سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

حس بویایی و شنوایی اسب

دسته بندی: آموزش | نویسنده : admin |

  

م یکسری اطلاعات در مورد اسب داشتم گفتم کسانی که اسب و اسب سواری… برای عالاقمندان
برای خواندن روی ادامه کلیک کنید
آیا میدانید:حس بوبایی در اسب از سایر حواس پیشرفته تر است و اسب های پیرو جوان در اولین برخورد همدیگر را بو می کنند.
اکثر حیوانات به وسیله مدفوعشان قلمرو خود را با علامت گذاری از طریق بو مشخص می کنند. این عمل در اسبان نری مشاهده می شود که مدفوعشان را در توده های مرتب در نقاط مختلفی از قلمرو خود قرار می دهند.

آیا میدانید: بو کردن مدفوع سایر اسب ها توسط اسبان به این دلیل است که می خواهد مطمئن شود قلمرواش مورد تجاوز قرار گرفته یا نه. همچنین تمام اسب ها پیر و جوان عادت دارند هنگام ورود به اصطبل جدید آنجا را با فضولات خود بپوشانند.

آیا میدانید: احساسات نفوذ قوی بر بدن دارند. به خصوص بر غذذ تعرق و موجب ترشح عرق از آنها می شود از این رو یک حیوان (اسب) نگران ، وحشت زده و با هیجان زده ، بویی مشخص دارد.

آیا میدانید: حس بویایی نقش واضحی در سیستم دفاعی اسب بازی می کند و اسب را قادر می سازد که همنوعان ، محیط و عصبانیت مربی یا مهتر را بفهمد. همچنین حس بویای نقش بزرگی در رفتارهای جنسی ایفا می کند.

آیا میدانید: بوی خون ، اسب ها را دچار هیجان می کند. بطور مثال انجام عمل جراحی مانند اخته باز در اصطبل و انتشار بوی خون در فضا باعث اضطراب و تشویش اسب ها می شود و تکرار روزانه بوی خون باعث وضعیت نامطلوب روحی – روانی مشهودی در اسب می شود.

آیا میداند: بوی دهان اسب خشمناک و عصبانی باعث هیجان و پرخاشگری سایر اسب ها می شود و حتی برخی از سیلمی ها ی ( نوعی اسب) با تجربه با بو کردن مادیان متوجه حالت آن ، مانند آبستن بودن می شوند.

آیا میدانید: آناتومی گوش به سه قسمت خارجی ، میانی ، داخلی تقسیم می شوند که گوش خارجی به صورت یک بوقک شنوایی است و گوش داخلی قسمت اصلی گوش است.
به عبارت دیگر امواج صوتی پس از انتقال از گوش خارجی و عبور و تقویت توسط گوش میانی ، از طریق مایعات درونی گوش داخلی و اعصاب شنوایی به مغز منتقل می شوند و پس از تفسیر توسط مغز و صدور فرمان شنوایی شنیده می شوند.

آیا میدانید: گوش حیوانات آنقدر حساس است که صدای به زمین افتادن یک سوزن را حس می کند و یا آن قدر مقاومند که می توانند صدای بسیار مهیب (انفجار) را شنیده و تحمل کنند.

آیا میدانید: چرخش گوش های اسب توسط ۱۶ عضله صورت می گیرد. که هرکدام می توانند به تنهایی عمل کنند. زمانی که گوش ها به سمت عقب نگه داشته شده اند کانال شنوایی تقریبا به طور کامل بسته شده و می توان گفت شنوایی اسب در این موقعیت به حداقل خود می رسد.

آیا میدانید: فرکانس های صوتی براساس هرتز سنجیده می شود. فرنکانس شنوایی انسان بین ۲۰ هرتز تا ۲۰ کیلو هرتز و در اسب این میزان بین ۶۰ تا ۳۳ کیلو هرتز است.

آیا میدانید: به لحاظ رفتار شناسی اگر گوش ها به جلو متمرکز شوند به معنی علاقه و توجه شدید اسب به چیزی است که در جلوی آن قرار گرفته است. وقتی که اسب استراحت می کند گوش هایش را به سمت جانب ها پایین آورده و اجازه می دهد که شل شوند و هنگامی که گوش ها به سختی به عقب خم می شوند نشانگر خشم ، نارضایتی و عصبانیت او می شود.

آیا میدانید: گوش های اسب در ارزیابی نژادی حائز اهمیت بوده به طوری که در اسبان عرب اروپا گوش های کوچک و خنجری و محل اتصال گوش به سر باریک است و در اسبان ترکمن گوش های بلند و نوک تیز و لاله گوش نازک و فاقد موهای بلند است.

“برگرفته از مجله دنیای اسب”

نورانی باشید.

برچسب ها :


ارسال نظر