سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

علت حمایت جنتی از فیس‌بوک چیست؟

دسته بندی: اخبار جالب | نویسنده : FARNAZ |

  

این اولین باری نیست که جنتی درباره فیس بوک و لغو فیلترینگ آن اظهار نظر می کند.
پیش از این هم بارها درباره این موضوع صحبت کرده بود. او پیشتر در این باره گفته بود: «به بهانه حفظ ارزش های اسلامی جلوی رشد چیزی را در کشور نمی توان گرفت.
از این رو، مسئله فیلتر بودن فیس بوک جزو مواردی است که پس از مدت زمانی حل خواهد شد.»
پس از روی کار آمدن دولت یازدهم بخش مهمی از دغدغه های مسئولان دولت و وزارت ارشاد موضوعاتی از این قبیل است.
گویی که در عرصه فرهنگی کشور، هیچ معضل و مشکل دیگری وجود ندارد و تنها مسئله ای که باید مورد توجه قرار گیرد، رفع فیلترینگ فیس بوک است!
جالب اینجاست که اساسا رفع فیلترینگ فیس بوک و یا هر پایگاه و شبکه اجتماعی دیگر در حوزه تصمیم وزارت ارشاد نیست، بلکه کار گروه مصادیق مجرمانه باید در مورد آن تصمیم بگیرند.
اما اظهار نظر کردن در این باره و عملکرد برخی وزرا و مسئولان دولتی در مقوله فیس بوک نشان دهنده وجود سیاست یک بام و دو هوا در این خصوص است؛ چرا که از روزهای نخستِ شروع کار دولت، تعدادی از اعضای کابینه که باید مظهر عمل به قانون باشند، از طریق فیلتر شکن وارد فیس بوک شده و حرف ها و پیام های خود را منتشر کزده اند و از سویی هم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که شاید بتوان گفت مسئول مستقیم رسیدگی به وضعیت شبکه های اجتماعی است، در یکی از شبکه های اجتماعی داخلی عضو می شود و ترجیح می دهد از شبکه ای داخلی با مردم ارتباط برقرار کند.
در این میان توجه به دو نکته خالی از لطف نیست:
۱- شبکه اجتماعی فیس بوک که گفته می شود کاربران آن از مرز یک میلیارد نفر گذشته، در کشورمان نیز از سال ها پیش مورد توجه قرار گرفته، ولی فعالیت آن با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است.
تا سال ۸۸، فیس بوک در دسترس ایرانیان در داخل کشور بود. اما زمانی که این شبکه در کنار «توئیتر»، «یوتیوب» و… در خدمت پیاده نظام دشمن برای تحقق طرح براندازی جمهوری اسلامی در قالب انقلاب های رنگی قرار گرفت و به اغتشاش و آشوب دامن زد، فیلتر شد. پس از آن هم کاملاً فیلتر نبود و در برهه هایی دسترسی به آن امکان پذیر بوده است.
۲- واقعیت این است که یکی از وظایف شبکه هایی اجتماعی از جمله فیس بوک، رصد اطلاعات آشکار از مردم در سراسر دنیاست.
وقتی این اطلاعات در اختیار سازمان های اطلاعاتی قرار گیرد، آنها با جمع آوری اطلاعات آشکار و تجزیه و تحلیل آن به اطلاعات مورد نظرشان دست می یابند.
«جولیان آسانژ» بنیانگذار پایگاه خبری «ویکی لیکس» شبکه فیس بوک را یک ابزار جاسوسی تنفر آمیز می داند که تاکنون ایجاد شده است.
او می گوید: «هر کس که نام و مشخصات دوستان خود را به فیس بوک اضافه می کند باید بداند که به شکل رایگان در خدمت دستگاه های اطلاعاتی آمریکاست و این گنجینه اطلاعاتی را برای آنها تکمیل می کند.»
با توجه به آنچه گفته شد، تعدادی از کشورهای جهان که منافع شان با سیاست های آمریکا در تضاد است، فیس بوک را ممنوع اعلام کرده اند.
برای مثال دولت روسیه از چندی پیش دستور داده است شبکه اجتماعی فیس بوک به فهرست پایگاه های فیلتر شده در این کشور اضافه و از دسترسی کاربران خارج شود.
اما در این میان اصرار عجیب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای دسترسی عمومی به فیس بوک، جای تعجب و سوال دارد!
به راستی دسترسی عمومی به فیس بوک در راستای کدام رسالت و هدف این وزارتخانه دنبال می شود؟!
نقش این شبکه اجتماعی در ارتقای فرهنگ عمومی، تقویت باورهای دینی و ارزش های اسلامی و ملی چیست؟! و سوال مهم تر اینکه؛ آیا این وزارتخانه به معضلات متعدد فرهنگی جامعه به ویژه نسل جوان هم تا این حد حساس است و آنها را پیگیری می کند؟!

برچسب ها :


ارسال نظر