ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 9 نخست 1234567 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 131
 1. #16
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,828
  16,541
  20,496

  پیش فرض

  عشق در نگاه اول فقط جاذبه جنسي و خودپرستي است


  چند بار در رمان ها خوانده ايم يا در فيلم هاي عشقي اين صحنه را ديده ايم: نگاه دو نفر در دو سوي يك اتاق با يكديگر تلاقي مي كند، صداي همهمه مدعوين و موسيقي ديگر به گوش نمي رسد و ... نيازي به توضيح بيشتر نيست. مي دانيم كه اين نگاه همان اولين نگاه دو عاشق است. اما اكنون دانشمندان گفته اند كه توانسته اند دليل واقعي اين جاذبه را كشف كنند.  بنابه تحقيق جديدي در بريتانيا، در واقع احساس عميق عاشقانه هيچ دخالتي در جذب شدن دو نفر در نگاه اول ندارد. معني "اولين نگاه" خيلي ساده تر است: جاذبه جنسي و خودپرستي دو نفر.
  بن جونز، از محققان "آزمايشگاه مطالعات چهره" در دانشگاه آبردين اسكاتلند، مي گويد: "به نظر مي رسد كه كل ماجراي 'عشق در نگاه اول' نوعي خود شيفتگي باشد. مردم به كساني جذب مي شوند كه به آنها جذب شده اند."
  دكتر جونز ادامه مي دهد: "اين موضوعي آشنا براي تقريبا همه ماست. وقتي به مردم لبخند مي زنيم و نگاهشان مي كنيم، به نظر آنها فردي جذابتر مي آييم."
  نظريه هاي قبلي در اين باره مي گفت كه اگر مردم از خصوصيات فيزيكي يك فرد - مثلا چهره متناسبش يا مشخصه هاي مردانه يا زنانه اش - خوششان بيايد، به او جذب مي شوند. اما به گفته دكتر جونز نتيجه تحقيق جديد اين نظريه ها را زير سوال برده است.
  دكتر جونز و همكارانش مي گويند كه در تحقيق خود ثابت كرده اند كه ايما و اشاره هاي اجتماعي در جلب شدن دو نفر به يكديگر اهميت زيادي دارد: اين كه با رفتار خود نشان بدهند به فرد مقابل جلب شده اند.
  اما مهم ترين علامت جلب كردن ديگران به خودمان اين است كه مستقيم به چشم آنها نگاه كنيم.
  اين گروه تحقيقي چهار تصوير ديجيتالي متفاوت را به داوطلبان نشان داده و واكنش آنها را زير نظر گرفته اند.
  اين تصويرها از زناني شاد، زناني كه از موضوعي مشمئز شده اند، مرداني خوشحال و مرداني كه انزجار در چهره آنها نمايان بوده، تشكيل مي شده است.
  دانشمندان هر بار يك جفت تصوير مشابه را به داوطلبان نشان داده اند اما با اين تفاوت كه در يكي از تصاوير فرد مستقيم به دوربين نگاه مي كرده است و در ديگري نه.
  آنها بعد از داوطلبان خواسته اند به ميزان جذابيت افراد در هر يك جفت عكس نمره بدهند. محققان از امتيازات داده شده متوجه شدند كه داوطلبان به تصويري كه نگاه فرد به دوربين بوده بيشتر نمره داده اند اما فقط اگر نگاه مستقيم او دوستانه و با محبت بوده است. ميزان اين جذابيت در مورد جنس مخالف حتي بالاتر هم بوده است.
  دكتر جونز مي گويد: "ما در ابتدايي ترين سطح اين مكاشفه متوجه شديم كه مردم به چهره اي جلب مي شوند كه مستقيم به آنها نگاه مي كند. به كلامي ديگر مي توان گفت مردم به كساني جلب مي شوند كه به آنها نگاه مي كنند."
  به گفته اين محقق بريتانيايي نتيجه اين تحقيق جديد از زوايه علم تكامل كاملا قابل درك است: "در دنياي حيوانات براي جفت گيري تلاش زيادي بايد صورت بگيرد و منطقي است كه نوع بشر بخواهد كه اين وقت و انرژي را به طور بهينه مورد استفاده قرار بدهد يعني از روشي استفاده بكند كه ضريب اطمينان موفقيت آن بيشتر است."
  پس مي توان در نهايت نتيجه گرفت كه وقت خود را صرف جلب كسي نكنيد كه به شما هيچ توجهي نشان نمي دهد.
 2. #17
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,828
  16,541
  20,496

  پیش فرض

  تفاوت عشق و هوس

  1 – عشق معطوف به غير از خود است. در حاليكه محور هوس خود فرد و لذت اوست. جملات زير را مقايسه كنيد:
  - ( من) دوستت دارم
  - ( من) برات مي ميرم
  - (براي من) هيچكس مثل تو نميشه
  - ( من ) هميشه به فكر توام
  -( من) را فراموش نكن
  - ( من ) از تو رنجيدم
  در حاليكه در عشق، توجه به حالتها و لذتهاي خود نيست. و خواست و شرايط معشوق جايگزين خودخواهي فرد مي شود.
  جمله معشوق است و عاشق پرده اي
  زنده معشوق است و عاشق مرده اي
  2 – هوس پاسخ به يك نياز جسماني و رواني است، مثل نياز به آب، نياز به اكسيژن ، نياز به غذا. ولي عشق فراتر از يك چنين نيازي هست. عشق فراهم آورنده رشد و خودشكوفايي فرد است. لذا فردعاشق خود را خوار نمي كند، كوچك نمي كند. عشق عزت و احترام دارد و اين احترام از روي بي نيازي و بزرگي عشق حاصل مي شود. شايد در فيلم ها ديده و شنيده باشيد كه فردي مي گويد« من عشق را گدايي نمي كنم».
  هر چه جز عشقست، شد ماكولِ[1] عشق
  دو جهان يك دانه پيش نَولِ[2] عشق
  دانه يي مر مرغ را هرگز خورَد؟
  كاهدان مر اسب را هرگز چَرَد[3]؟
  3 – عشق محدود كننده و زنداني كننده معشوق نيست. عشق آزاد كننده است. اگر فردي را مجبور كنيم كه همه علائق ، سليقه ها و تفكراتش را فقط متوجه ما كند و فقط به ما بينديشد، او را محدود به خودمان كرده ايم، نه اينكه عاشق خودكرده باشيم. در واقع اين عشق نيست، اين يك هوس است و ما را وابسته به شخص ديگري نموده است.
  آنكه او بسته غم و خنده بود
  او بدين دو عاريت زنده بود
  باغ سبز عشق، كو بي منتهاست
  جز غم و شادي درو بس ميوه هاست
  عاشقي زين هر دو حالت، برترست
  بي بهار و بي خزان ، سبز و ترست
  در نگنجد عشق در گفت و شنيد
  عشق، دريايي ست قعرش ناپديد.

  4 – عشق با بدبيني و سوء ظن همراه نيست. عشق يك اعتماد است. يك اطمينان است و پس از شناخت رفتار، گفتار و احساسات معشوق، و به جهت يك آگاهي عميق به وجود مي آيد. لذا ابتدا اعتماد به وجود مي آيد و بعد عشق منعقد مي شود.
  بعضي ها مي پرسند «بايد اول عاشق شد بعد ازدواج كرد يا اول ازدواج كرد بعد عاشق شد؟!»
  در جواب بايد گفت: اگر بعد از ازدواج بخواهي عاشق بشوي كه كار از كار گذشته است و آن فرد هر خصوصيت يا رفتار و يا افكار و احساسي كه داشته باشد، بايد تحمل كنيد، نام اين عشق نيست.
  از طرف ديگر بدون بررسي ، شناخت ، تحقيق و ارتباط رسمي چگونه مي توان عاشق فردي شد تا در پي آن ازدواج كرد؟ ( يعني روش عاشق شدن قبل از ازدواج چگونه است)
  خلاصه اينكه، طي يك فرايند رسمي كه خانواده ها در جريان هستند، و ارتباطات شما آشكار و شفاف هست. با مشورت و بررسي شما و خانواده هايتان از فرد مقابل آگاهي به دست مي آوريد، تناسب رفتارها، نقاط ضعف ، احساسات و افكار يكديگر را مي سنجيد و ساير معيارهاي مطلوب را دقيقا ارزيابي مي كنيد. بديهي است كه اگر اين موارد مثبت باشد خواه ناخواه شما عاشق فرد مي شويد( نه هوس پيدا كنيد).


  اما هوس اينست كه معمولا به صرف مجاورت ايجاد مي شود. همكلاسي، هم محله اي، همكار، فاميل و ...، مي بينيد، خنده ها و عشوه هايش را حس مي كنيد، شيطنتها ، بازيگوشي ها، و كلاس گذاشتن هايش را نظاره مي كنيد، به دلتون مي افتد كه عاشقش هستيد و با خيالات مستمر از او غولي مي سازيد كه فقط بعد از ازدواج شكسته مي شود و واقعيت آن روشن مي شود. معمولا چنين دو نفري به جاي شناخت يكديگر، انرژي خود را صرف احساسات يكديگر مي كنند، دل ميدهند و قلوه مي گيرند، هر روز به تعداد زيادي براي يكديگر مي ميرند، يا حداقل غش مي كنند و تعارفات كلاس بالا نصيب هم مي كنند، از وجود يكديگر ممنون مي شوند، از هم زياد تشكر مي كنند، با مطالعاتي كه در مورد مخ زني دختر يا پسر در اينترنت يا ....آموخته اند سعي مي كنند طرف مقابل را شيفته خود سازند ( به هر قيمتي)به هم زياد كادو مي دهند، متون ادبي جالب ، آهنگهاي احساس نواز، و مبالغه هاي غير عقلاني به يكديگر پيشكش مي كنند، كم كم نقش پدر، مادر، دوستان، همكاران و ... را حذف كرده و همه را يك جا به محبوب خود پيشكش مي كنند، و وقت خود را يا با او پر مي كنند يا با خيالات او سر مي كنند و در خيالات خود او را تك ستاره اي مي دانند كه آسمان قلب آنها را نوراني مي كند، بدون او زندگي معني و مفهوم و شور خود را از دست مي دهد. او يك انسان نيست، يك فرشته است، او هيچ عيبي ندارد، و فقط و فقط مهر و عشق و صفا و نقاط مثبت است. تصور از دست دادن او ، كابوسي وحشتناك هست. مفعول شعرهاي تمام ترانه هاي شاد و غمناك به نوعي به محبوب آنها بر مي گردد، واينگونه اين احساسات غير قابل كنترل مي شود ، در حاليكه عشق همانطور كه گفته شد، فرايند مشخصي از آگاهي مي باشد. منظور اين نيست كه از احساس تهي باشد، نه ، اما احساس يكي از پارامتر هاي مهم در كنار پارامترهاي آگاهي هست كه نمي تواند جاي خالي ديگر خصيصه ها را پر كند.
  احساس انفجار آميز در رابطه ها منجر به تحريف واقعيت ها شده و آنقدر آب را گل آلود مي كند كه خود فرد به هيچ وجه قادر به شناخت صحيح طرف مقابل خود نيست. و پس از فروكش كردن احساست، پس از ازدواج ، تفاوت ميان خيالات خود و واقعيت ها را درك مي كنند.

  5 – عاشق، خود را ملزم مي داند كه حريم عشق و معشوق را رعايت كند و هنجارها را به نفع لذت خود نمي شكند. عاشق در پي كام گرفتن از معشوق، پيش از آنكه اين حريم كامل و رسمي شود، نيست. بايد كانون خانواده شكل گيرد و انعقاد پيمان زناشويي انجام پذيرد و طرفين مسئوليت زندگي و تعهد كامل را نسبت به هم بپذيرند. هر گونه خلوت، لمس و ارتباطي كه جنبه لذت جويي داشته باشد (قبل از تعهد كامل زناشويي و در چارچوب قانون)، صرفا آسيب پذيري عشق را به همراه دارد و اين آزمايش كردن عشق نيست، بلكه سيراب كردن هوس و عطش شهواني است.
  عشق هايي كز پيِ رنگي بُوَد
  عشق نَبوَد ، عاقبت ننگي بود

  6 – چنين مواردي از نشانه هاي هوس هستند: زودرنجي، قهر و آشتي ، دل خوري، نگراني، ترديد ، عجله در به نتيجه رسيدن، امروز و فردا كردن، زبان بازي كردن، با چند نفر ارتباط صميمي وعميق عاطفي گرفتن، روياپردازي در مورد فرد، چشم پوشي از نقاط ضعف آن شخص و ... ، همه از نشانه هاي هوس است، در حاليكه عشق ، قامتي رعناتر، بزرگتر ، قوي تر و منحصر به فرد دارد و از همه مهمتر آرامش بخش است و نگراني از درست رفتن، ندارد. عشق هايي كه نگراني آفرين، اضطراب آور و دمدمي مزاج و به ظواهر فرد بستگي دارد، همان هوسها هستند كه « محور من» در آنها قوي است . يعني فرد همه چيز را براي خودش مي خواهد ، نه معشوق
  هر كه را جامه ز عشقي چاك شد
  او ز حرص و جمله عيبي پاك شد
  شاد باش اي عشقِ خوش سوداي ما
  اي طبيبِ جمله علت هايِ ما
  اي دوايِ نخوت و ناموسِ ما
  اي تو افلاطون و جالينوس ما
  جسمِ خاك از عشق ، بر افلاك شد
  كوه، در رقص آمد و چالاك شد

  7 – عشق پيش نياز لازم دارد.
  يعني فرد بايد رشد كند و از مراحلي بگذرد تا نوبت به عاشق شدن برسد. كسي كه هنور با والدينش درگير است، سازگاري با همكاران ندارد، رابطه صميمانه اي با دوستانش ندارد. افسرده و مضطراب است، تصميم هاي مهمي در زندگي نگرفته يا به اجرا در نياورده است، از اين شاخه به آن شاخه مي پرد، هدف زندگي خود را شفاف ترسيم نكرده است. و حتي در انتخاب هنجارها به انتخاب ثابتي براي وضع ظاهري ، پوشش و نحوه رفتارش نرسيده است و مردد بوده و روز به روز شكل به شكل مي شود و هويت خود را نيافته است، مانند كودك پيش دبستاني است كه براي اردو به دانشگاه رفته باشد، او هرگز نمي تواند در نقش دانشجو باشد. حتي اگر بر روي صندلي هاي دانشگاه بنشيند. لذا عشق پس از بلوغ عاطفي ، بلوغ اجتماعي، بلوغ فكري، بلوغ رواني و ...، پيدا مي شود، در غير اين صورت فقط هوس خامي بيش نيست.

  8 – عشق بايد يك وحدت و يكپارچگي بين شما ، افراد و همه هستي ايجاد كند. اگر رابطه دختر و پسري، با پنهان كاري، تعارض ، درگيري با ديگران، احساس گناه، اضطراب، ترديد، و قطع روابط اجتماعي با ديگران، مشكل در شغل ، تحصيل ، روابط خانوادگي و ...، همراه هست بايد مطمئن شد كه هوس، خود را به جاي عشق به آنها معرفي كرده است. و چنين شروعي براي رابطه، پايان هايي به مراتب دردناكتر و فجيع تر به همراه دارد.
  در نگنجد عشق در گفت و شنيد
  عشق، دريايي ست قعرش ناپديد
 3. #18
  nastaran_koochooloo
  کوچولو رسمی
  کوچولو تازه فعال

  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  beine abrha
  نوشته ها
  620
  0
  0

  پیش فرض

  جالب بود سعيد جان!
  ساده باشیم ؛ چه در باجه بانک چه در زیر درخت.
  شکسپیر
 4. #19
  SARA_MEMOL
  کوچولو رسمی
  کوچولووو فعال
  تاریخ عضویت
  April 2008
  محل سکونت
  تهران پارس
  نوشته ها
  1,456
  0
  9

  پیش فرض

  [SIZE=3:f0a3da271a]
  گل ها و نشانه ها
  [/SIZE]

  در تمام کشور ها براي اينکه عاشق و معشوق بتوانند احساسات خود را به يکديگر منتقل کنند از راههاي زيادي استفاده مي کنند با صحبت کردن ، نامه نوشتن ، نگاه کردن ..اما معمولترين روش استفاده از گل است .خود واژه ي گل سمبل عاشقي مي باشد .اما بد نيست با نشانه هاي تمام گل ها قدري آشنا بشويدتا اگر موقعي خواستيد احساس خود را به عاشق يا معشوق خود عرضه کنيد بدانيد تا چه گلي را هديه کنيد يا گلي را که هديه گرفته ايد چه معنا و مفهومي دارد ...

  [SIZE=3:f0a3da271a]گل مريم: [/SIZE]نشانه نجابت و پاکي معشوق است و اگر عاشقي آن را تقديم معشوق نمايدمي خواهد بگويد که به عفت و عشق او اطمينان کافي دارد .


  گل ياس :نشانه آنست که عشق و دوستي بايد دو جانبه باشدوگرنه بي ثمر است و علامت آن است که عشق عاشق اگر از جانب معشوقه پذيرفته نگردد او را ترک مي نمايد و فراموشش مي نمايد.


  گل زرد: نشانه اي است بر احساسات تنفر آميز عاشق نسبت به معشوق خويش.


  گل بنفشه: نشانه آنست که عاشق از دلدارش مي خواهد با او مهربان باشد اورادوست بدارد و در رنج و شادمانيش شريک و سهيم باشد .

  گل يخ: نشانه اي است بر نا اميدي و رنج عشق .

  گل نرگس: نشانه اي است بر شوريدگي عاشق که از معشو قه مي خواهد با او يکرنگ باشد.

  گل لاله: نشانه آنست که عاشق حاضر است در راه معشوق از جان خويش هم بگذرد و هرچه که او بخواهد انجام دهد.

  گل ميخک: نشانه آنست که عاشق قلب خودش را که بهترين هديه هاست به معشوق ز جان گرامي تر تقديم مي کند.

  گل نسترن: نشان آنست که عاشق از خيانت معشوق به تنگ آمده و دلش مي خواهد از او که عشق را با هوس مخلوط کرده است بگريزد.

  گل مرواريد: نشانه اي است بر آخرين حرف هاي دل عاشق و آخرين ناله هاي قلب ديوانه اش.

  گل شقايق: نشانه اي است از عشق شور انگيز عاشق به معشوق و نشانه ي تپيدن هاي قلب اوست در آرزوي ديدار معشوق .

  گل سرخ : نشانه عشق آتشين است عشقي که عاشق مي خواهد خود را در ميان شعله هايش قربان معشوق نمايد.

  گل اطلسي: را هر که براي معشوق بفرستد از او مي پرسد که آيا او را دوست دارد يا نه.

  گل بيد مشک: نشانه آنست که عاشق کينه معشوقه بي وفا را به دل نمي گيرد و با فرستادن شاخه اي از اين گل به او مي گويد من تو را مي بخشم زيرا گناه از من و سرنوشت من است.

  گل ناز: نشانه آنست که عاشق در عين حال که ناز معشوقه را دوست دارد دلش مي خواهد او فسونگري را کم کند و به سوي وي روي آورد .

  گل مرزنگوش: نشانه نفرت عاشق و نفرين اوست که براي معشوق مي فرستد .

  گل شب بو : نشانه آنست که عاشق از معشوق خود تمناي بوسه دارد و از دور او را مي بوسد.
  زندگی کوتاه است
  اما
  طولانی ترین چیزیست
  که
  در دست انسانهاست
 5. #20
  marjan1221
  کوچولو پرتلاش برای فعال شدن

  تاریخ عضویت
  October 2008
  محل سکونت
  دل بابای سارا
  نوشته ها
  370
  0
  1

  پیش فرض

  چه تعبير هاي جالبي بود ممنون
  پس من هم گل سرخ برات مي فرستم ساراجونم
  کاش مانند ابر با کرامت باشیم که بارانش را به گل و خار یکسان می بخشد بدون هیچ چشم داشتی.........
 6. #21
  SARA_MEMOL
  کوچولو رسمی
  کوچولووو فعال
  تاریخ عضویت
  April 2008
  محل سکونت
  تهران پارس
  نوشته ها
  1,456
  0
  9

  پیش فرض

  [SIZE=3:1564b392ea]تعداد شاخه گل ها نشانه چيست؟ [/SIZE]

  گل ها به دليل تنوع نامحدودشان در هر شرايطي معاني ويژه و خاصي داشته و تاثير جاودانه اي بر هديه شوندگان خود دارند. آگاهي از معاني رنگ گل ها، تعداد شاخه هاي گل در يک دسته و غيره مي تواند ما را در اهداي درست و افزايش تاثيرگذاري آنها ياري دهد. فراموش نکنيد که لازم نيست حتما منتظر موقعيت و اتفاق خاصي براي هديه گل به کساني که دوستشان داريد باشيد، در حقيقت گل هديه ايست که اگر به صورت غير منتظره تقديم شود ارزش بيشتري دارد.


  معني تعداد شاخه گل ها بصورت کلي:
  در يک دسته
  1 شاخه گل: نشانه توجه يک فرد به طرف مقابل
  3 شاخه گل: نشانه احترام به طرف مقابل
  5 شاخه گل:نشانه علاقه و محبت به طرف مقابل
  7 شاخه گل: نشانه عشق


  معني تعداد شاخه گل هاي رز در يک دسته
  1 شاخه رز: يک احساس عاشقانه فقط براي تو
  3 شاخه رز: دوستت دارم
  5 شاخه رز: بي نهايت دوستت دارم
  12 شاخه رز: عشق ما به يک عشق دو طرفه تبديل شده است
  36 شاخه رز: احساس وابستگي رمانتيک
  99 شاخه رز: عشق من براي تو جاودانه و تا ابد مي باشد
  365 شاخه رز: هر روز سال به تو مي انديشم و دوستت دارم


  همچنين 10 شاخه گل لاله عموما به نشانه يک عشق بي نظير بکار برده مي شود.

  معني رنگ رزها :
  رز قرمز: رز قرمز کم رنگ به نشانه «دوستت دارم» مي باشد و رز قرمز پر رنگ به معني زيبايي بي انتهاست.
  رز زرد: امروزه رز زرد به معني شادي و خوشحالي مي باشد ولي در گذشته رز زرد معني کاهش ميزان علاقه و وفاداري را داشت.
  رز سفيد: رز سفيد به معني عشق روحاني و پاک است و در دسته گل عروس به معني احساس عاشقانه شادي آور مي باشد.
  رز ارغواني: اين رز به معني تمايل و اشتياق فرد به طرف مقابل است و رز نارنجي به معني «من فريفته و دلباخته تو هستم» مي باشد.
  رز معطر: بدين معني است که عشق در نگاه اول بوجود آمده است.
  رز صورتي: رز صورتي کم رنگ به معني تحسين، ستايش، وقار و شايستگي و زيبايي مي باشد و رز صورتي پر رنگ به معني تشکر از طرف مقابل است.
  به طور کلي تمام رزهاي کم رنگ به معني دوستي با طرف مقابل مي باشند.
  ترکيب رنگ هاي مختلف رز
  در يک دسته گل
  ترکيب رز زرد و قرمز در يک دسته گل به معني «تبريک» در هر مناسبتي مي باشد.
  ترکيب رز زرد و نارنجي در يک دسته گل به معني علاقه زياد به طرف مقابل است.
  ترکيب رز قرمز و سفيد به معني يگانگي و اتحاد با طرف مقابل مي باشد.
  زندگی کوتاه است
  اما
  طولانی ترین چیزیست
  که
  در دست انسانهاست
 7. #22
  SARA_MEMOL
  کوچولو رسمی
  کوچولووو فعال
  تاریخ عضویت
  April 2008
  محل سکونت
  تهران پارس
  نوشته ها
  1,456
  0
  9

  پیش فرض

  ممنون عزيزم لطف ميكني اتفاقا من عاشق گل سرخ هستم و البته مريم اين دو گل گلهاي مورد علاقه من هستند
  در هر حال از لطفت سپاسگذارم عزيزم :!: :!:
  زندگی کوتاه است
  اما
  طولانی ترین چیزیست
  که
  در دست انسانهاست
 8. #23
  Ritaj
  كوچولو رسمي
  کوچولو فوق فعال

  تاریخ عضویت
  October 2008
  محل سکونت
  شــــــهر سکوت
  نوشته ها
  4,445
  0
  121

  پیش فرض

  پس من گل سرخ هميشه ميدم به عشقم :P :P
  در زمین عشقی نیست که زمینت نزند ، آسمان را دریاب ...
 9. #24
  admin
  "مدير كل سايت كوچولو"

   

  مدیر کل (سعید)
  تاریخ عضویت
  February 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  23,828
  16,541
  20,496

  پیش فرض

  همه چیز در مورد بوسه
  :?: :!: :?:

  اگر چشمها مدخل روح باشه، میشه گفت که لب هم راهرو ذهنه. مــا افکار خودمون رو با یه لبخند انتقال میديم، محبت رو در کلمـات ورفتارهامون نشون ميديم و علائق خودمون رو با بوسيدن ابراز می كنيم. يه بوسه مفهوم عمیقی داره که بیانش خيلي ساده نيست.نـویسنده کتاب "عشق و رابـطه جنسی"، دکتــر جان فری مـعتقده : "بوسیدن هنر است و نشان دهنده یک نوع بیان فردی و کاملاً شخصی از عشق و محبت می باشد." بوسه زمانی ایجاد می شه که دوطرف برای اولین بار به هم نزدیک می شن، پس کاملاً طبیعیه که دو طرف کمی مضطرب و عصبی بشن.


  زمانیکه احساس میکنین دلتون ميخواد كسي رو كه دوست دارين ببوسین، این کار روانجام بدين، لازم نیست حتماً صبر کنین تا بهتر بشناسینش، ببوسیدش و به مرور زمان می تونید بهتر بشناسیدش.
  پروفسور وان بیرنت رئیس بخش مردم شناسی دانشگاه تکزاس عقيده داره: "اولین بوسه عاشقانه برمی گرده به 1500 سال قبل از میلاد مسیح در هند. قبل از اون زمان هیچ مدرک دیگه اي دال بر وجود بوسه های عاشقانه وجود نداشت. همه این نتایج از روی لوح های گلی، نقاشی روی دیواره های غارها و یا نوشته های روی پوست حیوانات بدست اومده. بیرنت معتقده که تماس نزدیک و فشار بینی ها به همديگه از همون 1500 سال قبل از میلاد مسیح مرسوم بوده.

  اما بوسيدني که به این شکل رواج پیدا کرده، برای اولین بار بين رومی ها مرسوم شد. رومی ها موقع سلام کردن همديگه رو می بوسیدن، انگشترو حلقه ای که دست رهبران قومشون بوده رومی بوسیدن و مجسمه های خدایان خودشون روهم می بوسیدن و با این کار مطیع بودن و حس احترام خودشون روبه طرف مقابل انتقال می دادن. رومی ها به سرعت متوجه شدن که بوسه در شرایط مختلف می تونه معانی متفاوتی رو در بر داشته باشه، به همین دلیل برای انواع بوسه ها، اسمهای مختلفی انتخاب کردن . مثلا" اسکیولیم: بوسه از روی دوستی، باسیولیم: بوسه از روی احساس عشق و محبت، و سویولیم: بوسه عمیق که این روزها به French Kiss مشهور شده است.  اگر بخوایم این بوسيدن رو از نظر علمی ریشه یابی کنیم، می تونیم بگیم که بوسیدن به طور طبیعی باعث می شه تا ذهن آکسی توسین بیشتری ترشح کنه، این هورمون باعث ميشه موقع بوسیدن احساس خوبی به ما دست بده و دانشمندان معتقدن که ماهیت وجودی انسان طوريه که در صورت تجربه یه بوسه منتظر بوسه ی بعدی هم هست. زمانیکه در وضعیت بوسیدن قرار می گیريم، غددي كه تودهان و جداره لب ها وجود دارن ماده شیمیایی رو ترشح می کنن که همین ماده باعث ایجاد تمایل فرد به ادامه بوسیدن می شه.

  در تحقیقی که در سال 1997 تو دانشگاه پرینستون انجام شد، محققان به این نتیجه رسيدن که مغز انسان سلولهای عصبی داره که به فرداين توانائي رو ميده تا تو تاریکی هم لبهای معشوقه اش رو پیدا کنه. تعجبی نداره که چرا خيليها از بوسیدن همديگه تو جاهاي تاریک و کم نور لذت بیشتری می برن.پزشکان و روانپزشکان آلمانی بعد از كلي تحقيق به این نتیجه رسیدن افرادی که هر روز صبح قبل از بيرون رفتن، همسر خودشون رو میبوسن کمتر دچار بیماری می شن.درضمن افرادی که معمولا" بعد از بوسیدن خونه رو ترک می کنن، کمتر احتمال تصادف دارن، 20 تا 30 درصد درآمد بیشتری نسبت به بقيه دارن و به طور متوسط 5 سال بیشتر از هم سن و سالهای خودشون عمرمیکنن. دکتر آرتور سازبو یکی از افرادی که تو این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقده يکی از دلایل اصلی موفقیت تعداد زیادی از افراد اینه که روز خودشون رو با یه نگرش مثبت و دلچسب شروع میکنن و چي ميتونه مثل یه بوسه تو انسان یه نگرش مثبت ایجاد کنه.

  بنابراین اگه می خواید خوشحال، سلامت، و موفق، بوده و عمر طولانی داشته باشین، باید کسی رو که دوستش دارید هر روز صبح، پیش از اینکه خونه رو به قصد محل کارتون ترک کنین، ببوسین.

  بقيه مزيتها

  از بین بردن استرس
  یه بوسه عاشقانه، بهترین روش برای ریلکس شدن و از بین بردن استرسه. مایکل کی مکناب، مشاور روانی معتقده: "وقتي لب ها در حالت بوسیدن قرار می گیرن، تقریباً دهان حالت لبخند زدن روبه خودش می گیره، و از اونجایی که احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نزدیکی دارن، تقریباً غیر ممکنه كه یه نفرهم لبخند بزنه و هم استرس داشته باشه. در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که تنفس زمان بوسیدن عمیق تر میشه، عضلات چشم شل شده و در راحت ترین حالت خودش قرار می گیره. این خودش بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلکس شدنه.

  کاهش وزن
  چه مدت می تونید این کار را انجام بديد؟ برای اینکه فقط نیم کیلو وزن کم کنین باید 3000 کالری بسوزونین، یعنی چیزی در حدود 30000دقیقه یا همون 500 ساعت. یه بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن رو افزایش میده و باعث ميشه تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزونده بشن. میزان کالری مصرفی، به شدت بوسه بستگی داره، اما به طور متوسط میشه گفت که هر 10 دقیقه 10 کالری مصرف می شه
 10. #25
  sama
  منتظر تائید توسط ایمیلش کوچولووو فعال همیشگی

  تاریخ عضویت
  April 2007
  محل سکونت
  تو اسمون نزدیک خدا
  نوشته ها
  7,526
  6
  39

  پیش فرض

  [SIZE=3:6a97ba1a5d]فال ولنتاین[/SIZE]
  فوریه چه احساسی در شما ایجاد می کند؟ شادی یا ترس؟ آیا می دانید که متولدین ماه های مختلف واکنش متفاوتی نسبت به این رویداد رمانتیک دارند و دوست دارند ولنتاین را به صورتی متفاوت جشن بگیرند؟

  برج حمل (فروردین)

  شما بیشترین کارت ها، گل ها، و شکلات ها را هدیه می گیرید. البته فکر کنم بدتان هم نمی آید که خودتان هم برای خودتان گل و شکلات بفرستید!


  [برج ثور (اردیبهشت)
  یک دسته گل قاصدک، شکلات های ارزان قیمت و شامی در یک رستوران فَست فود؟ نگران نباشید، احتمالاً دارید کابوس می بینید!


  برج جوزا (خرداد)[

  متولدین این ماه مثل سایر کارهایشان، امشب هم با دو نفر قرار دارند، و آخر شب را هم با دوستانشان برنامه می گذارند.


  برج سرطان (تیر) [

  فکر می کنم برای متولدین این ماه هیچ هدیه ای از یک دستمال ابریشمی گلدوزی شده و یک بسته شکلات قلب شکل بهتر باشد.
  [

  برج اسد (مرداد)

  یک شاخه گل رزی که معشوقتان برایتان فرستاده است اصلاً خوشحالتان نمی کند. فکر می کنید لیاقت حداقل صدها شاخه گل را داشته اید!


  برج سنبله (شهریور) [
  اصلاً دوست ندارید که جعبه شکلاتی را که هدیه گرفته اید را با کسی سهیم شوید. همه اش نگران این هستید که مبادا یکی به آنها ناخنک بزند یا گل هایتان را بو کند!


  [برج میزان (مهر)

  به هر کسی که می شناسید کارت ولنتاین می فرستید: آرایشگرتان، معلم هایتان، بقال محل، پسر خاله ی بقال محل و...دوست ندارید هیچ کس این شب احساس تنهایی کند.


  []برج عقرب (آبان)

  برخلاف معمول شما اصلاً دوست ندارید که شب ولنتاین شام را بیرون صرف کنید. ترجیح می دهید یک شب رویایی را در خانه در کنار معشوقتان بگذرانید!


  برج قوس (آذر)
  اصلاً دوست ندارید برای کسی کارت ولنتاین بفرستید! اگر کسی بیشتر از آن چیزی که منظور شما بوده از آن کارت استنباط کند چه؟ به خاطر همین خودتان را به فراموشی می زنید که انگار یادتان رفته ولنتاین چه روزی است!  برج جدی (دی) ]

  بوی گل شما را به عطسه می اندازد و اصلاً هم از شکلات خوشتان نمی آید! درعوض به نظرتان هیچ چیز برای ولنتاین بهتر از یک هدیه ی گران قیمت نیست!


  برج دلو (بهمن) [

  دوست ندارید از روال عادی زندگی بیرون بیایید. همان چای گیاهیتان را می خورید و اصلاً هم فکر نمی کنید خوردن کمی شکلات باعث شود که مثل بقیه شوید!


  برج حوت (اسفند)
  [
  عاشق اینجور مراسم ها هستید! اصلاً به امید همین روزها زندگی می کنید! فکر میکنید اگر هر روز زندگی ما آدم ها ولنتاین بود و همه به هم گل و شکلات هدیه میدادند، دنیا بهشت می شد!

  سایت مردمان
 11. #26
  selina
  كوچولو رسمي
  کوچولو فوق فعال

  تاریخ عضویت
  September 2008
  محل سکونت
  گوشه ای از گیتی
  نوشته ها
  4,711
  0
  10

  پیش فرض

  [SIZE=3:0fbac5e708]» تست روانشناسی میزان جذابیت زوجین [/SIZE]


  [SIZE=3:0fbac5e708]با خواندن اولین تست و انتخاب گزینه مناسب به سوالی که هر گزینه مشخص کرده بروید و به آن سوال جواب دهید.
  مثلاً اگر گزینه پ سوال ۱ را انتخاب کردید دیگر لزومی ندارد سوال ۲ و ۳ را پاسخ دهید فقط کافی است به سوال ۴ مراجعه کنید.

  ۱) بیش از همه دوست دارید به کجا سفر کنید:
  الف) پکن: رجوع شود به سوال ۲ ب) توکیو: رجوع به سوال ۳ پ) پاریس: رجوع به سوال ۴

  ۲) آیا تا به حال با دیدن فیلم ترحم*انگیزی به گریه افتاده*اید؟!
  الف) بله: رجوع به سوال ۴ ب) خیر: رجوع به سوال ۳

  ۳) اگر با نامزدتان قرار داشته باشید و او یک ساعت بعد هم سر قرار نیاید چه کار می*کنید؟!
  الف) نیم ساعت دیگر صبر می*کنید: رجوع به سوال ۴ ب) فوری از محل قرار می*روید: رجوع به سوال ۵ پ) آنقدر صبر می*کنید تا بیاید: رجوع به سوال ۶


  ۴) آیا دوست دارید به تنهایی به سینما بروید؟
  الف) بله: رجوع به سوال ۵ ب) خیر: رجوع به سوال ۶

  ۵) اگر در ابتدای آشنایی با نامزدتان او بخواهد دست شما را بگیرد چه واکنشی نشان می*دهید؟
  الف) از این کار امتناع می*کنم : رجوع به سوال ۶ ب) برای مدت کوتاهی دستش را می*گیرم: رجوع به سوال ۷ پ) پیشنهادش را قبول می*کنم و دستش را می*گیرم: رجوع به سوال ۸

  ۶) آیا شما فرد شوخ طبعی هستید؟
  الف) بله: رجوع به سوال ۷ ب) خیر: رجوع به سوال ۸

  ۷) به نظرتان مدیر توانایی هستید؟
  الف) بله: رجوع به سوال ۹ ب) خیر: رجوع به سوال ۱۰

  ۸) اگر امکان داشت دوباره به دنیا بیایید دوست داشتید چه جنسیتی داشته باشید؟
  الف) مرد: رجوع به سوال ۹ ب) زن: رجوع به سوال ۱۰ پ) اهمیتی ندارد: شخصیت نوع ۴

  ۹) آیا در آن واحد بیش از یک دوست صمیمی دارید؟
  الف) بله: شخصیت نوع ۲ ب) خیر: شخصیت نوع ۱

  ۱۰) آیا به نظرخودتان فرد باهوشی هستید؟
  الف) بله: شخصیت نوع ۲ ب) خیر: شخصیت نوع ۳

  پاسخ تست:

  شخصیت نوع یک؛ به شما تبریک می*گوییم: شما برای همسرتان فرد بسیار جذابی هستید. حتی از منظر او شما زیبایی چشم*گیری دارید. نه تنها ترکیب ظاهری زیبایی دارید. بلکه شخصیت شوخ*طبع و لطیفی دارید. شما فرد فرهیخته*ای هستید و می*دانید که با همسرتان چگونه کنار بیایید و وقت*تان را در اختیارش بگذارید.به این ترتیب است که شما فرد دلخواه او به شمار می*روید.
  شخصیت نوع دو؛ کاملا" خوب: شما به راحتی همسرتان را جذب می*کنید اما خودتان را به این راحتی در دام عشق گرفتار نمی*کنید. شوخ طبعی تان او را وادار میکند تا با شما کنار بیاید. او از بودن در کنار شما احساس شادمانی بسیاری دارد.
  شخصیت نوع سه؛ بد نیست: شما نمی*توانید به خوبی نامزدتان را به خود جذب کنید. اما خصوصیات جالب توجهی دارید که او بتواند با تکیه بر آنها با شما کنار بیاید. سعی می*کنید برای مشاهده امور مختلف دیدگاه یگانه*ای داشته باشید. شما در چشم دوستانتان فردی کاملاً صمیمی هستید.
  شخصیت نوع چهار؛ مواظب باشید:شما نمی*توانید نامزدتان را به خود جذب کنید چرا که دانش و ارزشهای غریزی انسانی والایی برخوردار نیستید. گاهی مواقع از خودتان بی*تفاوتی*هایی نشان می*دهید به همین دلیل است که مورد پسند همسرتان نیستید .
  [/SIZE]
  هیچکس حیرانی ام را حس نکرد
  وسعت پنهانی ام را حس نکرد

  در میان خنده های تلخ من
  دیده ی بارانی ام را حس نکرد
 12. #27
  RapidSoft
  کوچولو رسمی
  کوچولو پرتلاش برای فعال شدن

  تاریخ عضویت
  December 2008
  محل سکونت
  زیر سایه تنهایی
  نوشته ها
  392
  0
  17

  پیش فرض

  ده خواسته جهانى زنان از همسرانشان؟
  ين دستورات مختص به زوج خاصي نيست ؛ اينها ده چيزي است كه تعداد بسيار زيادي از همسران از شوهرانشان مي*خواهند.توجه كنيد اينها خواسته*هاي آنهاست نه نياز زوحي شان . از لحاظ فردي هركسي مسئول نياز*هاي عاطفي خويش است و بايد آنها را پر كند .ما معتقديم 4 نياز روحي اساسي وجود دارد :نياز به دوست داشتن ودوست داشته شدن ، نياز به تعلق داشتن ، نياز به داشتن تصور ذهني خوب از خود و نياز به آزادى .و اما خواسته*هاي همسرتان از شما:

  1.هر روز به او بگوييد كه دوستش داريد :
  هر كسي دوست دارد تاييد شود و بداند كه اطرافيان او را دوست دارند .بهترين راه براي تاييد همسرتان – كه برايش بسيار مهم است –اين است كه خيلي ساده هر روز به او بگوييد دوستش داريد . گاهي دستانش را بفشاريد و اين جمله را زماني كه شما را بدرقه ميكند بگوييد .

  2. درك كردن و بخشش داشتن :
  روزهايي هست كه همسرتان اشتباهاتي انجام دهد و يا كمتر به شما رسيدگي كند . هميشه به خاطر داشته باشيد كه هيچ كس كامل نيست . در اين مواقع خواسته همسرتان اين است كه او را درك كنيد و او خود را سزاوار بخشش شما مي*داند . بدانيد كه هيچ رابطه اي بدون بخشش دوام ندارد.

  3. گفتگو كنيد :
  نگذاريد كار به جايي برسد كه هيچ حرفي با همسرتان نداشته باشيد درباره بچه*ها كارتان و حتي آب و هوا با هم صحبت كنيد.چرا كه گفتگو نكردن اولين جرقه*هاي يك رابطه سرد است.

  4. وقتي براي همسر و فرزندانتان اختصاص دهيد :
  اين زمان به دست شما محقق مي*شود و بايد كيفيت با هم بودن را بالا ببريد يعني تمام طرح*ها و برنامه*هاي آن روز را به ميل آنها هماهنگ كنيد . فقط خالي كردن برنامه روزانه براي با هم بودن كافي نيست بلكه بايد براي اين زمان برنامه ريزي كنيد و به خود ثابت كنيد كه براي عزيزترين*هاي زندگي تان عشق و احترام قائليد.

  5.بيشتر بگوييد بله به جاي نه:
  عادت به منفي نگري و مخلفت شما را از عزيزانتان دور ميكند . سعي كنيد دربرابر بعضي خواسته*ها نه نگوييد .با گفتن همين كلمه ساده بله همسرتان را متعجب و خوشحال كنيد.

  6.خوب گوش دهيد:
  همسرتان را با اين مهارت ميتوانيد عاشق تر كنيد . همسر شما فقط گوش*هاي شما را براي شنيدن نميخواهد بلكه بايد با قلبتان به او گوش دهيد و او را بفهميد .

  7. دلبستگي و مهرباني:
  چقدر در طول روز به همسرتان ميگوييد لطفا يا متشكرم يا اورا ميبوسيد . متاسفانه بعضي از زوجين فراموش ميكنند با هم مهربان باشند و اين كليد موفقيت را در زندگي از دست ميدهند .

  8. بعضي از وظايف خانه و كودك را با هم تقسيم كنيد:
  يكي از مهمترين دعواهاي زناشويي بر سر همين مساله جزئي است.خرده كاري*هاي خانه و بچه*ها تنها مسائل همسرتان نيستند چه خوب است كمي غرور و سبقه خانودگي خود را كنار بگذاريد و با اين كار زندگي شيرين تري داشته باشيد . شايد اوائل سخت باشد اما خود كم كم معجزه اندك كمك به همسر را خواهيد ديد .

  9.اوغات فراغت و برنامه ريزي:
  اگر همسر شما شاغل است ساعات بيكاري او و اگر همسرتان شاغل نيست خود به او مرخصي دهيد . اين روزها بگذاريد او آزاد باشد و نگران بچه*ها ، شما ؛ خانه ؛ و .. نباشد . بگذاريد در اين اوغات فراغت به خود و خواسته*هاي شخصي اش برسد .

  10.به او سفارش كنيد و خود نيز مراقب سلامت روحي و جسمي خودتان باشيد:
  بساري از مردان مراقب سلامتي خود نيستند و اين براي همسرانشان مشكل بوجود مي*آورد و اين افراد به سلامتي طرف مقبل هم اهميت نميدهند و لي به خاطر داشته باشد همسرتان نميتواند مدام دنبال شما باشد. چرا كه او عشق شما و همسر شماست نه مادرتان و خود نياز به توجه دارد ؛ پس به سلامتي خود و او اهميت دهيد .
  شاید ؟؟؟ جمعه بیاید شاید شاید
 13. #28
  aatash
  کوچولو در حال فعال شدن

  تاریخ عضویت
  April 2008
  محل سکونت
  karaj
  نوشته ها
  139
  0
  0

  پیش فرض

  من از آن حس روز افزون كه يوسف داشت دانستم

  كه عشق از پرده عصمت برون آرد زليخا را

  اكر دشنام فرمايي وگر نفرين دعا گويم

  جواب تلخ مي زيبد لب لعل شكر خارا
  با سکوت می دوم،

  بی صدا تر از همیشه

  و در بیکرانی آبی واژه ها غرق می شوم

  شاید بهاری بیاید و استخوان های سوخته ام شکوفه کنند...
 14. #29
  RapidSoft
  کوچولو رسمی
  کوچولو پرتلاش برای فعال شدن

  تاریخ عضویت
  December 2008
  محل سکونت
  زیر سایه تنهایی
  نوشته ها
  392
  0
  17

  پیش فرض

  امــیــد  در مواقع ترس و تنهایی این شعر به آدم امید و نیرو می بخشه ..

  "" کشتی هایم به دریا رفته اند ...

  حتی اگر بادبان ها و دکل ها یم شکسته باز گردند..

  به دستی اعتماد دارم که هرگز شکست نمی خورد

  و از پلیدی نیکی به بار می آورد ..

  حتی اگر کشتی هایم در هم شکنند ..

  و همه ی امید هایم غرق شوند ..

  فریاد می زنم ..""به تو"" اعتماد می کنم.  "*خدا به مو می رسونه ولی قطع نمیکنه"*
  شاید ؟؟؟ جمعه بیاید شاید شاید
 15. #30
  aatash
  کوچولو در حال فعال شدن

  تاریخ عضویت
  April 2008
  محل سکونت
  karaj
  نوشته ها
  139
  0
  0

  پیش فرض

  هر جا كه گلي و لاله زاري بوده ست

  آن لاله زه خون شهرياري بوده است

  هر برگ بنفشه كه بر زمين ميرويد

  خالسيت كه بر روي نگاري بوده است
  با سکوت می دوم،

  بی صدا تر از همیشه

  و در بیکرانی آبی واژه ها غرق می شوم

  شاید بهاری بیاید و استخوان های سوخته ام شکوفه کنند...
صفحه 2 از 9 نخست 1234567 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 131

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •