ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 393 نخست 1234567122252102 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 5892
    Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

حتما حوادث صفحه قبل رو بخونید

پليس در تعقيب متهم به قتل فرارى

به نقل از روزنامه ایران
    چهارشنبه 25 مهر

بازپرس جنايى كرج براى شناسايى مخفيگاه يك متهم به قتل فرارى از مردم كمك خواست.
    به گزارش خبرنگار ما، شامگاه ۲۱ مهر سال گذشته مأموران پليس در جريان كشف جسد مردى در باغ هاى اطراف كلاك در كرج قرار گرفتند. گروهى از كارآگاهان جنايى پس از حضور در محل حادثه به دستور «زارع بيدكى»، بازپرس شعبه ۱۷ دادسراى كرج، تحقيقات خود براى شناسايى هويت مقتول و كشف راز اين جنايت را آغاز كردند.يك هفته بعد زن و مردى هراسان با مراجعه به پليس آگاهى، مأموران را در جريان ناپديد شدن مرموز پسرشان قرار دادند.آنها در شكايت خود اظهار داشتند: پسرمان «داوود سرلك» يك هفته قبل براى انجام كارى از خانه اش در تهران خارج شده اما پس از آن به طرز مرموزى ناپديد شده است. ۲ روز بعد هم در پى تماس عروس مان از ماجرا مطلع شديم. در اين مدت به هر جا كه احتمال مى داديم داوود به آنجا رفته باشد سر زديم اما هيچ اثرى از او به دست نيامد.مأموران پس از ثبت شكايت آنها متوجه شباهت ظاهرى مرد ناپديد شده با جسد كشف شده در باغ هاى اطراف كلاك شدند ، به همين خاطر از آنها خواستند با مراجعه به پزشكى قانونى جسد را شناسايى كنند. بدين ترتيب هويت مقتول شناسايى ، بعد هم روند رسيدگى به پرونده وارد مرحله تازه اى شد تا اين كه كارآگاهان در ادامه تحقيقات ويژه پليسى دريافتند مرد جوان و همسرش از مدت ها قبل با هم اختلاف هاى شديدى داشته اند.همچنين در تحقيق از همسايه ها مشخص شد، مقتول روز حادثه همراه همسرش و پسر جوانى به نام منصور از خانه شان خارج شده بودند.با به دست آمدن اين سرنخ همسر مقتول دستگير و در بازجويى ها به ارتباط پنهانى بامنصور اعتراف كرد اما منكر هر گونه اطلاع از ماجراى قتل همسرش شد.وى گفت: از چندى قبل با همسرم اختلاف پيدا كردم. منصور هم به خاطر اختلاف هاى مالى با داوود - مقتول - به خانه ما رفت و آمد داشت. او در ادامه به من ابراز علاقه كرد و رابطه ما آغاز شد.روز حادثه منصور به خانه ما آمد و همراه همسرم براى حل مشكل خود به محل نامشخصى رفتند. بعد از آن هم همسرم ناپديد شد تا اين كه متوجه شدم او در كرج به قتل رسيده است.بازپرس زارع بيدكى، پس از اعتراف هاى اين زن او را بازداشت كرد.با گذشت يك سال از جنايت بازپرس جنايى با درخواست چاپ عكس متهم - بدون چشم بند - از افرادى كه از مخفيگاه او اطلاع دارند خواست موضوع را به پليس ۱۱۰ يا شعبه ۱۷ دادسراى ناحيه ۴ كرج با شماره تلفن ۴۵۰۱۱۰۳-۰۲۶۱ اطلاع دهند.
    نحوه کار در فروم و سایت کوچولو

ای تو بهانه واسه بودن.....
    Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

فرمانده انتظامى استان تهران خبر داد

دو زن شیاد در دام پلیس

به نقل از روزنامه ایران
    چهار شنبه 25 مهر

۲ زن شياد كه با ادعاى شفاى بيماران صعب العلاج و حل انواع مشكلات مردم كلاهبردارى مى كردند، دستگير شدند.
    به گزارش خبرنگار ما، سردار رضازارعى فرمانده انتظامى استان تهران ديروز در حاشيه آئين گشايش نمايشگاه پليس در كرج با اعلام اين خبر افزود: حدود يك ماه قبل مأموران پليس امنيت پاكدشت در جريان فعاليت هاى مجرمانه يك زن افغانى در اين شهر قرار گرفتند. آنها دريافتند دلربا متهم ۲۵ ساله با ادعاى شفاى بيماران از چندين زن كلاهبردارى كرده است.در ادامه متهم دستگير و در بازجويى ها ادعا كرد، ۳ سال قبل به بيمارى سرطان معده مبتلا بوده تا اين كه يك شب شفا يافته است. از آن شب نيز قدرت شفاى بيماران را به دست آورده و تاكنون ۱۲ بيمار را نيز شفا داده است.اين زن همچنين اظهار داشت، ۲ فرشته به او در نوشتن دعا براى بيماران كمك مى كرده اند.سردار زارعى در رابطه با دومين كلاهبردار دستگير شده نيز گفت: اين زن شياد ۵۰ ساله با دريافت پول از افراد مختلف اقدام به تهيه غذاى نذرى كرده و مدعى شده بود ديگ غذا شفابخش است.اين زن با چنين ادعاهايى افراد زيادى را از شهرهاى مختلف به پاكدشت كشانده تا پس از مشاهده ديگ، حاجت خود را بگيرند. او در همين رابطه مبالغى نيز از افراد ساده لوح كلاهبردارى كرده است. هم اكنون نيز تحقيقات تكميلى در اين باره ادامه دارد.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

نمايش خودروهاى مسروقه در اداره آگاهى تهران

به نقل از روزنامه همشهری
    چهارشنبه 25 مهر

روه حوادث: ده ها دستگاه خودروى مسروقه و هزاران قطعه لوازم داخلى خودرو كشف شده از سوى مأموران پليس در هفته نيروى انتظامى به مالباختگان بازگردانده خواهد شد.
    به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ عباسعلى محمديان رئيس پليس آگاهى تهران بزرگ ديروز در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر گفت: در طول ۳ سال گذشته چندين دستگاه خودرو مسروقه از سوى مأموران پليس آگاهى تهران كشف شده است كه بواسطه تغيير اسناد خودروها و از ميان بردن اصالت آنها، امكان شناسايى مالكين براى پليس ميسر نشده است.بنابراين از تمام مالكان خودروهاى مسروقه بويژه پيكان، وانت بار و نيسان متعلق به آنها كه از سال ۶۰ تاكنون سرقت شده است، تقاضا مى كنيم در طول هفته نيروى انتظامى (۲۴ تا ۳۰ مهر) با در دست داشتن شماره كلاسه پرونده خودروى مسروقه خود به اداره آگاهى تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامى مراجعه كنند.سرهنگ محمديان در ادامه گفت: بعد از فرصت تعيين شده به دليل اين كه خودروهاى مسروقه در معرض خسارت و نابودى قرار دارند، ناگزير مجبور به تعيين تكليف قانونى در اين باره خواهيم بود و بنابراين خودروهاى مزبور در اختيار ستاد اجرايى فرمان امام (ره) قرار خواهند گرفت.وى در ادامه از مالكانى كه لوازم داخلى، رينگ لاستيك و راديوپخش خودروى آنها در فاصله زمانى سال ۸۴ تا پايان مرداد سال ۸۶ سرقت شده است نيز خواست از نمايشگاه مزبور در فرهنگسراى بهمن بازديد كنند.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

سحرگاه ديروز در زندان اوين
    نه زن و مرد قاتل به دار آويخته شدند

به نقل از روزنامه صبح اعتماد
    پنج شنبه 26 مهر

قضات دايره اجراي احکام دادسراي امور جنايي تهران روز گذشته چهار ساعت زودتر از هميشه کار روزانه خود را آغاز کردند و طبق روال چهارشنبه هاي پايان هر ماه پيش از حضور در دفتر کار خود در خيابان 12 فروردين به زندان اوين رفتند تا طبق فهرستي که در اختيار داشتند تشريفات قانوني اعدام 10 زن و مرد قاتل را برگزار کنند.

به گزارش خبرنگار ما زني به نام فاخته و 9 مرد به نام هاي مرتضي، حميد، محمدرضا، بابک، صديق، کيان، بهزاد، حسين و منصور 10 نفري بودند که سحرگاه ديروز در صف مرگ ايستادند و آخرين وصيت خود را مطرح کردند. از اين تعداد فقط يکي از آنها توانست با جلب رضايت اولياي دم به بند قاتلان بازگردد و با اميد بيشتري سال هاي زندان را پشت سر بگذارد.

اعدام فاخته

فاخته- تنها زن اعدامي ديروز- از دي ماه سال 80 در زندان به سر مي برد. شمارش معکوس زندگي اين زن که از شش سال پيش تاکنون زير تيغ قرار داشت،درست از روزهايي آغاز شد که اخبار اميدوارکننده يي براي نجات اين زن از چوبه دار و مرگ منتشر شده بود.

فاخته که در 32 سالگي بالاي چوبه دار رفت،روز 11 دي ماه سال 80 دکتر محمد پدرام را که 81 سال داشت به قتل رساند. اين زن يک روز پس از کشتن مرد مسن دستگير شد و در اعترافاتش گفت؛ يک سال قبل از حادثه از شوهرم جدا شدم و از شمال به تهران آمدم و با مقتول آشنا شدم. من چند بار به مطب او رفته بودم و دکتر که از شرايط زندگي من مطلع بود از من خواست به عقد موقت وي درآيم. دو ماه با دکتر پدرام زندگي کردم و پس از آن در پي آشنايي با پسري جوان تصميم گرفتم با او ازدواج کنم اما دکتر از اين موضوع عصباني شد و تهديد کرد که داستان زندگي ام را براي مهدي پسر مورد علاقه ام فاش مي کند. شب حادثه من که از جر و بحث با دکتر عصبي بودم او را هنگامي که براي خوابيدن به اتاقش رفت با ضربه ميله آهني کشتم.

فاخته پس از محاکمه در شعبه 1157 دادگاه جنايي تهران به رياست قاضي اسماعيلي به قصاص محکوم شد و اين حکم بعد از تاييد در ديوان عالي کشور به امضاي رئيس قوه قضائيه رسيد.

فاخته در طول 6 سال گذشته در انتظار اجراي حکم به سر مي برد، اما روز 27 تيرماه هنگامي که مسوولان اجراي احکام دادسراي جنايي تهران به بند زنان زندان اوين رفتند و با فاخته ملاقات کردند به وي اميد دادند که براي اخذ رضايت اولياي دم با آنان وارد مذاکره مي شوند. از آن پس دايره صلح و سازش تلاش خود را براي نجات اين زن به کار گرفت، اما بعدازظهر سه شنبه زماني که مسوولان بند نسوان زن 32ساله را به سلول انفرادي منتقل کردند، وي اطمينان يافت که تمامي تلاش ها بي ثمر مانده و بازگشت به زندگي براي او فقط يک سراب بوده است.

سایر اعدامیان

مرتضي جواني بود که در روز 8 مردادماه سال 82 مردي به نام صدرالله را با ضربه کارد از پاي درآورد. او پس از دستگيري ابتدا مدعي شد از آنجا که مقتول براي همسر وي ايجاد مزاحمت مي کرد دست به جنايت زده است اما تحقيقات بعدي فاش کرد مرتضي به خاطر بدهي 150هزار توماني اش به صدرالله به زندگي وي پايان داده است. زماني که قضات شعبه 40 ديوان عالي کشور بر حکم قصاص صادره از سوي شعبه 74 دادگاه کيفري استان تهران مهر تاييد زدند نام اين مرد در فهرست مرگ قرار گرفت و ديروز وي به دار آويخته شد.

دعوا بر سر چند کبوتر انگيزه سومين قاتل اعدامي ديروز براي ارتکاب جنايت بود. حميد که در زمان قتل 18 سال داشت روز 7 بهمن ماه سال 82 پس از آنکه فهميد دوست 15 ساله اش به نام مهرداد چند کبوتر او را دزديده است وي را به باغي در نزديکي محل سکونت شان واقع در مهرشهر کرج کشاند و با ضربات چوب و سنگ و کارد به قتل رساند و سپس جسد را به آتش کشيد. او يک روز پس از جنايت دستگير شد و به جرم خود اعتراف کرد. صدور حکم قصاص براي حميد از سوي پنج قاضي شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران و تاييد آن از سوي شعبه 33 ديوان عالي کشور وي را سحرگاه ديروز بالاي چوبه دار کشاند.

مردي که تا پيش از قاتل لقب گرفتن به عنوان سرايدار در يک دفتر وکالت کار مي کرد چهارمين اعدامي ديروز بود. محمدرضا روز 27 مهرماه سه سال پيش بر مسر مساله يي پيش پاافتاده با راننده يکي از موکلان صاحبکار خود درگير شد و او را با وارد کردن ضربه چاقو به سينه اش از پاي درآورد. اين جنايت سبب شد تا حکم قصاص وي از سوي قضات شعبه 74 دادگاه کيفري استان تهران صادر شود و مورد تاييد هر سه قاضي شعبه 33 ديوان عالي کشور قرار بگيرد.

دفاع از ناموس ادعايي بود که بابک پنجمين اعدامي زندان اوين در سال 82 پس از دستگيري مطرح کرده بود. بابک پس از آنکه يک جوان افغان به نام حضرت الله را در محله پامنار کشت شتابان به خانه مقتول رفت و به مادر وي گفت او و حضرت الله مورد حمله سه مرد قرار گرفته اند و در اين ماجرا پسر افغان کشته شده است. پسر جوان که قصد داشت با اين ترفند خودش را از اتهام قتل دور نگه دارد چند روز بعد دستگير شد و ضمن پذيرفتن جرم خود گفت از آنجا که مقتول به وي فحاشي کرده و قصد تجاوز به او را داشته وي را کشته است. حکم قصاص بابک از سوي شعبه 1188 دادگاه جنايي صادر و توسط قضات شعبه 42 ديوان عالي تاييد شده بود.

عامل جنايت شقايق که مردي به نام صديق بود، ششمين اعدامي سحرگاه چهارشنبه 25 مهرماه سال 86 لقب گرفت. او روز سوم شهريورماه سال 81 پس از نزاع خياباني با جواني به نام شهرام به زندگي وي پايان داد و مسير زندگي اش را به سوي طناب دار کشاند. اين مرد روزگذشته به حکم قاضي وقت شعبه 1157 دادگاه جنايي و به تاکيد قضات شعبه 37 ديوان عالي کشور با زندگي وداع کرد.

پس از آنکه پيکر بي جان صديق از طناب دار به پايين کشيده شد کيان مردي که صبح روز 17 مهرماه سال 84 به خاطر اختلافات خانوادگي همسرش به نام سهيلا را کشته بود آخرين وصيتش را مطرح کرد و با گام هايي لرزان به سمت صندلي مرگ رفت. پرونده زندگي او لحظاتي بعد بسته شد. مرگ اين مرد حکمي بود که در شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران صادر و در شعبه 31 ديوان عالي کشور تاييد شده بود.

بهزاد مردي ديگر بود که پزشکي قانوني روز گذشته اجراي صحيح حکم مرگ وي را تاييد کرد .او در روز 27 خردادماه سال 83 زني به نام فريده را با سلاحي دست ساز به قتل رسانده و روز 12 بهمن ماه همان سال دختر دانشجويي به نام زهرا را به کام مرگ کشانده بود. مرد جوان پس از آنکه ماجراي جنايات خود را براي همسرش بازگو کرد از سوي وي به پليس معرفي و دستگير شد و سرقت و تجاوز را انگيزه شکار دو زن اعلام کرد. تصميم قضات شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران زماني که با تاييد شعبه 31 ديوان عالي کشور قطعيت يافت، ضرباهنگ مرگ براي بهزاد نواخته شد.

تمناهاي حسين مرد جواني که روز 11 آذرماه سال 83 مردي به نام محمود را از پاي درآورده بود روز گذشته از سوي اولياي دم مقتول بي پاسخ ماند و وي به عنوان نهمين اعدامي با زندگي وداع کرد. حسين هنگامي که در شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران در برابر پنج قاضي عالي جنايي ايستاد انگيزه اش از کشتن محمود را نيت مقتول براي تجاوز اعلام کرد و شرح داد که چگونه با وارد کردن چاقو به قلب دوستش او را به کام مرگ کشاند. پس از محاکمه پاي برگه حکم قصاص اين مرد مهر شعبه 31 ديوان عالي کشور ثبت شد تا وي از مدت ها قبل مطلع شود که راه فراري ندارد منصور، دهمين اعدامي ديروز در آخرين لحظات توانست رضايت اولياي دم را جلب کند و براي دريافت ديه از آنها مهلت بگيرد.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

راز جنايت 24 روز پس از وقوع فاش شد

وسوسه شيطاني مرد ميانسال، انگيزه قتل منشي 18ساله بود

به نقل از روزنامه صبح اعتماد
    پنج شنبه 26 مهر

راز قتل منشي 18ساله يک شرکت پرورش شترمرغ با دستگيري عامل اين جنايت برملا شد.

به گزارش خبرنگار ما صبح آخرين روز تابستان سال جاري مردي با مرکز فوريت هاي پليسي 110 تماس گرفت و با صدايي لرزان از وقوع جنايتي هولناک در يک شرکت پرورش شترمرغ خبر داد و از ماموران خواست هرچه سريع تر خودشان را به محل جنايت برسانند.

دقايقي بعد هنگامي که کارآگاهان جنايي پليس آگاهي استان تهران و متخصصان پزشکي قانوني و تشخيص هويت وارد شرکت مورد نظر شدند و با راهنمايي مدير اين مرکز به يکي از اتاق ها راه يافتند، خود را در برابر صحنه يي فجيع و تکان دهنده ديدند. کف اتاق با خون فرش شده و جسد عريان دختري جوان روي زمين افتاده بود. اين دختر به گفته مديرعامل شرکت پرورش شترمرغ مينا نام داشت و به عنوان منشي در آنجا کار مي کرد و معلوم نبود به دست چه کسي و با چه انگيزه يي کشته شده است. زماني که پزشکي قانوني حاضر در صحنه جنايت معاينه اوليه جسد را به اتمام رساند، اعلام کرد دختر 18 ساله بر اثر اصابت 28 ضربه کارد، قطع رگ هاي حياتي بدن و خونريزي شديد جان باخته و زمان مرگ در ساعات اوليه صبح تخمين زده مي شود. کارآگاهان براي به دست آوردن سرنخي از عامل يا عاملان اين جنايت به بازجويي از مديرعامل شرکت پرداختند. اين مرد که از وقوع حادثه دلخراش شوکه شده بود، گفت؛ مينا از يک ماه قبل کارش را شروع کرد. او هر روز حدود ساعت 8 صبح به شرکت مي آمد و فعاليت روزانه اش را آغاز مي کرد اما امروز هنگامي که چند بار با تلفن دفتر تماس گرفتم کسي گوشي را جواب نداد و از آنجا که قرار نبود مينا به مرخصي برود نگران شدم و اين بار با نگهبان شرکت تماس گرفتم و او نيز از علت بي پاسخ ماندن تلفن هاي من اظهار بي اطلاعي کرد. به همين خاطر سراسيمه و نگران خودم را به شرکت رساندم و وقتي وارد اتاق خودم شدم ناگهان ديدم کف زمين پر از خون است. از ديدن اين صحنه وحشت زده شدم و به جست وجو داخل اتاق هاي ديگر شرکت پرداختم تا اينکه با جسد مينا روبه رو شدم.

پس از اظهارات اين مرد کارآگاهان که اطمينان داشتند اين جنايت توسط يکي از کارکنان شرکت پرورش شترمرغ رقم خورده است، به بررسي تطابق زمان حضور منشي جوان و ساير کارمندان پرداختند و دريافتند ساعت 8 صبح هنگامي که مينا وارد محل کار خود شده، سرايدار شرکت نيز در آنجا حضور داشته و مشغول نظافت بوده، اما اين مرد ساعت 10 صبح به علت نامعلومي با شتاب محل کارش را ترک کرده است.

به اين ترتيب سرايدار 48ساله که عليرضا نام دارد به عنوان مظنون اصلي قتل دختر جوان شناخته شد و کارآگاهان با به دست آوردن نشاني منزل او بلافاصله راهي آنجا شدند، اما مرد ميانسال به همراه همسرش از خانه گريخته و به مکان نامعلومي پناه برده بود. به همين خاطر با صدور حکم جلب سيار عليرضا از سوي قاضي سليماني - رئيس حوزه قضايي اشتهارد- تحقيقات براي رديابي مرد مظنون به قتل شکل گسترده يي يافت و کارآگاهان چند روز بعد سرنخي از عليرضا به دست آوردند که نشان مي داد وي پس از فرار از شرکت و ترک خانه به منزل پسرخاله اش در مسعوديه تهران نقل مکان کرده است. پليس جنايي زماني که وارد اين خانه شد باز هم اثري از مرد سرايدار نيافت و کارآگاهان فقط توانستند همسر جوان او را بازداشت کنند و تحت بازجويي قرار دهند. زن جوان در اظهاراتش گفت؛ من از ماجراي قتل و محل فعلي اختفاي شوهرم خبر ندارم. روز حادثه عليرضا به خانه آمد و گفت با چند مرد افغان دعوا کرده و آنها اکنون دنبال وي مي گردند تا تلافي کنند و کتکش بزنند، به همين خاطر نيز پذيرفتم چند روزي خانه مان را ترک کنيم. زماني که مشخص شد اين زن حقايق را بازگو کرده و از واقعه اصلي بي اطلاع است، آزاد شد و افسران جنايي به کاوش هاي خود براي پيدا کردن ردپايي از مرد 48ساله ادامه دادند و بالاخره با به کارگيري شگردهاي خاص پليسي موفق شدند ساعت 12 ظهر روز سه شنبه اين مرد را در جاده همدان شناسايي و دستگير کنند. عليرضا پس از انتقال به پليس آگاهي اشتهارد در حالي که راه گريزي پيش رو نداشت به قتل دختر 18ساله اقرار کرد و گفت؛ من پيش از اين چهار بار ازدواج کرده بودم و از همسر سومم دو فرزند دارم، اما تمامي اين مسائل را از زن فعلي ام که همسر پنجم من است و چهار ماه قبل با او ازدواج کردم پنهان کرده بودم. از طرفي از همان زماني که مينا در شرکت پرورش شترمرغ مشغول به کار شد رابطه دوستانه يي با وي برقرار کردم و اسرار زندگي ام را با او در ميان گذاشتم ولي مينا از اعتماد من سوءاستفاده کرد و داستان زندگي ام را براي همسرم تعريف کرد. من نيز به قصد انتقام جويي وي را به قتل رساندم. هرچند مرد ميانسال اتهام قتل را گردن گرفته و به ظاهر انگيزه خود را نيز از ارتکاب جنايت بازگو کرده بود، اما عرياني جسد مقتول سبب شد کارآگاهان گفته هاي او را کافي ندانند و با اين باور که وي موضوعي را کتمان مي کند به بازجويي از متهم به قتل ادامه دادند. عليرضا اين بار انگيزه اصلي اش را فاش کرد و گفت؛ من به مينا علاقه مند شده بودم، به همين خاطر صبح روز حادثه به بهانه يي وي را به اتاق مديرعامل کشاندم و براي اينکه به او تجاوز کنم با ميله آهني دو ضربه به سرش زدم تا بيهوش شود، اما مينا قدرت بدني بالايي داشت و ميله را از چنگ من درآورد و ضربه يي به من زد. پس از آن بود که چاقويي را که همراه داشتم از جيبم بيرون آوردم و همين طور پي درپي به او ضربه زدم و سپس جسدش را به اتاق ديگري منتقل کردم، قصد داشتم باز هم به او تعرض کنم اما به دلايلي پشيمان شدم و فرار کردم. بنابر اين گزارش با اعترافات عليرضا راز اين جنايت پس از 24 روز فاش شد و متهم به قتل هم اکنون در بازداشت به سر مي برد.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

صبح ديروز در کوي نصر
    زن شوهرکش به 20 سال زندگي مشترک پايان داد

به نقل ار زوزنامه اعتماد
    پنج شنبه 26 مهر

ضربه چاقوي زن ميانسال بر سينه شوهر 50 ساله اش 20 سال زندگي زناشويي آنها را پايان بخشيد. به گزارش خبرنگار ما ساعت 11 صبح ديروز با به صدا درآمدن زنگ تلفن بازپرس کشيک قتل ماموران کلانتري 137 کوي نصر از کشته شدن مردي به دست همسرش در حوزه استحفاظي اين کلانتري خبر دادند. زماني که مشخص شد مقتول پيش از مرگ به بيمارستان منتقل شده و عامل جنايت نيز در بيمارستان حاضر است، محمد شهرياري بازپرس ويژه قتل دستور بازداشت زن 46 ساله و انتقال وي به دادسراي امور جنايي تهران را صادر کرد. ساعتي پس از دستگيري پروين، نخستين جلسه بازپرسي و تفهيم اتهام متهم در شعبه 7 بازپرسي دادسراي امور جنايي تهران آغاز شد و اين زن در توضيح جنايت خود گفت؛ ساعت 7 صبح از خواب بيدار شدم و به آشپزخانه رفتم. از آنجا که شب قبل سردرد داشتم، کارهايم را انجام نداده بودم. مشغول ظرف شستن بودم که همسرم منوچهر خواب آلود و عصباني به آشپزخانه آمد و با پرخاش از من خواست که کارم را نيمه تمام کنم تا او بتواند به خوابش ادامه دهد و ضربه محکمي به سر من زد و به اتاق بازگشت. دو ساعت بعد تلفن زنگ زد. همسرم قرار بود که براي انجام برخي تعميرات به خانه يي که اجاره داده ايم برود، به همين دليل مستاجرمان براي هماهنگي با منزل ما تماس گرفته بود، شوهرم پس از قطع کردن تلفن بار ديگر به سراغ من آمد و شروع به پرخاش کرد. من در حال پوست کندن سيب زميني بودم، منوچهر به من حمله کرد تا مرا بزند اما چاقويي که در دست من بود ناگهان به سينه او وارد شد و خون از سينه اش فواره زد. من پسرم را از خواب بيدار کردم تا با هم منوچهر را به بيمارستان برسانيم اما در بيمارستان مشخص شد که او مرده است. در حالي که متهم مدعي بود چاقو به طور اتفاقي وارد سينه همسرش شده است، بازپرس شهرياري از زن 46 ساله خواست تا به تشريح دقيق تر صحنه جنايت بپردازد. زن ميانسال اين بار مدعي شد که پسرش شاهد تمام ماجرا بوده است. اين در حالي بود که پيش از آن مدعي شده بود پسرش در زمان وقوع جنايت در خواب بوده است. در ادامه بازجويي پروين بار ديگر به تشريح صحنه قتل پرداخت و اين بار گفت با شوهرش درگير شده و طي درگيري چاقو را وارد سينه منوچهر کرده است. در نهايت پس از بيش از دو ساعت بازجويي با پذيرش اتهام قتل از سوي متهم دستور بازداشت وي صادر و براي ادامه تحقيقات و انجام بازسازي صحنه جنايت به بازداشتگاه پليس آگاهي تهران منتقل شد.

گفت وگو با متهم به قتل

چطور تصميم به قتل شوهرت گرفتي؟

من قصد قبلي براي اين کار نداشتم وگرنه خيلي وقت پيش و در فرصت هاي ديگر اين کار را انجام مي دادم. همه چيز يک اتفاق بود.

آيا قبل از اين اتفاق با همسرت درگيري داشتي؟

ما طي 20 سال زندگي زناشويي هيچ گاه آرامش نداشتيم و هميشه با هم در حال نزاع و درگيري بوديم. من و شوهرم هم پسرعمو- دخترعمو بوديم و هم دخترخاله- پسرخاله و ازدواج ما با زور و اجبار بود. به خاطر روابط پدرها و مادرهايمان ما هم ازدواج کرديم و هيچ روز خوشي را تجربه نکرديم.

از کرده خودت پشيمان نيستي؟

من هيچ گاه چنين روزي را تصور نمي کردم و اکنون از اتفاقي که افتاده، پشيمان هستم.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

عطف به مطلب درج شده در صفه قبل با عنوان :
    شلیک های مرگ بار خیابان دلگشا
    ادامه :
    صدور حکم قصاص براي افسر نيروي انتظامي

به نقل از روزنامه اعتماد
    پنج شنبه 26 مهر

فسر نيروي انتظامي که با شليک هاي پي در پي پسر جواني را به قتل رسانده بود از سوي شعبه 71 دادگاه کيفري به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرنگار ما محسن ستوان 31 ساله نيروي انتظامي که صبح روز سه شنبه در شعبه 71 دادگاه کيفري استان تهران محاکمه شد، گفت مقتول به نام مصطفي در جريان يک تعقيب و گريز قصد فرار داشت و يک بار او را خلع سلاح کرده بود و اگر وي را نمي کشت جان خودش و ديگران به خطر مي افتاد.

متهم به قتل در دفاع از خود گفت؛ زماني که مصطفي فرار کرد از منطقه استحفاظي من خارج شد، اما مرکز 110 به من دستور تعقيب او را داد. آنها به من اعلام کردند وي خانه هاي مردم را زير نظر داشت و برخلاف آنچه در پرونده آمده است اتهام مصطفي روزه خواري نبود.

قضات شعبه 71 دادگاه کيفري پس از بازداشت محسن که تا آن زمان با وثيقه آزاد بود صبح ديروز وي را به قصاص محکوم کردند.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

محاکمه جواني که در يک نزاع مرتکب قتل شد
    مان قتل فقط 16 سال داشتم

به نقل از روزنامه اعتماد
    پنج شنبه 26 مهر

سر نوجواني که دو سال پيش با ضربه چاقو جواني را مجروح کرده و باعث مرگ وي شده بود ديروز در شعبه 74 دادگاه کيفري استان تهران محاکمه شد.

به گزارش خبرنگار ما، در ابتداي جلسه محاکمه اين متهم صفرخاکي نماينده دادستان تهران درخصوص کيفرخواست صادره گفت؛ احمد 12 مردادماه سال 84 در يک نزاع مهدي 22 ساله را در خيابان تهرانپارس با چاقو مجروح کرده بود، پس از ايجاد جراحت مهدي به بيمارستان انتقال يافت و 6 ماه بعد جان باخت. با توجه به اينکه اولياي دم تقاضاي قصاص کرده اند، درخواست صدور حکم قانوني را دارم.

سپس به دستور قاضي کوه کمره يي اولياي دم در جايگاه قرار گرفتند و بار ديگر براي متهم تقاضاي قصاص کردند.

در ادامه متهم 18 ساله در برابر قضات قرار گرفت و گفت؛ اتهام قتل را قبول دارم، اما به شدت پشيمان هستم، من در آن زمان 16 سال بيشتر نداشتم و عقلم کامل نبود و در شرايط روحي بسيار بدي به سر مي بردم. پدرم تصادف کرده بود و در خانه دايي ناتني ام بستري بود و من براي ديدنش به آنجا رفته بودم. لوله هاي آب خانه خراب بود. نامادري و دختردايي ام داشتند جلوي در ظرف ها را مي شستند، من هم از پنجره آنها را نگاه مي کردم. يکدفعه متوجه شدم مهدي و دو تن از دوستان سر کوچه نشسته اند و متلک پراني مي کنند. آنها يک پسربچه را فرستادند تا سرکشي کند. من به آن پسربچه گفتم که از آنجا دور شود اما هنگامي که از پله هاي خانه پايين آمدم، جلوي در مهدي و دوستانش بر سرم ريختند و مرا زدند، پايم سر خورد و ظرف هايي که جلوي در بود روي زمين ريخت. ناگهان چشمم به کارد آشپزخانه افتاد، آن را برداشتم و مهدي را زدم، باور کنيد که من قصد اين کار را نداشتم و زخمي کردن مهدي کاملاً اتفاقي بود.

بعد از دفاعيات احمد و وکيل مدافع او چهار قاضي مستشار براي صدور راي پرونده وارد شور شدند تا حکم را صادر کنند.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

شكايت از پدر به اتهام قتل مادر

به نقل از روزنامه ایران
    پنج شنبه 26 مهر

خواهر و برادرى با مراجعه به دادسراى جنايى تهران از پدرشان به اتهام قتل مادرشان شكايت كردند.
    به گزارش خبرنگار جنايى ما، دختر و پسر جوانى صبح ديروز همراه پدر خود وارد شعبه سوم بازپرس جنايى تهران شدند و از بازپرس روشن خواستند دستور بازداشت پدرشان را صادر كند. دختر جوان كه سياهپوش مرگ مادرش بود گفت: حدود ۲ هفته قبل پدرم - سولدوز - مثل هميشه بهانه اى پيدا كرد و مادر ۴۸ ساله ام به نام «نو رسته» را به باد كتك گرفت. بعد هم با عصايش ضربه محكمى به سر مادرم كوبيد و سپس من و ۲ برادرم را همراه مادرمان از خانه بيرون انداخت. در اين مدت طبق معمول به خانه بستگانمان پناه برديم تا اين كه۴روز قبل حال مادرم از شدت سردردهايش وخيم شد. وقتى او را به بيمارستان برديم دكتر دستور بسترى داد اما روز ۲۳ مهر مادرم در بيمارستان جان سپرد. پزشك معالج هم علت مرگ او را ضربه مغزى اعلام كرد. حالا كه فهميديم چرا مادرمان مرده است آمده ايم از پدرمان شكايت كنيم. چون او با عصا ضربه محكمى به مغز مادرمان كوبيد.مرد ۶۰ ساله پس از شنيدن اظهارات فرزندانش ضمن انكار اين موضوع گفت: من هيچ وقت همسرم را كتك نمى زدم. حال به دليل اين كه از ۲ هفته قبل همسر و فرزندانم در خانه بستگانشان بودند احتمال مى دهم او به دليل ديگرى دچار حادثه شده و جان سپرده است.بازپرس روشن پس از شنيدن اظهارات طرفين و با توجه به اين كه جسد زن هنوز در بيمارستان است دستور كالبد شكافى براى تعيين علت اصلى مرگ را صادر كرد. وى سپس پيرمرد را تا زمان اعلام نظريه پزشكى قانونى به اتهام ايراد ضرب و جرح و پرداخت نكردن نفقه بازداشت كرد.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

کارنامه پليس تهران در يک سال گذشته

به نقل از روزنامه جام جم
    پنج شنبه 26 مهر ماه 1386

سال پيش ، زماني که افتخار خدمتگزاري به مردم نجيب و فرهيخته تهران بزرگ نصيبم شد ، از کارشناسان و محققان فرماندهي انتظامي تهران بزرگ خواستم تا در يک نظرسنجي گسترده ، از شهروندان 15 تا 70 ساله تهران بپرسند مهمترين انتظاري که از پليس شهرشان دارند ، چيست؟
    در آن نظرسنجي ، نظرات جمعيتي به حجم 5000نفر از شهروندان تهراني مورد سنجش قرار گرفت.
    نتايج حاصل از آن نظرسنجي نشان داد که شهروندان تهراني از پليس خود انتظار دارند تا :
    1- عوامل مخل امنيت را از ميان بردارد
    2- به سرعت عمل خويش در انجام ماموريت هايش بيفزايد
    3- رفتار ترافيکي مردم را اصلاح کند
    4- زمينه هاي وقوع جرم و کجروي را تقليل دهد
    اکنون که حدود يک سال از تاريخ آن نظرسنجي و نيازسنجي سپري شده است ، مردم حق دارند از ما بپرسند که در اين يک سال چه ميزان از خواسته هاي معقول و قانوني آنان را محقق کرده ايم؟ تلاش من در اين نوشتار موجز بر آن است تا به پرسش آنان در چند بند پاسخ دهم.
    1- پليس تهران پس از آگاهي از خواسته ها و انتظارات بحق شهروندان با چند پژوهش و بررسي روشمند به کنکاش در خصوص عوامل مخل امنيت شهروندان پرداخت و نتايج روشن کرد که مجرمان حرفه اي ، اراذل و اوباش ، معتادان ولگرد و پرخطر، وندال هاي حرفه اي ، سارقان منازل و مزاحمان نواميس مردم ، از جمله مهمترين عوامل مخل امنيت هستند. از اين رو، با چند عمليات ضربتي براساس تدابير از پيش انديشيده شده و با بهره گيري از فنون دقيق سخت افزاري و نرم افزاري ، مقابله سريع و دقيق با اين عوامل را وجهه همت خويش قرار داديم. حاصل اين اقدام از ميان رفتن عوامل مخل امنيت به ميزان 60 تا 90 درصد (بسته به نوع عامل) است و اکنون شهرمان به ميزان زيادي از شر آن عوامل آسوده شده است.
    2- با بهره گيري از فناوري دقيق و روزآمد، استفاده از فنون و سازوکارهاي نوين و تخصصي پليس ، آموزش نيروها و نظارت پياپي و دقيق بر عملکرد آنان و نيز با بهره گيري از نظرات شهروندان و مشارکت دادن آنها در برخي ماموريت ها، توانسته ايم سرعت عمل خويش را بويژه در قلمروهايي که نيازمند مداخله فوري است ، بيش از 50درصد افزايش دهيم.
    تلاشمان بر آن است تا همچنان به سرعت عمل خويش در کشف جرائم و ياري رساندن به مردم بيفزاييم.
    3- اصلاح رفتار ترافيکي مردم و تقليل رفتارهاي خطرزا و آزاردهنده برخي رانندگان ماجراجو و جلوگيري از ايجاد مزاحمت براي رانندگان محترم از سوي اين گروه کم ، از جمله گامهاي مهمي بوده است که پليس تهران براي تحقق خواسته و انتظار مردم در نظر گرفته است.
    براي اين منظور، هم از سازوکارهاي مختلف آموزشي ، تبليغاتي و اطلاع رساني بهره گرفته ايم و هم از مداخله هاي سريع ، مستقيم و غيرمستقيم پليسي. استفاده از سيستم هاي هوشمند و افزايش تعداد ماموران در معابر و بزرگراه ها نيز از جمله اقدامات پليس تهران در اين خصوص بوده است.
    با وجود اين ناگفته پيداست که اصلاح رفتار ترافيکي شهروندان محترم ، مستلزم بهره گيري بيشتر از فرآيندهاي آموزشي و فرهنگي در يک دوره طولاني تر است.
    4- براي تحقق خواسته چهارم شهروندان تهراني ، از هيچ تلاشي فروگذار نکرده ايم.
    با اجراي طرح امنيت اجتماعي ، افزايش مهارت هاي تخصصي و فني پليس هاي چندگانه ، بهبود توانمندي هاي کارآگاهان ، شناسايي زمينه هاي وقوع کجروي و مداخله موثر و پيشگيرانه در آن و بهره گيري از روشهاي ديگر توانسته ايم ميزان وقوع جرائم و کجروي ها را در 12ماه گذشته ، نسبت به 12ماه پيش از آن به ميزان 7 تا 30درصد (با ميانگين حدود 17درصد) کاهش دهيم.
    اين در حالي است که در يک سال گذشته بر جمعيت تهران بزرگ افزوده شده است.
    حال اين سوال مطرح است که آيا اقدامات پليس در يک سال گذشته توانسته است رضايت شهروندان را جلب کند؟ براي يافتن پاسخ اين پرسش بارديگر در نيمه اول مهرماه ، امسال نظرسنجي دوباره کرديم.
    حاصل آن نظرسنجي نشان داد که حدود 85درصد شهروندان از خيلي زياد تا زياد از عملکرد پليس تهران در تحقق 4خواسته پيش گفته ، رضايت دارند اما آنها خواسته ها و انتظارات ديگري نيز از پليس دارند. تلاشم بر آن است تا در نوشتاري ديگر آن خواسته ها را برشمارم و سازوکارهاي محقق کردن آنها از سوي پليس را با شهروندان محترم در ميان بگذارم.

سرتيپ پاسدار احمدرضا رادان
    فرمانده انتظامي تهران بزرگ

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

کاریکاتور درج شده در روزنامه جام جم
    ابوالفضل محترمی
    پنج شنبه 26 مهر ماه 1386

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

تخريب منطقه شيعه نشين ضاحيه در جنوب بيروت-عکس؛عباس کوثري

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

محاکمه مردی که برادر همسر سابقش را کشت
    می خواستم همسرم را با چاقو بکشم

به نقل از روزنامه اعتماد
    جمعه 27 مهر

مرد جوانی که برای به قتل رساندن همسر سابقش به خانه او رفته اما در جریان یک درگیری برادر او را به قتل رسانده بود در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش خبرنگار ما در ابتدای جلسه دادگاه که دیروز برگزار شد شهریاری نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و متن کیفرخواست را قرائت کرد. وی گفت؛ 16 اسفندماه سال گذشته به ماموران پلیس کرج خبر دادند پسر جوانی بر اثر شدت جراحات در بیمارستان شهید مدنی جان باخته است.

ماموران در تحقیقات خود دریافتند مقتول پسر 19 ساله یی به نام سعید است که با ضربه چاقوی علیرضا شوهر خواهرش به قتل رسیده است.

بنابراین علیرضا متهم پرونده با تلاش ماموران دستگیر شد. این مرد در بازجویی ها لب به اعتراف گشود و به قتل سعید اعتراف کرد.شهریاری ادامه داد؛ با توجه به مدارک موجود در پرونده و تقاضای اولیای دم تقاضای صدور حکم قانونی دارم.سپس به دستور کوه کمره یی رئیس شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و برای متهم تقاضای صدور حکم قصاص کردند.این بار ناهید همسر علیرضا به عنوان شاهد در جایگاه حاضر شد، این زن گفت؛ من 12 سال با علیرضا شوهر سابقم زندگی کردم، علیرضا اعتیاد داشت و با اینکه با علاقه زیادی ازدواج کرده بودیم همیشه زندگی مان تحت تاثیر این مساله بود. من و علیرضا دو فرزند داشتیم و به خاطر بچه ها من به زندگی ام با علیرضا ادامه می دادم. من کار می کردم و هزینه زندگی مان تامین می شد تا اینکه یک سال و نیم پیش علیرضا به من گفت برای اینکه بتوانیم پول بیشتری به دست آوریم به صورت توافقی از هم جدا شویم و بعد تو صیغه مردان ثروتمند شو و از آنها پول بگیر. من هم قبول کردم.باورم نمی شد شوهرم این کار را بکند فکر می کردم این فقط یک شوخی است. با هم به دادگاه خانواده رفتیم و توافقی جدا شدیم، حضانت بچه ها هم با من بود. وقتی علیرضا برگه طلاق را امضا کرد تصمیم گرفتم دیگر به خانه اش برنگردم. فردای آن روز به خانه پدرم رفتم هیچ کس نمی دانست ما از هم طلاق گرفته ایم تا اینکه ماجرا را برای پدرشوهر و مادرشوهرم گفتم تا از دست من دلگیر نشوند.

زن جوان ادامه داد؛ بعد از آن به خانه عمه ام در کرج رفتم و با فرزندانم در آنجا زندگی می کردم. خانواده ام هم به کرج آمدند تا اینکه مدتی بعد فهمیدم علیرضا باز سراغ مرا گرفته و می خواهد دوباره با من ازدواج کند اما قبول نکردم. تااینکه شب حادثه علیرضا مقابل خانه ما آمد، دخترم در را باز کرد و شوهر سابقم گفت می خواهد برای بچه ها لباس عید بخرد و آنها را بیرون ببرد، من هم قبول کردم اما از خواهرم خواستم همراه آنها برود تا بچه ها تنها نباشند اما ناگهان علیرضا پشیمان شد و گفت روز بعد این کار را انجام می دهد، من دیگر چیزی نگفتم. تا اینکه شب به خانه مادرم رفتیم و بعد از شام برگشتیم. در راه یک دفعه علیرضا را دیدیم، او گفت می خواهد بچه ها را با خودش ببرد و فردا برای آنها خرید کند، باز قبول کردم، قرار شد به خانه برویم و من مقداری وسایل بچه ها را به او بدهم. وارد خانه شدیم، علیرضا در حیاط ایستاد، من و سعید برادرم به داخل رفتیم، یک دفعه صدای فریاد دخترم را شنیدم، بلافاصله خودم را به بیرون رساندم، سعید هم پشت سر من آمد، دیدم علیرضا چاقویی بیرون آورده و دخترم هم دستانش را گرفته است و گریه می کند. علیرضا به طرف من حمله کرد و با چاقو یک ضربه به بازویم زد، من داشتم فرار می کردم و علیرضا به دنبالم می آمد که سعید برای حمایت از من جلو رفت و خواست مانع حمله علیرضا به من شود که یک دفعه، علیرضا با چاقو به او حمله کرد، من زخمی شدن برادرم را ندیدم چون 9 ضربه چاقو خورده و بیهوش روی زمین افتاده بودم و در بیمارستان مطلع شدم سعید فوت شده است.

در ادامه جلسه دادگاه علیرضا متهم پرونده به دستور قاضی در جایگاه حاضر شد، او گفت؛ اتهام قتل را قبول دارم، اما من هیچ دشمنی با سعید نداشتم و می خواستم همسرم ناهید را بکشم اما سعید جلو آمد و او را زدم.

وی ادامه داد؛ من و همسرم توافقی از هم جدا شدیم، هر چند من اعتیاد داشتم اما در حدی نبود که زندگی ام را از بین ببرد. من فقط روزی یکی، دو بار مواد مصرف می کردم به هر حال بدون اطلاع خانواده هایمان از هم جدا شدیم و هیچ مشکل خاصی نداشتیم، اما بعد از جدایی من پشیمان شدم و از او خواستم تا دوباره برگردد اما قبول نمی کرد، حضانت بچه ها با ناهید بود و چون خیالش راحت بود دیگر حاضر نمی شد با من زندگی کند تا اینکه تصمیم گرفتم بچه ها را از او بگیرم.

وی افزود؛ شب حادثه رفتم تا همسرم را بکشم، می خواستم تا سرحد مرگ او را با چاقو بزنم اما سعید جلو آمد، فقط یک ضربه به او زدم تا او را از خودم دور کنم، اما همان یک ضربه باعث مرگش شد.

متهم ادامه داد؛ من از خانواده سعید عذرخواهی می کنم و بابت مرگ او ناراحتم اما دلم می خواهد بپذیرند که با او مشکلی نداشتم و در واقع همسرم باعث مرگ او شد.

پس از پایان دفاعیات متهم، پنج قاضی شعبه 74 دادگاه کیفری (معتمدی، تردست، رحیمی، باقری و کوه کمره یی رئیس دادگاه) برای صدور رای پرونده وارد شور شدند.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

متهمان به صورت ویژه در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می شوند
    درخواست اعدام برای 6 جوان به اتهام تهیه فیلم غیراخلاقی

گروه حوادث؛ پرونده اتهامی شش مرد شیطان صفت که به صورت جداگانه دو نفر را مورد آزار قرار داده و اقدام به فیلمبرداری کرده بودند با تقاضای اعدام از سوی دادستان به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

به گزارش خبرنگار ما خردادماه سال جاری دختر جوانی به نام سارا به ماموران نیروی انتظامی مراجعه کرد و گفت از سوی پنج پسر جوان مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. بلافاصله ماموران تحقیقات خود را آغاز کردند و پرونده به دادسرای ارشاد فرستاده شد. دختر جوان در تحقیقات گفت؛ مدتی قبل در آریاشهر ماشینی با سه سرنشین پسر جلوی پایم توقف کرد. آنها به زور مرا سوار ماشین کردند و با خود به خانه یی بردند و سپس به اتفاق دو دوست دیگرشان مورد آزار و اذیت قرار دادند و سپس از من فیلمبرداری کرده و مرا در گوشه یی رها کردند و متواری شدند. از این مساله بسیار ناراحت بودم. نمی دانستم باید چه کار کنم. آنها مرا تهدید کردند که اگر به کسی در این باره چیزی بگویم حتماً فیلم را در بین مردم پخش می کنند، من هم از ترس آبرویم این کار را نکردم.

سارا در حالی که به شدت گریه می کرد، ادامه داد؛ چند روز بعد یکی از پنج جوان با موبایلم تماس گرفت و خواست دوباره مرا ببیند، اما من مخالفت کردم و حاضر نشدم دوباره به سراغ آنها بروم. بعد هم شماره تلفن همراهم را عوض کردم. مدتی گذشت و دیگر خبری از آنها نشد، تا اینکه روز حادثه در حالی که داشتم از خیابان لاله عبور می کردم ماشین پنج مرد جوان جلوی پایم توقف کرد. آنها دوباره مرا به زور داخل ماشین کشیدند و به همان خانه بردند و دوباره مورد آزار و اذیت قرار دادند و باز هم فیلمبرداری کردند. می دانستم اگر به پلیس خبر ندهم این مساله ادامه پیدا خواهد کرد به همین خاطر تصمیم گرفتم شکایت کنم.

پلیس در ادامه تحقیقات خود دریافت سارا شماره پلاک خودروی پنج جوان شیطان صفت را یادداشت کرده است، بنابراین از طریق شماره پلاک ماشین صاحب خودرو شناسایی شد و با دستگیری صاحب خودرو پلیس موفق شد پنج جوان را شناسایی و دستگیر کند. آنها ابتدا منکر آزار و اذیت سارا شدند اما در بازرسی از خانه جهنمی که در آن سارا مورد آزار قرار گرفته بود، پلیس دو سی دی پیدا کرد که در آن از صحنه های آزار و اذیت دختر جوان فیلمبرداری شده بود بنابراین این پنج نفر مجبور به اعتراف شدند و از اعمال شیطانی خود پرده برداشتند.

با تکمیل پرونده دادستان مرتضوی با صدور کیفرخواست علیه این پنج پسر شیطان صفت به اتهام تجاوز به عنف و فیلمبرداری برای متهمان تقاضای اعدام کرد و این پرونده به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

دومین پرونده

در پرونده یی دیگر برای پسر جوانی که یک کودک را مورد آزار قرار داده و از او فیلمبرداری کرده بود تقاضای اعدام شد. والدین این پسربچه زمانی متوجه ماجرا شدند که وی در حالی که بدحال بود به خانه برگشت و ماجرا را به پدر و مادرش اطلاع داد. با اعلام شکایت والدین پسربچه ، قاسم مرد جوان دستگیر شد و از راز جنایت خود پرده برداشت. قاسم در تحقیقات گفت؛ من پسربچه را در حالی که داشت در آریاشهر راه می رفت دیدم، سپس او را دزدیدم و مورد آزار قرار دادم و بعد فیلمبرداری کردم تا بتوانم از این راه خانواده اش را تهدید کنم که از من شکایت نکنند.

این پرونده نیز پس از تکمیل با کیفرخواست دادستان مرتضوی و تقاضای صدور حکم اعدام به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و به صورت فوق العاده رسیدگی می شود.

Viper

پیشکسوت کوچولو
    11
    151

پدربزرگ در دفاع از نوه، پسرش را کشت

به نقل از روزنامه اعتماد
    جمعه 27 مهر

گروه حوادث؛ مردی که در دفاع از نوه اش پسر خود را به قتل رسانده است در بازجویی های ویژه پلیس به جرم خود اعتراف کرد.

به گزارش خبرنگار ما روز سه شنبه هفته گذشته ماموران کلانتری 26 ماهدشت از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 در جریان خودکشی پسر 18ساله یی قرار گرفتند و برای بررسی موضوع به خانه این جوان رفتند. ماموران پس از حضور در محل حادثه جسد پسر 18 ساله به نام یونس را درحالی که در هال خانه نقش بر زمین شده و آثار اصابت ضربه چاقو به سمت چپ سینه اش مشهود بود، مشاهده کردند و به بازجویی از اعضای خانواده این جوان پرداختند.

خانواده یونس در بازجویی های اولیه مدعی شدند این جوان دست به خودکشی زده و با وارد کردن یک ضربه چاقو به سینه اش به زندگی خود پایان داده است.

به رغم ادعاهای اعضای خانواده این جوان، ماموران مرگ وی را مشکوک به قتل تشخیص دادند و در حالی که به ضد و نقیض گویی های پدر این جوان که رضا نام دارد مشکوک شده بودند این مرد را به اداره آگاهی کرج منتقل کردند.

از سویی جسد یونس به دستور بازپرس ویژه قتل برای انجام آزمایش های تخصصی به پزشکی قانونی فرستاده شد. در این میان رضا در بازجویی های صورت گرفته از سوی کارآگاهان جنایی آگاهی کرج همچنان ادعای قبلی خود را تکرار کرد و گفت یونس با ما اختلاف داشت و روز حادثه پس از مشاجره ناگهان به شدت عصبانی شد، چاقویی برداشت و با آن ضربه یی به خودش زد و پیش از آن که ما بتوانیم وی را به بیمارستان منتقل کنیم جان خودش را از دست داد.

هرچند رضا همچنان بر بی گناهی خود تاکید داشت اما پلیس به بازجویی های خود از وی ادامه داد تا اینکه بالاخره این مرد قتل پسرش را به گردن گرفت.

رضا گفت؛ ساعت 20 و 30 دقیقه شامگاه دوشنبه تلفن منزل مان زنگ زد و قبل از آن که یونس گوشی را بردارد پسر خردسالش به طرف تلفن دوید و آن را برداشت، از سویی فردی که پشت خط بود بدون اینکه حرفی بزند تلفن را قطع کرد.

در این هنگام یونس به خاطر اینکه پسرش تلفن را جواب داده بود عصبانی شد و شروع به کتک زدن او کرد. من که از دیدن این صحنه ناراحت شده بودم به دفاع از نوه ام به مشاجره با یونس پرداختم.

مرد متهم به قتل ادامه داد در همان حین که من و یونس با هم مشاجره می کردیم او به طرف آشپزخانه رفت، چاقویی برداشت و شروع به تهدید من کرد. من در دفاع از خودم به سمت پسرم رفتم تا چاقو را از دستش بگیرم اما در همین کش و قوس چاقو به سمت چپ سینه یونس فرو رفت و او نقش بر زمین شد.

رضا در ادامه اعترافاتش گفت؛ من به هیچ وجه قصد نداشتم پسرم را بکشم و مرگ او یک حادثه بود. پس از آن که مطمئن شدیم دیگر نمی توان کاری برای نجات یونس انجام داد به همراه سایر اعضای خانواده تصمیم گرفتیم مرگ او را خودکشی اعلام کنیم. برای همین روز بعد با پلیس تماس گرفتیم و موضوع را اطلاع دادیم.

ماموران پس از اعترافات این مرد به بازجویی از سایر اعضای خانواده که شاهد قتل بودند پرداختند و زمانی که از صحت گفته های رضا اطمینان یافتند به دستور بازپرس پرونده وی را با قرار بازداشت به زندان رجایی شهر انتقال دادند.

صفحه 2 از 393 نخست 1234567122252102 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 5892

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع