سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

جنجال‌های حضور لیلا حاتمی در کن

دسته بندی: سينما و تلويزيون | نویسنده : FARNAZ |

  

 

 
حضور لیلا حاتمی در هیئت داوری جشنواره معتبر کن بدون تردید یک اتفاق مهم برای سینمای ایران است.اما این حضور تحت تاثیر برخی از حاشیه ها رنگ دیگری به خود گرفته است. موضوعی که بخشی از آن معلول رفتار این بازیگر مطرح در افتتاحیه جشنواره بود و بخشی دیگر نیز نوع نگاه برخی از افراد به حوادث و اتفاقات و البته لزوم ایجاد جنجال هایی بر فضای فرهنگی و هنری. مصافحه لیلا حاتمی با رئیس ۸۴ ساله این جشواره نقطه کانونی این حاشیه ها بوده است. به نوشته ابتکار، در کنار برخی از جنجال های رسانه ای نخستین واکنش را یک مقام دولتی ابراز کرد. حسین نوش‌آبادی معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد در واکنش به این خبر گفت: حضور شخصیت‌های هنری و هنرمندان ایرانی در خارج از کشور اگر با رعایت شئونات اسلامی و احترام به فرهنگ ملت و اعتقادات ایران باشد امری پسندیده است اما اگر این حضور با بی توجهی به ارزش‌های جامعه و معیار‌های اخلاقی ما باشد ملت ایران این رفتار را نمی‌پذیرند.

وی با بیان اینکه هنرمندان زن ایرانی سمبل زنان ایرانی در خارج از ایران هستند، افزود: حضور نامناسب زنان ایرانی در خارج از کشور مخصوصاً هنرمندان که مورد احترام مردم ما هستند از طرف ایرانی وطن‌پرست و علاقمند به ایران مورد قبول نیست. زنان ایرانی چه هنرمند و چه غیر هنرمند همیشه مظهر عفت و پاکی بوده‌اند، بنابراین اینگونه حضور‌های نامناسب که اخیراً در جشنواره کن اتفاق افتاده همسو با اعتقادات دینی ما نیست. امیدوارم کسانی که به عنوان ایرانی در مجامع بین‌المللی شرکت می کنند به اعتبار و منزلت ایرانیان توجه داشته باشند تا چهره زن ایرانی در دنیا بد و خدشه‌دار نشان داده نشود. احترام گذاشتن به مردم توسط هنرمندان یعنی قبول داشتن باور‌ها و خواسته‌های آنها، بنابراین هنرمندان باید به خواسته‌ها و معنویت مردم خود احترام بگذارند.»

لاله افتخاری، عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس اصولگرای نهم، نیز در واکنش به این اتفاق میگوید: ما انتظار داریم وزارت ارشاد با جدیت با این مساله و با کسانی که به این نحو رفتار می کنند برخورد کند. نباید بازیگران و هنرمندانی که بخواهند از خطوط قرمز عبور کنند، جایگاهی در سینمای ما داشته باشند؛ ما انتظار داریم وزارت ارشاد با جدیت با این مساله و با کسانی که به این نحو رفتار می کنند برخورد کند. نباید زنانی که در بستر نظام جمهوری اسلامی امکاناتی برایشان فراهم شده تا به هنری دست پیدا کنند از این بستر سوء استفاده کنند و به آبروی نظام اسلامی ضربه بزنند.

این موضوع و برخی از مطالب منتشره از سوی برخی رسانه های غربی درباره بازتاب حضور لیلا حاتمی در جشنواره کن، دررسانه های داخلی، سبب شد تا خود ژیل ژاکوب نیز به این اتفاقات واکنش نشان دهد.رئیس معروف جشنواره فیلم کن در توئیترش نوشت: «این من بودم که برای جلو رفتم. در آن لحظه او برای من تجسمی از همه سینمای ایران بود… این اتفاقات برای یک رسم معمول غربی ایجاد شده است.»

اگرچه رفتار لیلا حاتمی با هنجارهای ملی و مذهبی مردم ایران مطابقت ندارد، امابه نظر می رسد که برخی از واکنش ها بیش از آن که به خود موضوع بپردازد در راستای تزریق جنجال های جدید به فضای سیاسی و فرهنگی کشور است. چرا که بسیاری از این افراد در موارد مشابه چند سال گذشته سکوت کرده بودند.

سید ابولحسن مختاباد در یادداشتی که خبرآنلان منتشر کرده،آورده است: در فرهنگ غربی کسی برای التذاذ جنسی با طرف مقابل مصافحه نمی‌کند و این را تنها آنهایی در خواهند یافت که نه به عنوان توریست که مدتی را در این فرهنگ زیسته باشند. به یاد داشته باشیم که لیلا حاتمی نماینده دولت ایران یا ارگانی از قوای سه‌گانه و یا وزارت ارشاد و معاونت سینمایی در این جشنواره نیست که حتما بخواهد پروتکل‌های آن را در کشوری خارج از ایران رعایت کند، اما فارغ از این جمله معترضه نکته مهمتر شرایط اضطراری است که افراد در چنین مواقعی با آن روبرو می‌شوند.

وی افزود: حتما خوانندگان این نوشته به یاد دارند که دکتر محمود احمدی نژاد در مواجهه با مادر هوگو چاوز در مراسم تدفین با چه شرایطی روبرو شد و به رغم آنهمه حشم و خدمی که همراهشان بودند و بارها و بارها پروتکل‌های این چنینی را چک و خنثی(!) می‌کنند، اما در این حادثه وضعیت به گونه‌ای شد که هیچ کاری از دست کسی برنمی‌آمد و خود آقای احمدی‌نژاد هم در شرایط اضطراری قرار گرفت که مجبور به چنین عکس‌العملی شد و منتقدان داخلی هم متاسفانه به جای درک این شرایط مدام بر آتش این انتقاد نفت افشاندند و یک حادثه کوچک و بی اهمیت را این همه بزرگ کردند.

این فعال فرهنگی ادامه داد: حال با چنین مسائلی و با توجه به اینکه خانم حاتمی تمام تلاشش را صورت داد و در رعایت پوشش هم سعی کرد حرمت‌ها را نگاه دارد،لذا مصافحه ایشان با پیرمردی ۸۴ ساله را نباید این قدر با مته به خشخاش گذاشتن بزرگ کرد. نکته جالب این که در آرای برخی از فقها از جمله آیت‌الله سیستانی استثنائاتی برای مصافحه زن و مرد در شرایط اضطرار آمده است که حرمت شرعی این گونه حوادث را هم توجیه می‌کند. واقعا آدمی به شگفت درمی‌آید که کشور با این همه مشکلات و مسائل اصلی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی روبروست و یک عده به جای دیدن نقطه مثبت خانم حاتمی (نخستین بانوی ایرانی که توفیق داوری در مهمترین جشنواره سینمایی دنیا را به دست آورد) فقط دنبال اینند که بهانه‌هایی این چنینی پیدا کنند و آن را دستمایه کوبیدن افراد قرار دهند.

وی با اشاره به حضور سال های گذشته این بازیگر در جشنواره های بین المللی نوشته است:باید توجه داشت که لیلا حاتمی از آن دست بازی گرانی است که مشخصا علاقه مند به فعالیت در داخل کشور است، و هر بار نیز در جشنواره ها و فستیوال های گوناگون حضور داشته، سعی کرده پوشش و رفتارش طوری باشد که مغایرتی با ارزش ها و هنجارهای رسمی نداشته باشد. او نه به دنبال جنجال سازی است و نه تمایلی به هنجارشکنی دارد. این را می توان از طریق شکل حضورش در مراسم داخل و خارج کشور مشاهده کرد. آیا در این مورد خاص، به جا اوردن احترام برای یک پیرمرد ۸۴ ساله که یک چهره سینمایی تاثیر گذار و علاقه مند به سینمای ایران است، و می تواند در نقش پدر یا پدربزرگ حاتمی باشد، چیزی آن چنان ناهنجار وجود دارد؟ آیا خود مردم احساس می کنند که باورهایشان مورد بی احترامی قرار گرفته است؟

اگرچه دغدغه های برخی از متدینان در این باره قابل احترام است، اما استفاده های سیاسی از این قبیل موضوعات و سکوت دربرابر موارد مشابه انگیزه ابراز کنندگان را با تردیدهای جدی مواجه می سازد.

برچسب ها :


ارسال نظر