سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

علائمی که نشان می‌دهد وقت ازدواجتان نیست

دسته بندی: روانشناسي | نویسنده : FARNAZ |

  

وقت ازدواج شما زمانی فرا می‌رسد که شرایط ساختن یک زندگی مشترک را داشته باشید و مهم‌تر از آن به آمادگی درونی برای این کار رسیده باشید. با این حال در همین زمان هم مقاطعی هستند که باید مراقب باشید و یکدفعه تصمیم به ازدواج نگیرید.
تصمیم هیجانی در هر شرایطی بد است اما گاهی وقت‌ها بدون آنکه متوجه باشید برای ازدواج به طور هیجان زده عمل می‌کنید و آن وقت که هیجانتان خوابید، چشم باز می‌کنید و می‌بینید از انتخابتان پشیمانید. این موقعیت‌ها را بخوانید و سعی کنید از آن‌ها دوری کنید.

وقتی همه جو زده هستند
به تازگی کسی از اطرافیانتان ازدواج کرده و شما در جو عروسی و خواستگاری و ذوق و شوق آن هستید؟ فکر می‌کنید چه خوب می‌شود خانواده‌تان در مدت کوتاهی دو عروسی را تجربه کند؟ این یکی از بد‌ترین موقعیت‌ها برای تصمیم به ازدواج است. یک جوزدگی محض! در چنین موقعیتی شما فقط شیرینی‌های ازدواج را می‌بینید و چشمتان را روی خیلی از واقعیت‌ها خواهید بست. در چنین مواردی احتمال خطا کردن بالا‌تر می‌رود چون همه چیز تحت تاثیر یک هیجان کاذب پیش می‌رود. اما این هیجان ماندگار نیست و بالاخره ایرادهای کار بیرون خواهد زد.

کپی برداری از دیگران
وقتی مدام خودتان را در شرایط مقایسه با دیگران قرار می‌دهید و سعی می‌کنید معیارهای ازدواجتان را با زوج‌های موفق فامیل تنظیم کنید یعنی هنوز به آمادگی کافی برای ازدواج نرسیده‌اید. شما فقط بخش کوچکی از زندگی دیگران را می‌بینید و همه واقعیت را درباره آن‌ها نمی‌شنوید و نمی‌دانید. بنابراین، اگر سعی کنید درباره طرف مقابلتان مطابق با اصول زندگی دیگران قضاوت کنید، بازنده خواهید بود.
بگذارید یک مثال بزنیم. شما خواستگاری دارید که شکاک و بددل است. اما با نگاه به زندگی دوستتان به خود می‌گویید: خب شوهر فلانی هم بددل است اما توانسته‌اند زندگی کنند. این یعنی چشم بستن روی واقعیت و تنزل دادن معیارهای خود در حد زندگی دیگران. بدون اینکه فکر کنید روحیات شما با روحیات دوستتان برای پذیرفتن این اخلاق متفاوت است. یک خصلت بد واقعا می‌تواند زندگی شما را بهم بریزد در صورتی که کسی دیگر ممکن است به هزار و یک دلیل توان تحمل کردن این خصلت بد را داشته باشد.

سوگواران خاموش
تازه یک شکست را در رابطه خود تجربه کرده‌اید و اطرافیان اصرار دارند با ازدواج، شکست عاطفی قبلیتان را فراموش کنید. یا خودتان فکر می‌کنید اگر وارد یک رابطه تازه شوید، قبلی را از یاد می‌برید و راحت‌تر با اوضاع کنار می‌آیید. این یکی از رایج‌ترین و البته بزرگ‌ترین اشتباهات در ازدواج است. اشتباهی که نتیجه‌ای جز شکست ندارد. جایگزین کردن شاید درمانی موقتی به نظر برسد اما بعد از مدتی می‌تواند چشم شما را باز کند و ببینید از انتخابتان هدفی جز آرام کردن موقتی خود یا انتقام گرفتن از دیگران نداشته‌اید. به خود زمان بدهید تا دوره سوگواریتان را بگذرانید، اشتباهات زندگیتان را پیدا و اصلاح کنید و بعد از دوره نقاهت به فکر یک رابطه تازه بیفتید.

وقتی تازه فاز عوض کرده‌اید
زمانی که تازه فازتان را عوض کرده‌اید اصلا وقت مناسبی برای ازدواج نیست. یعنی چی؟ بگذارید بیشتر مطلب را باز کنیم. برای هر کدام از ما اتفاق می‌افتد که در مقطعی از زندگی ریلمان را عوض کنیم و جنبه‌های جدیدی از زندگی را تجربه کنیم. مثلا افتاده‌اید در فاز مهاجرت و تصمیم دارید خیلی زود برای ادامه تحصیل راهی کشور دیگری شوید. در این شرایط ممکن است جذب افراد مشابه شوید و به کسی گرایش پیدا کنید که در فاز مشابه شما وجود دارد. اما همه چیز به همین سادگی نیست. گاهی تغییر فازهای ما از این عمیق‌تر است.
اگر به تازگی جنبه اعتقادی زندگیتان قوی‌تر شده، گرایش‌های مذهبی، فکری، عقیدتی یا اجتماعی تازه‌ای پیدا کرده‌اید، اعتیادتان را ترک کرده‌اید و… برای ازدواج کمی دست نگه دارید. ازدواج نیاز به افراد مواج ندارد. شما باید در فاز خودتان به ثبات برسید تا بتوانید شناخت بهتری از خود پیدا کرده و بر اساس آن به انتخاب همسر بپردازید.
اگر به تازگی چنین تغییرات عمیق شخصیتی را تجربه کرده‌اید به احتمال زیاد جذب افرادی شبیه خودتان می‌شوید اما ممکن است این تغییرات ناگهانی چندان در شما ماندگار نباشد و چند سال بعد متوجه شوید انتخابتان با معیارهای شما جور در نمی‌آید. ازدواج باید وقتی انجام شود که فرد نوسان‌های شخصیتی را پشت سر گذاشته و به ثباتی نسبی در عقاید، روحیات، برنامه‌های زندگی و تمایلات خود رسیده باشد.

برچسب ها :


ارسال نظر