ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 14 12345611 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 208
    Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

پیش فرض ** بیوگرافی و تکست رپ **

سلام

در اين جا مي خوام براتون از دنيا رپ فارسي و خارجي بگم :P
  2. 1
    Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

پیش فرض 2Pac

با زندگینامه Tupac Amaru Shakur Mekaveli اومدم. اون خیلی رپر بزرگیه و آلبومهای جدیدش همشون باحالن. همونطوری که میدونید مادرش البومهای جدیدشو جمع آوری می کنه و بیرون می ده، ولی به نظر خیلی ها هنوز زنده هستش و بر میگرده! بیش از این منتظرتون نمی ذارم : او در Brooklyn در New york به دنیا آمدو مادر او با نام Afeni در 16 ژوئن 1971 کسی را به دنیا آورد که سبک رپ را متحول کرد. Tupac Amaru در زبان Inka به معنی مار درخشنده و Shakur در عربی به معنی متشکر از خداوند می باشد. مادرش او را با تئاتر آشنا کرد و توپاک 12 ساله را در یک تئاتر با نام A raising sun شرکت داد. در سپتامبر 1986 او به مدرسه هنر Baltimore رفت و شروع به تحصیل بازیگری کرد. در ژوئن 1988 او و خانواده اش به Marin city در California رفتند. او گفت که ترک مدرسه اش خیلی روی او تاثیر گذاشت. او به این مساله به عنوان ترک بازیگری یاد میکند. او در همان سال با همسایگان خود شروع به فروش مواد مخدر می کند. در آگوست سال 1988 ، Mutulu shakur پدر خوانده او به جرم شرکت داشتن در دزدی از ارتش آمریکا به 60 سال زندان محکوم شد. در سال 1990 او به عضویت Digital Underground در آمد و به عنوان خواننده و رقاص استخدام شد. در همین سال او متوجه شد که مادرش مواد مخدر مصرف می کرده است. در سال 1991 او در آهنگ This is an E.P.Release یک Verse را خواند. همان یک ورس، باعث شد که توجه استودیوی Interscope records به او جلب شود. او در همین سال آلبوم 2pacalypse now را بیرون داد. در 12 نوامبر 1992 او با یک جریمه 10 میلیون دلاری به پلیس Oakland به علت خشونت ودستگیری مواجه می شود. در 22 سپتامبر 1992 رئیس جمهور وقت آمریکا اظهار کرد که آلبوم 2pacalypse now در دل مردم امریکا جا ندارد. در 1 فوریه 1993 آلبوم Strictly 4 my NIGGAZ بیرون داده شد که Platinum شد. در 13 مارس 1993 او با راننده لیموزین خود به مشاجره پرداخت، چون راننده از استعمال مواد مخدر در داخل ماشین ناراحت شده بود. ولی توپاک متهم نشد. در 5 آوریل 1993 او به جرم ضرب و شتم یک خواننده رپ در حین اجرای کنسرت با چوب بیسبال در Lansing در ایالت Michigan دستگیر شد و به 10 روز زندان محکوم شد. در 30 نوامبر 1994 او در لابی استودیوی Times square مورد اصابت 5 گلوله قرار گرفت و جواهرات او به ارزش 40,000 دلار به سرقت رفت. او بهد از 4 ساعت از بیمارستان مرخص شد ولی عامل این درگیری پیدا نشد. در 1 آوریل 1991 آلبوم Me against the world را بیرون داد که شماره یک چارتها شد و با کمک آهنگ Dear mama،دو بار پلاتینوم شد. در اکتبر 1995 او با استودیوی Death row records قرارداد بست و و ضبط آلبوم All eyez on me را شروع کرد. در 13 فوریه 1996 هم این آلبوم بیرون داده شد. این آلبوم بیش از 9 میلیون کپی فروخت، 5 بار پلاتینوم شد و اولین آلبومی بود که به صورت اوریجینال، 2 Cd داشت. در می 1996 او با کمک Snoop dogg ویدیوی آهنگ 2 of Amerikaz most wanted را ساخت و در این ویدیو، کاریکاتوهای Biggie و Puffy را نشان داد. کسانی که به گفته او در سوء قصد به جانش دست داشتند. او در هنگام ترک مسابقه بین Bruce seldom و Mike tysin در لاس وگاس، هنگامی که در ماشین Suge knight (یکی از رفقای او و شیرکش در Death row records ) نشسته بود، 4 بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت. توسط مردی ناشناس در یک کادیلاک سفید رنگ. او بلافاصله به مرکز درمانی دانشگاه برده شد. در یک عمل جراحی، نصف شش او را بیرون آوردند. 6 روز بعد، در جمعه، 13 سپتامبر 1996 در ساعت 4:03 بعد از ظهر در گذشت و بدنش را چند روز بعد به خاک سپردند. او فقط 25 سال داشت. آلبومهای بعدی او، Makaveli ، R U Still Down? (Remember me) ، Greatest hits ، Better dayz ، Untill the end of time ، Ready to die ، Loyal to the game می باشند.
    Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

خبرها در مورد رپ از وزارت ارشاد

آقای دشت گلی مشخصا اعلام نکرده که آیا به طور کلی موسیقی رپ در ایران قدغن شده یا آن نوع از این موسیقی که با ترانه های " زشت و مستهجن" همراه می شود، ممنوع است.

این مقام مسئول وزارت ارشاد همچنین گفت با پلیس هماهنگ شده که استودیو های غیرمجاز که در زمینه این نوع آثار فعالیت دارند پلمب و با خواننده های این نوع موسیقی برخورد شود.

در این بخش از سخنان آقای دشت گلی هم مشخص نشده که این برخورد با همه خواننده های موسیقی رپ صورت می گیرد یا فقط با کسانی که از الفاظ نامناسب در ترانه هایشان استفاده می کنند.

مدیر شورای نظارت و ارزشیابی موسیقی وزارت ارشاد این نوع برخورد با این خوانندگان را "تا حدی کارساز" عنوان کرد و گفت "خواننده موسیقی رپ می تواند از طریق سایتهای اینترنتی اثرش را با کمترین هزینه عرضه کند و باید در این زمینه هم چاره اندیشی شود."

منبع : پرشین تو رپ
    روزگار شنگولی جوانیم را برد.
    نه صدایشرا نازک کرده بود، نه دستانش را آردی!!
    ازکجا باید ،به گرگ بودنش شک میکردم...!!

Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

کل ماجرا و حقایق دستگیری رپ خونها

بالاخره دست رادیو زمانه ، رادیو فردا و بعضی از سایتها که با مصاحبه های دروغین قصد داشتن آمار بازدید (سایت) و شنوندگان (رادیو) خود رو بالا ببرند و اذهان عمومی رو مشوش کنند رو شد

واقعا متاسفم واسه اون رپ خونهایی که این شایعات رو درست کردن تا معروفت شن

وقتی سروش واسه انرژی هسته ای میخونه ، ابلیس و اسلیم واسه جنگ ایران و امام خمینی میخونن و ... چرا باید دولت جلوی موسیقی رپ رو بگیره

هرچی تا حالا شنیدین شایعه بوده و کل ماجرا تو این مقاله به همراه حرفهای تتلو و تهی توضیح داده شده

خوشبختانه سایت ما در این مورد با هیچ رپ خونی مصاحبه نکرده و اگر هم مصاحبه ای رو گذاشتیم به نقل از منبع خبری دیگه ای بوده که گناهش گردن خودشون

چطوری کلکککککککککک ! صدای تهی بود که من رو به خود اوورد : سلام و علیک خبری نیست :معلومه شماها کجایین ؟ بابا من که مردم ! خوبی ؟ سالمی ؟ چرا تلفونت خاموشه

تهی حرف می زند

تهی هم خبر رو شنیده بود ، از من تند تر حرف میزنه : ما با امیر اومدیم کیش که استراحت کنیم ، ببین خیره سرم اومدم استراحتا ، انقدر این تلفون زنگ می زنه و اذیت می کنه که مجبورم خاموش نگهش دارم ، من که در حالت عادی روزی هفتصد هشتصد تا تلفونمیگیرم ، حالا دو برابر شده ، هر کسم یه جیزی میگه : شنیدم مردییییی ! الان تو بازداشتی ؟ شنیدم زدنت …. بابا من اصلا نمی دونم مردم چرا اینجورین ؟ کسی با ما کاری نداره ، تازه اگر قرار باشه که با کسی کاری داشته باشن ، میرن سراغ اونهایی که ناروا می خونن ، من که در مورد امام حسین هم آهنگ

با اینکه می دونم رابطش با سروش /هیچکس خوب نیست ، از اون می پرسم : میگه ببین سروش هم عینه ما ! اونم کاری نکرده ، اون که واسه انرژی هسته ای و دفاع از مواضع ایران تو این مورد آهنگ خونده

( یاد ابلیس و اسلیم میوفتم که واسه جنگ هشت ساله ایران با عراق و امام خمینی آهنگ خونده و واسه تحصیل ارمنستانن) من نمی دونم این شایعه از کجا در اومده ولی من و امیر که سالمیم ، گرچه نگران هم ، هستیم

تهی گوشی رو به امیر میده ، امیر جدی تره ، به کله ماجرا مشکوکه و حرفهایی می زنه که منو به فکر می بره : علی مگه دولت بیکاره آخه ؟ این کی بوده که این خبر رو درست کرده و داده دسته یکی دو تا رسانه واسه من مشکوکه ، چند تا اتفاق عجیب و غریب هم افتاده که واقعا مشکوکه ، من بعید نمی دونم که یکی دو نفر واسه اینکه خودشون بیان بالا ، و ما ها رو مثلا بترسونن این خبر رو شایعه کرده باشن

ازشون می خوام من رو مدام در جریان سلامتیشون قرار بدن ،میگم نگرانتونم ، میگه : بیخود

زیگعلی کار آگاه می شود

پای کامپیوتر میشم ، یه باره دیگه اطلاعاتم رو مرور می کنم ، حرفهای بچه ها شک رو تو وجودم پرورونده ، احتمال دروغ بودن / یا دسته کم بزرگ شدن خبر وجود داره ، ایمیلم پره از هشدارهایی جور واجور و خبرهایی که دیگه واسم رنگی ندارن

خبر اول رادیو زمانه رو باز می کنم : شماری از اعضای گروه*های موسیقی زیرزمینی ایران بازداشت شدند

خبر به نقل از یه رپ خون به اسمه شهریار اومده ( شما رپ خوبی به اسمه شهریار می شناسین ؟ من که نمیشناسم ، هیچ کس نمیشناسه !) واسم جالبه که اولین و تنها خبره زمانه ( به عنوان تنها منبع این خبر ، البته به جز وبلاگ ها ) در مورد این موضوع با اتکا به یه منبع ناشناس و صد در صد غیر موثق ( یکمی دیرتر براتون میگم که منبع زمانه اصلا ثبات شخصیتی نداشته و تو کلامش بلوف غوغا می کنه )کار شده ، این در حالیه که باید چنین خبری رو دست کم چندین نفر تایید بکنن ( جالبه که زمانه خودش به این نقص پی برده و سعی کرده متن نوشتاری خبر رو از مصاحبه رادیوییه شهریار ، شسته رفته تر در بیاره !شهریار رو به عنوان منبع خبر ببره به پسه خبر و خالی بندی های آماتوریش رو ( که اگه صب کنین واستون میزارم بشنوید صداشو ) * اصلاح کنه و حرفه ای تر بپرورونه، مثلا در یه جای خبر نوشته : در همین حال گزارش شده ( کی گزارش داده ؟ شهریار ؟؟؟) که نیروی انتظامی برای دستگیری ، سروش لشکری ( هیچکس ) در مقابل منزل وی انتظار می کشد !!!!!!!!!ظاهر این خبر خیلی تمیزه ولی باطنش مضحکه : چرا حتی تنظیم کننده ی خبر ، متوجه نشده که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران انقدر بیکار نیست تا برای دستگیری یک نفر که به ادعای این رادیو ، فراریه ،دمه در خونش چنبره بزنه تا بلکه اون بیاد خونه ؟ خوب نیروی انتظامی انقدر باهوش هست که وقتش رو دمه دره خونه کسی تلف نکنه ( بابا دست خوش ، از منم خنگ ترینا) همه ی این موارد به علاوه ی پیدا کردنه شواهدی مبنی بر اینکه پلمپ شدن استودیویی در کار نیست ، من رو به سمت این پیش میبره که زمانه اشتباه کرده و خبر ، مثل همیشه شایعه ای بیش نیست یا در نگاه بدبینانه تر ، به این بزرگی نیست

بلوف ها روشن می شود : این شهریار کیه ؟

راستی راستی این شهریار کیه ؟ چرا منبع خبر رادیو زمانه و رادیو فردا شده ؟

والله من هنوز این شهریار رو مستقیما نشناختم بزارین ببینیم در جریان این مصاحبه رادیویی چه گذشته ، اینجوری حقیقت روشنتر میشه

در ابتدای این ، اولین گزارش رادیویی در این زمینه ، گوینده ( که فکر می کنم اسمش آزاده هست ) میگه : با خبر شدیم که با گروه های موسیقی زیر زمینی ایران ، در چند روز گذشته به شدت برخورد شده و چند تن از اعضای معروف این گروه ها دستگیر شدند،( از کجا با خبر شدید ؟ منبع خبرتان چه کسی بوده ؟ همین شهریار ؟فکر نمی کنم کس دیگه ای باشه ، که اگر بود برای موثق کردن خبر ازش استفاده می کردین! حتی عبارت “روز گذشته ای ” که در لید خبر توسط آزاده خونده شد در جای دیگه ای از همین گزارش ( در گفتگو با شهریار ) بیان میشه …) پس تا اینجا مشخص شد که منبع خبر زمانه ، یا بهتره بگم منبع اولین خبر دستگیری بچه های زیر زمین ، شهریار بوده … بیاین شهریار رو بیشتر بشناسیم ، ببینیم چی میگه و با حلاجی حرفهاش ببینیم میشه بهش اطمینان کرد یا نه

شهریار کیست و در این گفتگو چه می گوید ؟

اون چیزی که من از شهریار فهمیدم اینه که این آدم خودش رو با خبر و مطلع از همه چیز می دونه و بر همین اساس خبر رسانی می کنه ! بزارین براتون مثال بزنم : شهریار در ابتدای گفتگوش با رادیو زمانه ( که در روز دوم اردیبهشت انجام شد و البته مشابهش رو رادیو فردا هم داشت )، از جمله می گه : بنا بر این بوده که از روز سی فروردین با رپ یه مبارزه شدیدی انجام بدن ، رپ خون ها رو دستگیر کنن ، سایت های رپ رو ***** کنن

با این حساب منظور شهریار اینه که برای دستگیری رپ خونها ، پروژه ی منسجمی در نظر گرفته شده بوده و قرار بوده که از روز سی فروردین اجرا بشه ، شهریار ( و متاسفانه رادیو زمانه ) منبعی برای این خبر رو نیوردن ، یعنی مشخص نکردن چه کسی ، چه وقت و در کجا ، به این دقت گفته که قرار است از روز سی فروردین با رپ مبارزه شود !( حتی اگر بخواهیم این فضیه را با مساله طرج موسوم به بالا بردن امنیت اجتماعی و مبارزه با بد حجابی تعمیم بدیم( که به نظرم ربطی هم نداره) ، باید یادمون باشه که طرح مبارزه با بدحجابی از روز اول اردیبهشت و نه سی ام فروردین ماه آغاز شده است ) حالا اصلا فرض می کنیم که خبر شهریار ، رپ خوان و منبع رادیو زمانه و رادیو فردا برای این خبر ، درست است : یعنی شهریار از جایی شنیده که بناست از روز سی فروردین ماه ، با رپ مبارزه شود ، اگر اینطور باشد ، که باز شهریار زیر سوال می رود : شهریار که ادعا می کند ، که رپ خووان است و با رپر ها آشنا و منبع خبرشان ، اگر چنین خبری را داشته ، چرا به اطلاع دوستان رپ خوان خود نگفته تا زودتر چاره ای بیاندیشند و پیش از به اصطلاح دستگیرشان ” فلنگ ” را ببندند ؟ پس سه حالت پیش می آید

حالت اول : شهریار به کل دروغ می گوید ، رپ خوان نیست و هیچ رابطه ای با رپ خوان ها ندارد ، شاید مثلا وبلاگی در مور آنها می نویسد و برای مطرح کردن خود چنین دروغی می گوید

حالت دوم : شهریار ، بچه گانه قضیه ( دستگیری منسجم و برنامه ریزی شده ی رپ خوانها ) رو بزرگ می کنه و رادیو زمانه هم میکروفون در اختیارش می زاره و روی خبر دقت نمی کنه

حالت سوم : همه حرفهای شهریار درست باشد ! در اینصورت شهریار خبرهایی داشته که باید به دوستان رپر خود می گفته ، ولی نگفته و به اونها خیانت کرده تا به قول خودش دستگیر بشن

این تنها مورد ” عقل کلی ” شهریار نیست ،، در جای دیگر از همین خبر ، ادعا می کنه که مجلس شورای اسلامی، مصوبه ای برای مبارزه با رپ تصویب کرده، در مورد این خبر هم منبعی ذکر نشده ، ببینم از میون شماها کسی شنیده که مجلس شورای اسلامی طرحی رو برای مبارزه با موسیقی زیر زمینی تصویب کرده باشه ؟ یا حتی اونطور که تو این صدا ، شهریار می گه طرحی رو ” به طور غیر مستقیم ” مصوب و اجرا کنه ؟( اصلا غیر مستقیم یعنی چی ؟ مدل جدیده تصویبه لایجه و طرح تو مجلسه ؟؟؟؟؟ من که نشنیده بودم واللله ) اگر به فرض محال ، چنین طرحی ، حتی به طور “ غیر مستقیم ” ( اونطور که شهریار میگه ) به تصویب می رسید حتمن علاوه بر شهریار و رادیو زمانه کسانه دیگه هم در جریان می بودن و … البته دوباره همون سه حالتی که پیشتر حدس زدم ، پیش میاد

شهریار یک جای دیگه هم تمام حرفهایی که من زدم رو تصدیق می کنه و ادعا می کنه که خبر داره که ” خیلی ها رو هدف قرار دادن تا بازداشت کنن “( باز همون سوالها پیش میاد : شهریار ازکجا میدونه که دولت و قوه ی قهریش چه کسانی رو هدف قرار دادن و اگر هم به فرض محال با خبره که چه کسانی قراره دستگیر بشن ، چرا به اطلاعاشون نمی رسونه تا فلنگ رو ببندن ؟) در عجبم که چرا زمانه این فکر ها رو با خودش نکرده و کودکانه و هیجان زده این خبر رو منتشر کرده

فکر کنم الان ، بیشتر ، شهریار ، منبع خبر رادیو زمانه ، اولین منبع خبر مربوط به ” دستگیری رپ خونها ” رو شناختیم: شهریار می خواد که منبع خبر باشه ، می خواد خودش رو آگاه و مطلع نشون بده ولی به شدت خراب کاری کرده، کاملا مشخصه که به شدت سودای شهرت داره

حالا ببینیم شهریار چی میگه و در مورد دستگیری ” اهالی موسیقی زیر زمینی” چه خبری داره

شهریار ( و رادیو زمانه به نقل از اون) علاوه بر تاکید بر دستگیری رپر ها ، از پلمپ شدن چندین استودیو در تهران خبر دادن ، در همون دقایق اول انتشار این خبر با کمک پاپاسی تونستیم کذب بودنشو ثابت کنیم ! همه ی استودیو ها باز بودن و بر خلاف ادعای رادیو زمانه به هیچ استودیویی ” حمله ” نشده بود ! تنها از یک استودیو یک بازرسی روتین و قانونی ، اونهم توسط کارشناس وزارت فرهنگ انجام شده بوده که هیچ اتفاق منفی هم توش نیوفتاده بوده ( راستی یه استودیو دیگه هم به خاطره عروسی خواهرش سه روز تعطیل بوده ، شاید منظوره زمانه این باشه!!!!) پس این خبر رادیو زمانه و شهریار هم دروغ از آب در اومد

شهریار می گوید ، رادیو زمانه اشک می ریزد

درست در انتهای مصاحبه و زمانی که زمانه می خواد ، از گفتگوش نتیجه ی اخلاقی بگیره ، شهریار خرابکاری می کنه و کذب بودن خبر لو میره ، رادیو زمانه از شهریار می خواد تا از وضعیت آزاد شدگان خبر بده و می پرسه بچه ها نگفتن چه اتهامی بهشون وارد شده

شهریار در پاسخگویی به این سوال می مونه ، وا میره و من و من کنان میگه : بچه ها جرات حرف زدن ندارن این جمله یعنی چی ؟ اگر شهریار به اهالی موسیقی زیر زمینی نزدیکه که بچه ها نباید ازش بترسن و بهش میگن که چی گفتن و چی شنیدن ؟ پس وقتی شهریار ، که در تمام طول مصاحبه عقل کل فرض شده و از غیب حرف زده،این سوال رو جواب نداده و اینجوری ازش طفره رفته ، مشخص می شه که متاسفانه این منبع خبری رادیو زمانه و رادیو فردا اصلا هیچ ربطی به رپ فارسی نداره و از ترس اینکه مبادا گوینده رادیو ازش توضیج بیشتری بخواد و اونچیزی تو چنته نداشته باشه ، خودش رو خلاص می کنه و ادامه نمی ده

ادعای خنده دار رادیو زمانه و شهریار

فکر می کنید شهریار ، چه دلیلی رو به عنوان دلیل به اصطلاح ” دستگیری” رپرها ، در مصاحبش با رادیو زمانه ذکر می کنه و این رادیو هم پخشش می کنه ؟ اینجاست که تکرار می کنم ، رادیو زمانه خودش رو در حد وبلاگ های نوجوونانه ی طرفدارهای رپ پایین اورده : شهریار ادعا می کنه دلیله به اصطلاح مبارزه دولت با رپ فارسی اینه که ” دولت خودش می خواد یه سری کاره رپ بده بیرون، این همه بچه ها زحمت کشیدن ، رپ فارسی رو جهانی کردن ، حالا دولت واسه اینکه کاره خودش گل کنه ، اونها رو دستگیر کرده

بر گردیم پای میزم ، پشت کامپیوتر ، لحظاتی بعد از این حلاجی ها : وقتی که اینجوری خبر رو شکافتم ، و با دلیل اوردن واسه خودم فهمیدم که این خبر سر تا پاش دروغه ، باز هم آروم نشدم ، عصبانیت توام با نگرانی همچنان وجود داشت ، عصبانی بودم که چطور یه رسانه با خبر ناقصی ( که مفصلا ) بهش پرداختم ، اذهان عمومی رو مشوش کرده و نگران از اینکه این نگرانی که بعد از خبر دروغ زمانه راه افتاده رو چطور میشه جمعش کرد ، واقعا نمی تونستم با این مساله کنار بیام که چطور یه رسانه که ادعا می کنه حرفه ایه ، اینطوری جامعه رو بریزه به( دلیله انفجار این خبر دروغ هم می دونید چیه ؟ اگر در هر مورد دیگه ای به جز این موضوع چنین خبری کار میشد انقدر در جامعه منفجر نمیشد ، دلیبه پخش ناگهانیش ، التهابه زیر زمینی هاست،اینجاست که واقعا بی مسیولیتی این دو رسانه (یعنی رادیو زمانه و رادیو فردا که این خبر رو به نقل از شهریار پخش کردن) باید بره زیره سوال

کاری از دستم بر نمیومد جز ایمیل های فوری برای بچه های روزنامه نگار تا هشدار بدم بهشون که خبر دروغه تا بیشتر از این پخش نشه ( گرچه زمانه همچنان مشغول پخش این قبیل خبرهاست ولی رسانه های دیگر عاقلانه سکوت کردند )خیلی هاشون مبهوتن از اشتباه رادیو زمانه

سرایت ویروس شایعه در زیر زمین

دو سه روزی از این ماجراها می گذشت ،آروم تر بودم و داشتم رویه برنامه ی اون هفته کار می کردم ، اسلیم ( که ارمنستانه ) واسم اس ام اس زد : علی، میگن هیچکس رو اعدام کردن ، راسته ؟ باز آب جوش رویه سرم خالی شد ، می دونستم که خبر به این بزرگی دروغ محضه ولی نگرانیم بالا گرفت ، عود کرد … شایعه باز شروع شد ، تلفن هیچکس رو گرفتم ، همچنان خاموش بود

.:: مرسی از رادیو بی بی سی و زیگ زاگ که همیشه حقایق رو منتشر میکنن ::.

بزودی عکسهای مرتبط با این مصاحبه رو هم قرار خواهم داد .

admin
    "مدير كل سايت كوچولو"

مدیر کل (سعید)
    16,492
    20,482

مرسي علي جان...
    ولي ميتوني مطالبت را در ادامه تاپيك درباره ي بعضي از خوانندگان قرار بدي :
    http://www.kocholo.org/ftopict-740.html

اخبارت هم در تاپيك مربوط به اخبار يا مطالب جالب قرار بده
    ....

متاسفانه به دليل قوانين سايت اين تاپيك طي 48 ساعت آينده پاك خواهد شد
    Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

اقا سعيد ادمين سايت اين جا ربط به رو داره و تمام مطالب اين جا در مورد رژ هست و نمي شه اونجا كه گفتي زد دوست عزيز خواهش دارم اين جا پاك نشود

Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

پیش فرض بیوگرافی Eminem

امینم معتقد است که هیچ چیز تا ابد پایدار نیست و شاید ناگهان روزی برسد که او تصمیم بگیرد تمام وقتش را صرف این کند که بزرگترین خواننده پرفروش هیپ- هاپ زمان باشد. اما آن روز هنوز نرسیده است.او می گوید: فقط همین قدر می دانم که نمی توانم تا ابد رپ بخوانم، اما تا زمانی که انرژی و توان و روحیه اش را داشته باشم، این کار را ادامه خواهم داد. من برای همیشه موسیقی تولید خواهم کرد؛ چه پشت صحنه بنشینم وبرای هنرمندان دیگر تولید کنم ، چه تصمیم بگیرم تور دیگری برگزار کنم و آلبوم جدیدی منتشر کنم. هر وقت چنین تصمیمی بگیرم مردم را با خبر می کنم.

در هر صورت اگر امینم تصمیم بگیرد از صحنه موسیقی کنار بکشد، یکی از همکارانش در تور، پنجاه سنت، خیلی خوشحال خواهد شد. پنجاه سنت(50 Cent) به شوخی گفت : روزی که او بازنشسته بشود، من را هر روز در MTV می بینید . من برنده Movie awards می شوم و همه جا خبری از من منتشر می شود . کاری می کنم که حالتان از من به هم بخورد.

بوش: امینم خطرناک است
    جرج بوش درباره امینم می گوید که او خطرناک ترین مرض بعد از فلج اطفال برای کودکان آمریکاست. امینم یکی از بزرگترین و جدل برانگیز ترین خوانندگان امروز جهان است. ترانه هایش مضمونی مردپرستانه و ضدزن دارد و همیشه پرفروش است و از همه مهم تر این که او خواننده رپ سفید پوستی است که مثل سیاه پوستان می خواند، اما استعداد ناب امینم باعث شده است که او از محدوده انتقاد ها فراتر برود و تبدیل به معروف ترین شخصیت موسیقی پاپ بعد از کرت کوبن( خواننده اصلی گروه نیروانا) بشود.

امینم، ستاره سفید در آسمان سیاه
    نام امینم حالا دیگر یک نام معتبر در موسیقی هیپ هاپ و علاوه برآن یک مارک تجاری و پرفروش برای هر کالایی اعم از سی دی، فیلم، تی شرت، اسباب بازی و بسیاری چیزهای دیگر است. اسم اصلی او مارشال بروس مادرز است و در روز 17 اکتبر 1973 در در کانزاس سیتی به دنیا آمده. مادرش دبی مادرز دوست داشت یک مادر مجرد باقی بماند. وقتی 17 ساله بود پدر مارشال او را ترک کرد و تنهايش گذاشت. خانواده اش دائما بین کانزاس سیتی و دیترویت در حرکت بودند. از یک تا پنج سالگی در دیترویت و از پنج تا نه سالگی در کانزاس زندگی کرد و بعد وقتی مارشال 12 ساله شد، در دیترویت شرقی مستقر شدند. او در سال 1999 وقتی بیست و شش ساله بود با نام امینم در صدر جدول برترین موزیک های آمریکا قرار گرفت.

تغییر دائمی مدرسه او سبب شد که نتواند دوستان زیادی پیدا کند، او نتوانست خوب درس بخواند و همیشه یک زندگی پر از دردسر داشت. از سن نه سالگی با سبک هیپ هاپ رپ آشنا شد و با تلاش فراوان توانست با خوانندگان رپ کلوپ های شبانه دیترویت رقابت کند. دعواهای بین این گروهها باعث شد در سن پانزده سالگی به شدت مورد ضرب و شتم شاگردان مدرسه قرار بگیرد و نه روز در بیمارستان بستری شود. بعدا داستان این کتک خوردن را در یکی از ترانه هایش گفته است. وقتی کلاس نهم بود از مدرسه اخراج شد و پس از آن رپ را بیشتر جدی گرفت. به گروه نیوجک و دی12 پیوست، اما موفقیتی نيافت. یک بار نخستین ترانه اش را برای گروه خوانندگان رپ دیترویت که همگی سیاهپوست بودند اجرا کرد، ولی مورد تمسخر آنان قرار گرفت. به او پیشنهاد کردند که به عنوان خواننده پاپ یا راک سفیدپوست فعالیت کند. در سال 1996 اولین آلبوم مستقلش را به نام بی نهایت(Infinite) منتشر کرد. آلبوم چیز تحفه ای نبود و از آن استقبالی هم نشد. همه او را با رپ خوان هایی مثل ناس(NAS) و AZ مقایسه می کردند و از این طرف و آن طرف کنایه می شنید. ناموفق شدن در آلبوم اولش او را دچار نومیدی کرد، این نومیدی برایش مفید بود، او کاملا روی رپ متمرکز شد، کاری که بعدا تبدیل به اسلیم شدیSlim Shady LP شد. این پروژه کار خودش بود، زندگی خودش بود و حاصل تجربیات خودش بود.

عقده ای های رپ
    حالا دیگر رپ فقط یک موسیقی ویژه سیاهپوستان نیست. امینم، رپ را از دست سیاهان درآورد، یا بهتر بگوئیم، او رپ سفیدپوستان را نیز بوجود آورد، لحن اعتراض رپ و همچنین قدرت این نوع موسیقی در بکارگیری ترانه باعث شده است تا همه زبانها از رپ استفاده کنند، دیام (Diam) خواننده رپ فرانسه زبان حالا یکی از معتبرترین خوانندگان روز و جوان پسند فرانسه است، در ایتالیا تیتسیانو فررو در اجرای ترانه هایش بسیار از رپ متاثر است، در موسیقی هند و ترکیه و دنیای عرب هم ردپای رپ را به جدیت می شود دنبال کرد. تامر نفر جوان عربی که در اسرائیل زندگی می کند، یکی از رپ خوان های معروف عرب است. هرجایی که اعتراض هست و موسیقی هست و جوانها هستند رپ وجود دارد.
    رپ هم اعتراض است و هم حاصل فشارهای اجتماعی، این که موسیقی رپ حاصل عقده هاست، اهانت نیست، روشن ترین شکل بیان واقعیت است. رپ یک شیوه اعتراض است، اعتراض گفتاری کسی که عصبی شده و از وضعیتی که در آن قرار دارد شکایت دارد و در حال اعتراض است. و گاهی فحاشی هم می کند و لیچار هم می گوید و فریاد هم می زند و مسخره هم می کند. این اعتراض بیشتر در شیوه گویش سیاهان قرار دارد، اما شاید امینم باعث شده باشد رپ سفید هم برای خودش جایی باز کند. امینم فرزند مادری مجرد است، او سالهای کودکی را دائما از اینجا به آنجا دویده است و دائم تغییر مکان داده است، از مدرسه اخراج شده و مدتها ناموفق بوده است. بعدا وقتی ازدواج می کند با ادعای خیانت همسرش از او جدا می شود، همین عقده ها و شکست ها را در ترانه ها و اشعار و شیوه بیانش در آلبوم های مختلف می توان دید. شخصیت اسلیم شدی حاصل همین زندگی است. او مثل دکتر آلبان از حقوق سیاهان دفاع نمی کند و رفیق نلسون ماندلا نیست، او یک عقده ای است که در ترانه هایش همین عقده ها را بازمی گوید.
    نام امینم کاملا بطور اتفاقی بوجود آمد. در جریان کنسرت های اولیه اش نام او توسط افراد مختلف چرخش یافت و نامی کاملا تصادفی از دهان آدمها بیرون آمد، نامش امینم شد. نامی که هیچ معنایی نداشت. اسلیم شدی شخصیت خلق شده توسط امینم است. در آغاز ترانه اسم من هست...(My Name Is …) با معرفی خواننده ترانه به اسم اسلیم شدی آغاز می کند. و داستان خود را از زبان او می گوید.
    امینم می گوید: در آن شرایط من چیزی برای از دست دادن نداشتم، اما قطعا چیزهایی بود که می توانستم به دست بیاورم، البته اگر می توانستم آلبوم رپ خودم را منتشر کنم و از آن راضی باشم. در آن صورت مطمئن می شدم که رپ را رها نخواهم کرد و موفق خواهم شد. اسلیم شدی را برای کسانی درست کردم که برایم رجز می خواندند.
    او بعد از مدتی کار توانست جایزه سالانه ویک آپ شوWake Up Show را ببرد و در المپیک خوانندگان رپ لس آنجلس موفق شود. با این موفقیت ها از منتقدان سابقش انتقام گرفت.

دکتر دره(ِDr. Dre) و امینم
    دکتر دره( نام اصلی آندره یانگ) متولد 1965 در آن زمان چندان سنی نداشت، اما در کار موسیقی رپ بسیار موفق بود و می توانست از امینم حمایت کند. دکتر دره بعد از شنیدن اجرای امینم از رادیو تحت تاثیر قرار گرفت. آنها بعد از مدتی همکاری را با هم آغاز کردند. امینم می گوید: این برای من افتخار بود که از دهان دکتر دره بشنوم که از گه کاری های رپ من خوشش آمده. من در نوجوانی هوادارش بودم، موسیقی او را دائما گوش می کردم و جلوی آینه می ایستادم و با آن مویسقی لب می زدم. او یکی از بزرگترین تولید کنندگان هیپ هاپ بود.
    امینم که در ان زمان کاری به نام ژنرالهای پنج ستاره(5 Star Generals) ساخته بود، با دکتر دره برای اسلیم شدی مشغول کار شد. ریتم دکتر دره باعث تاثیر فراوان در کار امینم شد. حاصل کار یک مجموعه تحریک کننده درست و حسابی خشونت بود، اشعار سیال و پر از چرخش ریتمیک ، در یک گفتگوی دو طرفه ارائه می شد. یک جور نصیحت گویی مسخره در کنار یک شیطنت تحریک آمیز در اسلیم شدی جریان داشت. لحن اسلیم شدی با صدای امینم ساخته می شد، به صورت تقلیدی مسخره آمیز یا غیرتقلیدی. در ترانه بانی و کلاید 97، در همان آلبوم اسلیم شدی، اشعار به صورت گفتگویی طولانی و مداوم بود، گفتاری درباره قتل مادر بچه اش، شاید اشعار به کینه امینم از مادرش بر می گشت. آلبوم در برترین های 1999 آمریکا قرار گرفت و از نظر تجاری موفق شد.

زیر سیزده سال، ممنوع
    امینم در جریان ازدواج ناموفقش صاحب دختری شد، دختری که او تلاش می کند او را خوب بزرگ کند. اگر چه همگان امینم را به عنوان یک مظهر بارز جرم و جنایت در موسیقی جوان پسند آمریکایی می دانند، ولی خودش می گوید: اگر من یک جنایتکار هستم، چطور می توانم دخترم را بخوبی تربیت کنم؟ او دیدن ویدئو هایش را برای دخترش ممنوع کرده و تلاش زیادی می کند تا پدر خوبی برای دخترش باشد، اگر چه خیلی از پدرها از اینکه بچه های شان وقتی به ترانه های سراسر فحش و هرزه گوئی او گوش می دهند، هیچ علاقه ای به او ندارند. آخرین شاهکار امینم این بود که اولین سی دی موسیقی را منتشر کرد که شنیدنش برای زیر 13 سال ممنوع است.

Em* یا *Eminem
    امینم دیگر در این روزها فقط یک چهره موسیقی نیست، او یک مارک معتبر تجاری است. او آلبوم های فراوانی تولید کرده، یک کمپانی تولید موسیقی دارد، لباس هایی با مارک خودش به بازار می فرستد و یک ایستگاه رادیویی اختصاصی هم دارد. او علاوه بر تولید موسیقی خودش به گروههای دیگر موسیقی هم کمک می کند، شاید این کار می تواند کمی از حسادت بسیاری که رقبایش نسبت به موقعیت منحصربفرد او در هیپ هاپ دارند، کم کند. او یک امپراطور واقعی است.
    عشق دوجانبه بوش و امینم
    این فقط جرج دبلیو بوش نیست که از امینم متنفر است، امینم هم اصلا از بوش خوشش نمی آید. همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امینم در کنار جان کری قرار گرفت و به نفع او تبلیغ کرد. او ترانه های مختلفی را در برخورد با سیاست های بوش خواند. شاید این نکته که امینم یک ضداخلاق حرفه ای است و بوش یک اخلاقگرای بسیار محافظه کار، باعث شده که این دو اصلا رابطه خوبی با هم نداشته باشند، اگر چه در تبلیغات ریاست جمهوری بوش، سروکله بریتنی اسپیرز پیدا شد که به نفع بوش تبلیغ می کرد، دخترکی که نامش به عنوان یک ضداخلاق در موسیقی پاپ معروف است.
    خودت را در موسیقی غرق کن
    ترانه خودت را غرق کن، شناخته شده ترین و پرفروش ترین و شاخص ترین کار امینم است، برای اینکه او را بیشتر بشناسید می توانید ترجمه فارسی این ترانه را بخوانید. Lose Yourself
    خودت را پنهان کن، یا خودت را گم کن، یا خودت را غرق کن.... ترجیع بند ترانه این است: خودت را در موسیقی غرق کن، او رفتن به سوی این نوع موسیقی را گریزی می داند از وضع بد و اجتناب ناپذیر. این آلبوم در سال 2002 منتشر شد و به مدت 12 هفته ترانه خودت را غرق کن برترین ترانه جدول موسیقی بود. این ترانه نهمین ترانه تاریخ موسیقی پاپ است که بیشترین مدت را در صدر جدول قرار داشته است.

-------------------------------------------------------------

زیر نویس ها:
    1) رابیت: نام مستعار جیمی اسمیت جونیور در فیلم 8 مایل
    2) فلوت زن سحرآمیز(Pied Pipper): فلوت زن داستان معروف دهکده هلمین که با زدن فلوت موش های مهاجم را از شهر دور کرد و وقتی اهالی دهکده به او پول ندادند همه بچه های دهکده را جادو کرد و آنها را با خودش به کوهستان برد. این همان کاری است که امینم با مخاطبانش کرده است و بچه ها را از دست اخلاقگراها در آورده است.
    3) مکی فایفر(Mekhi Phifer): بازیگر جوانی که در فیلم 8 مایل نقش دیوید پورتر را بازی کرده است

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ

نام:Marshall Bruce Matters
    معروف به:EMINEM
    تاریخ تولد:October17,1972

مارشال بروس مترز سوم نام کامل امینم است.مارشال یکی از دست پرورده های فوق العاده با استعداد پیشکسوت و بزرگ رپ یعنی Dr.Dre می باشد که از سال ۱۹۹۹ تاکنون نامش به عنوان یکی از جنجالی ترین خواننده های رپ تثبیت شده است.امینم درک کنایه آمیز و الفاظ برنده خود را با مهارت باور نکردنی اش ترکیب کرده و با این کار به تخلیه عقده های کودکی پر رنجش پرداخته است.
    می توان گفت که موفقیتهای امینم از زمانی که اولین اثر انفرادی خود را ۷ سال پیش به سمع و نظر Dr.Dre رساند به یک پیروزی سراسری در سبک رپ بدل شد.بحث و جدلی که بر سر اشعار وی سر گرفته بهترین تبلیغی است که یک موزیسین می تواند برای آثارش ترتیب بدهد.ضمن اینکه او اولین رپ خوان سفید پوست هم به شمار می آید و این در حالی است که بسیاری از رپ خوانهای سیاه پوستی که هوش و ذکاوتی بیشتر از او نداشتند حتی حاظر نبودند که برای او جایگاهی قائل شوند.
    و این موضوع در اوایل فعالیت برای او تنش های بسیاری ایجاد کرده بود تا جایی که استعدادهایش همیشه تحت شعاع شخصیت رسانه ایش قرار گرفته است.شخصیتی که مخلوطی از یک نابغه درگیر سو ء تفاهمات و یک انسان شورشی است.هر کدام از اینها در جایگاه خود می تواند درست باشد ولی اگر از نگاهی دیگر بررسی کنیم امینم یک تاثیر انکار ناشدنی و عظیم بر هواداران سبک رپ که تماماً از سیاهان تشکیل شده گذاشته است.
    EMINEM در نزدیکی کانزاس سیتی در ۱۷ اکتبر ۱۹۷۲ متولد شد.او بهترین دوران کودکی خود را در حالی سپری می کرد که با خانواده اش دائماً بین زادگاهش و دیترویت در حرکت بودند و مدام تغییر مکان می دادند تا اینکه سرانجام در سنین نوجوانی شیفته رپ شد.او کار خود را از سن ۱۴ سالگی آغاز کرد و نمایشهایش را در زیر زمین خانه دوست دبیرستانیش انجام داد.
    این دو نفر تحت عنوان (ام اند ام و ماینکس) شروع به فعالیت کردند که خیلی زود به امینم تغییر نام داد.
    مارشال نام امینم را از حروف اول اسم کوچک و بزرگ خود یعنی مارشال و مترز گرفته بود.به خاطر مرزهای اجتناب ناپذیر نژادی که نمی توانست یک رپ خوان سفید پوست را پذیرا باشد امینم باید ساده ترین راه را برای متقاعد کردن شنوندگان هیپ هاپ زیر زمینی برمی گزید.یعنی مبارزه و به قول خودمون کل کل کردن به صورت شعرهای فلبداهه با خوانندگان رپ سیاه پوست.

بعد از مدتی مبارزات با رپ خوانهای سیاه پوست و بردن از اکثر آنها چنان جنبه عامه پسندی انتخاب کرد که مردم می خواستند نام او را برای خودشان انتخاب کنند.ولی به یکباره عمویش که Ronnie نام داشت خود کشی کرد و این کار انگیزه ای شد برای خروج موقتش از دنیای رپ.ولی مدتی بعد بازگشت و دریافت که چند رپ خوان دیگر از او برای تشکیل یک گروه دعوت کرده اند.همین موضوع باعث شد که او در سال ۱۹۹۵ اولین ریکورد تک آهنگی منتشر شود.
    یک خواننده رپ به نام Proof که در طرف دوم یک تک آهنگ با او همکاری کرده بود چنان از کارش لذت برده بود که از او برای پیوستن به گروهش که D12 نام داشت دعوت کرد.گروهی شش نفره که هر کدام از اعضای آن حتی در اجراهای انفرادی هم به هم کمک می کردند.هر چند اولین آلبوم امینم به نام (Infinite)=(لایتناهی) روال یکنواخت هنری اش را شکست اما با اندک نقدهای خوبی روبرو شد.او در بسیاری از پیامهایی را که می خواست به صورت مثبت ارائه کند در قالب اسلیم شیدی (Slim Shady) یا لاغر مرموز روانه بازار کرد.یک شخصیت ساختگی مغرور اما اصلاح شده که از بیان هیچ احساسی هراس ندارد.امینم به تدریج احساسات محرمانه و درونی اش را در کارهایش وارد کرد.مثلا مادرش را در ترانه ها متهم کرد که آسیبهای روحی و روانی بسیاری به او و برادر کوچکترش وارد آورده است.
    وقتی آلبوم The Real SlimShady EP وحشیانه را منتشر ساخت بازار موسیقی با کاری ر روح اما متوسط،شاد و تفکر برانگیز روبرو شد و در روند کاری و نوشتاری او از همین درونمایه شکل گرفت.
    این ریکورد در جریان موسیقی زیر زمینی اثر زیادی گداشت و نه تنها شیوه صدای تو دماغی خواننده بلکه رنگ پوستش او را به جنجالی باور نکردنی تبدیل کرد.اگر چه امینم در آن مسابقه سال ۱۹۹۷ در لس آنجلس رتبه دوم را در شیوه خواندن بدست آورد آما باعث شد که استعدادهایش توسط Dr.Dre که به پدر رپ زیر زمینی معروف است شناخته شود.

امکانات اجرا و ضبط نوار بعدی او تا دو ماه بعد میسر نشد.او پی از آن کاری برای Dre فرستاده بود و دره هم مشتاقانه با او تماس گرفت و در روز ملاقات Dre به خاطر رنگ پوست امینم عقب نشینی کرد و بیش از هنر او از سفیدی پوستش غافلگیر شد.
    اما ظرف فقط یک ساعت به چنان تفاهمی رسیدند که شروع به ضبط ترانه My Name Is کردند که در پاییز ۱۹۹۸ امینم با یکی از همکلاسی های سابقش ازدواج کرد و در آن زمان با (Kid Rock) در «شیطان بدون دلیل» شرکت کرد تا سرو صدای پیرامونش را بیش از پیش بلند کند.
    The Real Slim Shady LP آلبومی با فروش عالی در اوایل سال ۱۹۹۹ بود که با موفقیت تک آهنگ My Name Is همراه شد و این روند با مقبولیت ترانه Guilty Consience یا عذاب وجدان در سال بعد و در یافت جایزه Plantium برای امینم ادامه یافت.
    پس از این نمایش گسترده جنجالی بزرگ بر سر محتوای این آلبوم برپا شد.برخی منتقدین نقدهای خشونت آمیز و کارتونی برای آن نوشتند.در حالی که بسیاری ستایشش کردند و آن را حرکت بر روی لبه تیغ همراه با طنزی سورئال نامیدند.
    آلبوم The Marshall Matters LP در تابستان ۲۰۰۰ منتشر شد و با فروش نزدیک به ۱ میلیون کپی در هفته اول انتشار آماری عجیبی را رقم زد به طوری که سریعترین فروش رپ در آن دوران لقب گرفت.با همه جنجالها آلبوم وی در صدر جداول ایستاد ولی اشعار تحریک آمیز وی مثل «Kim» باعث شد تا زندگی مشترکش پایان بگیرد.امینم در جشن سالانه گرمی٬آلبومش نامزد چندین جایزه شد و منتقدان وی که او را با التون جان در یک اجرای دو نفره در مراسم مشاهده کردند ناچار به سکوت شدند.
    در سال ۲۰۰۱ او همراه با چند تن از دوستان قدیمی دیترویتی دوباره D12 را تشکیل دادند و آلبومی را روانه بازار کردند.در اواخر سال ۲۰۰۱ نیز او ا به جلوی دوربین گذاشت و در فیلم 8mile سینما را آزمود.
    فیلمی با برداشتی ضعیف از زندگی خودش به کارگردانی هوادار غیر قابل تصورش یعنی کرتیس هانسون.
    آلبوم بعدی وی یعنی The Eminem Show بحث و جدل های اندکی آفرید ولی فروشی اعجاز آمیز داشت که بهترین فروش را در دوران زندگی اش داشت.
    Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

پیش فرض عکسهایی از Eminem

Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

هیچکس : مشکی
    یاس : قرمز

بعده این همه مدت فهمیدیم که ما
    خودخواه نیستیم، کمک هست بجا
    لحظه ها سپری میشن پس بزا
    همصدا کنیم با دشمنی وداع
    چون که همین یه بار
    باره نفرته (سال؟)
    میکشم که باز
    بگم بهش ببار
    اینو بدونید
    بدونه اینکه بمونید
    بمونه این یه حرف تا وقتی که زمین میچرخه
    کمک به همنوع واسه ی چی سخته؟
    همه بر پا از جا دست همو بگیریم
    بجای اینکه بشینیمو
    نگاه کنین ببینینو
    که ما داریم اما واسه کسه دیگه کمه
    درسته که گرگیم اما مثله اینکه تن پوشه
    کسی که لیاقت داره بهش کمک کن
    خدا ریاست داده کمک کن مردم

بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش ز یک گوهرند
    بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش ز یک گوهرند

اگه شصت مرده شرخر
    دست به دست شن
    پر پر کنن من
    در به در شم
    هشتصد مسلسل
    هست تو دستم
    از صف بنده دشمن
    من نترسم
    از بس که من
    بد سرنوشتم
    هرکس که من
    دستش گرفتم
    با خنجر بزد
    محکم به پشتم
    لعنت به من
    دوست بود یا دشمن؟
    اما معما اینجاس
    که هر کس ازم باز کمک خواست
    من صد در صد هستم
    مثله سنت نسلن در نسلم
    واسه اونایی که خستن، بی مسکن
    واسه فراموشی از باده مستن
    توی مشکلات اصلا بم وصلن
    از درد و از غم شکستن

بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش ز یک گوهرند
    بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش ز یک گوهرند

رازه باشه حاضر واسه سازه تازه
    تازه باشه واسه گوشه نازه کاستا
    (که کمک شد مرد Too Bad نگن تو رپ؟)
    که ماها خود خواهیم گوش کن پس
    ما شدیم خسته پس
    از دست شخصه
    نا سپاس که یاس
    عاقبته کسایی که بزرگ شدن به دسته
    یاس و هیچکس که
    راه و رسمه ارزش
    دادن به بخشش
    رو یاد بدن
    حالا میخوایم به حاشیه بریم بحث عوض شه
    هست غرض
    که بگیم هست مرض
    که ماها نمیتونیم رپو بسادگی ترک کنیم
    از هر قومی، مردمی
    دوسمون دارن نمیتونید مارو ترد کنید
    ببین امید تو دله ماست بس کنید
    که بتونید مارو از عشقمون ترد کنیم
    حرفه مارو بشنوید و از بر کنید
    بجایه اینکه بخواید مارو دلسرد کنید

بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش ز یک گوهرند
    بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش ز یک گوهرند
    بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش ز یک گوهرند
    بنی آدم اعضای یکدیگرند
    که در آفرینش ز یک گوهرند
    Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

گروه زد بازي

ياس

tohi

فلاکت
    Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

50 سنت متولد جامائيكا است هنگامي 8 ساله بود پدر و مادرش از هم طلاق گرفتند و مادربزرگش سرپرستي او را بر عهده گرفت كمي پس از آن به وسيله ي دوستانش با رپ آشنا شد در سال 1990 به دليل دزدي به زندان افتاد پس ار اين كه از زندان آزاد شد با رپر مشهور Jay-z وNas آشنا شد و چند آهنگ را با آن ها خواند كمي بعد كمپاني Trackmaster با او قرار داد امضا مي كند و 50سنت بالاخره در سال 1999 آليوم اول خود را ''"power of the dollar بيرون مي دهد اما در آهنگ''How to rob'' به گانگسترهاي است سايد توهين مي كند و با اين كار جنجالي در 24 مي سال 2000 توسط گروهي از است سايد ترور مي شود و 9 تير به بدن او برخورد مي كند از اين 9 تير 7 عدد به پايه او 1 به ريه و 1 يه شكمش برخورد مي كند اما او به طرز معجزه آسايي زنده مي ماند او 2 سال از رپ دور مي شود و سپس با ''"Lloyd Banks و tony yayo گروه چي يونيت را تشكيل ميدهد و آلبوم ''guess who's back again' را براي مخالفينش اجرا كرد كه باعث شد رپرهاي نيويوركي از او حمايت كنند او سپس آلبوم ''50cent is the future'' و nomercy no fearرا بيرون داد سپس با eminem وdr dre آشنا مي شود و چند كار با آن ها اجرا مي كندو 50سنت آلبوم ''Get rich or die tryin'' را بيرون مي دهد و به موفقيت فوق العاده اي ميرسد كه بيشتر موفقيت آن از آهنگ in da Club بود فروش آلبوم در 5 روز 872000 نسخه بود كه باعث تعجب همه شد او با تور هاي بزرگ معروف تر مي شود و به عنوان بهترين رپر سال بر گزيده مي شود سپس او چند آلبوم هم با گروهش جي يونيت بيرون داد و يه موفقيتي رويايي رسيد او سپس با the game آشنا مي شود و به او كمك مي كند تا آلبومي بيرون دهد بعد از آن در اول سال 2005 آلبوم massacre را بيرون مي دهدكه جديدترين آلبوم اين رپر بزرگ است و بسيار موفق مي شود به هر حال او در حال حاضر از بزگان رپ محسوب مي شود

Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

رضا پیشرو متولد بهمن ماه 1364 است.او از 5 سال پیش شروع به رپ خوانی کرده است که طی آن دو آلبوم بیرون داده است.او در آلبوم اول خود که وقته کثیف نام داشت در حدود 18 آهنگ پخش کرد که تعدادی از آنها در نت پخش نشد. نکته جالب این است که آهنگ وقته کثیف هیچوقت بر روی نت نیامد.

اگر بخواهیم از آلبوم اول رضا چند آهنگ زیبا نام ببریم می تواینم به نام اهنگهای پرده اخر و لبخند تلخ و وقته کثیف اشاره کرد.

رضا در طول 5 سال سابقه کاری خود بدترین اهنگ های خود را از این آلبوم نام می برد آهنگ هایی که با ابد و داریا در ابتدای کارش رکورد کرده بود...مانند:فاک زدبازی با همکاری داریا و فینچر(که رضا ابراز پشیمونی کرد از خوندن این اهنگ).تغیر به همراهی داریا و فینچر.محبوبیت و مقابله هردو با همراهی ابد و خودخواه با همکاری داریا.

آلبوم دوم او که واقعیت نام دارد تحول عظیمی در سبک رپ در ایران بوجود آورد.این آلبوم از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است .رضا پیشرو در این آلبوم در حدود 10 الی 12 آهنگ خوانده است که هر کدام از زیبایی خاصی برخوردار است.این آلبوم با اهنگ های زیبا و تکست های قویش باعث شد رضا را در صدر برترین رپرهای ایران جای دهد.

بیشتر آهنگهای این آلبوم با همکاری امیر تتلو بهترین خواننده سبک آر اند بی در ایران است.رضا دلیل اینکار را صدای زیبای امیر و دلنشین بودن سبک آر اند بی اعلام میکند.

اکثر آهنگ های این آلبوم زیبا هستند و تعدادی از انها از پرطرفدار ترین آهنگ های پرشین رپ هستند.مانند:واقعیت(با موضوع سیاسی به همراه ابلیس علی کینگ و تتلو)باید برم(موضوع شخصی)برو از پیشه من (با همکاری تتلوتهی و روزبه)سفری بی انتها(آهنگ معنوی با همکاری امزیپر) زندانی و چشام ندید و... .

پیشرو و 3پاک القاب رضا بودند که وی در اواسط کارش تصمیم می گیرد لقب 3پاک را واسه همیشه از خود دور کند به همین دلیل آهنگی با نام فقط 021 می خواند که در آن به این موضوع اعلام می شود.

آهنگ مورد علاقه رضا باید برم است که در اخر این آهنگ اعلام می کند 2سال رپ نخواهد خوند اما به دلایلی نتوانست اینکارو بکند و تصمیم گرفت ادامه دهد و خیلی هارو با این تصمیم خوشحال کرد.

رضا پیشرو همیشه از سروش لشکری ملقب به هیچکس به عنوان برترین رپ کن ایران در کنار خود نام میبرد.

وی می گوید برای انتخاب بهترین خواننده فقط نیاز به گوش دادن به آهنگ های او نیست بلکه باید واقعیت زندگی اورا دانست.

نامزد وی که ملقب به آتش است تا به اینجا دو اهنگ بیرون داده است که یکی با همکاری خود رضا و پیمان قدرت بود و دیگری هم به تنهایی رکورد کرده است

Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

بیوگرافی کامل عرفان :

عرفان در 3/آگوست/1983 در اصفهان به دنيا آمد.او از 6ماهگي يه مسافرت اجباري دور دنيا رو پذيروفت عرفان در شهر*ها و كشور*هاي مختلفي زندگي كرده خانواده عرفان ديگر تصميم گرفته بودند كه در يك مكان يا به عبارت ديگر در يك كشور ساكن شوند و اين كشور جايي نبود به جزء آمریکا.

اين مسافرت*ها و جابه*جايي*ها تاثيرات زيادي بر روي فرهنگ،زبان،ارزش*ها و...عرفان گذاشته بود اما عرفان شروع به كامل كردن زبان خودكرد و در اين راه تلاش فراواني کرد.

همانطوري كه در بالا گفتم عرفان تلاش بسياري كرد و اين دلبستگي او به ادبيات فارسي از او يك فرد شاعر،فيلسوف(فرهنگي و تربيتي)وسياسي و مذهبي ساخت.ورزيدگي عرفان با آلبوم اول او به چشم مي*خورد كه يك شك بزرگ براي آمريكايي*ها بودچون عرفان خلاقيت خود را در كشمك كردن و نقل*وانتقال دادن مسايل در موزيك خود و كليپ خود هنرمندانه نشان داد.

با وجود اين كه عرفان در دنياي غرب بزرگ*شده است هرگز فرهنگ ايرانيان و ايراني بودن خود را فراموش نکرده بود.

عرفان از 14 سالگي به دنبال نوشتن و خواندن ادبيات ايراني بود او با اين پشتكار توانست اشعاروموزيك خود را به صورت مخلوطي از غربي و شرقي به بيرون عرضه کند.

به علت اين كه عرفان هميشه درسفر بود و هميشه در جابه*جايي بود توانسته بود از اين كشمكش ها تجربه*هاي بسياري كسب* كندو اين موضوع را به راحتي مي*توان در اشعار و موزيك او ديد و شنید و او امروزه تلاش مي*كند كه هيپ*هاپ ايرانيان را به گوش جهانيان برساند و خود را در جدول موزيك جهان بالا بکشد.

http://www.poeterfan.com/images/ERFAN-4.jpg

Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,558

رپ فارسی از نمای دور بیشتر شاید تقلیدی و وارداتی بنظر بیاید. اما تقریبا پس گوش دادن به چند ترانه ی حتی متوسط می توان مطمئن شد که این جوانان رپ خوان ایرانی بخوبی توانسته اند رپ بومی را عرضه نمایند.
    گرچه برخی ترانه های رپ بر اساس مختصاتی که از نوع فرنگی اش برداشت شده حاوی کلمات مستهجن و الفاظ رکیک است اما در کلیت ترانه ها و اجراهای قابل پذیرش بسیاری وجود دارد. در برخی موارد حتی به موسیقی پاپ تنه می زند و از آن پیشی می گیرد.

در این چند ساله ی چند ترانه ی رپ اجتماعی-سیاسی نیز اجرا شده که مهمترین و اولین آنها مربوط به گروه دیو می باشد -تصحیح می کنم گروه دیو جمهوری خواه هستند*- جالب آنکه ترانه هایی هم در حمایت از فعالیتهای هسته ای ایران و همچنین با تم مذهبی اجرا شده است.

بهانه ی این نوشته کلیپی بود از روزبه قائم با اسم "برو از پیشم" با کارگردانی محمد سیحونی. این کلیپ اخیرا توسط شبکه ی ماهواره ای پی ام سی پخش شده است. شما می توانید این موزیک ویدیو متفاوت را از اینجا دانلود کنید.

در مورد تاریخچه ی رپ در جهان و مخصوصا رپ فارسی مطلب جامع و بسیار خواندنی توسط گناهکار نوشته شده و لینک تعدادی از سایتها و آهنگهای رپ را می توانید در این مطلب ببینید.

پاورقی:
    » هیچکس [+] . سایت محمد جیحونی [+] . پرشین رپ [+]
    * نوشته بودم گروه دیو هوادار سلطنت است که با تذکر گناهکار تصحیح شد

صفحه 1 از 14 12345611 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 208

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)