ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 178 نخست 1234567122252102 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 2663
    Hidd3n
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فعال
    34
    32

مصاحبه جدید و بسیار شنیدنی مجله همشهری با کاندیدای بهترین آلبوم سال ( من هنوز ... ) . ماهان بهرام خان ...

كم تر از 2 ماه است كه آلبوم «من هنوز...» ماهان بهرام خان به بازار موسيقي آمده، حالا اين كه هيچ يك از مطبوعات، درست و درمان به آن نپرداخته اند، لابد به اين خاطر است كه خيلي مي خواهند جزو «اولين ها» باشند و اسم نا آشناي بهرام خان خيلي براي كسب اين رتبه به كارشان نيامده (يكي از رفقا مي گويد كه با چشم هاي خودش ديده روي شيشه مغازه اي نوشته اند؛ «آلبوم جديد «ماهان» و «بهرام خان» موجود است»!)،آن ها در هياهوي «اولين» شدن ها حتي به نام تحريك كننده گروه«0111»، كه گوشه هاي روي جلد اين آلبوم به خوبي ديده مي شود هم توجهي نكردند كه دست كم «از آن لحاظ» (اين كه يك غير مجاز، حالا مجاز شده) به آن بپردازند. اما از ما مي شنويد توي اين آلبوم ديگر نه ماهان بهرام خان «0111» است و نه «من هنوز...» يك آلبوم پاپ- رپ. ماهان سربزير (و اهل بابل) حالا از رفقاي رپ خوانش جدا شده و توي اين كار جديد به يك سبك شسته و رفته پاپ- آر اند بي (R&B)، نزديك شده است. جالب اين كه با مقايسه چند قطعه زيرزميني گروه «0111» و اين آلبوم تازه، مي شود فورا به اين نتيجه رسيد كه كار تنظيم و آهنگ سازي ماهان، نسبت به آن موقع حسابي پخته تر شده و سبك مورد علاقه اش را يافته است. ماهان در ترانه «خاكستري» اين آلبوم تازه مي خواند؛ «ديدي اگه سياه بشي/ سپيدي خوب پيدا مي شه/ تو ام سياه، منم سپيد/ عشقا خاكستري مي شه...»، گويا او هم به سرعت متوجه شده كه توي اين فضاي موسيقي كه ديگر نمي شود به راحتي رپ خوب و سالم را از غير از آن جدا كرد، بايد راه حرفه ايش را كاملا جدا كند.

یک بیوگرافی کامل از خودت به ما بگو، چندین بیوگرافی مختلف از تو دیده ایم!
    ماهان بهرام خان هستم، متولد 1366، آبان ماه، دانشجوی مقطع کارشناسی مهندسی برق هستم.

کار موسیقی را از کی و چگونه شروع کردی؟
    اوایل سال 79. با پیانو هم شروع کردم. با استاد پیانو ام هم با تئوری موسیقی و هم تئوری پیانو آشنا شدم. بعد هم کم کم با بچه های گروه مان آشنا شدم. دوستی داشتم که من را با ابزار موسیقی و میکس آشنا کرد.

اول از همه می خواستیم نظرت را راجع به رپ های زیرزمینی بدانیم. فرض کنیم که اصلا سبك رپ مجاز بود، تو با کلیت آن با اين شيوه اي كه دارد ارائه مي شود موافقي؟
    يك چيزي را همين اول گفت و گو به تان بگويم كه اگر خود من مسئول اعطای مجوز به این کارها بودم ، هیچوقت به آنها مجوز نمیدادم ! تعریف من از رپ این است که یک سری حرفها را که نمی شود در سبك پاپ وارد كرد و خواند ، به راحتی می شود در سبك رپ آن ها را فریاد زد. اگر مثلا پاپ را به یک فهرست تشبيه كنيم، رپ توضیحات است. توي اين سبك زياد مجبور نیستی در قید و بند اوزان كردن كلام ها روي ملودي باشي و به همين خاطر راحت تر و بهتر می توانی حرف هايت را بگويي. ما بخاطر همین رپ را وارد کارهای اوليه گروه مان-0111- کردیم . کاری با بقیه گروه ها ندارم ولی ما به رپ یک چنین نگاهی داشتیم و آن زمان که ما شروع به کار کرده بودیم ، هنوز این بلاها سر کلام رپ نیامده بود و تا این حد ذهنیت ها نسبت به آن خراب نشده بود.

علاوه بر دشنام دادن ها و واژه های خارج از عرفی که در اين نوع رپ خواني به كار مي رود، در بسیاری مواقع از شعرهايي سخیف و بی ارزش هم استفاده مي شود که البته این روزها حتی به موسیقی پاپ هم سرایت کرده.
    به نظر من ، مخاطب و شنونده است که به هرحال طبق سلیقه ای که دارد ، موسیقی مود علاقه اش را انتخاب مي كند. یک سری موسیقی ها را بعضی ها می خواهند که به زور به خورد مخاطب بدهند . یک سری افراد هم جسارت و گستاخي بیش از حد این قبیل آهنگ ها ، مورد پسندشان قرار می گیرد و همین باعث گسترش چنین موجی می شود که حالا خیلی سخت می شود جلويش را گرفت.

گاهي اوقات كار از گستاخي صرف مي گذرد و به پرده دري مي رسد! ذهنیت منفی ای که براي سبك رپ توي جامعه ما بوجود آمده باعث شد تصميم بگيري آلبومی کاملا پاپ ارائه دهي؟
    من به هیچ وجه دلم نمیخواست که فعاليت هاي موسيقايي ام مدام عقب بیفتد و اطمينان داشتم که مجوز گرفتن رپ با اين فرمي كه دارد ارائه مي شود امكان پذير نيست. نمی توانستم ریسک کنم و بازهم منتظر بمانم.

یعنی ایده آل ات اجراي رپ بوده و حالا به خاطر محيا نبودن شرايط، سليقه ات را تغيير داده اي؟
    وقتی همه کارهای آلبومم مثل کلام، آهنگ و تنظیم و ... را خودم انجام می دادم و بعد از این همه تلاش و سختی كشيدن ها، آن هم با اين امکانات محدود، همه بر می گشتند و با لحن نيشداري به ام می گفتند؛ «تو خواننده رپي» خیلی به ام بر می خورد . من از درجا زدن متنفرم و می خواستم در عرصه موسيقي حرفه ای تر بشوم تا نوع دیدگاه ها را نسبت به خودم و کارهایم تغییر بدهم.

يعني حرفه ای شدن و ورود به دنیای رسمی را ترجیح دادی به اینکه مثلا سبک مورد علاقه ات را ادامه بدهي و بخش رپ اش را از كارت حذف كردي.
    من سبك رپ را دوست داشته و دارم . وقتی آلبوم را به کمپانی آوای نکیسا و آقای علمشاهی ارائه دادیم ، 4 قطعه از آلبوم ، پاپ-رپ بود ، ولی ایشان با این همه تجربه وقتی می گویند که فعلا امکان ارائه چنین قطعه هايي نيست خب ما چاره دیگری نداشتیم . البته این به هیچ وجه به این معني نیست که کلیت آلبوم به دلم ننشسته . من واقعا این آلبوم را دوست دارم و خیلی هم به موفقیت اش اطمینان دارم. اما خب، بدون رپ!

کمی به عقب برگردیم.اولین کارهای گروه 0111 که مخلوطي از پاپ و رپ بود، کجا و به چه صورت ضبط و منتشر شد ؟
    ما در مجموع 7 قطعه پاپ-رپ داشتیم که 3 تا از اولین کارهای مان را آقای آریا آرام نژاد برای مان در همان بابل ضبط کردند و من در همين آلبوم «من هنوز» هم از او تشکر کرده ام. اما بعد با بچه های گروه تصمیم گرفتیم که یک Home Studio جمع کنیم و آرام آرام شروع به کار کردیم و حتی تمام قطعات اين آلبوم جديد هم در همان استودیو ضبط و تنظیم شده و به هیچ وجه از استودیوهای تهران، کمک نگرفتیم.

اولین کارهایی را که احساس کردی خوب از آب درآمده، چه طوری عرضه کردی؟
    چون آن موقع زیاد با مؤسسه های فرهنگی و هنری تهران آشنایی نداشتم،از طریق اینترنت و سایت های موسیقی که به هر حال در دنیای مجازی، اسم و رسم دار بودند، کارها را پخش کردیم و بعد از پخش موزیک ویدئوی مان- Loveless- از یکی از کانال های ماهواره ای، شناخته تر شدیم .

چطور با شرکت ارائه دهنده آلبومِ تازه و رسمی ات آشنا شدی؟
    بعد از ساخته شدن موزیک ویدئوی مان، از طریق کارگردان همان ویدئو که با یکی از برادران علم شاهی آشنا بود، با این مؤسسه آشنا شدیم. و به این خاطر که این شرکت از لحاظ اعتبار هم جایگاه ویژه ای در بین شرکت های مختلف دارد، دیگر شک نکردم که برای آینده کاری ام مناسب هستند.

بعضي از قطعه هاي آلبوم ات، در اولين مواجهه، شباهت زیادی در تنظم و میکس و مسترینگ ، به سبك کارهای سیروان خسروی دارد، با اين تفاوت كه سبك خواندنت آر اند بي (مثل سبك كريگ ديويد) است، قبول داري؟
    بهروز صفاریان و سیروان خسروی بهترین تنظیم کننده های موسیقی در ایران هستند و خیلی ها همین سوال شما را در مورد تراک 1 از من پرسیده اند و معتقد بودند شبیه یکی از کارهای سیروان شده . ولی من به هیچ وجه تقلید نکرده ام و فقط سعی کرده ام که با امکانات فوق العاده محدودم ، موسیقی ام را به موسیقی مدرن نزدیک کنم . من ملودی های شرقی را در آلبومم گنجانده ام ولی سعی کرده ام که حتما با یک تنظیم مدرن ، فضا را به روزتر و قوی تر کنم. البته ناگفته نماند كه نرم افزارها و سمپل هايي كه الان براي ميكس در بازار ايران موجود است، جنس و نوع صداي شان شبيه به هم است.

قبول داري كه این تغییرات به نوعی ناخواسته، باعث شده که کارهای بهتر و قوی تري از تو بشنويم؟ با اين شرايط تا ايده آل ذهني ات چقدر فاصله داري؟
    همیشه به این فکر می کنم که اگر سبك رپ من هم مجوز می گرفت ، تا چه سنی قرار بود که رپ-پاپ را ادامه بدهم ؟ الگوی من توي اجرا، كريگ ديويد است. شما ببینید، جدیدااز لحاظ ظاهری و موسیقايي چقدر تغییر کرده، به قول معروف سر و سنگين تر شده، در هر سن و سالي كه هر کاری نمی شود کرد. من قرار است که در دنیای موسیقی بمانم. اگر هم قرار بود که سبك رپ ام مورد تأييد قرار بگيرد، فوق اش يكي دو آلبوم دیگر می توانستم در این سبک کار کنم، اما در کنسرت هايم مثلا به مشکل بر می خوردم، اجراي زنده رپ،اصلا با فرهنگ ايران امروز جور در نمي آيد.

توي قطعه « روشن و تاريك» در اين آلبوم تازه ات، نواي اصيل وايراني سه تار را با موسيقي ات تلفيق كرده اي، اين استفاده از تم هاي شرقي و حتي به نوعي موسيقي آييني و مذهبي در كارهاي قبلي ات هم احساس مي شد، اصراري داري به تلفيق نواي شرقي و سنتي در ترانه هايت؟
    مردم ایران همیشه تحریرهای شرقی و كاملا ایرانی را به نوع هاي ديگر ترجيح مي دهند. بيش تر ایرانی هايي که علاقه مند به موسیقی با كلام غيرفارسي هستند، بيش تر به موسیقی عربی و ترکي گرایش دارند، به اين خاطر كه شرقی تر است و به خلق وخوی ایرانی نزدیک تر. من ملودی های شرقی را با تنظیمی مدرن در آلبوم به كار برده ام و بی نهایت از این کارم راضی ام. مثلا در یک جاي ملودی ها که تقریبا تم اش راک است به جای سازی به اسم بانجو ( كه ذاتا غربي و متعلق به سبك كانتري است) از سه تار ايراني استفاده کرده ام که این کار حسابی هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفته، چون ایرانی تر شده و فضا كاملا ملموس براي ايراني ها از آب درآمده است.

اين اواخر، هر از گاهي قطعه هايي که كمي حال و هواي سبك رپ در آن بوده از رسانه ملي پخش شده و بعضي موقع ها هم تك و توك ترانه هايي توي بازار موسیقی دیده شده است. نظرت درباره اين تك مضراب هاي ناگهاني و غافل گير كننده مجاز و رسمي چيست؟ با آن ها موافقي؟
    همان طور که گفتم شاخصه رپ خاصیت اعتراضی و فریاد گونهء آن است. چند وقت پیش در برنامهء کودک تلویزیون چند عروسک دیدم که با حركات موزون سر و دست که مخصوص رپ خوان های بزرگ جهان است با یک ملودی شاد در حال اجرای سبك رپ هستند! بچه ها هم می خندیدند. بی انصافی نیست؟ چه طور است كه سبك رپ براي خنده و تفريح هيچ عيب و ايرادي ندارد كه پخش بشود يا بهتر بگوييم، به مسخره گرفته شود يا مثلا رضا عطاران ترانه خوب عنوان بندي «خانه به دوش» که نمونه خوب و موفق پاپ-رپ است را ارائه می کند، اما بعد در کمال تعجب می بینیم که برنامه مثلا «شوک» هم ساخته می شود! وما گیج و منگ این وسط می مانیم که بالاخره نگاه ما و جامعه نسبت به سبك رپ چيست و اصلا چه گونه بايد باشد؟

سبك رپ در تعاریف جهانی، به هرحال فراتر از آن چیزی است که الان توي ایران رواج پيدا كرده. این نوع رپ فارسی چقدر به ایده آل جهانی آن نزديك است؟
    اگر نظر شخصي من را بخواهید فقط کارهای ياس و 0111 در حد و اندازه های رپ مدرن ظاهر شده اند، نه اين كه چون زماني با آن گروه بوده ام، به اين خاطر كه آن موقعي كه ما رپ اجرا مي كرديم هنوز انقدر توي آن فحاشي رواج نداشت و هنوز بدنام نشده بود.

رپ در ایران راهش را گم كرده، چه حرفی در این زمینه داری؟ و چه پيشنهادي براي رفع سؤتفاهم هايي كه براي جامعه در اين زمينه بوجود آمده داري؟
    رپ موسیقی ارزانی است، اگرچه سبك پاپ هم موسیقی ارزانی شده است و گواه این ادعايم کلیپ های فراوان و چيپي است كه داريم مي بينيم. اما مشکلی که این وسط وجود دارد اين است که اجراي گونه رپ توي ايران، برای يك رده سني خاصی جذابیت پیدا کرده و طبيعتا به دغدغه های همان سن می پردازد. حالا شما به این فکر کنید که دغدغه یک نوجوان 17-16 ساله امروزي چه چيزهايي مي تواند باشد؟ همین دلایل به ظاهر کوچک به نظرم جواب سؤال شماست.

دید خانواده و دور و بري ها، نسبت به آن موقعي که کار گروهي تان زیرزمینی ارائه می شد تا الان چه تفاوت هايي كرده است؟
    یکی از افتخاراتم اين است که خانواده ای دارم که همواره و در هر شرايطي حمایت ام مي كنند، در ایران كم تر خانواده ای پیدا مي شود كه بگذارند فرزندشان که مهندسی برق خوانده وارد دنیای موسیقی بشود. پدر من این اجازه را به ام داد و جوابش را هم گرفت. پدر و مادرم متوجه شده اند که توليد يك آلبوم، آن هم با امكاناتي اينچنين كم، دليلي جز عشق و علاقه من نسبت به موضوع نمي تواند داشته باشد.

خودت فکر می کنی قوی ترین ترک های آلبوم ات کدام هاست؟
    من یک نظرسنجی روی سایت ام گذاشتم و چیزی حدود 58 درصد مخاطبانم به ترک 2 - «اشتباه» - رأی دادند. بعد هم ترک 7 - «موریانه خورده» - بود که بیش تر مورد قبول واقع شد. اما چیزی که برای من عجیب بود این است که من دیروز با یک مجله تخصصی موسیقی مصاحبه داشتم و آنها گفتند که ترک 1 و 5 خیلی خوب از آب درآمده! منظورم این است که انگار آلبوم تک ترکی نشده که فقط یک یا دو قطعه خوب و قوی داشته باشد.

برنامه کنسرت هم داری؟
    کنسرت کیش تقریبا قطعی شده. دنبال این هستیم که یک کنسرت مشترک هم با بهنام علمشاهی دوست و رفیق عزیز و هنرمندم اجرا کنیم که اگر خدا بخواهد منتظر مجوزش هستیم.
    بهترین چیز رسیدن به نگاهی ست که از حادثه عشق تر است!
    setare_soheil
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    2,330
    903

[SIZE=3:57c5fa930c]بيست*وچهارمين جشنواره بين*المللي موسيقي فجر از (سه*شنبه 19 آذر ماه) همزمان با عيد قربان به مدت يك هفته با اجراي 20 گروه مختلف در 7 تالار تهران آغاز به كار كرد.

اين تصاوير مربوط به اجراي "محسن يگانه" خواننده موسيقي پاپ در تالار بزرگ كشور است.
    [/SIZE]

برای بهتر زندگی کردن باید بهتر دید ...!!!

setare_soheil
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    2,330
    903

[SIZE=3:31baa42f68]"فصل تازه" خواجه اميري در موسيقي[/SIZE]

[SIZE=3:31baa42f68]
    جام جم آنلاين: "احسان خواجه اميري" خواننده نسل جوان با اجراي 7 قطعه تازه از آلبوم جديدش به نام "فصل تازه"، در بيست و چهارمين دوره جشنواره موسيقي فجر حضور مي يابد. اين جشنواره از روز سه شنبه (پس فردا) نوزدهم آذرماه به مدت يك هفته در تهران برگزار مي شود.

به گزارش روز يكشنبه روابط عمومي بيست و چهارمين جشنواره موسيقي فجر، خواجه اميري گفت: "فصل تازه" بزودي روانه بازار خواهد شد و بيشتر قطعات اجرايي در جشنواره نيز برگرفته از همين آلبوم است.

وي، با بيان اينکه تلاش کردم در آلبوم جديد کارها تکراري نباشد، افزود: 10 قطعه آهنگ هاي اين آلبوم در هيچ سريال يا فيلمي پخش نشده و تمام کارها جديد است.

يك حركت جديد

وي حضور خوانندگاني مثل حميد حامي، محسن يگانه و رضا صادقي در جشنواره موسيقي فجر را يک حرکت جديد و تازه از سوي مسوولان دانست و ابراز اميدواري كرد اجراها و برنامه هاي جشنواره طبق پيش بيني دست اندرکاران خوب پيش برود.

خواجه اميري گفت: اجراي خوب و بد در جشنواره تاثير مستقيم و بسزايي در موسيقي پاپ خواهد داشت و از همه مهمتر اينکه مردم به عنوان قاضي بايد از اين اجراها راضي باشند.

خواننده نسل جوان تاکيد کرد: موسيقي پاپ متعلق به گروه سني خاصي نيست و اينکه پاپ را تنها متعلق به جوانان بدانيم تفکري اشتباه است.

به گفته وي، حضور پيشکسوتان مانند "محمد رضا لطفي" در اين جشنواره نشان مي دهد که گروه يا دسته بندي موسيقي پاپ بي شک به ضرر جامعه موسيقي خواهد بود.

خواجه اميري اظهار داشت: پيشکسوتان بايد همه جا حضور داشته باشند و اگر نباشند جاي سوال دارد.

[/SIZE]

setare_soheil
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    2,330
    903

[SIZE=3:fbb2bc49f2]و از "شيطان" از زبان تاجيك[/SIZE]

[SIZE=3:fbb2bc49f2]جام جم آنلاين: "امير تاجيك" خواننده موسيقي پاپ كه به زودي آلبوم جديد خود را با نام "شيطان" روانه بازار مي كند، گفت كه تزريق موسيقي پاپ مناسب به جامعه، سطح فکري مخاطبان را ارتقا مي دهد.

تاجيك به روابط عمومي بيست وچهارمين جشنواره بين المللي موسيقي فجر گفت: جامعه امروز نياز دارد که موسيقي خوب گوش بدهد و تزريق اين نوع موسيقي به مردم، سطح فکري مخاطبان را نسبت به اين موسيقي تغيير خواهد داد.

وي افزود: توجه به موسيقي پاپ و جوانان فعال در اين حوزه مي تواند تاثير بسزايي در رشد موسيقي کشورداشته باشد.

تاجيك با بيان اينکه جاي بسياري از بزرگان و خوانندگان مطرح موسيقي پاپ در جشنواره مذکور خالي است، گفت: اگر هيات داوران از ميان همين خوانندگان انتخاب مي شدند بي شک شاهد اتفاقات جديدي در اين عرصه مي شديم.

اين خواننده جوان پاپ افزود: موسيقي پاپ راه زيادي براي رشد و ترقي دارد و نبايد آن را تنها معطوف به برگزاري يک جشنواره در طول سال کنيم.

تاجيک تاکيد کرد: بايد پس از برگزاري جشنواره موسيقي فجر چندين جشنواره با هدف معرفي هنرمندان توانمند دراين عرصه برگزار کرد و استعدادهاي موجود در اين زمينه را کشف و پرورش داد.

اين خواننده نسل جوان، با اشاره به اينکه رها کردن جوانان شرکت کننده پس از جشنواره دستاوردي براي جامعه هنري نخواهد داشت، گفت: مرکزي به عنوان متولي اين امر به طور مداوم بايد برنامه ها و کارهاي خوانندگان جوان را به طور جدي دنبال کند.

به عقيده تاجيک، حضور خوانندگان قديمي در کنار خوانندگان جوان و مقايسه اين دو گروه توسط مردم و دست اندرکاران مي تواند حرکت جديدي در اين عرصه رقم بزند.

کاست "شيطان" تاجيك به گفته وي، با 11 قطعه و شعر و آهنگسازي و خوانندگي خود وي به زودي به بازار خواهد آمد.

بيست و چهارمين دوره جشنواره موسيقي فجر هم از روز سه شنبه (پس فردا) نوزدهم آذرماه به مدت يك هفته در تهران برگزار مي شود.
    [/SIZE]

admin
    "مدير كل سايت كوچولو"

مدیر کل (سعید)
    16,457
    20,472

[SIZE=3:99373e8819]جزئیات بیست*وچهارمین جشنواره*ی موسیقی فجر

مجموعه*ی اخبار بیست*وچهارمین جشنواره*ی بین*المللی موسیقی فجر شامل اخبار پیش*فروش بلیت*های جشنواره، بهای بلیت*ها، گروه*های فعال رقابتی موسیقی سنتی و اخبار ویژه*ی سی*امین سالگرد پیروزی انقلاب مردمی ایران. برای مطالعه*ی جزئیات، ادامه*ی مطلب را بخوانید...

زمان پیش*فروش بلیت*های جشنواره

پیش*فروش بلیت*های بیست*وچهارمین جشنواره*ی بین*المللی موسیقی فجر از روز شنبه دوم آذرماه در تالار وحدت آغاز می شود.
    بلیت*های پیش*فروش در تالار وحدت از ۷ تا ۱۲ هزار تومان قیمت*گذاری شده است و بهای بلیت برای استفاده از کنسرت*های فرهنگسرای نیاوران و فرهنگسرای هنر ۷ هزار تومان است، هم*چنین بهای بلیت در مجموعه فرهنگی انقلاب (برج آزادی) و سالن رودکی به*ترتیب ۶ و ۵ هزارتومان قیمت*گذاری شده است.

بهای بلیت*های برای دانشجویان و اعضای خانه*ی موسیقی

دانشجویان رشته*ی موسیقی برای خرید بلیت کنسرت*های جشنواره موسیقی فجر با ارائه*ی کارت دانشجویی ۵۰ درصد و دانشجویان سایر رشته*ها ۳۰ درصد تخفیف می*گیرند.

مدیر اجرایی بیست*وچهارمین جشنواره*ی موسیقی فجر، با اعلام این خبر در نشست رسانه*ای که صبح امروز با حضور کامبیز روشن*روان دبیرجشنواره، محمدحسین احمدی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد و احمد جعفری مدیر روابط عمومی جشنواره برگزار شد در خصوص مسائل اجرایی جشنواره توضیحاتی ارائه داد.

بابک رضایی گفت: «پیش*فروش بلیت*ها در روزهای دوم و سوم آذرماه مختص به دانشجویان است و از روز سوم پیش*فروش برای علاقه*مندان به موسیقی آغاز می*شود و همه*ی بلیت*های جشنواره در گیشه به فروش می*رسد و تنها بلیت*های تالار کشور به صورت اینترنتی عرضه خواهد شد.»

وی درخصوص کم*وکیف محل اجرای گروه*های موسیقی در تهران گفت: «تالار وحدت، سالن رودکی، خانه*ی هنرمندان، سالن اصلی تئاتر شهر، تالار کشور، فرهنگ*سرای هنر، مجموعه*ی فرهنگی انقلاب در برج آزادی و فرهنگ*سرای نیاوان از جمله مکان*هایی است که برای اجراهای گروههای مختلف در بخش*های موسیقی ردیف دستگاهی ایران، موسیقی کلاسیک، پاپ و بین*الملل درنظر گرفته شده است.

مدیرعامل انجمن موسیقی در ادامه افزود: «غیر از خانه هنرمندان که به برگزاری نشست*های تخصصی در عرصه موسیقی اختصاص دارد ۵ سالن رودکی، تالار وحدت، سالن اصلی تئاتر شهر، وزارت کشور و فرهنگسرای نیاوران در دوسانس ۱۷ و ۲۱ اجرای برنامه خواهند داشت و فرهنگ*سرای ارسباران و مجموعه انقلاب تنها یک سانس ساعت 18 برنامه اجرا می کنند.»

مدیراجرایی بیست*وچهارمین جشنواره*ی موسیقی فجر در ادامه خاطرنشان کرد: «برنامه*های ارکستر سمفونیک، ارکستر ملی و گروه*های شرکت*کننده در بخش بین*الملل جشنواره* در تالار وحدت اجرای برنامه خواهند داشت و در سالن رودکی کنسرت*های ارکسترال اجرا برنامه دارند؛ سالن اصلی تئاتر شهر میزبان موسیقی ردیف دستگاهی ایران خواهد بود و در تالار کشور هم بخش ویژه جشنواره که شامل برنامه*های مربوط به جشن سی*امین سال پیروزی انقلاب است برگزار می*شود، گروه*های موسیقی کلاسیک هم برنامه*های خود را در فرهنگسرای نیاوران اجرا می کنند، اجراهای کرال هم در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود و گروه*های حاضر در بخش رقابتی موسیقی پاپ هم در مجموعه فرهنگی انقلاب به اجرای برنامه می پردازند.

هنرمندان عضو در خانه موسیقی برای خرید بلیت کنسرت*های جشنواره موسیقی فجر با ارائه*ی کارت عضویت ۵۰ درصد تخفیف می*گیرند.

کامبیز روشن*روان با اعلام این خبر افزود: «هنرمندان عضو در خانه*ی موسیقی با ارائه کارت عضویت این نهاد صنفی از بلیت نیم*بها برای استفاده از کنسرت*های بیست وچهارمین جشنواره موسیقی فجر در دو بخش جنبی و رقابتی در ۸ سالن بهره می*برند.»

موسیقی سنتی باید مبتنی بر ردیف دستگاهی ایران باشد

کامبیز روشن روان گفت: «شرط لازم برای حضور گروه*های موسیقی سنتی در دو بخش رقابتی و جنبی بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اجرای آثاری مبتنی بر موسیقی ردیف دستگاهی ایران است.»

کامبیز روشن روان دبیر بیست و چهارمین جشنواره موسیقی فجر با اعلام این خبر در خصوص هدف از اتخاذ چنین شرطی گفت: «بسیاری از گروه*های موسیقی با نام موسیقی سنتی گونه*ای دیگر از این موسیقی را ارائه می*دهند که میتنی بر موسیقی ردیف دستگاهی نیست البته در برخی موارد نوآوری*هایی در آن دیده می*شود که به خودی خود خوب است اما از ریشه موسیقی سنتی دور است از همین رو امسال این شرط را گذاشتیم که تمامی آثار باید مبتنی بر موسیقی ردیف دستگاهی ایران باشد تا به واقعیت موسیقی سنتی نزدیک*تر شویم.

وی در ادامه افزود: «همچنین قرارشده که گروه*های موسیقی سنتی از هشت نفر تجاوز نکند؛ چراکه کارشناسان جشنواره در حوزه موسیقی سنتی معتقدند که حداکثر تعداد نوازنده*ها در گروه*نوازی موسیقی ردیف دستگاهی هشت نفر است و همچنین قرار شده از هر سازی یک نوازنده درهر گروه باشد.»

کامبیز روشن روان در ادامه به چگونگی حضور موسیقی پاپ در این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: «این شاخه از موسیقی امسال هم مانند سال گذشته در دو بخش رقابتی و جنبی حضور دارند و مقرر شده که گروه*های پاپ از اشعار و آن نوع موسیقی استفاده کنند که مبتنی بر ادبیات و فرهنگ غنی موسیقایی کشورمان باشد تا هم اثری در خور ارائه دهند و هم بتواند با مخاطب ارتباط خوبی برقرار کند در این صورت برگزارکنندگان جشنواره به هدفی که از برگزاری این بخش مدنظرشان است می*رسند.»

دبیر این دوره از جشنواره در ادامه به اختصاص بخش ویژه موسیقی در سی*امین سال پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: «جشنواره بیست*وچهارم برای این بخش تدارک ویژه*ای دیده است به همین منظور شاخص*ترین آثار موسیقی دهه*ی اول انقلاب انتخاب می*شوند و بعد با بازنگری مجدد و یا با همان سبک و سیاقی که در آن سال*ها اجرا شده است بار دیگر به روی صحنه می*رود؛ یکی دیگر از برنامه*های بخش ویژه موسیقی در سی*امین سال پیروزی انقلاب بررسی موسیقی پس از انقلاب است که به شکل نشست*های تخصصی با حضور کارشناسان برگزار می*شود در این بخش سخنرانی*ها و بخش ویژه ارائه مقالاتی دراین رابطه داریم و تاکنون نیز مقاله*هایی در این حوزه به دست ما رسیده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «در ادامه*ی این بخش از آهنگ*سازانی که به مناسبت سی*امین سال پیروزی انقلاب اسلامی آثاری را دارند دعوت می*شود که مجموع آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا درصورت تأیید شرایط اجرای آثار را توسط ارکسترملی یا ارکسترسمفونیک فراهم کنیم از سوی دیگر ستاد برگزاری جشنواره به برخی از آهنگسازان سفارش کار داده است.»

این آهنگساز در پایان به چگونگی حضورهنرمندان صاحب*نام در عرصه*ی موسیقی اشاره کرد و گفت: «مذاکرات آغاز شده و تماس*هایی با برخی از اساتید موسیقی برقرار شده که درصورت موافقت از حضور این اساتید هم بهره*مند خواهیم شد.»

اسامی گروه*های موسیقی سنتی

در بخش موسیقی ردیف دستگاهی ایران در بیست*وچهارمین جشنواره*ی موسیقی فجر ۷ گروه شهرستانی و ۱۴ گروه موسیقی از تهران با یکدیگر رقابت می کنند.

گروه موسیقی «سپهر» به سرپرستی احمد رضاخواه، «ترنج» به سرپرستی مریم نیک*بین، «آئینه» به سرپرستی مجید کولیوند، «ترنج» به سرپرستی برزو امیری، «امیدنو» به سرپرستی امید داورزنی، «حوسیان» به سرپرستی بهنام جاوید، «باشا» به سرپرستی پیمان خازنی، «مشکاتیان» به سرپرستی سید مهدی میرترابی، «زوان نو» به سرپرستی رهام سبحانی، «نغمه پرواز» به سرپرستی پروانه حاجی غلامحسین، «آبیدر» به سرپرستی بهرام ساعد، «مهوش» به سرپرستی حسین سلیمانی، «نوای هم*آوازان» به سرپرستی نادر یونسی سینکی و «نوای مخالف» به سرپرستی مسعود نجفی از جمله گروه*های موسیقی تهرانی در بخش موسیقی ردیف دستگاهی ایران هستند.

همچنین گروه*های موسیقی «آلان» به سرپرستی حمید حاصلی از سنندج، «صبای سمنان» به سرپرستی امیر رحمانیان از سمنان، «فارابی» به سرپرستی علی آقامحمدی از همدان، «خسروان» به سرپرستی احسان انوریان از*تربت حیدریه، «مهر آفاق» به سرپرستی یاسر فاطمی از مشهد و «اشراق» به سرپرستی اصغر محمدی از زنجان از جمله گروه*های موسیقی شهرستانی در بخش رقابتی موسیقی سنتی و تلفیقی هستند.

لازم به ذکر است «ارفع اطرایی»، «هوشنگ ظریف» و «مهدی آذرسینا» ازاعضای هیئت انتخاب موسیقی ردیف دستگاهی ایران بودند.

اجرای محمدرضا لطفی در بخش ویژه جشنواره

کنسرت دو گروه موسیقی هم*نوازان و بانوان شیدا به سرپرستی و آهنگ*سازی محمدرضا لطفی در تاریخ ۲۴ و ۲۵ آذرماه ساعت ۲۰ در بخش ویژه سی*امین سالگرد پیروزی انقلاب جشنواره موسیقی فجر در تالار بزرگ کشور برگزار می*شود.

دربخش نخست این اجرا محمدرضا لطفی قطعاتی را به صورت بداهه*نوازی بر پایه ملودی آثار موسیقی دوران انقلاب اجرا خواهد کرد و در بخش دوم برخی از قطعات اجرا شده در کانون چاووش را پس از سی سال همراه با دو گروه هم*نوازان شیدا و بانوان شیدا بار دیگر اجرا خواهد کرد که از آن جمله می*توان به اجرای قطعه «ایران سرای امید» اشاره کرد.

و در نهایت...

اجرای گروه*های حاضر در بیست*وچهارمین جشنواره موسیقی فجراز تاریخ ۱۹ تا ۲۵ آذرماه در ۸ سالن برگزار خواهد شد و مراسم اختتامیه در شب عید غدیر (۲۶ آذر) رأس ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

منبع:
    [/SIZE]
    rezaaa
    کوچولووو فوق فعال

0
    88

[SIZE=3:fc8a396af2]گزارش كامل و مصور از برگزاري دومين روز : 24مين جشنواره موسيقي فجر :[/SIZE]

[SIZE=3:fc8a396af2]رضا صادقي" خواننده بزرگ و محبوب پاپ ، در دومين روز از بيست و چهارمين "جشنواره موسيقي فجر" ،

براي "شهداي گمنام" و "ناصر عبداللهي" به اجراي برنامه پرداخت.
    [/SIZE]

[SIZE=3:fc8a396af2]در دومين شب از بيست و چهارمين جشنواره بين*المللي موسيقي فجر ، تالار بزرگ كشور ميزبان گروه موسيقي "مشكي پوشان" به خوانندگي ؛ رضا صادقي بود. بنا براين گزارش ؛ اين اركستر كه به دور از انتظارهمه بسيار بزرگ و متشكل از سازهاي زهي، بادي و كوبه*اي بود ، با تاخير اندكي ، با تشويق*هاي مردم به روي سن تالار آمدند و بعد از فاصله كوتاهي رضا صادقي با عصاهايش در ميان هياهوي زياد مشتاقانش پا به صحنه گذاشت و همراه با اركستر ، قطعه ؛ "فراموش" را اجرا كرد. او بعد از اين اجرا ، ضمن خوشامدگويي به مخاطبانش و با استناد به فرمايشات مقام معظم رهبري گفت : انديشه*اي كه در قالب هنر نگنجد ؛ ماندني نيست. وي افزود : بعد از دو سال اجرا نكردن ، نمي*دانم چگونه شوقم را ابراز كنم و سپاسگزارم از اين كه اجازه داديد با شما زندگي كنم.

صادقي بعد از اجراي قطعه ؛ قدرمو مي*دوني يه*روز» بيان داشت: اين كه امسال و سال گذشته مسئولين برگزاري اجازه حضور پاپ را در جشنواره دادند، نشان دهنده اعتماد آنها به اين موسيقي به لحاظ فرهنگي و كلامي است و نشان دادند كه پاپ حرمت دارد. اين خواننده در ادامه به خاطر احترام به پدر و مادرها از مردم خواست 10 ثانيه بايستند و دست بزنند و سپس با گيتار، چند قطعه ديگر از جمله : گل عشق ، بغض ترانه ، تو با مني و ... را خواند. درحين اجرا ، مردم همانند شب قبل ، از مسؤولين با فرياد خواستند تا چراغ*هاي سالن خاموش شود ! اما اين اتفاق نيفتاد و صادقي در جواب مردم گفت : به*واسطه اينكه دلم برايتان تنگ مي*شود ، خواستم تا سالن روشن باشد. البته درخواست مردم براي اين كار تا پايان كنسرت ادامه داشت ، اما در هر بار صادقي جوابش را تكرار مي*كرد.(خودآ پدرشو بيامرزه كه استادانه روش ماسماليزاسيون رو با تاثير از محبوبيت و نفوذش در قلبها انجام داده !!! كاش اين جمله رو نميگفت و مصلحت انديشي بيموقع و بيفايده شو بكار نميگرفت تا بفهمن هنر در روح و قلب پاك موثره ، نه با زور و ..اوخ .. دارم سياسيش ميكنما )

كنسرت صادقي با اجراي قطعاتي چون ؛ خدا رو دوست دارم ، نرو، ممنونم ، بخشش ، خونه و ... ادامه يافت. صادقي ضمن تشكر از حضور هنرمنداني چون : محمد نشاط ، شراره رخام ، خانواده الناز شاكردوست و عليرضا منصوريان (بازيكن فوتبال) و .. گفت : خيليها براي بودن ما ، جان دادند كه هم اكنون اسمشان سر هركوچه و خيابان و ميادين شهر ، به چشم مي*خورد ، اما شهيدان گمنام هيچ*جا نام و نشاني ندارند. من به خاطر ارادتم به "شهداي گمنام" يك قطعه را تقديم به اين عزيزان مي*كنم. او با اجراي اين قطعه از مردم خواست براي اداي احترام به شهدا بايستند و دست بزنند. صادقي در اواسط كنسرتش با ياد كردن "ناصر عبداللهي" ، قطعه ناصريا و چند قطعه از آخرين آلبوم اين خواننده را اجرا كرد كه در اجراي اين قطعات ؛ ايماني ؛ معاون هنري ارشاد، احمدي ؛ مدير كل دفتر موسيقي ارشاد و رضايي ؛ رئيس انجمن موسيقي ، در گوشه يكي از بالكن*هاي تالار نظاره* گر كنسرت بودند. كنسرت رضا صادقي با اجراي قطعه : مشكي ، با هياهوي زياد مردم در تالار بزرگ كشور به پايان رسيد.

[/SIZE]
    مرا اندکی دوست بدار ، ولی طولانی ...
    setare_soheil
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    2,330
    903

[SIZE=3:d9e683b9d0]" گزارش کنسرت احسان خواجه اميری "

"سرتو بالا بگير"

داستان حضور احسان خواجه*اميري در بخش ويژه پاپ بيست*وچهارمين جشنواره فجر، شايعات مختلفي به همراه داشت. از جمله اينكه او دعوت مسوولان اجرايي جشنواره براي حضور در اين رويداد موسيقايي را رد كرده و يا قيمت بالايي (در حدود دو برابر رقم درخواستي براي كنسرت*هاي عادي) طلب كرده است. ادامه اين شايعه از اين قرار بود كه مسوولان دفتر موسيقي هم جواب اين كار خواجه*اميري را با حركتي ديگر داده*اند و تلويحا گفته*اند او نتيجه اين كارش را هنگام مراجعه براي گرفتن مجوز كنسرت و آلبوم آينده*اش خواهد ديد! همين شده كه خواجه*اميري هم مثل يك خواننده خوب و سربه*راه، دعوت مسوولين جشنواره را پذيرفته و با قيمتي معقول حاضر به حضور در بخش جنبي جشنواره شده است!

به هر حال هر چه كه بود احسان خواجه*اميري به عنوان آخرين خواننده پاپ به جمع اجراكنندگان در جشنواره بيست*وچهارم پيوست و كنسرت او پيش از دو شب كنسرت محمدرضا لطفي و گروه شيدا، پايان*بخش شب*هاي پاپ جشنواره شد.

او كه شلوغ*ترين اجرا در ميان كنسرت*هاي جشنواره را داشت و تمام صندلي*هاو راهروهاي سالن كشور را مملو از جمعيت كرده بود، در حالي در ميان سروصداي دوستدارانش به روي صحنه آمد كه پيراهن قرمز پررنگ و كت*وشلوار نقره*اي براقش حسابي توي چشم مي*زد و بيشتر شبيه لباس كساني بود كه در تلويزيون شعبده*بازي مي*كنند!

خواجه*اميري برنامه*اش را با ترانه «خيال» با شعري از اهورا ايمان، ملودي خودش و تنظيم علي ثابت (نوازنده كيبورد و رهبر اركسترش) آغاز كرد. در حالي كه به روال همه كنسرت*هايش در ابتدا استرس داشت و يكي دو آهنگ اول را با كمي فالشي خواند تا كم*كم موتور صدايش گرم شود. او پس از اجراي اولين قطعه از نظم تماشاچيان تشكر كرد كه دليلش در ادامه معلوم شد: «اگر قول بدهيد همين جوري تا آخر برنامه نظم*تان را حفظ كنيد، من هم از مسوولان خواهش مي*كنم كه چراغ*ها را خاموش كنند!» مساله*اي كه مثل شب*هاي ديگر بيش از همه چيز روي اعصاب مردم و گروه بود و در نهايت تا اواسط برنامه كه كامبيز روشن*روان (دبير جشنواره) به سالن كشور آمد و دستور خاموش كردن چراغ*ها را صادر كرد، حل نشده بود.

خواجه*اميري سپس يكي از آثار قديمي پدرش را اجرا و به*دنبال آن از مردم خواست كه براي سلامتي همه پدرها و مادرها كف بزنند! اين قطعه «دوستي» نام داشت و ايرج آن را سال*ها قبل با آهنگي از همايون خرم خوانده بود.

او پس از آن يكي از قطعات آلبوم جديدش را اجرا كرد و وعده داد كه اين آلبوم به*زودي (هفته بعد از كنسرت) منتشر مي*شود: آلبومي با عنوان «فصل تازه» كه خواجه*اميري از مردم خواست نگذارند به صورت غيرقانوني تكثير شود! «مثل هيچكس»، «ميوه ممنوعه»، «براي آخرين بار» و... از جمله قطعات پرطرفداري بودند كه احسان خواجه*اميري خواند. او در اين كنسرت با اركستري به روي صحنه آمد كه نسبت به گذشته تغييرات اندكي داشت. از جمله علي شهبازي (نوازنده گيتار آكوستيك و الكتريك) كه با رضا صادقي در شب دوم جشنواره ساز زد و يكي دو نفر ديگر. اما اعضاي اصلي اركستر او همان اعضاي هميشگي بودند كه اتفاقا اكثرا با گروه رضا صادقي مشترك*اند: زايا سليمان (درامز)، مهران سراجيان (فلوت)، حسين شريفي (ترومبون)، حسن فراهاني (ترومپت) و ايمان جعفري (ساكسفون) كه اين شب*ها پايش شكسته بود و نشسته ساز زد.

احسان خواجه*اميري برنامه خود را با قطعه «سلام آخر» و در ميان هياهوي هوادارانش به پايان برد: «سلام اي غروب غريبانه دل/ سلام اي طلوع سحرگاه رفتن/ سلام اي غم لحظه*هاي جدايي/ خداحافظ اي شعر شب*هاي روشن...»

[/SIZE]

setare_soheil
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    2,330
    903

[SIZE=3:07448a9f52]" فرزاد فرزین در کیش کنسرت می دهد / فرزین و پورسرخ در جزیره "[/SIZE]

[SIZE=3:07448a9f52]فرزاد فرزین در جزیره کیش و با حضور افتخاری پوریا پورسرخ، کنسرت می دهد.جشنواره موسیقی کیش و تور کنسرت های خواننده های پاپ، این روزها در جزیره حسابی سر و صدا به راه انداخته و پس از جشنواره موسیقی فجر که به طرز ویژه ای توانست رضایت دوست داران موسیقی را در پایتخت به خود جلب کند، این بار نوبت علاقه مندان جنوبی است که از موسیقی زنده و داغ لذت ببرندو چهره های شاخص وپرطرفدار را از نزدیک ببینند.
    محسن یگانه ، رضا صادقی، بابک جهان بخش و بهنام علمشاهی خواننده هایی هستند که طی این چند روز به اجرای برنامه پرداخته اند و مطابق برنامه قرار است طی روزهای 28 و 29 آذر، فرزاد فرزین که این روزها حضوری قابل اشاره، با آلبوم «شوک» در بازار موسیقی پاپ دارد، به اجرای برنامه بپردازد .
    با توجه به دوری چند ساله فرزاد فرزین از اجرا های زنده، پیش بینی می شود که برنامه جذابی در انتظار علاقه مندان به این گونه موسیقی است.
    حضور پوریا پور سرخ بازیگر محبوب سینما و تلویزیون، به عنوان مجری در این برنامه، تا الان که قطعی است و این هم سوپریز بزرگ فرزین برای طرفداران اش خواهد بود.
    [/SIZE]

setare_soheil
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    2,330
    903

[SIZE=3:0571db56f6]خبرهایی جالب از شادمهر و آلبوم جدیدش به همراه خبری کوتاه از علی اصحابی[/SIZE]

[SIZE=3:0571db56f6]شادمهر عقیلی : سبک کار خود را عوض کردم....

بی شک شادمهر عقیلی یکی از مطرح ترین ستاره های پاپ موسیقی ایران است. خواننده ای که معرف موزیک پاپ در ایران است و هواداران بسیاری را دارد .
    شادمهر عقیلی زمانی که در ایران بسر میکرد جز آن دسته خواننده هایی بود که همیشه آلبوم های او را در صدر فروش ها میدیدم.و زمانی که ایران را ترک کرد خیلی ها به اون نسبت پیشرفت دادند و خیلی ها هم پسرفت.
    آلبوم جدید شادمهر عقیلی به گفته خود ایشون:
    زحمت زیادی برای این آلبوم کشیده شده و همیشه وقتی زحمت زیادی کشیده میشه هزینه ی زیادی رو هم میطلبه که آلبوم جدید مطمئنا
    مردم خواهد نشست.
    در مورد آلبوم سبب سوال میشه:
    آلبوم سبب تجربه بسیار خوبی بود برام که به دل بعضی ها نشست و به دل بعضی ها هم ننشست ولی در کل از آلبوم راضی هستم بالاخره هر خواننده ای باید مسیر هایی رو باید طی کنه تا کارهاش ارتقاء پیدا کنه.
    باید دید هفت ترک آلبوم جدید شادمهر عزیز چگونه خواهد بود.
    در مورد آهنگ هایی که قراره قبل از پخش آلبوم به طور رسمی پخش بشن سوال میکنیم که در جواب:
    از هفت ترک آلبوم دو ترک قبل از آلبوم به صورت موزیک ویدئو پخش خواهد شد که آهنگ تردید پخش شده و آهنگ شیلا هم به زودی پخش میشه.(COMING SOON – 1JANUARY)

ویدئو تردید هزینه های بسیار برداشت حالا هزینه به کنار زحمت بسیاری هم داشت که جا داره از کارگردان این ویدئو تشکر ویژه کنم کارگردانی که میشه به جرات بگم فقط واسه من ویدئو درست میکنه وگرنه کارش حدودا کارگردانیه و این باعث افتخاره برای من.
    شادمهر عزیز سه کار رو در این آلبوم به ما معرفی کردن که به عقیده خودش از ماندگار ترین موزیک ها خواهد بود که آمیخته ای از سنتی و پاپ هست.

و اما خبری کوتاه از علی اصحابی :

آلبوم علی اصحابی که قرار بود در اوایل آذر ماه پخش بشه ولی به دلیل مشکلاتی این البوم فعلا پخش نخواهد شد. الیاس شیرزاد برای این آلبوم زحمت بسیاری کشیده که گفته میشه با اومدن این البوم رکورد تمام البوم ها جابجا بشه .به احتمال فراوان اواسط بهمن ماه نوبت پخش آلبوم جدید علی اصحابی خواهد بود.
    [/SIZE]

setare_soheil
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    2,330
    903

[SIZE=3:aab6f20085]آخرین خبر : ناصر عبداللهی شهید شده است !!! [/SIZE]

[SIZE=3:aab6f20085]محمد علي چاووشي رئيس موسسه «مشکات»، رئيس استوديو بل است. وي همچنين رئيس اسبق صنف توليدات محصولات شنيداري بوده است. وي دو سال پيش در تشييع پيکر شهيد ناصر عبداللهي اعلام کرد که وي شهيد انديشه علوي است. اکنون پس از دو سال به خدمتشان رسيديم تا در مورد شهادت ناصر و شهيد انديشه علوي با ايشان مصاحبه*اي داشته باشيم. بدون مقدمه سراغ اصل مطلب مي*رويم.

تبيان: جناب آقاي چاووشي، بعد از دوسال که از شهادت ناصر مي*گذرد هنوز خيلي*ها نمي*دانند که آقاي عبداللهي به شهادت رسيده*اند و هنوز خيلي*ها هم گرفتار شايعات هستند.

چاووشي: بسم الله الرحمن الرحيم. اين که ايشان توسط چه کساني شهيد شدند يا به قتل رسيده*اند، اين يک کار تخصصي است و بايد از حوزه پليس و کشف جرايم و اينها و مسئولان قضايي سوال شود. من از آقاي عبداللهي شناختي دارم و در حدود شناختم صحبت خواهم کرد.

اينکه من شناخت دارم از آقاي عبداللهي به عنوان هنرمند جواني که در اواخر عمرش دگرگوني احوال و انقلاب روحي برايش پيش آمده بود، اين را خودم ديدم. من بيشتر روايتگر اين وجه اخير احوال و رفتار ايشان مي*توانم باشم. به عنوان کسي که به هر صورت با اهل هنر ناگزير از ارتباط است. ما به عنوان يک ارتباط حرفه*اي و کاري و يک کسي که ناشر موسيقي است با اهالي موسيقي ارتباط داريم و از جمله اين عزيزان زنده ياد ناصر عبداللهي است.

به هر صورت ايشان جواني بود که بر حسب يک اتفاق استعداد هنري*اش کشف شد. گروهي از رسانه ملي در ايام دهه فجر به بندر عباس رفته بودند. آنجا با يک جواني برخورد مي*کنند که مي*بينند گرايشي به هنر و موسيقي دارد و سرود*هايي را براي اينها زمزمه مي*کند. همين جرقه ارتباط و انگيزه آقاي عبداللهي با موسيقي مرکز نشينان و دسترسي به رسانه و به انتشارات و موسسات توليد و نشر موسيقي مي*شود . به تهران سفري مي*کنند و به هر صورت تقريبا خيلي زود و به سرعت جامعه به ايشون اقبال کردند. و در ژانري که خودش به آن تعلق داشت يعني ژانر موسيقي پاپ يا پاپ ايراني با جان مايه*اي از آن رنگ و روح موسيقي جنوب که باز خواست خود ايشان بود، جايگاه و مخاطبيني پيدا کرد و جز موفقان اين ژانر از موسيقي شد. و ناشرين هم در پي اين بودند که به ايشان دست پيدا کنند و آثار موفق و پر تيراژ ايشان را منتشر کنند. اين يک روايتي از آن روندي که ما از يک جوان اهل موسيقي مي*شناختيم و آثاري که از ايشون منتشر شد.

در 2 سال و مخصوصا يک سال آخر عمر ايشان، من چند باري که ايشان را زيارت کردم، حالت خاصي در او ديدم. نه تنها من، خيلي*ها شاهد بودند که ايشان دچار يک دگرگوني احوال شدند.

تبيان: اين دگرگوني از چه نوعي بود؟

چاووشي: در حقيقت دگرگوني در جغرافياي باور هايش رخ داه بود و به هر صورت نگاه ايشان به دين از نوع ديگري شده بود . خيلي متوجه احوال و جايگاه اهل بيت شده بودند و به ائمه گرايش خاصي پيدا کرده بودند خصوصا به حضرت زهرا و حضرت اميرالمومنين. اين حالات را هم من از زبان ايشان شنيدم و هم از رفتار ايشان ديدم و هم دوستاني که با ايشان کار مي*کردند مي*دانند که به کنجي پناه مي*برد. و چيز*هايي ديگر که بر آفتاب افکندنش درست نيست. چون ايمان حوزه*اي است هرچه پنهان تر، عزيزتر و مقدس تر. ايشان قصد ابراز و دين ابرازي و دين اظهاري نداشت که خداي ناکرده شاهد ريا و چيز*هايي که امروز خيلي رايج است باشد. ولي بالاخره اون نگاه عميقي که به اهل بيت و اون تعلق خاطري که پيدا کرده بودند عاشقانه نه فرصت طلبانه و تبليغاتي گرانه براي آشنايان کاملا مشهود بود.

تبيان: شما چطور متوجه اين آثار و احوال شديد؟

چاووشي: اولا آثار ايشون گواهي مي*دهد. هر کسي با مراجعه به آثار ايشون متوجه مي*شود. چون ايشان براي حضرت زهرا چندين کار خوانده*اند. ايشان علاقه خاصي به اهل بيت پيدا کرده بودند.

چيزي هم که من در آنجا (روز تشييع پيکر مطهر ناصر عبداللهي) اشاره کردم که ايشان شهيد انديشه علوي شد، نظر به اين ماجرا بود که به هر صورت سلفي*ها و وهابي*ها مدح و ستايش و سرايش و ترويج مفاخر و مشايخ دين را حرام مي*دانند و شرک مي*دانند کما اينکه بوسيدن قبر پيغمبر خدا را شرک مي*دانند. همانطور که توسل و مدح پيغمبر خدا را شرک مي*دانند و متاسفانه در پيرامون زيست بوم محلي ايشان در آن ديار(بندر عباس) تفکر وهابي هم به شدت وجود داشت و هم بسيار ناراحت بودند از اين روان بسيار عاطفي و عرفاني ايشان و محبت و عشق ايشان به اهل پيغمبر.

اينجا بحث شيعه و سني نيست. بحث فرقه*اي است که الان در جهان منشا تروريسم است. فرقه*اي است افراطي و نگاهي جزمي و تکفيري به اديان و مذاهب و دگرانديشان که اين فرقه، فرقه وهابيت است.
    که ريشه اش هم استعماري است. که متاسفانه آقاي بن لادن از حوزه عمومي انديشه اسلامي نيست از اين نحله سلفي*ها است. که همه جا منشا خشونت، تکفير، دگرکشي و دگرستيزي هستند.

کما اينکه اين نحله شيعيان را از قديم الايام رافضي و مهدور الدم مي*دانند. کما اينکه سنيان شافعي که اهل توسل به اولياي دين هستند نيز همچنان مرتد و برون از دين مي*پندارند.
    اين تيپ آنطوري که من شنيده*ام در منطقه ايشان، در روستاي ايشان، در اطراف روستاي ايشان و در بين بعضي از خويشاوندان ايشان وجود داشته است.

اين سخن هم من از اهالي خانواده خانم ايشان شنيدم که بسيار ناراحت بودند. من از اطرافيان خانم ايشان و از اولياي خانم ايشان شنيدم که بالاخره ناصر قرباني همين فرقه سلفي و وهابي شده است.
    حتي آقاي علم شاهي به من گفت که ناصر گفته که: ديگه دارم از موسيقي هم بيزار مي*شم. چون مي*گفت وظيفه من چيز ديگري است

تبيان: جناب آقاي چاووشي، چرا بايد آقاي عبداللهي قرباني شوند و چرا براي ايشون اين اتفاق افتاد؟

چاووشي: من پيجوي حادثه تاريخي و پليسي نبوده*ام. من يک هنرمندي مي*شناسم به نام آقاي عبداللهي که به اهل بيت ارادت خاصي پيدا کرده بود و به حضرت زهرا ارادت خاص*تري پيدا کرده بود. طبيعتا اون کساني که مي*پنداشتند ايشان بايد چون وهابي*ها و سلفي*ها بينديشد، او را نمي*توانستند تحمل بکنند.

به خاطر اينکه ناصر عبداللهي هنرمند بود و به دليل موفقيت و نفوذ هنري که داشت در آن منطقه تاثيرگذار بود و در آن محيط نقشش نقش موثرتري بود. و آنها ايشان را با اهداف خودشان مضر مي*يافتند. البته لجاجت*ها و عناد*هاي عصر جاهليت مانند اون اشخاص هم شايد بي تاثير نبوده.

من اين هم به اين قرينه گفتم که من از آقاي دکتر اميدوار رضايي، رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي خواهش کردم (چون ايشان فوق تخصص مغز و اعصاب هستند) که تشريف بياورند که شايد بتوانند اين جوان را از مرگ نجات بدهند. ايشان تشريف آوردند. معاينه کردند، مدارک و پرونده پزشکي را ديدند به من گفتند فلاني ايني که گفتند ايشان مسموم شده، ايشان مواد مخدر مصرف کرده مطلقا در پرونده ايشون وجود نداره. ايشون ضربه خورده. اين صدمه که مغز ايشون پيدا کرده به دليل اصابت ضربه*اي است. اين آثار کبودي که در صورت وي در عکس*ها مشخص است به همين دليل است. من هم با توجه به نظر يک متخصص پزشکي وقتي گقتند ناصر رو زدند از اقوام پيرامون ايشان سوال کردم که مگه کسي ايشون رو زده؟ گفتند بله و ماجرايش هم مفصل است. گفتم چرا؟ گقتند به خاطر همين تغييرات فکري و عقيدتي که پيدا کرده بود خيلي*ها از دستش ناراحت بودند. در اون شرايطي که اين جوان با مرگ دست و پنجه نرم مي*کرد، فرصت سوال و پرسش بيشتري نبود.
    به نظر من او همچنان شهيد انديشه علوي و الهي است. و قرباني همين عشقش به اهل بيت شد. و شما رسانه*ها که رکن چهارم قدرت هستيد و نماينده افکار عمومي برويد از مسئولين سوال کنيد که چرا اينکار رو نکردند؟چرا پيگيري نکردند؟ و بريد از مسئولين بپرسيد که پس از دو سال از مرگ يا شهادت اين جوان چه کسي کمترين پي جويي، احوال پرسي، همدردي، همدلي با خانواده داغدارش کرده؟
    چه کسي اصلا به فکر قوت لايموت زن و بچه*اش بوده؟
    آيا عايله*اش نون دارند که بخورند؟
    آيا اصلا کسي به فکر او بوده؟

از مسئولين محترم بپرسيد کدام يک بار رفته*اند و زنگ خانه آشفته و بي*سرپرست يتيم*هاي عبداللهي را به صدا درآورده*اند؟
    آيا اصلا کسي به صدا درآورده؟

آيا اصلا کسي نام عبداللهي را در ضمير خودش يک بار زمزمه کرده و بگويد که يتيم*هاي اين هنرمند نان شب دارند که بخورند؟
    آيا کسي به فکر اينها بوده؟

تبيان: آيا جامعه موسيقي در اين راستا کاري انجام داده است؟

چاووشي: من خبر دارم که يک انسان جوانمردي به نام آقاي غلام علمشاهي و بعضي اهالي موسيقي در بخش خصوصي حداقل احساس وظيفه*اي کرده*اند و يک احوال پرسي از خانواده او داشته*اند و مساعدت*هايي انجام داده*اند. و همچنين مرکز موسيقي به خواهش بنده کمکي کرده*اند. بنده چند بار به آقاي دکتر احمدي (رئيس مرکز موسيقي) زنگ زدم و البته ايشان منصفانه در تشييع جنازه ناصر شرکت کردند و کمکي هم کردند. بعد از او هيچ کس و هرگز.

تبيان: چرا آقاي عبداللهي در تابستان 85 دوباره به بندر عباس مراجعت کردند و در آنجا سکني گزيدند؟ با اينکه چند سال در تهران ساکن بودند؟

چاووشي: ايشان دقيقا به دليل همان تغييراتي که در احوالاتش پيدا کرده بود، دوست داشت اين احوالات و افکار و باورهايش را در منطقه خودش ترويج کند. و به همين دليل هم برگشت. حتي آقاي علم شاهي به من گفت که ناصر گفته که: ديگه دارم از موسيقي هم بيزار مي*شم. چون مي*گفت وظيفه من چيز ديگري است.و اين آخر*ها از حوزه هنر يک مقدار منزوي شده بود.

تبيان: در بسياري از برنامه*هاي تلويزيوني و مصاحبه*ها ايشان اعلام کرد که علاقه دارد کاست*ها و کنسرت*هاي معنوي اش را شروع کند و مي*گفت که خيلي هم دير شده است.

چاووشي: اينکه گفته بود که من از موسيقي بيزار شدم نيز همين مطلب بوده. منظورش اين بود که موسيقي و آزاد رو غير از براي حضرات معصومين دوست ندارم.

تبيان: براي آخرين سوال شهيد انديشه علوي را تعريف کنيد.

چاووشي: ما يک تعريفي از شهيد داريم. کسي که با عشق اهل بيت بميرد شهيد محسوب مي*شود. نه من صد نفر شاهدند که ناصر عاشق اهل بيت بود و به خاطر همين عشقش نيز کشته شد.

ممنون از اينکه وقتتان را در اختيار ما قرار داديد.
    [/SIZE]

rezaaa
    کوچولووو فوق فعال

0
    88

[SIZE=3:21f1aa5ea3]كنسرت گروه آريان[/SIZE]

[SIZE=3:21f1aa5ea3]كنسرت گروه آريان،شب چهارشنبه در 2 نوبت به خوانندگي "پيام صالحي" و "علي پهلوان"

در تالار وزارت كشور ، با نام «كنسرت هوا داران آريان» برگزار شد.
    [/SIZE]

rezaaa
    کوچولووو فوق فعال

0
    88

[SIZE=3:26e79ebbe1] عكسهاي فوق العاده جالب از اجراي زنده ياس در لس آنجلس [/SIZE]

reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:1e368ad6b1]نظر سنجي محبوبترين خواننده سال 2008[/SIZE]

سومین دوره ء*نظرسنجي انتخاب محبوبترين خوانندگان مرد و زن ايران در سال 2008 با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد.

سومين دوره ء*نظرسنجي انتخاب محبوبترين خوانندگان مرد و زن ايران در سال 2008 ميلادي با معرفي نفرات برتر به كار خود پايان داد. در اين دوره كه در مدت زمان يك سال و با شركت بيش از 23000 نفر از هموطنان فارسي زبان از سرتاسر دنيا برگزار شد٬*نفرات برتر در دو گروه خوانندگان مرد و خوانندگان زن معرفي شدند. نكتهء*قابل توجه در سومین دورهء*نظرسنجي محبوب ترين خوانندگان سال٬ حضور 11 خوانندهء*داخلي در بين 20 خوانندهء*برتر در بخش مردان بود كه خود نكته اي مثبت نسبت به دوره هاي گذشته مي باشد.*

[SIZE=3:1e368ad6b1]رده بندي محبوب ترين خوانندگان مرد در سال 2008 :[/SIZE]

1- محسن چاوشی (15٪)

2- ابی (11٪)

3- شادمهر عقیلی (10٪)

4- داریوش (10٪)

5- معين (9٪)

6- سیاوش قمیشی (7٪)

7- ستار (5٪)

8- محسن یگانه (5٪)

9- رضا صادقي (3٪)

10- منصور (3٪)

11- رضایا (2٪)

12- کامران و هومن (2٪)

13- آرش (1٪)

14- حمید عسگری (1٪)

15- احسان غیبی (1٪)

16- مهدی مقدم (1٪)

17- فرزاد فرزین (1٪)

18- محمد اصفهانی (1٪)

19- علی اصحابی (1٪)

20- بنیامین (1٪)

21- امیر تتلو (1٪)

22- حامي (1٪)

23- گروه آریان (0٪)

24- دی جی الیگیتور (0٪)*

25- حامد هاکان (0٪)

26- علیرضا و حمیدرضا (0٪)

27- گروه 0098 (0٪)

28- ساير خواننده ها (3٪)

(نكته :

/ *در اولين دورهء* نظرسنجي محبوب ترين خواننده ء*سال 2006 ٬ به ترتيب محسن چاوشي ٬*سياوش قميشي ٬*منصور نفرات اول تا سوم را تشكيل مي دادند.

/ *در دومین دورهء* نظرسنجي محبوب ترين خواننده ء*سال 2007 ٬ به ترتيب اندی ٬* محسن چاوشی ٬* سياوش قميشي نفرات اول تا سوم را تشكيل مي دادند.

/ *در سومین دورهء* نظرسنجي محبوب ترين خواننده ء*سال 2008 ٬ به ترتيب محسن چاوشی ٬* ابی ٬* شادمهر عقیلی نفرات اول تا سوم را تشكيل مي دادند.)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE=3:1e368ad6b1]رده بندي محبوب ترين خوانندگان زن در سال 2008 :[/SIZE]

1- مرحوم هايده (27٪)

2- گوگوش (17٪)

3- هنگامه (9٪)

4- لیلا فروهر (7٪)

5- مرحوم مهستی (6٪)

6- شکیلا (5٪)

7- شهره (3٪)

8- حمیرا (3٪)

9- سپیده (3٪)

10- هلن (3٪)

11- دي جي مریم (2٪)*

12- مرجان (2٪)

13-شهرزاد سپانلو (1٪)

14- دی جی نگار (1٪)

15- سوزان روشن (1٪)

16- ساير خواننده ها (4٪)
    (نكته :*در اولين و دومین و سومین دورهء* نظرسنجي محبوب ترين خواننده ء*سالهای 2008-2007-2006 ٬ به ترتيب مرحوم هايده ٬*گوگوش ٬*هنگامه نفرات اول تا سوم را تشكيل مي دادند.)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

[color=darkred][SIZE=3:1e368ad6b1]رده بندي محبوبترين خوانندگان داخلي در سال 2008 :[[/SIZE]/color]

1- محسن چاوشی (15٪)

2- محسن یگانه (5٪)

3- رضا صادقي (3٪)

4 - رضایا (2٪)

5 - حمید عسگری (1٪)

6 - احسان غیبی (1٪)

7 - مهدی مقدم (1٪)

8 - فرزاد فرزین (1٪)

9 - محمد اصفهانی (1٪)

10- علی اصحابی (1٪)

11- بنیامین (1٪)

12- امیر تتلو (1٪)

13- حامي (1٪)

14- گروه آریان (0٪)

15- حامد هاکان (0٪)

16- علیرضا و حمیدرضا (0٪)

17- گروه 0098 (0٪)

[SIZE=3:1e368ad6b1]برداشت های آزاد :[/SIZE]

* در سه دوره اخیر همواره سه نفر اول در جمع خواننده های زن ثابت بوده و در جمع مردان همواره محسن چاوشی در جمع سه نفر اول حضور داشته است.

* پیش بینی می شود خوانندگانی نظیر حمید عسگری - بنیامین - علی اصحابی - احسان غیبی و... با انتشار آلبومهای جدیدشان جایگاه بهتری را نصیب خود کنند.

* در مقایسه با نظرسنجی سال قبل ستار با بیشترین پیشرفت در مردان و لیلا فروهر با بیشترین پیشرفت در زنان در جمع خوانندگان برتر قرار گرفته اند.

* تعداد افراد شرکت کننده در سومین دورهء نظرسنجی 23000 نفر بوده که نسبت به 35000 نفر دومین دوره تفریبا 12000 نفر سقوط داشته اسن ولی باز هم رقم قابل توجهی است.

* در چهارمین دورهء نظرسنجی بهترین خوانندهء سال 2009 باز هم طبق معمول هر ساله تعداد 5 خوانندهء آخر هر نظرسنجی سال قبل از لیست خذف خواهند شد.

نظرسنجي محبوب ترين خوانندهء* سال ايران ٬*همه ساله توسط مجموعه رسانه هاي آهنگهاا.كام ٬ برگزار مي شود . مدت برگزاري اين نظرسنجي يك سال بوده و هر ايراني از هر نقطه از دنيا٬*فقط و فقط يك بار مي تواند خوانندهء*محبوب خود را انتخاب نمايد. براي شركت در نظرسنجي سال 2009 كه به تازگي شروع شده است ٬* شما مي توانيد از منوي سمت چپ سايت استفاده نماييد.
    اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
    من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
    زیرا شادمانی او شادمانی من است.

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

[SIZE=3:e38a8f62ee]مصاحبه ماهنامه سپیده دانایی با یاس[/SIZE]

مصاحبه ماه نامه سپید دانایی که با یاس انجام داده که بسیار جالب شده و حتما بخونید وافعا ما نیازمند حمایت مطبوعات داخلی از رپ هستیم که جا داره از ماه نامه سپید دانایی هم تشکر بشه که یه قدم مثبت و رو به جلو برای رپ فارسی برداشته امیدوارم از خوندنش لذت ببرین

اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
    من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
    زیرا شادمانی او شادمانی من است.

کوروش بزرگ
    trash
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    2,368
    5,613

محسن نامجو یکی از جنجالی *ترین خوانندگان موسیقی زیرزمینی ایران است

محسن نامجو به خاطر آن*چه که «تمسخر و اهانت به قرآن» خوانده شده، با ارسال نامه*ای از ملت ایران عذرخواهی کرد.

محسن نامجو به خاطر آن*چه که «تمسخر و اهانت به قرآن» خوانده شده، با ارسال نامه*ای از ملت ایران عذرخواهی کرد.

به گزارش شبکه ایران، این اقدام در پی شکایت یک قاری قرآن و شورای عالی قرآن سازمان بهزیستی از محسن نامجو صورت می*گیرد. در ششم شهریور ماه عباس سلیمی؛ قاری و مجری برنامه*های قرآنی صدا و سیما با طرح شکایتی، از سعید مرتضوی دادستان تهران خواستار مجازات این خواننده پاپ به خاطر «اهانت» به قرآن شده بود.

محسن نامجو در متنی كه از سوی مشاور مطبوعاتی او در اختيار خبرگزاری*ها قرار گرفته، نوشته است: « بنده، محسن نامجو، طی اين نامه بدون ذكر هيچ مقدمه*ای بابت تبعات اجتماعی كه تجربه شخصی و خصوصی*ام اين*گونه در پی داشته، به طريق زير رسما عذرخواهی می*كنم.»

وی در این نامه از مادر، مراجع عظام تقلید و ملت ایران عذرخواهی کرده است.

در ادامه این نامه محسن نامجو به عباس سلیمی پاسخ داده است: « آقای سليمی عزيز، من بزرگترين ضرر و زيان را از طريق سايت*های اينترنتی كه هيچ*كدام متعلق به من نيست ديده*ام و چندين*بار برای پخش شدن غيرقانونی كارهايم توسط مخاطبان ناشناس، مجبور به توضيح رسمی يا غير رسمی شده*ام.

وی در بخشی از این نامه از انتشار کارهای جدید خود نیز خبر داده است.« بنده در حال حاضر روی ۲ دعا از كتاب مفاتيح*الجنان ملودی*های مذهبی ساخته*ام. همچنين ۳ ملودی مختلف متناسب با كلام اذان آماده ضبط و انتشار دارم كه هر كدام از آن*ها اگر خدا بخواهد می*تواند برای روح ملت مسلمان ايران، مانند اذان مرحوم موذن*زاده تا چند سال به يادگار بماند.»

وی در ادامه این نامه نوشته است:« سه روز بعد از نوشتن اين ندامت*نامه قرار است در سانفرانسيسكو و چند شهر ديگر كشور آمريكا روی صحنه بروم اما حلقه «و ان يكاد»ی كه مادرم برايم خريده است را چه اين*جا و چه در هر جای ديگر بر گردن دارم. باور كنيد اگر پای ماجراجويی و مطرح كردن خويش در ميان باشد می*توان از شكايت*هايی اين چنين استفاده كرد و كار اقامت هميشگی در خارج از ايران را به سامان رساند، اما خداوند شاهد است كه دوری از ايران برايم مرگ مسلم است.»

وی در انتهای نامه خود خواسته تا از پخش بیشتر ترانه مورد شکایت جلوگیری شود: «آقای سليمی عزيز، بدين*وسيله خواهش می*كنم بعد از دريافت اين عذرخواهی رسمی كه رو به تمام ملت ايران می*باشد، تا آن*جا كه ممكن است شما هم با مراجعه به آن «ناجوانمرد» از اشاعه بيشتر جلوگيری فرماييد، باشد كه روزی من شكايت رسمی*ام را از آن* آقا به مراجع تسليم كنم. اين درست مثل اين است كه كسی خدای ناكرده با دوربينش سر در شخصی*ترين حريم*های زندگی خصوصی من و شما كند.»

شکایت ازمحسن نامجو در حالی صورت می*گیرد که تیتراژ دو سریال تلویزیونی با صدای وی تهیه شده که یکی از این سریال*ها با نام "ترش و شیرین" به یکی از پربیننده*ترین سریال*های مناسبتی تبدیل شده بود.

محسن نامجو یکی از جنجالی *ترین خوانندگان موسیقی زیرزمینی ایران است که تاکنون موفق به برگزاری کنسرت رسمی در ایران نشده است.

بسیاری از کار*های او واکنش*های متفاوتی را در بین دست اندکاران و علاقمندان موسیقی برانگیخته است.

محسن نامجو خواننده، موسیقی*دان و ترانه*سرا، در اسفند سال ۱۳۵۴ در تربت جام متولد شد.

مشخصهٔ آثار او «تلفیق» است. تلفیق سبک*های مختلف موسیقی ایرانی و خارجی و تلفیق اشعار کلاسیک با شعرهایی که خود می*سراید.

در موسیقی* نامجو گوشه*هایی از سبک*های راک، سنتی، بلوز، جاز و محلی به گوش می*رسد.
    .
    .
    .
    شاید خیلی ازخندههایی که در گذشته از سر پیروزی کرده ایم
    آغازی از همین بد بیاری ها بوده اند
    ما بیچاره گی خود را جشن گرفته بوده ایم.

صفحه 2 از 178 نخست 1234567122252102 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 2663

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)