سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

ساخت دستگاهی که باعث حرکت اندام افراد معلول می شود

دسته بندی: اخبار جالب | نویسنده : FARNAZ |

  

 کاشت یک دستگاه برقی در ستون فقرات یک فرد که از ناحیه پایینی تنه معلول است، به او امکان حرکت پاها را می دهد. این دستگاه، نتیجه مطالعات گروهی از دانشمندان در دانشگاه لوئیویل کنتاکی در ایالات متحده آمریکاست.
افرادی که در آزمایش دستگاه شرکت کرده بودند، توانستند انگشت، مچ و زانوی پا را حرکت دهند. برق ایجاد شده توسط این دستگاه باعث افزایش گیرندگی نخاع در برابر پیام های مغزی می شود.
این دستگاه از یک الکترود نخاعی که با یک باتری کوچک کار می کند تشکیل شده است. این الکترود در نخاع بیمار کاشته و زمانی که دستگاه روشن می شود، الکترود، پالس های الکتریکی که تقلیدی است از سیگنال های مغز می فرستد و شبکه عصبی را درگیر حرکت عضلانی می کند.
دکتر رودریک پتیگرو، موسسه ملی بهداشت، می گوید: «آنچه ما امروز در این چهار شخص می بینیم که قادر به حرکت ارادی و کنترل ارادی پاها و کنترل غیرارادی عملکردهایی چون کارکرد مثانه و روده هستند، هیجان انگیز است. دستاوردی عالی است ولی پایان پژوهش نیست.»
تحریک برقی باعث شد تا بخش پایینی نخاع حساس تر شود وبه پیامهای مغز پاسخ دهد.
کنت استفنسون در این آزمایش شرکت کرد. او می گوید: «من از آزمایش تحریک، حتی زمانی که دستگاه خاموش بود، سود بردم. در عملکرد مثانه، روده و اندام جنسی، پیشرفت، بسیار بزرگ بود.»
پژوهشگران اکنون در حال کار بر روی تحریک کننده پیشرفته تری هستند که قادر به هدفگیری بهتر نخاع است و همچنین دستگاهی که برای افراد معلول از ناحیه بالاتنه مفید خواهد بود.

برچسب ها :


ارسال نظر