ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    Sonami021
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

4,074
    5,562

پیش فرض دلیل منطقی برای اثبات وجود خدا

سلام به همه دوستان عزيز

اين تاپيك رو زدم براي اينكه سوالاتي به وجود آمده. دوست دارم بدونم شما مي توانين وجود خدا رو اثبات كنين.(( با دلايل منطقي))

من مي تونم بگم ما خدا رو نمي بينيم و به اين دليل وجود نداره.!

((اين تاپيك فقط براي بحث و جواب دادن به سوالات است و از اعتقادات كسي كم نميشه ))

حالا منتظر دلايل شما هستم
    karen
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

1,526
    264

از 3راه میشه خدا را شناخت: 1)خودشناسی 2)اسرار طبیعت و کائنات 3)قرآن
    **من به شوق پروانه شدن پیله بسته ام**

sarina1111
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار(آخر کوچولو)

5,880
    5,691

خوب اول باید از کسی که این موضوع رو مطرح کرده تشکر کنم چون من عاشق اینجور مسائل شدم اخه به خیلی چیزا شک کردم .
    اینکه خدا وجود داره توش شکی نیست چون دلایل بسیار زیادی هست که خدا رو ثابت میکنه ولی بعضی از چیزایی که درباره خدا میگن رو من قبول ندارم یعنی داشتم ولی الان ندارم. همه میگن خدا عدالت داره و میگن مهربون هست و میگن به فکره بنده هاش هست . من یه دلیله نقض دارم اونم اینه که اگر مهربون بود وقتی انسان از همه ادمهای روی زمین دل شکسته میشد وبه سمت خدا میره و درخواست کمک میکنه . خدا باید کمکش کنه نه اینکه بی محلی بکنه . من خودم صد بار از خدا یک چیز خواستم که بهم بده اگر خدا مهربون بود و به فکره بنده هاش بود به من اون یک چیز رو میداد. شاید الان بگید من نفهمم و نمیتونم بفهمم که خدا صلاحمو میخواد ولی یک سوال میپرسم . شما اگر بدونید به یک چیزی میرسید گناهانتون کمتر میشه و از ناراحتی و غم بیرون میایید ایا به سمتش نمیرید ؟ منم از خدا چیزی خواستم که از گناهم کم میشه و خوشحال میشم (بازم میگید صلاحم نیست؟)
    در کل میخوام بگم من با یک نفر دشمن هستم که اون زندگی من رو تا اخر عمرم به نابودی کشیده و تنها راه درست شدن زندگیم اینه که پیداش کنم. من نماز میخونم و دعا میکنم و از خدا میخوام که پیداش کنم ولی نمیکنم و همش از طرفه دشمنم اذیت میشم در حالی که اون که با من دشمن هست با خدا بده ونه نماز میخونه ونه دعا میکنه . اینم دلیله اینکه خدا عدالت نداره .
    میگن با خدا باش و پادشاهی کن و بی خدا باش و هر انچه خواهی کن . من که با خدا هستم دارم زجر میکشم ولی اون که نیست داره پادشاهی میکنه. فقط میخوام بدونم چرا؟
    دوستان منتظره جوابم
    تقصیر از ما نیست…
    بعضیا خودشون دلشون میخواد "یادگاری" باشن پشت در مستراح عمومی!!!

karen
    كوچولو رسمي
    كوچولو ماندگار

1,526
    264

دوست خوبم جواب این سوال یخورده سخته فقط میتونم بگم توی این حرفایی که گفتین خدا همشو داره یعنی مهربونه ، عادله و ... این برداشت ما از اتفاقاته که این حرفارو میگیم. مثلا اگه شما تو خونتون یه کار اشتباه انجام بدی و پدر یا مادرتون با شما دعوا کنه و قهر کنه اونوقت میتونی بگی پدر یا مادرت (خدایی نکرده) شمارو دوست نداره، نا مهربونه و ... پس اینجا نتیجه میگریم این برداشت ذهنی ما از اتفاقاته که تعیین میکنه یه چیزی بده یا خوب تازه خدا بهتر از همه مصلحت مارو میدونه مثلا یه بچه میره سمت آتیش، بزرگترش تنبیهش میکنه و نمیزاره، اون بچه فکر میکنه که اون بزرگتره خیلی نامرده که نمیزاره بره سمت آتیش در حالی که بزرگتره سلامتی و خوبی بچه رو میخواد.
    امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.
    **من به شوق پروانه شدن پیله بسته ام**

sarina1111
    كوچولو رسمي

5,880
    5,691

محمد علی سلام . حرفات رو قبول دارم ولی قبول داری سرنوشت انسان ها دست خودشون نیست؟
    تقصیر از ما نیست…

sarina1111
    كوچولو رسمي

5,880
    5,691

از دیگر دوستان میخوام نظراتشون رو درباره اولین پستم در اینجا( در این بحث) بدهند. منتظرم
    تقصیر از ما نیست…

lahotiyannoor
    كوچولو رسمي
    کوچولوووو خیلی فعال

296
    434

شرمنده من نمیدونم منظورتون چیه اما چواب این پستتون اونای که تو فکر می کنی با خدا نیستن و به جای رسیدن و تو با هاشی و به جای نرسیدی یکم به گذشتت فکر کن شاید یه جا اشباه کردی شایدم خدا دوستت داره و می دونه که داره برات چیکار می کنه این دنیا محل گذره پس غصه این چند روز زندگی تو دنیا رو نخور خدا بزرگتر از این حرفهاست که بشه با این دلیلها اثباتش کنیم من بهت پیش نهاد می کنم زجر دنیا رو بکش ولی زجر اخرت رو نکش کی گفته سرنوشته انسان دسته خودش نیست پس دسته کیه سر نوشت رو ما خدمون رقم میزنیم بدون هیچ بر برگشتی اگر یک قدم اشتباه برداریم معلوم نیست به کجا خواهیم رسید فردا که مردیم به خدا میگیم خدایا اینم سرنوشت بود برای ما رقم زدی یا خدا بهمون میگه من بهت عقل دادم تا بتونی خودت برا زندگیت تصمیم بگیری سرنوشتت رو بسازی نه دیگرون کدومش درسته

خداحافظ کمی پاین تر از این دنیا
    گذرگاهیست برای
    جبران
    بای دوستان
    tala28
    کوچولو رسمی
    کوچولو تازه فعال

3
    7

به نظر من یه کم صبر داشته باش مطمئن باش اگه صلاحت باشه به خواستت میرسی ولی زمان میبره منم موقعییت مشابهی داشتم از خدا چیزی رو میخوام ولی هنوز به خواستم نرسیدم ولی می دونی چی رو دلیلش می دونم؟ اینکه یه وقتایی به توانایی هاش و عدالتش و.... شک می کنم و یه وقتایی هم کارایی که خدا دوست نداره انجام میدم به همین خاطر ه که یه کم د طول می کشه تا به اون چیزی که می خوام برسم و به نظر من سرنوشت ما رو خدا تعین کرده ولی ما میتونیم تغییرش بدیم با کارهای خوب یا بدمون
    شازده کوچولو پرسید : از کجا بفهمم وابسته شدم ؟
    روباه جواب داد :
    تا وقتی هست ، نمی فهمی . . .
    lahotiyannoor
    كوچولو رسمي
    کوچولوووو خیلی فعال

296
    434

شما درست میگید اما برای چی سر نوشت انسان رو نوشت و وقتی این کار رو کرد پس چرا بهمون عقل داد نه من که نمی تونم باور کنم سر نوشت ما از قبل نوشته شده باشه سرنوشتمون رو خدمون رقم میزنیم بعد خدا اون رو وارد دفتر چه سبت سر نوشتمون می کنه اگه انطوری من هیچ کاری نمی کنم شاید خدا سر نوشتم رو بهتر از اون چیزی که خودم دارم رقمش میزنم نوشته باشه پس بهتره من سمن بکمون بشینم خدا زندگیم رو تا اخرش ببره نه اب بخورم نه کار کنم نه کتاب بخونم اخه سر نوشتم از قبل تعین شده پس برای چی تلاش کنم برای بد تر کردنش

گذرگاهیست برای
    جبران
    بای دوستان
    sarina1111
    كوچولو رسمي

5,880
    5,691

از نظرات دوستان تشکر میکنم . طلا خانوم من با نظر شما موافقم . سرنوشت ما از قبل تعیین شده است و قابل تغییر نیست. دلیل دارم . برای مثال : فرض کنید من قراره در سن 22 سالگی ازدواج کنم این تقدیر و سرنوشت من از جانب خداست . اگر من بخواهم در سن 19 سالگی ازدواج کنم باید تلاش کنم تا به اون کسی که میخوام برسم . فرض کنیم من تلاش کردم ولی نرسیدم جوابی که میگیرم اینه که صلاح نبوده و سرنوشتت یه جوره دیگری است . پس برای چی انسان باید تلاش کند برای رسیدن به خواسته هایش.؟ اگر قراره من تلاش کنم و نرسم و اخرهمه تلاشم این باشه که صلاحم نبوده پس برای چی انسان قدرت انتخاب و اراده داره؟( فرض کنید یک انسان میخواد راه بد رو با توجه به انتخاب خود و فکر خود انتخاب کنه وقتی سرنوشتت از قبل خوب تعییین شده هر چه تلاش کنه به دره بسته میخوره و نمیتونه راه بد رو بره)
    منتظره جواب هستم دوستان
    تقصیر از ما نیست…

lahotiyannoor
    كوچولو رسمي
    کوچولوووو خیلی فعال

296
    434

عزیزم این دلیل محکمی نیست خوب منم می خواستم تو سن 20 سالگی ازدواج کنم اما این کار رو نکردم خدا عقل داده این درسته که خدا به ما راه رو نشون میده اما سرنوشتی از قبل تعین نشوده این رو تو کدوم کتاب نوشتن اگر تو تونستی یه دلیل محکم از قران یا امامان معصوم بیاری من قبول می کنم که از قبل سرنوشتم نوشته شده و من به سوی تاریکی خواهم رفت

گذرگاهیست برای
    جبران
    بای دوستان
    Hanieh-94
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    12,589
    7,982

من خيلي وقته كه با خدا خورده حساب پيدا كردم و خيلي هم ناراحتم همه زندگيم به هم ريخته!!!
    مشكلم يه چيزي تو مايه هاي ساريناست
    يعني ميدونين ميدونم و قبول دارم كه خدا عادله چون بايد عادل باشه و اگه نبود خدا نبود!!اما مشكل اينجاس كه اين عدالتو خياي جاها نميبينم!!!
    مثلا اينكه ابن سينا يا انيشتين باهوش بودن خدادادي بوده اگه مثلا من نوعي هم مغزم مثه انيشتين بود شايد الآن يه نابغه اي بهتر از اون ميشدم!!!
    نميدونم منظورمو ميرسونم يا نه اما خواهش ميكنم كمكم كنين 3-4 سالي ميشه كه با خودم درگيرم!!!
    گاهی فکر می کنم
    ولایت
    یعنی
    همیشه یک نفر منتظر است تا آن هایی که عقب افتاده اند برسند
    و آن هایی که جلوتر رفته اند برگردند ...

amin76

کوچولو تازه به دنیا آمده

0
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط sonami021 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزيز

اين تاپيك رو زدم براي اينكه سوالاتي به وجود آمده. دوست دارم بدونم شما مي توانين وجود خدا رو اثبات كنين.(( با دلايل منطقي))

من مي تونم بگم ما خدا رو نمي بينيم و به اين دليل وجود نداره.!

((اين تاپيك فقط براي بحث و جواب دادن به سوالات است و از اعتقادات كسي كم نميشه ))

حالا منتظر دلايل شما هستم
    عزیز من ، من فقط میخوام بگم تا الان شنیدی که میگن "من عرف نفسه فقد عرف ربه"
    هرکس خود را بشناسد خدای خود را نیز میشناسد
    تو فقط کافیه یه نگاه کوچولو به خودت بندازی تا بعد از اون هزار بار خدا رو شکر کنی!
    در ضمن این حرفی که تو میزنی حرف افراد مادی گرا هست این حرفو میشه با یه مثال نقض به سادگی رد کرد مث اینکه تو هوا رو نمیبینی ولی وجود داره
    در ضمن شاید خدا حظور مادی نداشته باشه
    شاید قوانین حاکم بر جهان خدا باشه کسی چیزیو نمیدونه در هر حال
    این پاسخ یک پسر اول دبیرستانی بود
    سلامت باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط hanieh-94 نمایش پست ها
    من خيلي وقته كه با خدا خورده حساب پيدا كردم و خيلي هم ناراحتم همه زندگيم به هم ريخته!!!
    مشكلم يه چيزي تو مايه هاي ساريناست
    يعني ميدونين ميدونم و قبول دارم كه خدا عادله چون بايد عادل باشه و اگه نبود خدا نبود!!اما مشكل اينجاس كه اين عدالتو خياي جاها نميبينم!!!
    مثلا اينكه ابن سينا يا انيشتين باهوش بودن خدادادي بوده اگه مثلا من نوعي هم مغزم مثه انيشتين بود شايد الآن يه نابغه اي بهتر از اون ميشدم!!!
    نميدونم منظورمو ميرسونم يا نه اما خواهش ميكنم كمكم كنين 3-4 سالي ميشه كه با خودم درگيرم!!!
    هر کس با توجه به ظرفیتی که داره از بعضی چیزا بهره مند میشه
    gole_sorkh1017
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فعال همیشگی

5,994
    4,229

اول از همه از امیر علی عزیز بابت تاپیک خیلی قشنگش تشکر میکنم

دوم این که به نظر من هر چیزی در دنیا نشانه ای از وجود خداست و میتونه که وجود خدا

رو اثبات کنه

هر نظمی که تو جهان میبینیم حتی کوچکترین نظم هم حاکی از وجود خـــــداست

یه مثال خیلی ساده که از نظر من حتی تو این مثال هم میشه به عظمت خدا پی برد

و از حکمت و توانایی خدا عاجز موند

وقتی یه انار رو تو ذهنمون تجسم کنیم میتونیم ببینیم که این دانه های انار با چه نظمی

کنار هم وایسادن و با چه رنگ آمیزی زیبایی کنار هم چیده شدن

اگه بخوایم انکار کنیم فوقش رنگشو میتونیم انکار کنیم که حالا یه ماده شیمیایی به این

میوه زدن و رنگش عوض شده ولی دونه های انار چی ؟

کی اونا رو با چه ماده شیمیایی کنار هم چیده ؟

گلبرگ های یه گل که با اون انشعابای جذاب زیبایی یه گل رو بیشتر میکنه چی ؟

چرا وقتی یکی از آشناهامون فوت میکنن بعد پنج سال از ذهنا پاک میشه ؟ چرا امام

حسین و اولادش بعد از این همه قرن از ذهنا پاک نشدن ؟ چرا هنوز تازکی داره ؟

چرا بعد یک سال عقایدمون عوض میشه و از گفته هایی که داشتیم پشیمون میشیم ؟

چرا قرآن بعد اون همه قرن هنوزم تازگی داره و تازه تازه دارن میفهمن که آره قبلا در مورد

این علم تو قران یه چیزایی اومده و توضیح داده شده

به نظر من این سوالا سوالایی هستن که نیازی به جواب دادن ندارن و هر کسی با رجوع

کردن به عقلش میتونه جواب سر راستی رو بگیره

و در آخر این که انسان خیلی محدوده و چون خداوند نامحدوده ما انسان ها نمیتونیم وجود خدا رو حقیقتش رو اثبات

کنیم

چون خیلی کوچیک تر از این حرفاییم
    هر روز با هم دعوا داشتند ولی زورش به او نمی رسید.
    نمی دانست چه کند، با خودش گفت می روم شکایت می کنم...
    کتاب مفاتیح را برداشت و آن را باز کرد:
    «الهی الیک اشکو نفساْ بالسوء اماره...»
    خدایا به تو شکایت می کنم از نفسم

zahra.b
    كوچولو رسمي
    کوچولو فوق فعال

2,841
    3,325

میدونم این بحث خیلی قدیمیه اما دوست دارم جواب بدم بهش دوستان هم استفاده کنن....
    جوابی که میدم شاید منطقی نباشه اما دلی هست،کلاس فلسفم پر از این سوال ها بود استاد عزیز و بزرگوارم هم خیلی خوب به این سوال ها جواب میداد...نوشتنش به پای توضیحی که استادم داده نمیرسه اما امیدوارم استفاده کنید

اثبات وجود خدا با رویکردهای فلسفی:::برهان نظم،برهان حرکت جوهری،برهان صدیقین و.....(قرآن هیچکدام را مطرح نکرده است)

جواب دلی:

اما باقر (ع):اعرفو الله بالله....خدا را به وسیله ی خدا بشناسید
    یکی از یاران پرسیدند:چگونه؟؟؟
    فرمودند:همان گونه که یوسف به وسیله ی یوسف شناسانده شد

تفسیر حدیث: برادران یوسف او را در چاه انداختند و تنهایش گذاشتند ....بعد از سال ها یوسف عزیز مصر شد قحطی بزرگی همه جا را فرا گرفت برادرانش هنگام قحطی و بدبختی آمدند و دست به دامان یوسف شدند و از او کمک خواستند
    حالا داستان ما هم این گونه هست بسیاری از ما میخواهیم خدا را فراموش کنیم و او را ته چاه بگذاریم قرآن را روی طاقچه بگذاریم اما روزی که در طوفان و بدبختی گرفتار میشویم باز هم دست به دامان خدا میشویم....در بحران های شخصی خودتا به هرکسی امید بستید و از او کمک خواستید آن کس همان خداست
    خدا احساس شدنی هست دوستان نه اثبات شدنی
    (خدا احساسی نه خدا اثباتی)

اگه هیچ کس نیست، خدا که هست…
    رنج هست، مرگ هست، اندوه جدایی هست،
    اما آرامش نیز هست، شادی هست، رقص هست، خدا هست…

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)