ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

پیش فرض نحوه ی حذف سریع ستاره ها * در متن پست

کوچولوهای نازنین سلام.

حتما همگی متوجه شدید که وقتی متنی رو از بعضی از سایت ها کپی می کنید و در سایت پیست می کنید، بین کلمه ها و گاهی بین حرفا های یک کلمه ستاره * هایی به وجود میایند که توی سایت منبع دیده نمی شدند. برای مثال پست شما به این شکل در میاد : "الا*ای*آهوی*وحشی*کجا*یی"

مسلما خوندن همچین پستی و لذت بردن ارش خیلی سخت تر از خوندن همین مصرع بدون ستاره هاست : "الا ای آهوی وحشی کجایی "

این ستاره ها، گاهی فقط به تعداد انگشت شمار توی متن شما به وجود میان که در اون صورت خیلی ساده می تونید دستی حذفشون کنید. ولی گاهی اوقات( مثل مثال بالا) این ستاره هارو به تعداد زیاد دارید که خوب...من که حاضر نیستم 120 تا ستاره رو دونه دونه حذف کنم.

برای همین، می تونید از این روشی که در ادامه توضیح خواهم داد استفاده کنید. حذف ستاره ها، از 2 تا دونه تا 200 تا دونه با این روش کمتر از 10 ثانیه طول می کشه. برای این روش شما حتما به برنامه ی Microsoft Word نیاز دارید.

شروع کنیم!

مرحله ی اول:

تاپیکی که قرار هست توی مطلب رو ارسال کنید باز کنید ( در این مرحله لازم نیست به " صفحه ی پیشرفته" بروید)
    وب سایت منبع رو هم که می خواید متنی رو از اون جا کپی کنید، باز کنید.
    فرض کنیم که من می خوام یکی از اشعار یغما گلرویی رو از وبسایت رسمی ایشون، در تاپیکشون قرار بدم.

این تاپیک

و اینم منبع ما

شعر و یا متن مورد نظر رو از وبسایت منبع Copy کنید :

و در تاپیک مورد نظر Paste کنید. دقت کنید که در این مرحله ستاره ها* خودشونو نشون نخواهند داد. برای همین مرحله ی بعد ضروری هست.

مرحله ی دوم :

بعد از این، دکمه ی ورود به صفحه ی پیشرفته را بزنید. این مرحله جایگزین های دیگه هم داره، ولی از اون جایی که من فرض می کنم همه تصمیم داریم پست هامونو تزئیین کنیم، از این روش استفاده می کنم

بعد از ورود به صفحه ی پیشرفته، می بینید که ستاره های نازنین به روی ماهشونو به ما نشون دادند بالاخره!

متن ستاره دار! شده تونو از همون صفحه Cut کنید. در این مرحله می تونید Copy هم کنید ولی Cut کردن به دلیل این که این متن کاملا جایگزین میشه، راه عاقلانه تری هست.

مرحله ی سوم

بخش جالب کار شروع شد! همون جور که متن مورد نظرتونو Cut کردید و در حافظه دارید، یه فایل Microsoft Word رو باز کنید. هیچ لزومی نداره که این فایل رو جایی Save کنید.

وقتی که صفحه ی Word رو باز کردید، متنی که Cut کرده بودید رو این جا Paste کنید.

و می بینید که کماکان ستاره هارو داریم :

مرحله ی چهارم :

از این مرحله به بعد خیلی مهم هست. سعی کنید به دقت انجام بدید.
    توی همون صفحه ی word، دکمه های Ctrl و F رو هم زمان فشار بدید ( حتما می دونید که منظور از هم زمان، این هست که Ctrl رو نگه دارید و بعد F رو فشار بدید). به این صورت :

یک همچین صفحه ای باید برای شما باز یشه. version های مختلف Microsoft Office ممکنه این صفحه رو کمی متفاوت داشته باشند.
    توی این صفحه، باید دکمه ی Replace رو بزنید

که این صفحه رو باز می کنه :

توی این صفحه ی جدید، در هردو جای خالی که رو به روی Find و Replace دیده میشه، باید چیزهایی رو تایپ کنید.
    قسمت Find برای کراکتری هست که دنبالش می گردیم توی متن. در این جا، همون ستاره ها * مورد نظر ماست.

قسمت Replace برای کراکتری هست که می خواهیم به جای ستاره ها در متن قرار بگیره. اگر دقت کنید ستاره ها معمولا به جای فاصله ی بین
    کلمه ها قرار می گیرند. پس در قسمت Replace، فقط یک فاصله ی خالی قرار می دهیم.

به این صورت ستاره * رو تایپ می کنیم :

و منظور از تایپ یک فاصله هم، یک باز فشردن کلید Space هست.

یک همچین حالتی باید به وجود بیاید :

بعد از این، کلید Replace All رو می زنیم :

یک صفحه ی جدید باز میشه که مجددا OK رو می زنیم :

و بعد، اون صفحه ی Find and Replace رو Close می کنیم :

و................. می بینید که تمامی ستاره ها از بین می روند.

مرحله ی پنجم

در آخر متن/شعر مورد نظر که ستاره زدایی!!! شده ، رو Copy یا Cut می کنید.

و توی بخش صفحه ی پیشرفته ای که قبلا باز کرده بودیم، Paste می کنید.

در صورت تمایل متن مورد نظر رو تزئین می کنید، و بعد هم ارسال پاسخ رو می زنید !

ویرایش توسط love-kh : 2013.07.08 در ساعت 04:39
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

به دلیل این که من می خواستم تمام عکس هارو در خود وبسایت آپلود کنم و وبسایت هم فقط اجازه ی آپلود عکس با حجم محدود حدود 120 کیلوبایت رو میده، مجبور شدم بیشتر عکس هارو فشرده کنم و تغییر سایز بدم. روی اغلبشون که کلیک کنید می تونید عکس رو با سایز بزرگتر ببینید.

اگر مرحله و قسمتی گنگ و نا مفهومه، لطفا مطرح کنید که بتونم توضیحاتمو بهتر کنم. همچنین سوال های خودتون رو حتما در میون بگزارید که شاید سوال بقیه ی کوچولوها هم باشه.

در اخر، لطفا و لطفا و لطفا این ستاره هارو حذف کنید. حضورشون واقعا آزاردهنده هست و زیبایی پست شمارو پایین میاره. حذف کردنشون هیچ زمانی نمی بره و ارزش کار شما رو بیشتر می کنه.

بازهم اگز بقیه ی کوجولوهای نازنین روش سریع تر، بهتر یا واضح تری سراغ دارند حتما مطرح کنند.
    این روش من خیلی ساده هست و من اغلب برای تزیینات پست ها(وقتی می خوام یه کد رنگ رو تغییر بدم ولی اینقدر تعداد این کد توی پست زیاد هست که ویرایش تک تکشون زمان زیادی می بره)، استفاده می کنم. امیدوارم که واسه ی همه مفید بوده باشه.
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)