سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

شفابخشی رنگها

دسته بندی: آموزش | نویسنده : admin |

  

رنگها به صورتهای مختلفی در شفا بخشی و التیام بیماریها و پریشانی ها ی روحی به کار میروند.

از قدیم الایام اعتقاد بر این بوده است که تشعشعات خورشید دارای خواس شفا بخش جادوئی بوده است و رنگهای طیف آفتاب در بیماریها و زخمهائی خاص اثرات درمانی بسیار خوبی داشته اند…

برای خواندن ادامه متن روی ادامه کلیک کنید                                                                                

دانشمندانی که در مورد رنگها و شدت نور تحقیق میکنند دریافته اند که رنگها در افراد احساسات مختلفی ایجاد میکنند. عکس العمل افراد به نورهای مختلف از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد. علاقه ی افراد به رنگهائی خاص و تنفر و یا عدم احساس علاقه به رنگهائی دیگر میتواند در موفقیت رنگ درمانی موثر باشد. زیرا هر رنگی احساس خاص خود را داراست و همانگونه که یک رنگ میتواند درمان خوبی برای یک بیماری باشد  رنگی دیگر میتواند آنرا وخیم تر سازد .

طیف نور به طول موجهای ارتعاشی مختتلفی تقسیم میگردد که سرعتها  و فرکانسهای متفاوتی دارند.رنگها در واقع طول موجهای مختلفی از انرژی هستند که توانائی جذب و انعکاس انرژی را دارند. بعنوان مثال رنگ سیاه تمام طول موجهای نور را جذب کرده و هیچیک را منعکس نمیکند. و بر عکس رنگ سفید تمام طول موجهای نور را  منعکس کرده و هیچیک را جذب نمیکند .  اساس رنگ درمانی پاسخ عملکرد های فیزیولوژیکی بدن به رنگهائی خاص است

 

قـــــر مــــز :

محرک فعالیت امواج مغزی ، افزایش دهنده ی ضربان قلب،تنفس، فشار خون و محرک غدد جنسی است. قرمز رنگ انرژی ، حیات و قدرت است. این رنگ بیشتر جهت نابود سازی سرطان ، خشکانیدن زخمهای ترشح دار و خونریزی ها به کار میرود.با گرم کردن نقاط سرد بدن درد کاهش میابد. درمانی موثر برای بیماریهای خونی   و سیستم گردش خون بدن است . به درمان افسردگی کمک میکند . فعالیت الکتریک را در عضلات افزایش میدهد. در مداوای ناراحتی های پوستی و عفونت شانه نیز توصیه میشود . در انواع کم خونی مفید است . این رنگ در افراد دارای فشار خون بالا و عصبی مزاج نباید به کار رود .

چنانچه بیش از حد در معرض نور قرمز یا اشیائ قرمز باشید بسیار هیجانی و یا حتی تهاجمی خواهید شد.

 

نارنجی  :

انرژی زا ، محرک اشتها  و دستگاه گوارش است. این رنگ نیز رنگ انرژی است و بیشتر جهت افزایش ایمنی بدن، توانائی جنسی  ، کمک به ناراحتی های گوارش، بیماریهای سینه و کلیه به کار میرود. نارنجی در آلرژی ها و یبوست نیز به کار میرود. چنانچه رنگ نارنجی بصورت ملایم به کر رود اثرات گرمابخش مطلوب و مطبوعی دارد.

 این رنگ نیز مانند قرمز نباید مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرد و برای افراد عصبی و هیجانی مناسب نیست.

 

ســـبــز :

تسکین دهنده ، آرامبخش جسمی و روحی و کمک دهنده به درمان افسردگی ، اضطراب و عصبانیت است. رنگ سبز هماهنگی و توازن است. برای اعصاب خسته و ناحیه ی قلب بسیار مفید است. احساسات را متعادل کرده و شفا بخش عمومی است . از آنجائی که رشد را تحریک میکند در مداوای شکستگی های استخوانی و رشد مجدد انواع بافتها بکار میرود. برای زنان بار دارد رنگ بسیار مناسبی است و فضائی سرشار از آرامش و صفا برایشان خلق میکند. اعتقاد بر این است که نور سبز در ناراحتی های قلبی و سرطان نیز مفید است.

بیش از حد در معرض نور سبز بودن انرژی منفی ایجاد میکند.

 

آبـــــــــــــی :

آرامبخش و کاهش دهنده ی فشار خون و تعداد تنفس است. آبی رنگ حقیقت ، آرامش و هماهنگی است و به فکر کمک میکند تا تسکین یابد. رنگ مناسبی جهت حفظ خونسردی و تجدید قوا بوده و از طرفی حمایت کننده نیز میباشد . در تب بهترین مداواست و به قطع خونریزی ، هیجانات عصبی و خشم کمک میکند. در سوختگیها بسیار مفید است . نوزادان مبتلا به زردی یا یرقان به وسیله ی نور آبی در مان میشوند. تحقیقات نشان داد است که نور آبی شل کننده ی عضلانی است.

استفاده ی بیش از حد رنگ آبی فرد را سرد، افسرده و غمگین میکند.

 

 

 

 

نــیـــلـی :

از آبی پر رنگ تر است بنا بر این تمام خصوصیات رنگ آبی را داراست . بعلاوه برای سر نیز بسیار مفید است. احتقان و پر خونی سر را رفع کرده و فرد را هوشیار تر میکند. در بیماریهای گوش، بینی ، و چشم به کار میرود. برای سینوس ها بسیار مفید است زیرا قابض و پاک کننده میباشد.

بکار گیری بیش از حد نیلی ، سر درد و خواب آلودگی ایجاد میکند.

 

 

زرد :

انرژی زا ، کاهش دهنده ی افسردگی، و محرک اشتها و حافظه است. زرد رنگ خرد مندی است و جهت تحریک روانی و مغزی به کار میرود.این رنگ کمک میکند تا سریع تر فکر کنیم و برای پاک کردن افکار تاریک بهترین درمان است. نور زرد گرفتگی های عضلانی، کاهش قند خون ، و سنگ صفرا را رفع میکند. و در ناراحتی های پوستی به کار میرود.

این رنگ باید با دقت به کار رود زیرا میتواند خستگی و افسردگی ایجاد کند.

 

ارغوانی :

کاهش دهنده ی اشتها و ایجاد کننده ی محیطی آرام و مفید برای میگرن است. بنفش رنگی است که شما را به روحتان متصل میکند. لذا برای ناراحتب های عصبی و روحی مفید است. در روماتیسم و صرع بسیار مفید است . درد را حتی در عمق بافتها تسکین میدهد.و شفا بخش درد استخوانهاست.               استفاده ی زیاد از رنگ ارغوانی ، تمایل فرد به زندگی در این جهان را از بین میبرد.

 

بـنـفــش مـایل به آبی :

رنگ توازن است و به درمان روح کمک میند. به عنوان مسکن به کار میرودخواب آور است. رنگ باز سازی و نو سازی و نیرو بخش عمومی بدن است.

استفاده ی بیش از حد این رنگ فرد را دچار خستگی کرده و تعادل وی را به هم میزند.

 

صورتی :

در رژیم درمانی به عنوان متوقف کننده ی اشتها بکار میروذ. آرام بخش عضلانی و تسکین دهنده ی فشار  و گرفتگی است .خشونت و تهاجم را در افراد تحت فشار خصوصاً زندانیان کاهش میدهد.

در افراد دچار عصبا نیتهای روانی اثرات آرام بخشی دارد.

 

 

 سفید : سفید رنگ پاکی است . بدن رادر بالاترین سطوح تصهیر میکند. بیشترین حالت صلح ، آرامش و راحتی را داراست . بهترین درمان درد است.

 

نقره ای :

رنگ صلح و پایداری است. رنگ پاکسازیاست لذا جهت پاک کردنبیماریها و ناراحتی های ناخواسته ی بدن بسیار مفید است. بهترین رنگ برای درمان سرطان بافتها و خون میباشد.

 

طلائی :

بهترین رنگ برای درمان تمام بیماریهاست. این رنگ آنقدر قوی است که بسیاری از مردم قادر به تحمل آن نمی باشند . بنابر این فرد باید در دوره های زمانی کوتاه مدت در معرض آن قرار گیرد. رنگ طلائی جسم و روح را در تمام زمینه ها تقویت میکند.

 

ســیاه :

رنگ اعتماد به نفس، غرور ، قدرت و توانائی است. به ندرت کاربرد دارد اما به بیمار کمک میکند که به حالت شکر گذاری میرسد.مصرف زیاد رنگ سیاه و قدرت مفید بدن را به شدت کاهش میدهد فرد را دچار پریشانی و اضطراب میکد. از طرفی افسردگی و احساسات منفی ایجاد میکند.

رنگ در مانی علاوه بر تابش نور رنگی با رنگ کردن فضای اطراف نیز انجام میشود.  تحقیقات نشان میدهد چنانچه کودکان ناسازگار و تهاجمی را در کلاسهایی به رنگ آبی قرار دهیم حالت تهاجمی آنها به شدت کاهش میابد. آمار جالب دیگری است که وقتی پلهای لندن را که قبلاً سیاه رنگ بود به رنگ آبی در آوردند آمار خودکشی در این شهر ۵۰ % کاهش یافت!.

 

صورتی رنگ دیگری است که نتایج قابل توجهی به بار میآورد. تحقیقات در دانشگاه جان هاپکینز نشان داده اند که رنگ صورتی در افراد باعث توقف اشتها شده و نیاز به غذا خوردن را در حالتهای استرس و فشار  کاهش میدهد. برای رنگ درمانی حتماً لازم نیست منابع نور رنگی ، ساعتهای رنگی ، و غیره را همیشه همراه خود داشته باشیم.  بلکه کافی است در رنگ لباس، اتاقهای خانه، و از این قبیل تجدید نظر کنیم.  مثلاً اگر روز پر کاری در پیش دارید  و احساس میکنید که به انرژی نیاز دارید نارنجی بپوشید. (خودم : قابل توجه رفتگران زحمتکش که مجبورند به خاطر جفا کاری های من و شما همیشه لباس نارنجی بپوشند تا از شدت کار از حال نرن )  اگر میخواهید انرژی و قدرت شما تا حد زیادی کاهش یابد ، سیاه به تن کنید .( قابل توجه خودم!!!)

روزی که زیاد تعادل ندارید هرگز قرمز نپوشید. از آنجا که رنگ زرد حافظه را بهبود میبخشد، سعی کنید هنگام مطالعه  و نوشتن از کاغذ های زرد رنگ استفاده کنید یا میز تحریرتان زرد باشد .

اگر میخواهید پس از یک روز طولانی و خسته کننده به آرامش کامل برسید ، حمامتان را سبز رنگ کنید .

بنابر این میبینید که راهای زیادی برای تجربه کردن اثر بخشی رنگها وجود دارد.

 

فرستنده: ana

(ترجمه و گرد آوری مطالب از: دکتر شیرین کاوه  بسرقت رفته توسط خودم از شماره ی سی و چهارم  مجله ی سبز در سبز.)

منابع :

۱٫        the healing  power of color.

www.newage.com/au-library.color1.htm(2001)

2.        color therapy-then& now

      www.Articlelindex.com/health/color-therapy-part-1 (2001)

3.        peaceful mind by color therapy

www.peacefulmind.com/color-therapy.html.

برچسب ها :


ارسال نظر