ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30
    gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

Flower 32 32 ミ★ミانجمن طرفداران مُحمــــد علیـــزاده ミ★ミ

| بیو گرافی کامل محمد علیزاده |

*در یـک نـگاه *

تاریخ تولد : 23 دی 1360
    محل تولد : کرج
    قد : 1/89 سانتیمتر
    وزن : 102 کیلوگرم
    بازیگران مورد علاقه : خسرو شکیبایی و فاطمه معتمد آریا
    فوتبالیست های مورد علاقه : کریستیانو رونالدو و علی دایی
    ادکلن : بولگاری

محمد علیزاده در جایگاه بسیار خوبی از موسیقی امروز قرار دارد . با اینکه بی مهری های بسیاری به او شده و او را چندین سال از عرصه هنری خود عقب انداخته اما اندکی از موج امید و اعتقاد در او کم نشده . او با مرارت , سختی , تمرین و پشتکار فراوان به اینجا رسیده است . غرور و تکبر در او جایی ندارد و از حاشیه و جنجال دوری می کند .
    علیزاده مهندس کشاورزی است و از کودکی به خوانندگی علاقه داشته است . او سه بار مقام اول قرائت قرآن را در سطح کشور به دست آورده است . او در ارتباط با این موضوع میگوید : « من هم هنوز قاری فرآنم , اما دوست داشتم یکسری از تفکرات و ترانه هایم را در قالب موسیقی پاپ ارائه بدهم و مردم گوش بدهند . خب همین اتفاق هم افتاد ولی هنوز هم خودم را قاری قرآن میدانم » .

از پانزده ، شانزده سالگي يادگيري موسيقي اصيل ايران را شروع کرد ، قبلش هم دستگاه هاي قرآن را ياد گرفت . آقاي دکتر جوانمرد که مربي قرآن او بودند تمام دستگاه هاي قرآن را به او ياد دادند . بعد از مدتی مشاهده کرد که موسيقي سنتي را خيلي دوست دارد به همین دلیل "ردیف" هم آموخت .
    استادان ديگر او شاپور رحيمي ، محمد عبدالحسيني ، مرحوم ايرج بسطامي ، جناب آقاي مختوم و ... همه استاداني بودند که شاگرديشان را کرد و طي پنج سال رديف را ياد گرفت . اما همه اين تمرين ها و کلاس ها به لطف صدايي بود که خدا در حنجره او گذاشته بود. چون اين صدا موجب مي شد استادان به او توجه بيشتري داشته باشند و را تشويق و ترغیب نمایند . هفده ساله بود که کلاس هاي آقاي عبدالحسيني را مي رفت و شاگرد ارشد کلاس شده بود .

محمد علیزاده به موسیقی به یک دید خاص مینگرد و رسالت خود را این چنین میبیند : « من از وقتی که خواستم موسیقی را شروع کنم , همیشه شعارم این بوده که از عشق بخوانم . من دوست دارم موهبتی که خدا به من داده و راهی که جلوی من گذاشته , یعنی خوانندگی با آن به جامعه ام عشق و آرامش بدهم . می خواهم با کارهایم مردم را به سمت بخشیدن و گذشت کردن ببرم . به سمت آن چیزی که خدا دوست دارد . این رسالت محمد علیزاده است , حالا تا چه حد موفق است , نمی دانم » .

در ارتباط با کارهایش میگوید : « من کاری را که دوست نداشته باشم نیم خوان , ولی کارهایی که برایم خاطره انگیز بوده قطعه " جز تو " , شهر باران " و از البوم جیدم (دلت با منه) قطعه "دلت با منه" , "سرزنش" و "برگرد" » .

* حال بصورت خلاصه , محمد علیزاده *

محمد علیزاده متولد 23 دی ماه 1360 (شب میلاد رسول اکرم حضرت محمد(ص) ) است .

در کرج به دنیا آمده و در حال حاضر در تهران زندگی می کند و برای اولین بار در 4 سالگی خوانده است .

تحصیلاتش ربطی به موسیقی ندارد ، او مهندس کشاورزی است اما علاقه شدیدی به موسیقی دارد .

محمد علیزاده سه سال پیاپی مقام اول قرائت قرآن را در سطح كشور بدست آورد .

و مقام ها و عنوان های بسیاری در ضمینه ی قرائت قرآن در سطح کشور بدست آورده است .

یک بار عاشق شده آن هم در 19 سالگی و به آن افتخار می کند !

در دوران تحصیل از درس شیمی متنفر بوده ولی ادبیات و ریاضی را دوست داشته .

بازی هنرمندانی چون فاطمه معتمد آریا و زنده یاد خسرو شکیبایی را دوست دارد و از تولیدات مسعود کیمیایی و مهران مدیری لذت می برد .

علی دایی و کریستیانو رونالدو فوتبالیستهای محبوبش هستند .

" خداحافظ " و " جز تو " را جزو محبوبترین ترانه هایش می داند .

اگر جادوگر بود کاری میکرد که همه خوانندگان ایران با هم رفیق و مهربان باشند !

خواننده محبوبش اورس است و از کارهای ناصر عبدالهی انرژی میگیرد و با شنیدن آثار ناصریا به آرامش می رسد .

آلبوم " سوپرایز " و " دلت با منه " دو البوم مجازش میباشند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت .
    Pink Vision
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    3,871
    6,640

Icon100

مـتــن آهــنـگــــ * غــمِ دنــیــاس *

غـمِ دنـیـاس وقـتـی عـشـقـت دور از ایـنـجـاس

وقـتـی دل، بـی رمـق و خـسـتـه و تـنـهـاس

غـمِ دنـیـاس دل ِ آدم بـشـه حـسـاس

وقـتـی عـشـقـت تـوو دلـش نـبـاشـه احـسـاس ... نـبـاشـه احـسـاس

غـمِ دنـیـاس اون بـره و تـرکـت کـنـه

هـیـچـکـسـم نـبـاشـه کـه درکـت کـنـه

غـمِ دنـیـاس تـوو لـحـظـه ی خـدافـظـی

بـفـهـمـی کـه دیـگـه بـهـش نـمـیـرسـی

غـمِ دنـیـاس وقـتـی عـشـقـت بـد شـه خـیـلـی

وقـتـی کـه بـه تـو نـداشـتـه بـاشـه مـیـلـی

غـمِ دنـیـاس وقـتـی خـوابـشـو بـبـیـنـی

امـا هـیـچـوقـت نـتـونـی پـیـشـش بـشـیـنـی ... پـیـشـش بـشـیـنـی

غـمِ دنـیـاس اون بـره و تـرکـت کـنـه

هـیـچـکـسـم نـبـاشـه کـه درکـت کـنـه

غـمِ دنـیـاس تـوو لـحـظـه ی خـدافـظـی

بـفـهـمـی کـه دیـگـه بـهـش نـمـیـرسـی

+

" تـنـهــــــــایـــے "

نـاґ دیـگـر " پــایــیـــــــــــز " اسـت ...

هـرچـهـ عــمـیــق تـــــــــر ،

بـرگــریـزاלּ פֿـــاطـــره هــــــایـت بـیـشـتــــــــــــر . . . !

Pink Vision
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    3,871
    6,640

Flower 32 32

مـتــن آهــنـگــــ * دلــت بــا مــنــه *

ازم دوری امـا دلـت بـا مـنـه

ازت دورم امـا دلـم روشـنـه

تـوو چـشـمـای تـو عـکـس ِ چـشـمـامـه و

تـوو چـشـمـای مـن عـکـس ِ چـشـمـای تو

تـوو ایـن لـحـظـه هـایـی کـه دورم ازت

هـمـه خـاطـره هـامـونـو خـطـ بـه خـطـ

دوبـاره تـوو ذهـنـم نـگـاه مـیـکـنـم

دارم اسـمـتـو هـی صـدا مـیـکـنـم

کـی گـفـتـه از عـشـق ِ تـو دسـت مـیـکـشـم

دارم بـا خـیـالـت نـفـس مـیـکـشـم

چـه حـس ِ عـجـیـبـی چـه آرامـشـی

تـو هـم بـا خـیـالـم ... نـفـس مـیـکـشـی

مـیـدونـم تـو هـم مـثـل مـن دلـخـوری

تـو هـم مـثـل مـن بـغـضـتـو مـیـخـوری

نـگـاهـت پــُـر از حـرف و درد دلـه

ولـی خــُـب تـمـوم مـیـشـه ایـن فـاصـلـه

دوبـاره مـثـه اون روزای قـدیـم

کـه بـاهـم تـوو بـارون قـدم مـیـزدیـم

از احـسـاس ِ هـمـدیـگـه حـــَــض مـیـکـنـیـم

زمـیـن و زمـانـو عـوض مـیـکـنـیـم

کـی گـفـتـه از عـشـق ِ تـو دسـت مـیـکـشـم

دارم بـا خـیـالـت نـفـس مـیـکـشـم

چـه حـس ِ عـجـیـبـی چـه آرامـشـی

تـو هـم بـا خـیـالـم ... نـفـس مـیـکـشـی

+

" تـنـهــــــــایـــے "

نـاґ دیـگـر " پــایــیـــــــــــز " اسـت ...

هـرچـهـ عــمـیــق تـــــــــر ،

بـرگــریـزاלּ פֿـــاطـــره هــــــایـت بـیـشـتــــــــــــر . . . !

gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

Flower 32 32

مصاحبه متفاوت روزنامه خبر ورزشی با محمد علیزاده

مصاحبه جذاب و متفاوت روزنامه "خبر ورزشی" با محمد علیزاده و علی انصاریان

شما محمد عليزاده را بيشتر با اين ترانه مي شناسيد : "جز تو ، كي ميتونه عزيز من باشه، كي ميتونه تو قلب من جا شه , مگه ميشه مثه تو پيدا شه ، همه چيزم ، اي عزيزم ... "
    و بعد اين ترانه : " منم مثل تو مات اين قص هام / تو هم مثل من امشبو دعوتي / درست تو همين ساعت و ثانيه / سزاوار زيباترين نعمتي ... "
    و سپس ترانه خداحافظي : " خداحافظ همين حالا / همين حالا كه من تنهام , خداحافظ به شرطي كه بفهمي تر شده چشمام ... "
    حالا هم تيتراژ سريال طنز خروس كه از شبكه دوم سيما پخش م يشود با ترانه : " هواتو كردم / من حيرون تو اين روزها هواتو كردم ... "
    او محمد عليزاده است ، با آن صداي جادويي . عليزاده عصر جمعه به همراه دوست صميمي اش علي انصاريان به دفتر خبر ورزشي آمدند و حدود 90 دقيقه از موسيقي ، فوتبال ، زندگي هنري و خاطراتش گپ زديم .

به روال همه مصاحبه ها ، خودتان را معرفي كنيد .
    محمد عليزاده , متولد دي ماه 1360 , در يك خانواده كاملاً فرهنگي و معلم هستم . در كرج به دنيا آمدم و حالا هم اينجا هستم . ( انصاريان مزه پراني هايش را از همين جا شروع ميكند و با لحني طنز به معرفي خودش مي پردازد : من هم علي انصاريان هستم ، قبلاً فوتبال بازي ميكردم! )

از چه سالي موسيقي را شروع كرديد؟

يادم مي آيد از 7 , 8 سالگي شروع به قرائت قرآن كردم . در زمان مدرسه هم ، خيلي تمرين ميكردم و حالا هم قرائت دارم . هر از گاهي هم به خودم طعنه ميزنم كه در مسابقات شركت كنم . دوست داشتم در ماه رمضان حتماً شركت كنم اما نياز به تمرين بيشتري داشت كه زماني براي آن به وجود نيامد. بعد از آن هم فضاهاي موسيقي سنتي را تجربه كردم . 7 سال روي رديفها كار كردم و بعد هم نيم نگاهي به موسيقي پاپ داشتم . موسيقي كه برگرفته از لحنها و احساسات است. دوست داشتم تفكراتم در موسيقي جاري شود . نمي خواستم محمد عليزاده فقط يك صدا باشد زيرا در اين حالت ، حتماً از بين مي روي . بسنده كردن به صدا باعث ميشود كه شما شبيه يك حباب شويد . صدايتان زيباست اما با يك تلنگر محو ميشويد . خواننده بايد تفكر داشته باشد . در تمام سبك هايي كه كار كردم ، سعي كردم شخصيت و تفكر خودم باشد ، چيزهايي باشد كه به آن اعتقاد دارم . در اين فضاها هم كار كردم و خدا را شكر كه به حريم مردمي وارد شدم كه خودشان پر از احساس هستند .

اين مسئله البته خيلي سخت به نظر مي رسد !

بله كار بينهايت سختي است چون مردم بااحساسي داريم ، در هر قشر و هر طبقه اي . خدا را شكر كه اين اتفاق رخ داد و من داخل شخصي ترين قسمت زندگي آدم ها كه تنهايي شان است وارد شدم . بسيار خوشحالم كه مردم درتنهايي شان به موسيقي من گوش مي دهند و غرق در تفكر ميشوند. خيلي ها مرا در كوچه و بازار مي بينند و ميگويند موسيقي ام را دوست دارند و اين برايم يك دنيا ارزش دارد .

كدام يك از ترانه هايت را بيشتر دوست داري ؟

همه را .

و با كدام يك بيشتر احساس نزديكي مي كني؟
    باز هم همه شان. اگر با ترانه و شعري احساس نزديكي نكنم ، هرگز آن را نمي خوانم . همه كارهايم را دوست دارم . البته يكسري كارها هست كه مردم بيشتر دوست دارند. من الان 6 , 7 ترانه دارم كه بين مردم بسيار ، محبوب هستند و در همه كنسر ت هايم بايد بخوانم مثلاً ترانه " جز تو " و بعد اكثر تران ههاي آلبوم سورپرايز كه مردم دوستش داشتند. يك ترانه هم با بهروز صفاريان كار كردم به نام "شهر باران" كه اعتراف ميكنم فكر نمي كردم اين ترانه بگيرد اما چون خودم دوست داشتم بخوانم ، آن را اجرا كردم و حالا همه آدم ها آن را دوست دارند و به نوعي با آن همذات پنداري ميكنند . چند روز قبل با يكي از دوستانم درا تومبيل بودم كه پرسيد چه كار م يكني؟ گفتم فعلاً درگير اجراهاي ماه رمضان هستم اما پس از ماه مبارك ، دوباره كارهايم را استارت مي زنم ، الان وقت كار ندارم . دوستم گفت به وقت و اين چيزها نيست ، همه چيز به خواست خداست . فكر مي كنم براي قطعاتي مثل شهر باران يا تمام آن ترانه هايي كه مردم دوست دارند ، فقط خواست و قدرت خدا بود كه شنيده شد . خدا مي توانست نخواهد اما او به من نگاه كرد و شرمنده ام كرد و حالا به اينجا رسيده ام .

قطعه اي كه براي سريال خروس كه شبهاي ماه رمضان از شبكه دوم سيما پخش مي شود خوانده اي ، به خوبي بين مردم شنيده مي شود . در مورد اين ترانه صحبت مي كني ؟

بله . من كارهاي سعيد آقاخاني را واقعاً دوست دارم . مصطفي كيايي نويسنده كار از دوستان صميمي من است . يك سريال ساخته بودند به نام خروس كه داستانش را برايم تعريف كرد . من اعتقاد ندارم كه تيتراژ يك سريال حتماً بايد با داستان سريال هماهنگ باشد . اصلاً دليلي ندارد . خودم اين پيشنهاد را دادم و آنها هم قبول كردند و كار را استارت زديم . ترانه اش را سيد محمد كاظمي گفته و تنظيمش بر عهده ميلاد ترابي بود . من هم اين ترانه را خواندم .

از علاقه ات به فوتبال بگو .
    من عاشق فوتبال هستم و عاشق سينما . فيلم هم زياد ميبينم اما نام هيچ يك از فيلم هايي كه ميبينم به يادم نمي ماند . من فيلم ميبينم چون عاشق سينما هستم و فوتبال ميبينم چون عاشق فوتبال هستم ، همين.

يك سؤال كليشه اي ، استقلالي هستي يا پرسپوليسي ؟

همانطور كه گفتم دليلي نميبينم از تيم خاصي حمايت كنم به خصوص بين اين دو تيم فرقي نمي گذارم . فوتبال زيبا و خوب را دوست دارم . تيمهاي محبوبي هم در دلم دارم و دوست دارم حتماً ببرند و پيروز شوند اما خواهش ميكنم نپرسيد نام تيم محبوبم چيست چون نم يگويم !

(انصاريان م يپرسد: خارج از ايران طرفدار چه تيمي هستي؟
    بارسلونا . هنگام بازي بارسا و رئال احساس ميكنم با هر حمله رئال بايد چشم هايم را ببندم .
    ( در اين لحظه انصاريان شروع ميكند به تعريف و تمجيد از دوست صميمي اش و ميگويد : همانطور كه گفته بودم ، عليزاده ، خودي است! )

صعود تيم ملي براي مردم ايران و ما رسانه اي ها بينهايت جذاب بود . ديدار با كره جنوبي را كجا تماشا كردي؟

منزل بودم . به محض قطعي شدن صعودمان به دور بعدي ، بالش را گاز مي گرفتم! (خنده دسته جمعي)

چطور؟

من در يك آپارتمان مينشينم كه چند همسايه پيرمرد و پيرزن دارم . براي آنكه آنها را شاكي و عصباني نكنم و البته مثل تمام مردم كشورم فرياد شادي هم سر بدهم ، مجبور بودم از بالش و متكا كمك بگيرم. بالشم را گاز مي گرفتم كه انرژي ام را خالي كنم و البته صدايم به بيرون از آپارتمان نرود! كار ديگري نمي توانستم انجام دهم .

بعد از انقلاب ما سه بار به جام جهاني صعود كرديم . خاطره ديگري از دو صعود قبلي مان در ذهن داري؟

در روز تساوي با استراليا ، 16 ساله بودم و پر از خاطرات خوب . البته صعود دوم مان به جا مجهاني ( 2006 آلمان ) را دوست نداشتم چون زوركي به جا م جهاني رفتيم (؟) هيجان زيادي نداشت! ( در اين لحظه قيافه انصاريان شبيه علامت سؤال ميشود كه گلمان در بازي مقابل بحرين را محمد نصرتي به ثمر رساند يا جواد نكونام! ) دلچسب نبود ، بي رمق بود . بي دليل رفتيم جام جهاني . حال نداد اما بازي با استراليا چه شد! آن زمان خودم هم در كرج فوتبال بازي مي كردم . بازي با استراليا آنقدر عالي بود كه تا يك هفته مريض بودم .

مريض بودي ؟ چرا ؟

همان روزها بود كه يك شايعه به راه انداختند و به خاطر آن شايعه مريض شدم . گفتند گل اول ايران به استراليا كه توسط كريم باقري به ثمر رسيد ، آفسايد بود. باور كنيد يك هفته نميتوانستم بخوابم ! گريه ميكردم كه نكند اين اتفاق بيفتد . صبحهاي جمعه يادم ميآيد يك برنامه پخش ميشد با اجراي اسكندر كوتي كه 8:30 روي آنتن ميرفت و در مورد شهرهاي جام جهاني بود. با اينكه بچه مدرسه اي بوديم و صبح جمعه فرصت داشتيم بخوابيم اما بيدار ميشدم تا برنامه محبوبم را ببينم . يادم مي آيد بازي با يوگسلاوي مهمان بوديم . جايي رفتيم كه ميزبانان اصلاً فوتبالي نبودند اما هر طور بود ، بازي را ديديم . انصاريان : يادت مي آيد نيما نكيسا چه گل بدي خورد؟! به نظر من اگر احمدرضا عابدزاده آن شب درون دروازه مي ايستاد آن گل را نمي خورد. روي نيمكت مثل اينكه عابد زاده به نكيسا گفته بود چطور بايد بايستد اما يك لحظه اشتباه كرد و توپ رفت همان جايي كه پُر از غم و غصه است! به ياد دارم بازي با آلمان هم خاطره بدي برايم به جا گذاشت.

چه خاطر ه اي؟
    رفتار ناجوانمردانه يورگن كلينزمن . كاري كه او كرد باعث شد از فوتبال آلمان متنفر شوم . ديگر نتايج اين تيم را دنبال نكردم . آلمان هم بروم ، فقط مي روم هتل! اما اين صعود آخري خيلي خوب بود . باور كن هنوز هم حال همه مردم بابت اين صعود خوب است . همه ايرانيها در همه كشورها ، شهرها و روستاهاي جهان خوشحال شدند. عِرق ايراني همه جا هست . در فوتبال، در موسيقي و هنر . به خدا قسم اگر وقت داشتم به استقبال از ملي پوشان به فرودگاه ميرفتم چون آنها باعث شدند سرمان را در جهان بالا بگيريم . اين بينهايت اتفاق خوبي است.

فكر مي كني زمينه ديگري براي شاد كردن دوباره مردم حتي در موسيقي وجود دارد؟

چرا كه نه؟ اتفاقاً يكي از اهدافم اين است كه با چند نفر از خوانندگان خوب عرب زبان چند ترانه بخوانم . ميدانم كه در لبنان موسيقي ايراني گوش ميدهند و اكثر خوانندگان عربي دوست دارند با ايراني ها ترانه مشترك بخوانند . مدتي قبل يكي از دوستانم در لبنان با من تماس گرفت و گفت باورت نميشود ، همين حالا در تاكسي هستم و راننده تاكسي آهنگ تو را گذاشته . پرسيدم مگر ميفهمد كه من چه ميخوانم ؟ راننده تاكسي به دوستم جواب داده بود نه ولي صداي اين خواننده يك سوز خاصي دارد! تا حالا چند پيشنهاد داشتم و اگر خدا بخواهد مي خواهم موسيقي ايراني را نيز مثل فوتبال ايراني از مرزها بگذرانيم و كارهاي بزرگي انجام دهيم . هيچ وقت نگذاشته ايم پرچم ايران پايين بيايد ، نمونه اش همين ماجراي خليج فارس كه نگذاشتيم نام ديگري بر آن بگذارند ، بايد در همه رشته ها همينطور باشيم . هر جا كه كنسرت داشته باشم ، وقتي ميبينم از فوتبال ، واليبال ، موسيقي و ... كشورم حرف ميزنند واقعاً سربلند ميشوم . اين افتخار من است كه همه جاي دنيا نام كشورم را ميدانند .

برخي از خوانندگان براي تيم ملي ترانه هايي ميخوانند . آيا در اين يك سال باقي مانده تا جام جهاني ممكن است ترانه اي براي تي م ملي بخواني؟

نمي دانم . فعلاً برنامه اي ندارم . چون مردم صداي "حال" مرا دوست دارند نه اينكه بروم و بخوانم باريكلا تيم ملي ، آفرين تيم ملي! البته اين احتمالوجود دارد كه در جام جهاني همراه تيم ملي باشم و در برزيل برنامه اجرا كنم . براي جام جهاني آلمان هم به من گفته بودند اما اتفاقاتي رخ داد كه كسان ديگري رفتند . هر جام جهاني چند نفر را م يبرند براي كنسرت . خودمان هم ميرويم فوتبال ببينيم وا نشاا... براي برزيل ميروم. (انصاريان دوباره بامزه ميشود : تيتر بزن محمد هم رفت جام جهاني ، بنويس صعود كرده!)

ورزشكاران به كنسرت هايت م يآيند؟

من رفقاي ورزشي زيادي ندارم . فقط سه نفرشان هستند كه با هم مراوده داريم. يوسف كرمي كه همبازي دوران كودكي من بود ، حميد سوريان و البته علي انصاريان . ما با يكديگر دوست صميمي هستيم. رابطه ام در ورزش با اينهاست. البته براي كنسرت شهريور ماه فكر ميكنم چند دوست ديگر هم پيدا كنم. در كنسرتها، يكسري شعارهاي فوتبالي هم راه پيدا كرده.

در كنسرتهاي تو هم اين اتفاق افتاده كه شعارهاي فوتبالي بدهند؟

بله جالب هم هست. بگذاريد يك خاطره بگويم. در جشنواره موسيقي فجر ، روي سن بودم كه سرم را بالا بردم و ديدم نامم را روي چند كاغذ نوشته و آن را بالا گرفته اند. اين صحنه را بارها در تصاوير فوتبالي ديده بودم اما براي خودم و توسط طرفدارانم در يك كنسرت رقم خورد كه خيلي جالب بود . به هرحال نام مرا شبيه فوتباليستها در كنسرتها صدام يزنند .به طور كلي كنسرت خيلي جذاب است.

استاديوم هم ميروي؟

بله، گفتم كه عاشق فوتبال هستم.

آخرين باري كه رفتي به استاديوم چه زماني بود؟

بازي پرسپوليس و شهرداري تبريز كه انصاريان در شهرداري تبريز بازي ميكرد و پرسپوليس بازي را باخت . اتفاقاً در زمين فوتبال هم اجراي برنامه داشتم. حدود يك ماه قبل در يكي از استاديومها و مقابل چشم 15 هزار نفر كنسرت گذاشتم آن هم روي زمين چمن . قلبم تند و تند ميزد و به ياد علي انصاريان افتادم كه چطور در يك بازي سنگين مقابل چشم صدهزار نفر فوتبال بازي م يكرد.

نقطه مشتركي بين فوتبال و كنسرت وجود دارد؟

انصاريان : بگذار من جوابت را بدهم . بله نقاط اشتراك زيادي دارد . نفس زنده به آدم ميخورد. مردم 8 , 9 صبح ميآيند ورزشگاه شبيه كنسرت . آخرش كه تمام ، ميشود، همه ميروند دنبال زندگي خودشان و ما ميمانيم و تنهايي خودمان.اين همه آدم فقط براي كنسرت موسيقي يا يك دربي آمده بودند اما بعد از آن ، همه چيز را ميگذارند و ميروند. ساكَت را ميگيري و بر ميگردي به خانه.
    عليزاده : ميخواهيم بگوييم درا نتهاي اين دنيا ما هستيم و خداوند. وقتي ميميريم ، خدا ميگويد من ماندم و تو ، حالا ببينيم چه كاره اي! بله، ما تنها مي مانيم . اين هياهو در زندگي عاليا ست و هم هاش را م يفهمم. بعدا ز يكي از كنسرتهايم يكي از دوستان آمد و گفت : عالي بودي ، جواب دادم بله ، اين هم يكي از روز مرگي هايم بود. ملاك من ، اين هياهوها نيست . وقتي به سمت خانه ميروم ، دوست دارم از خودم راضي باشم ، همين .
    انصاريان : حالا بايد ما ، همه كساني كه مقابل مردم هستند ، بهترين كارمان را داشته باشيم. كاري كنيم مردم نسبت به كارمان احساس خوبي داشته باشند . چه لذتي براي يك خواننده بيشتر از اينكه ترانه اش توسط مردم خوانده شود؟!
    عليزاده : يك بار روي صحنه گريه ام گرفت. مدام دوست داشتم مردم اشكم را نبينند اما نميتوانستم جلوي صورتم را بگيرم. وقتي مردم كارهايم را ميخواندند ، برگشتم به سالها قبل كه چقدر زجر كشيدم و با چه سختي هايي دست و پنجه نرم كردم . چقدر مشكل ، چقدر دردسر . يك دوره از زندگي ام , اتفاقات بدي افتاد و در آن زمان ، علي انصاريان بود كه حسابي هوايم را داشت. با هم به سونا و استخر ميرفتيم و تنهايي ام را پر ميكرد. آن فشارهاي كاري كه روي من بود ، بايد برداشته ميشد. در آن برهه فقط علي انصاريان با من بود و يك بيت شعر : مكن ز غصه شكايت كه در طريق طلب / به راحتي نرسيدن كه زحمتي نكشي . هر جا كه ميروم و محبتي ميبينم ، فقط به ياد زحماتم مي افتم . مثلاً خانواده ام كه كاملاً علمي بودند ، دوست داشتند پزشك شوم اما دنياي من موسيقي بود . حالا هم خوشحالند كه پيشرفت كرده ام . فضاها آن زمان فرق ميكرد و فكر ميكردند اگر ميخواهم موسيقي كار كنم ، به دنبال موسيقي دمدستي ميروم ولي حالا ميبينند آن چيزي را ارائه ميدهم كه پشت سرش تفكر جاري است و مردم راجع به آن نظر ميدهند. اما بله ! در نهايت همه اينها بايد به تنهايي ساكم را بردارم و بروم پي كارم !

ماجرايي كه عليزاده تعريف كرد ، شايد به نوع ديگري براي انصاريان هم اتفاق افتاد . دربي اولي كه با پيراهن استقلال مقابل پرسپوليسي ها قرار گرفتي .
    انصاريان : شب پيش از آن اصلاً نخوابيدم. ميترسيدم بلايي كه بر سر مهدي هاشمي نسب آمده بود ، سر من بيايد. به هر ترتيب از هتل بيرون آمديم و در فاصله بين لابي هتل تا اتوبوس تيم ، از پشت سرم صداي گريه شنيدم . مرد جواني پشت سرم داشت زار زار گريه مي كرد. گفتم چيه ؟ چه شده ؟ گفت من پرسپوليسي هستم و عاشق تو ، خواهش ميكنم جلوي پرسپوليس بازي نكن . اينها را كه گفت ، حالم بدتر شد . آمديم استاديوم . من تمام مدت دعا ميكردم كسي به من توهين نكند . تيم رفت داخل زمين تا گرم كند اما من به همراه بازيكنان به زمينن رفتم . صمد مرفاوي مربي آن زمان استقلال به من گفت چرانميروي؟ گفتم الان حالم خوب نيست . پله ها را بالا رفتم ، پاهايم سست شده بود . بالا كه آمدم حالم بد شد . من بازيكن استقلال بودم اما بالا كه آمدم ، پرسپوليس يها شروع كردند به تشويق من. برگشتم پشت سرم را نگاه كردم و
    يادم رفت كه بازيكن استقلال هستم . شايد ديگر در تاريخ فوتبال ايران اين اتفاق رخ ندهد اما پرسپوليسي ها مرا در لباس استقلال تشويق كردند و بعد نوبت به استقلالي ها رسيد. حالا تصور كنيد در سمت ديگر ، برخي از هواداران استقلال داشتند عليه عليرضا نيكبخت كه براي اولين بار مقابل استقلال بازي ميكرد شعار ميدادند. آن روز نتوانستم جلوي گريه ام را بگيرم . 8 سال براي پرسپوليس جان كَندم و واقعاً پرسپوليسي ها آن روز برايم سنگ تمام
    گذاشتند . آنقدر در همان زمين چمن گريه كردم و اشك ريختم كه بالاخره عليرضا منصوريان آمد ، مرا در آغوش گرفت و گفت برگرد به رختكن . در
    رختكن هم چند بار به مرفاوي گفتم دوست ندارم بازي كنم ولي به اجبار به زمين رفتم وا صلاً يادم نيست چطور بازي كردم و چه شد . بدترين دربي اي بود كه پشت سر گذاشتم . اصلاً يادم نيست چطور شروع شد و چطور به اتمام رسيد . دست من هم نبود ، حالم بد شد . من به دنيا آمده بودم براي دربي ولي آن بازي ، حتي توپ به پايم نخورد. بله! اتفاقات عجيب و غريب در زندگي آدم زياد رخ م يدهد . همين محمد عليزاده بدترين اتفاقات را در همين سالهاي اخير در زندگي اش تجربه كرد . من در كنارش بودم چون من آن روزهاي بد را ديده بودم ، مدام به محمد مي گفتم زياد غصه نخور ، الان سر پاييني است ولي برمي گردي . يك روز با محمد رفتم آرايشگاه . ا و يك ترانه خوانده بود به نام "جز تو" من آن روز كار را شنيدم و گفتم عالي ميشود ، مطمئن باش مردم با اين كار تو از موسيقي لذت م يبرند اما خودش اين طور فكر نميكرد تا اينكه كار بيرون آمد و هزاران بار دانلود شد . همه ايران آن ترانه را گوش دادند .

آشنايي شما با علي انصاريان از كجا شروع شد؟

علي به تازگي به استقلال آمده بود كه در منزل رضا صادقي يكديگر را ديديم . علي را به ا ين خاطر كه فوتباليست محبوبم بوده دوستش ندارم بلكه به خاطر رفاقتش است كه در دلم جاي گرفته است. كساني كه در آن دوران سخت همراهم بودند را تا آخر عمر فراموش نميكنم.
    انصاريان : چنين آدمي هرگز در كنار من نبود . خدا شاهد است كه شبها به تنهايي ميرفتم جاده لشكرك ، يك پاتوق دنج پيدا كرده بودم ، ميرفتم چند ساعتي گريه ميكردم و فرداي آن روز هم به تمرين استقلال مي آمدم . باورتان نمي شود ولي آن دوره به قدري حالم بد بود كه حتي شعر گفتم! يكي از شعرهايم را براي محمد خواندم و او گفت شعر را بده به من تا ببينم كه ميشود آن را به ترانه تبديل كرد يا نه! دوران خيلي عجيبي بود .
    عليزاده : شعر انصاريان حتماً در آلبوم بعدي من هست و ميتوانيد آن را به زودي بشنويد! علي پسر خيلي خوبي است. در يكي از كنسر تهايم ، وقتي مردم مرا تشويق ميكردند واقعاً خوشحال بودم چون ميدانستم علي هم هست و همه چيز را ميبيند. البته مطمئن بودم انصاريان از من هم خوشحالتر است كه دوباره برگشتم . بهتر است به گذشته برنگرديم اما هميشه بايد به يادش باشيم . بگذريم .

به نظرت امسال چه تيمي قهرمان م يشود؟

عليزاده: نميتوانم اين را بگويم.
    انصاريان: حالا سه تيم را بگو كه شانس بيشتري دارند.
    عليزاده: استقلال ، پرسپوليس و سپاهان . يكي قهرمان ليگ ميشود.

شما فوتبال بازي ميكني عصباني هم ميشوي ؟

عليزاده: نه اصلاً . البته آنهايي كه اعصاب ندارند ، ميروند روي اعصابم! آنهايي كه فكر مي كنند توپ را از دست داده اند , دنيا تمام شده است .
    انصاريان: درست مثل من! وقتي توپ راا ز مهاجمان نمي گرفتم , ا نگار دنيا تمام ميشد . به خدا قسم بعد از يكي از دربي ها ، احمد مؤمن زاده را طوري زدم كه قلم بندش شكست! چقدر زديم اين بازيكنان بيچاره را .

چرا مي زدي؟
    انصاريان: در يك جمله به شما بگويم ، من هرگز در زندگي ام مغز نداشتم! اگر مغز داشتم خيلي كارها را انجام نمي دادم . هميشه با قلبم فوتبال بازي كردم نه با مغزم . كدام آدم عاقلي به جاي استپ با سينه ، با سر ميرود به سمت پاي مهاجمان؟! فقط خودم اين كار را ميكردم . آدمي كه مخ و مغز داشته باشد ، اين كارها را ميكند؟! من كارهايي كردم كه خودم دوست داشتم ، نه كارهايي كه منطقي به نظر مي رسيد. بگذاريد همين حالا به همه بچه هاي تيم ملي واليبال تبريك بگويم . آنها شاهكار خلق كردند و بايد دست و پايشان را طلا گرفت. ولا سكو هم خيلي خوب بود مثل كروش . بايد هر دو نفرشان را نگه دارند . ما ايراني ها نشان داديم اگر كمي روي ذهنمان كار كنند ، بهترين نتايج را مي گيريم . فقط كافي است ورزشكاران ايراني را كمي تحريك كنيد ، همين!

علي انصاريان ، باز احساساتي شدي ؟

بله . واقعاً . چند وقت پيش پدر شهيد جهان آرا را ديدم . رفتم به سمتش وسرش را بوسيدم . 8 سال تمام مردم ايران بدون هيچ چشم داشتي رفتند و با دست خالي مقابل عراقي ها جنگيدند . چه چيزي تحريكشان كرده بود؟ همان ترانه " ممد نبودي ببيني " ما با اين ترانه بزرگ شديم و رشد كرديم.

الان مد شده برخي خواننده هاي پاپ پيراهن استقلال يا پرسپوليس را روي سِن مي برند. تو از اين كارها انجام نمی دهي؟

ببينيد ، موسيقي من بايد جذاب باشد . بردن پيراهن تيمهاي فوتبالي ، كار من نيست . اگر بخواهم با چنين كارهايي رشد كنم كه ... حالا برخي رفقاي خواننده ما 24 ساعته در اينترنت هستند تا مخاطب پيدا كنند . من اين طوري نيستم . آدم ضعيف چنين كارهايی انجام ميدهد . با نشان دادن پيراهن استقلال و پرسپوليس ، خودم را زير سايه ميبرم . فوتبالي هستم ، عاشق فوتبال هستم اما هرگز به خاطرداشتن علاقه به يك تيم خاص ، موسيقي ام را نبايد فنا كنم. مثلاً بگويم من طرفدار فلان تيم هستم ، به خاطر آن تيم هم شده ، به موسيقي ام گوش دهيد. خداوند به خوانندگاني كه چنين كارهايي ميكنند ، عزت نفس بيشتري بدهد .

آقاي عليزاده! حرفي باق يمانده كه در انتها بگويي ؟

من عاشق ماه رمضان هستم ، در اين ماه براي همه پدر و مادران عمر با عزت ميخواهم . من و همه آدمها مديون دعاهاي والدين هستيم . زحمت كشيديم به كنار ، بايد ممنون و مديون خانواده مان باشيم . گاهي اوقات به مادر زنگ مي زنم و ميگويم مرا دعا كن ، اگر اين دعاها نباشد ، ممكن است همان هايي كه امروز تشويقم مي كنند ، فردا مرا با گوجه بزنند .

آقاي انصاريان! شما حرفي براي بستن مصاحبه داري؟

سر سفره افطار فقط به پدرم فكر ميكنم . تازه حس ميكنم كه فقدان پدر يعني چي؟ اي كاش (انصاريان احساساتي ميشود و آرام آرام اشك ميريزد) به برنامه اي براي شبهاي رمضان رفتم كه به زودي از شبكه اول پخش ميشود . به خدا قسم آنقدر گريه كردم كه ... از همه خواهش ميكنم بروند به دست و پاي مادرشان بيفتند و دعا كنند خداوند آنها را حفظ كند .
    عليزاده: باور كنيد مادران هميشه بخشنده اند ، هر كسي كه به چاه مي افتد به خاطر اين است كه پدرش از او رو برگردانده .
    انصاريان: فقط پدر و مادر . زندگي خلاصه ميشود در همين دو كلمه .

تشکر فراوان از روزنامه "خبر ورزشی" بابت این مصاحبه خواندنی

gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

Flower 32 32

آغاز بلیط فروشی کنسرت بزرگ محمد علیزاده در تهران ...

نهم شهریور 1392 شبیست که محمد علیزاده برای چهارمین بار در تهران بر روی استج میرود تا باری دیگر شب خاطره انگیز را برای هوادارانش رقم بزند . بلیط فروشی اینترنتی این کنسرت آغاز شده است و هواداران عزیز میتوانند , هم اکنون بلیط را تهیه نمایند .

احتمال زیاد این کنسرت اخرین کنسرت محمد علیزاده در تهران , قبل از تورهای استانی خواهد بود . بنابراین محمد علیزاده در این شب با سورپرایزهای ویژه همه هواداران را مبهوت خواهد ساخت .

البته اطلاعات تکمیلی از محل های فروش بلیط های کنسرت به دست سایت هوادارن نرسیده , که در صورت مطلع شدن در همین صفحه خبر رسانی خواهیم کرد .

خرید اینترنتی بلیط کنسرت , همراه با انتخاب شماره صندلی : www.iranconcert.com

gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

Flower 32 32

متن اهنگ هواتو کردم

از محمد علیزاده

هواتو کردم من حیرون تو این روزا هواتو کردم

دلم میخوادتمیخوام بیام تو آسمون دورت بگردم

هوایی میشم همون روزا که میبینم هوامو داری

میخوام بدونم تاکی میخوای ببینی و به روم نیاری

دلمو دست تو دادم من دلتنگ احساسی

نمی ذاری که تنها شم تو رو من خیلی حساسی

دلمو دست تو دارم دلمو آسمونی کن

همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

چه روزا حالمو دیدیچه شبایی که رسیدی

تو صدای دل تنهای منو شنیدی تو که دردامو میدونی

تو که چشمامو میخونی بده بازم به دل من یه نشونی

دلمو دست تو دادم من دلتنگ احساسی

نمی ذاری که تنها شم تو رو من خیلی حساسی

دلمو دست تو دارم دلمو آسمونی کن

همیشه مهربون بودی دوباره مهربونی کن

FARNAZ
    مدیر بخش سرگرمي

کادر مدیریتی
    16,509
    24,280

~ ~ مـتـن ِ ترانه دل بی تو غم زده ~ ~

دل بی تو غم زده چشمامو نم زده

آرامش منو دوریت بهم زده

بخاطر توِ این همه دلهره

این روزا بجّوری دلم ازت پره

عزیزم , چی شده که دلم به دلِ دیگه ای دیگه دل نمیده , از همه بریده

عزیزم , آخه دل تو دلِ دلِ من دیگه نیست مثل تو ندیده از همه بریده

[ عزیزم . عزیزم . عزیزم . عزیزم . عزیزم . عزیزم ]

~ ~ ~

عزیزم , چی شده که دلم به دل دیگه ای دیگه دل نمیده , از همه بریده

عزیزم , اخه دل تو دلِ دلِ من دیگه نیست مثل تو ندیده از همه بریده

[ عزیزم عزیزمــــ ]

~ ~ ~

بی تو شدم تباه تو نیمه های راه

تنهام گذاشتی تو واسه کدوم گناه

سر در گمم هنوز فکر توأم هنوز

دلم به این خوشه میبینمت یه روز

~ ~ ~

عزیزم , چی شده که دلم به دل دیگه ای دیگه دل نمیده , از همه بریده

عزیزم , اخه دل تو دلِ دلِ من دیگه نیست مثل تو ندیده از همه بریده

[ عزیزم عزیزمــــ ]

~ ~ ~

دلـــت را بـِتــکان . . .
    اشـتبــاهــاتـت وقــتی ا؋ـتـاد روی زمیـن . . .
    بــُگـذار همـان جـا بمــانـد. . .

؋ـقـط از لـا بــه لـایِ اشتــباه هــایـت. . .
    یک تجــربـه را بیــرون بکـش . . . قـــاب کــن . . . بــزن بـه دیــوارِ دلــت !

اشتبــاه کـردּن اشتــباه نیــسـت . . .
    در اشـتبـاه مـاندنּ اشتــباه اسـت !!
    gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

عـکــس هــآی آخــرین کنســرت علیـــزاده

gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

Flower 32 32

متن آهنگ حس آرامش

از محمد علیزاده

تو دریایی و من همش فکر آب

همه چی به جر تو سراب ، سراب

سر راه دریا نشونی بذار

واسه این دل تنگ خونه خراب

پر از خواهش و التماس چشات

میخوام هر چی میخوامو از تو بخوام

دلم مثل هر سال حاضر شده

میخوام با همین دل سراغت بیام

صدای تو از جنس آرامش

نذار حس آرامشم گم بشه

صدام کن تا قفل دلم باز بشه

صدام کن بزار عشق آغاز شه

بازم نقل لیلی و مجنون شده

تو این لحظه ها عشق آسون شده

قرار بازم مهربونی کنی

همه جا پر از عطر بارون شده

نمیدونم این قصه اسمش چیه

ولی عاشقی درد شیرینه

بجز تو دلم از همه دل برید

خدایا به جز تو امیدم کیه

صدای تو از جنس آرامش

نذار حس آرامشم گم بشه

صدام کن تا قفل دلم باز بشه

صدام کن بزار عشق آغاز شه
    gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

متن آهنگ خیلی برام عزیز خاطرت

از محمد علیزاده

بی تو آینده ناخوشاینده عشق من

هیچکی و جز تو نمی پسنده چشم من

نه بی تو ایـــ وایــــ نه

لحظه به لحظه عذاب محضه عشق من

اگه نبینه تورو هر لحظه چشم من

نه بی تو ای وای نهـــــــــ

همیشه به عشق این عشقت دل من زندست به عشقت

کاش میدونستی کاشکی میکشم نفس به عشقت

دلبندم دل کندم از همه به خاطرت خیلی برام عزیز خاطرت

به خاطرت به خاطرت...
    ویرایش توسط gham parast : 2013.08.11 در ساعت 13:55
    gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

متن آهنگ سرزنش

از محمد علیزاده

نه قحطی گل که نبود از تو چرا خوشم اومد

قشنگ تر ازتو بود دلم قید تمومشون و زد

انگار چشام کور شده بود هیچکس و غیر تو ندید

تا او مدی تو زندگیم شدی یه مشکل جدید

من بدترین و بهترین روزای عمرم با تو بود

تصورم خوب بود ازت اما چه سود اما چه سود

یه اشتباه چی داشت واسم خود خوری و هی سرزنش

از این به بعد من این دلو دست کسی نمیدمش

نه قحطی یه چیزی بود فهمیدم اینو این دفعه

که تو وجودت این روزا پیدا نمیشه عاطفه

قحطی چی بود واسه من یه دل که زود دل نبره

این دل پر احساس من به درد تو نمیخوره

من بدترین و …
    gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

گفـتگـو با پـرکـارتـرین خـواننـده مـاه رمـضـان سال 92

محــمد عــلیــزاده: من در تـلویـزیون لابـی ندارم

*چرا اغلب تیتراژهایی که شما تا کنون خوانده اید فقط مختص ماه رمضان بوده است؟

چون رمضان ماه محبوب من است و احساس می کنم در این ماه حال و احوالم خیلی بهتر می شود و به نوعی در رمضان از خودم راضی می شوم. چون این ماه را خیلی دوست دارم می خواهم کار موسیقی هم داشته باشم. به همین جهت همیشه از خداوند خواستم که در ماه رمضان کار داشته باشم و خدا هم همیشه به من لطف داشته است. شاید چون از خودش چنین خواسته ای داشتم این لطف را شامل حال من می کند.

*از بین قطعاتی که تا سال گذشته اجرا کردید خودتان کدام یک را بیشتر دوست داشتید؟

ببین نمی توانم انتخاب کنم. چون هر کدام یک خاطره و یک اتفاق بود و واقعا همه آنها را دوست داشتم یا کارهای امسال را هم به نوعی دوست دارم. امسال بازتاب های خیلی خوبی هم از تیتراژهایم دریافت کردم. با اینکه زمانی نداشتم و از بیست روز قبل از ماه رمضان درگیر تولید این کارها بودم اما هرکدام یک حال خاصی دارد. دیگر برمی گردد به مردم که ببینم آنها کدام کار را بیشتر دوست داشتند.

*خودتان فکر می کردید موفقیت آن تیتراژها تا حدودی با موفقیت دو آلبوم شما برابر باشد؟

برای من تولید تیتراژ با تولید آلبوم تفاوتی ندارد چون هر دو دغدغه من است. اصلا تولید و خواندن کار خوب دغدغه من است به همین جهت یک مدت کم کار بودم. برخی من را به تنبلی هم متهم می کردند ولی تنبل نبودم و دنبال خواندن کار خوب هستم. نمی خواهم یک سریالی به من پیشنهاد بدهد و فقط به خاطر تیتراژ هر چیزی که هست را بخوانم یا هر ملودی که به ذهنم می آید را بسازم. واقعا آن چیزی که دوست داشته باشم را دوست دارم بخوانم. فکر و زحمت و ایده ای که برای تولید تیتراژ تلویزیونی به کار می برم با ساخت یک آلبوم برای من برابر است به همین خاطر است که لطف خدا باعث شده که تیتراژها هم مورد توجه مردم قرار بگیرد.

*کلا به نظر شما چرا آثار و تیتراژهای این ماه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد؟

به خاطر اینکه مردم ما عاطفی و دوست داشتنی هستند و این مساله را در کوچه و خیابان لمس می کنم. قبلا بیشتر موسیقی من را می شنیدند و چهره ام را نمی شناختند اما اکنون با این محبت هایی که دارند متوجه می شوم که چقدر با احساس هستند. این مردم طالب اتفاقات خوب و خاطره سازی خوب هستند. خدا در این ماه دست آدم را باز می گذارد که حداقل کمی خوب باشید و چون حال زیباتری دارید کار شما هم ماندگارتر می شود. ماه رمضان پر از انرژی مثبت است و همه خوب هستند. مثلا اولین شب قدر من در مشهد مقدس بودم و مردمی را می دیدم که بدون آشنایی از همدیگر فقط به فکر کمک و ایجاد یک حس و اتفاق خوب بودند. چون این ماه پر از لحظات خوب است قطعا موسیقی شما هم در این فضا شنیده می شود. شاید موسیقی خیلی معمولی باشد ولی آنقدر بار مثبت در این ماه هست که ماندگار خواهد شد.

*برسیم به امسال که چرا «محمد علیزاده» با سه تیتراژ برای سه شبکه به عنوان پرکارترین خواننده ماه رمضان امسال شناخته شد؟

در اصل دو تیتراژ داشتم. تیتراژی که برای شبکه سه سیما کار کردم به سفارش سازمان«فرهنگی و هنری شهرداری تهران» بود و به دعوت این دوستان برای مردم تهران برنامه هم داشتم. قطعه «حس آرامش» را تولید کردم که در این برنامه ها استفاده شود و دوستان لطف داشتند و کار را در شبکه سه نیز پخش کردند. تیتراژهای اصلی من برای سریال «خروس» و برنامه «جشن رمضان» بود. اما می بینم که قطعه «شهر باران» را در شبکه های مختلف باز هم پخش می کنند در حالیکه هیچ کدام از تهیه کننده های این برنامه ها را نمی شناسم ولی لطف دارند و این کار را پخش می کنند.

*تولید سه قطعه در زمان کم برای یک ماه تاثیری بر کیفیت آنها نداشت؟

این سوال را باید از مردم بپرسید ولی به خصوص در مورد قطعه «هواتو کردم» حتی بچه های ارکسترم زمانی که با هم برنامه داشتیم تعجب کردند که ظرف مدت ده روز که این کار پخش شد مردم چطور دوست داشتند و از حفظ می خوانند. حتی روی استیج هم گفتم که تعجب می کنم در مدت کم این قطعه به خوبی شنیده شد. البته نباید از هنر «میلاد ترابی» ملودی ساز و تنظیم کننده و «محمد کاظمی» ترانه سرای این کار غافل باشیم که زحمات زیادی برای موفقیت این قطعه متحمل شدند. تو این سوال را باید از مردم بپرسی ولی وقتی در خیابان رد می شوم صدای این موزیک را از ماشین ها می شنوم یا مردمی که در اجرای زنده با من همخوانی می کنند شاید موسیقی را خیلی کم گوش بدهند ولی این کار را می خوانند و حداقل در مورد این تیتراژ یا کار جشن رمضان خودم را موفق می دانم.

*اما کسانی هم هستند که به تیتراژ خوانی های شما به گونه ای دیگر نگاه می کنند.

بنده سالی یکبار به تلویزیون می آیم در حالیکه شنیده بودم می گویند محمد در تلویزیون لابی دارد اما من در تلویزیون لابی ندارم. همین الان که داریم با هم صحبت می کنیم روی میز کارم سیناپس سه سریال را دارم و باید بخوانم تا پیشنهاد تیتراژ آنها بپذیرم که فقط یک مورد را انتخاب می کنم. تهیه کننده ها رفاقتی با من ندارند و همه لطف خدا است که تماس می گیرند و دوست دارند تیتراژ کارشان را بخوانم.

*یعنی شما برای خواندن تیتراژ سریال در مورد موضوع آن تحقیق می کنید؟

بله قطعا. من سیناپس سریال خروس را خواندم و «سعید آقاخانی» و «مصطفی کیانی» را دوست داشتم که این پیشنهاد را پذیرفتم.

*دوست دارید با کدام چهره تلویزیونی همکاری کنید؟

خیلی دوست دارم با «سعید نعمت الله» کار کنم چون نوشته هایش و فیلم هایی که او می نویسد را دوست دارم. یک خواننده تیتراژ جدا از بازیگر نیست و او باید در قالب آن اتفاق باشد. من اگر سریالی را دوست نداشته باشم با آنها همکاری نمی کنم. فکر نکن که شعار می دهم چون برای همین ماه رمضان پیشنهاد یک سریال و یک برنامه جنبی را رد کردم. یک سری سریالها بوده که دوستان خواننده دیگر را برای تیتراژ آنها پیشنهاد داده ام. من تا به حال نه به تهیه کننده ای زنگ زده ام و فقط لطف خدا است. مثلا با سعید آقاخانی سر تیتراژ خروس دوست شدم و از قبل همدیگر را ندیده بودیم. همیشه از خدا خواسته ام که به من آبرو بدهد چون آبرو همه چیز یک آدم است و خدا را شکر تا به حال از این کارها نکرده ام. می دانم چند نفر دیگر از دوستان عزیزم که برایشان حرف در می آورند که لابی می کنند هم به دلیل توانایی های خود پیشنهاد تیتراژ دریافت می کنند. البته سلیقه تهیه کننده و کارگردان هم ملاک است که دوست داشته باشند شما خواننده سریال آنها باشید.

*و تهیه کننده یا کارگردانی بوده که دوست داشته باشد شما خواننده کارش باشید و رد کنید؟

بله. خیلی از مواقع نمی رسم کاری را تولید کنم چون نمی خواهم کیفیت را فدا کنم. یا مثلا پیشنهاد یک برنامه پر بیننده برای بعد از ماه رمضان را دارم ولی نمی خواهم قبول کنم چون من در این ماه تیتراژ داشتم و درست نیست که دوباره تیتراژ داشته باشم چون این حق دوستان دیگر من است.

*از تیتراژ جشن رمضان و همکاری با «مهرداد نصرتی» و «حسین غیاثی» برای ما بگویید.

من قبلا با «مهرداد نصرتی» همکاری داشتم و شروع کار ما در رمضان سال ۸۳ بود. مهرداد از دوستان قدیمی من است و او را به عنوان یکی از بهترین ملودی سازهای ایران می شناسم. مهرداد پیشنهاد همکاری با «حسین غیاثی» را ارائه کرد و تا به حال با او ارتباط نداشتم. چون به حرفه ای بودن مهرداد و سابقه کاری خوب حسین غیاثی اعتماد داشتم این همکاری را پذیرفتم.

*امکان دارد که در آلبوم بعدی این دو چهره هم حضور داشته باشند؟

مهرداد نصرتی که قطعا حضور دارد و امکان حضور حسین غیاثی هم هست.

*برخی معتقدند که محمد علیزاده در مقوله تنظیم کارهایش یک چند ضلعی محدود دارد که در راس آنها «میلاد ترابی» حضور دارد ولی الان کم کم «شهاب اکبری» هم در حال ورود به این مجموعه است. آیا واقعا این چند ضلعی محدود است؟

نه واقعا محدود نیست! اگر انتخاب محدود داشتم که در آلبوم «دلت با منه» با «فرشاد حسامی» یا «آرتین زمانی» که اولین کار مجازش را داشت همکاری نمی کردم. من از طریق «علی انصاریان» با آرتین آشنا شدم و نمونه کارهایش را برایم آورد و دیدم که چقدر با استعداد است. «میلاد ترابی» دوست قدیمی من است و اکثر موفقیت هایم با او بوده و کلا میلاد برای من یک آدم محبوب است. ولی «شهاب اکبری» را دوست دارم چون خیلی با اخلاق و باهوش است. علاوه بر شهاب و میلاد تنظیم کننده های دیگر هم در آلبوم جدیدم حضور دارند. چون این دو دوستم را خوب می شناسم و می دانم که مغرضانه صحبت نمی کنند در زمینه انتخاب سایر تنظیم کننده ها از راهنمایی آنها نیز استفاده می کنم.

* و در مورد بخش ترانه ها نیز با حضور بیشتر «محمد کاظمی» در کارهای شما باز هم می پرسم که محدودیتی قائل می شوید ؟

«محمد کاظمی» ترانه سرای خیلی خوبی است و به تازگی چند ترانه آورده که می بینم بی نظیر است. ببین من در کارهایم اول به دنبال انسان خوب هستم تا بتواند کار خوب تولید کند. محمد کاظمی از آن دسته آدم هایی است که دل و قلب پاکی دارد. در این بخش هم هیچ محدودیتی لحاظ نمی کنم و در آلبوم جدید ترانه سراهای دیگری هم هستند که تا کنون با هم همکاری نداشته ایم.

*از بین تیتراژهای دیگر ماه رمضان امسال کدام کار را بیشتر دوست داشتید؟

رمضان امسال فقط تیتراژ «مهدی یراحی» را دوست داشتم.

* از دوران کودکی چه نوستالژی هایی از ماه رمضان دارید؟

من خواندن را با قرآن شروع کردم. در دوران کودکی بعد از افطار به جلسه آموزش قرآن می رفتیم. یک گروه تواشیح به نام «آل یاسین» داشتیم که اجراهای مختلفی هم برگزار می کردیم. یا زمانی که روزه می گرفتیم و به بهانه های مختلف سوال می پرسیدیم که مثلا اگر صورتمان را بشوییم روزه باطل می شود؟! الان خواهرزاده هایم این سوالات را می پرسند و دقیقا یاد کودکی خودم می افتم. اینها همه نوستالژی هستند چون نیمی از خاطرات کودکی من برای ماه رمضان است.

*و کلام آخر؟

تمام تلاشم تولید کار خوب است و امیدوارم مردم تیتراژهای امسال من را هم دوست داشته باشند. تا الان اگر موفقیتی به دست آورده ام بعد از خدا و پدر و مادرم همه را مدیون زحمات و محبت های دوست بزرگوارم آقای «صدرالدین حسین خانی» هستم و از زحمات وی کمال تشکر را دارم.
    gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

~ ~ متن ترانه صبحی دیگر ~ ~

هوا خوبه , تو هم خوبی , منم بهتر شدم انگار /// یه صبح دیگه عاشق شو به یاد اولین دیدار

به روت وا میشه چشمایی که با یاد تو میبستم /// چه احساسی از این بهتر تو خوابم عاشق هستم

♫ ♫

تو میچرخی به دور من کنارت شعله ور میشم /// تو تکراری نمیشی من بهت وابسته تر میشم

~ ~ ~

تو میچرخی به دور من کنارت شعله ور میشم /// تو تکراری نمیشی من بهت وابسته تر میشم

♫ ♫ ♫

تبت هر صبح با من بود , تب گلهای داوودی /// تبی که تازه میفهم تو تنها باعثش بودی

تو خورشیدی قسم دادی فقط با عشق روشن شه /// یه کاری با زمین کردی که اینجا جای موندن شه

[ جای موندن شه . جای موندن شه . جای موندن شه ]

♫ ♫

~ ~ ~

gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

ترانه سراب

مث خوشبختیه عاشق // ته قصه بمون پیشم
    تو فانوس منی امشب // بری تاریک تر میشم

کجای آسمون صافه // نه این آغاز بی فرجام
    نموندن های بی حاصل // نرفتن های بی هنگام

به اون رو تو محتاجم // به حالی که تو میدونی
    هوا بجوری دلگیره // نرو بی چتر رو بارونی

بمون و آخر قصه // تو دنیای خیالم باش
    بمون و روز و شب با من // پناه ماه و سالم باش

من و تو مثل هم عاشق // تو این دنیای بی تردید
    من از تو بر نمیگردم // تو از من بر نمیگردی

به اون رو تو محتاجم // به حالی که تو میدونی
    هوا بجوری دلگیره // نرو بی چتر رو بارونی

gham parast
    كوچولوي بد - اخراج شده
    5,524
    6,448

Flower 32 32

حالمو زیبا کن

شب هنو نرفته اما تو چرا بیداری // نکنه این همه درد و تو میخوای برداری
    تو که گفتی همه شب من توی خوابت هستم // کاشکی امشب خودِ من چشم تو رو میبستم

من به دستان خدا خیره شدم معجزه کرد // معنی معجزه شو زود به قلبم برگرد
    جاده تحویل بهاره حالمو زیبا کن // روی دنیای منو به روی عشقت وا کن

کاشکی امشب مثِ ماهی توی تنگت بودم // مثِ سالای گذشته مات و گنگت بودم
    کاشکی امشب مث عشقای تو کوتاه میشد // اون که باید برسه این دفه پیدا میشد

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 30

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)