ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 16 به 19 از 19
    233
    کوچولو رسمی
    کوچولو تازه فعال

احسان خواجه امیری

احسان خواجه امیری متولد ۷ آبان ۱۳۶۳ فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد و فرزند آخر خانواده احسان خواجه امیری در یک خانواده هنرمند به دنیا آمده است.

پدر او ایرج از سر آمدان موسیقی سنتی و آواز است که بر شکوفایی و پرورش او تاثیر بسزایی داشته است. احسان شیفته و عاشق موسیقی است. کار حرفه ای خود را با آهنگسازی برای مجموعه ای مستند که موسیقی بی کلام بود شروع کرد.

خانواده هنرمند
    در یک خانواده کاملا هنرمند به دنیا اومدم، پدرم «ایرج» یکی از خوانندگان بنام و محبوب ایران است، مادرم هم از صدای خوبی بهره*مند است اما هیچ*وقت قسمت نشده که بخواند، خواهر بزرگترم هم موسیقیدان است

علاقه به خوانندگی
    طبیعی بود که با داشتن چنین خانواده هنرمندی به خوانندگی علاقه*مند شوم. خواندن در خون من است مطمئنا در هیچ کاری نمی**توانستم به اندازه خوانندگی موفق شوم

شروع کار موسیقی
    از شش سالگی با نوازندگی ویولن کارم رو آغاز کردم اما ورودم به دنیای موسیقی در سن سیزده سالگی بود، آواز رو هم نزد پدرم آموزش دیدم

من و بابام
    در هفده سالگی اولین آلبوم را روانه بازار کردم. در آن آلبوم به همراه پدرم آواز خواندم البته هشتاد درصد آن آلبوم کار خودم بود

موسیقی سنتی
    مدتی موسیقی سنتی یا همون ملی و ایرونی رو کار کردم. این سبک موسیقی را خیلی هم دوست دارم و پیشرفت خوبی هم در آن داشتم. پس از گذشت مدتی به این نتیجه رسیدم که در این کار نمی**توانم آن*چنان که باید اثرگذار باشم چرا که پرونده این سبک موسیقی را پدرم و آقای شجریان بسته*اند و هیچ جایی برای من نگذاشته*اند. من اگر تمام عمرم تلاش کنم، تازه می**توانم به پدرم برسم و نمی**توانم از آن بالاتر بروم

پدرم
    من عاشق صدای پدرم هستم. هیچ*وقت صدایش از ذهنم پاک نمی**شود. او پهلوان آواز ایران است. اصلا کسانی که در آن دهه در موسیقی ایران زحمت می**کشیدند، بی**نظیر و تکرارنشدنی بودند

هرچی آرزوی خوبه
    فکر می**کنم پس از خواندن این ترانه بود که مردم به طور کامل با چهره و نام من آشنا شدند. این قطعه از ترانه و آهنگ تاثیرگذاری بهره*مند بود و شاید به این خاطر است که به دل اغلب مردم نشست

مدیونم
    برای رسیدن به جایگاه فعلی*ام خیلی*ها برایم زحمت کشیدند. در وهله اول پدر و مادرم بودند و بعد دکتر یداللهی و آقای جعفری. من هیچ وقت لطف این افراد را فراموش نمی**کنم و خودم را مدیون آنها می**دانم

لذتبخش*ترین لحظه زندگی
    به نظر من برای خواننده هیچ*چیز لذتبخش*تر از آن نیست که مردم از صدا و کارش خوششان بیاید و هیچ*چیزی نمی**تواند جای این احساس را بگیرد که یک روز یک میلیاردر به من بگوید با کارت خیلی گریه کردم اما بعدش هم کلی لذت بردم… این زمان*ها، می**تواند لحظه*های خوبی برای انسان و یک خواننده باشد

مردم
    اوایل وقتی مرا تو خیابون می**دیدند، تعجب می**کردند… بهم می**گفتند باورمون نمی**شد این صدا متعلق به پسر کم*سن*وسالی مثل تو باشد

ترانه
    به نظر من ترانه در موفقیت یک اثر نقش اصلی رو بازی می**کند. من خودم روی این قضیه خیلی حساس هستم و حاضر نیستم هر ترانه*ای رو بخونم. فکر می**کنم ترانه*ای موفقه که بتواند لحظه*ای شنونده رو به فکر واداره… شخصا عاشق ترانه*های دکتر یداللهی هستم. با قلمشان انس گرفتم حتی اگر ترانه*ای که می**خوانم متعلق به ایشان نباشد اما نظرشان را می**پرسم

خواهرم
    خواهرم یک موسیقیدان تمام*عیار است و دیکشنری متحرک موسیقی است. او به لحاظ تئوری موسیقی در رده بالایی است تا به حال کارهای زیادی را تنظیم کرده است مثل آلبوم امید حجت… ولی خب من و اون نمی**تونیم با هم به طور مشترک کار کنیم. اصلا آدم با نزدیکانش نمی**تونه کار حرفه*ای انجام بدهد.

مثلا من و خواهرم تا می**خواهیم با هم کار کنیم، دعوامون می**شه! البته بیشتر تقصیر خودم هست چون در کل آدم بی**قراری هستم، نمی*تونم بشینم تنها گوش بدهم. ۹۵ درصد داشته*هایی رو هم که به دست آوردم، تجربی بوده است. این عادت تو زندگی شخصی*ام هم هست. مثلا اگه یه نشانی رو بخواهم بگردم، از کسی نمی**پرسم. خودم می**روم و پیدا می**کنم. حتی اگر ساعت*ها وقتم رو بگیره

موفقیت یک اثر
    موسیقی مثل حلقه*های زنجیره، اگه حلقه*ها درست به هم وصل نشود، از هم گسسته می**شود. برای این*که یک آلبوم خوب از کار درآید، تمام مراحل موسیقی از ضبط استودیو گرفته تا ناظر ضبط و نوازنده باید خوب باشند تا اثر به چشم بیاید.

I love you
    233
    کوچولو رسمی
    کوچولو تازه فعال

پرویز یاحقی، ...........

پرویز یاحقی، تکنواز ویلن و ترانه ساز نامدار ایرانی در سن ۷۲ سالگی در منزل خود درتهران در گذشت.
    پرویز یاحقی که نام اصلی او پرویز صدیقی پارسی است نزد دایی خود، حسین یاحقی که از نوازندگان معروف کمانچه و ویلن بود، ویلن نوازی را فراگرفت و چندی نیز در محضر ابوالحسن صبا آموزش دید.
    پرویز یاحقی سالها از تکنوازان ویلن در رادیو تهران بود و در کنار نوازندگی، ترانه هایی را آفرید که بسیاری از آنها به معروف*ترین ترانه*ها در زمان خود بدل شدند.
    از جمله کارهای ماندگار او می*شود به ترانه «بیداد زمان» (به رهی دیدم برگ خزان) روی سروده*ای از بیژن ترقی و «می زده شب» اشاره کرد که هر دو حدود ۵۰ سال پیش با صدای مرضیه خوانده شده*اند.

اوج شهرت یاحقی شاید زمانی باشد که پس از ازدواج با حمیرا، برنامه*های مشترکی را با او در تلویزیون ملی ایران به اجرا در می*آورد؛ پیوندی که تنها چند سال دوام آورد.
    در سالهای پس از انقلاب با دگرگونی*های ایران و روی خوش نشان ندادن به اجرای موسیقی ایرانی با ویلن، صدای ساز پرویز یاحقی تا سالها به گوش مردم نرسید.

با این*همه در سال*های اخیر چندین آلبوم از نوازندگی او منتشر شد که از آن میان باید از آلبوم «کیمیا» نام برد که در سال ۱۳۸۳ توسط شرکت «آوای باربد» در تهران منتشر شده است.

رحیم معینی کرمانشاهی، ترانه سرا گفت : مرگ یاحقی ضایعه ای جبران ناپذیر برای هنر موسیقی ایرانی است و من نمی دانم با چه زبان و احساسی راجع به پرویز صحبت کنم . 50 سال همنشینی ، همراهی و هم گامی با دوست بزرگوارم پرویز زمان کمی نیست که بتوان در یک جمله تعریف کرد. یاحقی با همه قدرت وشهرتی که داشت بسیار غریب ماند و غریب رفت و تنها چیزی که برای او ماند و تا آخرین لحظات زندگی او را همراهی کرد سازش بود و این در حالی است که هنرمندان تمام روح شان را برای اعتبار هنری این مملکت خرج می کنند و متاسفم که پرویز در نهایت تنهایی وغربت رفت، بنابراین گمان می کنم باید به ساز و آرشه این هنرمند تسلیت گفت. اما امروز که پرویز به زیر خاک می رود زندگی تازه او شروع می شود.

«فرهنگ شريف»، نوازنده تار، به دوستی دیرینه خود با پرویز یاحقی اشاره کرد و گٿت: من آنقدر منقلب هستم که واقعا نمی توانم حرفی بزنم ؛ مرگ یاحقی را باور نمی کنم ؛ من پرویز را از دوران نوجوانی می شناختم هنرمندی که هنر در ذاتش بود، متاسفانه و یا خوشبختانه باید بگویم که یاحقی بی جانشین خواهد بود و دومی نخواهد داشت. گفت: بيش از 100 ساعت آثار «پرويز ياحقي» شامل اجراهاي ايشان با من و تكنوازيهاي خودش بعد از انقلاب منتشر نشده است. اين آثار را كه تماما بر اساس بداهه نوازي است در طول مدت 26 - 25 سال ضبط كرده*ايم كه در طي اين سالها هنوز منتشر نشده*اند. اين آلبومها شامل دو نوازيهاي من و «ياحقي» و تكنوازيهاي اين هنرمند است. موقعيت براي انتشار پيش نيامد و مرحوم «ياحقي» نيز خود رغبتي براي منتشر شدن اين آثار نداشتند. اما من در حال حاضر پيشنهاداتي براي انتشار اين آلبومها داده*ام. يا حقي سبك خاص خودش را داشت و عده زيادي از نوازنده*ها پيرو سبك او بودند. همچنين اين هنرمند از نظر تكنوازي و آهنگسازي در سطح بالايي قرار داشت.

همایون خرم آهنگساز گفت:پرویز همانطور که ساده و راحت ساز می زد راحت هم این دنیا راترک کرد ؛ یاحقی سال های سال خودش را در انزوا قرار داده بود و تنها برای دل خودش ساز می زد و من خیلی متاسفم که هنرمندی چون او در چهار دیواری زندگی روزمره حبس شده بود . تمام آهنگ ها و قطعات موسیقی به نوعی عصاره وجود هنرمندانی است که بدون هیچ چشم داشت و توقع مالی تمام وجود شان را در اختیار هنر گذاشته اند و در دوره های مختلف نقش خاطره می زدند که به عنوان نمونه می توان به برنامه گلها و همچنین تک نوازی پرویز یاحقی اشاره کرد. در سال های گذشته به مدت 25 سال، بخش تکنوازی موسیقی رادیو به دست چهار نفر بود، پرویز یاحقی، حبیب الله بدیعی، علی تجویدی ومن و در این مدت یاحقی آثار برجسته ای را در رادیو از خود به جای گذاشت. دو یا سه سال پس از اینکه من در رادیو مشغول به کار شدم، یاحقی به رادیو آمد و همکاری ما از همانجا آغار شد. از آن پس بود که هر دوی ما از تکنوازان رادیو شدیم . برای سالیان متمادی دو برنامه گلها و تکنوازان ازمهمترین برنامه های موسیقی آن زمان رادیو محسوب می شد و در این مدت، یاحقی آثار بی بدیلی را در زمینه آهنگسازی و نوازندگی ویولن، ارائه کرد. یک اثر ارزشمند موسیقی باید در درجه اول دلپذیرو در وهله بعد، از خصوصیات موسیقایی ، فرهنگ ، رنگ و بوی موطن و محل رشد و شکوفایی هنرمند بهره گرفته باشد و موسیقی پرویز یاحقی از این ویژگی ها برخوردار بود. نوای ساز او بسیاردل انگیزو آهنگ هایش بسیار با احساس وهمه آثارش ملهم از گوشه های موسیقی ملی این مرز و بوم بود.

محمد رضا شجریان خواننده گفت: هنوز از فراق علی تجویدی داغدار هستیم که باید شاهد رفتن عزیز دیگری چون یاحقی باشیم این هنرمند به حق نابغه ای بود که با درایت بسیار ساز ویلون را میان مردم برد. زمانی که سرپنچه پرویز بر ساز نهاده می شد هرشنونده ای از خود بی خود می شد، این هنرمند حق بزرگی به گردن ویولن دارد هر کس که دست به ویولن می برد می خواهد مثل یا حقی ساز بزند ؛ واقعا دردناک است که پرویز سالها کنج عزلت اختیار کرده بود وبا همان درد عزلت به علی تجویدی پیوست . بهتر است ساز یاحقی را همراه خودش به خاک بسپاریم چون بعد از او کسی نمی تواند مانند او ساز بزند.

کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده گفت: می گویند زمانی که نوازنده شهیر ویولن، "یهودی منوهین" در یکی از سفرهای خود به ایران نوازندگی پرویز یاحقی را از نزدیک دیده، گفته که نوازندگی یاحقی به گونه ای است که گویی ویولن، یک ساز ایرانی است. آرشه های خوش صدا ، شفاف و بدون صداهای اضافی و پنجه ژوست (کوک) و پر حالت از ویژگی های بارز نوازندگی زنده یاد پرویز یاحقی بود.

"محمد سریر" رئیس هیات مدیره خانه موسیقی گٿت: چیره دست بودن هنر پرویز در نواختن سازش بر هیچ کس پوشیده نیست ولی نکته ای که در شیوه ساز او قابل اعتنا و مثال زدنی است نوع نواختن ویولن از نظر فنی است به این معنی که یاحقی علاوه بر ممتاز بودن در ارائه هنر سازش در حوزه آهنگسازی هم نغمه هایی را خلق کرده که هر یک از ین نغمه ها به نوعی بیان کننده هویت ملی و ایرانی ما است که خوشبختانه تا امروز استمرار پیدا کرده است و مطمئنم که از این پس هم جاودانه خواهد ماند.

فرهاد فخرالدینی رهبر ارکستر ملی ایران گفت: یاحقی از لحاظ شخصیتی نیز از خصوصیات بارزی داشت. او انسانی آرام بود و تمامی توجهش متمرکز به کار بود و به مسائل حاشیه ای نمی پرداخت، وسواس بجایی در انجام کار خود به بهترین نحو داشت و بسیار مودب و خوش برخورد بود. آهنگهایی که پرویز یاحقی با همراهی و مشارکت دوستان ترانه سرایش همچون بیژن ترقی خلق کرده است، همگی زیبا و خاطره انگیز هستند و به خوبی در ذهن و دل مردم جای گرفته اند. متاسفانه، بسیار زود خود را از صحنه موسیقی کنار کشیده و دلسرد شده بود، به گونه ای که حتی زمانی که من رهبری ارکستر بزرگ رادیو را بر عهده داشتم، همکاری ایشان با رادیو به حداقل رسیده بود

منبع : http://www.noteahang.ir

I love you
    910
    مدير بازنشسته

پیشکسوت کوچولو

بیوگرافی شهرداد روحانی :

شهرداد روحانی یا شهداد روحانی متولد ۶ خرداد ۱۳۳۳ در تهران است. او آهنگساز، ویولنیست، پیانیست، و رهبر ارکستر میباشد.سبک وی معاصر، و تا حدی در مقایسه با استادان خود نظیر انوشیروان روحانی و استاد جواد معروفی، موسیقی عصر نو به شمار میرود. شهرت روحانی بیشتر به دلیل تنظیم و رهبری ارکستر کنسرت یانی است که به همراه ارکستر سلطنتی فیلارمونیک (Royal Philharmonic Orchestra) در فضای باز در پارتنون واقع در آتن پایتخت یونان انجام شد. این کنسرت تحسین و نقد بینندگان را در پی داشت که به پربیننده*ترین برنامه پخش شده از تلویزیون در آمریکا، و دومین موزیک ویدئوی پرفروش در تاریخ جهان تبدیل شد.

شهرداد روحانی تاکنون نه تنها قطعات مختلفی را در سبکهای متفاوت ساخته، بلکه جوائز زیادی را نیز دریافت نموده است. وی همچنین از دانش آموختگان هنرستان هنرهای زیبا (کنسرواتوار) وین در اتریش است که جوائز و بورسیههای تحصیلی مختلفی، هم در اروپا و هم در آمریکا نظیر A.K.M Scholarship در وین پایتخت اتریش، و ASCAP Scholarship در لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا را دریافت کرده است.

آقای روحانی، رئیس و رهبر ارکستر سمفونی COTA لس آنجلس بوده است. علاوه بر آن، ایشان رهبری بسیاری از ارکسترهای سمفونی معتبر را به طور مهمان بر عهده داشته که از آن جمله میتوان ارکستر سلطنتی فیلارمونیک لندن، ارکستر سمفونی مینسوتا، سمفونی کلرادو، سمفونی سن دیگو، سمفونی ایندیاناپولیس، سمفونی نیوجرسی، سمفونی فیلارمونیک زاگرب، سمفونی جوانان آمریکا، و غیره را نام برد.

روحانی در سال ۱۹۹۸ توسط دولت تایلند برای ساخت قطعه موسیقی مراسم افتتاحیه و اختتامیه سیزدهمین دوره بازیهای آسیایی دعوت شد. این قطعه به عنوان محبوبترین آهنگ این بازیها انتخاب شد.آقای روحانی CDهای کلاسیک متعددی نظیر موسیقی باله چایکوفسکی، با همکاری سمفونی رادیو اسلواک برای دیسکاور کخ اینترنشنال ( Discover/Koch International ) تهیه نموده است.روحانی در سال ۱۹۹۹ جایزه پیکانس تایلند، که معتبرترین جایزه موسیقی و هنری این کشور است را از آن خود کرد. وی در زمینه ساخت و تنظیم موسیقی فیلم نیز فعال است.

برای بهتر زندگی کردن باید بهتر دید ...!!!

1,761
    كوچولو رسمي
    کوچولووو فعال همیشگی

زندگی نامه یانی
    نام :یانی
    نام خانوادگی :کریسومالیس
    تاریخ تولد: ۱۴ نوامبر ۱۹۵۴ (۲۳ آبان ۱۳۳۳)
    محل تولد: کالاماتای یونان
    رشته: روانشناسی

یانی دوران کودکی و نوجوانی خود را در کالاماتا که شهری کوهستانی و زیبا بود گذراند.
    در سن ۱۴ سالگی به رشته شناعلاقه مند شد و توانست یک رکورد ملی برای کشورش بجا بگذارد.
    در سن ۱۸ سالگی برای تحصیل بهتر (روانشناسی) به آمریکا رفت و به بهترین دانشگاه روانشناسی جهان رفت.
    بعد از اینکه یانی فارغ التحصیل شد به یک گروه محلی راک پیوست و کارش را با سینتی سایزر یا کیبورد آغاز کرد و چون علاقه داشت در این زمینه به موفقیت دست یافت و به شهرت جهانی رسید.
    او تبدیل شد به آهنگسازی مستقل با تفکراتی منحصر به فرد و این در حالی است که یانی توانایی نوشتن و حتی خواندن نت را ندارد و او با روشهای ابدایی خود آهنگ ها را می سازد. (به نظر من آهنگهای یانی سبکی است بین راک و کلاسیک و یا هر دوی آنها).
    یانی غیر از آلبومهای خود آهنگهای زیادی برای برنامه های تلویزیونی و سینمایی و شرکت های تجارتی ساخته است.
    او مدتها با خانم هنرمندی بنام (Linda Evans) همکاری صمیمی داشت و در سال ۱۹۹۸ این ارتباط را پایان یافته اعلام کرد.او در کنسرت های یانی نقش موثری داشت.
    یانی پس از سال ۱۹۹۷ و کنسرت هند و چین دیگر کنسرت و توری برگذار نکرد و به استراحت پرداخت و در سال ۲۰۰۰ آلبومی بنام (If I Could Tell You) را بوجود آورد و این آلبوم با کارهای قبلی او فرق میکرد چون تمام تنظیمات آن را خودش به انجام رساند.
    یانی هنگامی که برای ساختن آهنگهای خود تمرکز میکند به هیچ تلفنی جواب نمیدهد و در آرامش کامل و سکوت مطلق ذهن خود را آماده میکند.
    یانی خیلی بندرت موسیقی گوش میدهد و به گفته خود او موسیقی را از رادیو گوش میکند.
    یانی قطعاتی هم برای مادرش فیلیتسا (Felitsa) ساخته است و علاقه زیادی به کشورش و مکانهای قدیمی دارد.
    یانی سالها پیش با شهرداد روحانی همکاری داشت و از تجربیات او استفاده فراوان برد و با همکاری شهرداد و با استفاده از دانش و تجربه او یکی از زیباترین کنسرتهایش را در شهر آکروپلیس یونان و با رهبری شهرداد روحانی اجرا نمود.(شهرداد روحانی از موسیقی دانان بزرگ کشورمان است و حضور وی در عرصه موسیقی جهان افتخاری برای ایران است).
    یانی در سال ۲۰۰۳ آلبومی متفاوت و پر تنوع به نام Ethnicity روانه بازار کرد و احاطه و قدرت خودش را در انواع مختلف موسیقی به دنیا ثابت کرد.در این آلبوم یانی با استفاده از خواننده های جدید و البته زیاد نسبت به کارهای قبلی اش نوعی تفاوت آشکار از لحاظ موسیقی با شعر در آهنگهایش ایجاد کرده و به سبک جدید و منحصر به فرد Walk Show روی آورده است. تور دوساله یانی(۲۰۰۵ ـ ۲۰۰۳) در ماه فبریه ۲۰۰۵ به پایان رسید و دکترای افتخاری را از دانشگاه منیستوتا دریافت کرد. و درحال ساخت و تنظیم آلبوم جدیدش است که در سال ۲۰۰۶ بیرون می آید.
    یک کنسرت موسیقی بسیار هیجان*انگیز از یانی که در پایان اجرای هر قطعه*اش شما از لب*خونی تماشاگرها عبارات Thank you و چشمانِ ذوق*زده اونها رو می*بینین و متوجه نخواهین شُد که وقت این برنامه چطور تموم میشه. این دفعه یانی سال ۲۰۰۶ توی لاس*وگاس هر چی حرفه*ای بوده از دور دنیا جمع کرده و باهاشون کنسرت داده. اما برای ما شرقی*های چیزی که توی این کنسرت جلب توجه خواهد کرد یکی ملودی*های کاملاً خاورمیانه*ایه که توسط یه تکنواز ویولونِ ارمنی Samvel Yervinyan نواخته میشه و کاملاً شُما رو متعجب می*کنه چون گاهی موتیوهای بیژن *مرتضوی ، گاهی یاحقی و گاهی هم قطعاتِ آذربایجانی رو از اون برداشت می*کنین. طبق معمول Pedro Eustache هم یانی رو با ساز ارمنی دودوک (که صداش شبیه ساز دوزله ماست) و ساکسیفون و سازهای بادی دیگه همراهی می*کنه.
    یه دختر خیلی ژاپنی به اسم Sayaka Katsuki هست که تکنوازی ویولون انجام میده و همه رو متعجب می*کنه. Victor Espinola از پاراگوئه با هارپ (همون چنگ) یه کاری می*کنه که خیال می*کنین یه کامپیوتر یا رُبوت داره چنگ میزنه. گیتار باس Hussain Jiffry از سریلانکا و یه خوره کیبورد یا اُرگ از تایوان به اسم Ming Freeman. و باز از اون کارهای مهیج در عرصه نوازندگی پرکاشن و سازهای کوبه*ای یک نوازنده پورتوریکویی به اسم Walter Rodriguez که با کفشهاش و دو تا دسته*بیل روی یه تخته چوب به سبک اسپانیایی*ها می*نوازه! یه سنتور پیشرفته که بهش میگن Dulcimer رو هم یه آمریکایی به نام Dan Landrum می*نوازه و خلاصه که با پشت* صحنه و تمریناتشون می*تونین توی این پکیج حال کنین حسابی. آهان Charlie Adams اون نوازنده درام هم که هیکلش گــُنده *است و توی همه کنسرت*های یانی دیده میشه اومده.
    .

جذبه

.
    کسی نمیداند چه اتـفاقی برای یانی افتاد اما او اکنون صاحب استدیوی شخصی است و بیش از ۲۵ میلیون از آلبوم های وی در دنیا بفروش رفته است. یانی قطعاتی کامل و زیبا دارد که کاملا ساخته خود اوست و در سبکی انحصاری اجرا شده است.
    اکثر آلبوم هی یانی توسط شرکتهای virigin records و یا EMI تولید تهیه وتوزیع می شوند. یانی موسیقی های بیشماری برای برنامه های تلویزیونی و سینمایی ساخته و همچنین قطعات تبلیغاتی متعددی بری شرکتهای تجارتی – بازرگانی گوناگون خلق نموده است. او اوقاتش را بیشتر در لوس آنجلس و سیاتل آمریکا می گذراند و اکنون یک شهروند آمریکایی بشمار می رود. یانی تا بحال موسیقی به سبک کلیسای مذهبی ارائه نکرده است چرا که همواره اعتقاد به خلق کارهایی جدید با تکیه به اندیشه های نو و جدید خود دارد. در قطعات Niki Nana و Aria موسیقی بر مبنی یک اپری فرانسوی قدیمی متعلق به قرن نوزدهم میلادی بنام Lakme ساخته Leo Delibes می باشد و اشعاری که در این قطعات خوانده می شود اکثراً اصوات آهنگین بوده و فاقد معنی خاص می باشند و بر خلاف تصور موجود به زبان فرانسوی نمی باشند بجز قسمتهایی محدود که به زبان انگلیسی هستند و در اشعار آلبوم اصلی اش ذکر شده اند. یانی آهنگی تبلیغاتی را با همکاری مالکوم مکلارن ساخته است که سابقاً با گروه Pistols همکاری می کرده است. این آهنگ تغییر یافته یک اپرا است که با افزودن یک ترانه تکمیل شده است و این آهنگ که جرات آرزو یا Dare to Dream نام دارد برای شرکت هواپیمایی بریتیش یرلینز ساخته شده است. یانی تمایلات مذهبی ندارد و مخالف کلیسی سنتی است او معمولا خیلی بندرت موسیقی گوش می دهد.خواننده مورد علاقه او Peter Gabriel می باشد و معتقد است که در سالهای اخیر بجز موسیقی محمد رسول الله و… عیسی مسیح … دکتر ژیواگو … یندرا گاندی و چند قطعه محدود دیگر … قطعه جالب توجهی نشنیده است. مادر و پدر یانی هر دو اهل یونان هستند… مادر وی فلیستا Felista و نام پدرش سوتیری Sotiri می باشد. یانی قطعه هایی را بنام مادرش ساخته است و علاقه خاصی به کشور خود و مکانهای قدیمی دارد.
    .

.
    .

.

.
    .
    سالها پیش یانی با جازیست خود چارلی آدامز Charlie Adams آشنا شد و اولین کار خود را بنام بیرون از سکوت یا Out Of Silence در سال ۱۹۸۷ (۱۳۶۶ شمسی ) یه بازار عرضه کرد.
    به عقیده کارشناسان موسیقی و طرفداران موسیقی … یانی در سالهای اخیر نسبت به دهه نود افت داشته هر چند ین افت نامحسوس است ولی تاثیر زیادی بر روی یکه تازی یانی در عرصه موسیقی New Age داشته است.
    البته خود یانی نام گذاری سبک New Age را بر روی آثار او از بد شانسی اش میداند و او نام Contemporary Instrumental Music (موسیقی هم عصر) را بیشتر می پسندد!!
    Full Album Yanni
    1986 – Keys To Imagination
    1987 – Out of Silence
    1988 – Chameleon Days
    1989 – Heart Of Midnight (OST)
    1989 – Niki Nana
    1989 – Optimystique (1984)
    1990 – Reflections Of Passion
    1991 – In Celebration Of Life
    1992 – Dare To Dream
    1992 – Romantic Moments
    1993 – I Love You Perfect (OST)
    1993 – In My Time
    1994 – Live at The Acropolis
    1997 – Devotion – The Best of Yanni
    1997 – In The Mirror
    1997 – Nightbird – A Collection of Yanni Favorites
    1997 – Port Of Mystery
    1997 – Songs From The Heart (2CD)
    1997 – Tribute
    1999 – Love Songs
    1999 – Steal The Sky(OST)(1988)
    1999 – Winter Light
    2000 – If I Could Tell You
    2000 – Snowfall
    2000 – The Very Best of Yanni
    2003 – Ethnicity
    2003 – Ultimate Yanni 2-CD
    2006 – Yanni Live! The Concert Even
    2009 – Yanni Voices
    2010 – Yanni Mexicanisimo
    2011 – Yanni
    تـــو
    ♫ ملــودیــ ♫
    کــدام ♪ تــرانــه ى ♪ عـــاشقــانــه ای.. کــه تمـــامــ... اشتیـــاقــمــ...
    بـــر وزن نگـــاهتـــ... شعـــر مـى شــود...
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 16 به 19 از 19

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)