سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

ترفند وآموزش های جالب ویندوز

دسته بندی: ترفند | نویسنده : admin |

  

غیر فعال کردن گزارش مشکل در Windows XP :  – غیر فعال کردن پخش اتوماتیک CD در Windowx XP -غیر فعال کردن Shared Documents  در Windows XP :-استفاده از امکانات NTFS در xp – غیر فعال کردن بالون های توضیحی ویندوز xp – قفل کردن اندازه و موقعیت نوار ابزار  (ویندوز Me/XP )-:چگونه با Windows Media Player عکس بگریم-BackUP گرفتن از آدرس ها و اطلاعات در  Favorites :
“برای خواندن ادامه متن ، روی ادامه کلیک کنید” !!! 
———–سایت عاشقانه – تفریحی کوچولو———


 


غیر فعال کردن گزارش مشکل در Windows XP :


 


کنترل پنل خود را باز کنید . سپس واردSystem شوید .بر روی زبانه Advanced کلیک کنید . سپس بر روی error-reporting در زیر پنجره کلیک کنید .Disable error reporting را انتخاب کنید و با فشار بر رویOK از صفحات خارج شوید


 


غیر فعال کردن پخش اتوماتیک CD در Windowx XP :


My Computer را باز و بر روی CD Rom خود کلیک کنید .  سپسProperties را انتخاب  کرده و بر روی Auto Play کلیک نمایید .
در Drop Down Box می توانید فعال یا غیر فعال بودن این ویژگی را معلوم کنید.


 


 


غیر فعال کردن Shared Documents  در Windows XP :


 


وارد ریجستری شوید. حال به قسمت زیر بروید :
HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/Curren
tVersion/Explorer/MyComputer/NameSpace/DelegateFolders 
حالا {۵۹۰۳۱a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee} را حذف کنید


 


 


استفاده از امکانات NTFS در xp :


 


اگر آشنایی شما با قابلیتهای NTFS به قبل از ورود ویندوز XP باز می گردد حتماً بعد از نصب ویندوز XP با این مساله مواجه شده اید که بطور پیش فرض دسترسی لازم برای استفاده از امکانات NTFS از طریق برگه Security که یکی از چند برگه موجود هنگام مشاهده خصوصیات یک فایل و یا پوشه می باشد  وجود ندارد. چنانچه از فایل سیستم NTFS استفاده می کنید ، برای فعال کردن برگه Security مراحل زیر را طی کنید :
۱-
با Double-Click کردن بر روی My Computer  آن را باز کنید
.
۲-
به منوی Tools بروید و Folder Options را انتخاب کنید .  این گزینه را می توانید در کنترل پنل نیز بیابید
.
۳-
به برگه view بروید و در پایین لیست گزینه File Sharing Use Simple را از حالت انتخاب خارج کنید
.
حالا اگر بر روی یک فایل و یا پوشه Right-Click کنید و Properties را انتخاب کنید شاهد ظاهر شدن برگه ی Security خواهید بود که به شما این امکان را میدهد تا دسترسی به فایلها و پوشه ها  توسط کاربرانی که به صورت Local وارد سیستم می شوند را محدود کنید.


 


غیر فعال کردن بالون های توضیحی ویندوز xp :


 


این تنظیمات  نکات و اطلاعاتی را که ویندوز اغلب برای کاربران در داخل شکل های بالونی نوار ابزار نشان می دهد غیر فعال می کند. رجیستری را باز کرده و مسیر زیر را در آن پیدا کنید
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoft
WindowsCurrentVersionExplorerAdvanced]
در پنجره ی راست با راست کلیک و انتخاب new یک کلید DWORD جدید

بسازید و نام آن را EnableBalloonTips بگذارید . آن را باز کنید . اگرمقدار آن را برابر ۱ بگذارید بالون ها نمایش داده می شوند و اگر صفرقرار دهید  بالون ها نمایش داده نخواهند شد . پس از زدن کلید ok  ری استارت کنید .


 


قفل کردن اندازه و موقعیت نوار ابزار  (ویندوز Me/XP ) :


اگر می خواهید کسی نتواند اندازه و موقعیت نوار ابزار شما را تغییر دهد به این صورت عمل کنید : از منوی RAN ریجستری را باز کنید . سپس مسیر زیر را دنبال کنید :
[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoft
WindowsCurrentVersionExplorerAdvanced]
حال یک کلید ازنوع DWORD Value بسازیدو نام آنرا
 TaskbarSizeMove
بگذارید .حالا اگر مقدار این کلید را صفر قرار دهید نوار ابزار قفل و اگر ۱ قرار دهید  نوار ابزارآزاد خواهد شد . سیستم را دوباره بوت کنید .


 


چگونه با Windows Media Player عکس بگریم :


اگر خواستید در زمانی که فیلمی را در  ویندوز مدیا پلیر  میبینید از صحنه ای عکس بگیرید با ترکیب دو کلید  ctrl + I  این کار را انجام دهید .


 


BackUP گرفتن از آدرس ها و اطلاعات در  Favorites :


اگر شما هم از کاربران پر و پا قرص اینترنت هستید، به طور یقین لیست ارزشمندی از اسامی و آدرس سایت های مورد علاقه خود را در ستون Favorites نگه داری می کنید. بسیاری از کاربران از این مساله گلایه مند هستند که با عوض کردن ویندوز و نصب یک ویندوز جدید، لیست سایت های مورد علاقه آنها در ستون Favorites از بین می رود. در این قسمت چگونگی BackUp گرفتن از آدرس ها و اطلاعات موجود در این ستون را آموزش دهیم. در ابتدا برنامه Internet Explorer خود را باز کنید و از منوی File ، گزینه Import and Export … را انتخاب کنید سپس بر روی Next کلیک کنید و از لیست موجود Export Favorites را انتخاب
کرده و بر روی Next کلیک کنید. پس از مشاهده لیست آدرس سایت ها و تعیین محلی برای ذخیره شدن فایل BackUp ، بر روی Finish کلیک کنید. خب کار تمام است! هم اکنون شما از منوی Favorites خود یک نسخه پشتیبان در اختیار دارید. برای استفاده از این نسخه پشتیبان در یک ویندوز جدید، در برنامه Internet Explorer از منوی File ، گزینه Import and Export … را انتخاب و سپس از لیست موجود Import Favorites را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید. سپس محل ذخیره فایل BackUp در سیستم خود را نیز وارد کنید و کار را به پایان برسانید. شما همچین می توانید این نسخه بک آپ را که یک فایل HTML است به کامپیوتر دیگری برده و در آنجا Import کنید .

برچسب ها :


ارسال نظر