اروگویه 3 افریقای جنوبی 0


هواداران تیم میزبان در اعتراض به داور ورزشگاه را ترک کردند- تیم ملی اروگوئه در سایه شلیک های سنگین دیه گو فورلان در هر نیمه، و گل دیرهنگام آلوارو پریرا به پیروزی سه بر صفر بر آفریقای جنوبی دست یافت.

فورلان، مهاجم باارزش تیم ملی اروگوئه با یک ضربه ناگهانی در دقیقه ۲۵ دروازه آفریقای جنوبی را فروریخت و در در دقیقه ۸۰ یک ضربه پنالتی را گل کرد تا با زدن گل سوم توسط پریرا به تیم ده نفری، میزبان جام جهانی ۲۰۱۰ نخستین تیم در خطر سقوط از گروه اول باشد. در نیمه دوم آفریقای جنوبی در تلاش برای جبران گل خورده بود که در حمله های سریع مردان اروگوئه، در دقیقه ۷۵ سوآرز با دروازه بان حریف تک به تک شد و سقوط مهاجم تیم آژاکس آمستردام را ماسیمو بوساکا، داور سوییسی خطای پنالتی گرفت و خونه، دروازه بان آفریقای جنوبی را اخراج کرد. تعویض پینار با دروازه بان ذخیره پنج دقیقه طول کشید و فورلان ضربه پنالتی را با اعتماد به نفس کامل محکم به سقف دروازه کوبید تا با دو گل پیشتاز گلزنان جام شود. تصمیم داور با اعتراض تیم افریقای جنوبی همراه بود و بسیاری از هواداران تیم میزبان نیز به اعتراض ورزشگاه را ترک کردند. در آخرین دقیقه بازی، (پایان نود دقیقه و در آخرین لحظات پنج دقیقه وقت اضافه) پاس دقیق لوییس سوآرز از نزدیک خط کرنر و ضربه آسان آلوارو پریرا از دهانه دروازه به گل سوم اروگوئه بدل شد.
آفریقای جنوبی تا پیش از اخراج دروازه بانش و ضربه پنالتی فورلان، مصمم به نظر می رسید و به جبران گل دوم امید داشت. اما نتیجه دو بر صفر و ده نفری شدن، آنان را ناامید کرد.