ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 54
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

Flower 23 32 شرح دعاهای ماه رمضان(از دست ندی )

دعای روز اول ماه مبارک رمضان

اللهم اجعل صیامی فیه صیام الصائمین و قیامی فیه قیام القائمین و نبهنی فیه عن نومة الغافلین و هب لی جرمی فیه یا اله العالمین واعف عنی یا عافیا عن المجرمین

...............................................

معبودا
    در این روز, روزه مرا هم چون روزه داری روزه داران واقعی قرار ده , و تلاشم در برخاستن برای امر تو را تلاشی حقیقی بخواه
    خدای من
    مرا از خواب گران و غفلت غافلان بیدار نما
    جرم وگناهم,به من ببخش
    ازمن در گذر,ای خطا پوش مجرمان

.................................................. .......

روزه و روزه داری رامراحل ورتبه هایی است.
    روزه دارانی که فقط رنج تشنگی و گرسنگی می برند.
    روزه دارانی که چشم و گوش و اعضاء و جوارح پاکیزه میدارند.
    و روزه دارانی که حتی دل را از گرو غیر حضرت دوست می رهانند.
    چه بسا زبان از طعام و آب گوارا, ببندیم , اما کام جان به زهر گناه, آلوده کنیم.
    وچشم از مطاع ,گذرای دنیا بگیریم و صد اندوه, دل در طمع غیر از او بندیم.
    خطر آنکه تلاش ما در راهی به غیر از خواست معبودمان ,جان را خسته کند.
    و خواب گران غفلت, بر ما سنگینی نماید. غفلتی که در نمای آن رضایت خدای مهربان, گم گردد و ما حیران.
    و سنگینی جرم و خطا, روحمان را در طی طریق, از راه بدارد.
    و این همه
    جز به عنایت, تو, ای معبود مهربان من پاک و اصلاح نخواهد شد.
    روزه و تلاشم را آنگونه که می پسندی یاری کن.
    مرا از خواب غفلت بیدار کن.
    با چشم پوشی از جرم و خطایم,مرا سبک بال بگردان.
    آمین

ویرایش توسط Sonami021 : 2012.08.12 در ساعت 02:38
    ناشنوا باش وقتی همه از محال بـودن آرزوهایت سخن می گویند...
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

شرح دعای روز دوم ماه رمضان

پس اگر می*خواهی بدانی خدا از تو راضی است یا نه ؛ به دلت مراجعه کن، ببین در زندگی از خدا راضی هستی ؟ اگر راضی هستی بدان که خدا هم از تو راضی است و اگر در گوشه دلت از خدا ناراضی هستی ؛ متوجه باش که خدا هم از تو ناراضی است.

اللّهُمَّ قَرِّبْنی فیهِ اِلی مَرْضاتِکَ خدایا نزدیک کن مرا در این ماه به سوی خوشنودیت
    وَ جَنِّبْنی فیهِ مَنْ سَخَطِکَ و نَقْماتِکَ و بر کنارم دار در آن از خشم و انتقامت
    وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِقِراءَةِ آیاتِکَ و توفیق ده مرا در آن برای خواندن آیات قرآن
    بِرحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الرَّاحِمین به رحمت خودت، ای مهربان*ترین مهربانان
    اولین تقاضای روزه داران روز دوم رمضان

اولین تقاضای روزه دار باتقوا (پرهیزگار) رضایت پروردگار است. آن گونه که از قرآن استفاده می*شود، نعمت*های جاودان بهشت برای مؤمنان آماده شده، ولی بالاترین نعمت برای این مؤمنان، رضایت خداوند است.
    وعد الله المومنین والمومنات جنات تجری من تحتها الانهارخالدین فیها ومساکن طیبة فی جنات عدن و رضوان من الله اکبر ذلک هو الفوز العظیم(توبه ، 72)
    آری بزرگ*ترین سعادت برای هر عاشقی جلب رضایت معشوق است و به همین دلیل روزه دار مؤمن و عاشق خدا تقاضای رسیدن به این خشنودی را دارد.
    اما روزه دار عاشق پروردگار، قبل از رسیدن به رضایت محبوبش، باید مؤمن باشد (همان) و مؤمن بودن نیز خصلت*هایی را لازم دارد :
    1-خشوع در نماز 2-دوری از سخن بیهوده 3-وفای به عهد 4- مواظبت بر نماز 5-ادای امانت
    بر اساس آیه 72سوره مبارکه احزاب، سایر موجودات و آسمان*ها و زمین از پذیرش امانت سرباز زدند، ولی انسان این امانت را پذیرفت. این امانت، عقل، آزادی، اختیار و مسئول بودن در برابر آن است. اگر آدمی، امانت را در مسیر رسیدن به رضایت پروردگار به کار گرفت، به دیدار الهی می*رسد ولی اگر نافرمانی کرده و راه شیطان را در پیش گرفت، از حیوانات نیز پست ترمی گردد.(اعراف ، 179).به همین دلیل انسانی که از امانت درست استفاده نکند، نادان و ستمگر نامیده شده (احزاب ، 72)
    امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) فرمودند: «نشانه رضایت خداوند از بنده، رضایت بنده به تمام مقدرات خداوند است ـ چه آن مقدرات خوش آیند، و چه ناخوشایند باشند ـ»

چگونه بدانیم خدا از ما راضی است؟!

در دعای امروز از خداوند می*خواهیم در ماه رمضان کاری کند که به رضایت و خشنودی او نزدیک بشویم؛ در روایت وارد شده، اگر می*خواهی بدانی خدا از تو راضی است، ببین که تو از خدا راضی هستی یا نه ؟!
    بعضی*ها از خدا راضی نیستند و به درگاه الهی گله می*کنند که خدایا چرا همه دارند و من ندارم؟! یا چرا همه سالمند و من مریضم ؟! نباید این*طور حالتی داشت بلکه باید در هر حالتی که هستی از خدا راضی باشی.
    پس اگر می*خواهی بدانی خدا از تو راضی است یا نه ؛ به دلت مراجعه کن، ببین در زندگی از خدا راضی هستی ؟ اگر راضی هستی بدان که خدا هم از تو راضی است و اگر در گوشه دلت از خدا ناراضی هستی ؛ متوجه باش که خدا هم از تو ناراضی است.
    اینک به بیان مختصر چند نمونه، از مصادیق رضا و سخط الهی در روایات می*پردازیم:
    امام باقر(علیه*السلام) فرمودند: «خشنودی خداوند بلندمرتبه در اطاعت از امام، پس از کسب معرفت اوست». [الکافی، ج 1،* 185]
    در حدیث دیگری نیز امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) فرمودند: «نشانه رضایت خداوند از بنده، رضایت بنده به تمام مقدرات خداوند است ـ چه آن مقدرات خوش آیند، و چه ناخوشایند باشند ـ». [غررالحکم، ص 104]
    پیامبر اسلام(صلی الله علیه وآله) فرمودند: «رضایت خدا در رضایت پدر و مادر و خشم خداوند در خشم آنهاست» [مستدرک*الوسائل، ج 14، ص 286]

خداوند از سه گروه تعجب می*کند

در روایت آمده است که خدای تبارک و تعالی از سه گروه تعجب می*کند !
    1- کسی که نماز می*خواند و می*داند مقابل چه خدایی ایستاده است، ولی در نماز حضور قلب ندارد و حواسش به نماز نیست.
    بزرگی می*گفت : ما باید از نماز خواندنمان هم استغفار کنیم.

عاصیان از گناه توبه کنند
    عارفان از عبادت استغفار
    [حکایت دوم گلستان سعدی]
    2- کسی که عمری است روزی خدا را می*خورد و غصه روزی فردا را دارد

3- کسی که می*خندد در حالی که نمی*داند خدا از او راضی هست یا نه !
    «وَ جَنِّبْنِی فِیهِ مِنْ سَخَطِکَ وَ نَقِمَاتِکَ»
    خدایا یک کاری کن که از غضب تو اجتناب کنم ؛ و کاری نکنم که در ماه رمضان از من ناراضی باشی
    «وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِقِرَاءَةِ آیَاتِکَ بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِین»
    خدایا مرا موفق به خواندن قرآن کن ؛
    در قرآن کریم و روایات مأثوره و سیره اهل*بیت پیامبر (صلی الله علیه وآله) مطالب فراوانی در آثار، فواید و ثواب تلاوت قرآن و آداب آن ذکر شده است که به نمونه*هایی از آن می*پردازیم:
    قرآن می*فرماید: فَاقْرَؤُوا مَا تَیَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ [سوره مزمل ـ آیه 20] هر چه می*توانید قرآن تلاوت کنید.
    وَرَتِّلِ الْقُرْآنَ تَرْتِیلًا [سوره مزمل ـ آیه 4] قرآن را آرام و شمرده و با دقت و تأمل بخوان.
    فَإِذَا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ فَاسْتَعِذْ بِاللّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ [سوره نحل ـ آیه 98] هر گاه قرآن تلاوت کردی، پس از شیطان رانده شده به خداوند پناه ببر.
    ماه رمضان ماه قرآن است و باید قرآن خواند ؛ اگر کسی می*خواهد زنگار دلش پاک بشود، باید موقع سحر قرآن بخواند.
    پیامبر اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم ): پنج چیز دل را صفا دهد و سختی قلب را برطرف کند: هم*نشینی علما، دست به سر یتیم کشیدن، نیمه شب استغفار کردن، و کم خوابیدن شب و روزه]

پاک کردن زنگار دل از چند راه

دل ما با گناه زنگ می*زند برای پاک شدن زنگ دل چند کار را باید انجام داد
    یکی اینکه در سحرها قرآن بخوانیم [ارشاد القلوب-ترجمه رضایی ج 1 ص 191. رسول خدا فرمود که همانا این دل*ها زنگار می*گیرد همان طوری که آهن زنگار می*گیرد و همانا جلای دل*ها به خواندن قرآنست.] ؛ دوم اینکه استغفار کنیم و دیگر اینکه دست بر سر یتیم بکشیم و کمک و مددی به ایتام داشته باشیم . [«نصایح ص 219» ؛ آیت الله مشکینی ؛ ترجمه احمد جنتی
    پیامبر اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم ): پنج چیز دل را صفا دهد و سختی قلب را برطرف کند: هم*نشینی علما، دست به سر یتیم کشیدن، نیمه شب استغفار کردن، و کم خوابیدن شب و روزه]

نماز شب سوم ماه رمضان

ده ركعت در هر ركعت حمد و پنجاه مرتبه توحید.
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

دعای روز سوم ماه رمضان

بســـــــــــــــــم الله الـــــــــــرحمن الــــــــــــرحیِـــــــ ـــــــم

اللهم ارزقني فيه الذهن و التنبيه و باعدني فيه من السفاهه والتمويه واجعل لي نصيبا من کل خير تنزل فيه بجودک يا اجود الاجودين

ترجمه دعا:
    خدايا در اين روز مرا هوش و بيداري در کار اطاعتت نصيب فرما واز سفاهت وجهالت وکارهاي باطل دور گردان واز هر چيزي واز هر چيزي که در اين روز نازل مي فرمايي مرا نصيب بخش به حق جود وکرمت اي بخشنده ترين بخشندگان

شرح دعاي روز سوم ماه مبارك رمضان از زبان مرحوم آيت*الله مجتهدي تهراني

خبرگزاري فارس: مرحوم آيت*الله مجتهدي تهراني، شرح كوتاهي بر دعاهاي روزانه ماه مبارك رمضان دارد. اين عالم رباني در بخشي از شرح دعاي روز سوم مي*گويد: در اين دعا از خدا درخواست ذهن و حافظه مي*كنيم. دليل ضعيف*بودن حافظه، گناه است.

به گزارش خبرنگار آيين و انديشه فارس، در دعاي روز سوم ماه مبارك رمضان مي*خوانيم: «اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي فِيهِ الذِّهْنَ وَ التَّنْبِيهَ وَ بَاعِدْنِي فِيهِ مِنَ السَّفَاهَةِ وَ التَّمْوِيهِ‏وَ اجْعَلْ لِي نَصِيباً مِنْ كُلِّ خَيرٍ تُنْزِلُ فِيهِ بِجُودِكَ يا أَجْوَدَ الْأَجْوَدِين»
    «خدايا در اين روز مرا هوش و بيدارى نصيب فرما و از سفاهت و جهالت و كار باطل دور گردان و از هر خيرى كه در اين روز نازل مى‏فرمايى مرا نصيب بخش به حق جود و كرمت اى جود و بخشش دارترين عالم.»

* شرح فرازهاي دعا

آيت*الله مجتهدي تهراني در شرح «اللَّهُمَّ ارْزُقْنِي فِيهِ الذِّهْنَ وَالتَّنْبِيهَ وَبَاعِدْنِي فِيهِ مِنَ السَّفَاهَةِ وَ التَّمْوِيهِ» مي*گويد: خدايا در اين ماه رمضان روزي كن كه من هوشيار بشوم و حافظه پيدا كنم و از خواب غفلت بيدار بشوم! انسان اگر بيدار بشود خيلي لذت مي*برد، نوع انسان*ها در غفلت هستند؛ بنابراين در ماه رمضان از خدا درخواست كنيد كه از خواب غفلت بيدار شويم.
    وي در باره علت ضعيفي حافظه عنوان مي*كند: يكي از نعمت*هاي بزرگ خدا ذهن است. در اين دعا از خدا درخواست ذهن و حافظه مي*كنيم، اگر مي*بينيد حافظه ضعيف است و حافظه درست و حسابي نداريم، علت آن گناه است؛ به نامحرم كه نگاه كني حافظه مي*رود.
    اين استاد اخلاق ادامه مي*دهد: شخصي به دانشمندي مراجعه مي*كند و مي*گويد ؛ من حافظه ندارم. آن دانشمند گفت: گناه نكن و علت آن را هم ذكر كرد و گفت: علم يك نوع فضيلت و برتري است و خدا اين برتري را به شخص گناه*كار نمي*دهد لذا كسي كه اهل گناه است مجتهد و ملا نمي*شود و اگر بخواهد ملا بشود و به درد مردم بخورد بايد حافظه داشته باشد و لازمه آن ترك گناه است.
    آيت*الله مجتهدي تهراني در ادامه به بيان خاطره*اي مي*پردازد و مي*گويد: مرحوم آيت*الله بروجردي، گاهي در درس، شعرهاي سيوطي مي*خواندند؛ با اينكه حدود هفتاد الي هشتاد سال از زماني كه سيوطي مي*خواندند و مجتهد شده بودند، فاصله بود، ولي به علت دوري از گناه از
    حافظه بسياري قوي برخوردار بودند.
    اين عالم رباني همچنين دعايي براي تقويت حافظه معرفي مي*كند و مي*گويد: از خدا؛ حافظه بخواهيم و ترك گناه كنيم؛ اين دعا را هم بعد از هر نماز بخوانيد
    «سبحان من لايعتدي علي اهل مملكته ...» كه باعث تقويت حافظه مي*شود؛ قرآن حفظ كنيد؛ حافظه زياد مي*شود؛ خواندن آيت*الكرسي حافظه را زياد مي*كند و ...
    اين استاد بزرگ اخلاق دوباره به دعاي روز سوم ماه رمضان اشاره مي*كند و مي*گويد: در ادامه دعاي روز سوم از خدا طلب بيداري از خواب غفلت ميكنيم.
    «وَبَاعِدْنِي فِيهِ مِنَ السَّفَاهَةِ وَالتَّمْوِيهِ» خدايا در اين روز مرا از كارهاي باطل و سفيهانه دور گردان؛ غيبت نكنم، دروغ نگويم و ... سفاهت به معناي؛ كار بي خردانه و بچگانه است.
    وي با قرائت ادامه دعا مي*افزايد: «وَاجْعَلْ لِي نَصِيباً مِنْ كُلِّ خَيرٍ مِنْ كُلِّ خَيرٍ تُنْزِلُ فِيهِ» خدايا هر كار خيري كه در ماه رمضان نازل كرده*اي نصيبي از آن كار خير به من برسان.

* شيطان چگونه از ما دور مي*شود

آيت*الله مجتهدي تهراني در ادامه به حديثي از حضرت رسول اشاره مي*كند و مي*گويد: رسول خدا فرمود: «آيا شما را خبر ندهم به اموري كه اگر به آن امور عمل كنيد، شيطان از شما دور مي*شود؛ مثل دور بودن مشرق از مغرب.» اصحاب گفتند: «بله يا رسول*الله» حضرت فرمودند: «روزه بگيريد؛ چراكه روزه صورت شيطان را سياه مي*كند.»
    وي تأكيد كرد: يكي از كارهاي خير روزه گرفتن است. از خدا بخواهيم كه در ماه رمضان مريض نشويم و توفيق روزه*داري داشته باشيم. يكي از كارهاي خير ديگر صدقه است؛ صدقه دادن هم پشت شيطان را مي*شكند. «و كَسْرَ ظَهره» و در ادامه آمده است،* مواظبت بر عمل صالح، نماز شب و دوستي با خدا و استغفار، ريشه شيطان را قطع مي*كند. و در آخر حديث گفته شده است: «و ل*ِكلِ شي زكات وزكاتُ الابدان الصيام» كه هر چيزي زكاتي دارد و زكات بدن*هاي شما روزه است.
    وي همچنين درباره بخش آخر دعاي روز سوم ماه رمضان اظهار مي*كند: «وَ اجْعَلْ لِي نَصِيباً مِنْ كُلِّ خَيرٍ تُنْزِلُ فِيهِ بِجُودِكَ يا أَجْوَدَ الْأَجْوَدِين» خدايا هر خيري كه در ماه رمضان نازل مي*كني براي من نصيبي از آن خير قرار بده به جود و بخشش خودت اي كسي كه جود و بخششت از همه بخشندگان بيشتر است.

نماز شب چهارم ماه مبارك رمضان

هشت ركعت در هر ركعت حمد و بیست مرتبه انا انزلناه
    ویرایش توسط reza1362 : 2011.08.04 در ساعت 17:03
    اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
    من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
    زیرا شادمانی او شادمانی من است.

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

دعای روز چهارم ماه رمضان

اللهم قوني فيه علي اقامه امرک و اذقني فيه حلاوه ذکرک و اوزعني فيه لاداء شکرک بکرمک و احفظني فيه بحفظک و سترک يا ابصر الناظرين

ترجمه دعا :
    خدايا مرا در اين روز بر اقامه و انجام فرمانت قوت بخش وحلاوت وشيريني ذکرت را بمن بچشان وبراي اداي شکر خود به کرمت مهيا ساز و در اين روز به حفظ و پرده پوشي ات مرا از گناه محفوظ دار اي بصيرترين بينايان عالم

شرح دعاي روز چهارم ماه رمضان از زبان مرحوم آيت*الله مجتهدي تهراني

در دعاي روز چهارم ماه مبارك رمضان مي*خوانيم؛ «اللهمّ قوّني فيهِ على إقامَةِ أمْرِكَ واذِقْني فيهِ حَلاوَةَ ذِكْرِكَ وأوْزِعْني فيهِ لأداءِ شُكْرَكَ بِكَرَمِكَ واحْفَظني فيهِ بِحِفظْكَ وسِتْرِكَ يـا أبْصَرَ النّاظرين»
    «خدايا نيرومندم نما در آن روز به*پاداشتن دستور فرمانت و بچشان در آن شيرينى يادت را و مهيا كن مرا در آن*روز براى انجام سپاسگزاريت به كـرم خودت نگهدار مرا در اين روز به نگاه*داريت و پرده*پوشى خودت اى بيناترين بينايان»

شرح فرازهاي دعا

آيت*الله مجتهدي در شرح «اللهمّ قوّني فيهِ على إقامَةِ أمْرِكَ» مي*گويد: خدايا به من قوه بده تا در ماه رمضان بتوانم به*خوبي عبادت و امر تو را اطاعت كنم. عبادت قوه مي*خواهد و قوه عبادت غير از قوه جسماني است.
    وي در ادامه مي*افزايد: امام علي (ع) نمي*توانست نان خشك را بشكند؛ اما قلعه خيبر را فتح كرد. پرسيدند كه يا علي (ع) تو شجاعي و قلعه خيبر را فتح كردي، چگونه است كه نمي*تواني نان خشك را بشكني؟ و در پاسخ فرمود: «فتح قلعه خيبر به قوه روحاني بود كه متفاوت از قوه جسماني است. قوه ولايت و قوه روحاني و قوه ولايتي با قوه بدن فرق دارد و من قوه بدن ندارم.»
    اين استاد اخلاق تأكيد مي*كند: ممكن است شخصي 60 سال سن داشته باشد؛ اما قوه عبادتش از جوانان بيشتر باشد.
    آيت*الله مجتهدي تهراني در ادامه اظهار مي*كند: بايد دعا كنيم كه در ماه رمضان خدا به ما قوه عبادت عطا كند. در دعاي كميل هم آمده كه خدايا قوه بده به من با جوارحم در خدمت تو باشيم.

* بايد مزه عبادت را چشيد

وي بي*توجهي به عبادت را باعث بي*بركتي زندگي عنوان مي*كند و مي*گويد: در اين دعا مي*خوانيم «واذِقْني فيهِ حَلاوَةَ ذِكْرِكَ» يعني خدايا شيريني عبادت را به ذائقه ما بچشان تا قرائت دعاهاي افتتاح و كميل و توسل و روزه و نماز به ما مزه كند.
    اين استاد بزرگ اخلاق خطاب به طلبه*هاي علوم ديني ادامه مي*دهد: روايت قدسي داريم كه اگر عالمي و طلبه*اي به علمش عمل نكند، كمتر عذابي كه مي*كنم، اين است كه شيريني مناجاتم را از دل و قلبش مي*برم.
    آيت*الله مجتهدي تهراني درباره ذكر «وأوْزِعْني فيهِ لأداءِ شُكْرَكَ بِكَرَمِكَ» مي*گويد: خدايا به كرمت كاري كن كه من اداي شكرت را بكنم. شكر خدا، تنها گفتن الهي شكر نيست. اگر من از نعمت*هاي خدا به*جا استفاده كنم خدا را شكر كرده*ام. اگر چشمم نامحرم را نبيند و گوشم آواز حرام نشود، نعمت چشم و گوش را به*جا آورده*ام.

* مردم معني دعاهايي را كه مي*كنند بدانند

وي همچنين درباره «واحْفَظني فيهِ بِحِفظْكَ وسِتْرِكَ» مي*گويد: خدايا در اين ماه رمضان من را از انجام گناه حفظ كن. مردم اين را مي*خوانند اما معني*اش را نمي*دانند. بايد اين دعا براي مردم معنا شوند.
    وي مي*گويد: روايت است كه اگر گناه بو داشت، دو نفر پيش هم نمي*نشستند و اگر مردم از عيب هم با خبر بودند، كسي مرده*اي را دفن نمي*كرد.
    آيت*الله مجتهدي تهراني در ادامه مي*گويد: ايمان هم «بو» دارد. پيامبر اسلام (ص) وارد خانه شد و گفت: «من بوي اويس را مي*شنوم» اويس چون مادرش اجازه نداده بود، منتظر نماند تا پيامبر (ص) به مدينه بازگردد؛ اما بوي خوشش در منزل پيامبر مانده بود.
    آيت*الله مجتهدي تهراني در ادامه مي*گويد: قديم همه مردم زيبا بودند چون همه اهل نماز شب بودند و چهره*اي نوراني داشتند. اما الآن چون نماز شب نمي*خوانند، چهره*ها به*زيبايي گذشته نيست.
    اين استاد اخلاق در پايان سخنان خود درباره «يـا أبْصَرَ النّاظرين» مي*گويد: اي خدا كه از همه كساني*كه نظر مي*كنند، تو بصيرتر و بيناتري، اي خدايي كه تو بينا به همه اعمال ما هستي، به ما توفيق بده كه در ماه رمضان گناه نكنيم، به حفظ و ستر خودت.

نماز شب پنجم ماه مبارك رمضان

دو ركعت در هر ركعت حمد و پنجاه مرتبه توحید بعد از سلام صد مرتبه صلوات

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

دعاي روز پنجم ماه رمظان

اللهم اجعلني فيه من المستغفرين واجعلني فيه من عبادک الصالحين القانتين واجعلني فيه من اوليائک المقربين برافتک يا ارحم الراحمين

ترجمه دعا
    خدايا مرا در اين روز از توبه و استغفار کنندگان قرار ده و از بندگان صالح مطيع خود مقرر فرما و هم در اين روز مرا از دوستان مقرب درگاه خود قرار ده ، به حق لطف و رأفتت اي مهربانترين مهربانان عالم .

شرح دعاي روز پنجم ماه رمضان از زبان مرحوم آيت*الله مجتهدي تهراني

دعاي روز پنجم ماه مبارك رمضان : «اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِيهِمِنَ الْمُسْتَغْفِرِينَ، وَاجْعَلْنِي فِيهِ مِنْ عِبَادِكَالصَّالِحِينَ الْقَانِتِينَ، وَاجْعَلْنِي فِيهِ مِنْ أَوْلِيائِكَالْمُقَرَّبِي نَ، بِرَأْفَتِكَ يا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ» «خدايا در اينروز مرا از آمرزش جويان درگاهت قرار ده، و قرار ده مرا در اين روز ازبندگان شايسته و فرمانبردارت، و در اين روز مرا از دوستان نزديكت قرار ده،به حق مهرباني*ات، اي مهربان*ترين مهربانان»

*شرح فرازهاي دعا

آيت*الله مجتهدي در شرح «اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِيهِ مِنَالْمُسْتَغْفِرِينَ» مي*گويد: در اين دعا مي*گوييم خدايا من را در اين ماهرمضان جزو مستغفرين قرار بده، براي استغفار، بايد شرايط استغفار را داشت.كسي كه مال حرام خورده كه با استغفار كارش درست نمي*شود. بايد برود وصاحبان مال را راضي كند.
    وي در ادامه مي*گويد: با مال حرام و رشوه و ربا رشد كرده*اي، حال كهتوبه مي*كني بايد بروي سود ربا را به صاحبان آن بازگرداني. غذاي كم و حلالبخوري تا گوشت*هاي تنت كه با مال حرام پرورش يافته*اند، آب شوند.
    اين استاد اخلاق مي*افزايد: كسي كه شب تا صبح پاي كار حرام نشسته،*بايد شب*ها احياء نگهدارد و عبادت كند. از جمله در شب 15 شعبان كهاحتمالاً شب قدر است كه تمام مقدورات ما در آن نوشته مي*شود.
    آيت*الله مجتهدي تهراني ادامه مي*دهد: پس «خدايا مرا از مستغفرينقرار بدهد» يعني اينكه واقعاً استغفار كنم و اگر مال حرامي دارم، آن راحلال كنم. به گناهي كه قبلاً كردم فكر نكنم و از آن لذت نبرم. حالا زبانيهم استغفار كنيم، خوب است. بعد از نماز مغرب هم 70 بار استغفار وارد است.
    وي به بيان حديثي در اين باره مي*پردازد و مي*گويد: «مناكثرالاستغفار» كسي كه زياد استغفار كند، 4 چيز به دست مي*آورد. «جعل اللهله من كل همٍ و غمٍ فرجا» اگر غم و غصه دارد، غم و غصه*اش بيرون مي*آيد.من هم دلم غصه*دار مي*شود. وقتي شيعيان عراق را مي*كشند، وقتي در فلسطينجنايت مرتكب مي*شوند، روايت هم داريم وقتي يك شيعه در غرب عالم غصه*دارمي*شود، يك شيعه هم در شرق عالم محزون مي*شود.
    اين استاد اخلاق تأكيد مي*كند: آدم گاهي اوقات بيخودي غم و غصه*اشمي*شود. من گاهي همينطوري غصه*ام مي*گيرد، تسبيح را برمي*دارم، استغفارمي*كنم و حالم خوب مي*شود.
    آيت*الله مجتهدي تهراني در ادامه مي*گويد: دوم «من كل خوفٍ امنا»گاهي اخبار ناخوشايند را مي*دهند. اگر استغفار كني، هيچ خبري نمي*شود. يهنفر دشمن داري، تهديد كرده كه امشب ترورت مي*كنم، استغفار كني او را يكيديگر ترور مي*كند و راحت مي*شوي. اگر استغفار كرده*اي از كسي نترس و فقطاز خدا بترس.
    وي ادامه مي*دهد: سوم «من كل ضيق ٍ مخرجا» صاحبخانه* تو را جوابكرده؟ سفته*هايت عقب افتاده؟ گرفتاري؟ اگر استغفار كني همه اينها درستمي*شود.
    اين عالم برجسته ادامه مي*دهد: اگر در گرفتاري هستيد، اگر مشكلازدواج داريد، اگر منزل مي*خواهيد،* استغفار كنيد، خدا گره از كارهاتانباز مي*كند. اما بايد شرايط استغفار را هم مراعات كرد.
    وي ادامه مي*دهد: و چهارم اينكه «ورزقه من حيث لا يحتسب» از جايي كهگمان نداري استغفار كني، مي*آيد. همسفر خوب پيدا مي*كني، يه زن خوب گيرتمي*آيد براي نماز شب. اگر استغفار كردي يك زن نماز شب*خون گيرت مي*آيد واگر استغفار نكني يك زن بي*نماز گيرت مي*آيد.
    آيت*الله مجتهدي در ادامه مي*گويد: رزق همه*اش پول نيست. در احاديثكه آمده اگر اين كار را بكني رزقت زياد مي*شود، رزق معنوي رزق است، رفيقخوب رزق است، همسفر خوب هم رزق است. هر وقت مي*خواهيد مسافرت برويد،چندبار استغفار كنيد تا يك همسفر خوب داشته باشيد.
    وي در ادامه در شرح «وَاجْعَلْنِي فِيهِ مِنْ عِبَادِكَالصَّالِحِينَ الْقَانِتِينَ» مي*گويد: خدايا من را از بندگان شايسته خودتقرار بده. فرمانبردار تو باشم. اطاعت تو را كنم. خدا آدم فرمانبردار رادوست دارد.
    اين استاد بزرگ اخلاق در ادامه در شرح «وَاجْعَلْنِي فِيهِ مِنْأَوْلِيائِكَ الْمُقَرَّبِينَن» اظهار مي*كند: خدايا من را از دوستاننزديكت قرار بده. آيا خدا دوست نزديك دارد؟ بله، بندگاني هستند كه آدمآنها در بهشت هم پيدا نمي*كند. خطاب مي*شود كه خدايا اين دوست ما كجاست؟ندا مي*آيد كه در حضور و بهشت خدا رفته است.
    وي با بيان اينكه بهشت خدا جدا از بهشت معمول است، مي*گويد: بهشت براي كساني است كه غذا و حوري مي*خواهند؛ اما آنها كه خود خدا رامي*خواهند و عبادت را براي خود خدا كردند و نه براي ترس از جهنم، آنها دربهشت خدا وارد مي*شوند. آيه قرآن هم وجود دارد. «فادخلي في عبادي و ادخليجنتي» از خدا بخواهيم كه در آن بهشت قرار بگيريم. جنت فردوس، جنت عدلجنت*هاي متعدد وجود دارد ولي جنت خدا عالي است.
    اين عالم رباني در ادامه در شرح فراز آخر دعاي روز پنجم ماه رمضان«بِرَأْفَتِكَ يا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ» مي*گويد: خدا به مهرباني خودت،دعاهاي ما را مستحاب كن. اين خدايي كه رحمت از همه رحم*ها بيشتر است.

نماز شب ششم ماه مبارك رمضان

چهار ركعت در هر ركعت حمد و سوره و تبارك الذی بیده المك

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

کوروش بزرگ
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

دعای روز ششم ماه مبارک

مرحوم آيت*الله مجتهدي تهراني در شرح دعاي روز ششم ماه رمضان؛
    جمله ذرات زمين و آسمان لشگر حق*اند گاه امتحان
    خبرگزاري فارس: مرحوم آيت*الله مجتهدي تهراني شرح كوتاهي بر دعاهاي روزانه ماه رمضان دارد. اين عالم رباني در بخشي از شرح* دعاي روز ششم مي*گويد: برخي از گناهان خدا را به غضب مي*آورد و خدا قسم مي*خورد كه ديگر آن شخص گناهكار را نيامرزد.

به گزارش خبرنگار آيين و انديشه فارس، در دعاي روز ششم ماه مبارك رمضان مي*خوانيم: «اَللّهُمَّ لا تَخْذُلْنى فيهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِيَتِكَ وَلاتَضْرِبْنى بِسِياطِ نَقِمَتِكَ وَزَحْزِحْنى فيهِ مِنْ مُوجِباتِ سَخَطِكَ بِمَنِّكَ وَاَياديكَ يا مُنْتَهى رَغْبَةِ الرّاغِبينَ» «خدايا در اين ماه به خاطر دست زدن به نافرمانيت خوارم مساز و تازيانه*هاى عذابت را بر من مزن و از موجبات خشمت بدان نعمت*بخشى و الطافى كه نسبت به بندگان دارى دورم بدار. اى آخرين حد اشتياق مشتاقان»

* شرح فرازهاي دعا

آيت*الله مجتهدي در شرح «اَللّهُمَّ لا تَخْذُلْنى فيهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِيَتِكَ» مي*گويد: خدايا، من را به واسطه تعرض گناه خوارم نكن. گناه آدم را خوار و عبادت و بندگي آدم را عزيز مي*كنند. اگر اهل طاعت و بندگي شويد، عزيز مي*شويد؛ اما اگر اهل گناه باشيد، كسي دوستتان ندارند.

وي افزود: اهل گناه ولو اگر تحصيلات عاليرتبه دانشگاهي هم داشته باشد و لباس*هاي فاخر به تن كند، باز هم خوار است. اما بندگي خدا را كردن باعث مي*شود تا محبت آن شخص به مقدار بسيار زيادي در دل ديگران باشد.
    اين استاد اخلاق ادامه مي*دهد: قرآن مي*گويد: «إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا»* يعني هر كه ايمان بياورد و عمل صالح بكند، ما هم دوستي*اش را در دل مردم مي*افكنيم. مردم اهل عمل را دوست دارند.

* تازيانه عذاب، نتيجه گناه انسان است

وي در شرح فراز دوم دعاي روز ششم ماه رمضان «وَلاتَضْرِبْنى بِسِياطِ نَقِمَتِكَ» مي*افزايد: «خدايا من را به تازيانه عذابت نزن. «لاتضرب» واژه نهي است اما در اينجا دعاست. اگر من به شما بگويم «لاتضرب» اين نهي است. اما كوچك*تر به بزرگ*تر بگويد و ما به خدا كه بگوييم، «لاتضرب» دعاست.

مجتهدي تهراني در ادامه اظهار مي*كند: الان اين گرفتاري*هايي كه گريبان آمريكا را گرفته و هر روز خبر از آمدن سيل و طوفان در آنجاست، همه تازيانه عذاب است. در ايران هم برخي جاها كه سيل و زلزله مي*آيد، عذاب الهي است. دليلش هم اين است كه چند سال پيش در گلستان سيل آمد، روستايي در مسير سيل قرار داشت كه همه اعضاي آن سيد بودند، سيل، مسير خود را عوض كرد و روستاي ديگري را از بين برد كه نمي*گويم افراد آن چي و كي بودند.
    وي به بيان شعري از زبان استادش مي*پردازد و مي**گويد: جمله ذرات زمين و آسمان / لشگر حقند گاه امتحان
    سيل و رانش زمين، لشگر خدا هستند. آنها كه مي*گويند اينها قهر طبيعت هستند، دين و ايمان ندارند؟ چرا يك كلمه نمي*گويند كه اينها عذاب هستند و براي جلوگيري از آنها نبايد گناه كنيم.
    اين استاد اخلاق در ادامه اظهار مي*كرد: در تهران قرار بود كه عذاب بيايد، امام حسين (ع) شفاعت كرد و فرمود كه جوانان اين شهر براي من بيرق عزا به پا مي*كنند و دفع بلا شد. قرار بود تهران بر اثر برخي گناهان از بين برود ولي امام حسين (ع) شفاعت كرد. اين را كسي در خواب ديده بود و آن را به من تعريف كرد.
    وي تأكيد مي**كند: ايران بهترين ممالك دنياست. اولاً حكومت حقه شيعه اثني*عشري دارد. مملكتي كه رئيس*جمهورش، رئيس مجلسش، همه رؤسا، قوه*ها و رهبر انقلابش و همه مسئولانش شيعه باشد، فقط ايران است. تنها مملكتي كه مذهب رسمي*اش شيعه دوازده امامي است، ايران است. پيامبر (ص) در غدير خم ما را دعا كرده و به بركت دعاي او ايران اوضاع خوبي دارد. پيامبر (ص) در دعايش گفت «اللهم انصر من نصر» خدايا، هر كه علي (ع) را ياري مي*كند، ياري*اش كن.

* در مساجد هنگام خواندن دعا معاني آن نيز بيان شود

آيت*الله مجتهدي تهراني با بيان بخشي از دعاي روز ششم ادامه مي*دهد: «وَزَحْزِحْنى فيهِ مِنْ مُوجِباتِ سَخَطِكَ» «خدايا من را از موجبات سخطت دور گردان، چيزهايي كه موجب سخط توست. روايتي است كه برخي گناهان خدا را به غضب مي*آورد و آنگاه خدا قسم مي*خورد كه به عزت و جلال خودم ديگر تو را آمرزش نمي*كنم. با اينكه خدا «ارحم الراحمين» است؛ اما مثلاً از من با اين محاسن و عمامه توقع ندارد كه به نامحرم نگاه كنم. لذا خدا به غضب مي*آيد.

وي تأكيد مي*كند: حديث هست كه هفتاد گناه جاهل را مي*آمرزند قبل از آنكه يك گناه عالم را بيامرزند.
    اين استاد برجسته حوزه در خصوص فراز «بِمَنِّكَ وَاَياديكَ» مي*گويد: يعني به حق احسان و نعمت*هايي كه به من داده*اي، خدايا اين چند تا دعا را درباره من مستجاب كن.
    وي ادامه مي*دهد: «يا مُنْتَهى رَغْبَةِ الرّاغِبينَ» يعني اي خدايي كه منتهاي رغبت مشتاقان هستي. مشتاقان تو، چقدر مشتاق تواند. منتها رغبت مشتاقان تويي، اين 3 دعاي روز ششم ماه رمضان را درباره ما مستجاب كن.
    آيت*الله مجتهدي تهراني در پايان مي*گويد: اي كاش در مساجد كه اين دعاها خوانده مي*شود، معني آن نيز بيان شود تا مردم وقتي دعا مي*كنند، با حضور قلب اين دعاها را بخوانند و در خودشان بيان كنند. به مردم بگويند كه به خاطر گناه عذاب مي*شوند و اين حادثه*ها در سراسر جهان و برخي شهرهاي تهران به خاطر گناه است. خدا به شعيب پيامبر فرمود، مي*خواهم صدهزار تن از قومت را عذاب كنم. 40 هزار تن افراد بد و 60 هزار تن از افراد خوب. خطاب رسيد كه چرا خوب*ها بيشترند، فرمود: براي اينكه خوب*ها هم با بدها خوش و بش كردند.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

دعای روز هفتم رمضان

خدایا برای روزه حقیقی و عبادت صادقانه و خالصانه یاری* کننده*ام باش و مرا از بیهودگی و گناه دور کن ...

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان

اَللّهُمَّ اَعِنّى فیهِ عَلى صِیامِهِ وَقِیامِهِ

وَجَنِّبْنى فیهِ مِنْ هَفَواتِهِ وَ اثامِهِ
    وَارْزُقْنى فیهِ ذِکْرَکَ بدَوامِهِ
    بِتَوْفیقِکَ یا*هادِىَ الْمُضِلّینَ.

خدایا مرا در این روز بر روزه گرفتن و عبـادت یاری فرما

و در آن از بیهودگى و گناهان دور نما
    و توفیقی ده که همواره به یادت باشم
    ای هدایت کننده گمراهان

گذری کوتاه بر دعای روز هفتم رمضان

مصون ماندن از لغزش و گناه، توفیق یاد و ذکر همیشگی خداوند متعال ، بهره مندی از روزه واقعی و عبادت خالصانه خالق هستی*بخش مواردی هستند که با دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان از خداوند متعال طلب می کنیم .

دوری از لغزش و گناه

همه ما در طول روز و در شرایط و موقعیتهای مختلف خواسته یا ناخواسته اعمالی مرتکب و یا افکاری از ذهنمان می*گذرد که گناه آلود بوده و متأسفانه هرقدرهم که کوچک باشند در پرونده اعمالمان ثبت و ضبط می شوند .

همین گناهان به ظاهر ریز و کوچک، رفته رفته سنگین و بزرگ شده و جبران آنها نیز به همان نسبت سخت و دشوار خواهد بود . لذا شایسته و ضروری است برای پرهیز از قرار گرفتن در چنین وضعیتی، نهایت تلاش را برای دورماندن از هرگونه اشتباه، خطار و گناه داشته باشیم.

و از آنجا که نفس سرکش همواره انسان را به گناه سوق می*دهد و مقابله با آن نیرویی بسیار قوی و اراده ای بسیار جدی می** خواهد، برای پیروزی در این مسیر لازم است که خالق هستی را به کمک طلبیده و از او بخواهیم که به ما نیرویی قوی عطا و برای دور ماندن از گناه، یاری امان کند .

نکته دیگر در این راستا، طلب بخشش و استغفار قلبی است تا خداوند رحیم و بخشایشگر از سر تقصیرات ما گذشته ، شامل محبت و کرمش شویم .

الَّذِینَ یَجْتَنِبُونَ کَبَائِرَ الْإِثْمِ وَالْفَوَاحِشَ إِلَّا اللَّمَمَ إِنَّ رَبَّکَ وَاسِعُ الْمَغْفِرَةِ هُوَ أَعْلَمُ بِکُمْ إِذْ أَنشَأَکُم مِّنَ الْأَرْضِ وَإِذْ أَنتُمْ أَجِنَّةٌ فِی بُطُونِ أُمَّهَاتِکُمْ فَلَا تُزَکُّوا أَنفُسَکُمْ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنِ اتَّقَى . آنان که از گناهان بزرگ و زشتکاریها جز لغزشهاى کوچک خوددارى مى‏ورزند پروردگارت [نسبت به آنها] فراخ‏آمرزش است وى از آن دم که شما را از زمین پدید آورد و از همان‏گاه که در شکمهاى مادرانتان [در زهدان] نهفته بودید به [حال] شما داناتر است پس خودتان را پاک مشمارید او به [حال] کسى که پرهیزگارى نموده داناتر است.(سوره نجم، آیه 32)

فَإِن زَلَلْتُمْ مِّن بَعْدِ مَا جَاءتْکُمُ الْبَیِّنَاتُ فَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ عَزِیزٌ حَکِیمٌ . و اگر پس از آنکه براى شما دلایل آشکار آمد دستخوش لغزش شدید بدانید که خداوند تواناى حکیم است .(سوره بقره، آیه 209)

برای هر روز هفته ذکری عنوان شده که صدمرتبه گفته شود.

ذکر روز دوشنبه: یا قاضی الحاجات(ای برآورنده حاجات)

sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

دعاى روز هشتم ماه مبارک رمضان

أَللّهُمَّ ارْزُقْنی فیهِ رَحْمَةَ الْأَیتامِ وَ إِطْعامَ الطَّعامِ وَإِفْشآءَ السَّلامِ وَ صُحْبَةَ الْكِرامِ بِطَوْلِكَ یا مَلْجَأَ الْآمِلین.

خداوندا در این روز، مهربانی به یتیمان و خوراندن طعام [به گرسنگان و بینوایان] و آشكار كردن سلام و همنشینی با بزرگواران را روزی*ام فرما، به كرمت ای پناهگاه آرزومندان
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

دعاى روز نهم ماه مبارك رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم
    االلهمّ اجْعَلْ لی فیهِ نصیباً من رَحْمَتِكَ الواسِعَةِ واهْدِنی فیهِ لِبراهِینِكَ السّاطِعَةِ وخُذْ بناصیتی الى مَرْضاتِكَ الجامِعَةِ بِمَحَبّتِكَ یا أمَلَ المُشْتاقین.
    خدایا قرار بده برایم در آن بهره اى از رحمت فراوانـت وراهنمائیم كن در آن به برهان وراههاى درخشانت وبگیر عنانم به سوى رضایت همه جانبه ات بدوستى خود اى آرزوى مشتاقان.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

روز دهم
    اَللّهُمَ‏
    خدايا
    اجْعَلْنى‏ فيهِ مِنَ الْمُتَوَكِّلينَ عَلَيْكَ، وَاجْعَلْنى‏ فيهِ مِنَ الْفآئِزينَ لَدَيْكَ،
    قرارم ده در اين ماه از توكل كنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت‏
    وَاجْعَلْنى‏ فيهِ مِنَ الْمُقَرَّبينَ اِلَيْكَ، بِاِحْسانِكَ يا غايَةَ الطَّالِبينَ. و قرارم ده در آن از مقربان پيشگاهت به حق احسانت اى هدف نهائى جويندگان * * * * * *
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

روزيازدهم
    اَللّهُمَّ حَبِّبْ اِلَىَّ فيهِ الْأِحْسانَ، وَكَرِّهْ اِلَىَّ فيهِ الْفُسُوقَ‏
    * * * * خدايادوست گردان نزد من در اين ماه احسان و نيكى را و ناخوش دار در پيش من در اين روز فسق‏
    وَالْعِصْيانَ، وَحَرِّمْ عَلَىَّ فيهِ السَّخَطَ وَالنّيرانَ، بِعَوْنِكَ يا غِياثَ‏
    و نافرمانى و گناه را و حرام گردان در اين روز بر من خشم كيفربار و آتش (سوزان) را به كمك خودت اى فريادرس‏
    الْمُسْتَغيثينَ. ‏
    فريادخواهان * * * * * * *
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

روز دوازدهم
    اَللّهُمَّ زَيِّنّى‏ فيهِ بِالسَِّتْرِ وَالْعَفافِ، وَاسْتُرْنى
    خدايا در اين ماه مرا به زيور پوشش از گناه و پاكدامنى بياراى‏
    فيهِ بِلِباسِ الْقُنُوعِ وَالْكِفافِ، وَاحْمِلْنى‏ فيهِ عَلَى الْعَدْلِ وَالْأِنْصافِ،
    و جامه قناعت و اكتفاى به مقدار حاجت را به برم كن و وادارم كن در اين روز به عدالت و انصاف‏
    وَ امِنّى‏ فيهِ مِنْ كُلِّ ما اَخافُ، بِعِصْمَتِكَ يا عِصْمَةَ الْخآئِفينَ. و ايمنيم بخش در آن از هر چه كه از آن مى‏ترسم به نگهدارى خودت اى نگهدارنده ترسناكان * * * * *
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

دعای روز سیزدهم

اللَّهُمَّ طَهِّرْنِى فِيهِ مِنَ الدَّنَسِ وَ الْأَقْذَارِ وَ صَبِّرْنِى فِيهِ عَلَى كَائِنَاتِ الْأَقْدَارِ وَ وَفِّقْنِى فِيهِ لِلتُّقَى وَ صُحْبَةِ الْأَبْرَارِ بِعَوْنِكَ يَا قُرَّةَ عَيْنِ الْمَسَاكِينِ.
    sharareh
    مدیر بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,131
    16,821

دعاى روز چهاردهم ماه مبارك رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ لا تؤاخِذْنی فیهِ بالعَثراتِ واقِلْنی فیهِ من الخَطایا والهَفَواتِ ولا تَجْعَلْنی فیه غَرَضاً للبلایا والآفاتِ بِعِزّتِكَ یا عزّ المسْلمین.

خدایا مؤاخذه نكن مرا در ایـن روز به لغزشها و درگذر از من در آن از خطاها وبیهودگیها وقرار مده مرا در آن نشانه تیر بلاها وآفات اى عزت دهنده مسلمانان

Linda.sh
    کوچولو رسمی
    کوچولو تازه فعال

60
    850

دعاي مجير ...

سبحانك يا رحيم تعاليت يا كريم هجرنا من النار يا مجير...

منزهي اي مهربان... برتري اي كريم ... پناه ده ما را از آتش اي پناه ده ...
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 15 از 54

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)