ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 131 از 179 نخست ... 3181111121126127128129130131132133134135136141151 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,951 به 1,965 از 2673
    3,350
    كوچولو رسمي
    کوچولوووو خیلی فعال

معرفي نامزدهاي داستان جشنواره*ي «قلم زرين»

به گزارش افکارنیوز ،رضا رسولي در معرفي نامزدهاي اين جايزه به ايسنا، گفت: در بخش داستان نهمين جشنواره «قلم زرين»، كتاب «قسمت دوم» نوشته سیدهاشم حسینی / انتشارات سوره مهر، كتاب «قدیس» نوشته ابراهیم حسن*بیگی / انتشارات كتاب نیستان و كتاب «کمی دیرتر» نوشته سیدمهدی شجاعی / انتشارات كتاب نیستان نامزد شده*اند.

او در ادامه گفت: بر اساس آيين*نامه جايزه «قلم زرين»، ما در سه بخش شعر و پژوهش و داستان، در هر كدام يك برگزيده خواهيم داشت؛ ولي امسال در بخش داستان به اين دليل كه امتياز نامزدها به حد نصاب نرسيده است، از يكي از نامزدها تقدير مي*شود و برگزيده نداريم.

رسولي همچنين داوران اين بخش را به اين شرح معرفي کرد: احمد شاکری (سرداور) و سمیرا اصلان*پور و وجیهه علی*اکبری سامانی (داور).

مراسم پاياني نهمین جایزه «قلم زرین» هم*زمان با روز قلم، ۱۴ تيرماه، برگزار خواهد شد.
    اینکه در سینه ام میکوبد قلب نیست ماهی کوچکی است
    که دارد نهنگ میشود.قلبها نهنگانند در اشتیاق اقیانوس
    اما کیست که باور کند در سینه اش نهنگ میتپد.
    3,350
    كوچولو رسمي
    کوچولوووو خیلی فعال

تب داغ كنسرت*ها در تابستان ۹۱

به گزارش افکار نیوز به نقل از ايسنا ، مخاطبان كنسرت*هاي پاپ در تاريخ ۵ تيرماه شاهد اجراي «فرزاد فرزين» در سالن همايش*هاي برج ميلاد خواهند بود. اين خواننده در دو سانس ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در حالي به صحنه مي*رود كه بهاي بليت*هايش از ۳۰ تا ۱۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

كنسرت «حميد عسكري» نيز ۲۲ تيرماه در سالن ميلاد نمايشگاه بين*المللي برگزار مي*شود. اين اجرا در دو سانس ۱۸ و ۲۱:۳۰ برگزار خواهد شد و براي شركت در آن بايد بليت*هاي ۲۵ تا ۶۰ هزار توماني تهيه كنيد.

علاقه*مندان به موسيقي سنتي و به خصوص ساز تنبور نيز مي*توانند كنسرت گروه «لاوج» را به تماشا بنشينند. اين اجرا ساعت ۱۸ در تاريخ*هاي اول و دوم تيرماه برگزار خواهد شد و قيمت بليت*هايش ۲۵ هزارتومان است.

كنسرت «همايون خرم» نيز ۱۴ تيرماه ساعت ۲۱:۳۰ به سالن ميلاد نمايشگاه بين*المللي برگزار مي*شود و او در اين كنسرت قطعاتي مثل «تو اي پري كجايي» را اجرا خواهد كرد.

اما كنسرت اركستر مجلسي ارمنستان همچنان ادامه دارد و «لوريس چنكاواريان» دوم تيرماه نيز ساعت ۲۱ در تالار وحدت ميزبان مخاطبان خواهد بود.

حسين عليزاده و پژمان حدادي نيز بالاخره به ايستگاه تهران رسيدند و بعد از برگزاري كنسرت در شهرستان*ها قرار است در تاريخ*هاي ۸،۶،۵،۴ و ۹ تيرماه ساعت ۲۱ بداهه نوازي كنند.

علاقه*مندان به موسيقي كردي نيز مي*توانند ۱۱ و ۱۲ تيرماه ساعت ۲۱ به تالار وحدت بروند و شنوده موسيقي گروه «ژوانا» به سرپرستي سعيد نصيري باشند.

اركستر بادي «آرس نوا» هم ۱۳ و ۱۴ تيرماه به تالار وحدت مي*رود و آرمين قيطاسي اين بار قطعات «فوتباليست*ها» و «پينوكيو» را براي اركستر تنظيم كرده است.

۱۶ و ۱۷ تيرماه نيز نوبت اركستر سمفونيك تهران است كه به رهبري مجيد انتظامي پس از مدت*ها انتظار «سمفوني كارون۲» را به صحنه مي*برد.

اما اركستر زهي ايرانيان به رهبري شهرداد روحاني ۱۹ تا ۲۱ تيرماه در همين تالار به صحنه مي*رود.

گروه «قناره» هم ۲۲ تيرماه براي بانوان كنسرت خواهد داد. اين اجرا ساعت ۱۵ و به سرپرستي قرينه محمد آرا در تالار وحدت برگزار مي*شود.

گروه كر فيلارمونيك ايرانيان ۲۲ و ۲۳ تيرماه به تالار وحدت مي*رود و اركستر زهي پارسيان به رهبري آيدين احمدي*نژاد ۲۶ تيرماه اجرايش را در اين سالن پيش رو مي*گذارد.

۲۸ تيرماه نيز نوبت گروه «ني داوود» است كه به سرپرستي پويان بيگلر موسيقي*اش را طنين*انداز كند.

نويد دهقان هم ۲۹ و ۳۰ تيرماه گروه «قمر» را بار ديگر به تالار وحدت مي*رود، تالار كوچك رودكي هم ۱۳ كنسرت را در تيرماه سال جاري ميزباني خواهد كرد.

اول تيرماه رسيتال پيانوي امير ايواني در اين تالار طنين*انداز خواهد شد و گروه «نواي مخالف» به سرپرستي مسعود نجفي ۲ و ۳ تيرماه در همين تالار اجرا خواهد داشت.

گروه «نواي صلح» به رهبري مهدي وجداني كه پيش از اين اجراهايش در تالار انديشه برگزار مي*شد، ۴ و ۵ تيرماه به تالار رودكي مي*رود. اين تالار ۸ و ۹ تيرماه ميزبان گروه «نداي هاتف» به سرپرستي «سينا علم» خواهد بود.

كنسرت گروه «نغمه مهر» نيز به سرپرستي علي غازي ۱۳ تير و ريستال پيانو علي صالحي ۱۴ تير برگزار خواهد شد. اما ۱۵ و ۱۶ تير نوبت گروه «رادها» است كه به سرپرستي مرتضي يگانه راد موسيقي*شان را به گوش مخاطبان برسانند.

كنسرت گروه «تنگيز» هم به سرپرستي تنگيز شاولو خاشويلي ۲۰ و ۲۱ تيرماه برگزار مي*شود. گروه «هوست» به سرپرستي مهدي اميني ۲۲ و ۲۳ تير كنسرت مي*دهند.

همچنين آنسامبل «كانتوس» به سرپرستي كاوه ميرحسيني ۲۴ و ۲۵ تير به صحنه مي*رود. علاوه بر آن كنسرت گروه «نيواك» به سرپرستي گلريز زربخش ۲۷ و ۲۸ و گروه «همدلان نو» به سرپرستي اكبر خادم شيخ ۲۹ و ۳۰ تيرماه پرونده كنسرت*هاي ماه اول تابستان را خواهند بست.

به گزارش ايسنا، مازيار فلاحي نيز كنسرتي را كه ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه در برج ميلاد برگزار كرده بود، تيرماه نيز تمديد خواهد كرد.
    3,350
    كوچولو رسمي
    کوچولوووو خیلی فعال

محمد اصفهانی: خودم را خواننده نمی دانم!

خبرگزاری ایسنا: محمد اصفهاني خواننده درباره*ي شعرهايي كه در موسيقي*هايش انتخاب مي*كند، گفت: شعرها را هم خودم انتخاب مي*كنم و هم از بين پيشنهاداتي كه به من مي*شود آنها را انتخاب مي*كنم.

اين هنرمند ادامه داد: مسلما آنچه كه باعث ماندگاري كار مي*شود استفاده از شعر يا ترانه خوب در موسيقي است ومن هميشه سعي مي*كنم شعرهاي ماندگار را انتخاب نمايم. البته اگر اقبالي براي كارهاي من وجود دارد آن را از لطف خدا مي*دانم.

اصفهاني گفت: شعر و ترانه مهمترين كمك را به موسيقي مي كند و همه اجزا را با تم موسيقي به همين محور نزديك مي كنم.

اين هنرمند كه در يك برنامه*ي راديويي با نام «يك سبد ترانه» صحبت مي*كرد،با بيان اينكه وسواس خاصي روي كارهايش دارد گفت: همه كساني كه با من كار مي*كنند به اين موضوع واقف هستند كه من وسواس بسيار زيادي را براي كارهايم دارم البته فضايي كه در آن كار مي*كنيم فضاي مشورتي و دوستانه*اي است و اعتماد كاملي به هم داريم.

وي در پاسخ به اين سوال كه خودش را خواننده پاپ مي*داند يا سنتي گفت: واقعيتش را بخواهيد من خودم را خواننده نمي*دانم و هنوز شك دارم كه خواننده باشم. اما در ارتباط با تلفيقي كه از كارهاي پاپ و سنتي در موسيقي*هاي من وجود دارد مي*توانم بگويم اين به دليل سابقه تلاوت قرآن است.

تحريرهاي عربي به پاپ نزديك هستند و من با توجه به سابقه قرائت قرآن با آنها آشنا بودم بعد از آشنايي با موسيقي مخارج سنتي هم به آنها اضافه شد و حاصل كار اين شد.

محمد اصفهاني ادامه داد: كاملا به طور اتفاقي وارد دنياي موسيقي شدم و استاد فريدون شهبازيان اولين كسي بود كه از صداي من خوشش آمد و پيشنهاد خوانندگي را به من داد.

همين سابقه قرائت قرآن باعث شد كه براي اجراي اولين كارم استرس نداشته باشم چرا كه سابقه ذهني از اجرا در جمع داشتم.
    16,824
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو

چاپ دوم «هاروارد مک*دونالد» هم منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، عرضه این کتاب از روز 18 اردیبهشت همزمان با نمایشگاه کتاب شروع شد و تا امروز به چاپ دوم رسیده است.
    این کتاب روز دوشنبه 5 تیرماه در فرهنگسرای رسانه ساعت 10 تا 12 با حضور مجید حسینی (نویسنده)، حسین پاینده استاد دانشگاه و منتقد، فاضل نظری رئیس حوزه هنری استان تهران، وحید حسینی استاد دانشگاه و گوهری استاد دانشگاه رونمایی می*شود.
    هاروارد مک*دونالد روایت سفر مجید حسینی به آمریکا است و پشت جلد این کتاب می*خوانیم: از حاج محمدعلی سیاح که کم*تر از 200 سال پیش به عنوان اولین ایرانی پا در خاک آمریکا گذاشته تا سیدمجید حسینی که لابد نفر چندمیلیونیم ایرانیانی است که وارد آمریکا شده*اند اولش همه این فکر را کرده*اند که باید بی*طرفانه نگاه کنند تا بفهشمند آمریکا چیست! اما کمی که پیش رفته*اند، آنچه در ایران بوده*اند و هستند تاثیرش را در نگاهشان نشان داده...
    حسینی دلیل نگارش کتاب را اینگونه توصیف می*کند: صبح امروز که از فرودگاه بین*المللی جان اف کندی وارد خاک آمریکا شدم، به نظرم آمد هرچه خوانده*ام هیچ است و باید از نو دستگاه ذهنم را بچینم، از سفرنامه جلال آل احمد گرفته تا «بهشت شداد» جلال رفیع و از رمان «بی*وتن» امیرخانی تا «خنده*دار به فارسی» فیروزه جزایری دوما، همه حرف خودشان را زده*اند نه حرف این سرزمین را.
    «دانشگاه کلمبیا، قلب هارلم»، «موزه متروپولیتن، گفت و گو با جشمان سنگی»، «موزه مادام توسو، آرزوهای بر باد رفته »، «قلعه باسکرویل»، «نیاگارا اسب سپیدی جداکننده دو فرهنگ»، «قبرستان ملی آرلینگتون» ، «دانشگاه مریلند»، «علم بهتر است یا ثروت»، «زندگی شبانه، وقتی مورچه نیویورکی بارش را زمین می گذارد» از مهمترین فریم*هایی است که نویسنده در کتاب خود به تصویر کشیده است.
    در بخشی از سفرنامه می*خوانیم: نیویورک شهر نیست که اژدهاست، وارد شهر که می*شوی مثل این می*ماند که اژدهای هفت سری را از فراز کوهی بلند می*بینی و به سرت می*افتد که نکند اژدها خشمگین شود و دودی هم از خاکسترت برنخیزد. داخل خیابان*های تنگ «منهتن» جرم سنگین شهر روی سینه*ات سنگینی می*کند و احساس می*کنی مردم که مثل مورچه از این سو به آن سو می*دوند مشغول بردن جرم سنگین شهرند. شهر در دست مورچه*هاست و همگی به خط و منظم حرکت می*کنند...
    این کتاب در 43 فصل یا به زعم نویسنده چهل و سه فریم تدوین شده و موخره* بعد از سفر هم فصلی است که کتاب با آن به پایان می*رسد. حسینی تعدادی از عکس*هایی که در طول سفر گرفته، به صورت رنگی و سیاه و سفید ضمیمه کتاب کرده است.
    کتاب «هاروارد مک دونالد» در شمارگان 2500 نسخه و قیمت 9 هزارتومان توسط انتشارات افق به چاپ رسیده است.
    ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
    16,824
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو

بنیامین به یاد هواداری که سکته کرد می*خواند

بنیامین به یاد هواداری که سکته کرد می*خواند

موسیقی - کنسرت بنیامین به یاد یکی از هواداران این خواننده که هفته گذشته سکته کرد، با عنوان «به خاطر یک مسافر» برگزار می*شود.

به گزارش خبرآنلاین، این کنسرت موسیقی پاپ در تاریخ 21 تیر در دو نوبت ساعت 18 و 21 در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می*شود.

محسن رجب*پور، برگزار کننده کنسرت بنیامین در رابطه با نام گذاری این برنامه توضیح داد: «کانون هواداران بنیامین با کمک زنده یاد «علی رحیمی کنار» از اهالی فریدون کنار مازندران شکل گرفته بود که ایشان متاسفانه هفته گذشته به دلیل سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.»

بنیامین در کنار مزار «علی رحیمی کنار» در فریدون کنار مازندران

او ادامه داد: «این دوستدار موسیقی پاپ با وجود معلولیت 70 درصدی، بسیار با انرژی و کوشا بود که برای پاسداشت و گرامی داشت یاد او، کنسرت را به نام ایشان و با عنوان «به خاطر یک مسافر» روی صحنه می*بریم.»

مدیر شرکت ترانه شرقی، ضمن آنکه اجرای 21 تیر این خواننده در تهران را تکمیل کننده کنسرت موفق بنیامین در کیش دانست، افزود: «برای برگزاری هرچه بهتر این کنسرت، برنامه*های تازه و نویی را تدارک دیده*ایم که هفته آینده ریز آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.»
    7,972
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو

آرین:اولین کنسرت رسمی ام را شهریور ماه برگزار می کنم

سریال«سایه روشن» این اجازه را به ما داد تا نام آلبوم را تغییر دهیم و اسم کاررا «سایه روشن» بگذاریم .«سایه روشن» معنای بزرگی دارد.

نداسیجانی سرانجام بعد از۶ سال انتظارآلبوم «سایه روشن» شاهین آرین به بازار موسیقی آمد.پیشتر قراربراین بود بعد از مراسم رونمایی آلبوم«سایه روشن»،این آلبوم ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۱ منتشر شود اما گویی شرکت پخش کننده آمادگی لازم را برای انتشار این آلبوم نداشته و این آلبوم امروز دوشنبه ۵تیرماه منتشر شد.

شاهین آرین،یکی ازخواننده های رسمی صدا وسیماست که ۵سال پیش آلبوم «جاده انتظار» را منتشر کرد ولی به دلیل پخش ناموفق، این آلبوم نتوانست در بازار موسیقی خوش بدرخشد؛اما این هنرمند توانست بار دیگربا خواندن تیتراژ سریال «سایه روشن» جایگاه خود را در موسیقی پاپ محکمتر کند.

گفتگوی مفصل شاهین آرین با شبکه ایران را به بهانه انتشار این آلبوم در ادامه می خوانید:

ابتدا کمی از فعالیتتان و آلبوم «سایه روشن» بفرمایید.

استارت اولیه کارمن رادیو و تلویزیون بود و در مدت زمانی که در صدا و سیما فعالیت داشتم آلبوم«جاده انتظار» را منتشر کردم اما به دلایل خاصی پخش این کار ناموفق بود.پس از آن درفاصله زمانی که مشغول جمع آوری آلبوم جدیدم بودم همچنان با صدا و سیما همکاری داشتم و قطعات مختلفی را در صدا و سیما اجرا کرده ام اما سرانجام پس از۶ سال تلاش شبانه روزی اولین آلبوم رسمی ام با عنوان «سایه روشن» که محتوای کاملا جامع دارد منتشرشد.

نام قبلی این آلبوم«حس عجیب» بود.در اواسط ساخت این آلبوم،خوانندگی تیتراژ سریال «سایه روشن» به من پیشنهاد شد و ۴ ترک «خسته ام»،«چه سخته»،«با توباشم» و«روز رسیدن» رادر این سریال خوانده ام. من به شخصه ترک «خسته ام» راخیلی دوست دارم چون با یک بار پخش این کار؛جوابی را که می خواستیم گرفتیم و این برای من خیلی حائزاهمیت است.

«سایه روشن» معنای بزرگی دارد

در مورد انتخاب نام این آلبوم نیز باید بگویم سریال«سایه روشن» این اجازه را به ما داد تا نام آلبوم را تغییر دهیم و اسم کاررا «سایه روشن» بگذاریم .«سایه روشن» معنای بزرگی دارد.

در این آلبوم فربد یزدانفر،انوشیروان تقوی وحمیدرضا نصرالهی به عنوان آهنگساز با ما همکاری دارندهمچنین استاد عبدالجبارکاکایی،حمیدرضا نصرالهی ترانه سرایان آن می باشند.

برای جمع آوری این آلبوم شاید بالای۳۰ ۴۰ تا ترک را با دوستانم محک زدیم و ساختیم تا بالاخره توانستیم ۱۳قطعه آن را گلچین کنیم و در آلبوم بگنجانیم.

حضور دو خواننده میهمان فربد یزدانفر و برسام آرین در «سایه روشن»

سوپرایزی که این آلبوم دارد حضور دو خواننده میهمان فربد یزدانفر و برسام آرین(برادرم) است و به نظرمن کاری نو و بدیعی است که این دو خواننده در این آلبوم حضور دارند.در این آلبوم قطعه «التماس» را با همکاری برسام آرین و قطعه عاشقانه «دوست دارم» با همکاری فربد یزدانفرکه شعری بسیار قوی و ریتمی آرام دارد اجرا کرده ایم.

این آلبوم به مدیرت ریزموج سیستم در تیراژ ۲۰۰هزار(و همچنین در سوپرمارکت ها) از منتشر شده است.البته کلیپ تصویری آن در فرصت دیگری پخش خواهد شد.

تصمیم دارید کنسرتی در تهران برگزار کنید؟

بله حتما. می خواهیم با یک دید بازتر اولین کنسرت رسمی خود را شهریورماه در تهران برگزارکنم.

از زمان رونمایی آلبوم تا به امروز بیش ازیکماه گذشته است علت این وقفه طولانی چیست؟

اولا اینکه شرکت پخش آمادگی پخش نداشت و دیگر اینکه شرایط بازار موسیقی کمی آشفته بود.

شاهین آرین هیچ گاه آنطور که باید حمایت نشد

فربد یزدانفر آهنگساز «سایه روشن» در مورد انتخاب شاهین آرین دراین سریال می گوید.

سال گذشته از سوی آرش معیریان کارگردان سریال «سایه روشن» ساخت موسیقی این فیلم به من پیشنهادی شد. آن زمان نام این سریال «اینجا تهران است »بود. اصولا درهر فیلم و سریالی انتخاب خواننده تیتراژ بر عهده آهنگساز سریال است، در آن زمان علاوه بر ساخت ملودی این سریال مشغول جمع آوری آلبوم شاهین آرین نیزبودم .

انتخاب شاهین آرین برای من دلایلی مختلفی داشت،این هنرمند حدود ۸سال است که در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی فعالیت دارد و زحمت کشیده است اما هیچ گاه آنطور که باید حمایت نشده است و از این بابت انتقاد وسیعی از سازمان دارم که چرا بسیاری از خوانندگان که تا دیروز خواننده غیر مجاز بودن و از این راه معروف شدند یک شب به سازمان راه پیدا کرده اند اما متاسفانه هنرمندانی مثل شاهین آرین ها که چندین سال در این مسیر زحمت کشیده اند حمایت نشدند؟

خدا رو شکر بازتابی که می خواستم از شاهین آرین گرفتم

دلیل دیگر این انتخاب بخاطر آشنایی که با صدای شاهین آرین داشتم. در آن زمان بهترین فکری که به ذهنم رسید این بود حال که آلبوم شاهین آماده انتشار است بهترین کاری که هم کمکی به آلبوم و هم رزومه کاری شاهین آرین است انتخاب این هنرمند است و وی را به عنوان خواننده تیتراژ انتخاب کردم و خدا رو شکر بازتابی که می خواستم گرفتم.

سبک این آلبوم به چه صورت است؟

سبک این آلبوم چندان متفاوت با آلبوم های دیگر نیست اما بنا برعقیده واعتقاد خودم و شاهین دوست داشتیم یک کار مذهبی هم در این آلبوم وجود داشته باشد که آن هم قطعه ای است برای امام زمان(عج) و شاید تنها تفاوتش این باشد. علاوه بر این ترانه های روان و آسانی در این آلبوم استفاده شده است که مخاطب با یکی دو بار شنیدن بتواند آن را حفظ کند همچنین تنظیم های روانی که بتوان در اجرای زنده نیزاستفاده شود.

اکثریت خواننده ها ی غیر مجاز در کشورما موفق تر از خواننده های مجاز هستند

به نظر شما چرا ۶ سال زمان طول کشید تا این آلبوم منتشر شود؟

متاسفانه بزرگترین ایراد و اشکالی که در موسیقی کشور ما وجود دارد این است که اکثریت خواننده ها ی غیر مجازما موفق تر از خواننده های مجاز هستند و آن هم بخاطر این است که ترک یا آلبومشان را در زمان و تاریخ خودش منتشر می کنند. همه ما به خوبی می دانیم که موسیقی پاپ درتمام دنیا به روز است و تاریخ مصرفش زود به اتمام می رسد و یکی از علتهایی که این آلبوم اینقدر زمان برد و طول کشید این است که هر روز در ایران یک کار جدید منتشرمی شود اما متاسفانه گرفتن مجوز بیش از سه یا چهار ماه طول می کشد و در این مدت مسلم است که کارهای به روزتری به بازار می آید در نتیجه مجبوری به خاطر سلیقه مخاطب و هم سو بودن با بازار موسیقی دائما موسیقی را تغییر دهی.

یک آهنگساز باید در درجه اول فن و حس خوانده را کامل بداند

چطور شد که به عنوان خواننده میهمان تصمیم گرفتید در آلبوم همخوانی داشته باشید؟

من هیچگاه به عنوان خواننده ادعایی نداشته ام اما به این نتیجه و تجربه رسیده ام که یک آهنگساز برای اینکه بتواند کاری خوب و اثر گذارداشته باشد باید در درجه اول فن و حس خوانده را کامل بداند من هم چون نسبت به کل آلبوم اشراف داشتنم و کار کرده بودم با تصمیم شاهین یک ترک را با هم همخوانی کرده ایم.

آن حسی را که می خواهم در چند ترانه سرا بدست آورم

یک موسیقی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک کارخوب دردرجه اول شعرش است که با مخاطب ارتباط برقرارمی کند من به شخصه به ترانه خیلی توجه دارم وآنالیزمی کنم و یکی ازعلت هایی که با ترانه سراهای محدودی همکاری می کنم این است که تا حدودی توانسته ام آن حسی را که می خواهم در این چند ترانه سرا بدست آورم .

استاد کاکایی برای من همیشه مثل یک پدر بوده است

حمید نصرالهی یکی از این ترانه سرایان خوب است که به جرات می توانم بگویم غیر از حمید نصر الهی هر ترانه سرای دیگری بود امکان داشت تیتراژ پایان سریال موفق نشود. استاد کاکایی هم که پیشکسوت ما هستند و برای من آهنگساز همیشه مثل یک پدر بوده اند و از اینکه با ایشان کار می کنم خوشحال هستم.

در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

در حال حاضر مشغول آماده شدن برای کنسرت علی لهراسبی هستم که ۱۸ تیرماه برگزار می شود البته پیشنهاد کاری داشته ام اما چون آدم سخت گیری هستم روی انتخابم حساسیت زیادی به خرج می دهم.
    ویرایش توسط zhoana : 2012.06.26 در ساعت 11:36

نسل ما اینگونه بود
    نسل ما نسلی بود که هرگز گرمای وجود رفیق رو کنار خود احساس نکرد

نسلی که یواشکی بوسید یواشکی نوشید

یواشکی خندید یواشکی حرف زد

یواشکی فکر کرد یواشکی اعتراض کرد

یواشکی گریه کرد یواشکی آرزو کرد

یواشکی دعا کرد یواشکی درد و دل کرد

یواشکی انتخاب کرد یواشکی عاشق شد

و یواشکی.........

شکست خورد

+++++

★ قوانین جدید بخش عکس و آموزش ★

3,350
    كوچولو رسمي
    کوچولوووو خیلی فعال

خوانندگان لس آنجلسی به ایران بر می گردند؟

خبرگزاری پانا: با بازگشت برخی از خوانندگان لس آنجلسی به ایران، عده ای دیگر از خواننندگان لس آنجلسی در محافل خصوصی و حتی رسمی اعلام کردند که در خواست هایی برای بازگشت به ایران داده اند.

برخی از خوانندگان لس آنجلسی مانند ، ( ن_م ) و (د_ا) و (ب_م) در خواستهایی را برای حضور در ایران و ادامه زندگی در ایران داده اند.

پس از بازگشت حبیب محبیان به ایران بسیاری از خوانندگان قدیمی لس آنجلس درخواستهایی را برای بازگشت به ایران داده اند که این اتفاق احتمال بازگشت آنها را بسیار زیاد می کند.
    7,972
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو

گزارشي از كنسرت*هاي پيش*رو تابستاني

با سپري شدن اولين روزهاي تابستان، فعاليت گروه*هاي موسيقي همچنان ادامه دارد و نوازندگان سازهاي خود را براي اجرا كوك مي*كنند.
    به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، گروه «افشارستان» 22 و 23 تيرماه با اجراي موسيقي تلفيقي به تالار ايوان شمس خواهند رفت و ميلاد درخشاني در اين كنسرت با ساز سه*تار هنرنمايي خواهد كرد.

«حس غريب» علي لهراسبي نيز 18 تيرماه در سالن ميلاد نماشگاه بين*المللي شنيده مي*شود. اين كنسرت در دو سانس 18 و 21:30 برگزار خواهد شد.

همچنين بنيامين بهادري 21 تيرماه «به خاطر يك مسافر» در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران كنسرت مي*دهد. اين اجرا در دو سانس 18 و 21:30 به روي صحنه مي*رود و براي يكي از هواداران بنيامين كه به تازگي از دنيا رفته است، برگزار مي*شود.

بهنام صفوي، خواننده*ي پاپ نيز 27 و 28 تير ماه در سالن همايش*هاي برج ميلاد تهران به صحنه مي*رود. 22 و 25 تير ماه نيز بابك جهانبخش در دو سانس 18:30 و 21:30 در سالن همايش*هاي ميلاد اجرا دارد.

نسل ما اینگونه بود
    نسل ما نسلی بود که هرگز گرمای وجود رفیق رو کنار خود احساس نکرد

نسلی که یواشکی بوسید یواشکی نوشید

یواشکی خندید یواشکی حرف زد

یواشکی فکر کرد یواشکی اعتراض کرد

یواشکی گریه کرد یواشکی آرزو کرد

یواشکی دعا کرد یواشکی درد و دل کرد

یواشکی انتخاب کرد یواشکی عاشق شد

و یواشکی.........

شکست خورد

+++++

★ قوانین جدید بخش عکس و آموزش ★

16,824
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو

بازداشت یک بازيگر به اتهام شرب خمر در تهران !

خبرگزاری ایسنا:پليس پايتخت يكي از بازيگران تئاتر، تلويزيون و سينما را به اتهام شرب خمر دستگير كرد.

گزارش*هاي دريافتي حاكيست بازيگر «ح ـ ج» صبح امروز در يكي از مناطق شمالي تهران در حالي كه حالت غيرعادي داشت توسط ماموران پليس تهران دستگير و به پزشكي قانوني منتقل شد.

تست خون به عمل آمده از نامبرده حاكي از آن بود كه ميزان الكل خون اين بازيگر 51 درصد بوده است.

ماموران پليس پايتخت نامبرده را پس از طي مراحل قانوني به مرجع قضايي معرفي كردند.
    16,824
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو

تفكيک جنسيتی دلیل لغو كنسرت یک خواننده !

خبرگزاری ایسنا: كنسرت احسان خواجه* اميري كه قرار بود در شهرستان «نور» برگزار شود، لغو شد.

اين كنسرت كه بنا بر اعلام برگزاركنندگان و طبق مجوز دريافتي قرار بود 8 و 9 تيرماه در اين شهرستان برگزار شود، بنا بر درخواست مسئولان محلي مبني بر اينكه محل حضور و نشستن آقايان و خانم*ها بايد كاملا جدا از يكديگر باشد، منتفي شد.

رهبر اركستر احسان خواجه* اميري با تاييد اين خبر گفت: پس از اعلام اين موضوع از سوي مسئولان شهرستان نور تصميم گرفتيم اين كنسرت اصلا برگزار نشود.
    417
    کوچولو رسمی
    کوچولو تازه فعال

«من تصمیم گرفته*ام کنار بروم تا تهیه*کنندگان به این فکر نکنند که امین حیایی هست و فیلم هم مي*فروشد. بدانند استعدادهای زیادی پشت در هستند که باید از آنها استفاد شود.»

به گزارش مهرپرس: این حرف*های امین حیایی است که بیش از بیست سال سابقه بازیگری در سینما دارد و این روزها به فکر خداحافظی افتاده است. امین حیایی، حالا دیگر پیشکسوت ستاره*هایی چون محمدرضا گلزار و حامد بهداد است. دور از واقعیت نیست اگر بگوییم این بازیگر از معدود ستارگانی است که این سال*ها آبروی گیشه را خریده*، اما از نظر او ستاره شدن مسیر مي*خواهد و راهش هم کلاس*هاي بازیگری است.
    امین حیایی در گفت*وگو با قدس آنلاین از سختی*هاي کار و سینمای این روزها مي*گوید:
    می*گویند در سینما پارتی بازی زیاد شده و هرکس فامیل*هاي خودش را بازیگر مي*کند. راست است؟
    برای نقش*هاي اصلی که هیچ وقت چنین اتفاقی نمی*افتد. به هر حال تهیه*کننده سرمایه و بودجه*اش را پای فیلم مي*گذارد و هیچ وقت به صرف آشنایی با یک بازیگر برای فیلمش ریسک نمي*کند. ممکن است در فیلم*هاي دولتی چنین اتفاقی بیفتد، اما یک تهیه*کننده خصوصی هیچ وقت هزینه*اش را صرف بازیگری نمي*کند که فیلمش نفروشد.
    حتی اگر فامیلش باشد به همین خاطر همیشه شخصیت*هاي اصلی داستان را از میان کسانی انتخاب مي*کنند که قابل اعتماد مردم و کارگردان باشد و ممکن است برای نقش*هاي فرعی کسانی را بگذارند که قبلا به واسطه برخی آشنایی*ها قولی بهشان داده باشند.
    برای خودتان هم*چنین چیزی پيش آمده؟
    وقت*هایی پیش آمده که دوستان مان از ما خواسته*اند برایشان در عالم بازیگری نقشی فراهم کنیم. ما هم قبول مي*کنیم. به هر حال باید در این راه همه به هم کمک کنیم. ولی از اینجا به بعد دیگر خودشان هستند که تعیین*کننده ماندن یا رفتن در دنیای سینما هستند.
    سیستم کار ما در ایران کاملا رفاقتی است. ما مثل کشورهای دیگر نیستیم. نه مدیر برنامه معرفی مي*کنیم که برویم قرارداد ببندیم، نه دنبال تشکیلات این چنینی هستیم. ما با همه شان رفیقیم و خودمان را از یک خانواده به اسم سینما مي*دانیم.
    چرا کارگردانان برای بازیگران جدید ریسک نمي*کنند؟ آن قدر که سوپراستارهای بالای 35 سال نقش تین ایجرها را بازی مي*کنند؟
    فقط بحث اعتماد است. ما بازیگر با استعداد زیاد داریم اما آنها باید اول اعتماد کارگردانان و تهیه کنندگان را جلب کنند تا آنها هم این انگیزه را داشته باشند که بتوانند روی آنها سرمایه*گذاری کنند. ما کم کم فضا را برای بازیگرهای جدید خالی مي*کنیم و این فرصت را در اختیارشان قرار مي*دهیم که بیایند و خودشان را نشان دهند.
    خودمن تصمیم گرفته*ام کنار بروم تا تهیه کنندگان به این فکر نکنند که امین حیایی هست و فیلم هم مي*فروشد. بدانند استعدادهای زیادی پشت در هستند که باید از آنها استفاده شود. سرمایه خصوصی بودجه بادآوررده نیست که بخواهد روی هر کس سرمایه*گذاری کند. شاید روی فیلمنامه و کارگردان خوب بشود سرمایه*گذاری کرد اما روی بازیگر واقعا ریسک است.
    پس بازیگر از کجا پیدا کنیم؟
    بهترین راه برای بازیگر شدن رفتن به کلاس*هاي بازیگری است. قطعا هر کسی که به این رشته علاقه دارد، اگر استعدادش را هم داشته باشد سریع جذب مي*شود. در غیر این صورت نقش فروشی شاید بتواند او را برای مدتی نگه دارد. ما بازیگران خیلی خوبی داریم که از کلاس بازیگری به اینجا رسیده*اند و در زمان کوتاه موفق هم شده*اند.
    حامد بهداد یکی از آنها است. من دوره آموزشی ندیدم اما بیش از بیست سال است که دارم کار مي*کنم. شاید من هم اگر کلاس آموزشی مي*رفتم، خیلی زودتر به جایی که الان در آن ایستاده*ام، مي*رسیدم و مسیرم کوتاه*تر مي*شد.
    چرا ستاره*ها دیگر جواب گوی گیشه نیستند؟
    کلا اوضاع دنیا به هم ریخته است. ما هم داریم دست و پا مي*زنیم. مردم در این لحظات آخر دنیا خوش و شاد باشند! یعنی همه چی بهم ریخته است. دنیا که بهم ریخته باشد، دیگر سینما فبها... همه جای دنیا همین است. تازه بدتر از این هم هست. ما در مملکتمان خانوادگی زندگی مي*کنیم. مي*گویند در ایران هیچ کس گشنه نمي*ماند؛ چون همه هوای هم را دارند؛ اما آن سر دنیا از این خبرها نیست.
    یکی باش برای یک نفر، نه تصویری مبهم در خاطره ها....
    1,299
    کوچولو رسمی

کوچولوووووو فعال

نکته*ای که در مورد کیتی پری نمی*دانستید**!! (+عکس)

هر زنی عاشق داشتن چنین صحنه ای برای خود است، کتی نیز مستثناء نیست. همسر او راسل، در صحنه ای مشابه در سال 2009، از او خواستگاری کرد.....

ممکن است کیتی پری را دوست داشته باشید به خاطر آهنگ هایش، نوع لباس پوشیدنش، یا حالت راه رفتنش. اگر یکی از طرفداران واقعی او هستید، شاید دوست داشته باشید در موردش بیشتر بدانید. پس این مقاله را بخوانید.

1) پدر و مادری روحانی مسیحی، او را تربیت کرده و پرورش دادند
    بسیار شگفت آور و تعجب برانگیز است که کیتی پری چگونه چنین مدل و احساس منحصر به فردی را در موسیقی برای خودش ایجاد نموده است. شاید این امر به دلیل آن باشد که او دور از پدر و مادر خویش و با گوش دادن به موسیقی انجیلی رشد کرده و بزرگ شده است؛ علیرغم این حقیقت که او خوانندگی را با خواندن در موسیقی کلیسایی آغاز نمود. او به خلق موسیقی که افراد دیگر را تکان می*داد پایان داد، بدون آنکه کوچکترین اشاره ای به موعظه پذیر بودن آهنگ های خود داشته باشد. او هفت سال را با شکست در کسب موفقیت با نام خود در چنین آهنگ هایی سپری نمود.

2) همسرش را اولیّن بار در یک نمایش کامیو (نمایشی که در آن فردی مشهور، نقش خود را بازی می*کند) ملاقات کرد

مکان های زیادی وجود داشت که کیتی می*توانست در آنها همسر آینده اش را ملاقات کند، امّا در یک نمایش کامیو با فیلم 2009 راسل برند، این اتفاق رخ داد؛ فیلمی *با عنوان او را به یونان ببر. چه چیزی سبب شد تا این مرد، با این خوش شانسی روبه رو شود؟ جدا از نزدیک بودن با این نماد پاپ، نقشهای این دو در این فیلم، آنها را برای یکدیگر جذّاب ساخت. کتی ادّعا نمود که او احساس فوق العاده ای داشت، هنگامی*که چون حیوانی دست آموز، جست و خیز کنان از پله ها پایین می*آمد و در چنین حالتی فیلم برداری انجام شد. آیا می*توانید مشت زن (Thumper) را تصوّر کنید، خرگوشی که تلو تلو خوران از بمبئی می*آمد؟

3) به جای نام نامزد خویش، بخشی از یکی از ترانه هایش را داخل حلقه نامزدی اش حک نمو
    د
    همواره این طور معمول است که داخل حلقه نامزدی، نام فرد دیگری حک شود. با این وجود، در مورد کیتی پری قضیه متفاوت است. او تصمیم گرفت تا بخشی از یک ترانه را در داخل حلقه حک نماید و احساس خود را به همسرش به روشی متفاوت نشان دهد. در حالیکه عدّه کمی* از متن این ترانه آگاه اند، امّا همه می*دانند که عنوان آهنگ "آیا تو همان شخصی هستی که من منتظرش بودم" است و توسط خواننده استرالیایی، نیک کِیو خوانده شده است. در اینجا بخش هایی را که حک شده است آورده ایم؛ شاید تعجب کنید که این همه خط چطور در داخل یک حلقه حک شده اند!!!
    احساس کرده بودم که دختر تو می*آیی، همان طور که به من نزدیک می*شدی،
    می*دانستم که مرا پیدا می*کنی، زیرا مدّت ها بود که در اینجا آرزویت می*کردم،
    آیا این سرنوشت من است؟ این گونه پدیدار خواهی شد؟
    خود را در پالتویی پوشانده، با اشک هایی در چشم؟
    پالتویت را در آور و آن را بر روی زمین بیانداز،
    آیا تو همان شخصی هستی که من منتظرش بودم؟

4) برخی از او رویگردان شده اند

اگر واقعا فردی وجود داشته باشد که از ارتباط با کیتی پری واقعا احساس پشیمانی نماید، کسی نیست جزء کمپانی کلمبیا ریکوردز. آیا می*دانید که کیتی پری در سال 2004 با این کمپانی قراردادی را امضاء نمود، امّا پس از یکسال این ارتباط قطع شد؟ دلیل این رویگردانی از او چه بود؟ ایده های دو طرف در رابطه با خوانندگی کیتی پری بسیار با یکدیگر متفاوت بود و تا حدّی متعارض گونه. امّا به تازگی این طور به نظر می*رسد که این کمپانی از اینکه نسبت به استعدادهای کیتی تردید کرده بود، بسیار متاسف است.

5) دوره نامزدی کوتاه مدّت

منظره ای زیبا را تصور کنید که در آن، دو عاشق در بالای یک فیل نشسته اند و صحنه آتش بازی را در هند در سال جدید مشاهده می*کنند. هر زنی عاشق داشتن چنین صحنه ای برای خود است، کتی نیز مستثناء نیست. همسر او راسل، در صحنه ای مشابه در سال 2009، از او خواستگاری کرد. در این خواستگاری او از روی فیل سقوط کرد و به طوری متفاوت پیشنهاد خود را مطرح کرد. او بسیار هوشمندانه در چنین صحنه ای گرفتار شد.

6) گربه او وبلاگ شخصی خودش را دارد

شریک کیتی در جنایت، کیتی پوری است، که وبلاگ شخصی خودش را دارد و این وبلاگ بسیار مورد توجّه کودکان و نوجوانان قرار دارد. این گربه حتّی نامزد دریافت جایزه بهترین حیوان خانگی یک فرد مشهور از سوی نوجوانان در سال 2009 شد.

7) نظرات شخصی اش درباره دیگران، واقعا برایش گران تمام شده است
    هنگامی* که کیتی پری خود را مدل لاغرتر لیلی آلن و مدل چاق تر ایمی *واینهاوس توصیف نمود، لیلی آلن او را واقعا متهم نمود و کتی را تهدید کرده که شماره همراه شخصی اش را افشا خواهد کرد.

8) او برای در معرض دید قرار گرفتن کار می*کند و می*خواند

یکی از بهترین چیزهایی را که می*توان به طرز تفکر کیتی پری نسبت داد، خوش بینی اوست. این خواننده حتّی قبل از برگزاری تور رویایی خود در کالیفرنیا، در چندین صحنه و با خوانندگان دیگر به اجرا پرداخت. اگر این اجراها عطش او را نمی*خواباند، در چند موزیک ویدئو نیز حضور می*یافت و خود را نشان می*داد. ممکن است این کارها او را خسته و ناامید کند، امّا او به خوبی از پس چنین کارهایی بر می*آید.

9) این تاثیرات موسیقی بود که او را خلق کرد

اگر فکر می*کنید که کیتی پری برای خودش هم کمی* عجیب است، صبر کنید تا آگاه شوید که منبع الهام او برای ظاهر، رفتار، شخصیت و البتّه، موسیقی، چه کسی بوده است. ما آلانیس موریسِت را به خاطر آلبوم مشهورش (Jagged Little Pill) می*شناسیم و اینکه چگونه این آلبوم میلیون ها نفر را تحت تاثیر خودش قرار داد، و این به خاطر رویکرد خاص او به موسیقی بود. امّا در رابطه با دیگر خواننده های زن راک چطور؟ درباره سیندی لوپر، پَت بناتار، جوان جِت، و شرلی منسون؟ جدا از نام های این افراد در رابطه با ترانه و موسیقی، آنها همچنین احساس یک خواننده راک را وارد ترانه ها و صدایشان کرده اند. اگر فکر می*کنید که همه تاثیرگذاران دختر بوده اند، باید از فردی مرکوری نام ببریم که تاثیری کامل را بر حرفه کاری کیتی پری، بر جای گذاشت. در مورد یک ترکیب دیوانه کننده صحبت کنید! آیا اشاره کردیم که کوئین نیز الهام بخش دیگری بوده است؟

10) نام قانونی او بسیار شبیه به نام کیت هیوستون است
    هنگامی*که او متولّد شد، نام قانونی کاترین هیوستون را برایش انتخاب کردند. با انتخاب نام خودمانی کیتی، نام او بسیار شبیه نام کیت هیوستون شد، که ممکن است نزد دیگران بسیار عجیب و گیج کننده باشد. با این همه، آنها را نمی*توان مثل دو خواهر با یکدیگر اشتباه گرفت؛ زیرا هر یک کاملا متفاوت از دیگری می*باشد.

زندگی شاید همین باشد ....
    417
    کوچولو رسمی
    کوچولو تازه فعال

جایزه بهترین فیلم جشنواره مسکو به اثری از انگلستان رسید

نخستین فیلم بلند سینمایی تینگه کریشنان به نام «سنگ دل ها» توانست جایزه «سنت جورج طلایی» سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مسکو را به خود اختصاص دهد.

به گزارش سینما پرس، همزمان با پایان یافتن سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مسکو در شب گذشته؛ ۱۰ تیر (۳۰ ژوئن ۲۰۱۲) تابستان سال جاری، فیلم سینمایی «سنگ دل ها» (Junkhearts) به کارگردانی تینگه کریشنان از انگلستان توانست جایزه «سنت جورج طلایی» بهترین فیلم این جشنواره روسی را به خود اختصاص دهد.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، «سنگ دل ها» که نخستین فیلم بلند سینمایی کریشنان به حساب می آید، داستان شخصی به نام «فرانک» را به تصویر می کشد که به تنهایی زندگی می کند و به دلیل گذراندن گذشته ای سخت در دوران سربازی از بیماری افسردگی رنج می برد.

همچنین ادی مارشان که در فیلم سینمایی «سنگ دل ها» در نقش شخصی به نام «فرانک» بازی کرده است نیز موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مسکو شد.

جایزه ویژه هیات داوران (سنت جورج نقره ای) این دوره از جشنواره فیلم مسکو نیز به فیلم سینمایی «تاریخ انقضا» (Expiration Date) به کارگردانی کنیا مارکز از مکزیک اهدا شد.

«تاریخ انقضا» داستان زنی را روایت می کند که در شهر گادالاجارا به دنیال گمشده اش می گردد.

آندره پروشکین روسی نیز برای ساخت فیلم سینمایی «ایل» (The Horde) توانست جایزه بهترین کارگردان سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مسکو را به خانه ببرد.

داستان «ایل» در قرن چهاردهم میلادی رخ می دهد و این فیلم سینمایی هجوم ایل و تبار مغول ها و تاتارها در روسیه را به تصویر می کشد.

روزا خایرولینا نیز برای بازی در فیلم سینمایی «ایل» جایزه بهترین بازیگر زن سی و چهارمین دوره این جشنواره روسی را دریافت کرد.

جایزه بهترین فیلم بخش «پرسپکتیو» این دوره از جشنواره فیلم مسکو نیز به فیلم سینمایی «اوراقچی» (The Wreckers) به کارگردانی دی. آر. هوود از بریتانیا اهدا شد و «در جستوجوی شوگرمن» (Searching for Sugerman) به کارگردانی مالیک بنجلول از سوئد نیز موفق به دریافت جایزه بهترین مستند سی و چهارمین دوره این جشنواره روسی شد.

«پروژه تفکیک ذهن» (The Centrifuge Brain Project) ساخته تیل نواک از آلمان نیز جایزه بهترین فیلم کوتاه این دوره از جشنواره فیلم مسکو را از آن خود کرد.

جایزه افتخاری «استانیسلاوسکی» این جشنواره روسی که هر ساله به یک بازیگر اهدا می شود نیز در سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم مسکو به کاترین دونوو؛ بازیگر فرانسوی اهدا شد.

فیلم های سینمایی «رقصنده در تاریکی» (Dancer in the Dark)، «پوتیچ» (Potiche) و «هشت زن» (۸ Woman) تریستانا و ویردیانا از جمله آثار مطرح و برجسته ای هستند که پیش از این دونوو در آن ها ایفای نقش کرده است.

مسئولان برگزارکننده سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مسکو، در مراسم افتتاحیه این جشنواره روسی با اهدای جایزه ای ویژه به تیم برتون، از این تهیه کننده، کارگردان و نویسنده صاحب نام سینمای جهان قدردانی کردند.

فیلم های سینمایی «آلیس در سرزمین عجایب» (Alice in Wonderland)، «سویینی تاد» (Sweeney Todd)، «ماهی بزرگ» (Big Fish)، «اد وود» (Ed Wood) و «ادوارد دست قیچی» (Edward Scissorhands) از جمله آثار مطرح و برجسته ای هستند که تیم برتون پیش از این ساخت آن ها را برعهده داشته است.

همچنین فیلم سینمایی «روییدن در باد» به کارگردانی رهبر قنبری از ایران نیز در بخش مسابقه اصلی سی و چهارمین جشنوار بین المللی فیلم مسکو حضور داشت.

گوهر خیراندیش، امید زندگانی، حسین عابدینی، ذبیح افشار، یلدا قشقایی، کاظم هاشم زاده، ژیلا شاهی، محمدرضا خدایی، بهروز اله وردی و قاسم سید سیاح در «روییدن در باد» ایفای نقش کرده اند و این فیلم سینمایی روایتگر داستان نوجوانی است به نام اصلان که در مسیر کوچ به همراه خانواده اش با موانعی مواجه می شوند.

هکتور بابنکو؛ کارگردان برزیلی/ سرگی لوبان؛ کارگردان روسی/ آدریانا چیستا دی پالما؛ تهیه کننده ایتالیایی/ خاویر گاردف؛ کارگردانی بلغاری و ژان مارک بار؛ کارگردان و بازیگر فرانسوی نیز اعضای هیات داوران بخش مسابقه اصلی این دوره از جشنواره بین المللی فیلم مسکو را تشکیل می دادند.

سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مسکو که از تاریخ ۲۱ ژوئن (یکم تیر) تابستان سال جاری با نمایش فیلم سینمایی «داخلس» (Dukhless) به کارگردانی رومن پریگونوف آغاز شده بود، روز ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) با اکران فیلم سینمایی «دوست داشته شده» (Beloved) به کارگردانی کریستوف اونور به پایان رسید.

یکی باش برای یک نفر، نه تصویری مبهم در خاطره ها....
    1,299
    کوچولو رسمی

کوچولوووووو فعال

منصوره حسینی به قطعه هنرمندان بدرقه شد

پیكر «منصوره حسینی» - نقاش پیشكسوت - به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) بدرقه شد.
    به گزارش خبرنگار بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مراسم تشییع پیكر زنده*یاد منصور حسینی - نقاش نوگرای ایرانی - 13 تیرماه ـ با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران هنری از تالار وحدت برگزار شد.
    در این مراسم، عباس عظیمی - مشاور اجرایی امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - با تسلیت درگذشت این هنرمند نوگرا عنوان كرد: قرار بود در این مراسم آقای شاه*آبادی ،معاون امور هنری حضور پیدا كنند كه به دلیل جلسه ایشان در مجلس شورای اسلامی بنده به جایشان حضور پیدا كردم.
    او با تقدیر از حاضران و با اشاره به حضور معاونان پیشین امور هنری ـ مرتضی كاظمی، ایمانی*خوشخو ـ در این مراسم، این ضایعه بزرگ را به جامعه هنرمندان تسلیت گفت.
    عظیمی همچنین به راه*اندازی موسسه پیشكسوتان هنرمند اشاره كرد و افزود: به زودی این مجموعه راه*اندازی خواهد شد تا شاهد ارائه خدمات مختلفی به هنرمندان پیشكسوت باشیم.
    همچنین سیدحسن صدرالدین حاج سید جوادی - رئیس پژوهشكده هنر و مدرس دانشگاه - در بخش دیگری از این مراسم یادآور شد:* از سال 1350 كه در دانشكده هنرهای تزئینی حضور داشتم، نام پرآوازه زنده*یاد حسینی را شنیدم و در جریان كارهای ایشان بوده و هستم.
    او منصوره حسینی را یكی از پیشگامان هنر نوگرای ایران معرفی كرد و افزود: امپرسیونیسم نو با نام ایشان بلند آوازه شده و به اسم آثار جاودانه ایشان رقم خورده و ماندگار شده است.
    به گفته سید جوادی، این هنرمند نوگرا سال*ها به عنوان عضو پیوسته فرهنگستان هنر فعالیت داشت و یكی از بزرگترین فارغ التحصیلان دانشكده* هنرهای زیبا محسوب می*شود.
    او اضافه كرد: دانشكده هنرهای زیبا در تمام این سال*ها هنرمندان بسیار بزرگی را تحویل جامعه هنری داده است و به عنوان یك معلم كوچك از تلاش تمام استادانی كه چنین هنرمندانی را تربیت كرده*اند قدردانی می*كنم، زیرا امروز و در این روزگار پرتنش ،نام ایران با حضور آنها جاودانه شده است.
    این مدرس دانشگاه در پایان گفت: منصوره حسینی نقش تعیین كننده**ای در تاریخ نقاشی ما دارد و در كتابی كه از زندگی ایشان در فرهنگستان هنر به چاپ رسیده نیز به این جایگاه اشاره شده است. ما نیز امروز در این جمع دور هم گرد آمده*ایم تا یادش را گرامی بداریم.
    حسین محجوبی - هنرمند نقاش - نیز در بخش پایانی این مراسم عنوان كرد: متاسفم كه یكی از بزرگترین هنرمندان زن را كه به شخصه بیش از نیم قرن ایشان را می*شناختم از دست دادیم.
    او اضافه كرد: منصوره حسینی هنرمندی تلاش گر در عرصه نقاشی* و مجسمه سازی بود و زندگی پرباری را پشت سر گذاشت و ضایعه درگذشت او را به تمام حاضران و هنرمندان تسلیت می*گویم.
    در این مراسم چهره*هایی همچون حسین محجوبی،* رضا بانگیز،* مهندس مرتضی كاظمی،* لیلی گلستان*، مژگان والی*پور*،* غلامحسین نامی*، علی ناصری ، سیدعلیرضاحسینی و جمعی از مدیران فرهنگستان هنر، بنیاد فرهنگی هنری رودكی و دفتر هنرهای تجسمی و ... حضور داشتند.
    به گزارش ایسنا*، امروز - 13 تیر ماه - مجلس یادبود زنده یاد حسینی نیز از ساعت 16:30 تا 18 در مسجد جامع شهرك غرب برگزار خواهد شد.
    پیکر بی*جان منصوره حسینی ،* روز 5 *شنبه هشتم تیرماه، 15 روز پس از درگذشتش در خانه شخصی*اش پیدا شد و بلافاصله به پزشکی قانونی در کهریزک منتقل شد.
    این هنرمند 86 ساله متولد 1305 و دانش آموخته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای تهران و آکادمی*هنرهای زیبای رم بود.

زندگی شاید همین باشد ....
    18,630
    مدیر طنز و فال و سرگرمی

کادر مدیریتی

محمد فراهاني شنبه تشييع مي*شود

نفس*هاي بازمانده*ي نقاشي قهوه*خانه*يي به پايان رسيد

محمد فراهاني، يكي از آخرين بازماندگان نقاشي قهوه*خانه**يي، درگذشت.

به گزارش خبرنگار بخش هنرهاي تجسمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، محمد فراهاني كه از پنجم تيرماه به دليل ناراحتي*هاي شكمي و دردهاي معده و روده به بيمارستان بقيه*الله منتقل شده بود، شب گذشته بعد از عمل جراحي به كما رفت و تا ساعاتي پيش نيز در بخش سي* سي* يو بستري بود.

اين هنرمند پيشكسوت ساعتي پيش چشم از جهان فروبست.
    اين در حالي است كه طبق هماهنگي*هاي انجام*شده، پيكر او صبح شنبه 17 تيرماه ساعت 9 صبح از مقابل تالار وحدت تشييع خواهد شد.

خـُـوش و فـارغ ز خُـرافـاٺ ِ پریشـان، مـَن و تــو :)

+

صفحه 131 از 179 نخست ... 3181111121126127128129130131132133134135136141151 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1,951 به 1,965 از 2673

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)