ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 51 از 199 نخست ... 314146474849505152535455566171101151 ... آخرین
نمایش نتایج: از 751 به 765 از 2982
    admin
    "مدير كل سايت كوچولو"

مدیر کل (سعید)
    16,508
    20,494

New2 ♋ بحث كوچولوها ▓ موضوع جدید: آیا حاضرید با یک شخص مشهور ازدواج کنید؟! و چرا ؟ ▓

لطفا ابتدا قوانين و روال كار ، اين تاپيك را مطالعه كنيد ، و سپس پست ارسال كنيد

ابتدا مسئول تاپيك ( Sin-Sin 137179) يك موضوع بحث را مشخص مي كند و همه دوستان در مورد اون بحث و تبادل نظر ميكنيم

در پايان هفته نتيجه گيري مي شود و به اين صورت هر هفته بحثي انجام ميدهيم

چند نكته مهم كه در اين تاپيك بايد رعايت بشه:

1. حفظ ادب ، محترم شمردن نظر هر يك از دوستان
    2. تجاوز نكردن به اعقايد شخصي و ديني فرد و سياسي و ديني نكردن موضوع بحث
    3. موضوع بحث نبايد وسيع و يا مذهبي و سياسي و يا خارج از ادب باشه

مسئول تاپيك بحث
    : سمابانو با نام كاربري Sin-Sin 137179

موضوعات پيشنهادي خود را مي توانيد در این تاپیک ارسال کنید

•:. صندوق پیشـنهادات و انتقـادات شما در مورد ♋ بخش بحث و تبادل تظر ♋ .:•.

با تشكر از همگي

موضوع فعلي بحث:

آیا حاضرید با یک شخص مشهور ازدواج کنید؟! و چرا ؟!

لطفا همراهي كنيد ..

.
    .
    .

ویرایش توسط samira BanOo : 2019.06.08 در ساعت 02:27 دلیل: تغییر موضوع بحث
  2. 7
    f.m
    f.m
    كوچولو رسمي
    کوچولوووو خیلی فعال

1,853
    1,563

با سلام دوباره خدمت همه بچه ها....

میخواستم راجع بهصحبتای حسین جان حرف بزنم.....

به نظر من اینکه انسان با یاد چه کسی و با چه اعتقادی آرامش پیدا میکنه هیچ ارتباطی به اینکه ما درمورد تاریخمون و فرهنگمون صحبت میکنیم نداره....اصلا چه منافاتی بین دین عقیده و فرهنگ وجود داره؟

این دو مساله تضادی با هم ندارند و کسی که تاریخش را میدونه و برای کوروش و امثال این بزرگان احترام قایله این نشان دهنده احترام و ارزش گذاریه اون شخص به فرهنگشه...و حالا این شخص میتونه هر دین و عقیده و مذهبی داشته باشه و باهاشون به آرامش برسه و میتونه از هر روشی که فکر میکنه به کمال میرسه برسه ....مشخصه که ما با کوروش کبیر نمیخوایم به آرامش برسیم و هر وقت انسان کاملی شدیم به آرامش میرسیم و مطمین باشید هر کسی هم که گفت مسلمونه انسان کاملی نشده و ادعای اسلام کسی را به آرامش نمیرسونه....
    آخه ما که معذرت میخوام کوروش کبیر را نمیپرستیم ولی خدا را میپرستیم پس اعتقاد دینی ربطی به احترام فرهنگی نداره .....

به نظر من قیاس احترام و ارزش به ایبن بزرگان تاریخی با احترامی که به اجداد شخصیه خودمون میذاریم یک قیاس مع الفارق و بدونه ربطه و دوست داشتن اجدادتون چه تضادی با دوست داشتن شخصیت های تاریخیمون داره و دوست داشتن اجداد یک حس شخصی و هم خونیه که بینمون برقراره ولی دوست داشتن افراد بزرگ تاریخیمون یک نوع احتذام به اونها و ارزش دادن قدمت تاریخیمون هست که چنین بزرگانی بودند که ما سرمون را بالا میکنیم و میگیم که ما ایزانی هستیم و چنین ایرانی داشتیم.....
    خدا پرسید میخوری یا میبری؟و من گرسنه پاسخ دادم میخورم.... چه میدانستم لذت ها را میبرند و حسرت ها را میخورند.................................... .....
    Sahebe Del
    كوچولوي بد - اخراج شده
    2,904
    5,346

پیش فرض به نام خدا ...

بی مقدمه میرم سراغ بحث...

آجی مهتاب : یاد کوروش به من ارامش نمیده یاد اجدادی که زیر قبر هستن به من ارامش میده
    امین : یاد کوروش به من اعتماد به نفس میده و اگه بخوایم با اعتماد به نفس تو کارهامون جلو بریم حتما به آرامش میرسیم

آجی مهتاب : ولی برا شخص خود من اجدادم مهم تر و با ارزش تر از کوروش اند
    امین : این یه نظر شخصیه و قابل احترام

داداش حسین : کسی برای من ارزشمند تره که در عین اینکه هیچ احتیاجی به وجود من نداره، بیشترین زحمتو برا من میکشه، خودشو برا من توی زحمت میندازه، دوستم داره بدونه اینکه حتی من دوسش داشته باشم، یادم باشه حتی اگه من یادش نباشم، روشو از من برنمیگردونه حتی اگه من رومو ازش برگردونم،
    امین : این خصوصیت توی کوروش کبیر بوده و جاودانه شده و اگه تو دوران ما بود مطمئن باش این همون شخصیته که به فکر توئه. البته من میدونم منظور داداشم ازاین جمله بوده!

داداش حسین : من معتقدم که باید به هر چیزی باندازه ی خودش ارزش داد...نه کمتر، که بی ارزش بشه و نه بیشتر، که با ارزشهای بالاتر از خودش برابری کنه...
    امین : موافقم

داداش حسین : پس باید باندازه ای یاد بشه که اسمش و کارایی که برا ایران کرده از توی تاریخ پاک نشه...همییییییین...نه بیشتر...
    امین : هرکسی که توی تاریخ آدم خوبی بوده، جا داره که بشه الگو ، بشه یه طرح برا دوخت یه لباس (منظورم لباس روح هستش؛روح انسانیت). حالا این خوب بودن چه شرایطی باید داشته باشه جای بحث داره. اما من بر این قضیه هستم که کوروشـِ جان این لیاقت رو داشته که مثه ریز علی خواجوی اسمش تو کتابها پررنگ تر دیده شه (البته اصلا این دوشخصیت با هم قابل مقایسه نیستن هااا،) خواستم بگم اگه ریزعلی جون یه قطار آدم رو نجات داده، قطعا کوروشـِ جان جون قطارها قطار آدم (ملتهای زیادی) رو با منشور حقوق بشرش نجات داده.

داداش حسین : من وضعیت دو نفر رو براتون شرح میدم...دو نفر ایرانی ِ مسلمون...میخوام خودتون در مورد این دو نفر قضاوت کنین...
    نفر اول:
    اسلامو فقط در حد یه نماز میشناسه و به ائمه هم ارادت خاصی نداره(نمیگم بی ارادت هستا)...ولی در عوض اونقدر کوروش و تاریخ ایران رو میشناسه که انگار باهاشون زندگی کرده...
    نفر دوم:
    دقیقا بر عکس نفر اول...با تاریخ ایران و کوروش خیلی آشنایی نداره...ولی در عوض، اسلام و ائمه رو خوب میشناسه...
    بنظر شما اون کسی که تاریخ ایران رو میشناخته ضرر کرده یا اونی که اسلامو میشناخته...؟!

امین : اگه کسی بدون میهن پرستی به دنبال کوروش بره، قطعا به اسلام و ائمه معصومین (ع) میرسه قطعا !

امین : دادا سهیل کلا نوشته هات روی چشمم جا داره، داداشی ممنون به خاطر نظر دقیق و شرکت تو این بحث

فردا میام ادامه ش رو می نویسم
    ببخشید سرم درد میکنه
    zhoana
    مدير بخش عكس

کادر مدیریتی
    11,345
    7,969

من با نظر فریده جون موافقم

ولی اگه یه خورده فکر کنیم میبینیم که اسلام ما هم جزئی از تاریخه ماست

ولی این علاقه و شخصیت هر شخصه که به سمت یکی از این ها کشیده میشه
    و همه تمرکز و حواس خودشو روی اون میذاره که بهتر بشناسشون طوری که انگار
    توی اون زمان ها بوده و با اونا زندگی کرده

محمد امین یه سوال پرسیدی:

بنظر شما اون کسی که تاریخ ایران رو میشناخته ضرر کرده یا اونی که اسلامو میشناخته...؟!

به نظر من هر کدوم جای خودشو داره
    کسی ضرر میکنه که هیچکدوم از اینارو نشناسه
    پس شناختن این دو ضرری نداره کسی که تاریخ خودشو بشناسه
    پس مسلما اسلامشم میشناسه ینی این دوتا یه جورائی مکمل هم
    هستن البته به نظر من

نسل ما اینگونه بود
    نسل ما نسلی بود که هرگز گرمای وجود رفیق رو کنار خود احساس نکرد

نسلی که یواشکی بوسید یواشکی نوشید

یواشکی خندید یواشکی حرف زد

یواشکی فکر کرد یواشکی اعتراض کرد

یواشکی گریه کرد یواشکی آرزو کرد

یواشکی دعا کرد یواشکی درد و دل کرد

یواشکی انتخاب کرد یواشکی عاشق شد

و یواشکی.........

شکست خورد

+++++

★ قوانین جدید بخش عکس و آموزش ★

gole_sorkh1017
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فعال همیشگی

5,978
    4,106

نظرات همه قابل احترامه

و باور بفرمایین هر چی این بحثا رو میخونم و نظرات دوستان رو میخونم

لذت میبرم چون همشون اعتقادات خوب و منطقی هستن

من نظرات خودمو دادم و با بیشتر نظرات دوستان هم موافقم

امید وارم که نه گذشته ایران رو از یاد ببریم و نه به خاطر گذشته ایران الانمونو از

یاد ببریم

یا علی

هر روز با هم دعوا داشتند ولی زورش به او نمی رسید.
    نمی دانست چه کند، با خودش گفت می روم شکایت می کنم...
    کتاب مفاتیح را برداشت و آن را باز کرد:
    «الهی الیک اشکو نفساْ بالسوء اماره...»
    خدایا به تو شکایت می کنم از نفسم

نسترن
    كوچولو رسمي
    کوچولو فوق فعال

7,709
    2,282

سلام

اگه اگه اگه احساس کردید که من قصد توهین یا بی ادبی کردم که اصلا همچین قصدی رو نداشتم ولی برای رفع سوء تفاهم از همه و اون اشخاصی که به خودشون گرفتن عذر خواهی میکنم
    هدفم فقط این بود که متوجهتون کنم که اگه دو کفه ترازو داشته باشیم و اسلام و دین تو یه کفه باشن و ایران و تاریخش هم تو یه کفه هر دو برابرند و ما نمیتونیم یکی رو به خاطر اون یکی ردش کنیم اصلا عقل سلیم اینو نمیگه فقط هر شخصی به اندازه ای که ایمان داره و عشق میورزه میتونه تو دل خودش به یکی بیشتر بها بده و تحقیق کنه و با اون احساسش زندگی کنه

تو نیویورک تو یکی از بهترین و لوکس ترین نمایشگاهاش اومده آثار هنری اسلامی رو زده
    هشت سال به بازسازی و مرمت گالری ها و اشیای نمایش داده شده اختصاص داده شده
    چقدر قشنگ و شیک دیزاین شده چقدر ماهرانه چیدن با تمام اطلاعات درست و ممکن تو بهترین ویترین ها با نورپردازی و ...
    این آثار رو به نمایش گذاشتن و مردم های ایرانی و غیر ایرانی هم کلی بازدید میکردن به خدا با چشمهای خودم دیدیم و شنیدم و دارم الان مطرح میکنم واقعا شما باشید چه قضاوتی میکنید؟؟؟
    هم با هنر آشنا میشید هم با فرهنگ غنی ایرانی هم کم و بیش با اسلاممون
    که چقدر یه اثر میتونه جایگاه بالایی داشته باشه و چقدر باید بهش بها بدی و ارزش قائل بشی و بدتر اینکه قدمت چند هزار ساله داشته باشه
    تا کی باید چشمهامون رو باید ببندیم و ناعدلانه قضاوت کنیم
    از امرسون میپرسن تاریخ چیست؟ میگه: چه چیزی تاریخ نیست؟؟؟؟
    واقعا تاریخ اهمیتش خیلی بیشتر از اونی که تو دبیرستان و ابتدایی خوندیم از تاریخ فقط به اون چند برگ از کتاب تاریختون اکتفا نکنیم دیروز ما یه تاریخ یه گذشته است که درس و تجربه امروزمون میتونه باشه
    توروخدا برید تاریخ بخونید نه به اجبار و زورکی واسه دل خودتون واسه اطلاعات عمومی خودتون واسه درس گرفتن واسه روزهای بعدی
    به قول معروف تجربه را تجربه کردن خطاست واقعا حرفیه که خورد میشه تو تک تک سلولاتون

میدونم حرفام جنبه نصیحتی پیدا کرده من در حدی نیستم که بخوام به شما نصیحت کنم اما چون تاریخمو خوندم تا جایی که میتونستم اطلاعاتمو کشوندم بالا و لذت بردم و تازه فهمیدم که هیچی نمیدونستم و هرچی بیشتر میخونم تازه میفهمم که چقدر بیسوادم البته یک هزارم تاریخ رو نخوندم اما اون چند موردی هم که خوندم کف کردم...

با سپاس
    ورود آقایان به زندگی من ممنوع
    لطفا
    .HoseiN.
    کوچولو رسمی
    کوچولووو فعال
    1,620
    675

سلام...چقــــدر خوبه که این تاپیکــــ بالاخره داغ ِ داغ شد...
    امیـــــدوارم دور هم به بهترین نتیجــــه ها برسیم...

من قصــد مقایسه کردن نداشتــــــم و اگه ناخـــواسته این کارو کــــردم عذر میخوارم...اصلا این دوتا ارزش با هم دیگه قابل مقــــــایسه نیستن و منافاتی با هم ندارن، میشه جفتش رو با هم داشت...من فقــــط با توجه به عنـــــوان بحثــــ که "اهمیت تاریخـِـ دین و سرزمین برای مردمــِـ ایران ، اهمیت سنت های اسلامی و ایرانی" بوده، خواستــــــم اهمیتشون رو بررسی کنـــــــم و نظرمو در مورد اینکه کــــدوم مهمتره بگمـــ...درسته که نمیشه مثـــلا آبــــ و چاقـــو رو با هم مقایسه کرد، ولی میشه گفتـــــ که کدوم برای زندهـ بودن لازمه و ما نیـــــاز بیشتــــری بهش داریــــــم...

در کل بایـــــد بگم...
    واقعا افتــــخار آمیزه که یه همچین پادشاهی مثل کــــوروش، پادشاه ایران بوده...وقتی در موردش و کارایی که کرده چیـــــزی میشنونم یه جورایی احساس غرور میکنـــــم...من اصلا با تاریخ و گذشته ایران و اینکه هر ایــــرانی باید از تاریخش و گذشتگانش اطلاع داشته باشــــه مشکلی ندارم... و فوق العاده افتخار میکنم به اینکه خدا، این هدیه ی بزرگ (اســـــــــلام) رو به ایران داده و این کشور رو لایــــق یه همچین چیــــــزی دونسته...
    ما واقعا مـــردم فوق العاده ای داریـــــم...

از اینکه توی این بحث شرکت کردم و کنار شما دوستان بودم و تونستم نظراتم رو بگم خوشحالم...
    ممنونم که نظراتمو خوندین، چه اونایی که مخالفت کردن و چه اونایی که موافقت کردن...همتون برام عزیز هستین...

فرا رسیدن ماه محــــــــرم رو هم تعذیتـــــــ میگم...امیدوام حقش رو ادا کنیم...
    همین...
    یا علــــــی...
    Sahebe Del
    كوچولوي بد - اخراج شده
    2,904
    5,346

پیش فرض به نام خدا

ادامه بحث :

آجی فریده : اگر دقت کنیم کوروش کبیر هم در 2500 سال پیش آزادی دین و مذهب را جزء قوانینش آورده ولی متاسفانه الان آزادی دینی وجود نداره که برای یرداشتن آزادی دین تکیه بر مذهب میکنند و همون دینی که اینها به اون تکیه میکنند داخلش نوشته شده لا اکراه فی الدین.........هیچ اجباری در دین نیست........
    امیـــن : شما دینت رو زوری انتخاب کردی؟

آجی فریده : اینکه الان فرهنگمون چی شده به کجا رسیده هم خب فکر میکنم در طول این سالها بعد از حمله اعراب و پیروزی آنها خیلی فرهنگ اونها وارد فرهنگ ایران شد و فرهنگ غنیه ما را تحت تاثیر داد که آثار اون کاملا مشهود است البته من اصلا نمیخوام که دلیل اینها را دین بدونم چون به قول دکتر شریعتی
    به اروپا رفتم اسلام ندیدم ولی مسلمان دیدم
    به ایران آمدم اسلام دیدم ولی مسلمان ندیدم

امیـــن : خب یکی از اون فرهنگهایی که میگی وارد شده رو نام ببر

آجی فریده : و همچنین دنیا که به سمت صنعتی شدن رفت متاسفانه ما خیلی چیزها وارد کشورمون کردیم بدون اینکه فرهنگش را یاد بگیریم وکم کم فرهنگ غرب را با اونها وارد کشورمون کردیم البته بدون آگاهی و فکر .....
    امیـــن : درسته درسته

آجی فریده : و راجع بع آثار تاریخیمان تمدن غنیه ما را نشون میده باید بگم با احترام به نظرات بچه ها ولی این خیلی جالبه که آمریکای 300 ساله و اروپایی که در مقابل ایران تاریخی نداره آپار تاریخیه 100 سالش را چنان مراقبتی میکند که هر کس ندونه فکر میکنه چه قدمتی دارند،از اونها با مواد خاصی که روی اونها به صورت ژله ای مالیده میشه حفاظت میشه تا در برابر تغییرات فرسوده نشوند دما و رطوبتشون خاص هست کسی حق عکس گرفتن نداره و.....
    در حالیکه قطعه های بسیاری از تخت جمشید ما با قدمت 2500 ساله دزدیده شده و بسیاری از قسمتها به دلیل مراقبت نا صحیح داره فرسوده و نابود میشه...
    و متاسفانه آثاری با قدمت 6000 سال در یزد داریم که کاملا رها شده اند که میبینی اصلا متوجه نمیشی این تمدن 6000 ساله ماست که اینچنین رها شده ......
    و اما در مورد عکس گرفتن و روی این آثار نشستن ...من کاری به فکری این افرادی که روی این اثر تاریخی نشستند ندارم ولی اون چیزی که منطق میگه از این آثار باید طوری محافظت بشه که حتی در برابر دما و گرما و سرما فرسایش پیدا نکنند چه برسه به اینکه کسی بره و روی اینها بشینه به نظر من افتخار داشتن این تاریخ و تمدنه و روی اون نشستن و عکس یادگاری گرفتن نشون میده که ارزش اون را نمیدونن کما اینکه ما آثار دست با ارزشمون را قاب میکنیم و به دیوار میزنیم و بهشون افتخار میکنیم نه اینکه زیر دست و پا بذاریمشون.....

امیـــن : حرف حساب جواب نداره !

داداش محمدعلی : وقتی صبح دل ((شرمنده اسمتون نمیدونم)) به اثار باستانی و هویت ملی ما ایرانیان
    میگه یه تیکه سنگ وقتی این مردم به جای پاس داری و حفاظت از این آثار ارزشمند میان
    خرابش میکنن وامضا روش میکن و هزارتا کار دیگه انجام میدن دیگه چه انتظاری از بقیه

امیــن : این جمله ای که من گفتم؛
    به نظر من این دید یه نگاه عوامانه ست ...اگه دونفر رفتن بالای یه تیکه سنگ که نشان دهنده قدمت کشورمونه وعکس یادگاری گرفتن ، نمیشه گفت همه اینجوری هستن...

من منظورم این چیزی که شما برداشت کردی نبود! الان یه بار دیگه جمله رو بخون ...
    داداش رامین به این موضوع کلیت داده بود و یه جوری حرف زده بود که انگار همه اینجور اند. من فقط خواستم بگم که همه اینجوری نیستند...

داداش محمدعلی : کجا رفت اون ابهت ایران ؟
    امیـــن : به نظر من ایران الان ابهتی داره که حداقل توی 200 سال پیش تا الان ازشس برخوردار نبوده. شما ابهت رو توی چی می بینی ؟

داداش محمدعلی : چرا دیگه اسمی از کوروش نیست ؟؟
    از داریوش نیست؟؟؟
    مگر منشور حقوق بشر اونا درست نکردن؟؟
    مگر بردگی رو اونا از بین نبردن؟؟؟
    چرا حالا واسمون بی اهمیت شده؟؟
    حتما باید کشور های غربی روش دست بگذارن تا به خودمون بیایم
    حتما باید دزدیده بشه و بره به موزهای خارجی تا اونجا ازش نگهداری بشه؟؟

امیـــن : حرف حساب جواب نداره

داداش محمدعلی : چون مسلمون نبودن؟؟یا امام؟؟
    امیـــن : مسلمون به شناسنامه نیست که ، مسلمون بودن یه شخص از رفتار و کردارشه که معلوم میشه. امام کیه؟
    آیا کسی جز یه نفره که رهبری میکنه یه دسته آدم رو به سمت پاک زندگی کردن!؟
    و کسی که زندگی پاک داشته باشه قطعا توی زندگی به خدا خواهد رسید...

آجی فریده : آخه ما که معذرت میخوام کوروش کبیر را نمیپرستیم ولی خدا را میپرستیم پس اعتقاد دینی ربطی به احترام فرهنگی نداره .....
    امیـــن : درسته. منم معتقدم به اینکه باید احترام کرد کسی رو که رواج میده کار نیک و پسندیده رو. حالا این کار نیک می تونه کمک به نیازمند باشه، می تونه قانون گذارخوبی ها باشه

آجی فریده : به نظر من قیاس احترام و ارزش به ایبن بزرگان تاریخی با احترامی که به اجداد شخصیه خودمون میذاریم یک قیاس مع الفارق و بدونه ربطه و دوست داشتن اجدادتون چه تضادی با دوست داشتن شخصیت های تاریخیمون داره و دوست داشتن اجداد یک حس شخصی و هم خونیه که بینمون برقراره ولی دوست داشتن افراد بزرگ تاریخیمون یک نوع احتذام به اونها و ارزش دادن قدمت تاریخیمون هست که چنین بزرگانی بودند که ما سرمون را بالا میکنیم و میگیم که ما ایزانی هستیم و چنین ایرانی داشتیم.....
    امیـــن : منم قبول دارم .

مهسا آجی : محمد امین یه سوال پرسیدی:

امیـــن : این سوال رو من جواب دادم بهش آجی.

مهسا آجی : به نظر من هر کدوم جای خودشو داره
    کسی ضرر میکنه که هیچکدوم از اینارو نشناسه
    پس شناختن این دو ضرری نداره کسی که تاریخ خودشو بشناسه
    پس مسلما اسلامشم میشناسه ینی این دوتا یه جورائی مکمل هم هستن البته به نظر من

امیـــن : خدا خودش گفته که این دین (اسلام) یه دین کامله ! پس نیازی به مکمل نداره
    اساسا تاریخ هویت سرزمینه و به نظرم خیلی قابل توجهه، اما نه به عنوان مکمل دین...

امیـــن : آجی بهار اگه میشه بگو چقد وقت داریم برا ادامه ی بحث
    Bahar

پیشکسوت کوچولو
    2,106
    6,415

New22

سلام به همه

واي چقد خوشحالم از اينكه اين تايپيك بازم داغ داغ شده

و من ممنونم از همه شما عزيزان براي بحث در اين بخش

و شرمندم كه خودم نتونستم زياد تو اين بحث شركت كنم

ايشالا بحث هاي ديگه

تا دو روز ديگه بحث رو به پايان مي رسونيم

از دوستان عزيز مي خوام كه حرفاي پاياني خودشون رو در اختيار همه قرار بدن

با تشكر

اغلب بهترین قسمتهای زندگی زمانی بوده اند که

هیچ کاری نکرده ای و نشسته ای درباره ی زندگی فکر کرده ای.

منظورم اینست که مثلا می فهمی که همه چیز بی معناست،

بعد به این نتیجه می رسی که خیلی هم نمی تواند بی معنا باشد.

چون تو می دانی بی معناست

و همین آگاهی تو از بی معنا بودن،

تقریبا معنایی به آن می دهد!

می دانی منظورم چیست؟

بدبینیِ خوش بینانه!

نسترن
    كوچولو رسمي
    کوچولو فوق فعال

7,709
    2,282

با سلام
    باز هم که تاپیک خوابید....

اشکال نداره....

و حرف آخرم اینکه دین اسلام تکمیل کننده تمام ادیانه و دینی که در راس اون کتاب قرآن وجود داره و هیچ احدی نتونسته این دین رو رد کنه و بخواد ازش ایراد بگیره و به این اعتقاد قلبی دارم که نسل شیعه هیچ وقت منقرض نخواهد شد...
    و همینطوری که ما میدونیم همین کتاب قران خودش یه کتاب تاریخ میتونه باشه اگه به معانیش دقت کنیم سرنوشت آدمهای گذشته است از سرنوشت آدمهای نیک و بد یاد کرده از بلاهایی که سرشون اومده از جنگ و خون و خونریزی تا فتح و پیروزی از علم طب تا ازدواج و جن و شیطان از حقوق بشر تا اعدام و عدل و داد از همه چی هست دیگه نیازی به توصیفش نیست.
    و اما تاریخ خاص انسانه و تکرار خاص حیوان
    وقتی ما تاریخمون رو ندونیم و درس نگیریم به طور ناخودآگاه تکرا میکنیم و گفتم که تکرا خاص حیوانه مثلا خوک از اون اول خوک بوده تا الان هبچ تغییری نداشته و نسل به نسل همون تکرا شده ولی انسان چی؟ از شکل ظاهریش بگیر تا آدب و رسوم و خلق و خو تغییر کرده.....
    وظیفه هر انسانیه که تاریخ بدونه و تحت هیچ شرایطی هیچ قوم و قبیله ای رو رد نکنه هیچ فرهنگی رو رد نکنه و کم کمش به عنوان یک تاریخ ازش یاد کنه و وظیفه ماست که این جریان رو نسل به نسل از خودمون به جا بگذاریم...
    و متاسفانه متاسفانه طوری بهمون یاد دادن چون فلان قبیله کافر بوده چون دشمن قسم خورده ما بوده چون فلان فرهنگ و کشور و فلان پادشاه و ... دشمن ما بوده اسلام رو رد کرده و کفر گویی کرده و قتل و جنایت کرده باید برای همیشه فراموش بشه و یادی ازش نشه اون هم نه اینکه بیان بگن شما حق ندارید از فلان تاریخ و فلان دهه یاد کنید میان طوری رفتار و فرهنگ سازی میکنن که بدون اینکه متوجه بشیم از یادمون میره و این بزگترین خیانت اول به خودمونه بعد به آیندمون...
    میدونید چرا ایران خیلی چیزهارو نمیتونه به عنوان تاریخ ازش یاد کنه و ادعا کنه که فلان جریان سیاسی و اجتماعی به چه نحوی شکل گرفت یا پایان گرفت ؟؟؟؟
    چون که مکتوب نبوده!
    اگه ما اون موقع تاریخ نویس دلسوز و با صداقت و بیطرف داشتیم الان عاقبت کار ما این نبود!
    اگه هر جریانی که رخ میداد و بلافاصله با سند و مدرک مکتوب میکردن الان ادعای خیلی چیزهارو میتونستیم داشته باشیم
    همین آقای خسرو معتضد( تاریخدان) که تو یکی از شبکه های ایرانی نشون میداد
    من اون برنامه رو خیلی دنبال میکردم تو یکی از بحثهاش گفت حیف که خیلی از حرفهارو نمیتونم بگم و اجازه ندارم ولی این وظیفه یک تاریخدان که بیطرف باشه و همه چیز رو حتی شده بد و ضد رژیم به عنوان یک تاریخ یاد کنه ...)
    هر چی بیشتر حرف میزنم یاد خیلی حرفها و ناگفته ها میوفتم که باید بدونید اما میدونم اگه بگم مسئول تاپیک پست منو حذف میکنه

تاریخ بخونید
    تاریخ بدونید

روز خوش....
    ورود آقایان به زندگی من ممنوع
    لطفا
    zhoana
    مدير بخش عكس

کادر مدیریتی
    11,345
    7,969

امیـــن گفتی: خدا خودش گفته که این دین (اسلام) یه دین کامله ! پس نیازی به مکمل نداره
    اساسا تاریخ هویت سرزمینه و به نظرم خیلی قابل توجهه، اما نه به عنوان مکمل دین...

داداش امین شاید من منظورم و درست نرسونده باشم
    منظور من این بود که کسائی که اسلام و آوردن و دین و بنا کردن جزئی از تاریخ ما شدن یعنی این 2 تا به هم ربط دارن پس شناختن هر دوتاش الزامیه

هیچ کدوم از ما در کامل بودن دین اسلام شک نداریم ولی یه سری ها دین اسلام رو طوری به ما نشون دادن که متاسفانه باعث میشه بعضیا از دین زده بشن
    بارزترین مثالی هم که میتونم بزنم تو دین ما اومده که دروغ گویی و غیبت و تهمت و ریا و حق الناس و ..... حرامه ولی خیلی از آدما اینارو رعایت نمی کنن دم از خدا پرستی و اسلام میزنن

یه سوال ازتون دارم به نظر شما دین اسلام ما دین اختیاری یا اجباری؟؟؟

نسل ما اینگونه بود

و یواشکی.........

شکست خورد

+++++

دختر شاه پریون
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فعال همیشگی

6,481
    6,508

سلام!

این دفعه اوله میام اینجا نمیدونم دارم درست جواب میدم یا نه؟!؟!؟؟!؟!

شرمنده!!!!!!!

به نظر من که اختیاریه...
    هرکس باور داشته باشه که خدایی هست حتما رو به اسلام میاره
    البته من تا الآن نماز نمیخوندم اما جدیدا توبه کردم چون دیگه مطمئنم خدا وجود داره...
    قبلا هم مطمئن بودم اما نماز رو سری سری میگرفتم اما بقیه کارای خیر رو میکردم...

یه سوال دارم...
    اگه اشکال تداره میخواستم ببینم اگه کسی با کسی قهر باشه نمازش قبول نیس؟
    .
    .
    .

عاقل تر از آنیم
    که
    دیوانه نباشیم !

Hami.20
    کوچولو در حال فعال شدن

40
    34

سلام

من تازھ راھ افتادم...

سواد خوندن نوشتنم ندارم!

بنظر شماھا باید چھ دینی رو انتخاب کنم کھ زود یاد بگیرم...

فکر کنید از اول ریست شدین!

hami-20-theh...
    gole_sorkh1017
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فعال همیشگی

5,978
    4,106

سلام دوستان

در جواب به سوال مهسا جون :

به نظر من اسلام یه دین اختیاری هست چون در اسلام هیچ اجباری در کار نیست

و هر کسی بنا به عقل و اختیاری که خدا فقط برا اشرف مخلوقات که انسان میشه

معین دیده میتونه بهترین تصمیم رو بگیره

و در جواب هامی عزیز هم به نظر من اسلام کامل ترین دین هست

میتونی تحقیق کنی و به نتیجه برسی که کامل ترین دین: دین اسلام هست که همه

پیامبران هم اون رو قبول داشتن

هر روز با هم دعوا داشتند ولی زورش به او نمی رسید.
    نمی دانست چه کند، با خودش گفت می روم شکایت می کنم...
    کتاب مفاتیح را برداشت و آن را باز کرد:
    «الهی الیک اشکو نفساْ بالسوء اماره...»
    خدایا به تو شکایت می کنم از نفسم

zhoana
    مدير بخش عكس

کادر مدیریتی
    11,345
    7,969

مهتاب جون حرفت متین ولی وقتی یه آدم تازه متولد میشه هنوز نوزاده با اذانی که در گوشش میگن و اسم رسول (ص) رو که بهش میگن مسلمونش میکنه پس آدما دینشو نو خودشون انتخاب نمی کنن بلکه بزرگترا اون دین و به بچشون میدن پس اجباریه

ماها در صورتی میتونیم بگیم که دینمون اختیاریه که خودمون با عقل و درایتی که خدا بهمون داده اونو انتخاب کنیم نه وقتی به دنیا میایم و هیچی نمی فهمیم

اسلام دین خیلی بزرگیه اما خیلیا اونو به تمسخر گرفتن
    به جرات میتونم بگم بعضی از اونائی که ادعا می کنن شب و روز در حال نماز گذاردنن حتی معنی چیزائی رو که میخونن نمی دونن

ماها فقط می تونیم امیدوار باشیم که نسل های آینده ما یه مسلمون واقعی باشن نه یه مسلمون نما

نسل ما اینگونه بود

و یواشکی.........

شکست خورد

+++++

Sahebe Del
    كوچولوي بد - اخراج شده
    2,904
    5,346

پیش فرض به نام خدا . . .

آجی فریده و داداش محمدعلی؛ سوالای من رو زمین مونداااا

آجی مهسا (zhoana) : داداش امین شاید من منظورم و درست نرسونده باشم
    منظور من این بود که کسائی که اسلام و آوردن و دین و بنا کردن جزئی از تاریخ ما شدن یعنی این 2 تا به هم ربط دارن پس شناختن هر دوتاش الزامیه

هیچ کدوم از ما در کامل بودن دین اسلام شک نداریم ولی یه سری ها دین اسلام رو طوری به ما نشون دادن که متاسفانه باعث میشه بعضیا از دین زده بشن
    بارزترین مثالی هم که میتونم بزنم تو دین ما اومده که دروغ گویی و غیبت و تهمت و ریا و حق الناس و ..... حرامه ولی خیلی از آدما اینارو رعایت نمی کنن دم از خدا پرستی و اسلام میزنن

امیــن : درسته درسته

آجی مهسا : یه سوال ازتون دارم به نظر شما دین اسلام ما دین اختیاری یا اجباری؟؟؟
    امیــن : قطعا اختیاری. اما بعضی جاها هست که از اختیار درمیاد و به الزام تبدیل میشه. میگی کجا؟ الان بهت میگم.
    جایی که اگر اون الزام رعایت نشه، به غیر ازخودت آسیب بزنه.

دختر شاه پریون : یه سوال دارم...
    اگه اشکال تداره میخواستم ببینم اگه کسی با کسی قهر باشه نمازش قبول نیس؟

امیـــن : خارج بحثه هااااا
    فک کنم روایت از حضرت رسول باشه که ایشون فرمودن : اگه دو تا مومن تا سه روز با هم قهر باشند عباداتـِ جفتشون قبول نیست

Hami.20 : سلام
    من تازھ راھ افتادم...
    سواد خوندن نوشتنم ندارم!
    بنظر شماھا باید چهـ دینی رو انتخاب کنم کھ زود یاد بگیرم...
    فکر کنید از اول ریست شدین!

امیـــن : سلام به روی ماهت
    بگرد و کاملترین دین رو پیدا کن.

آجی مهسا : وقتی یه آدم تازه متولد میشه هنوز نوزاده با اذانی که در گوشش میگن و اسم رسول (ص) رو که بهش میگن مسلمونش میکنه پس آدما دینشو نو خودشون انتخاب نمی کنن بلکه بزرگترا اون دین و به بچشون میدن پس اجباریه
    ماها در صورتی میتونیم بگیم که دینمون اختیاریه که خودمون با عقل و درایتی که خدا بهمون داده اونو انتخاب کنیم نه وقتی به دنیا میایم و هیچی نمی فهمیم

امیـــن : آجی گلم اگه دین فقط به این بود که الان وضع ما بهتر از این بود. این اسم دین اسلام هست که روی خیلی از ماها گذاشته میشه. اما قطعا اونی سود میکنه که بره دنبال شناخت دینش. اگه دید کاملتر از این دین هم هست اون رو انتخاب کنه. اگه هدف رو بذاریم رسیدن به خدا، اونوقته که نیاز به ابزار داریم برای این هدف بزرگ. حالا ابزار این هدف بزرگ چی می تونه باشه غیر از دین، غیر از یه نقشه راه که برات راه درست و از نادرست مشخص کرده. اینو گفتم که بدونیم چقدر انتخاب دین مهمه! ببخش سرت رو درد آوردم.

آجی مهسا : اسلام دین خیلی بزرگیه اما خیلیا اونو به تمسخر گرفتن
    امیـــن : ما خودمون کجای قضیه ایم؟ بقیه رو ولش کن!

آجی مهتاب : به نظر من اسلام یه دین اختیاری هست چون در اسلام هیچ اجباری در کار نیست
    امیـــن : در انتخابـِ دین اختیار هست اما وقتی وارد دین اسلام میشی، باید از محرمات دوری کنی و باید واجبات رو انجام بدی.
صفحه 51 از 199 نخست ... 314146474849505152535455566171101151 ... آخرین
نمایش نتایج: از 751 به 765 از 2982

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع