ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 14 12345611 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 199
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

New 1 گام به گام با جام جهانی 2014

در این تاپیک کلیه اخبار و حواشی مربوط به جام جهانی قرار داده میشود

ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

مراسم قرعه کشی جام جهانی

مراسم قرعه کشی رقابت های جام جهانی برزیل، جمعه شب در کشور میزبان برگزار شد و 32 تیم حاضر در این رقابت ها در قالب 8 گروه، حریفان خود را در مرحله گروهی این رقابت ها شناختند.

در این مراسم که با حضور بسیاری از بزرگان دنیای فوتبال و مربیان 32 تیم حاضر در این رقابت ها انجام شد، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز حضور داشت. در مراسم قرعه*کشي جام جهاني 2014 برزيل، تيم*هاي ملي با کليپي به صورت قاره به قاره معرفي شدند.

پس از معرفی کشورهای حاضر در این رقابت ها و اجراهای زنده نوبت به قرعه کشی و تعیین گروه ها رسید. گفته می شود خبرنگاران در جريان مراسم اجازه عکس گرفتن نداشتند و به همين منظور فيفا به صورت آن*لاين عکس*ها را روي خروجي سايت خود قرار مي*داد.

گزارش تصویری زیر برگزیده ای از عکس های مراسم قرعه کشی جام جهانی 2014 است که درسایت فیفا منتشر شده است.

sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

حضور همزمان قرعه کشی و اشکان دژاگه در شبکه بی بی سی

اشکان دژاگه بازیکن تیم ملی فوتبال ایران که امسال فوتبال دوستان زیادی به درخشش این بازیکن در جام جهانی برزیل امیدوارند در ویژه برنامه قرعه کشی جام جهانی در بی بی سی فارسی حضور پیدا کرده است.

sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

نکات جالب جام جهانی 2014: بوسنی تنها تیم تازه کار، هم گروه ایران است

سایت گل- بعد ازانجام قرعه کشی مرحله گروهی جام جهانی 2014 ومشخص شدن حریفان تیم ها، نکات جالبی وجود دارند که درهمان نگاه اول به گروه بندی ها به چشم می آیند. نکاتی که مطالعه آنها خالی از لطف نخواهد بود.
    *سه قهرمان جام جهانی، در یک گروه قرار گرفته اند : اروگوئه، ایتالیا و انگلیس در گروه d. این سه تیم هر سه سابقه قهرمان در جام های جهانی را دارند که به همراه کاستاریکا در این گروه قرار گرفته اند.
    * در گروه g، کلینزمن کاپیتان و سرمربی سابق تیم ملی آلمان مقابل تیم ملی کشورش و البته مقابل دستیارش یواخیم لو قرار می گیرد.

* آرژانتین و نیجریه باز هم در مرحله گروهی در کنار هم قرار گرفتند . گروهی که ایران در آن قرار دارد یعنی گروه f، شاهد رویارویی این دو تیم است که در جام های 2002 و 2010 نیز درست در همین مرحله به مصاف هم رفتند.

* در گروه g برادران بوآتنگ، ژروم و کوین پرینس که اولی در تیم آلمان و دومی در تیم غنا بازی می کنند مقابل هم قرار می گیرند.

* اسپانیا و هلند، برگزار کنندگان فینال جام جهانی 2010، این بار در مرحله گروهی جام 2014 و در گروه b به مصاف هم می روند، در گروهی که بعضی آن را گروه مرگ این دوره می دانند و البته برخی دیگر عنوان گروه مرگ را به گروه d می دهند.

* تنها تیمی که اولین جام جهانی را تجربه می کند، یعنی بوسنی در گروه ایران (گروه f) در اولین بازی خود در جام جهانی به مصاف تیمی می رود که سابقه دو قهرمانی در جام جهانی را دارد یعنی آرژانتین.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

عکس روز: تقاطع جالبی در شیلی ؛ تقاطعی بانام تیمهای گروه مرگ جام جهانی

Emol
    1100 بعد از انجام قرعه کشی رقابتهای جام جهانی ، برخی کاربران شیلیایی شبکه های اجتماعی تصویر جالبی از نام تقاطع دو خیابان درشهر سانتیاگو را قرار دادند.
    سایت گل- در شهر سانتیاگو، پایتخت شیلی تقاطعی وجود دارد که بعد از انجام قرعه کشی جام جهانی 2014 و هم گروه شدن تیم ملی شیلی با اسپانیا، هلند و استرالیا، بیش از هرزمانی نام آن برسرزبان ها افتاده.

روز جمعه بعد از انجام قرعه کشی تصاویری از این چهارراه درشبکه های اجتماعی دست به دست می شدند. کافی است به تابلوی این تقاطع نگاه کنید.این چهارراه محل برخوردخیابانهای شیلی اسپانیا و هلند در تقاطعی در شهر سانتیاگو درکشور شیلی
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

تنها جمله مسی در باره ایران
    مصاحبه اختصاصی خبرنگار ایرانی با «مسی» و آن سئوال خبر ساز. «کامران نجف زاده» که حدود چهارسال پیش در حاشیه مراسم اهدای توپ طلا به لیونل مسی، از او سئوالی اختصاصی درباره فوتبال ایران پرسید، امروز و در واکنش به هجوم ایرانی ها به صفحه مسی در فیس بوک، این یادداشت را در صفحه اختصاصی اش در فیس بوک منتشر کرد:«حالا که تیم ملی با آرژانتین و مسی بزرگ همگروه شده،حالا که خیلی از ایرانی ها رفته اند به فیس بوک لیونل و متلک انداخته اند...یاد خاطره ای افتادم.قرار بود به مسی توپ طلا بدهند.پاریس بودم و کارت خبرنگاری ام صادر نشده بود.آویزان پیرمردی که کارمند محلی دفتر بود شدم و به استناد چند دعوتنامه قدیمی و مدارک خبرنگاری زپرتی،ساعت ها در سرما منتظر ماندیم تا بیاید.

خوب می دانم که چهره هایی اینچنین تا نباشد "اوکی "مدیربرنامه حاضر به جواب نمی شوند و اصلا هیچ کس،هیچ کس آنجا مصاحبه اختصاصی نمی گیرد.چون می داند نمی شود.من فکر می کردم باید تمام تلاشم را بکنم.شاید شد.فکر می کردم این حق هوادارهای ایرانی مسی است که یک سوال ایرانی از او بپرسند.

تا مسی از ماشین پیاده شد پریدم جلو و از میان چندین سوالی که در ذهنم بود و آن همه خبرنگاری که مبهوت نگاه می کردند پرسیدم :"درباره فوتبال ایران چه می دانید؟اصلا شناختی داری؟"گفت:"هیچی.شناختی ندارم.".. ... .....

بعد محافظ هایش ما را کنار زدند و همین.

مصاحبه پخش شد.خیلی کوتاه هم بود خب .بعد دیدم برخی مصاحبه را نقد کردند .بیشتر نقدها حول این بود که چرا مسی گفت فوتبال ایران را نمی شناسم و این چه سوالی بود که خبرنگار پرسید.آنها که مرا می شناسند می دانند دوست دارم نقدم کنند که می دانم هر چه حاشیه امن بگیرد وا مصیبتاست ...اما به نظرم این بدوی ترین نوع انتقاد بود .چون من طبیعتا مسوول جواب دادن طرف که نیستم.اگر در خانه کس است اینکه مسی فوتبال ایران را نمی شناسد هم نیازمند واکاوی هاییست.خب نمی شناسد دیگر.همین جواب اتفاقا مهم است.بعد چه سوالی باید می پرسیدم؟پیتزا بیشتر دوست داری یا بستنی ؟یا نظر شما درباره سبیل کریم باقری چیست؟

پیرمرد دوست داشتنی که سالها کارمند دفتر پاریس بود مرا یواش کشید کنار و گفت: "ول کن!".شمرده شمرده و طوری که نرنجم گفت:" پیش از تو در سی سالی که من اینجا هستم خیلی ها آمده اند و بیشتری زندگی کارمندی کرده اند و برگشته اند.انگار نه انگار خانی آمده و خانی برگشته..بعد ها هم برخی هایشان سفیر شده اند.مدیر شده اند.بارت را ببند بجای این همه جست و خیزها.ول کن.حالا مسی این وسط کیه ؟چرا برای خودت دردسر درست می کنی؟".

مکث کردم.قبلی ها هم اینجور ها که می گفت نبودند اما به فرض محال هم اگر اینطور بود باز... من دوست نداشتم اینجوری زندگی کنم»

sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

اظهار نظر سرمربیان تیم های همگروه ایران در جام جهانی 2014

تهران -ایرنا- مسابقات فوتبال جام جهانی 2014 جمعه شب قرعه کشی شد و طی آن تیم ملی ایران در گروه F با تیم های آرژانتین، بوسنی و هرزگوین و نیجریه همگروه شد.

به گزارش رویترز، کارلوس کی روش سرمربی تیم ایران بعد از این قرعه کشی گفت: ما اینجاییم تا با بهترین تیم های دنیا بازی کنیم و فرصت رویارویی مقابل آرژانتین را در مرحله نخست به دست آورده ایم. بهتر از این نمی شود.

الخاندرو سابیا سرمربی آرژانتین نیز اظهار داشت: در گروه مرگ نیفتادیم و از نظر جغرافیایی باید در ریودوژانیرو، بلو هوریزونته و پورتو الگره بازی کنیم که در مجموع خوب است.

وی افزود: همه می دانند که من از علاقمندان به فوتبال برزیل هستم. مهمتر از آن اینکه آنها در خانه بازی خواهند کرد و این یک شمشیر دو لبه است. برزیل (که ممکن است در مراحل بعد حریف آرژانتین شود) مربی و بازیکنان بزرگی دارد که می توانند از امتیاز میزبانی به خوبی استفاده کنند.

سافت سوسیچ سرمربی بوسنی و هرزگوین خاطر نشان کرد: آرژانتین مدعی اصلی این گروه است و بازی با این تیم اتفاق بسیار ویژه ای در اولین دیدار ما در ورزشگاه ماراکانا خواهد بود.

وی ادامه داد: ما با نیجریه شانس برابری برای دومی گروه داریم ولی نباید ایران را هم دست کم بگیریم. همه ما شانس برابری برای صعود به مرحله حذفی داریم.

استفن کشی سرمربی نیجریه نیز اظهار داشت: بازی با آرژانتین در جام جهانی همیشه خوب بوده و این بار باید ببینیم چه کار خواهیم کرد. شناخت زیادی از بوسنی نداریم اما تیم خوبی است.

وی در مورد تیم ایران تصدیق کرد: بازی تیم ایران را یکی دو بار از تلویزیون دیده ام. فکر می کنم همین که به جام جهانی صعود کرده، باید تیم خوبی باشد.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی 2006 مانند همتایش در تیم فعلی ایران می*گوید اگر تیم ملی می*خواهد در برزیل نمایش آبرومند ارائه کند باید اردوهای بلند مدت داشته باشد. او همچنین می*گوید ایران برابر آرژانتین به نتیجه معقولی می*رسد.

برانکو ایوانکوویچ که آخرین بار بر روی نیمکت ایران در جام جهانی نشسته در گفت*وگو با ایسنا، از راهی می*گوید که مردان کی*روش در تابستان آینده پیش*رو دارند.

آقای ایوانکوویچ! همان طور که می*دانید شب گذشته گروه بندی جام جهانی انجام شد و تیم*ها حریفان خود را شناختند. اول می*خواهیم بپرسیم که نظرتان درباره گروه ایران چیست؟
    گروهی که ایران در آن قرار گرفته از نظر من نه آسان است و نه خیلی سخت. به هر حال آرژانتین، نیجریه و بوسنی تیم*های خوبی هستند، اما این چیزی نیست که شما بخواهید ذهنتان را به طور کامل معطوف آن کنید. ایران اکنون باید به این فکر کند که چگونه می*خواهد آماده حضور در جام جهانی شود.

اتفاقا این موضوع یکی از دغدغه*های بزرگ کارلوس کی*روش نیز هست.
    درست است. به نظرم ایران باید اکنون تمام فکر و ذهنش این باشد که چگونه آماده رقابت با این سه تیم سطح بالا می*شود. اگر ایران خوب آماده شود می*تواند کمک زیادی به رسیدن به خواسته*هایش داشته باشد.

شما آخرین مربی هستید که روی نیمکت ایران در جام جهانی نشسته*اید. اگر بخواهید گروه ایران در جام جهانی 2006 را با گروه ایران در رقابت*های سال آینده مقایسه کنید، فکر می*کنید این گروه سخت*تر است یا حریفان ایران در آلمان؟
    واقعیت این است که نمی*شود مقایسه ای انجام داد. کلیات دو گروه با هم متفاوت است. سبک تیم*های همگروه ما در جام جهانی 2006 با شیوه حریفان ایران در رقابت*های جام جهانی 2014 برزیل متفاوت خواهد بود. نمی*شود مقایسه ای بین این دو گروه داشته باشیم. چیزی که می*خواهم بگویم این است که ما در جام جهانی آلمان نتیجه* قابل قبولی کسب کردیم و تیم فعلی نیز این شرایط را مطمئنا خواهد داشت. فوتبال در ایران درست است که ریشه خیلی قدرتمندی ندارد، اما فوتبال کشور شما ریشه*ای ضعیفی نیز ندارد. نباید فکر کنید که آرژانتین می*تواند با چند گل ایران را شکست دهد. پیش*بینی*ام این است که ایران برابر آرژانتین هم می*تواند نتیجه* معقولی هم بگیرد.

حالا فکر می*کنید تیمی که شما در سال 2006 آماده کرده بودید قوی*تر است یا تیمی که کی*روش ساخته؟
    من اکنون از تیم فعلی شناخت زیادی ندارم و نمی*دانم کدام مجموعه قوی*تر است. خیلی دوست دارم که ببینم بعد از هشت سال فوتبال ایران چه شرایطی پیدا کرده. جام جهانی جایی است که می*توانید ببینید تیم*ها پیشرفت کرده*اند یا درجا زده اند.

پس با این اوضاع باید منتظر حضور شما در برزیل نیز باشیم.
    حتما من به برزیل می*روم و می*خواهم یکی از بازی*های ایران را در جام جهانی از نزدیک ببینم.

چه توصیه ای برای همکارتان کارلوس کی*روش دارید؟
    توصیه*ام این است که تمام فکر و ذهنش آمادگی تیم ملی باشد. او می*داند که اگر تیمی می*خواهد در جام جهانی موفق شود باید آمادگی فیزیکی و جسمی بالایی داشته باشد.

مردم ایران اکنون از همگروهی با آرژانتین خوشحال هستند، فکر می*کنید که خوشحالی آنها به جاست.
    در جام جهانی 2006 هم ما با پرتغالی بازی کردیم که در ترکیبش رونالدو را داشت و الان ایران باید با تیمی بازی کند که سرشناس*ترین بازیکنش لیونل مسی است. فکر نمی*کنم تفاوت خیلی زیادی وجود داشته باشد. مهم این است که ایران چه چیزی از جام جهانی برداشت می*کند. بازی با آرژانتین تنها یک 90 دقیقه* است و تمام می*شود، اما باید از جام جهانی به نتیجه* خوبی برسید. هیچ کس در دنیا توقع ندارد که ایران برابر آرژانتین نتیجه* بگیرد، اما همین که ایران نمایش آبرومندی را ارائه دهد کافیست.

درباره نیجریه و بوسنی چه می دانید؟
    نیجریه را خیلی نمی*شناسم. دورا دور اطلاعاتی از این تیم دارم. می*دانم تیم ریشه داری در فوتبال آفریقا است و همیشه این پتانسیل را دارد که شگفتی ساز شود. آنها در چند گذشته با افتی روبرو شده*اند،*اما اکنون آنها رفته*رفته به روزهای اوج بازگشته اند. اما درباره بوسنی اطلاعات خوبی دارم. آنها تیم بسیار خوبی هستند و توانستند در مرحله انتخابی یونان را در گروه*شان دوم کنند. بر خلاف تصورات به اعتقاد من بازی با بوسنی یکی از سخت*ترین دیدارهای ایران خواهد بود. ایران در برابر این تیم کار آسانی نخواهد داشت.

لیگ ایران سه ماه دیگر تمام می*شود خیلی*ها معتقدند که اردوی بلند مدت برای فوتبال ایران مفید نیست. شما که سال*ها تجربه حضور در ایران را داشته*اید چه فکر می*کنید؟
    من اعتقاد دارم اردوی بلند مدت به سود ایران است، ضمن این که باید تا آغاز جام جهانی ایران با تیم*های خوبی بازی کند. سالی که ما به جام جهانی آلمان رفتیم توانستیم قبل از حضور در مسابقات با تیم*های نظیر کرواسی، آلمان و بوسنی بازی کنیم و وقتی پا به جام جهانی گذاشتیم بازیکنان من تحت تاثیر نام*های بزرگ حریفان قرار نگرفتند. این یکی از نکات کلیدی موفقیت تیم ملی در جام جهانی بعدی خواهد بود.

به عنوان سوال آخر فکر می*کنید شانس کدام تیم آسیایی برای موفقیت بیشتر باشد؟
    راستش را بخواهید من به ژاپن خیلی امیدوارم. آنها هم در گروه خوبی قرار دارند و هم این که در این چند سال پیشرفت خوبی داشتند.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

نکته در مورد بازی ایران و ارژانتین

در تک بازی تاریخ ایران و آرژانتین،آنها در ضربات پنالتی موفق به شکست دادن ایران شده اند.

همگروهی ایران با آرژانتین باعث شد تا شب گذشته و در برنامه های مختلف همه به تنها بازی تاریخ دو تیم اشاره کنند.دیداری که در یک تورنمنت چهارجانبه برگزار شد و تیم ملی ایران به مقام سوم این رقابت ها دست یافت.

نکته اینجاست که در آمار چند اشتباه درباره این مسابقات ثبت شده است که در زیر به آنها اشاره می شود:

1: تورنمنت بر خلاف آنچه که گفته می شود به مناسبت 75 سالگی سانیاگو برنابئو برگزار شده و 4 جانبه بوده است نه سه جانبه.

2:تیم المولودی الجزایر تیم چهارم این تورنمنت بوده است که در آن سال قهرمانی در قاره آفریقا را یدک می کشیده است.

3:ایران در بازی اول به مصاف آرژانتین می رود.در این بازی گل اول را آرژانتینی ها می زنند اما محمد صادقی روی پاسی که رضا عادلخانی می دهد بازی را به تساوی می کشاند.ایران آن بازی را در ضربات پنالتی واگذار می کند.

4:در آن زمان و برخلاف اذهان عمومی ناصرحجازی دروازه بان تیم ملی ایران نبوده است.او در آن مقطع و بنا به دلایلی از تیم ملی قهر کرده بود.

5:در بازی رده بندی ایران و المولودی به مصاف هم می روند که این بازی را ایران در ضربات پنالتی و با نتیجه 5 بر 3 به نفع خودش به پایان می برد.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

ر واکنش به گروه آلبی*سلسته در جام*جهانی اعلام کردند آرژانتین باید از همین حالا خودش را در دوم ببیند.
    به گزارش ایسنا، ایران در جام جهانی 2014 برزیل با تیم*های آرژانتین، بوسنی و هرزگوین و نیجریه همگروه شده است. رسانه*های آرژانتین پس از همگروه شدن با تیم*های ایران، بوسنی و نیجریه از این گروه ابراز خوشحالی و اعلام کردند آرژانتین به راحتی می*تواند از این گروه به مرحله بعد صعود کند. گیلرمو پوگی، معروف*ترین گزارشگر ورزشی آرژانتین پس از مشخص شدن حریفان این تیم در جام جهانی گفت: خوشحال هستیم که هیچ حریف سختی در گروه ما قرار ندارد و می*توانیم بی*دردسر به دور دوم صعود کنیم.

آلخاندرو مانکسو، بازیکن سابق تیم ملی آرژانتین و دوست صمیمی دیگو مارادونا نیز که در جام جهانی 1994 در ترکیب آلبی*سلسته حضور داشت، در واکنش به گروه آرژانتین در جام جهانی گفت: باید اعتراف کنم در یکی از آسان*ترین گروه*های جام جهانی قرار گرفته*ایم. از هم*اکنون می*توانیم خودمان را در دور دوم جام جهانی ببینیم. مانکسو حتی اضافه کرد آرژانتین قهرمان جام جهانی 2014 می*شود.

روزنامه لاناسیون آرژانتین نیز امروز اعلام کرد باید خوشحال باشیم زیرا هیچ تیمی در گروه ما سابقه قهرمانی در جام جهانی ندارد و تنها ما هستیم که پیش از این قهرمان جام جهانی شده*ایم.

لاناسیون اضافه کرد: موفقیت یک تیم در جام جهانی خیلی به شانس بستگی دارد. نه تنها در قرعه شانس آورده*ایم که در شهرهای میزبان جام جهانی 2014 نیز شانس آورده*ایم و فاصله زیادی بین شهرهایی که قرار است در آن بازی کنیم وجود ندارد.

آرژانتین در اولین بازی خود در جام جهانی 2014 برابر بوسنی و هرزگوین به میدان می*رود.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

تیم ملی ایران باید در سه ورزشگاه فونته*نوا، آره*نا بائیکسادا و مینه*رائو با حریفانش در دور گروهی جام*جهانی 2014 برزیل بازی کند.
    تیم ملی ایران در جام جهانی 2014 در گروه 6 جام*جهانی در کنار آرژانتین، نیجریه و بوسنی قرار گرفته است.

در زیر با ورزشگاه*های ایران در جام جهانی 2014 آشنا می*شویم.

ایران – نیجریه دوشنبه 26 خرداد ورزشگاه آره*نا بائیکسادا شهر کوریتیبا

ایران – آرژانتین شنبه یکم تیر ورزشگاه مینه*رائو شهر بلوهوریزنته

ایران – بوسنی چهارشنبه 4 تیر ورزشگاه فونته*نووا شهر سالوادور

سالوادور

مرکز: باهیا

ورزشگاه: فونته نوا

ظرفیت ورزشگاه: 52 هزارنفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 6 بازی

آب و هوا: استوایی باران*خیز

دمای هوا در زمان جام جهانی: 26 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: اولین پایتخت برزیل، سالوادور به خاطر موزیک و غذا در برزیل بسیار معروف است. هر دوی اینها از تجارت بردگان از آفریقا تاثیر گرفته*اند.

کوریتیبا

مرکز: پارانا

ورزشگاه: آره*نا بائیکسادا

ظرفیت ورزشگاه: 41 هزار نفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 4 بازی

آب و هوا: نیمه گرمسیری

دمای هوا در زمان جام جهانی: 18 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: این شهر زمانی هدف استثمارگران اروپایی بود. هنوز هم جمعیت بالایی اروپایی به خصوص از ریشه آلمانی در این شهر زندگی می*کنند.

بلوهوریزنته

مرکز: میناس گرایس

ورزشگاه: مینه*رائو

ظرفیت: 65 هزار نفر

بازی در این ورزشگاه: 6 بازی

آب و هوا: گرمسیری

دمای این شهر در زمان جام جهانی: 25 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: این شهر مرکز کلوپ*های شبانه و کیوسک*های فروش نوشیدنی*های مختلف است که باعث شده لقب این شهر capital pub باشد.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

ورزشگاه های جام جهانی

مراسم قرعه*کشی بیستمین دوره رقابتهای جام جهانی فوتبال عصر امروز جمعه در سالن کاستادوساویپه باهیا برزیل برگزار شد که 32 تیم حاضر در این رقابتها حریفان خود را در مرحله گروهی شناختند.
    گروه*بندی این مسابقات به شرح زیر است:
    گروه A: برزیل، کرواسی، مکزیک و کامرون
    گروه B: اسپانیا، هلند، شیلی و استرالیا
    گروه C: کلمبیا، یونان، ساحل عاج و ژاپن
    گروه D: اروگوئه، کاستاریکا، انگلیس و ایتالیا
    گروه E: سوئیس، اکوادور، فرانسه و هندوراس
    گروه F: آرژانتین، ایران، نیجریه و بوسنی و هرزگووین
    گروه G: آلمان، پرتغال، آمریکا و غنا
    گروه H: بلژیک، روسیه، کره*جنوبی و الجزایر
    تیم برزیل میزبان این دوره از رقابتها، در روز 22 خردادماه سال 1393 دیدار افتتاحیه این مسابقات را برابر کرواسی انجام می*دهد، مسابقه*ای که در ورزشگاه دا سائوپائولو شهر سائوپائولو برگزار خواهد شد.
    به گزارش مشرق، از مهمترین دیدارهای مرحله گروهی می*توان به رویارویی تیم*های اسپانیا و هلند در گروه B این مسابقات اشاره کرد، دیداری که فینال جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی (دوره گذشته جام جهانی) بود و اسپانیا با برتری مقابل هلند به عنوان قهرمانی جهان دست یافت. این بازی نخستین دیدار دو تیم در جام جهانی برزیل است که روز 23 خردادماه برگزار می*شود.
    تیم*های آلمان و آمریکا هم روز پنجم تیرماه سال 93 با همدیگر روبرو می*شود، مسابقه*ای که یورگن کلینزمن سرمربی پشین تیم ملی آلمان در جام جهانی برابر تیم ملی کشورش قرار می*گیرد، آنهم در شرایطی که دستیار پیشینش یعنی یوآخیم لو هدایت تیم ملی آلمان را برعهده دارد.
    برنامه کامل دیدارهای مرحله گروهی و حذفی جام جهانی 2014 برزیل به شرح زیر است:
    مرحله گروهی
    پنجشنبه 22 خرداد (12 ژوئن) :

گروه A: برزیل - کروواسی (سائوپائولو - ورزشگاه دی سائوپائولو - دیدار افتتاحیه)
    جمعه 23 خرداد (13 ژوئن):
    گروه B: شیلی - استرالیا (کوییابا - ورزشگاه پانتانال)
    گروه A: مکزیک - کامرون (ناتال - ورزشگاه داس دوناس)
    گروه B: اسپانیا - هلند (سالوادور - ورزشگاه فونته نووا)
    شنبه 24 خرداد (14 ژوئن):
    گروه C: کلمبیا - یونان(بلوهوریزونته - ورزشگاه مینیه رو)
    گروه D: اروگوئه - کاستاریکا(فورتالزا - ورزشگاه کاستلائو)
    گروه D: انگلستان - ایتالیا(مانائوس - ورزشگاه آمازون)
    گروه C: ساحل عاج - ژاپن (رسیف - پرنامبوکو)
    یکشنبه 25 خرداد (15 ژوئن):
    گروه E: سوئیس - اکوادور(برازیلیا - ورزشگاه ناسیونال)
    گروه E: فرانسه - هندوراس (پورتو آلگره - ورزشگاه بیرا ریو)
    گروه F: آرژانتین - بوسنی (ریودوژانیرو - ورزشگاه ماراکانا)
    دوشنبه 26 خرداد (16 ژوئن):

گروه F: نیجریه - ایران (کوریتیبا - ورزشگاه بایکسادا)؛ ساعت 21:30 به وقت تهران

گروه G: غنا - آمریکا (ناتال - ورزشگاه داس دوناس)
    گروه G: آلمان - پرتغال(سالوادور - ورزشگاه فونته نووا)
    سه شنبه 27 خرداد (17 ژوئن):
    گروه H: بلژیک - الجزایر(بلوهوریزونته - ورزشگاه مینیه رو)
    گروه H: روسیه - کره جنوبی (کوییابا - ورزشگاه پانتانال)
    گروه A: برزیل - مکزیک(فورتالزا - ورزشگاه کاستلائو)
    چهارشنبه 28 خرداد (18 ژوئن):
    گروه A: کامرون - کروواسی(مانائوس - ورزشگاه آمازون)
    گروه B: استرالیا - هلند(پورتو آلگره - ورزشگاه بیرا ریو)
    گروه B: اسپانیا - شیلی (ریودوژانیرو - ورزشگاه ماراکانا)
    پنجشنبه 29 خرداد (19 ژوئن):
    گروه C: کلمبیا - ساحل عاج (برازیلیا - ورزشگاه ناسیونال)
    گروه C: ژاپن - یونان(ناتال - ورزشگاه داس دوناس)
    گروه D: اروگوئه - انگلستان (سائوپائولو – ورزشگاه دی سائوپائولو)
    جمعه 30خرداد (20 ژوئن):
    گروه E: هندوراس - اکوادور(کوریتیبا - ورزشگاه بایکسادا)
    گروه D: ایتالیا - کاستاریکا(رسیف - پرنامبوکو)
    گروه E: سوئیس - فرانسه(سالوادور - ورزشگاه فونته نووا)
    شنبه 31 خرداد (21 ژوئن):
    گروه F:آرژانتین - ایران (بلوهوریزونته - ورزشگاه مینیه رو) ساعت 18:30 به وقت تهران

گروه F: نیجریه - بوسنی(کوییابا - ورزشگاه پانتانال)
    گروه G: آلمان - غنا (فورتالزا - ورزشگاه کاستلائو)،
    یکشنبه 1 تیر (22 ژوئن):
    گروه G: آمریکا - پرتغال (مانائوس - ورزشگاه آمازون)
    گروه H: کره جنوبی - الجزایر(پورتو آلگره - ورزشگاه بیرا ریو)
    گروه H: بلژیک - روسیه (ریودوژانیرو - ورزشگاه ماراکانا)
    دوشنبه 2 تیر (23 ژوئن):
    گروه A: کامرون - برزیل(برازیلیا - ورزشگاه ناسیونال)
    گروه B: استرالیا - اسپانیا (کوریتیبا - ورزشگاه بایکسادا)
    گروه A: کروواسی - مکزیک (رسیف - پرنامبوکو)
    گروه B: هلند - شیلی (سائوپائولو - ورزشگاه دی سائوپائولو)
    سه شنبه 3 تیر (24 ژوئن):
    گروه D: کاستاریکا - انگلستان (بلوهوریزونته - ورزشگاه مینیه رو)
    گروه C: ژاپن - کلمبیا(کوییابا - ورزشگاه پانتانال)
    گروه C: یونان - ساحل عاج (فورتالزا - ورزشگاه کاستلائو)
    گروه D: ایتالیا - اروگوئه(ناتال - ورزشگاه داس دوناس)
    چهارشنبه 4 تیر (25 ژوئن):
    گروه E: هندوراس - سوئیس(مانائوس - ورزشگاه آمازون)
    گروه F: نیجریه - آرژانتین (پورتو آلگره - ورزشگاه بیرا ریو)
    گروه E: اکوادور - فرانسه(ریودوژانیرو - ورزشگاه ماراکانا)
    گروه F:ایران - بوسنی (سالوادور - ورزشگاه فونته نووا) ساعت 19:30 به وقت تهران

پنجشنبه 5 تیر (26 ژوئن):
    گروه G: پرتغال - غنا (برازیلیا - ورزشگاه ناسیونال)
    گروه H: الجزایر - روسیه (کوریتیبا - ورزشگاه بایکسادا)
    گروه G: آمریکا - آلمان(رسیف – پرنامبوکو)
    گروه H: کره جنوبی - بلژیک (سائوپائولو - ورزشگاه دی سائوپائولو)
    مرحله یک هشتم پایانی شنبه 7 تیر (28 ژوئن):
    اول گروه A - دوم گروه B (بلوهوریزونته - ورزشگاه مینیه رو)
    اول گروه C - دوم گروه D (ریودوژانیرو - ورزشگاه ماراکانا)
    یکشنبه 8 تیر (29 ژوئن):
    اول گروه B - دوم گروه A (فورتالزا - ورزشگاه کاستلائو)
    اول گروه D - دوم گروه C (رسیف – پرنامبوکو)
    دوشنبه 9 تیر (30 ژوئن):
    اول گروه E - دوم گروه F (برازیلیا - ورزشگاه ناسیونال)
    اول گروه G - دوم گروه H (پورتو آلگره - ورزشگاه بیرا ریو)
    سه شنبه 10 تیر (1 جولای):
    اول گروه H - دوم گروه G (سالوادور - ورزشگاه فونته نووا)
    اول گروه F - دوم گروه E (سائوپائولو - ورزشگاه دی سائوپائولو)
    مرحله یک چهارم پایانی
    جمعه 13 تیر (4 جولای):
    برنده دیدار اول گروه A - دوم گروه B برابر برنده دیدار اول گروه C - دوم گروه D (فورتالزا - ورزشگاه کاستلائو)
    اول گروه E - دوم گروه F برابر برنده دیدار اول گروه G - دوم گروه H (ریودوژانیرو - ورزشگاه ماراکانا)
    شنبه 14 تیر (5 جولای):
    اول گروه H - دوم گروه G با برنده دیدار اول گروه F - دوم گروه E (برازیلیا - ورزشگاه ناسیونال)
    اول گروه B - دوم گروه A با برنده دیدار اول گروه D - دوم گروه C (سالوادور - ورزشگاه فونته نووا)
    نیمه نهایی:
    سه شنبه 17 تیر (8 جولای):
    برنده دیدار (اول گروه A - دوم گروه B برابر برنده دیدار اول گروه C - دوم گروه D) با (اول گروه E - دوم گروه F برابر برنده دیدار اول گروه G - دوم گروه H) (بلوهوریزونته - ورزشگاه مینیه رو)
    چهارشنبه 18 تیر (9 جولای):
    برنده دیدار (اول گروه H - دوم گروه G با برنده دیدار اول گروه F - دوم گروه E) با (اول گروه B - دوم گروه A با برنده دیدار اول گروه D - دوم گروه C) (سائوپائولو - ورزشگاه دی سائوپائولو)
    شنبه 21 تیر (12 جولای):

دیدار رده بندی - (برازیلیا - ورزشگاه ناسیونال)
    یکشنبه 22 تیر (13 جولای):

فینال - (ریودوژانیرو - ورزشگاه ماراکانا)

sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

سالوادور

مرکز: باهیا

ورزشگاه: فونته نوا

ظرفیت ورزشگاه: 52 هزارنفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 6 بازی

آب و هوا: استوایی باران*خیز

دمای هوا در زمان جام جهانی: 26 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: اولین پایتخت برزیل، سالوادور به خاطر موزیک و غذا در برزیل بسیار معروف است. هر دوی اینها از تجارت بردگان از آفریقا تاثیر گرفته*اند.

کوریتیبا

مرکز: پارانا

ورزشگاه: آره*نا بائیکسادا

ظرفیت ورزشگاه: 41 هزار نفر

تعداد بازی در این ورزشگاه: 4 بازی

آب و هوا: نیمه گرمسیری

دمای هوا در زمان جام جهانی: 18 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: این شهر زمانی هدف استثمارگران اروپایی بود. هنوز هم جمعیت بالایی اروپایی به خصوص از ریشه آلمانی در این شهر زندگی می*کنند.

بلوهوریزنته

مرکز: میناس گرایس

ورزشگاه: مینه*رائو

ظرفیت: 65 هزار نفر

بازی در این ورزشگاه: 6 بازی

آب و هوا: گرمسیری

دمای این شهر در زمان جام جهانی: 25 درجه سانتیگراد

ویژگی بارز: این شهر مرکز کلوپ*های شبانه و کیوسک*های فروش نوشیدنی*های مختلف است که باعث شده لقب این شهر capital pub باشد.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

ورزشگاه های جام جهانی ۲۰۱۴

روند تجهیز و تکمیل ورزشگاه های میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ادامه دارد.

در فاصله 15 ماه مانده به آغاز جام جهانی 2014 برزیل تلاش برای تجهیز و تکمیل ورزشگاه ها ادامه دارد. مارکانا، مشهورترین ورزشگاه برزیل دو هفته قبل سقف دار شد، اما به نظر می رسد بازسازی چهار ورزشگاه از 12 ورزشگاه در نظر گرفته شده برای جام جهانی نیاز به سرعت عمل بیشتری دارد.
    * ورزشگاه بلو هوریزونته - مینیرو - 66 هزار و 805 نفر

* ورزشگاه ملی برازیلیا-ر ریو دوژانیرو - 71 هزار و 412 نفر

* ورزشگاه کاستلاو - فورتالزا - 64 هزار و 165 نفر

* ورزشگاه سیداد د کوپا - رسیفه - 43 هزار و 921 نفر

* ورزشگاه مارکانا - ریودوژانیرو - 76 هزار و 935 نفر

* ورزشگاه فونته نوا - سالوادور - 56 هزار و 500 نفر
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ بیستمین دورهٔ جام جهانی فوتبال است که از ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴ تا ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۴ در کشور برزیل برگزار می*شود.
    نشان رسمی این جام، جمعه ۱۸ تیر ۱۳۸۹ با برگزاری مراسمی در ژوهانسبورگ رونمایی شد. در این مراسم علاوه بر سپ بلاتر، داسیلوا رییس جمهوری برزیل ریکاردو تکسریا رییس فدراسیون فوتبال برزیل، کافو، روبرتو کارلوس، روماریو و کارلوس آلبرتر تورس و کارلوس آلبرتو پریه حضور داشتند نماد جام جهانی ‪ ۲۰۱۴‬برزیل، تندیس جام قهرمانی است که ‪ ۲‬دست سبز رنگ روی آن و یک دست زرد زیر آن قرار دارد.[۱]
    اولین بار برزیل در سال ۱۹۵۰ میزبان جام جهانی بود و این بار دومی است که این کشور میزبان جام جهانی می*شود. بعد از مکزیک، ایتالیا، فرانسه و آلمان برزیل پنجمین کشوری است که برای دومین بار میزبان جام جهانی می*شود.
    فروش بلیط*های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ شروع می*شود. قرار است ۳٫۳ میلیون بلیط از طریق سایت رسمی فیفا (FIFA.COM) به فروش می*رسد. در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل طبق ادوار گذشته، ۳۲ تیم حضور دارند که ۱۳ تیم از اروپا، ۴ تیم از آسیا، ۵ تیم از آمریکای جنوبی به غیر از برزیل میزبان بازی*ها، آفریقا با ۵ و آمریکای شمالی و دریای کارائیب با ۴ سهمیه در جام جهانی برزیل شرکت خواهند شد.
    طراحی پوستر این جام توسط کارن هایدینگر، طراح برزیلی انجام شده است. این پوستر شامل نقشهٔ برزیل است که از خطوط پاهای بازیکنان تشکیل شده است.
    محتویات

مرحله مقدماتی

صعود کرده دارای شانس صعود بازمانده از صعود - درحال رقابت در مسابقات بازمانده از صعود - خارج شده از رقابت انتخابی عدم ورود به رقابت انتخابی - عضو فیفا عدم ورود به رقابت انتخابی - عدم عضویت در فیفا قبل از آغاز رقابت*ها

• آسیا: با حضور ۴۳ تیم برای انتخاب ۴ یا ۵ تیم
    • آفریقا: با حضور ۵۲ تیم برای انتخاب ۵ تیم
    • کونکاکاف: با حضور ۳۵ تیم برای انتخاب ۳ یا ۴ تیم
    • آمریکای جنوبی: با حضور ۹ تیم برای انتخاب ۴ یا ۵ تیم
    • اقیانوسیه: با حضور ۱۱ تیم برای انتخاب صفر یا ۱ تیم
    • اروپا: با حضور ۵۳ تیم برای انتخاب ۱۳ تیم

تیم*های واجد شرایط

برزیل میزبان ۳۰ اکتبر ۲۰۰۷ ۲۰ ۲۰۱۰ قهرمان (۱۹۵۸, ۱۹۶۲, ۱۹۷۰, ۱۹۹۴, ۲۰۰۲) ژاپن تیم اول گروه B مرحله گروهی آسیا ۴ ژوئن ۲۰۱۳ ۵ ۲۰۱۰ یک هشتم نهایی (۲۰۰۲, ۲۰۱۰) استرالیا تیم دوم گروه B مرحله گروهی آسیا ۱۸ ژوئن ۲۰۱۳ ۴ ۲۰۱۰ یک هشتم نهایی (۲۰۰۶) ایران تیم اول گروه A مرحله گروهی آسیا ۱۸ ژوئن ۲۰۱۳ ۴ ۲۰۰۶ مرحله گروهی (۱۹۷۸, ۱۹۹۸ , ۲۰۰۶) کره جنوبی تیم دوم گروه A مرحله گروهی آسیا ۱۸ ژوئن ۲۰۱۳ ۹ ۲۰۱۰ رتبه چهارم (۲۰۰۲) هلند تیم اول گروه D مرحله گروهی اروپا ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳ ۱۰ ۲۰۱۰ نایب قهرمان (۱۹۷۴, ۱۹۷۸, ۲۰۱۰) ایتالیا تیم اول گروه B مرحله گروهی اروپا ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳ ۱۸ ۲۰۱۰ قهرمان (۱۹۳۴, ۱۹۳۸, ۱۹۸۲, ۲۰۰۶) ایالات متحده آمریکا تیم اول کنکاکاف ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳ ۱۰ ۲۰۱۰ رتبه سوم (۱۹۳۰) کاستاریکا تیم دوم کنکاکاف ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳ ۴ ۲۰۰۶ یک*شانزدهم نهایی (۱۹۹۰) آرژانتین تیم اول آمریکای جنوبی ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۳ ۱۶ ۲۰۱۰ قهرمان (۱۹۷۸, ۱۹۸۶) بلژیک تیم اول گروه A مرحله گروهی اروپا ۱۱ اکتبر ۲۰۱۳ ۱۲ ۲۰۰۲ رتبه چهارم (۱۹۸۶) سوئیس تیم اول گروه E مرحله گروهی اروپا ۱۱ اکتبر ۲۰۱۳ ۱۰ ۲۰۱۰ یک چهارم نهایی (۱۹۳۴, ۱۹۳۸, ۱۹۵۴) آلمان تیم اول گروه C مرحله گروهی اروپا ۱۱ اکتبر ۲۰۱۳ ۱۸ ۲۰۱۰ قهرمان (۱۹۵۴, ۱۹۷۴, ۱۹۹۰) کلمبیا تیم دوم آمریکای جنوبی ۱۱ اکتبر ۲۰۱۳ ۵ ۱۹۹۸ یک هشتم نهایی (۱۹۹۰) روسیه تیم اول گروه F مرحله گروهی اروپا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ۳ ۲۰۰۲ رتبه چهارم (۱۹۶۶) بوسنی و هرزگوین تیم اول گروه G مرحله گروهی اروپا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ۱ - - انگلیس تیم اول گروه H مرحله گروهی اروپا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ۱۴ ۲۰۱۰ قهرمان (۱۹۶۶) اسپانیا تیم اول گروه I مرحله گروهی اروپا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ۱۴ ۲۰۱۰ قهرمان (۲۰۱۰) شیلی تیم سوم آمریکای جنوبی ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ۹ ۲۰۱۰ رتبه سوم (۱۹۶۲) اکوادور تیم چهارم آمریکای جنوبی ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ۳ ۲۰۰۶ یک هشتم نهایی (۲۰۰۶) هندوراس سوم کنکاکاف ۱۵ اکتبر ۲۰۱۳ ۳ ۲۰۱۰ مرحله گروهی (۱۹۸۲, ۲۰۱۰) نیجریه برنده مرحله سوم آفریقا ۱۶ نوامبر ۲۰۱۳ ۵ ۲۰۱۰ یک هشتم نهایی (۱۹۹۴), (۱۹۹۸) ساحل عاج برنده مرحله سوم آفریقا ۱۶ نوامبر ۲۰۱۳ ۳ ۲۰۱۰ مرحله گروهی (۲۰۰۶), (۲۰۱۰) کامرون برنده مرحله سوم آفریقا ۱۷ نوامبر ۲۰۱۳ ۷ ۲۰۱۰ یک چهارم نهایی (۱۹۹۰) غنا برنده مرحله سوم آفریقا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ ۳ ۲۰۱۰ یک چهارم نهایی (۲۰۱۰) الجزایر برنده مرحله سوم آفریقا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ ۴ ۲۰۱۰ مرحله گروهی (۱۹۸۲،۱۹۸۶،۲۰۱۰) یونان برنده مرحله حذفی اروپا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ ۳ ۲۰۱۰ مرحله گروهی (۱۹۹۴،۲۰۱۰) کرواسی برنده مرحله حذفی اروپا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ ۴ ۲۰۰۶ رتبه سوم (۱۹۹۸) پرتغال برنده مرحله حذفی اروپا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ ۵ ۲۰۱۰ رتبه چهارم (۲۰۰۶) فرانسه برنده مرحله حذفی اروپا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۳ ۱۴ ۲۰۱۰ قهرمان (۱۹۹۸) مکزیک برنده مرحله حذفی اقیانوسیه-کنکاکاف ۲۰ نوامبر ۲۰۱۳ ۱۵ ۲۰۱۰ یک چهارم نهایی (۱۹۷۰ (۱۹۸۶) اروگوئه برنده مرحله حذفی آسیا-آمریکای جنوبی ۲۱ نوامبر ۲۰۱۳ ۱۲ ۲۰۱۰ قهرمان (۱۹۳۰, ۱۹۵۰) ورزشگاه*ها

۱۲ شهر ریو د ژانیرو، برازیلیا، سائوپائولو، فورتالزا، بلو هوریزونته، پورتو الگره، سالوادور، ریسیف، مانائوس، کوریتیبا، کویابا و ناتال شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ خواهند بود.
    ریو د ژانیرو برازیلیا سائوپائولو فورتالزا ورزشگاه ماراکانا ورزشگاه ملی مانه گارینشا[۴] ورزشگاه آرنا کورینتیانس ورزشگاه کاستلو فورتالزا ظرفیت: ۷۶٬۹۳۵[۵] ظرفیت: ۷۰٬۰۴۲[۶] ظرفیت: ۶۸٬۰۰۰ ظرفیت: ۶۴٬۸۴۶[۷] بلو هوریزونته

برازیلیا

پورتو الگره ورزشگاه مینیرو ورزشگاه بیرا ریو ظرفیت: ۶۲٬۵۴۷ ظرفیت: ۵۱٬۳۰۰[۸] سالوادور ریسیف ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا ورزشگاه ایتایپاوا آرنا پرنامبوکو ظرفیت: ۵۶٬۰۰۰[۹] ظرفیت: ۴۶٬۱۵۴ کویابا مانائوس ناتال کوریتیبا ورزشگاه آرنا پانتانال ورزشگاه آرنا آمازونیا ورزشگاه آرنا داس دوناس ورزشگاه آرنا دا بایشادا ظرفیت: ۴۲٬۹۶۸ ظرفیت: ۴۲٬۳۷۴ ظرفیت: ۴۲٬۰۸۶ ظرفیت: ۴۳٬۹۰۰ سیدبندی

سیدبندی جام جهانی ۲۰۱۴ در ۳ دسامبر ۲۰۱۳ توسط فیفا اعلام شده است، ۳۲ تیم انتخاب شده در ۴ سید تقسیم*بندی شده*اند که سید اول شامل برزیل به عنوان میزبان رقابت*ها و ۷ تیم برتر رنکینگ فیفا که در اکتبر ۲۰۱۳ اعلام شده است می*باشد، دیگر تیم*ها نیز در ۳ سید دیگر براساس قاره*ها و کنفدراسیون*ها جای گرفته*اند.[۱۰]
    سید ۱ سید ۲ (آفریقا، آمریکای جنوبی) سید ۳ (آسیا، کونکاکاف) سید ۴ (اروپا) برزیل (میزبان)
    آرژانتین
    کلمبیا
    اروگوئه
    بلژیک
    آلمان
    اسپانیا
    سوئیس
    الجزایر
    کامرون
    ساحل عاج
    غنا
    نیجریه
    شیلی
    اکوادور

استرالیا
    ژاپن
    ایران
    کره جنوبی
    کاستاریکا
    هندوراس
    مکزیک
    ایالات متحده آمریکا
    بوسنی و هرزگوین
    کرواسی
    انگلیس
    فرانسه
    یونان
    ایتالیا (کشیده شد به سید ۲)
    هلند
    پرتغال
    روسیه
    قرعه*کشی و گروه*بندی

مراسم قرعه کشی مرحله نهایی رقابت*های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل در کاستا دو ساوپ ایالت باهیا، حدود ۹۰ کیلومتری شمال سالوادور در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۹۲ مصادف با روز ۶ دسامبر ۲۰۱۳ انجام شد.[۱۱]
    گروه A گروه B گروه C گروه D برزیل اسپانیا کلمبیا اروگوئه کرواسی هلند یونان کاستاریکا مکزیک شیلی ساحل عاج انگلیس کامرون استرالیا ژاپن ایتالیا گروه E گروه F گروه G گروه H سوئیس آرژانتین آلمان بلژیک اکوادور بوسنی و هرزگوین پرتغال الجزایر فرانسه ایران غنا روسیه هندوراس نیجریه ایالات متحده آمریکا کره جنوبی مسابقات

گروه A

تیم بازی برد مساوی باخت گل. ز گل. خ ت. گل امتیاز برزیل ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ کرواسی ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ مکزیک ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ کامرون ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴
    ساعت : ۱۷:۰۰
    برزیل بازی ۱ کرواسی ورزشگاه آرنا کورینتیانس, سائوپائولو
    ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴
    ساعت : ۱۳:۰۰
    مکزیک بازی ۲ کامرون ورزشگاه آرنا داس دوناس, ناتال
    ۱۷ ژوئن ۲۰۱۴
    ساعت : ۱۶:۰۰
    برزیل بازی ۱۷ مکزیک ورزشگاه کاستلو فورتالزا, فورتالزا
    ۱۸ ژوئن ۲۰۱۴
    کامرون بازی ۱۸ کرواسی ورزشگاه آرنا آمازونیا, مانائوس
    ۲۳ ژوئن ۲۰۱۴
    کامرون بازی ۳۳ برزیل ورزشگاه ملی مانه گارینشا, برازیلیا
    ۲۳ ژوئن ۲۰۱۴
    کرواسی بازی ۳۴ مکزیک ورزشگاه ایتایپاوا آرنا پرنامبوکو, ریسیف
    گروه B

تیم بازی برد مساوی باخت گل. ز گل. خ ت. گل امتیاز اسپانیا ۰ شیلی ۰۰ استرالیا ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴
    اسپانیا بازی ۳ هلند ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا, سالوادور
    ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴
    ساعت : ۱۹:۰۰
    شیلی بازی ۴ استرالیا ورزشگاه آرنا پانتانال, کویابا
    ۱۸ ژوئن ۲۰۱۴
    اسپانیا بازی ۱۹ شیلی ورزشگاه ماراکانا, ریودو ژانیرو
    ۱۸ ژوئن ۲۰۱۴
    استرالیا بازی ۲۰ هلند ورزشگاه بیرا ریو, پورتو الگره
    ۲۳ ژوئن ۲۰۱۴
    استرالیا بازی ۳۵ اسپانیا ورزشگاه آرنا دا بایشادا, کوریتیبا
    ۲۳ ژوئن ۲۰۱۴
    هلند بازی ۳۶ شیلی ورزشگاه آرنا کورینتیانس, سائوپائولو
    گروه C

تیم بازی برد مساوی باخت گل. ز گل. خ ت. گل امتیاز کلمبیا ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ یونان ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ساحل عاج ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ژاپن ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۴
    کلمبیا بازی ۵ یونان ورزشگاه مینیرو, بلو هوریزونته
    ۱۴ ژوئن ۲۰۱۴
    ساحل عاج بازی ۶ ژاپن ورزشگاه ایتایپاوا آرنا پرنامبوکو, ریسیف
    ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴
    کلمبیا بازی ۲۱ ساحل عاج ورزشگاه ملی مانه گارینشا, برازیلیا
    ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴
    ژاپن بازی ۲۲ یونان ورزشگاه آرنا داس دوناس, ناتال
    ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴
    ژاپن بازی ۳۷ کلمبیا ورزشگاه آرنا پانتانال, کویابا
    ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴
    یونان بازی ۳۸ ساحل عاج ورزشگاه کاستلو فورتالزا, فورتالزا
    گروه D

تیم بازی برد مساوی باخت گل. ز گل. خ ت. گل امتیاز اروگوئه ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ کاستاریکا ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ انگلیس ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ایتالیا ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۱۴ ژوئن ۲۰۱۴
    اروگوئه بازی ۷ کاستاریکا ورزشگاه کاستلو فورتالزا, فورتالزا
    ۱۴ ژوئن ۲۰۱۴
    ساعت : ۲۲:۰۰
    انگلیس بازی ۸ ایتالیا ورزشگاه آرنا آمازونیا, مانائوس
    ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴
    اروگوئه بازی ۲۳ انگلیس ورزشگاه آرنا کورینتیانس, سائوپائولو
    ۲۰ ژوئن ۲۰۱۴
    ایتالیا بازی ۲۴ کاستاریکا ورزشگاه ایتایپاوا آرنا پرنامبوکو, ریسیف
    ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴
    ایتالیا بازی ۳۹ اروگوئه ورزشگاه آرنا داس دوناس, ناتال
    ۲۴ ژوئن ۲۰۱۴
    کاستاریکا بازی ۴۰ انگلیس ورزشگاه مینیرو, بلو هوریزونته
    گروه E

تیم بازی برد مساوی باخت گل. ز گل. خ ت. گل امتیاز سوئیس ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ اکوادور ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ فرانسه ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ هندوراس ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۱۵ ژوئن ۲۰۱۴
    سوئیس بازی ۹ اکوادور ورزشگاه ملی مانه گارینشا, برازیلیا
    ۱۵ ژوئن ۲۰۱۴
    فرانسه بازی ۱۰ هندوراس ورزشگاه بیرا ریو, پورتو الگره
    ۲۰ ژوئن ۲۰۱۴
    سوئیس بازی ۲۵ فرانسه ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا, سالوادور
    ۲۰ ژوئن ۲۰۱۴
    هندوراس بازی ۲۶ اکوادور ورزشگاه آرنا دا بایشادا, کوریتیبا
    ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴
    هندوراس بازی ۴۱ سوئیس ورزشگاه آرنا آمازونیا, مانائوس
    ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴
    اکوادور بازی ۴۲ فرانسه ورزشگاه ماراکانا, ریودو ژانیرو
    گروه F

تیم بازی برد مساوی باخت گل. ز گل. خ ت. گل امتیاز آرژانتین ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ بوسنی و هرزگوین ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ایران ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ نیجریه ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۱۵ ژوئن ۲۰۱۴
    آرژانتین بازی ۱۱ بوسنی و هرزگوین ورزشگاه ماراکانا, ریودو ژانیرو
    ۱۶ ژوئن ۲۰۱۴
    ایران بازی ۱۲ نیجریه ورزشگاه آرنا دا بایشادا, کوریتیبا
    ۲۱ ژوئن ۲۰۱۴
    آرژانتین بازی ۲۷ ایران ورزشگاه مینیرو, بلو هوریزونته
    ۲۱ ژوئن ۲۰۱۴
    نیجریه بازی ۲۸ بوسنی و هرزگوین ورزشگاه آرنا پانتانال, کویابا
    ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴
    نیجریه بازی ۴۳ آرژانتین ورزشگاه بیرا ریو, پورتو الگره
    ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴
    بوسنی و هرزگوین بازی ۴۴ ایران ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا, سالوادور
    گروه G

تیم بازی برد مساوی باخت گل. ز گل. خ ت. گل امتیاز آلمان ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ پرتغال ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ غنا ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ایالات متحده آمریکا ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۱۶ ژوئن ۲۰۱۴
    آلمان بازی ۱۳ پرتغال ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا, سالوادور
    ۱۶ ژوئن ۲۰۱۴
    غنا بازی ۱۴ ایالات متحده آمریکا ورزشگاه آرنا داس دوناس, ناتال
    ۲۱ ژوئن ۲۰۱۴
    آلمان بازی ۲۹ غنا ورزشگاه کاستلو فورتالزا, فورتالزا
    ۲۲ ژوئن ۲۰۱۴
    ایالات متحده آمریکا بازی ۳۰ پرتغال ورزشگاه آرنا آمازونیا, مانائوس
    ۲۶ ژوئن ۲۰۱۴
    ایالات متحده آمریکا بازی ۴۵ آلمان ورزشگاه ایتایپاوا آرنا پرنامبوکو, ریسیف
    ۲۶ ژوئن ۲۰۱۴
    پرتغال بازی ۴۶ غنا ورزشگاه ملی مانه گارینشا, برازیلیا
    گروه H

تیم بازی برد مساوی باخت گل. ز گل. خ ت. گل امتیاز بلژیک ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ الجزایر ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ روسیه ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ کره جنوبی ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۰ ۱۷ ژوئن ۲۰۱۴
    بلژیک بازی ۱۵ الجزایر ورزشگاه مینیرو, بلو هوریزونته
    ۱۷ ژوئن ۲۰۱۴
    روسیه بازی ۱۶ کره جنوبی ورزشگاه آرنا پانتانال, کویابا
    ۲۲ ژوئن ۲۰۱۴
    بلژیک بازی ۳۱ روسیه ورزشگاه ماراکانا, ریودو ژانیرو
    ۲۲ ژوئن ۲۰۱۴
    کره جنوبی بازی ۳۲ الجزایر ورزشگاه بیرا ریو, پورتو الگره
    ۲۶ ژوئن ۲۰۱۴
    کره جنوبی بازی ۴۷ بلژیک ورزشگاه آرنا کورینتیانس, سائوپائولو
    ۲۶ ژوئن ۲۰۱۴
    الجزایر بازی ۴۸ روسیه ورزشگاه آرنا دا بایشادا, کوریتیبا
    مرحلهٔ حذفی

مرحلهٔ حذفی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ مرحله دوم و نهایی مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ است که بعد از مرحلهٔ گروهی و راهیابی ۱۶ تیم به مرحله یک هشتم نهایی ادامه می*یابد.
    در این مرحله اگر بازی*ها در ۹۰ دقیقه معمول مساوی شد بازی به وقت اضافه کشیده می*شود که در دو نیمه ۱۵ دقیقه*ای بازی برگزار می*شود و اگر در وقت اضافه هم نتیجه مساوی شد برنده در ضربات پنالتی مشخص می*شود.[۱۲]
    یک هشتم نهایی یک چهارم نهایی نیمه نهایی فینال ۲۸ ژوئن – ورزشگاه مینیرو تیم اول گروه A ۴ جولای – ورزشگاه کاستلو فورتالزا تیم دوم گروه B برندهٔ بازی ۴۹ ۲۸ ژوئن – ورزشگاه ماراکانا برندهٔ بازی ۵۰ تیم اول گروه C ۸ جولای – ورزشگاه مینیرو تیم دوم گروه D برندهٔ بازی ۵۷ ۳۰ ژوئن – ورزشگاه ملی مانه گارینشا برندهٔ بازی ۵۸ تیم اول گروه E ۴ جولای – ورزشگاه ماراکانا تیم دوم گروه F برندهٔ بازی ۵۳ ۳۰ ژوئن – ورزشگاه بیرا ریو برندهٔ بازی ۵۴ تیم اول گروه G ۱۳ جولای – ورزشگاه ماراکانا تیم دوم گروه H برندهٔ بازی ۶۱ ۲۹ ژوئن – ورزشگاه کاستلو فورتالزا برندهٔ بازی ۶۲ تیم اول گروه B ۵ جولای – ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا تیم دوم گروه A برندهٔ بازی ۵۱ ۲۹ ژوئن – ورزشگاه ایتایپاوا آرنا پرنامبوکو برندهٔ بازی ۵۲ تیم اول گروه D ۹ جولای – ورزشگاه آرنا کورینتیانس تیم دوم گروه C برندهٔ بازی ۵۹ ۱ جولای – ورزشگاه آرنا کورینتیانس برندهٔ بازی ۶۰ رده*بندی تیم اول گروه F ۵ جولای – ورزشگاه ملی مانه گارینشا ۱۲ جولای – ورزشگاه ملی مانه گارینشا تیم دوم گروه E برندهٔ بازی ۵۵ بازندهٔ بازی ۶۱ ۱ جولای – ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا برندهٔ بازی ۵۶ بازندهٔ بازی ۶۲ تیم اول گروه H تیم دوم گروه G مرحلهٔ یک هشتم نهایی

۲۸ ژوئن ۲۰۱۴
    Winner Group A بازی ۴۹ Runner-up Group B ورزشگاه مینیرو, بلو هوریزونته
    ۲۸ ژوئن ۲۰۱۴
    Winner Group C بازی ۵۰ Runner-up Group D ورزشگاه ماراکانا, ریودو ژانیرو
    ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴
    Winner Group B بازی ۵۱ Runner-up Group A ورزشگاه کاستلو فورتالزا, فورتالزا
    ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴
    Winner Group D بازی ۵۲ Runner-up Group C ورزشگاه ایتایپاوا آرنا پرنامبوکو, ریسیف
    ۳۰ ژوئن ۲۰۱۴
    Winner Group E بازی ۵۳ Runner-up Group F ورزشگاه ملی مانه گارینشا, برازیلیا
    ۳۰ ژوئن ۲۰۱۴
    Winner Group G بازی ۵۴ Runner-up Group H ورزشگاه بیرا ریو, پورتو الگره
    ۱ جولای ۲۰۱۴
    Winner Group F بازی ۵۵ Runner-up Group E ورزشگاه آرنا کورینتیانس, سائوپائولو
    ۱ جولای ۲۰۱۴
    Winner Group H بازی ۵۶ Runner-up Group G ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا, سالوادور
    یک چهارم نهایی

۴ جولای ۲۰۱۴
    Winner Match 53 بازی ۵۸ Winner Match 54 ورزشگاه ماراکانا, ریودو ژانیرو
    ۴ جولای ۲۰۱۴
    Winner Match 49 بازی ۵۷ Winner Match 50 ورزشگاه کاستلو فورتالزا, فورتالزا
    ۵ جولای ۲۰۱۴
    Winner Match 55 بازی ۶۰ Winner Match 56 ورزشگاه ملی مانه گارینشا, برازیلیا
    ۵ جولای ۲۰۱۴
    Winner Match 51 بازی ۵۹ Winner Match 52 ورزشگاه ایتایپاوا آرنا فونته نوآوا, سالوادور
    نیمه*نهایی

۸ جولای ۲۰۱۴
    Winner Match 57 بازی ۶۱ Winner Match 58 ورزشگاه مینیرو, بلو هوریزونته
    ۹ جولای ۲۰۱۴
    Winner Match 59 بازی ۶۲ Winner Match 60 ورزشگاه آرنا کورینتیانس, سائوپائولو
    مسابقه رده*بندی

۱۲ جولای ۲۰۱۴
    Loser Match 61 بازی ۶۳ Loser Match 62 ورزشگاه ملی مانه گارینشا, برازیلیا
    فینال

۱۳ جولای ۲۰۱۴
    Winner Match 61 بازی ۶۴ Winner Match 62 ورزشگاه ماراکانا, ریودو ژانیرو
صفحه 1 از 14 12345611 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 199

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع