ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 7 نخست 123456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 99
    saghararian
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فوق فعال

0
    63

مدیر جون در حق دخترا کم لطفی کردی. ولی پسرا رو گل گفتی.(چه نامردم منا) :evil:
    رنگین کمان پاداش کسی است ، که تا آخرین قطره زیر باران بماند...
    mrmr
    کوچولو در حال تلاش فعال شدن

0
    13

ماله دخترا اصلا درست نبود....
    باری چه مشود
    کرد
    سرنوشت
    پر زورتر از من است!!؟؟
    sama
    منتظر تائید توسط ایمیلش کوچولووو فعال همیشگی

6
    38

مدیر مرسی با حال بود
    00salomeh
    کوچولو رسمی
    کوچولو تازه فعال

190
    55

پسرا رو كه كم گفتي ودخترا رو هم كه اشتباه ميشه بگي چي گفتي :arrow:
    در بیکران زندگی دو چیز افسونم می کند:
    آبی آسمان را که می بینم و میدانم که نیست وخدایی را که نمی بینم و می دانم که هست.............!
    .
    love-kh

پیشکسوت کوچولو
    کوچولووو فوق فعال

1,787
    1,294

ممنون اقا سعيد جان خيلي جالب بود...دستت درد نكنه! قسمت 6 دختر ها عالي بود...با اين كه خودم دختر هستم..! پسر ها رو هم خوب اومدي بزن قدش!
    قرارمان فصل انگور
    شراب که شدم
    تو جام بیاور
    من جان...
    reza1362
    معاون بازنشسته

پیشکسوت کوچولو
    7,798
    4,885

باحال بود هردوش رو راست گفتش :!:
    اگر یک روز از زندگی من باقی مانده باشد

از هر جای دنیا چمدان کوچکم را می بندم راه می افتم

ایستگاه به ایستگاه…

مرز به مرز…

پیدایت می کنم ، کنارت می نشینم

بهت میگم تا بی نهایت دوستت دارم…

من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت،
    من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد،
    زیرا شادمانی او شادمانی من است.

کوروش بزرگ
    masoud6922

پیشکسوت کوچولو
    384
    872

دمت گرم مطلب باهالي بود كلي حال نكردم باهاش. :twisted:
    میلیون ها درخت در جهان بطور اتفاقی توسط موش ها و سنجاب هایی کاشته شدند که دانه هایی را مدفون کردند و سپس جای مخفی آن را فراموش کردند...
    خوبی کن و فراموش کن...
    روزی رشد خواهد کرد...

mahsam
    کوچولو رسمی
    کوچولووو فعال
    1
    86

مردان بزرگ تاریخ ایران

حاصل کشوری که گهواره تمدنبشری است

آذرباد :یکی از موبدان و دانشمندان ایرانی در زمان اردشیر بابکان

آذربرزین: پسر فرامرز که با بهمن پسر اسفندیار جنگید که یکیاز پهلوانان ایرانی میباشد و آتشکده ای هم به همین نام وجود دارد

آذر کیوان : حکیمی و عالمی ایرانی از سرزمین فارس که در قرنیازدهم هجری حیات داشته است

آرتاخه :دوره هخامنشی (زمان خشایار شاه) مهندس وسازنده کانال آتوس

آرش : ملقب به کمانگیر . پهلوان ایرانی در عهد منوچهر شاه که در تیر اندازی سر آمد زمانخود بوده است که در جنگ میان منوچهر و افراسیاب قرار بر پرتاب کردن تیری میگذارندتا مرز میان ایران و توران را تعین کند آرش از طربستان تیری پرتاب کرد که در مروفرود آمد و بعد از آن جانش را در راه ایران زمین فدا نمود

اسکیلاس : دورههخامنشی (زمان حکومت داریوش از سال 486- 521 ق.م.) دریا نورد و مکتشف و مهندسسازنده قنات

آریه : سردار معروف و بزرگ ایرانی که به حمایت از پادشاهی کورش صغیر برخواست

استانس : دوره هخامنشی شیمیدان و استاددموکریتوس

آیین گشسب :سردار بزرگ ایران که در زمان هرمز چهارم فرماندهی لشگر ایران را بر عهدهداشت

ابولولو :یا همان فیروز نهاوندی .. پس از یورشاعراب به ایران به سرکردگی عمربن خطاب فیروز نهاوندی و تعداد بیشماری از ایرانیانبه غلامی اعراب در آمدند . فیروز غلام مغیره بن شعبه شد و با زیرکی و در جهت انتقامخون نیاکانمان عمربن خطاب خلیفه دوم را با ضربه های کارد کشت..

آریوبرزن : سردار بزرگایران که با شهامتی در خور ستایش و ماندگار لشگر ایران را تا آخرین لحظه در برابرارتش اسکندر نگهداشت و مقاومت نمود و جان سپرد و حماسه ای در تاریخ ایران از خود برجا گذاشت

استاذسیس : سردار دلیر ایران که در نواحیهرات و بادغیس و سیستان بر ضد منصور خلیفه ستمگر عباسی قیام کرد و عاقبت به فرمانمنصور در بغداد به دار آویخته شد و یکی از سمبلهای عرب ستیزی را در ایران به جایگذاشت و درس وطن پرستی در برابر یورش بیگانگان برای جوانان به جای گذاشت

احمدبن محمد نهاوندی : ( مرگ در 835 تا 845 م / 221 تا 231 ه) در جندی شاپور بر آمد - ستاره شناس م مؤلف زیج

احمد معماری لاهوریو برادرش استاد حمید لاهوری : سده یازدهم هجری معمارانایرانی سازنده تاج محل در هندوستان

انوشیروانعادل :ملقب بهانوشیروان دادگر . پادشاه معروفساسانی که با بنیان گذاشتن قوانین حکومتی - دادگستری - اجتماعی و کشوری ایران را بهمرز باشکوه ترین کشورهای جهان مبدل نمود .

او مزدکو مزدکیانرا که مدعی پیامبری شده بودندو دین ساختگی را می خواستندرواج دهند(که قوانین مزدکی همان قوانین زرتشت با کمی تغییر بود ) همگی رانابود کرد ومشهورترینکاخ معماری ایرانی را درعراقپایه گذاشت که تیسپون نام گرفت ولیبعدهاتوسط سپاه اسلام ویران شد

استخری(اصطخری وی را نیز ابن ندیم ازمحاسبان ومهندسان بشمار آورده استاز جغرافی دانان نامداری مشرق زمین

ابو سعید ابوالخیر : شاعر و عارف بزرگ پارسی قرن 4 و 5

امیر خسرو دهلوی : شاعر بزرگ پارسی قرن 6 که خاندانش از ایران ترک وطن نمودن و هندوستانرفتند

اوحدی مراغه ای : شاعر و عارف قرن 7 هجری

انوری ابیوردی :شاعر و استاد نامدار قرن 6 هجری - استاد علوم - ریاضیات و نجوم و ازپیروان ابن سینا

ابوریحان محود بناحمد بیرونی:440-363) هجری) (1048-973 م) ایراننژاد زاده خوارزم، ریاضیدان،زمین شناس، جغرافی دان،جهانگرد، فیلسوف،و نظریه پردازدر علوم طبیعی و دانشمند علوم تجربی . یکی از برجسته ترین دانشمندانایران که به هویت ملی کشورش بسیار پایبند بود . کتاب آثارالباقیه بیرونی یکی ازبرجسته ترین اسناد تاریخی ایران باستان است

ابوبکر محمدبن حسنحاسب کرجی : (مرگ در 421/420 هجری 1030/1029 م)ریاضیدان ایرانی صاحب کتاب نسوی نامه

ابو معشر جعفر بنمحمد بن عمر بلخی:272 ? 172) ه ) ( 886- 786 م ) اهل بلخ در خراسان بزرگ - ستاره شناس و نظریه پرداز در نجوم

اصفهانی - محمد حافظ :نتیجه الدوله) سده دهم هجری) ، مولف رساله هایی در انواع دستگاههای مکانیکی

ابو علی حسین بنعبدلله بن سینا : شیخ الرئیس حجهَ الحق ابوعلی حسین بنعبداللّه بن حسین بن علی بن سینا مشهور به ابن سینا (427-370 هجری)(1037-980 م) درافشنه نزدیک بخارای ایران در خراسان بزرگمتولد شد و در آنجابه کسب علم پرداخت. او تحصیلات مقدماتی از جمله ادبیات-قرآن-فقه و حساب نزد پدرآموخت و برای فرا گرفتن منطق و هندسه و نجوم نزد ابو عبداللّه ناتلی رفت. او از هماناوان کودکی بسیار خارق العاده بود و دانش زمان خود را با سرعت فرا میگرفت. او در سن۱۶سالگی به طبابت پرداخت.وی پس از درمان کردن نوح بن منصور سامانی به دربار او راهیافت. به دنبال شهرت روزافزون او که آوازهء این شهرت به گوش سلطان محمود نیز رسیدهبود محمود را دعوت کرد تا به غزنین برود اما ابن سینا به دلیل خشونت و تعصب دینیسلطان محمود دعوت او را رد کرد و از خوارزم فرار کرد. مدتی در ترکستان و خراسان بسربرد و سپس وارد گرگان شد و در آنجا مشغول به طبابت گشت. سپس به ری رفت و در آنجامجدالدوله دیلمی را که به بیماری مالیخولیا مبتلا شده بود او را درمان کرد.. او درهمدان مقام وزارت شمس الدوله را به دست آورد و از حمایت علاءالدوله کاکویه برخوردارگشت. سرانجام در همدان در سال ۴۲۸ (ه.ق)درگذشت. از جمله معروف ترین آثار او می توانبه دانشنامه علائی که به زبان فارسی است و همچنین مهمترین اثر فلسفی او به نام شفاءکه شامل چهار بخش (منطق-طبیعیات-ریاضیات و مابعدالطبیعه) است را نام برد این اثر وکتاب بعدی به نام قانون که دایرهَ المعارف طبی می باشد هر دو به زبان عربی است.وی درریاضیات، زمین شناسی، فیزیک،پزشکی، فلسفه تبحرخواصی داشت

اخوان الصفا : گروه از مهندسان و دانشمندان و فیلسوفان که در سده دهممیلادی( سده چهارم هجری) بر آمدند. بعضی از اعضای این گروه مخفی مثل ابو سلیمانمحمد بن بشیر بستی مقدسی، ابو الحسین علی بن هارون زنجانی و محمد بن احمد نهرجوریایرانی بوده اند آنان دایره المعارفی شامل کلیه شعب معرفت پدید آوردند

ابو جعفر خازن : زاده خراسان ( مرگ در 350/360/ه961/ 971 م) ریاضی دان وستاره شناس

ابو الفتحاصفهانی : ریاضیدان سده چهارم هجری

ابو سهل ویجی بن رستم کوهیسده چهارمهجری) اهل طبرستان ، ریاضی دان،مهندس، ستاره شناس. وی رهبر ستاره شناسان در رصدخانه ای بود که شرف الدوله دیلمی ساخته بود

ابو سعید احمدسنجری: ( 415-340ه) (1024-951م) ریاضی دان

ابوبکر حسن بن خصیب :در اواخر سده نهم میلادی ( سوم هجری ) بر آمد . ستاره شناس از نژاد ایرانی بود

ابوبکر زکریایرازی:) مرگ در 924- 923 م / 312 - 311 ه ) فیزیک دان، شیمی دان و پزشک و مهندس و فیلسوف - کاشف الکل . پزشک نامدار و دانشمند ایرانی که در شهر ری در نزدیک تهران بهدنیا آمد. در جوانی سفری به بغداد داشت که در آنجا علم کیمیا را آموخت و به واسطهآسیبی که به چشمانش وارد شد به فرا گرفتن علم طب پرداخت و در این علم آنچنان پیشرفتکرد که اداره بیمارستان بغداد را به او سپردند همچنین زمانی که به ری بازگشت از طرفمنصور بن اسحق حاکم ری سرپرست بیمارستان ری شد. از مهمترین آثار او در طبکتاب (الحاوی) است که یکی از کتاب های اصلی درز زمینه طب به شمار می رفته این کتاب رارازی در ابتدا بصورت پراکنده گردآوردی کرده بود که پس از مرگ وی به دستور ابن عمیدکتاب را از یادداشتها استنساخ نمودند. از آثار طبی دیگرش میتوان به کتاب (الطبالملوکی) و کتاب (طب منصوری) نام برد.. کتاب طب منصوری به نام منصوربن اسحق تالیف شدهاست. یکی دیگر از آثار او کتاب (من لا یحضره الطبیب) است که شامل دستورهای ساده درزمینه طب میباشد. رساله های طبی دیگری که در زمینه بعضی از امراض نوشته و معروفترینآنها عبارتند از: کتاب الجدری و الحصبه می باشد که کتاب الحصبه یکی از بهترین رسالههای طبی در زمان قدیم بوده که اروپائیان همواره آن را تحسین می کرده اند. راز ی درعلم کیمیا تبحری به سزا داشته است از کارهای مهم او کشف جوهرگوگرد و الکل میباشد. وی کتاب الاکسیر را در زمینه کیمیا نوشته است. رازی اولین کسی است که تماماشیاء عالم را به سه گروه و جامدات و نباتات و حیواناتطبقه بندی کرده است. رازی در الاهیات وماوراء طبیعه آثاری از خود بر جا گذاشته است... رازی در زمینه طب فقط به جنبه علمی آناکتفا نمی کرد بلکه به عمل و آزمایش نیز دست می زد وی در سالهای آخر عمر به دلیلکار زیاد به بیماری چشم مبتلا شد. برای معالجه نزد چشم پزشک رفت اما چشم پزشک برایدرمان او پول زیادی طلب کرد و خطاب به رازی گفت: من پیش از تو کیمیا را یافته ام وآن همان پزشک است.. وی در سال ۳۱۳(ه.ق) در حلی که بعلت کار مداوم بینایی خود را ازداده بود در شهر ری وفات یافت
    حالا دخترا اگه مي تونند 10 زن بزرگ تو اين 10 هزارسال نام ببرند :wink:
    یک لبخند کمترین و ارزانترین روش برای تغییر در ظاهر آدما ست !
    malihee

پیشکسوت کوچولو
    1,000
    592

اقا سعيد از متن خوب و جالبت ممنونم :lol:
    واي دوست عزيز بيشتر از اينكه برام جالب و با ارزش بود خيلي برام مهمه كه بدونم اين همه اطلاعات رو از كجا اوردي :)
    شايد به قول شما ما نتونيم 10 زن بزرگ كشورمون رو توي 10 هزار سال اخير نام ببريم اما همين قدر مي دونيم كه تمام اين افراد مهم هم حتما مادري داشتن كه دلسوزانه به پيشرفت بچه خودشون تا حد توانشون كمك كنند
    و خوشحال باشن و به فرزندشون افتخار كنن
    من خيلي خوشحالم كه اين مطلب رو نوشتي حتي اگه براي اذيت كردن دخترا هم نوشته باشي بازم من از شما تشكر مي كنم چون خيلي استفاده كردم :D
    :oops: ممنون عالي و بي نظير بود

غرور هدیه شیطان و دوست داشتن هدیه خداست ...!
    هدیه شیطان را به رخ هم میکشیم و هدیه خدا را از هم پنهان میکنیم !!!

nastaran_koochooloo
    کوچولو رسمی
    کوچولو تازه فعال

0
    0

قسمت پسراش خيلي باحال بود سعيد جون!
    البته من از اون دخترا نيستم كه گفتيااااااااااااااااااااا !
    ساده باشیم ؛ چه در باجه بانک چه در زیر درخت.
    شکسپیر
    moshii

کوچولو شیرخواره

0
    0

OMG alhagh ke vagheiaTT dare harchi begii darmurede pesara hahahaha :oops: :evil: :lol: :lol: :lol: :arrow:
    saita

پیشکسوت کوچولو
    كوچولو ماندگار(آخر کوچولو)

6,747
    9,045

مرسي سعيد جالب بود هم دخترونه هم پسرونه :lol: :lol:

عشق یعنی منو دخترم مثل هم لباس بپوشیم ...
    باباش تا چشمش بهمون بیفته بگه: ای جووووونم.. تو رو خدا دخترامو ببین ...
    حالا اول کدومتونو ببوسم؟!
    ما هم یه چشمک به هم بزنیم و دوتایی بپریم بغلش ...

pear
    کوچولوووووو فعال

0
    2

اتفاقاَ می کنن همه همینارو.الان دیگه اینا ضایع نیس
    عجیب است ولی حقیقت دارد.حقیقت همیشه عجیبتر از تخیل است.لرد بایرون
    Payiz
    كوچولو رسمي

کوچولوووووو فعال

238
    466

سلام آقا سعید خیلیییییییییییییییییییییی ییییییییی عالیییییییییییییییییییییی ی بود
    با اینکه تو قالب طنزه ولی واقعا فکر می کنم گوشزد جالبی بود :D
    من که با هردوتاشون موافقم هم دخترا هم پسرا
    پسرا این قدر نگین دخترا.............
    دخترا هم این قدر نگین پسرا.....................
    واقعا حقیقت تلخه هاااااااااااااااااااااااا ااا! :D :evil:
    خدایا هق هق گریه هایم از گلویی برمیاد ک از رگ گردن به آن نزدیکتری...
    naznazi
    کوچولو در حال فعال شدن

0
    2

سعید متن جالبی بود ولی فقط درد مورد پسراش درست بود
    بقیشم تهمت بود به دخترا
    افسوس که سرنوشت را نمی توان از سر نوشت
صفحه 2 از 7 نخست 123456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 16 به 30 از 99

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)