ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 31 از 31 نخست ... 1121262728293031
نمایش نتایج: از 451 به 452 از 452
 1. #451
  تاریخ عضویت
  May 2012
  محل سکونت
  زیر آسمان شهر!!!
  نوشته ها
  5,250
  4,593
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو

  پیش فرض

  شخصیت شناسی:جوجه تیغی هستی يا طاووس؟  مجله سیب سبز: دوستان صميمي*تان را نام ببريد. اصلا چرا نام اين افراد را در فهرست صميمي*ها مي*آوريد؟ آيا همان*طور كه شما هم حرف دل*تان را با دوستان*تان به اشتراك مي*گذاريد، آنها هم از زندگي*شان براي*تان حرف مي*زنند؟ آيا شما هم به اندازه آنها براي حفظ ارتباط*تان وقت و انرژي مي*گذاريد؟ اگر احساس مي*كنيد يك پاي ارتباطات*تان خانوادگی*تان مي*لنگد و به جاي نزديك*تر شدن به آدم*ها، هر روز بيشتر از آنها فاصله مي*گيريد، اين مطلب را بخوانيد. دكتر فيل در اين صفحه به شما مي*گويد كه در گروه آزار دهنده*ترين آدم*ها جا مي*گيريد يا خير!


  جغدها

  اين آدم*ها تصور مي*كنند كه جهان به پايان خود نزديك شده*است. مهم نيست كه آنها در محيط كار، خانه يا ارتباط عاطفي*شان قرار داشته باشند؛ از نظر آنها همه چيز در حال سقوط و ويران شدن است. ذهن آنها پر از تصويرهاي مهلكي است كه از فاجعه*هايي كه اتفاق نيفتاده* و شايد هرگز هم اتفاق نيفتند خبر مي*دهد. وقتي همسر يك جغد بالاي نردبان مي*رود، او صحنه سقوط و مرگش را تجسم مي*كند و وقتي فرزندش به مهماني دوستانه مي*رود، جغد مادر تخلف*هاي مهلكي كه از نظرش از او سر مي*زند را مجسم مي*كند. افرادي كه تا اين اندازه دنيا را مهلك و آزاردهنده تلقي مي*كنند، از يك بحران خيالي، به سمت بحران خيالي ديگري مي*روند و هيچ وقت نمي*توانند به وضعيتي كه در آن قرار گرفته*اند اعتماد كنند. خلاصه اينكه جغد*ها زندگي سختي دارند.  چه اتفاقي مي*افتد؟

  جغدها آدم*هاي مضطربی هستند و معمولا براي خلاص شدن از موقعيت*هايي كه از نظرشان رعب*آور است ناپخته و ضربتي عمل مي*كنند.

  اين افراد مي*خواهند قبل از وقوع فاجعه آن را علاج كنند و به همين دليل اقداماتي را انجام مي*دهند كه باعث تعجب و حتي دلخوري اطرافيان*شان مي*شود. مادر جغد پيش از آنكه از خطاكار بودن فرزندش مطمئن شود او را سرزنش مي*كند يا با قرنطينه كردنش در ورود فاجعه را به خانه*اش می بندد و مدير جغد از ترس از دست رفتن اعتبارش زير دستان خود را خطاكارهاي بالقوه*اي تصور مي*كند كه بايد با محدوديت*هاي سفت و سخت احتمال خطاي*شان را كم كرد.

  اما ماجرا به همين*جا ختم نمي*شود ؛يك جغد ميلي به مشاركت در رويدادهاي سياسي ندارد چون همه چيز را از پيش تعيين شده و بي*فايده مي*داند. چنين فردي از هيچ يك از مناسبت*هاي دوست*داشتني زندگي*اش لذتي نمي*برد چراكه هميشه منتظر است فاجعه*اي شادي*هايش را از او بگيرد.

  شما جغد هستید؟

  1. در طول شب چند بار بيدار مي*شويد تا از سلامتي فرزندتان مطمئن شويد؟

  2. تصور مي*كنيد اتفاق*هاي شوم شما را احاطه كرده و هميشه بحراني وجود دارد كه بايد با آن بجنگيد؟

  3. هنگام برخورد با يك موقعيت ناشناخته، بدترين سرنوشت را براي آن مسير پيش*بيني مي*كنيد؟

  4. نگراني مداوم شما اطرافيان*تان را كلافه مي*كند؟

  5. آخرين باري كه يك اتفاق شما را كيفور كرد، به خاطر نمي*آوريد؟

  اگر پاسخ*هاي*تان مثبت است ...

  جهان براي شما جايي پر از هراس و تهديد است. شما پيش از آنكه گوشي*تلفن را برداريد، منتظر شنيدن خبر ناگواري هستيد و اين استرس را مدام به اطرافيان*تان هم منتقل مي*كنيد. از نظر ديگران شما فردي بدبين، پوچ*گرا و آزار دهنده هستيد و به مرور كساني كه به*خاطر ترحم به شما شنونده گلايه*هاي*تان بوده*اند، از شكايت*هاي*تان خسته مي*شوند.

  تنهایید چون ...

  1. ديگران در معاشرت با شما هيچ خبر مسرت*بخشي را دريافت نمي*كنند.

  2. براي رها شدن از هراس*هاي*تان و به قول خودتان رعايت جوانب اطمينان، اطرافيان خود را آزار مي*دهيد.

  3. با نگراني دائم از خود آدمي خسته و عبوس مي*سازيد كه در اين جهان يك قرباني است.

  4. از اتفاق*هايي كه ديگران را شاد مي*كند لذتي نمي*بريد و در جمع*هاي دوستانه به «ضدحال» معروف هستيد.

  5 . همسرتان تلاشي براي القاي حس خوشبختي به شما نخواهد كرد، چراكه پيش از اين تلاش*هايش را بي*اثر نشان داده بوديد.

  طاووس*ها

  آنها هميشه درحال وانمود كردن هستند و هميشه به سطحي*ترين شكل ممكن اين كار را انجام مي*دهند. هدف طاووس*ها اين است كه از فرد مقابل*شان بهتر به نظر برسند و مي*خواهند از اينكه ديگران اين برتري را پذيرفته*اند مطمئن شوند و براي رسيدن به چنين هدفي، خود را فردي جز آنكه هستند، جلوه مي*دهند. اين افراد به شكل نمايشي از خود انتقاد مي*كنند تا هنگام شكست نفسي كردن*هاي*شان از آنها تعريف كنند و اعتراف كنند كه بهتر از چيزي كه به نظر مي*رسند، هستند. يك طاووس نه به*خاطر پايين بودن اعتماد به نفسش،

  كه به*خاطر جلب نظر و تعريف ديگران مدام خود را ناچيز و ناتوان جلوه مي*دهد و وقتي با واكنش منفي ديگران روبه*رو مي*شود، خوشحال از پيروزي*اش در اين بازي، به توانايي*هاي خود افتخار مي*كند. يك طاووس از اينكه فردي از او بهتر به نظر برسد و مورد توجه بيشتري قرار بگيرد در هراس است و به همين دليل با جلوه*هاي ويژه*اي براي برنده شدن در اين رقابت تلاش مي*كند. درحالي كه چنين رقابتي تنها ساخته ذهن اوست و ديگران ميلي به مشاركت در آن ندارند.  شما طاووس هستيد؟

  1. بدون آرايش كردن از خانه بيرون نمي*رويد؟

  2. در كمد لباسي*تان يك دنيا لباس نو قرار دارد كه به خاطر از مد افتادن نمي*پوشيد؟

  3. حاضر نيستيد يك كيف زيبا با قيمت مناسب را بخاطر اينكه به برندي معتبر تعلق ندارد، بخريد؟

  4. قبل از وارد شدن به مهماني، نگران اين هستيد كه ديگران از شما بهتر به نظر برسند؟

  5. آيا دوستان*تان را براساس ظاهر، وضعيت مالي و ارتباطات بااهميتي كه دارند، انتخاب مي*كنيد؟

  چه اتفاقي مي*افتد؟

  تلاش براي القاي احساس امنيت به اين افراد، مثل پركردن يك گودال عميق در كوير با يك پارچ آب است و رابطه با آنها، يك رابطه خالي از صداقت و صميميت است چراكه در مقابل وانمود كردن*هاي آنها به ناتواني و ناقص بودن، فرد مقابل هم بايد وانمود كند كه آنها را كامل و بي*عيب مي*بيند. شايد در آغاز ارتباط با يك طاووس، اطرافيانش به دام او بيفتند و مانند يك ناجي او را از تصورات منفي كه در مورد خودش دارد، نجات دهند اما خيلي زود آنها متوجه مي*شوند كه ادعاي ناچيزي و ناتواني او ريشه در كمبود اعتماد به نفس ندارد، بلكه تنها تلاشي است براي ديده شدن.

  پاسخ*هاي*تان مثبت است؟

  قطعا اطرافيان*تان بعد از چند برخورد دست*تان را مي*خوانند. آنها در مواجهه با شما يا به خواسته*تان تن مي*دهند و با چند تعريف بي*معنا كه واقعيتي ندارد از حرف*هاي*تان خلاص مي*شوند يا اينكه بي*ميلي*شان را از شما پنهان نمي*كنند و بعد از مدتي در برابر نمايش*هاي*تان سكوت مي*كنند اما دوستان ظاهري شما از هر كدام از اين راه*ها كه بروند، معنايش اين است كه براي حرف*هاي شما ارزشي قائل نيستند. شايد شما تصور كنيد كه با انتخاب راهكار*هاي طاووس*وارانه، مقبوليت و اعتبار بيشتري پيدا مي*كنيد اما واقعيت اين است كه در جريان ارتباط، آدم*ها به موضوعات با ارزش*تري براي ادامه رابطه نياز دارند.

  تنهایید چون:

  1. خود واقعي*تان را نشان نمي*دهيد تا دوست واقعي پيدا كنيد.

  2. انرژي زيادي براي ديده شدن صرف مي*كنيد و در صورت بي*توجهي ديگران به شدت احساس ناكامي مي*كنيد.

  3. ديگران را بازي مي*دهيد و انگيزه ماندن در رابطه را در آنها مي*كشيد.

  4. هميشه گرفتار حرف*ها و رفتارهاي تكراري هستيد.

  5. كاري به واقعيت*هاي مهم زندگي نداريد و در عالم خودتان غرق هستيد.

  جوجه*تيغي*ها

  اين آدم*ها با پيش*فرضي منفي به هر محيطي وارد مي*شوند و معتقدند هر موقعيتي كه پيش رو دارند، تهديدآميز و برخورنده است. جوجه*تيغي*ها مصمم هستند در هرچيزي كه هر اتفاقي كه اطرافشان مي*گذرد، خطايي پيدا كنند و از آن ايرادي بگيرند. براي آنها مهم نيست كه مشغول چه كاري هستند و در كجا حضور دارند، بلكه اين افراد تنها به جاي در نظر گرفتن شرايط، هر موضوعي را شخصي تلقي مي*كنند و بر اين گمانند كه آن موقعيت برايشان توهين*آميز است. از نظر آنها در هر حرف ديگران زهري پنهان شده و در هر رفتارشان نيتي ناخوشايند نهفته است كه يك جوجه*تيغي با دقت زيادش از پس كشف كردنش برمي*آيد. به عبارت ديگر، آنها محيط و آدمش*هايش را تهديدي بالقوه براي خود مي*دانند و آنقدر به هوش و ذكاوت*شان در درك سوء رفتارهاي ديگران اعتماد دارند كه حاضر نيستند احتمال وجود سوء*تفاهم يا برداشت اشتباه را بدهند.  چه اتفاقي مي*افتد؟

  جوجه تيغي*ها معمولا از اينكه آدم*هاي اطراف*شان چقدر سرد هستند شكايت مي*كنند و با اين گلايه*ها نزديكان*شان را گيج مي*كنند، چراكه در قدم اول خود آنها هستند كه ديگران را پس مي*زنند. آنها شكست*هاي ارتباطي*شان را ناشي از اشتباهات و گره*هاي شخصيتي ديگران مي*دانند و حاضر نيستند سهم اشتباهات خود را در شكست*هاي ارتباطي*شان بپذيرند. به همين دليل از يك رابطه، به سمت رابطه ديگر مي*روند و پس از ناكام شدن در آن، كوله*بار خشم*شان را با خود به ارتباط تازه*اي مي*برند. انگار آنها هميشه قرباني هستند و ديگران هميشه نامهربان. حتما داستان كساني كه از يك ازدواج شكست خورده بيرون مي*آيند و در جلسه خواستگاري بعدي خود را قرباني همسر بي*وفاي سابق*شان معرفي مي*كنند، شنيده*ايد. اين آدم*ها از گروه جوجه*تيغي*ها هستند.

  پاسخ*تان مثبت است؟

  نزديك شدن به شما، مثل در آغوش گرفتن يك جوجه*تيغي است. خيلي زود اطرافيان شما مي*فهمند كه در جريان ارتباط با شما به يك موقعيت بازنده- بازنده وارد مي*شوند و به همين دليل از شما فاصله مي*گيرند. اين رفتارها نتيجه*اي ندارد جز اينكه هر روز تنهاتر مي*شويد. پس به جاي فرافكني اشتباهات و مشكلات*تان، پس از هر شكست ارتباطي به خود فرصتي براي آرام شدن دهيد و به جاي از كوره در رفتن در هر شرايطي،*كمي به خود براي بررسي دقيق*تر موضوع فرصت دهيد.

  جوجه*تيغي هستيد؟

  1. آدم*هاي اطراف*تان دست به عصا با شما برخورد مي*كنند و هميشه از اينكه آتشفشان خشم*تان ناگهان فوران كند، مي*ترسند؟

  2. وقتي ديگران براي وارد كردن شما به يك موقعيت تازه تلاش مي*كنند، حالت دفاعي به خود مي*گيريد و تصور مي*كنيد پيش از بررسي دقيق همه چيز نمي*توانيد به آنها اعتماد كنيد؟

  3. «تصور مي*كنيد» همسرتان هيچ كاري را درست انجام نمي*دهد؟

  4. با باز كردن در خانه و قبل از سلام كردن، نقد همسرتان را شروع مي*كنيد؟

  5. گناه اشتباهات ارتباطي خودتان را برگردن ديگران می اندازید و هميشه انگشت اتهام*تان به سمت آنهاست.

  تنهایید چون:

  1. به آدم*ها اين احساس را القا مي*كنيد كه قابل اعتماد نيستند و به همين دليل آنها را از خود مي*رانيد.

  2. آنقدر انرژي*تان را صرف پيدا كردن مقصر*ها و مشكل*هاي خيالي مي*كنيد كه براي رشد و بهره برداري از موقعيت*ها زمان را از دست مي*دهيد.

  3. آدم*ها از واكنش*هاي شما مي*ترسند و به همين دليل واقعيت*هاي بسياري را از شما پنهان مي*كنند يا به شما دروغ مي*گويند.

  4. گارد شما در برابر آدم*ها آنقدر بسته است كه به مرور آنها را از دادن پيشنهاد*هاي تازه براي ورود به جمع*هاي مختلف يا عهده دار شدن مسئوليت*هاي مختلف منصرف مي*كنيد.

  5. به شريك زندگي*تان احساس بي*كفايتي و ناتواني را القا مي*كنيد و نه تنها خيلي زود او را به يك فرد ناتوان تبديل مي*كنيد، بلكه آرام آرام انگيزه پيدا كردن آرامش و اعتماد به نفس در فضايي خارج از خانه در او ايجاد مي*كنيد.
  گاهی او که
  جواب عاشقانه اش
  به همه ی "
  تو" ها، شماست
  و به همه ی دلتنگی ها،
  نظر لطف شماست
  بی احساس نیست
  دلش خسته است
  حرف نمی خواهد
  دوستت دارم های تایپ شده،
  دیگر دلش را نمی برد...

 2. #452
  تاریخ عضویت
  May 2012
  محل سکونت
  زیر آسمان شهر!!!
  نوشته ها
  5,250
  4,593
  مدیر بازنشسته

   

  پیشکسوت کوچولو

  پیش فرض

  شکل پاهای ما چه چیزی درباره ما می*گویند؟
  کف بینی و فال کف دست قرن*هاست که برای همه جذابیت دارد و خیلی*ها کنجکاوند بدانند دست*هایشان چه چیزی از زندگی*آنها را برملا می*کنند برخی به کف بینی اعتقاد دارند برخی هم برای جذابیت و کنجکاوی خطوط دستشان برایشان اهمیت پیدا می*کند. اما چیزی که خیلی ها نمی*دانند این است که شکل پاهای ما هم حرفهای زیادی برای گفتن دارد. ببینید پاهای شما جزء کدام گروهند؟

  .
  پاهای رومی

  پاهای رومی معمولترین و رایج*ترین مدل پا در میان افراد مختلف است. انگشت شصت پا و دو انگشت دیگر با هم برابرند و دو انگشت دیگر به ترتیب اندازه قرار گرفته اند. افرادی که پاهای رومی دارند بسیار خوش مشرب و اجتماعی هستند. این افراد سعی میکنند بسیار کاریزماتیک و جذاب باشند و به همین دلیل هم در کار تجارت و سیاست موفق ظاهر می*شوند.
  .
  پاهای مربعی


  وقتی طول همه انگشتان پا با هم برابر باشند پاها مربعی شکل می*شوند که به پاهای دهقانی هم معروف*اند. افرادی که پاهای مربعی دارند آرام و محاسبه گر*اند و هنگام تصمیم گیری همه جوانب را با احتیاط رعایت می*کنند. آنها اشخاصی قابل اعتماد اند و بسیار عملگرا هستند.
  .
  پاهای یونانی


  ویژگی متمایز پاهای یونانی این است که انگشت دوم آنها بلندتر از بقیه است. این افراد بسیار پر اشتیاق و با انگیزه هستند. بیشتر کسانی که پاهای یونانی دارند یا هنرمند هستند و یا ورزشکار. درواقع نماد انسان*های هنرمند و یا با انگیزه و ورزشکار همین پاهای یونانی است. همچنین این افراد سخنوران قابلی هم می*شوند.
  .
  پاهای کشیده


  پاهای کشیده و نازک به عنوان پاهای ظریف و زنانه معروفند. انگشتان پا به ترتیب قد در کنار هم قرار گرفته اند و متناسب و ظریف هستند. کسانی که پاهای کشیده وظریف دارند به حریم خصوصی دیگران احترام می*گذارند و آدم*های راز نگهداری هستند. علاوه بر اینها این افراد گاهی تندخو و عصبی هستند و زود کنترل خود را از دست می*دهند.
  .
  ناتوانی جدا کردن انگشت کوچک پا

  اشخاصی که این توانایی را دارند افرادی هستند که نظم و ساختار مشخصی دارند و برای امنیت کاری و احساسی خود نظم دقیق دارند. آنها بسیار وفادار و قابل اعتماد هستند و به عنوان شرکایی امین می*شود به آنها اعتماد کرد.
  .
  توانایی در جدا کردن انگشت کوچک پا

  برخلاف افرادی که نمی توانند انگشت کوچک خود را جدا کنند این افراد نیاز به تغییر در شیوه زندگی خود دارند. زندگی تکراری و ساختاری را دوست ندارند ومدام در پی تجربیات جدید و ماجراهای جدید هستند، به طوری که زندگی و حال و هوای خود را گاهی با یک تغییر ناگهانی عوض می*کنند.
  انگشت کوچک در کناره پا

  کسانی که انگشت کوچکشان با فاصله در کنار پنجه ها قرار دارد افراد سرکشی هستند که تمایل دارند کارها را به شیوه خود انجام دهند. انها به طور کلی در رفتارهای خود غیر متعارف عمل می کنند.
  .
  فاصله بین انگشت دوم و سوم پا


  این افراد می*دانند که چطور بین احساساتشان و زندگی روزمره خود تمایز قایل شوند. بنابراین کنترل و مدیریت هر موضوعی که بخواهد تمرکز این افراد را در کار و زندگی روزانه به هم بزند برایشان کار ساده است.
  .
  پاهایی که انگشت سومش کج باشد  این اشخاص تمایل دارند که هر کاری را از قبل برنامه ریزی کنند. به همین دلیل هم این اشخاص بسیار منظم و دقیق هستند و به راحتی از پس شرایط دشوار بر *می آیند.
  .
  انگشت دوم که روی انگشتان دیگر سوار شده


  در واقع جای انگشت دوم کم است و به همین دلیل روی انگشت دیگر سوار می*شود.این اشخاص بسیار خاکی و خونگرم هستند. اینها معمولا مسایل را از آنچه که هست بزرگتر جلوه می*دهند و اغراق می*کنند. وقتی این اشخاص حال خوبی داشته باشند احساس خوب خود را به جمع می*دهند و فضا را شاد می*کنند اما وقتی حال خوبی ندارند بهتر است تنها باشند تا اینکه در جمع حضور داشته باشند.
  .
  احتمالا بعد از خواندن این مطالب به انگشتان پای دیگران و رفتارشان بیشتر دقت می*کنید. این مطالب هیچ سندیت علمی ندارند و مثل دیگر کف بینی*ها برای کسانی که کنجکاوند یا حتی به فال و کف بینی اعتقاد دارند ممکن است جذاب باشد. به هر حال خالی از لطف نیست انگشتان پاهای کسانی را که می*شناسیمشان را دقت کنیم شاید گاهی فالها حرفی برای گفتن داشته باشند.
  گاهی او که
  جواب عاشقانه اش
  به همه ی "
  تو" ها، شماست
  و به همه ی دلتنگی ها،
  نظر لطف شماست
  بی احساس نیست
  دلش خسته است
  حرف نمی خواهد
  دوستت دارم های تایپ شده،
  دیگر دلش را نمی برد...

صفحه 31 از 31 نخست ... 1121262728293031
نمایش نتایج: از 451 به 452 از 452

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •