ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 17 نخست 123456712 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 252

موضوع: اخبار نظامی

 1. #16
  fateh
  كوچولو رسمي
  کوچولو فوق فعال

  تاریخ عضویت
  November 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  4,399
  2,528
  1,146

  پیش فرض بررسی فيلمي که نتانياهو را ترساند؛آيا ايران منطقه را به آتش خواهد کشيد؟

  تصميم حمله به سوريه و حزب*الله لبنان گرفته شده و قرار است اين جنگ در اسرع وقت و با كمترين خسارت ممكن، اهداف خود را عملی كند. هم*زمان هواپيماهای جنگنده بمب افکن آمريكايي، 10 هزار پايگاه ايران را زير نظر گرفته اند تا به آنها حمله كنند.

  به گزارش گروه بين الملل مشرق، قسمت دوم و پاياني مستند جنجالی "لبه پرتگاه" درباره سناريوي جنگ آينده در منطقه بين رژيم اسرائيل و آمريکا از يک سو و جمهوري اسلامي ايران و محور مقاومت اسلامي از سوي ديگر، ديشب از شبکه الميادين پخش شد که پخش اين مستند پربيننده، واکنش هاي متعددي را در جهان عرب و به ويژه در رسانه هاي صهيونيستي داشته است.


  روزنامه «الحياة» در مقاله اي به قلم "محمد غندور" درباره فيلم مستند و حرفه اي «لبه پرتگاه»، اين گونه نوشت: سه هزار و 100 آژير خطر در اسرائيل به صدا در آمده است. تل*آويو در هرج*ومرج و آماده باش است. مردم به سمت پناهگاه*ها می شتابند. راه*ها خالی و موشك*ها آماده پرتاب شده است. تصميم جنگ عليه سوريه و حزب*الله لبنان گرفته شده است و قرار است اين جنگ در اسرع وقت و با كمترين خسارت ممكن اهداف خود را عملی كند. هم*زمان هواپيماهای آمريكا ده هزار پايگاه ايران را زير نظر گرفته تا به آنها حمله كند. در لبنان نيز ده*ها جنگنده اسرائيلی سكوهای موشكی و مراكز فرماندهی جنوب اين كشور را هدف قرار داده است؛ توپخانه*ای مأمور حفاظت از منطقه بقاع درمقابل موشك*های كوتاه برد اسرائيل است. سامانه*های دفاع هوايی حزب الله با موشكهای زمين به هوا سد راه هواپيماهای اسرائيل می*شوند.


  تاكتيك پيشرفته دفاعی حزب*الله و سوريه و جنگ الكترونيك اسرائيل
  بخش اول فيلم مستند «در لبه پرتگاه» به سناريوی خيالی جنگ آتی عليه ايران اختصاص داشت كه در آن حمله هوايی آمريكا – اسرائيل با شكست مواجه شد؛ بخش دوم فيلم با عنوان «دست های دراز» كه سه شنبه شب از شبكه «الميادين» پخش شد، سناريوی جنگ اسرائيل عليه سوريه و لبنان و جنگ ميان آمريكا و ايران در خليج فارس، دريای عرب، دريای عمان، دريای سرخ و تنگه هرمز را تكميل کرد. ويژگي بارز اين بخش 90 دقيقه ای در جذب مخاطب بود، اعمال غافلگيرانه كه در اين فيلم به نمايش گذاشته *شد و پيشرفت فناورانه طرفين جنگ، مخاطب را وا می دارد تا حوادث فيلم را تا آخر دنبال كند. همچنين اين فيلم، دربردارنده مجموعه عظيم و به هم فشرده ای از اطلاعات است كه مخاطب را خسته و گاهی اعصاب او را به هم می ريزد، به ويژه اگر مخاطب يك شهروند لبنانی باشد، زيرا جنگی كه فيلم از آن صحبت می كند سناريوهايی دارد كه ممكن است چهره لبنان را دگرگون سازد.

  در اين فيلم، اسرائيل با حمله هوايی به سامانه دفاع موشكی حزب الله وسوريه و منهدم كردن آن، به اهدافش نمي رسيد زيرا از سويی اين دو قدرت با بهره*گيری از تاكتيك های پيشرفته دفاعی از قدرت بازدارندگی بالايی برخواردار هستند و از سوي ديگر اسرائيل اطلاعات دقيقی در اختيار ندارد و به عمليات پارازيت افكنی الكترونيك عليه سامانه «جی پی اس» دست می زند. علاوه بر اين حزب الله و ارتش سوريه مسؤوليت موشك باران سواحل اسرائيل را به عهده دارند؛ همچنين گروه های فلسطينی در نوار غزه ده ها موشك با برد 100 كيلومتر را به خاك اسرائيل از جمله تل آويو پرتاب می كنند.


  اسرائيل به متوقف كردن نيروی موشكی حزب*الله می انديشد
  در مقابل شليک هزاران موشك به اسرائيل، اين رژيم با پشتيبانی محكم توپخانه های خود كه قادر به پرتاب هزاران موشك به شهرها و روستاهای لبنان است، تصميم دارد از راه زمينی به عمق لبنان نفوذ كند و آسيب های مستقيمی را به اماكن رسمی اين كشور وارد سازد. اسرائيل در اين عمليات به متوقف نمودن نيروی موشكی حزب الله فكر می كند اما با سلاح های جديد اين حزب مواجه می شود پس درگيری به اوج خود می رسد و وارد مرحله جديدی می شود.

  نيروی دريايی اسرائيل به كمك نيروی زمينی می آيد و در سواحل لبنان مستقر می شود، اين نيرو هزاران موشك كوتاه برد را شهرهای ساحلی لبنان پرتاب می كند اما حزب الله در سناريوی جديد اقدام به كارگذاشتن مين هايی دريايی در سواحل می كند و آماده آن است تا ناوهای اسرائيل را با موشك هايی مورد هدف قرار دهد كه از لحاظ فناوري و دقت، پيشرفته تر از موشكهايی است كه در جنگ 33روزه به كار برد.


  ورود سوريه و ايران به ميدان جنگ / حمله ايران به پايگاه*های آمريكا
  نفوذ اسرائيل به خاك لبنان مخصوصاً منطقه «بقاع» به اين معناست كه سوريه بايد مأموريت خود را انجام دهد؛ پس جبهه جولان باز و جبهه داخلی اسرائيل شعله ور می شود به طوري كه فريادهای اسرائيلی ها برای توقف جنگ و بازگشت سربازان به خانه های خود، برمی خيزد اما قضيه به همين جا ختم نمی شود زيرا سوريه و حزب الله لبنان به متوقف كردن پيشروی كشتي های تجاری در سواحل اسرائيل مبادرت می ورزند. در موازات نفوذ زمينی به لبنان، ايران 35 پايگاه نظامی آمريكا در كويت، عربستان، قطر، تركيه، پاكستان و افغانستان و ديگر كشورها را بمباران می كند و آماده می شود تا با پرتاب موشك های قاره پيمای خود ثابت كند كه قادر است اهداف دورتری را مثلاً در لهستان و روماني هدف قرار دهد.

  در مقابل اين تحولات، آمريكا آماده می شود تا با بمب های ساخته شده از الياف ذغال سنگ، تأسيسات نفتی، شبكه های مخابرات و ساختمان شبكه های راديويی و تلویزيوني ايران را هدف قرار دهد. با توجه به اينكه طبيعت جنگ اقتضا می كند كه عكس العملی به همراه داشته باشد پس آيت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ايران حكمی را مبنی بر بستن تنگه هرمز صادر می كند؛ اينجاست كه صحنه غافلگيرانه فيلم شكل می گيرد.

  "علی شهاب" و "حسن عبدالساتر" نويسندگان فيلم، حوادث فيلم را برش زده و به طور حماسی و زيبا آن را نوشته اند؛ آنها با يك غافلگيری جنگی چه با سلاح های جديد و چه با نقشه های پيشرفته، از حادثه ای به حادثه ای ديگر منتقل می شوند. به نظر می*رسد انبوه اطلاعات در بخش دوم جنگ به "حسين سماحة" كارگردان فيلم، آزادی بيشتری داده تا تصويرها و صحنه های بيشتری را انتخاب كند و آن را به وسيله نقاشی های گرافيكی و نقشه های سه بعدی ويژه توضيح دهد اما اين فيلم به خسارت*های سنگين مادی و انسانی كه طرف های درگير دچار آن می شوند، اشاره نكرده است.

  شهاب در توضيح علت اين امر می گويد: نشان دادن اين صحنه ها و خسارت ها ممكن است ترس و وحشت مخاطب را به همراه داشته باشد و اين هدف ما نيست». فيلم تلاش دارد به سؤالاتی كه مخاطب بعد از حوادثی مشخص، مطرح می كند جواب دهد. از بين حوادثی كه در فيلم به نمايش در آمده است مسائلی از جمله نقش نيروهای يونيفل در جنوب لبنان ناديده گرفته شده است؛ شهاب دليل اين امر را چنين توضيح می دهد: «من و گروه توليد فيلم با وجود در اختيار داشتن اطلاعات فراوان به اين موضوع نپرداخته ايم زيرا اين مسأله عواقب داخلی زيانباری به همراه دارد».
  مشرق، به زودی مطالب جديدي درباره هر دو بخش اين مستند منتشر خواهد کرد ان شاءالله.

  من مال تو،تو مال من... چقدر خوبه این مالکیت!!!!

  .
 2. #17
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  حمله موشکی حماس به رأکتور هسته ای دیمونا

  واحد مرکزی خبر نوشت:

  روزنامه عربستانی عکاظ از شلیک دو فروند موشک گراد به سمت رئاکتور هسته ای دیمونا در سرزمین اشغالی فلسطین خبر داد.
  به گزارش روزنامه عکاظ ، منابع اسرائیلی اعلام کردند، جنبش حماس روز گذشته دو موشک پیشرفته از مدل «گراد» به سمت رئاکتور هسته ای اسرائیل «دیمونا» در صحرای نقب شلیک کرد.
  سایت اطلاعاتی اسرائیل«دبکا» سران دستگاه های امنیتی این رژیم را به سانسور اخبار مربوط اهداف این حمله و مدل این موشکها که از غزه شلیک شد ؛ متهم کرد.
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 3. #18
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  کشف بمبی از جنگ دوم جهانی فرودگاهی بزرگ را در ژاپن تعطیل کرد

  خبرگزاری فارس: فرودگاه بزرگی در شمال ژاپن پس از اینکه کارگران ساختمانی یک بمب عمل نکرده جنگ دوم جهانی را یافتند تعطیل شد.
  به گزارش خبرگزاری فارس، همه 92 پرواز فرودگاه سندایی پس از آنکه ساخت و ساز در نزدیکی یکی از باندها منجر به کشف یک بمب 250 کیلوگرمی شد متوقف شده است.

  به گفته مقامها این بمب آمریکایی بوده و ظاهراً از جنگ جهانی دوم به جا مانده است.

  یک گروه نظامی در حال بررسی موقعیت برای خنثی یا منفجر کردن آن در همان مکان است. احتمال تخلیه منازل و خانه*های اطراف نیز وجود دارد.

  فرودگاه سندایی یکی از مهمترین فرودگاههای ژاپن به ویژه برای سفر به شمال این کشور محسوب می*شود و ماهها به علت آسیبهای وارده ناشی از سونامی تعطیل بود.
  آمریکا در جریان جنگ جهانی دوم بمباران سنگینی را علیه شهرهای ژاپن انجام داد و یافتن بمبهای عمل نکرده 67 سال پس از پایان جنگ چندان عجیب نیست.
  هر ساله در توکیو این اتفاق تکرار شده و به ویژه در جزیره جنوبی اوکیناوا که جنگ شدیدی در آن زمان در گرفته بود این اتفاق رایج*تر است.
  هفته گذشته وقوع همین اتفاق در توکیو و کشف یک بمب 220 کیلویی به تخلیه هزاران نفر از ساکنان مناطق اطراف و خنثی کردن بمب منجر شد.
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 4. #19
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  فشاگری روزنامه بحرینی

  عراق در جنگنده*های خریداری شده از آمریکا دستگاه**های جاسوسی اسرائیلی کشف کرد


  خبرگزاری فارس: یک روزنامه بحرینی افشا کرد که عراق در جنگنده*هایی که در این اواخر از آمریکا خریداری کرده، دستگاه*های ثبت اطلاعات ساخت رژیم صهیونیستی کشف کرده است.

  به گزارش فارس، روزنامه اخبار الخلیج چاپ بحرین در شماره امروز خود نوشت: افسران خلبان ارتش عراق اظهار کرده*اند که فرماندهی نیروی هوایی عراق نامه*ای به شرکت آمریکایی «لاکهید مارتین» سازنده هواپیماهای اف 16 نوشته و از این شرکت درباره وجود دستگاه*های جاسوسی ثبت اطلاعات ساخت اسرائیل در این هواپیماها سوال کرده است.

  در نامه نیروی هواییعراق آمده است که جنگنده*های آمریکایی اف 16 موجود در نیروی هوایی مصر، ترکیه، عمان و عراق حاوی دستگاه*های ثبت اطلاعات ساخت اسرائیل است.
  شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی در این ارتباط اعلام کرد که علت فاش شدن این مسئله قرارداد این نوع هواپیماها است که دولت عراق به ریاست «نوری المالکی» اخیرا از آمریکا خریداری کرده است، به طوریکه نیروی هوایی عراق وجود دستگاهی از نوع (TEAC) ویژه ثبت اطلاعات تولید شرکت (RADA) صنایع هوایی اسرائیل را هنگام پرواز هواپیما کشف کرده است.
  این منابع گفتند: این شرکت آمریکایی درباره نامه نیروی هوایی عراق اظهار نظر نکرده، زیرا در صورت پاسخ مثبت دادن به تعویض دستگاه ثبت اطلاعات ساخت اسرائیل با نوع آمریکایی آن، هزینه*های زیادی برای آن به همراه خواهد داشت و به همین علت ترجیح داده در قبال این موضوع سکوت اختیار کند و نامه عراق را نادیده گرفت.
  این منابع احتمال دادند، سفر نخست وزیر عراق به مسکو برای امضای قرارداد تسلیحاتی با روسیه به علت فریب در قرارداد تسلیحات آمریکایی و تعلل واشنگتن در تکمیل این قرارداد و همچنین تمایل آمریکا به ضعیف نگهداشتن ارتش عراق و عدم تجهیز آن به سلاح*های پیشرفته باشد تا خطری برای موجودیت اسرائیل به وجود نیاورد.
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 5. #20
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  پایگاه اطلاع*رسانی دولت نوشت:

  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: رژیم صهیونیستی قادر نیست علیه ایران اقدام نظامی انجام دهد.
  سردار وحیدی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی قدرت جمهوری اسلامی ایران را در ابعاد مختلف مشاهده کرده و به آن آگاهی دارد، لذا این قدرت را در خود نمی*بیند که علیه کشورمان اقدام احمقانه*ای انجام دهد.
  وی خاطر نشان کرد: آنها با توجه به این*که می*دانند قادر به انجام عملیات نظامی علیه جمهوری اسلامی نیستند، اما از سخن گفتن در این خصوص قصد بهره برداری دارند و با به راه انداختن یک جنگ روانی اهرم فشاری می*شوند، بر کشورهای دیگر تا خواسته هایشان را تحقق بخشند، هر چند در حال حاضر هم از این مواضع عقب نشینی کرده*اند.
  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمام توان در مقابل هر تهدیدی ایستاده است و به هر تهاجمی پاسخ پشیمان کننده*ای خواهد داد.
  خبرانلاین
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 6. #21
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  برگزاری مانور اسراییل در یونان برای حمله به ایران

  در این مانور 10 جنگنده " اف 16" نیروی هوایی اسراییل و 152 نیرو شرکت دارند و هواپیماهای اسراییلی 7 بار در طی روز و 2 بار در طی شب مسافتی 350 کیلومتری از آتن به منطقه " لاریسا " را طی می کنند و تمرین حمله در روز و شب را اجرا می کنند.

  رسانه های یونانی از برگزاری یک مانور هوایی رژیم صهیونیستی در یونان برای تمرین حمله احتمالی به ایران خبر دادند.


  به گزارش عصر ایران بر اساس این گزارش پس از برگزاری مانور مشترک ژوئن سال جاری اسراییل در یونان ، این دومین بار است که نیروی هوایی اسراییل در طی یک سال گذشته در یونان مانور نظامی برگزار می کند.


  در این مانور 10 جنگنده " اف 16" نیروی هوایی اسراییل و 152 نیرو شرکت دارند و هواپیماهای اسراییلی 7 بار در طی روز و 2 بار در طی شب مسافتی 350 کیلومتری از آتن به منطقه " لاریسا " را طی می کنند و تمرین حمله در روز و شب را اجرا می کنند.


  از زمان تیرگی روابط ترکیه و اسراییل ، رژیم تل آویو که پیشتر همکاری های نظامی نزدیکی با آنکارا داشت ، توجه خود را به سمت یونان جلب کرده است.


  تل آویو و آتن قرار داد همکاری های نظامی و دفاعی امضا کرده اند و برگزاری این مانورها در یونان در راستای این همکاری های نظامی صورت می گیرد.


  در ژوئن گذشته نیز زیردریایی های اسراییل به همراه هلی کوپترهای ارتش این رژیم در یک مانور مشترک با نیروهای دریایی یونان در جزیره کرت مشارکت کردند.

  منبع:وبگردی 30 و 20
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 7. #22
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  طراحی هواپیمای بدون سرنشین در اصفهان
  هواپیمای بدون سرنشین با قابلیت تفکیک و تبدیل به چند ریز پرنده، توسط دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی شد


  به گزارش ایرنا، ریز پرنده*های جدا شده از این هواپیمای بدون سرنشین، هر یک پرنده*های مستقلی هستند که توسط هواپیمای مادر هدایت می*شوند.

  اتصال تمام ریزپرنده*ها به هواپیمای مادر (ریزپرنده با پلن فرم دلتا) و تشکیل یک هواپیمای بدون سرنشین ( UAV)، جداشدن دو ریزپرنده متقارن از سمت چپ و راست هواپیما وجود هواپیمای مادر به همراه دو ریزپرنده(MAV) و جدا شدن چهار ریزپرنده متقارن از سمت چپ و راست هواپیما (تشکیل ریزپرنده مادر به همراه چهار ریزپرنده MAV جدا از هم) از جمله حالت*های ممکن در هواپیمای بدون سرنشین طراحی شده است.

  این طرح بر اساس تحقیقات مصطفی حسنعلیان دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان و تحت نظر سعید ضیایی راد عضو هیأت علمی و رییس دانشکده مهندسی مکانیک این دانشگاه ارائه شده است.

  دانشجوی مبتکر دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: تبدیل این هواپیما به پنج ریزپرنده و جدایش همزمان، متقارن و جداگانه آنها، تبدیل هواپیما به سه یا دو ریزپرنده و قابلیت جدایش هریک از بخش*ها بصورت مجزا از هم یا با هدایت یک مجموعه از هواپیمای منفصل شده از قابلیت این طرح است.

  وی امکان تجهیز این هواپیما به تعداد بیشتری از ریزپرنده*های بدون سرنشین قابل انفصال را از دیگر قابلیت*های پیش بینی شده در طراحی این هواپیما بیان کرد.

  مصطفی حسنعلیان با اشاره به این که برای طراحی این هواپیما پنج هواپیما به صورت مجزا طراحی شده است از نام گذاری این هواپیما به نامˈ UCM ˈ خبر داد.

  عضو بنیاد ملی نخبگان افزود: سیستم کنترل و ناوبری این هواپیما به گونه**ای است که در ابتدا و در شرایط یکدست بودن مجموعه هواپیما، کنترل آن بصورت یکپارچه و پس از تجزیه آن به دیگر ریزپرنده*ها، سامانه هدایت با فرماندهی هواپیمای مادر، اطلاعات دریافتی توسط هر ریزپرنده جدا شده را به ایستگاه**های زمینی، هوایی و دریایی مخابره خواهد کرد.
  وی در باره شیوه هدایت این هواپیما بر اساس سامانه ناوبری تعاونی گفت: هر یک از ریزپرنده*های طراحی شده در این پروژه به گونه**ای برنامه ریزی می*شود که علاوه بر ارتباط با هواپیمای مادر یا ایستگاه دریافت و ارسال اطلاعات با سایر ریزپرنده**ها نیز ارتباط داشته و در صورت ایجاد اشکال برای هواپیمای مادر، هدایت و فرماندهی این مجموعه به ترتیب به سایر ریزپرنده*ها منتقل شود.


  دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر ویژگی*های منحصر به فرد این هواپیمای بدون سرنشین اضافه کرد: افزایش دید پروازی، فضای تحت پوشش تصویری و خاصیت رادار گریزی پس از جدایش از دیگر قابلیت*های این هواپیما ست.

  حسنعلیان همچنین از طراحی پرنده*هایی با کارکردی مشابه با این طرح نظیر قابلیت تفکیک، پرواز گروهی و نیز بهره گیری از حالت*های مختلف پروازی در آینده نزدیک خبر داد.

  طرح هواپیمای بدون سرنشین UAV با قابلیت تبدیل شدن به پنج ریزپرنده MAV ، آبان سال جاری به شماره 76980 در اداره ثبت اختراعات و مالکیت صنعتی به ثبت رسید.

  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 8. #23
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  پهلو گيري چند فروند ناو جنگي روسيه در سواحل ايران

  فرمانده ناوگان دریایی روسیه در دریای خزر با اعلام خبر پهلو گرفتن چندین فروند ناو روسی در یکی از بنادر ایران گفت: اين ناوها در سال 2013 در يكي از بنادر ايران پهلو مي*گيرند.
  به گزارش گروه بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از سایت خبری دولتی آر تی روسیه؛ "سرگئی الکمینسکی" فرمانده ناوگان دریایی روسیه در دریای خزر با اشاره به برنامه*ريزي*هاي انجام شده براي اعزام ناوگان جنگي روسيه به سواحل ايران گفت: در حال حاضر در حال تدوين برنامه برای اعزام ناوهای روسی به یکی از بنادر ایران هستیم كه اين امر در سال 2013 محقق خواهد شد.

  وي در ادامه و در پاسخ به اين سوال كه زمان دقيق سفر ناوهاي روسيه به سواحل ايران چه زماني است،افزود: هنوز زمان دقيق سفر ناوهاي روسيه به سواحل ايران مشخص نشده است. فرمانده درياي روسيه در درياي خزر در انتها به تاريخ قبلي پهلو گرفتن ناوهاي روسيه در سواحل ايران كه به سال 2007 بر مي*گردد اشاره كرد و وجود هرگونه روابط رسمي ميان ناوگان جنگي دو كشور را رد كرد.
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 9. #24
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  علت اعزام جنگنده*های پیشرفته انگلیس به خلیج*فارس

  پس از آنکه سپاه پاسداران از راه اندازی پایگاه دریایی ایران برای حفاظت از جزایر سه*گانه خبر داد، گزارش*هایی نیز در مورد احتمال استقرار جنگنده "یوروفایتر تایفون" در ابوظبی انتشار یافته است.


  Click here to view the original image of 718x498px.  به گزارش انتخاب، روزنامه "ایندیپندنت" در گزارشی مدعی شد که دولت انگلیس سرگرم بررسی اعزام جنگنده*های پیشرفته به خلیج*فارس و استقرار آنها در امارات متحده عربی است.


  بنا به این گزارش نمایندگان انگلیسی هم اکنون مشغول رایزنی با مقامات رسمی کشورهای عربی در حاشیه خلیج *فارس هستند تا درباره تهدیدات فزاینده**ی ایران پاسخی مناسب بیابند.


  همچنین روزنامه دیلی تلگراف در گزارش خود به نقل از «منابع دولتی» که با نام معرفی نشده*اند می*گوید که افزایش حضور نظامی بریتانیا در امارات متحده عربی بخشی از یک استراتژی تازه است تا این کشور «شبکه*ای انعطاف*پذیر از متحدان» خود را داشته باشد تا بتواند با «تهدیدهای مختلف» روبه*رو شود.

  کشورهای عربی بیم از آن دارند که در صورت بروز جنگ، ایران از صدور نفت این کشورها به بازار جهانی جلوگیری کند.

  رهبران عربستان سعودی و امارات متحده عربی به شدت نگران بستن تنگه هرمز از سوی ایران هستند؛ حدود ۴۰ درصد از کل صادرات نفت خام جهان از تنگه هرمز می*گذرد.


  سفر فرمانده سپاه پاسداران به جزایر سه گانه، همزمان با رزمایش مشترک نیروهای مسلح قطر و امارات با عنوان "سپر صلح" انجام شده بود؛ رزمایشی که در آن تمام نیروهای زمینی، دریایی و هوایی دو کشور مشارکت داشتند و هدف آن نیز تقویت توانمندی نظامی قطر و امارات در انجام عملیات*مشترک نظامی اعلام شده بود.


  برای مقابله با ایران هر کاری می کنم


  دیوید کمرون، نخست وزیر انگلستان، به امارات متحدۀ عربی رفته است و بعد از آن قرار است، با همین مقاصد، به عربستان سعودی برود.


  در دوبی، کمرون با سید محمد بن راشد المختوم همتای اماراتی خود ملاقات کرد. او در حضور شیخ محمد بن زید النهیان شاهزاده و معاون رئیس کل ارتش این کشور، خواهان بازنگری روابط با کشور های عربی، متعاقب انقلاباتی که در این کشور ها صورت گرفت، و ضرورت توسعۀ روابط شد.

  کامرون، که صبحانۀ خود را با سربازان انگلیسی که در امارات مستقر هستند، صرف کرده و با دانشجویان این کشور، در مورد حقوق بشر گفتگو کرده بود، همچنان خواستار ازدیاد سرمایه گذاری های مشترک، با امارات شد و اعلان کرد که هر دو کشور میخواهند ارتباطات تجاری خود را از حدود 15 ملیارد دلار در سال، به حدود 20 میلیارد ارتقا بدهند.


  بعد از امارات کامرون به عربستان سعودی میرود. او در سالهای 2010 و 2012، هم به این دو کشور سفر کرده بود و این بار، نخست وزیر انگلستان میخواهد با این دو کشور، یک همکاری واقعی، بخصوص در ساحۀ دفاعی ایجاد کند و همچنان میخواهد به آنان هلیکوپنر های اروپایی اورو فایتر یا تیفون بفروشد.


  دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، در دبی تاکید کرده است که کشورش برای وادار ساختن ایران به دوری کردن از تسلیحات اتمی به «هر کاری» دست خواهد زد.


  آقای کامرون که برای دیداری سه*روزه در امارات متحده عربی به سر می*برد روز دوشنبه در یک سخنرانی در ابوظبی گفته است که تلاش تهران برای ساخت تسلیحات اتمی و دستیابی*اش به این نوع تسلیحات خاورمیانه را به «منطقه*ای بی*ثبات*تر و خطرناک*تر» بدل خواهد کرد.


  نخست وزیر بریتانیا در ادامه تاکید کرده است که «ما باید هر کاری از دست*مان برمی*آید بکنیم تا از این اتفاق جلوگیری کنیم».

  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 10. #25
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  تست موفقیت*آمیز پهپاد ایرانی

  انش فنی و سازه این هواپیمای بدون سرنشین عمود پرواز کاملا بومی بوده و فناوری آن جزء پهپادهای فوق پیشرفته دنیا با سازه بسیار سبک به شمار می رود.

  نخستین پهپاد عمود پرواز دنیا که با نام تجاری «کوکر1» توسط محققان کشورمان ساخته شده، تست آزمایشی پروازی خود را با موفقیت پشت سر گذاشت و قرار است فاز نخست آن در آذرماه در کیش رونمایی شود.


  به گزارش مهر، کوکر 1 (Koker 1) اولین پهپاد عمود پرواز دنیا محسوب می شود که برای عملیات امداد و نجات، شناسایی و کنترل تصویری حریم دریایی و زمینی توسط متخصصان و نخبگان کشور طراحی و پیاده سازی شده است.


  دانش فنی و سازه این هواپیمای بدون سرنشین عمود پرواز کاملا بومی بوده و فناوری آن جزء پهپادهای فوق پیشرفته دنیا با سازه بسیار سبک به شمار می رود.


  کوکر 1 مجهز به چهار موتور کم صدا، رادار چند منظوره، سیستم ثابت سازی اپتیکی دوربرد و سیستم ارتباط ماهواره ای برای تبادل اطلاعات مجهز شده است که قابلیت رادار گریزی و عملیات تصویر برداری و پرواز مداوم 3 ساعته تا شعاع عملیاتی 170 کیلومتری و تا ارتفاع 12 هزار پا را در شرایط آب و هوایی مختلف و در روز و شب را دارد؛ در همین حال حرکت در نزدیکترین سطح زمین و حتی بر روی آب از توانمندی های ویژه پهپاد عمود پرواز کوکر1 است.
  تصویر نمونه آزمایشی پهپاد کوکر1 که روز عید غدیر به پرواز درآمد


  تست پروازی این پرنده هدایت پذیر از دور فوق پیشرفته در روز عید غدیر خم در حضور مسئولان ارشد صنایع هوا فضا و سازمان پدافند غیرعامل با موفقیت انجام شد و قرار است نمونه نهایی آن در آذرماه طی مراسمی رونمایی شود.

  بهره مندی از انرژی خورشیدی جهت تداوم پرواز، سیستم ناوبری هوشمند، قابلیت بازیابی با چتر نجات، ارتباط ماهواره ای (جی پی اس)، خلبان و نشست و برخاست خودکار با امکان تصویربرداری برلحظه توسط فناوری اسکات، از دیگر امتیازات کوکر1 است.


  کوکر1 هم اکنون در مراحل آزمایشات ساخت پروازی اولیه است و قرار است 21 تا 24 آذرماه در نمایشگاه هوایی کیش رونمایی و در دهه فجر انقلاب اسلامی بصورت محصول تجاری شده به سازمانهای مربوطه ارائه شود.  تصویر سه بعدی نهایی پهپاد کوکر1


  به گزارش مهر، نام کوکر از نام پرنده زیبای ایرانی اخذ شده و دپارتمان هوافضای تیم تحقیقاتی گروه توسعه ارتباطات سامان یکی از شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری مازندران موفق به ساخت این پهپاد عمود پرواز دنیا شده است.
  این تیم تحقیقاتی پیش از این موفق به ساخت نمونه پروازی پهپاد «لیکو» با قابلیت رادار گریزی شده بود.
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 11. #26
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش هوایی ارتش با عنوان مدافعان آسمان ولایت و با حضور نیروهای مختلف ارتش، سپاه و بسیج خبر داد.

  امیر اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری صبح امروز (پنج*شنبه) اظهار داشت: رزمایش مدافعان آسمان ولایت به صورت رزمایشی مشترک با محوریت قرارگاه آجا و شرکت نیروهایی از ارتش و سپاه شامل نیروهای زمینی، هوایی و دریایی ارتش و نیروهای هوایی و زمینی سپاه و بسیج مستضعفین برگزار می*شود.
  وی افزود: این رزمایش، رزمایش دوسویه است که محوریت اصلی آن دفاعی و پدافندی است. وسعت رزمایش نیز بالغ بر 850 هزار کیلومتر مربع شامل استان*های خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و بخش*هایی از استان فارس و یزد اجرا می*شود.
  اهم صحبت*های فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را در ادامه به نقل از ایسنا بخوانید؛
  * این رزمایش هفت روزه است، که به صورت پرحجم در چهار روز انجام می*شود. چند روز قبل از آغاز رزمایش برای استقرار و چند روز پس از آن نیز برای ضداستقرار تجهیزات و نیروهای انسانی است.
  * رادارهای دوربرد و تاکتیکی، سامانه*های شنود ثابت و پرنده، سامانه*های دیده*بانی هوشمند و الکترونیکی از سامانه*های استفاده شده در این رزمایش است. همچنین هواپیماهای بمب*افکن، شکاری و جنگنده، هواپیماهای ترابری، سوخت*رسان و هواپیماهای بدون سرنشین نیز از جمله تجهیزاتی است که در این رزمایش به کار گرفته خواهد شد. سیستم*های جنگ الکترونیک اعم از آفندی و پدافندی، انواع سیستم*های موشکی و سامانه*های توپخانه*ای با رادار و بدون رادار نیز در این رزمایش استفاده خواهند شد.
  * تفاوت این رزمایش با سایر رزمایش*ها که به صورت تک نیرویی برگزار می*شود در این است که در این رزمایش*ها نیروها خود طراحی و اجرا را بر عهده دارند اما رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت یک رزمایش دوسویه و مشترک با حجم عظیمی از نیروهای ارتش، سپاه و بسیج است که در آن طراحی و اجرا متفاوت است و در واقع بسیاری از نیروهای پدافندی از چگونگی حمله اطلاعی ندارند و باید بتوانند واکنش مناسبی از خود نشان دهند.
  * نمایش بخشی از توانمندی*های پدافند هوایی در گستره وسیع، ارتقای توان رزمی پدافند هوایی اعم از تجهیزات و نیروی انسانی، تمرین تاکتیک*های جدید که متناسب با تهدیدات روز دنیاست و ترویج روحیه ایثار و شهادت*طلبی از اهداف این رزمایش است.
  * در این رزمایش ماموریت*های جداگانه و مختلفی را به یگان*های واکنش سریع ابلاغ خواهیم کرد تا چابکی و چالاکی آنها را ارزیابی کنیم. ما همچنین تاکتیک*های نوینی را که متناسب با تهدیداتی است که مشاهده کرده*ایم انجام خواهیم داد البته بخشی از این تاکتیک*ها آشکار و بسیاری دیگر نیز به صورت لایه*های پنهانی باقی خواهد ماند.
  * جنگ الکترونیک نیز بخش دیگری از این رزمایش را شامل می*شود که در آن کشور حمله*کننده (کشور نارنجی) و از سوی دیگر کشور مدافع (کشور آبی) به صورت پدافندی به اجرای عملیات خواهند پرداخت.
  * با توجه به حجم رزمایش که نیمی از کشور را در بر می*گیرد تعامل در شبکه یکپارچه پدافند هوایی از اهداف مهم ما در این رزمایش است بالغ بر هشت هزار نیروی عملیاتی شامل پشتیبانی رزمی و عمومی در کلیه نیروهای ارتش، سپاه و بسیج در این رزمایش حضور دارند البته این نفرات جدای از نفراتی است که ماموریت*های عادی خود متناسب با رزمایش را انجام خواهند داد.
  * کنترل وضعیت بحران در عین بحران یکی دیگر از نکات خاص این رزمایش است، دستور ایجاد وضعیت بحرانی در نقطه*ای خارج از منطقه رزمایش ابلاغ خواهد شد تا چگونگی برخورد نیروها با شرایط بحرانی در حین بحران آزمایش و ارزیابی شود.
  * پایان پیام رزمایش مدافعان آسمان ولایت پیام صلح و دوستی و تلاش برای افزایش ثبات در منطقه برای کشورهای دوست و همسایه است و سیاست جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به هر تهاجمی از سوی هر کشوری پاسخی جدی خواهد بود.
  * موضوع هسته*یی حیثیت ماست و دفاع از آن به صورت لایه*های پنهانی صورت می*گیرد. ما در رزمایش مدافعان آسمان ولایت حدود 50 تا 70 نوع تاکتیک مختلف را تمرین خواهیم کرد اما در رابطه با دفاع از مراکز هسته*یی تمرینی نخواهیم داشت.
  * درباره نفوذ پهپاد حزب*الله لبنان به آسمان رژیم صهیونیستی و شکستن گنبد آهنین این رژیم، هم در بحث دفاع تکنیک، تاکتیک و بسیاری از مسائل دیگر چون هدف و ایمان اهمیت دارد، پهپاد یک تکنولوژی پیشرفته و پیچیده است. ادعای گنبد آهنین باید مبتنی بر یک ایمان و هدف*گذاری مشخصی باشد. اگر بتواند در مقابل نفوذ پهپادها یا هر پرنده دیگری دفاع کند نشان از قدرت آن دارد اما اگر نفوذپذیر باشد حتما ضعیف است.
  * مشارکت نیروی هوایی ارتش در این رزمایش بسیار پرحجم و سنگین است اما یکی از نکات مهمی که نیروی هوایی در این رزمایش علاوه بر پشتیبانی آن را انجام می*دهد این است که خود در بخش*هایی از رزمایش به عنوان مهاجم نقش ایفا خواهد کرد به طور کلی نیروی هوایی ارتش بزرگ*ترین شریک ما در این رزمایش خواهد بود.
  * پهپادهای هدف شامل ملخ*دار و جت و پهپادهای شناسایی در این رزمایش مورد استفاده قرار خواهند گرفت
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 12. #27
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  نمایشگر فرانمای دارپا برای تمام فصول  فناوری - مسولان داراپا به دنبال دوربینی بسیار پیشرفته*تر از دوربین*های دید در شب معمولی هستند که با سوار شدن بر روی کلاهخود و یا اسلحه سربازان، به این جنگجویان برای دید در تاریکی شب و هر نوع شرایط آب و هوایی کمک کند.

  محمود حاج*زمان: جنگجویان آمریکایی به مجموعه*ای از دوربین*ها مجهزند که می*توانند آنها را برای دید در شب، دید در میان مه و دود، و دید در طول روز استفاده کنند؛ اما به گفته مسولان دارپا -سازمان پروژه*های تحقیقاتی پیشرفته نظامی ارتش آمریکا- این مجموعه یک دردسر واقعی است. هیچ کس نمی*خواهد تا کیفی پر از ابزار را حمل کند. بنابراین چه بهتر است که تنها یک ابزار داشت که بتواند به تنهایی تمام کارهای این مجموعه را انجام دهد.
  به گزارش پاپ*ساینس، دارپا به دنبال یک نمایشگر فرانمای (Head-Up Display) چند بانده است که علاوه بر قابلیت نصب بر روی کلاهخود و یا اسلحه سربازان، طول موج*های مختلف نور را در یک تصویر واحد با هم ترکیب کند. هوا آفتابی است؟ مشکلی نیست، دوربین می*تواند در نور مرئی کار کند. بمب دودزا جلوی دید شما را گرفته است؟ ایرادی ندارد، دوربین می*تواند علائم گرمایی فروسرخ را ببیند. این سیستم همچنین دارای توانایی مشاهده طول موج فروسرخ نزدیک است تا بتواند به کاربر برای دیدن در تاریکی کمک کند.
  پروژه جدید دارپا به نام شبکه نقطه*ای برای تجسم پویا (PIXNET) به دنبال طرح*های پیشنهادی برای حسگرهای جدیدی است که بتوانند تمام این کارها را با هم انجام دهد. به گفته نیبیر دار، مدیر پروژه PIXNET، یک طرح پیشنهادی موفق باید کوچک، سبک، کم*مصرف، و کم هزینه باشد. این سیستم به طور بی*سیم با یک تلفن هوشمند اندرویدی ارتباط برقرار می*کند تا تصاویر را با یکدیگر ترکیب کند؛ همانند فرایندی که در تصویر زیر مشاهده می*شود. جنگجو صحنه*ای را مشاهده می*کند که تمام اطلاعات تصویر مرئی، حساسیت گرمایی، و تصویر نزدیک فروسرخ را با هم دارد.
  حسگرهای موجود یک نقطه شروع مناسب هستند، اما به اندازه کافی پیشرفته نیستند که بتوانند کارکردهای چندگانه مد نظر دارپا را انجام دهند. ترکیب کردن باندهای گرمایی و انعکاسی یک چالش خواهد بود؛ چالشی که البته غیر از قابلیت حمل آسان وسیله است. دار می*گوید: «چیزی که ما واقعا به دنبال آن هستیم پیشرفت*های چشمگیر در طراحی دیافراگم، آرایه*های صفحه کانونی، تجهیزات الکترونیکی، بسته*بندی و علم مواد است.»
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 13. #28
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  ادعای پنتاگون درباره حمله جنگنده*های ایرانی به پهپاد آمریکایی

  وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای مدعی شد: جنگنده*های ایرانی اخیرا به سوی یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بر فراز خلیج فارس شلیک کردند.
  به گزارش سرويس بين*الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از النشره لبنان، پنتاگون مدعی شده که هفته پیش دو جنگنده ایرانی به سوی یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در حالی که بر فراز آب*های بین*المللی در حال پرواز بوده، شلیک کرده*اند.


  خاطرنشان می شود شبکه سی*ان*ان نیز اخیرا در گزارشی ادعا کرد: هفته گذشته دو جنگنده سوخو 25 ایران به سوی یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بر فراز خلیج فارس شلیک کردند.

  بر مبنای این گزارش آمریکا به این اقدام ایران اعتراض کرده اما هیچگونه پاسخی از تهران دریافت نکرده است.
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 14. #29
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  واپیماهای ویژه ای که توسط رئیس جمهور استفاده می*شوند+تصویر

  هواپیماهای ویژه ای که توسط رئیس جمهور استفاده می*شوند از نوع VC-25 ویژه نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا هستند که تغییرات خاصی در سیستم های آنها ایجاد شده است، این تغییرات به منظور مقابله احتمالی با حمله تروریستی علیه شخص رییس جمهور اعمال شده است…

  علی البرزی در جدیدترین پست وبلاگ خبرنگاری اجتماعی نوشت:

  اگر به زبان انگلیسی و یا ترکی تسلط دارید ، پیشنهاد می شود این فیلم را مشاهده کنید. این فیلم معرفی اجمالی است از هواپیمای ویژه تشریفات رئیس جمهور های ایالات متحده آمریکا که به ایرفورس وان شهرت دارد.

  در این فیلم رئیس جمهور های سابق آمریکا مانند جیمی کارتر، ریگان، کلینتون و بوش از خاطرات خود درباره هواپیمای شماره یک آمریکا و ویژگی های این هواپیما صحبت می کنند.


  هواپیمای شماره یک نیروی هوایی آمریکا (به انگلیسی: Air Force One) عبارتی است که از سوی کنترل*کنندگان ترافیک هوایی خطاب به هر هواپیمایی گفته می*شود که حامل رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا باشد.

  ایر فورس در حال حاضر دو هواپیمای ویژه توسط رئیس جمهور استفاده می*شوند که از نوع VC-25 ویژه نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا هستند.
  این* هواپیما ها از نوع بوئینگ ‎۷۴۷-۲۰۰B است که تغییرات خاص به منظور مقابله احتمالی با حمله تروریستی علیه شخص رییس جمهور در سیستم های آنها اعمال شده است.
  این هواپیماها قابلیت سوختگیری در هوا و همچنین دارای تجهیزات ارتباطی مجهز و سیستمهایی برای کنترل جنگ در مواقع حساس از داخل هواپیما هستند. از دیگر تجهیزات این هواپیماها سیستم ضد موشکی است.
  هواپیمای حامل معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را دوم نیروی هوایی (ایر فورس تو) گویند.
  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
 15. #30
  sharareh
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو
  تاریخ عضویت
  July 2010
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  29,917
  7,131
  16,821

  پیش فرض

  نمایشگاه دفاعی پاکستان

  به گزارش گروه چندرسانه ای مشرق، هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دفاعی پاکستان در شهر بندری کراچی در این کشور گشایش یافت.  ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
صفحه 2 از 17 نخست 123456712 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 252

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •