ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 341 از 393 نخست ... 241291321331336337338339340341342343344345346351361391 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,101 به 5,115 از 5881
    9,125

پیشکسوت کوچولو
    كوچولو ماندگار(آخر کوچولو)

نگاه مربیان بزرگ به جام جهانی

مثلث نوشت:

شمارش معکوس برای جام جهانی 2014 آغاز شده و حالا تیم ها با جدیت بیشتری خود را برای حضوری قدرتمند در این رقابت ها آماده می کنند. برزیل به عنوان میزبان رقابت ها به همراه ایران، ژاپن، استرالیا و کره جنوبی پنج تیمی هستند که صعودشان را به جام جهانی مسجل کرده اند. البته در این بین تیم هایی هم هستند که فاصله کمی با حضور در این رقابت ها دارند؛ تیم هایی مثل فرانسه، اسپانیا، هلند، آلمان، ایتالیا، پرتغال و آرژانتین فاصله زیادی با صعود ندارند و می توان از همین حالا آنها را مسافران برزیل دانست. هر کدام از این تیم ها می توانند در جام جهانی به عنوان یک مدعی ظاهر شوند و تا مراحل پایانی رقابت ها پیش روند. بازی دوستانه ای که در سراسر جهان برگزار شد تنور کنفرانس های خبری را حسابی داغ کرده بود و این فرصت مناسبی است که ببینیم مربیان هر کدام از این تیم ها مدعی و پرمهره تا چه حد به حضور موفق تیم شان در جام بیستم امیدوارند.

فیلیپه اسکولاری (برزیل)
    «برزیل بارها ثابت کرده که بهترین تیم دنیاست. ما یک کار سخت را شروع کرده ایم و تا حالا همه چیز خوب پیش رفته است. برزیل اکنون در مسیر قهرمانی در جام جهانی سال آینده قرار گرفته و با اینکه یک سال به آغاز این رقابت ها باقی مانده است خود را به عنوان اولین مدعی معرفی کرده است. اکنون به ما بستگی دارد که در جام جهانی که در خانه مان برگزار می شود به قهرمانی برسیم. حضور در جام جهانی خانگی و ثبت یک رکورد تاریخی، انگیزه من برای بازگشت بود تنها مربی ای که توانست دو بار قهرمان جام جهانی شود ویتوریو پوتزو بود که در سال های 1934 و 1938 ایتالیا را قهرمان جهان کرد. من می خواهم دومین نفر باشم. ایتالیا یک جام جهانی را در خانه از دست داد؛ همین طور فرانسه و آلمان. آنها یک جام را هم در خانه بردند. اکنون نوبت ماست. این چیزی است که من به تیم گفته ام. می خواهم تنها در مورد چیزهای مثبت صحبت کنم.»

الخاندرو سابه یا (آرژانتین)
    «آرژانتین همیشه در جام جهانی به عنوان یک مدعی کار را شروع کرده اما متأسفانه نقاط ضعفی وجود داشته و اجازه نداده که کار با قهرمانی به اتمام برسد. هدف ما برطرف کردن این نقاط ضعف و در نهایت قهرمانی است. آرژانتین پتانسیل لازم برای قهرمای در هر تورنمنت بزرگی را دارد. ما در مرحله انتخابی ثابت کرده ایم که بهترین و آماده ترین تیم آمریکای جنوبی هستیم و می توانیم از این شرایط مطلوب نهایت بهره را ببریم. ما در آرژانتین بازیکنانی داریم که خیلی از تیم های دیگر در حسرت داشتن آنها هستند. بازیکنانی مثل مسی، هیگواین، آخرووزانتی»

یواخیم لو (آلمان)
    «تیم شرایط بسیار بهتری نسبت به قبل دارد. ورود بازیکنان با کیفیتی مانند گوندوگان و ماریو گوتزه کیفیت فنی تیم ما را بالا برده است. انتظارت زیادی از خودمان داریم. تیم ما در جام جهانی برزیل با قدرت حضور پیدا خواهد کرد و می تواند قهرمان این رقابت ها شود. با این حال تیم های مدعی دیگی هم هستند که می توانند به قهرمانی برسند. بنابراین باید برای حریفان در جام جهانی احترام قائل باشیم. تیم آلمان ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه است که باعث شده کیفیت تیمی بالایی داشته باشیم. این تیم آینده فوتبال آلمان است و می تواند تا سال ها نتایج خوبی کسب کند.»

لوئیز ون گل(هلند)
    به نظر من آلمان و هلند در فینال این رقابت ها حضور خواهند داشت. من طرفدار این دو تیم هستم و دوست دارم که این دو تیم در فینال حضور داشته باشند. البته باید واقع بین بود. ما باید قبول کنیم که در حال حاضر چند تیم مثل آلمان، اسپانیا، و برزیل جلوتر از ما هستند و ما شاید مدعی شماره چهار رقابت ها باشیم اما چیزی که ما را امیدوار باقی نگه می دارد این است که در فوتبال کوچکترین اتفاق می تواند همه چیز را تغییر دهد. در فینالی که با اسپانیا داشتیم، حریف کاملاً تیم برتر میدان بود اما اگر روبن از دو موقعیت به دست آمده استفاده می کرد ما می توانستیم قهرمان شویم. حالا هلند تیمی باتجربه است و آموخته که باید از تک موقعیت ها به بهترین شکل ممکن استفاده کند»

ویسنته دل بوسکه (اسپانیا)
    هنوز از نظر جسمی به بهترین وضعیت خود نرسیده ایم. بعد از دو قهرمانی در اروپا و یک قهرمانی در جهان حالا وارد فاز جدیدی شده ایم. ما یک از یک دوران طلایی حالا بیشتر به جوانگرایی فکر می کنیم و قصد داریم آینده فوتبال اسپانیا را هم تضمین کنیم. من به عنوان سرمربی اسپانیا بسیار خوشحالم و به وجود این بازیکنان متعصب و پرتلاش افتخار می کنم، فلسفه ما تغییر نکرده و هنوز هم سعی می نیم با حفظ توپ رقیب را تحت فشار قرار دهیم. به همین فلسفه پا به جام جهانی می گذاریم و سعی میک نیم یک بار دیگر قهرمان جهان شویم فعلاً مهمترین نکته رسیدن به آمادگی کامل تا قبل از شروع رقابت هاست.

چزاره پراندلی (ایتالیا)
    ما از هر دو لحاظ فنی و تاکتیکی به این نتیجه رسیده ایم که چطور باید بازی کنیم. من مطمئنم که ما به حفظ پایداری و استقامت نیاز داریم. ما طوری که باید بازی می کنیم و روحیه ایتالیایی را نشان می دهیم. فعلاً از همه چیز راضی هستم چرا که برنامه های ما خیلی خوب پیش رفته است. در حال حضار من حقیقتاً نمی توانم به سوالات مربوط به جام جهانی پاسخ بدهم ما ابتدا باید در مسابقات مقدماتی جواز حضور در جام جهانی را کسب نماییم. در این مدت زمان باقی مانده برطرف کردن نقاط ضعف مهم ترین هدف ماست. باید مقابل دروازه حریفان عملکرد خوبی داشته باشید. باید مقابل دروازه حریفان مصمم تر نشان دهیم و زمانی که در نیمه زمین حریف بازی می کنیم بتوانیم خود را به دروازه نزدیک کنیم.

کارلوس کروش (ایران)
    آیا ایران می تواند قهرمان جام جهانی شود؟ هیچ کس این چنین فکر نمی کند. ما خیلی از رسیدن به این هدف بسیار بزرگ دور هستیم. فوتبال ایران فاصله زیادی با قدرت های بزرگی نظیر اسپانیا، آرژانتین، آلمان، انگلیس یا ایتالیا دارد. ما باید این حقیقت را بپذیریم. ما باید برای جام جهانی 2014 برزیل تیمی قابل اطمینان و باارزش را تشکیل دهیم که همه هواداران فوتبال در ایران را خوشحال و مسرور کند چطور این کار را بکنیم؟ با یک برنامه ریزی بلندمدت و فشرده با چنین برنامه ای است که ما می توانیم در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم. در غیر این صورت قادر نخواهیم بود که برابر تیم های بزرگ عملکرد خوبی داشته باشیم. به شرطی این تورنمنت برای فوتبال ایران مفید واقع می شود که کیفیت فوتبال ایران پس از جام جهانی بااکنون فرق کند.
    جام جهانی باید به فوتبال ایران کمک کند که ورزشگاه بهتر، لیگ پویاتر، چمن بهتر، مربیان بهتر و فوتبال جذاب تر داشته باشد. آنچه ما از جام جهانی 2014 می خواهیم این است که فوتبال مانسبت به آنچه الان است بهتر شود. به شکل خلاصه تر هدف ما این است که یک گام بزرگ به جلو برداریم و به پله ای برسیم که ژاپن و کره پیش از ما رسیده اند و جایگاه خودمان را بین سه قطب برتر فوتبال آسیا تثبیت کنیم.

عشق یعنی منو دخترم مثل هم لباس بپوشیم ...
    باباش تا چشمش بهمون بیفته بگه: ای جووووونم.. تو رو خدا دخترامو ببین ...
    حالا اول کدومتونو ببوسم؟!
    ما هم یه چشمک به هم بزنیم و دوتایی بپریم بغلش ...

9,125

پیشکسوت کوچولو

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی باید مثل تمام کشورهای دنیا از قوانین فیفا تبعیت کند.

به نقل از سایت سازمان لیگ، حمید زینی زاده در مورد اختلاف نظر باشگاه ها با تیم ملی اظهار داشت: در تمام دنیا فوتبال قاعده و قانون مشخص و معینی دارد. این قانون برای تمام قاره ها از آفریقا تا اروپا و آمریکای جنوبی یکسان است. فوتبال ایران هم باید از همین قاعده پیروی کند تا مشکلی بین تیم ملی و باشگاه ها ایجاد نشود.

وی ادامه داد: جام جهانی برای اولین بار نیست که برگزار می شود و در کنار آن هم رقابت های باشگاهی همیشه بوده و هست.
    تمامی تیم هایی که موفق به حضور در جام جهانی می شوند فقط 3 هفته قبل از شروع مسابقات جام جهانی بازیکنان را در اختیار خواهند داشت در حالیکه طبق برنامه لیگ برتر ایران، کی روش 45 روز بازیکنان ملی پوش را در اختیار می گیرد که البته باشگاه ها به این مسئله هم معترضند و می گویند همان سه هفته برای آماده سازی تیم ملی کافی است.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تصریح کرد: وقتی بازیکنان ما حرفه ای هستند و در باشگاه های شان هم تمرین می کنند مشکلی پیش نمی آید و کادر فنی تیم ملی هم می تواند اردوهای کوتاه مدت برگزار کند و تیم ملی هم سه هفته مانده به آغاز جام جهانی برنامه های خود را اجرایی کند.

وی افزود: اینکه بخواهیم برنامه های لیگ را به خاطر تیم ملی فشرده برگزار کنیم به نفع فوتبال ما نخواهد بود. شاید کادر فنی تیم ملی بخواهد که سه ماه قبل بازیکنان ملی پوش را در اختیار داشته باشد اما باید از قاعده فیفا پیروی کنیم.

9,125

پیشکسوت کوچولو

مهاجم جدید پرسپولیس می گوید مصدومیتش رفع شده و برای بازی در داربی مشکلی ندارد.

محمدرضا خلعتبری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره ی پیوستن خود به پرسپولیس، بندهای قرارداد خود با این تیم، اهدافش برای بازگشت به لیگ ایران و دیدار برابر استقلال صحبت کرد.

بالاخره به پرسپولیس پیوستی.

باید تشکر ویژه ای از رویانیان به خاطر زحماتش داشته باشم. او در این مدت خیلی تلاش کرد که رضایت نامه من را بگیرد. هم چنین باید از هدایتی تشکر کنم که این کمک را به من و پرسپولیس کرد. قرارداد دو ساله ای با این تیم بستم. خوشحالم که به این تیم آمده ام و تمام تلاشم را می کنم که بهترین بازی ها را انجام دهم.

مثل این که قراردادت 650 میلیون است.

بله همین طور است. البته چند آپشن هم دارد. مثلا اگر بالای 10 گل بزنم 100 میلیون می گیرم و یا برای پاس گل هم مبلغی از سوی باشگاه تعیین شده است. بالاخره آدم بعضی مواقع باید به خاطر کشورش کاری انجام دهد. اگر پرسپولیس این پول را پرداخت نمی کرد من مجبور بودم در عجمان بمانم.

بحث درباره حضورت در داربی، به یکی از موضوعات اصلی فوتبال ایران تبدیل شده. سرانجام می توانی جمعه بازی کنی یا نه؟

مسوولان باشگاه در حال پی گیری صدور ITC من هستند. اگر کارت بازی ام صادر شود مشکلی برای حضور در این بازی ندارم. همین جا باید تشکر ویژه ای از زمانی مدیر برنامه هایم داشته باشم که در مدتی که در دوبی بودم در رفت و آمدم به من کمک می کرد و بعد از آن هم برای گرفتن رضایت نامه خیلی اذیت شد. هرچند به نظرم خیلی سخت است اما به هر نحوی که شده باید زحمات او را جبران کنم. شاید یکی از دلایلی که باعث شد عجمان راضی شود من را به پرسپولیس بدهد همین آقای زمانی بود.

نخستین تمرینت را با پرسپولیس انجام دادی، آن هم در آستانه ی داربی 77.

می گویند که شرایط داربی با سایر بازی ها فرق دارد. تا کنون در این بازی حضور نداشته ام. بازیکنانی که بازی کرده اند می گویند جو آن خیلی سخت است. امیدوارم اگر با تشخیص دایی در زمین حضور پیدا کردم بهترین بازی ام را انجام دهم.

مثل این که برای رحمتی کری هم خوانده بودی و گفته بودی اگر پنج دقیقه هم بازی کنی گل می زنی.

مهدی رحمتی یکی از دوستان خیلی خوب من است. البته آن را برای شوخی گفتم اما شک نکنید که اگر بازی کردم با تمام وجودم تلاش می کنم؛ چه پنج دقیقه چه 90 دقیقه. می خواهم کاری کنم که هواداران پرسپولیس خوشحال شوند.

مصدومیتت رفع شده؟

خدا را شکر وضعیت پایم خیلی بهتر است. دیروز هم با پزشک تیم اختصاصی تمرین کردم. فکر می کنم تا روز جمعه دیگر مشکلی برای بازی نداشته باشم.

به نظر می رسد در پرسپولیس دوستان زیادی داری.

بله من در این تیم غریبه نیستم. با ماهینی و صادقیان چند سال همبازی بودم. محسن بنگر و سید جلال حسینی هم رفقای خوب من هستند. علی دایی هم که نخستین فردی بود که من را به تیم ملی دعوت کرد. مطمئن باشید آن قدر رفاقت داریم که تا پایان فصل اتحاد خود را حفظ کنیم. تیم وقتی موفق می شود که همه پشت هم می شوند و به نحو احسن دستورات سرمربی را اجرا کنند. به موفقیت پرسپولیس در این فصل خوشبینم و امیدوارم هواداران هم در هر بازی حمایت خود را از ما دریغ نکنند.
    ویرایش توسط saita : 2013.09.03 در ساعت 14:48

9,125

پیشکسوت کوچولو

برنامه هفته هشتم ليگ برتر

پنج شنبه 14 شهريور

گسترش فولاد استقلال خوزستان(ساعت 18)

فجرسپاسي داماش (ساعت18:40)

نفت تهران مس كرمان(ساعت 18:45)

سپاهان راه آهن(ساعت 18:45)

صبا تراكتورسازي(ساعت 18:45)

فولاد ذوب آهن(ساعت 19)

ملوان سايپا(ساعت 19)

جمعه 15 شهريور:

استقلال پرسپوليس(ساعت 18:50)

.

9,125

پیشکسوت کوچولو

زمانی که ویلی گرووز اسکاتلندی در سال 1893 در ازای 100 پوند به استون ویلا پیوست هیچگاه فکر نمی کرد که 120 سال بعد یکی دیگر از هموطنانش در ازای 85 میلیون پوند به رئال مادرید برود.

رسانه های اسپانیایی گزارش داده اند که قرارداد بیل رکوردشکن نیست اما تاتنهام به رسانه های انگلیسی گفته است که در واقع یک رکورد دیگر در بازار نقل و انتقالات فوتبال ثبت شده است.

به گزارش گل برتر gol.ir؛ گرووز نخستین فوتبالیستی بود که ازای 100 پوند به باشگاه دیگری رفت. مبلغی که ویلا به دستور اتحادیه فوتبال انگلستان به رقیبشان پرداخت و از آن زمان تا به حال رکورد نقل و انتقالات 42 بار شکسته شده است که آخرین آن انتقال گرت بیل از تاتنهام به رئال مادرید است.

بدون شک رئال مادرید برترین قدرت مالی دنیای فوتبال است که 5 مورد اخیر رکورد نقل و انتقالات فوتبال جهان را با خرید گرت بیل، کریستیانو رونالدو، کاکا، زین الدین زیدان و لوئیز فیگو در اختیار دارد.

اما در دهه های ابتدایی این بریتانیا بود که محور نقل و انتقالات محسوب شده و به طور مداوم تا سال 1932 این رکورد را افزایش داد زمانی که ریور پلات برای خرید برنابه فریرا از تایگر 23 هزار پوند پرداخت کرد.

تا سال 1952 همین روند ادامه داشت تا اینکه ایتالیا نیز وارد عرصه غول های نقل و انتقالات فوتبال شد. در آن سال هانس یپسون در ازای 52 هزار پوند از آتالانتا به ناپولی رفت و از آن زمان تا سال 1973 سری آ سردمدار رکوردهای نقل و انتقالات فوتبالی بود زمانیکه یوهان کرایف جادویی در ازای 922 هزار پوند به بارسلونا رفت.

ایتالیا همچنان با جذب برایان رابسون، آلن شیرر، دنیلسون، دیگو مارادونا رکورددارد ماند که گزینه آخر تنها بازیکنی است که دو بار رکورد نقل وانتقالات را شکست اما این تنها تا زمانی بود که رئال مادرید با خرید تعجب برانگیز لوئیز فیگو از بارسلونا بازار را تکان داد.

به طور کلی ایتالیا 17 بار، انگلستان 15 بار، اسپانیا 8 بار و آرژانتین و اسکاتلند هر کدام 1 بار رکورد نقل و انتقالات فوتبال را شکسته اند.

این در حالی است که بازیکنان انگلیسی 13 بار، ایتالیایی 8 بار، آرژانتینی 5 بار، برزیلی 3 بار، اسکاتلند، ولز، هلند، فرانسه و پرتغال هر کدام 2 بار و سوئد، اوروگوئه، دانمارک و اسپانیا 1 بار رکورد نقل و انتقالات را در دست دارند.

رکورد نقل و و انتقالات در 20 سال گذشته به طور مداوم افزایش یافته است و قیمت بازیکنان همگام با انفجار بازار نقل و انتقالات بالا رفته است.

ایتالیا و انگلستان دو نقطه قدرت مالی تاریخ فوتبال بوده اند اما ولخرجی های رئال مادرید اسپانیا را در حال بالا کشیدن در جدول مربوطه است.

با توجه به قدمت انگلستان در فوتبال بیشترین رکوردهای نقل و انتقالات نیز در انگلستان ثبت شده است با این حال از سال 1952 تنها دو مرد انگلیسی رکوردشکن بوده اند: برایان رابسون (انتقال 1.5 میلیون پووندی از وست بروم به من یونایتد در سال 1981) و آلن شیرر (انتقال 15 میلیون پوندی از بلکبرن به نیوکاسل در سال 1996).

قرارداد بیل رئال مادرید را نیز با 5 رکورد در بازار نقل و انتقالات فوتبال در کنار غول ایتالیایی مانند یوونتوس قرار می دهد و این در حالی است که میلان و اینتر هم هر کدام 4 رکورد در بازار نقل و انتقالات را دارا هستند.

جالب اینکه در جدول ساندرلند با 3 رکورد در بازار نقل و انتقالات در سال های 1922 ، 1925 و 1950 بالاتر از بارسلونا قرار دارد.

9,125

پیشکسوت کوچولو

بزرگ ترین انتقال های سوخته فوتبال

یورو اسپورت در گزارشی از 8 ستاره فوتبال که پول سرنوشت آنها را در دستخوش تغییر کرد، نوشت.

به گزارش ایسنا، مذاکره رئال مادرید با گرت بیل توجه رسانه های زیادی را به خود جلب کرده بود. بسیاری از فوتبالدوستان بی صبرانه منتظر بودند ببینند آیا بیل پیراهن کهکشانی ها را به تن می کند یا در تاتنهام باقی می ماند. رسانه ها رقم هایی نجومی را درباره پیشنهاد فلورنتینو پرس به بیل منتشر می کردند. بعضی از رسانه های انگلیسی می نوشتند که رئال حاضر است برای جذب ستاره ولزی تاتنهام 60 میلیون یورو به اضافه آنخل دی ماریا و فابیو کونترائو را به تاتنهام بدهد. بعضی دیگر از رقم 100 یا 105 میلیون یورویی سخن می گفتند.

هر چند تاتنهام پیشنهاد رئال مادرید را برای جذب بیل قاطعانه رد می کرد با این حال خبرهایی درباره توافق پنهانی ستاره وایت هارت لین با کهکشانی ها به گوش می رسید. خبرهایی که در نهایت در روز پایانی جابه جایی تابستانی بازیکنان درست از آب درآمد و بیل راهی مادرید شد.

جهان فوتبال آبستن حوادث غیرمنتظره زیادی است و همین مسئله زیبایی این رشته ورزشی را دو چندان می کند. بسیاری اوقات بعضی از بازیکنان با رقم های نجومی و در گیرودار جنجال رسانه ای بالا مقصد خود را عوض می کنند اما در تیم جدید خود نمی توانند انتظارات را برآورده کنند و ناامیدی دامن گیر خود آنها و باشگاهشان می شود. درباره گرت بیل هم این نگرانی وجود دارد.

یورو اسپورت با توجه به تلاش زیاد رئال برای جذب بیل در گزارشی به 8 انتقال پر سر و صدا پرداخت که در پایان ناکام ماندند.

1- گایسکا مندیتا

این بازیکن اسپانیایی در سال 2001 از والنسیا به لاتزیو پیوست در حالی که 27 سال سن داشت. او در والنسیا نمایش خیره کننده ای داشت و بازی های زیبایی را برای این تیم در لیگا و لیگ قهرمانان اروپا انجام داد. عملکرد خوب مندیتا در مستایا توجه غول های فوتبال اروپا را به خود جلب کرد. او در نهایت تصمیم گرفت تا با رقم بالای 48 میلیون یورو به لاتزیو برود؛ رقمی که در آن زمان او را ششمین بازیکن گران قیمت تاریخ فوتبال جهان کرد. این بازیکن اسپانیایی هرگز نتوانست در تیم جدیدش انتظارات را برآورده کند. او پس از یک فصل ناامید کننده با لاتزیو از این تیم جدا شد و به صورت قرضی به بارسلونا پیوست و بعد از آن به میدلزبورو رفت و در آنجا برای همیشه از مستطیل سبز خداحافظی کرد تا فوتبال اسپانیا یک استعداد بسیار خوب را از دست بدهد.

2- دنیلسون

این بازیکن برزیلی گران قیمت ترین بازیکن تابستان سال 1998 بود. او با 21 میلیون پوند از سائوپائولو جدا شد و به رئال بتیس پیوست اما در این تیم اسپانیایی نتوانست انتظارات را برآورده کند و در چهار فصل حضورش یک بازیکن سراسر معمولی بود. دنیلسون در فصل دوم حضور در بتیس نتوانست مانع سقوط تیمش به لیگ پائین تر شود. او در نهایت در سال 2005 به بوردوی فرانسه پیوست و کم کم ستاره او هم افول کرد و به فراموشی سپرده شد بدون آن که افتخاری را در مستطیل سبز به نام خود ثبت کند.

3- آندری شفچنکو

فصل 2006 - 2005 فصلی رویایی برای شفچنکو بود و او به عنوان بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شد. او در این فصل پیشنهاد میلان برای تمدید قرارداد شش ساله را رد کرد و با 43 میلیون یورو چلسی را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کرد؛ رقمی که در آن زمان او را به گران قیمت ترین بازیکن جهان تبدیل می کرد. هواداران چلسی امید زیادی به ستاره اوکراینی جدید تیم شان داشتند؛ چرا که شفچنکو کارنامه بسیار درخشانی با میلان داشت و در هفت فصل حضورش در این تیم 173 گل به ثمر رسانده بود که آمار بسیار خوبی برای یک مهاجم به شمار می آید. "شوا" در استمفوردبریج هرگز نتوانست انتظارات را برآورده کند. او در فصل نخست در 30 بازی تنها 4 گل به ثمر رساند. در فصل دوم هم بسیار ضعیف ظاهر شد و در 17 بازی تنها 5 گل وارد دروازه حریفان کرد. عملکرد ضعیفش در چلسی باعث شد تا مالک متمول این باشگاه با فروش قرضی او به میلان موافقت کند. این مهاجم اوکراینی در بازگشت به سن سیرو موفق نبود و با شفچنکوی سابق میلان فاصله بسیاری داشت. در نهایت چلسی با فروش دائمی شفچنکو به دیناموکیف در تابستان 2009 موافقت کرد تا دوران درخشش این مهاجم اوکراینی به خاطر یک پیشنهاد وسوسه انگیز به پایان برسد.

4- زلاتان ابراهیموویچ

پپ گوآردیولا هر چند استاد تیکی تاکا بود و به بازی گروهی و زمینی علاقه زیادی داشت اما پیشنهاد خرید زلاتان ابراهیموویچ را به خوآن لاپورتا داد. گوآردیولا که در فصل نخست خود در نیمکت آبی-اناری ها سه گانه را به دست آورده بود، قصد داشت با جذب ابراهیموویچ بار هجومی تیمش را برای فصل بعد تقویت کند. در نهایت اینتر با پیشنهاد بارسلونا برای خرید ایبرا موافقت کرد و او با رقم 40 میلیون یورو راهی نوکمپ شد. ابراهیموویچ در فصل 2009 - 2008 با زدن 25 گل با پیراهن اینتر به عنوان بهترین گلزن رقابت های سری A انتخاب شد اما در بارسا نتوانست این آمار را تکرار کند. او در لیگا 16 گل، در جام حذفی یک گل و در لیگ قهرمانان اروپا دو گل برای آبی -اناری ها به ثمر رساند. عملکرد نه چندان خوب ابراهیموویچ با بارسلونا باعث شد تا سران آبی-اناری ها با فروش قرضی او به میلان در سال 2011 - 2010 موافقت کنند. در نهایت انتقال او به روسونری دائمی شد و او برای همیشه قید آبی-اناری ها را زد.

5- ریکاردو کورشما

زمانی که ژوزه مورینیو هدایت اینتر را بر عهده داشت به جذب کورشما علاقه زیادی نشان داد. اینتر برای جذب کورشمای پرتغالی حاضر شد علاوه بر پرداخت 19 میلیون یورو، پله هافبک جوان خود را هم به بنفیکا بدهد. کورشما بازیکنی توانا و پر جنب و جوش بود که به خوبی در کناره ها حرکت می کرد و به بازیسازی می پرداخت اما در اینتر نتوانست توانایی های خود را نشان دهد. مورینیو از جذب هموطن خود پشیمان شد و با فروش قرضی او به چلسی در پایان فصل موافقت کرد. او تاثیری بسزایی در سه گانه اینتر نداشت و در 13 بازی حتی یک گل هم به ثمر نرساند. او در چلسی هم نمایش ضعیفی داشت و باعث شد تا سران اینتر با فروش همیشگی اش به باشگاه بشیکتاش موافقت کنند.

6- فرناندو تورس

تورس در چند سال حضورش در لیورپول عملکرد بسیار خوبی داشت و به چهره گلزن و محبوب قرمزپوشان آنفیلد تبدیل شد. او بارها از علاقه خود به ماندن در لیورپول سخن گفت و اعلام کرد که نمی خواهد در انگلیس جز برای لیورپول بازی کند اما این مهاجم اسپانیایی به قول خود وفادار نماند و به آبی پوشان لندن پیوست. چلسی برای جذب مهاجم ملی پوش لیورپول حاضر شد در فصل جابه جایی زمستانی 2011 رقم 40 میلیون پوند را پرداخت کند. نخستین بازی تورس با پیراهن چلسی برابر لیورپول تیم سابقش بود. این بازی برای تورس اصلا خاطره خوبی نداشت؛ چرا که برابر هم تیمی های سابقش در استمفوردبریچ کاری از پیش نبرد و این چلسی بود که بازی را واگذار کرد. تورس که الان هم در چلسی به سر می برد در دو فصل و نیمی که برای این تیم به میدان رفته اصلا نمایش خوبی نداشته و در 82 بازی تنها 12 گل به ثمر رسانده است که آمار بسیار ضعیفی به شمار می آید. البته او در رقابت های اروپایی تا حدودی بهتر عمل و در 30 بازی 12 گل وارد دروازه حریفان کرده است.

با آمدن ژوزه مورینیو به چلسی هواداران تیم لندنی امیدوارند تورس به روزهای اوج خود برگردد. با توجه به احتمال پیوستن رونی به این تیم احتمال می رفت که تورس این تیم را ترک کند؛ چرا که با وجود رونی بعید به نظر می رسید که فرصت بازی به "ال نینو" برسد.

7- ریکاردو کاکا

فلورنتینو پرس همواره قهرمان فصل جابه جایی بوده است؛ چرا که از جذب بازیکنان بزرگ با رقم های بالا هیچ ابایی ندارد. یکی از چهره هایی که پرس با جذبش سر و صدای زیادی به پا کرد، کاکا بود. بازیکنی که هرگز نتوانست در رئال انتظارات را برآورده کند و در نهایت به میلان بازگشت.

پرس در فصل 2009 برای پایان دادن به ناکامی تیمش در لیگ قهرمانان اروپا کاکا را با رقم 68 میلیون یورو از میلان به خدمت گرفت. کاکا در حالی به رئال پیوست که در میلان جولان می داد و در سال 2007 هم عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان را به خود اختصاص داد. هواداران رئال با توجه به بازی های زیبای کاکا با پیراهن میلان انتظار زیادی از او داشتند اما این هافبک برزیلی ناامید کننده ظاهر شد و در تمام سال های حضورش در رئال همواره یکی از گزینه های جدایی در فصل جابه جایی بود.

کاکا در چهار فصل حضورش در سانتیاگو برنابئو نتوانست ثابت کند که خرید خوبی برای کهکشانی ها بوده است. او در فصل دوم حضورش جای خود را در ترکیب اصلی به مسوت اوزیل داد و هرگز نتوانست جایی برای خود در ترکیب سفیدپوشان پیدا کند. او در چهار سال حضورش در رئال 29 گل و 32 پاس گل داشت. این در حالی است که در میلان 95 گل و 46 پاس گل داشت. با نگاهی کوتاه به آمار کاکا در رئال و میلان به راحتی می توان به این نتیجه رسید که خرید کاکا موفق نبود و هزینه زیادی روی دست پرس و همکارانش گذاشت.

8- دیگو ریباس داکونیا

هواداران یوونتوس مدتها بود که چشم انتظار بستن قرارداد با بازیکنی بزرگ بودند. سران بیانکونری در سال 2009 خواسته هواداران پر شور خود را برآورده کرده و با رقم 25 میلیون یورو دیگو ریباس 24 ساله را به خدمت گرفتند. این بازیکن برزیلی در وردربرمن بازی های زیبایی را به نمایش گذاشت و نوید ظهور بازیکنی با کلاس و سطح بالا را داد. عملکرد خوب دیگو با وردربرمن باعث شد تا یوونتوس پس از کش و قوس های زیاد سرانجام او را به خدمت بگیرد. او در یوونتوس آن زمان که هدایتش را فرارای جوان برعهده داشت اصلا خوب کار نکرد و ناامیدکننده ظاهر شد. در آن سال یوونتوس بدترین نتایج خود را کسب کرد و حتی ریباس گرانقیمت هم نتوانست به این تیم کمک کند. در نهایت سران یوونتوس که اصلا از عملکرد بازیکن برزیلی خود راضی نبودند با فروش او به ولفسبورگ موافقت کردند.

9,125

پیشکسوت کوچولو

داربی شماره 77؛ لطفا مساوی نکنید!

داربی هفتاد و هفتم را شاید بتوان برخورد برترین های لیگ هم دانست. آبی های تهران با 13 گل زده، برترین خط حمله ی لیگ را در اختیار دارند و جالب آنجاست که سرخ های پایتخت با دریافت تنها سه گل، برترین خط دفاعی لیگ را تشکیل داده اند.
    حساس ترین دیدار لیگ برتر فوتبال ایران را روز جمعه، آبی ها و قرمز های پایتخت برگزار می کنند.

به گزارش ایسنا، آخرین و حساس ترین دیدار هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران را داربی تهران تشکیل می دهد. این دیدار که حساس ترین و مهم ترین بازی لیگ برتر از نگاه کارشناسان زیادی است، روز جمعه در ورزشگاه ازادی و با میزبانی استقلال برگزار می شود. آبی های تهرانی که هفته گذشته برابر همنام اهوازی خود تن به شکست دو بر صفر داده اند در حالی به مصاف سرخ پوشان تهران می روند که آنها در بردی روحیه بخش برابر فولاد، هفته هفتم را به پایان رسانده اند.

با اینحال پیشکسوتان دو تیم متفق القول هستند که نتیجه این دیدار هیچ ارتباطی به جایگاه تیم ها در جدول ندارد و بطور کلی تیمی که بر استرسش غالب شود، شانس پیروزی بیشتری در این دیدار دارد. آبی های تهرانی هاشم بیک زاده را به دلیل مصدومیت به طور قطع همراه نخواهند داشت و البته حضور ساموئل و جمشیدیان هم در این دیدار، در هاله ای از ابهام است. ساموئل که به دلیل آنچه که پرداخت نشدن مطالبات مالی اش اعلام شده، وضعیت نامشخصی دارد و جمشیدیان هم که به تازگی دویدن را آغاز کرده است، بعید است که از آمادگی بدنی مطلوبی برخوردار باشد.

برای پرسپولیس هم عالیشاه به دلیل دریافت کارت قرمز در دیدار برابر فولاد خوزستان، داربی تهران را از دست داده است و سایر نفرات این تیم بنظر می رسد مشکل خاصی برای بازی در این دیدار نداشته باشند. همچنین محمدرضا خلعتبری هافبک ملی پوشی که به دلیل حضور در عجمان امارات، با تلاش های گسترده رویانیان به جمع پرسپولیسی ها بازگشته است، در این دیدار احتمالا به میدان خواهد رفت. هرچند که گفته می شود او مصدومیت جزئی ای دارد اما علی دایی به طور قطع می داند حضور چند دقیقه ای خلعتبری می تواند وزنه ی روحی در بازی را تا حد زیادی بهم بریزد.

داربی هفتاد و هفتم را شاید بتوان برخورد برترین های لیگ هم دانست. آبی های تهران با 13 گل زده، برترین خط حمله ی لیگ را در اختیار دارند و جالب آنجاست که سرخ های پایتخت با دریافت تنها سه گل، برترین خط دفاعی لیگ را تشکیل داده اند.

استقلال و پرسپولیس در مجموع 76 بار با یکدیگر دیدار کرده اند که 24 پیروزی سهم استقلال، 18 پیروزی سهم پرسپولیس و 34 تساوی ماحصل دیدار های این دو تیم بوده اند.

با آغاز رقابت های لیگ برتر، استقلال و پرسپولیس در چارچوب این رقابت ها دوازده بار برابر یکدیگر صف آرائی کرده اند. (بدون احتساب جام حذفی و جام ولایت) نتایج این دوازده دیدار به شرح زیر است:

از 24 دیدار استقلال و پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر، سهم آبی ها شش پیروزی و سهم قرمز ها 4 پیروزی بوده است. 14 دیدار این دو تیم هم با تساوی به پایان رسیده است.

نکات جالب:

9 تساوی با نتیجه یک بر یک، تکرارپذیرترین نتیجه داربی ها بوده است.

فرهاد مجیدی با زدن چهار گل در داربی های برگزار شده از چارچوب رقابت های لیگ برتر، در صدر گلزنان است.

ایمون زائد تنها بازیکنی است که در داربی های لیگ برتری هتریک کرده است.

قلعه نویی تنها مربی ای است که در داربی ها نباخته است.

نیکبخت واحدی بازیکنی است که با پیراهن پرسپولیس به استقلال گل زده و این فصل در استقلال حضور دارد.

داربی رفت لیگ یازدهم، نخستین داربی ای بوده که بعد از سیزده سال، یکی از تیم ها با اختلاف بیش از یک گل پیروز شده است.

هادی نوروزی تنها بازیکن این فصل پرسپولیس است که یک بار با پیراهن این تیم، به استقلال گل زده است و از آن طرف، صادقی، مجیدی و برهانی از بازیکنان فعلی استقلال هستند که با پیراهن این تیم به پرسپولیس گلزنی کرده اند.

در داربی هایی که قلعه نویی سرمربی استقلال بوده است، تیم او اولین گل بازی را به ثمر رسانده است.

هر دو تیم، کاپیتان های فصل گذشته خود را در این فصل در خدمت ندارند.

داربی 77 در ورزشگاه آزادی و روز جمعه ساعت 18:50 برگزار می شود.

9,125

پیشکسوت کوچولو

سرپرست وزارت ورزش و جوانان از حل مشکل مالی فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون های ورزشی خبر داد و گفت: روز پنجشنبه با رئیس فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی برای بررسی مشکلات این رشته جلسه خواهم داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره رفع مشکلات مالی فدراسیون فوتبال که مانع از اعزام این تیم به اردوی پرتغال شده است، اظهار کرد: فدراسیون برای رفتن به پرتغال مشکل مالی ندارد.

وی افزود: با رئیس فدراسیون فوتبال درباره این موضوع صحبت کرده ام و قرار شده است که هزینه های مربوط به برگزاری اردوهای تیم ملی پرداخت شود. فردا با رئیس فدراسیون فوتبال و کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی برای بررسی این موضوعات ملاقات خواهم کرد.

وی درباره رفع مشکلات مالی فدراسیون ها نیز یادآور شد: حداکثر تا پایان شهریورماه مطالبات فدراسیون ها پرداخت می شود.

9,125

پیشکسوت کوچولو

سرخابی هایی که دیگر نیستند
    از اولین شهرآورد در سال ۱۳۴۷، نفرات بسیاری با دنیای خاک وداع کرده اند که هیچ وقت به شکل درستی از آنها یاد نشده است....

به گزارش شرق، از اولین شهرآورد در سال ۱۳۴۷، نفرات بسیاری با دنیای خاک وداع کرده اند که هیچ وقت به شکل درستی از آنها یاد نشده است. از آن بازی های قدیمی آدم های زیادی هم هستند که خوشبختانه با وجود داشتن سنین بالا در قیدحیات هستند. مثل عبدالرضا موزون داور بازی اول که هنوز در قیدحیات است و آلن راجرز مربی قدیمی پرسپولیس که او هم در آستانه ۹۰سالگی در صحت و سلامت به سر می برد اما آنها که بین ما نیستند:

۱- پرویز دهداری: اولین سرمربی پرسپولیس در شهرآورد پایتخت... سال ۴۷
    ۲- علی دانایی فر: همتای آبی دهداری در استقلال. اولین سرمربی تاج
    ۳- ابوالقاسم حاج ابوالحسن: داور دو بازی جنجالی که از عزیز اصلی سیلی خورد!
    ۴- علی الهی: کمک داوری که روزی مربی کیان و آقابالاسر علی پروین بود.
    ۵- ارشد برازنده: یکی از داوران بزرگ، مطرح و تاپ که او هم متاسفانه از اصلی سیلی خورده است.
    ۶- داوود حیدری: داور قدیمی – بازیکن سابق دارایی و یک مربی بین المللی.
    ۷- علیرضا صادقی جو: کمک داور بازی معروف سال ۷۴ و اشتباهی که بعدا به آن اعتراف کرد.
    ۸- اسماعیل تحسین زاده: کمک داور دیگری از بازی های دهه های ۵۰ و ۶۰ و صاحب مرگی تلخ.
    ۹- محراب شاهرخی: دفاع سرخپوشان تا سال ۵۳ و سرمربی سال های ۵۶ تا ۶۰ آنها.
    ۱۰- صفر ایرانپاک: مهاجم پرسپولیس، سلطان گل شهرآورد با هفت گل زده.
    ۱۱- ایرج سلیمانی: هافبک خوزستانی که در دیدار معروف شش تایی ها دو گل زد!
    ۱۲- زدراو کورایکوف: سرمربی تاج سابق در سال های بین ۴۹ تا ۵۵.
    ۱۳- ناصر حجازی: دروازه بان تاج در دو مقطع (۶۵-۴۹) و سرمربی استقلال در سه مقطع.
    ۱۴- مرتضی نوروزی نژاد: بازیکن استقلال در مسابقات سال ۶۵ باشگاه های تهران.
    ۱۵- کامبیز جمالی: اولین کاپیتان آبی ها که در سال ۴۷ بازوبند این تیم را به بازو داشت.
    ۱۶- حبیب علیزاده: بازیکن خوزستانی ۳، ۴ بازی اول برای پرسپولیس.
    ۱۷- حسین همیشه جوان: بازیکن ۲، ۳بازی اول در ترکیب سرخپوشان.
    ۱۸- مجید سبزی: در سال های ۵۸ تا ۶۴ بازیکن پرسپولیس بود.
    ۱۹- فریبرز مرادی: سال های ۶۱ تا ۷۱ را با سرخ ها گذراند و سه پاس گل هم داد.
    ۲۰- عزت الله جان ملکی: دفاع چپ قلدر آبی ها طی سال های ۴۹ تا۵۴.
    ۲۱- محمد رنجبر: مدیرفنی سال های ۶۶ و ۶۷ برای آبی پوشان.
    ۲۲- منصور امیرآصفی: سرمربی سال ۱۳۵۶ سرخپوشان.
    ۲۳- ایوان کونوف: سرمربی سرخپوشان در سال ۵۵ که بعدها به تیم راه آهن رفت.
    ۲۴- امیر دولت آبادی: بازیکن جوان استقلالی ها که در همان عنفوان جوانی مرحوم شد.
    ۲۵- ناظم گنجاپور: زننده اولین گل پرسپولیس در شهرآورد. او سال گذشته به رحمت خدا رفت.
    ۲۶- هروس باغومیان: داور دیدار سال ۵۸ دوتیم که دو سال قبل فوت شد.

9,125

پیشکسوت کوچولو

زمان فروش بلیت دربی ۷۷ در آزادی

با تأیید مسئولان برگزاری دربی ۷۷ قرار است از ساعت 10 صبح فردا بلیت فروشی آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، پس از جلسات متوالی مسئولان برگزاری دربی 77 بالاخره با توجه به اینکه بلیت جایگاه ویژه 15هزار تومانی به صورت الکترونیکی فروخته شده، قرار است از ساعت 10 صبح فردا بلیت فروشی در ورزشگاه آزادی آغاز شود.

البته نیروی انتظامی و یگان ویژه اعلام آمادگی کرده اند که در صورتی که هواداران زودتر به ورزشگاه بیایند با آنها همکاری های لازم را برای ورود به ورزشگاه و پشت گیت های بلیت فروشی داشته باشند.

در صورتی که هواداران زیادی قبل از ساعت 10 صبح در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کنند احتمال فروش بلیت 30 تا 40 دقیقه قبل از ساعت 10 صبح نیز وجود دارد.

9,125

پیشکسوت کوچولو

ربی سرد در بازی یخی

دیدار استقلال و پرسپولیس از هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران با تساوی بدون گل به پایان رسید تا آبی پوشان نخستین تساوی فصل شان را برابر سرخپوشان بدست آورند. صادقیان بهترین بازیکن و نکونام مرد اخلاق دربی 77 شدند، این بازی در شرایطی با چنین نتیجه ای به پایان رسید که بازیکنان میلیاردی دو تیم که اسکلت اصلی تیم ملی را نیز تشکیل می دهند در طول 90 دقیقه نتوانستند نمایش قابل قبولی داشته باشند و علاقمندان به فوتبال را راضی کنند.

آخرین دیدار هفته هشتم لیگ برتر از ساعت 18 و 50 در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از 95 هزار تماشاگر آغاز شد. دیدار دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

به گزارش «تابناک»،پرسپولیس اولین حمله بازی را در دقیقه 2 انجام داد که با خطای پژمان منتظری روی غلامرضا رضایی یک ضربه کاشته به سرخ پوشان رسید که این ضربه ثمری برای پرسپولیس نداشت.

در دقیقه 4 مسابقه خطای شدید سیدمهدی سیدصالحی بر روی آندرانیک تمیوریان در میانه میدان رخ داد که اولین ضربه خطا به سود
    استقلال اعلام شد.

دو دقیقه بعد یک ضربه کاشته تیموریان بر روی دروازه ارسال کرد که توپ را مدافعان پرسپولیس به کرنر زدند. این ضربه کرنر را مدافعان سرخپوش بازهم به کرنر فرستادند و در نهایت هم آبی پوشان از دومین کرنر پیاپی سودی نبردند.

در دقیقه 7 مسابقه داور به قاضی و سیدجلال حسینی مهاجم و مدافع
    استقلال و پرسپولیس تذکر شدیدی داد.

در دقیقه 8 امیرحسین صادقی خطای شدیدی را روی پیام صادقیان مرتکب شد.

در دقیقه 10 مسابقه امیر قلعه نویی به علیرضا فغانی داور مسابقه اعتراض شدیدی کرد و به همین دلیل چند لحظه ای بازی متوقف شد.

در دقیقه 13 سانتر ساموئل را نیلسون دروازه بان پرسپولیس مهار کرد.

در دقیقه 16 محمدمهدی نظری از
    استقلال مصدوم شد که مداوای این بازیکن در میانه میدان چند لحظه ای بازی را متوقف کرد. سر نظری شکست و او با سری بانداژ شده به بازی ادامه داد.

در دقیقه 22 نزدیکی های محوطه جریمه از جناح چپ
    استقلال صاحب یک ضربه کاشته شد که این ضربه کاشته را تیموریان زد اما توپ به مدافع پرسپولیس برخورد کرد.

در دقیقه 24 پاس به عقب پژمان منتظری باعث شد مهدی رحمتی به زحمت بیفتد اما در نهایت توپ را دور کرد.

در دقیقه 25 سیدجلال حسینی نیز از مصدوم شد که برای مداوا به بیرون از زمین رفت و سریع هم به میدان برگشت.

در دقیقه 26 مهدی نظری روی سیدجلال حسینی مرتکب خطا شد.

در دقیقه 27 شوت محمد نوری به سمت دروازه
    استقلال را مهدی رحمتی به کرنر فرستاد آن هم در حالیکه توپ در چارچوب دروازه نبود. پرسپولیس از این کرنر هم استفاده ای نکرد.

در این 15 دقیقه توپ بیشتر در میانه میدان جریان داشت و دو تیم موقعیت گلزنی جدی روی دروازه ها ایجاد نکردند.

دقیقه 30 نظری و بنگر به خاطر برخورد مهاجم
    استقلال با نیسلون با هم درگیر شدند.

فرهاد مجیدی از دقیقه 33 از روی نیمکت بلند شد تا خودش را برای حضور در میدان گرم کند او در دقیقه 44 به جای سیاوش اکبرپور که مصدوم شد به میدان آمد.

مجیدی قبل از حضور در میدان به سمت علی دایی رفت و از او برای حضور در میدان رخصت گرفت.

در دقیقه 35 شوت سیاوش اکبرپور به سمت دروازه پرسپولیس با اختلاف از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه 37 پژمان منتظری روی پیام صادقیان پشت محوطه جریمه
    استقلال مرتکب خطا شد. امیر قلعه نویی به این تصمیم داور هم به شدت اعتراض کرد.

این ضربه کاشته را نوری زد که با اختلاف از کنار دروازه
    استقلال به اوت رفت.

غلامرضا رضایی در دقیقه 38 روی سیاوش اکبرپور پشت محوطه جریمه پرسپولیس مرتکب خطا شد. این ضربه کاشته را تیموریان زد که ضربه سر نکونام با اختلاف کمی از کنار تیرک دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

شروع نیمه دوم بدون حضور مربیان پرسپولیس بود و خبری از علی دایی و دستیارانش نبود.

فرهاد مجیدی در دقیقه 46 در موقعیت تک به تک با نیلسون قرار گرفت که مجیدی نتوانست از این فرصت ایده آل استفاده کند.

بازیکنان در این دقایق پاس های اشتباه مکرری رد و بدل کردند.

در دقیقه 54 سانتر سانتر غلامرضا رضایی درون محوطه جریمه به قاسم دهنوی رسید که ضربه او از کنار دروازه
    استقلال به اوت رفت.

در دقیقه 55 آرش برهانی به جای محمد مهدی نظری به میدان آمد.

در دقیقه 56 محسن بنگر پشت محوطه جریمه روی فرهاد مجیدی مرتکب خطا شد. تیموریان این ضربه را که در نهایت تبدیل به کرنر برای
    استقلال شد که این ضربه کرنر هم سودی برای استقلال نداشت. امیرحسین صادقی هم چند لحظه ای به دلیل مصدومیت روی زمین افتاد.

محمدرضا خلعتبری در دقیقه 58 به جای غلامرضا رضایی وارد ترکیب پرسپولیس شد.

آخرین دیدار هفته هشتم لیگ برتر از ساعت 18 و 50 در ورزشگاه آزادی آغاز شد. دیدار دو تیم تا دقیقه 75 با نتیجه مساوی بدون گل در جریان است.

در دقیقه 61 فرهاد مجیدی پا به توپ به قلب دفاع پرسپولیس زد و توپ را به ساموئل پاس داد که شوت این بازیکن با بی دقتی به اوت رفت. این بهترین موقعیت گل بازی تا این لحظه بود.

در دقیقه 63 پیام صادقیان به قلب دفاع
    استقلال زد و به قاسم دهنوی پاس داد که شوت این بازیکن با اختلاف زیاد به اوت رفت.

تا دقیقه 69 توپ فقط در میانه میدان جریان داشت و هیچ اتفاقی در زمین مسابقه رخ نداد!

در دقیقه 70 شوت پیام صادقیان از پشت محوطه جریمه را مهدی رحمتی به خوبی مهار کرد. بعد از این شوت به دلیل مصدومیت خلعتبری بازی متوقف دوباره متوقف شد! پای نکونام به طور غیرعمد روی صورت خلعتبری رفت که باعث شد این بازیکن به شدت از ناحیه صورت مصدوم شد.

در دقیقه 73 خطای قاسم دهنوی روی آرش برهانی باعث شد داور به او کارت زرد نشان داد.

در دقیقه 74 آرش برهانی یک سانتر آرام کرد که نیلسون آن را به راحتی مهار کرد.

در دقیقه 75 ضربه کرنر تیموریان را مدافعان پرسپولیس دور کردند.

در دقیقه 77 ضربه کرنر پرسپولیس را مدافعان
    استقلال دور کردند.

در دقیقه 79 هادی نوروزی به جای قاسم دهنوی وارد ترکیب پرسپولیس شد.

در دقیقه 82 عمران زاده خلعتبری و توپ را با هم زد و مرتکب خطا شد که فغانی کارت زرد هم نداد ! البته پرسپولیس از این خطا هیچ سودی نبرد.

تا دقیقه 86 مسابقه نیز بازی کاملا ساکن دنبال شد و تماشاگران از این دقیقه شروع به ترک ورزشگاه کردند.

دیدار دو تیم
    استقلال و پرسپولیس در فصل گذشته نیز بدون گل به پایان رسیده بود و این سومین تساوی بدون گل این دو تیم بود.

همانطور که پیش بینی می شد دو تیم برای نباختن بازی کردند و از پیله احتیاط خارج نشدند و این تساوی روی اعصاب همه فوتبالدوستان بود. آنها به جای فوتبال شاهد یک نبرد تن به تن بودند که بیشتر شبیه جنگ اعصاب بود!

علیرضا فغانی داور مسابقه به محسن بنگر، پیام صادقیان، رضا حقیقی، قاسم دهنوی و محمد نوری از پرسپولیس و پژمان منتظری و محمد مهدی نظری و محمد قاضی از
    استقلال کارت زرد نشان داد.

ترکیب
    استقلال :

سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، پژمان نوری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، ساموئل، سیاوش اکبرپور( از دقیقه 44 آرش برهانی)، محمدمهدی نظری( از دقیقه 55 آرش برهانی) و محمد قاضی.
    سرمربی: امیر قلعه نویی

ترکیب پرسپولیس:

نیلسون، محسن بنگر، سیدجلال حسینی، محمدرضا خانزاده، میثم حسینی، رضا حقیقی، قاسم دهنوی( از دقیقه 79 هادی نوروزی)، محمد نوری، پیام صادقیان، سیدمهدی سیدصالحی و غلامرضا رضایی( از دقیقه 58 محمدرضا خلعتبری)
    سرمربی: علی دایی

9,125

پیشکسوت کوچولو

نمره جالب کفاشیان به دربی روز جمعه

به گزارش مشرق، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال شب گذشته به صورت تلفنی مهمان برنامه چهل تیکه بود.

وی در خصوص سؤال مجری برنامه که از وی پرسید خبری روی خروجی برخی سایت ها و تیتر روزنامه ها آمده بود که سرمربی تیم ملی برای همیشه ایران را ترک کرده است، آیا این خبر را تأیید می کنید، اظهار داشت: نمی دانیم این خبرهای نادرست در رسانه ها از کجا می آید ما با کی روش جلسات مختلفی داشتیم و در این جلسات به هماهنگی های لازم رسیدیم و به ایشان گفتیم که دیگر لازم نیست حرص و جوش بخورد. ضمناً تفاهم خوبی هم با سازمان لیگ داشتیم و مشکل ایشان را حل کردیم.

کفاشیان افزود: کی روش حدود 10 روز به پرتغال رفته و از من مرخصی گرفته است و پس از 10 روز به ایران بازمی گردد تا برنامه های تدارکاتی تیم ملی را دنبال کنیم و شاید با یکی از تیم های کشورهای همجوار نیز بازی تدارکاتی داشته باشیم. قهر کردن و رفتنی در کار نیست. ایشان حدود 10 -11 روز دیگر برمی گردد یعنی هفته بعد سه شنبه یا چهارشنبه به ایران باز می گردد.

به گزارش فارس، وی در خصوص اینکه دستایاران کی روش یعنی امید نمازی، گاسپار و سیموئز نیز به خارج از کشور رفته اند و همین امر نیز شائبه ها در خصوص عدم بازگشت کی روش را بیشتر می کند، اظهار داشت: گاسپار و سیموئز در ایران هستند و خود من با گاسپار جلسه داشتم تنها نمازی یک هفته به خارج از کشور رفت و برمی گردد، هیچ مشکلی وجود ندارد، غیر از مسائل مالی که آن هم در حال حل شدن است.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اسپانسر تیم ملی و اینکه صحبت از این است که همراه اول قرار است با 30 میلیارد تومان پول اسپانسر تیم ملی شود، گفت: این خبر به هیچ عنوان درست نیست. ما با دو اسپانسر داخلی صحبت کرده ایم و با یکی از آنها در حال انجام مذاکرات نهایی هستیم اما هنوز قطعی نشده است، اما قطعاً اسپانسر داخلی است.

کفاشیان در خصوص اقدامات وزارت ورزش نیز گفت: خوشبختانه با جلسه ای که با صالحی امیری سرپرست وزارت ورزش داشتیم ایشان حمایت ویژه خود را از فوتبال اعلام کردند و قول دادند که در جام جهانی دیگر حرف از بی پولی زده نشود.

وی در پایان در پاسخ به این سؤال که به دربی روز جمعه از 20 چه نمره ای می دهید، گفت: من نمره خوبی می دهم، دو تیم دفاع محکمی داشتند و سعی کردند گل نخورند. حتماً که نباید گل رد و بدل شود. این نیز یک نوع تاکتیک است و سرخابی ها بیشتر توجه شان به نباختن بود اما اگر بخواهم نمره ای بدهم نمره 17 را به دربی می دهم.

9,125

پیشکسوت کوچولو

در حالی که قرار است فردا در ادامه رقابت های جام حذفی برگزار شود هنوز نماینده لرستان برای دیدار برابر گل گهر نوین سیرجان مشخص نیست!

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، طبق برنامه قهرمان لرستان مهمان گل‎گهر نوین سیرجان است و تلاش ها برای مشخص شدن نماینده استان در این بازی بی‎نتیجه ماند.

رئیس هیأت فوتبال لرستان در این خصوص گفت: به سبب مشکلات مالی هیچ تیمی از استان برای حضور در این بازی اعلام آمادگی نکرد.

حیدر بهاروند ادامه داد: با توجه به این‎که نماینده لرستان باید به سیرجان می‎رفت و هزینه ایاب و ذهاب زیاد است، مدیران تیم‎ها راغب نبودند به سیرجان بروند.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال تأکید کرد: مشکلات مالی اصلی‎ترین حریف فوتبال لرستان است و باوجود این مشکل، استعدادها شکوفا نمی‎شوند.

بهاروند در پایان یادآور شد: گهر دورود تنها نماینده‎ی لرستان در جام حذفی است و در مرحله سوم مسابقات 24 شهریور مهمان شهرداری جویبار است

9,125

پیشکسوت کوچولو

فیفا سرانجام به اشتباه خود اعتراف کرد
    سپ بلاتر رئیس فیفا سرانجام به اشتباه خود برای دادن میزبانی جام جهانی 2022 به کشور قطر اعتراف کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ انتخاب کشور قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022 از همان ابتدا با انتقاد اهالی فوتبال روبرو شد و حتی بسیاری قدرت مالی این کشور عربی را اصلی ترین عامل گرفتن میزبانی می دانستند.

سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) که همواره از انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022 حمایت کرده، سرانجام به اشتباه خود اعتراف کرد: «شاید برای دادن میزبانی جام جهانی به قطر اشتباه کردیم. به هرحال شما برای این انتخاب باید شرایط جغرافیایی-سیاسی را هم در نظر بگیرید. جام جهانی بزرگترین رخداد فوتبالی دنیاست اما این رقابت تنها برای 800 میلیون مردم اروپا نیست بلکه به تمام جهان تعلق دارد. وقت آن رسیده که اروپایی ها بدانند فوتبال فقط برای آنها نیست. فوتبال ورزشی است که میلیارد ها نفر در سراسر جهان آن را دنبال می کنند.»

او ادامه داد: «امیدوارم پس از بررسی کمیته اجرایی فیفا تصمیم من را برای برگزاری جام جهانی 2022 در زمستان قبول کنند. باید با نگاه به تقویم جهانی ببینیم که این تصمیم چه تاثیری بر فوتبال جهان خواهد داشت.»

9,125

پیشکسوت کوچولو

محور اصلی برنامه دیشب ۹۰، پیرامون دربی 77 بود که حدود 150 دقیقه مورد بررسی قرار گرفت، و نیز بازی های هفته هشتم لیگ بر تر و حاشیه آنزیر ذره بین رفت؛ پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که دربی ۷۷ چه کیفیتی داشت؟ ۱ـ خوب ۲ ـ متوسط ۳ ـ ضعیف 4- خیلی ضعیف که در پایان، نزدیک به 78 درصد به گزینه 4 یعنی خیلی ضعیف ، رأی دادند ، 15 درصدبه گزینه3 ،5 درصد به گزینه 2 و مابقی ( 2در صد) گزینه 1 را برگزیدند.

هفتمین برنامه ۹۰ در لیگ ۹۲ از ساعت ۱۰: ۴۰ دقیقه آغاز شد و به مانند همیشه دیدنی بود و همانند گذشته، دوشنبه شب از شبکه سه پخش شد و در ادامه به بررسی بازی های هفته هشتم لیگ بر تر و حاشیه آن پرداخت.

به گزارش «تابناک»، در آغاز برنامه، آیتم ۹۰ درجه پخش شد؛ افزون بر این که فردوسی پور در این برنامه دربی را زیر ذره بین برد ، پخش صحنه هایی از دیدارهای فولاد – ذوب آهن ، سپاهان – راه آهن ، صبا – تراکتور و نفت – مس کرمان و صحبت های مربیان و بازیکنان این تیم ها بخش بعدی برنامه نود بود.

مهمان ویژه این برنامه، امیر حاج رضایی بود که در مورد دربی به تفصیل سخن گفت؛ حاج رضایی در این بخش برای فوتبال ایران ابراز نگرانی کرد و عنوان داشت بیشتر بازیکنان استقلال و پرسپولیس ملی پوش هستند و این نمایش ضعیف در دربی موجب نگرانی برای تیم ملی فوتبال کشورمان می شود.

سپش در ادامه برنامه گزارشی از خانه سالمندان کهریزک در زمان پخش دربی 77 پخش شد که در نوع خود جالب توجه بود.

در بخش بعدی برنامه 90 گزارشی از مراسم خاکسپاری مرحوم محمدی مربی سابق مس پخش شد.

کنایه فردوسی پور به ژنرال !

عادل فردوسی پور در گفت و گوی ویژه ی برنامه ی 90 با حضور امیر حاج رضائی به بررسی سطح فنی دربی پرداخت و وقتی آمار فنی این دیدار بررسی شد با رو کردن به کارشناس برنامه گفت : آقای حاج رضائی اگر بگوئیم کیفیت دربی خوب نبود، به اجنبی پرستی متهم نمی شویم ؟ امیر حاج رضائی نیز در پاسخ گفت : شاید هم متهم کنند. در این فوتبال بی در و پیکر هر اتفاقی ممکن است بیفتد. در این فوتبال که هرکسی بدون مستندات اظهارنظر می کنند هیچ چیز بعید نیست !

عادل فردوسی پور در ادامه برای مبارزه با این گونه اظهارنظرها و انگ های اجنبی پرستی مبارزه کرد و به طرفداری رسانه ها از کی روش گریز زد و گفت : بالاخره کی روش تیم ملی را به جام جهانی برده است و طبیعی است که مورد حمایت رسانه ها باشد.

محمد فنایی کار شناس داوری مهمان این هفته برنامه 90، بر این باور بود که در بازی پرسپولیس و استقلال اتفاق خاصی رخ نداد ، البته داور می توانست صادقیان و قاضی را اخراج کند ، بقیه صحنه ها هیچ مشکلی نداشت !؟ بالاخره فنایی هم داور بود و یکی از دست اندرکاران داوریه خوب باید هوای داورها رو یک جوری داشت دیگه !
    البته کارشناسی این بازی حدود یک دقیقه بیشتر طول نکشید؟

نظر بوقچی استقلال در باره بازی شش تایی ها
    در حاشیه پخش بازی دربی گفتگوی کوتاهی با سهراب بوقی بوقچی قدیمی مصاحبه کوتاهی داشت .

این بوقچی قدیمی که روز جمعه به ورزشگاه آزادی رفت تا دربی 77 را نیز تجربه کند و با سوال خبرنگاران در خصوص دربی سال 52 مواجه شد که البته جواب جالبی داد.

وی توصیه کرد زیاد پیگیر آن بازی نباشند چراکه برخی در آن مسابقه تبانی کردند تا شکستی سنگین برای استقلال رقم بخورد.
    پیش از این نیز برخی از بازیکنان قدیمی استقلال، یکی از مدافعان آن تیم را به تبانی با قرمزها متهم کردند.
    فیلم سینمایی و فوتبالیست ها هم پخش شد
    پیش از پخش دربی 77 صحنه هایی از خوابیدن تماشاگران و سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس پخش شد. در این بخش از برنامه صحنه هایی از یک فیلم سینمایی پخش شد که در آن بازیگر با چوب کبریت چشمان خود را باز نگه داشته بود.
    از سوی دیگر صحنه هایی از کارتون فوتبالیست ها پخش شد و طی آن اشاره ای هم به بازی ضعیف سرخابی ها شد.

اگر دربی سرخابی ها نماد فوتبال ایران است باید به حال تیم ملی فکری کرد. چراکه 6 بازیکن استقلال جزو یاران ثابت تیم ملی هستند و یکی دو بازیکن پرسپولیس نیز در تیم ملی ثابت می باشند.
    دلایل فنی و مسائل روانی باعث می شود تا دربی به یک تساوی بدون گل ختم شود.

کفاشیان: کی روش تهدیدی نکرد
    رییس فدراسیون فوتبال می گوید کارلوس کی روش نه فدراسیون را تهدید کرده و نه خبری از استعفای اوست.
    علی کفاشیان مهمان تلفنی برنامه 90 بود که در مورد کی روش اظهار کرد: بحثی که من مطرح کردم اصلا در ارتباط با مصاحبه سرمربی تیم ملی با خبرگزاری خاصی نبود. در واقع من به صحت آن گفت وگو یقین دارم. بحثی که من مطرح کردم درباره شایعه استعفای کی روش است که در چند روز گذشته عنوان شده بود.

وی در ادامه افزود: کی روش هیچ وقت بحثی از استعفا مطرح نکرده و او هم مثل ما علاقه مند است که به کارش با تیم ملی ایران ادامه بدهد و در جام جهانی برزیل روی نیمکت تیم ملی بنشیند.

در ضمن کفاشیان درباره این شایعه که برخی رسانه ها عنوان کرده اند که کی روش تهدید کرده که اگر تا مهلت تعیین شده پولش را دریافت نکند به ایران بر نمی گردد گفت: این مساله همانطور که شما گفتید شایعه است. کی روش نه تهدید کرده و نه استعفا داده است. دل نگرانی بزرگ سرمربی تیم ملی مساله برنامه ریزی مسابقات با اردوی تیم ملی است که ما هم با او همنظر هستیم و باید امسال اولویت با تیم ملی باشد.

شیرینی: شما یکی از دلایل تساوی دربی هستید!
    در این بخش سعید شیرینی روی خط برنامه آمد و در انتقاد به فردوسی پور گفت: شما خودتان برای مربیان ارزش زیادی قائل نیستید و به نظر من شما یکی از دلایل تساوی دربی هستید.

شیرینی در این بخش در مورد قلعه نویی و دایی صحبت هایی کرد و در این بخش فردوسی پور عنوان کرد لطفا شما که کمتر از 2 سال است به فوتبال آمدید سنگ دیگران را به سینه نزنید!

شیرینی افزود: دوربین شبکه سوم سیما فقط روی نیمکت پرسپولیس زوم کرده بود و نمی دانم علت این رفتارها چه چیزی است؟! وی ادامه داد: من به هیچ عنوان در جریان بازی نخوابیده بودم و فقط در یک صحنه چشم هایم را روی هم گذاشتم.من تاوان تفکر غیر حرفه ای دوستان شبکه 3 را دادم. اگر ما نمی گذاشتیم دوربین شما روی نیمکت ما زوم کند ، این اتفاق نمی افتاد. سال قبل خانم نیکی کریمی می خواستند بیایند سر تمرین ما ، او یک بانوی هنرمند است که من احترام خاصی برایش قائلم ولی من اجازه ندادم برای دربی دوربین شان را بیاورند.

ماجرای کارت سوخت کشتی گیران پرسپولیس!
    در قسمت کوتاهی از برنامه با محمدی مربی سابق کشتی پرسپولیس مصاحبه کوتاهی پخش شد که وی گفت : قرار بود یک سال کارت سوخت بدهند که البته رویانیان این قضیه را شوخی خواند !

شاغلام حسابی شاکی بود !
    در ادامه برنامه پیروانی سرمربی سابق فجر سپاسی روی خط تلفنی برنامه آمد و در خصوص شرایط این تیم در روزهای گذشته گفت: در این تیم خاطرات زیادی داشتیم و به عناوین مختلف لیگ برتر دست یافتیم.

وی افزود: اگر میدانستم مسئولان تیم با هم یکدل نیستند به این تیم نمی آمدم در حالیکه همه می گفتند از ما حمایت می کنند ولی از همان ابتدا علیه ما شعار دادند.

وی ادامه داد: در بازی مقابل داماش شعارهایی بر علیه من داده شد. در طی یازده سال 507 میلیون پول گرفته ام. من عاشق هستم و کاسب نیستم!

وی افزود: یکدلی که طی سالیان گذشته در تیم فجر سپاسی بود امسال در این تیم نبود.وی گفت: می توانستم بمانم و اخراج شوم و پولم را بگیرم و بروم ولی دنبال پول نیستم.جعفر جعفری مدیر عامل باشگاه فجرسپاسی روی خط تلفنی آمد و ابتدا از زحمات پیروانی تشکر کرد و عنوان داشت که وی از مربیان خوب و با اخلاق است و من وی را دوست دارم.
    وی در ادامه گفت: من باید نظرات مردم را نیز در نظر بگیرم وگرنه ما بخاطر اینکه خود ایشان اذیت نشود این تصمیم را گرفتیم.

وی در مورد مذاکره با یاوری برای مربیگری فجر سپاسی گفت: به هیچ وجه با یاوری و یا شخص دیگری مذاکره نکرده ایم و اگر کلانتری مربی تیم شده است بخاطر شناختی بوده که ما نسبت به وی داشتیم.

نکونام:دربی برای نباختن است!

در بخشی از این برنامه، کاپیتان تیم ملی و هافبک استقلال روی خط برنامه نود آمد و در پاسخ به این سوال که چرا داربی های اسپانیا انقدر با داربی های ایران متفاوت است، اظهار کرد: من تاکنون در سه داربی به میدان رفتم و بنظرم این بهترین داربی ای بود که تجربه کردم. بنظرم مقایسه ها اشتباه است. شما بازی استقلال سپاهان را ببینید که چقدر جذاب شده بود. داربی استقلال و پرسپولیس به شکلی است که نمی خواهد کسی بازنده باشد. مطمئن باشید اگر می باختیم، شدت ناراحتی هواداران خیلی بیشتر می شد. به همین دلیل هردو تیم خوب دفاع می کنند. به هرحال رای من به نظرسنجی شما، گزینه متوسط است.

رویانیان هم کیفیت داربی را متوسط دانست
    در ادامه برنامه90، مدیرعامل پرسپولیس روی خط برنامه آمد و گفت: کل برنامه تان اختصاص داده شد به داربی ولی متاسفانه یک طرفه رفتید و ای کاش به ما هم وقت حرف زدن می دادید. ای کاش سوالتان یک جور دیگری مطرح می شد. شما دو ساعت و خورده ای با حاج رضایی روی این مسئله کار کردید که اثبات کنید بازی ضعیف بوده است. این بازی متوسط رو به پایین بود اما من با فتح الله زاده هم یک جلسه داشته ام و می خواهیم کارگروهی تشکیل دهیم و از شما هم می خواهیم در این جلسه شرکت کنید.

در این هنگام فردوسی پور گفت: نه نه خیلی ممنون!
    رویانیان در پایان بیان کرد: به عنوان نکته آخر، من از همه می خواهم تا کمک کنند تا داربی بعدی جذاب و پربیننده شود.

فتح الله زاده:آقایان تازه به فوتبال آمدند؟
    در قسمت پایانی برنامه نود، دیالوگ های فتح الله زاده و بهروان به نمایش گذاشته شد. فتح الله زاده بهروان را به عدم درک فوتبالی متهم کرد و گفت: آقایان تازه به فوتبال آمدند؟ جالب این که بهروان حدود 40 سال در فوتبال فعالیت دارد ! بهروان هم بدنسازی دیرهنگام استقلال را عامل مصدومیت های بازیکنان استقلال دانست و فشردگی لیگ را امری اجباری دانست. در نهایت قضاوت در این بخش به عهده بینندگان گذاشته شد.

پرسش و پاسخ نظرسنجی ۹۰
    پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که دربی ۷۷ چه کیفیتی داشت؟ ۱ـ خوب ۲ ـ متوسط ۳ ـ ضعیف 4- خیلی ضعیف که در پایان، نزدیک به 78 درصد به گزینه 4 یعنی خیلی ضعیف ، رأی دادند ، 15 درصدبه گزینه3 ،5 درصد به گزینه 2 و مابقی ( 2در صد) گزینه 1 را برگزیدند.

صفحه 341 از 393 نخست ... 241291321331336337338339340341342343344345346351361391 ... آخرین
نمایش نتایج: از 5,101 به 5,115 از 5881

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)