سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

طولانی‌ترین نسخه قرآن کریم

دسته بندی: گوناگون | نویسنده : FARNAZ |

  

گروهی از خطاطان عراقی در نجف برای پایان نگارش طولانی‌ترین نسخه‌ی قرآن کریم در جهان با یکدیگر همکاری می‌کنند.
کمیته‌ی تألیف، چاپ و نشر وزارت فرهنگ عراق بر کار این هنرمندان نظارت دارد.
حسین الخرسان – یکی از خطاطان شرکت‌کننده در این پروژه – گفت: این نسخه از قرآن به طول ۵٫۵ متر و عرض یک متر و با استفاده از ۹ تن کاغذ به طول ۱۳هزار متر نگار می‌شود.
از یک سال پیش، ۴۰ خطاط روی این پروژه کار می‌کنند تا آن را در کتاب گینس ثبت کنند. تا کنون کار نگارش یک‌سوم آن به پایان رسیده است.
الخرسان افزود: چهار خطاط از جمله خود من، روزانه ۱۵ ساعت روی این پروژه کار می‌کنیم. یک نفر مسوول خط کشی و صفحه‌بندی است، یک نفر کار خطاطی و نگارش کلمات، نفر سوم کار اعراب‌گذاری حروف و نفر چهارم نیز کار ترسیم نقوش حاشیه‌ی صفحات و کار تذهیب را برعهده دارد.
قرار بود در جولای سال گذشته در افتاحییه‌ی جشنواره‌ی «نجف پایتخت فرهنگی جهان اسلام» از این کار رونمایی شود، اما نخست‌وزیر عراق آن را تا تکمیل پروژه به تعویق انداخت.
شهر نجف اشرف در جولای ۲۰۰۹ در نشست وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در باکو – پایتخت جمهوری آذربایجان – به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.
بزرگ‌ترین نسخه‌ی قرآن کریم که تا کنون در کتاب رکوردهای جهان (گینس) ثبت شده در ابعاد ۱۷۰ و ۴۰ سانتی‌متر اثر علیرضا ستاری از اصفهان – هنرمند خوشنویس – است.

برچسب ها :


ارسال نظر