایی بدانند.

 ظاهر هاک ماهی  بلند و کرم مانند است و میزان زیادی لجن یا مخاط لزج تولید می کند. هنگامیکه این ماهی از دم خود در تله می افتد، مخاطی ریشه دار از خود خارج می کند که این مخاط با آب ترکیب و تبدیل به نوعی ژل می شود. سپس بدن خود را به صورت یک گره ساده و در حالی که مخاط ریشه دار را پاره می کند از تله خارج می شود. برخی از دانشمندان حدس می زنند که این رفتار خاص موجب رهایی آنها از چنگال ماهیهای مهاجم می شود. با این وجود به نظر می رسد که لجن یا مخاط لزج مذکور در هنگام هیجانات ماهی نیز تولید می شود که بعدها به همان روش گره زدن خود نیز پاک می شود.

 
)Star-nosed Mole موش کور ستاره ای (


Star Nosed Mole

موش کور ستاره ای کوچک در کانادا و آمریکای شرقی پیدا شد و تنها عضو گروه   Condylurini و نژاد Condylura است.


موش کور ستاره ای در زمینهای پست نم دار زندگی می کند و از بی مهرگان ریز،  حشرات دریایی، کرم ها و نرم تنان  تغذیه می کند. شناگری ماهر ا ست و قادر است تا در انتهای جویبارها و دریاچه ها به دنبال غذا بگردد. این موجود مانند دیگر موجودات گروه خود به منظور یافتن غذا سطوح کم عمق را حفر کرده و تونلهایی به وجود می آورد که اغلب موجب خروج آبهای زیرزمینی می شود. موش کور ستاره ای روز و شب و حتی در زمستانها نیز فعال است. تونلهای این موجود در میان برف و شنای وی در میان آبهای یخ زده دیده شده است. درمورد زندگی موش کور ستاره ای اطلاعات زادی در دسترس نیست اما به نظر می رسد که به صورت کلونی زندگی می کنند.


بدن موش کور ستاره ای پوشیده از پرهای مشکی- قهوه ای است که آب را به خود جذب نمی کنند، دارای پاهایی بزرگ و سنگین و دمی کلفت و بلند به منظور انبار چربی برای فصل تخم گذاری است. طول جنس نر و بالغ این موجود ۱۵ الی ۲۰ سانتی متر و وزن آن در حدود ۵۵ گرم و دارای ۴۴ دندان است. مشخصه بارز موش کور ستاره ای وجود ۲۲ شاخک دایره ای صورتی رنگ در انتهای بینی اش است که به منظور شناسایی مواد غذایی از فبیل کرم ها، حشرات و سخت پوستان استفاده می شود.      


 
خفاش Sucker-footed  


Sucker Footed Bat

خفاش ماداگاسکار Sucker-footed  یا خفاش پیر Sucker-footed یا خفاش  Sucker-footed گونه ای منحصر به فرد از خفاشان دسته Myzopodidae  و منحصراً متعلق به ماداگاسکاراست که مورد تهدید اجتماع آن منطقه قرار دارد.

Pink Fairy گورکن


Pink Fairy Armadillo

این گورکن از کوچکترین گونه گورکن ها است. طول این گورکن با محاسبه دم ۹۰ الی ۱۱۵ میلی متر و به رنگ صورتی کم رنگ است. محل زندگی او در علفزارهای آرژانتین مرکزی و دشتهای ماسه ای با بوته های خار دار و کاکتوس است. گورکن Pink Fairy در مواقع خطر به سرعت یک دقیقه خود را در زمسن دفن می کند.


این گورکن در زمینهای خشک و در کنار لانه مورچه ها نقب می زند و بیشتر از نوزاد (لارو) مورچه ها تغذیه می کند. گاهی نیز از کرم، حلزون، حشرات و لاروها و همچنین انواع مختلف گیاهان و ریشه ها نیز تغذیه می کند.


 
Axolotl


TinyPic image

Axolotl با عنوان موجود تازه به دنیا آمده سمندر که متعلق به گروه سمندرهای مرکبTiger  است شناخته می شود. لاروهای این گونه از تغییرات ژنتیکی عقب ماندند و به همین دلیل نوع بالغ آنها هنوز آبزی و دارای آبشش هستند. این گونه برای اولین بار در دریاچه زیرزمینی شهر مکزیک دیده شد. Axolotl بدلیل توانایی رویاندن مجدد بخشهای بسیاری از بدن خود، سهولت تولید مثل و بزرگ بودن جنین آن در آزمایشات دانشمندان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به طور معمول این موجود در کشورهای ایالات متحده، بریتانیای کبیر، استرالیا و ژاپن بعنوان حیوان خانگی شناخته می شوند. Axolotl را نباید با سگ آبی اشتباه گرفت.


 
Aye-aye


TinyPic image

Aye-aye موجودی متعلق به ماداگاسکار است که دارای دندانهایی مانند دندانهای حیوانات جونده و انگشت میانی باریک جهت انطباق با خصوصیات زیست شناختی (مانند دارکوب) است. این موجود جزء بزرگترین پستانداران ابتدایی محسوب می شود و از طریف شیوه یافتن مواد غذایی مورد نیازش شناخته می شود. به این ترتیب که به آرامی بر روی تنه درختان به منظور پیدا کردن  کرم حشره ضربه می زندو سپس به کمک دندانهایش دران قسمت حفره ای ایجاد کرده و انگشتمیانی و باریکش را جهت بیرون کشیدن کرم ه داخل حفره می برد.


Aye-aye ها تنها نوع در گونه Daubentoniidae و infraorder Chiromyiformes هستند. این موجود تنها نوع باقی مانده از گروه خود است. نوعی دیگر از این موجودات در چندین دهه گذشته منقرض شدند.


 
اختاپوس دامبو Dumbo


TinyPic image

 این اختاپوس از گروه Grimpoteuthis است که گاهی با نام  اختاپوس دامبو نیز شناخته می شود که این نام بدلیل وجود باله های گوش مانندی که در قسمت بالایی “سرهایش” (اندام) وجود دارد بر او گذاشته شده است که مانند گوشهای کارتن فیل پرنده والت دیزنی است. این موحودات در اعماق اقیانوسها و در آبهای بسیار عمیق زندگی می کنند و از کم یابترین انواع اختاپوسها هستند.


 
میمون خرطوم دار Proboscis

Proboscis Monkey

Nasalis larvatus که با نام میمون دماغ دراز نیز شناخته می شود یک میمون قدیمی قرمز رنگ در ختی است که تنها نوع منحصر به فرد Nasalis می باشد.

بارزترین مشخصه این میمون بینی بلند و بسیار برجست در جنس نر است که البته دلیل آن نیز نامعلوم است اما به نظر می رسد که این امر به دلیل تمایز جنسی به وجود آمده است و جنس ماده این موجود جنس نر با بینی بلند و برجسته را ترجیح می دهد.

طول جنس نر این میمون بسیار بیشتر از جنس ماده آن و در حدود ۷۲ سانتی متر(۲۸ اینچ) با دمی به طول ۷۵ سانتی متر و وزنی معادل ۲۴ کیلوگرم(۵۳ پوند) است. در حالیکه طول میمون ماده ۶۰ سانتی متر و وزن آن ۱۲ کیلوگرم(۲۶ پوند) است.

 میمون خرطوم دار به دلیل نوع تغذیه اش دارای شکمی بزرگ است. سیستم گوارشی و اعضای گوارشی او دارای قسمتهای مختلفی است که همین امر به هضم برگها کمک می کند. روند گوارشی در این میمون موجب تولید گازهای زیادی می شود که همین امر منجر به وجود شکم بزرگ و باد کرده اش شده است. یکی از عوارض جانبی این سیستم این است که میمون خرطوم دار بر خلاف دیگر همنوعانش قادر به هضم میوه های  رسیده نیست. رژیم غذایی میمون خرطوم دار بیشتر شامل میوه جات، دانه ها و برگها است.

برگرفته از گروه جرقه

برچسب ها :


ارسال نظر