سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

دو تصویر نادر ثبت شده توسط فضاپیمای کاسینی

دسته بندی: اخبار جالب | نویسنده : احمد کوچولو |

  

دوربین‌های کاسینی این بار نمایی دیده نشده از مشتری و همچنین دو قمر مشهور سیاره زحل را به ثبت رسانده اند.

 ” دو تصویر نادر ثبت شده توسط فضاپیمای کاسینی ” 

بیشتر تصاویری که تاکنون از سیاره مشتری دیده‌ایم مشابه با یکدیگرند؛ تصاویری که اغلب از بغل این سیاره ثبت شده و نمای پوشیده از ابرهای رنگی همراه با اشکالی عجیب را به نمایش می‌گذارد.

اما تصویری که امروز از فضاپیمای کاسینی به زمین رسیده نمای بسیار زیبایی از قطب زیرین این سیاره را نمایش می‌دهد که تاکنون از این زاویه مشاهده نشده است.

فضاپیما1

این تصویر آمیزه ای است از ۱۸ تصویر که هر ساعت دو بار و برای نه ساعت به ثبت رسیده‌اند. این تصاویر سپس به شکلی ترکیب شده تا مشتری را از چشم خیره یک انسان معمولی به نمایش بگذارد. در این تصویر می‌توان اتسمفر آشفته و اسرارآمیز آن را به خوبی نظاره کرد.

بر اساس گفته‌های محققین ناسا، نوارهای مخلوط از رنگ‌های سفید و قهوه ای از لایه‌های متراکم کریستال‌های آمونیوم، آمونیوم هیدروسولفاید و آب تشکیل شده است. مناطق روشن‌تر و همچنین کمربندهای تاریک‌تر (با رنگ‌های نارنجی و قهوه ای) نیز از سولفور، فوسفور و هیدروکربن تشکیل شده‌اند که در هنگام مواجهه با نور فرابنفش خورشید تغییر رنگ می‌دهد. نقاط روشن‌تر، سردتر از دیگر نقاط‌ و کمربندها نیز گرم‌تر از دیگر بخش‌ها هستند.

عملیات اصلی کاسینی بررسی سیاره زحل است و در هنگام عبور از کنار مشتری این تصویر زیبا را به ثبت رسانده. فضاپیمای اخصاصی ناسا برای بررسی مشتری جونو نام دارد که در آگوست ۲۰۱۶ به مشتری می‌رسد و نخستین بررسی کامل این سیاره را آغاز می‌کند.

همچنین ESA آژانس فضایی اروپا هم در سال ۲۰۲۲ کاوشگر JUICE را برای بررسی مشتری به فضا پرتاب خواهد کرد.

تصویر دومی نیز که مشاهده می‌کنید توسط فضاپیمای مشهور کاسینی از قمر دیون زحل گرفته شده که از کنار تیتان، دیگر قمر بزرگ این سیاره عبور کرده است. این تصویر توسط Gordon Ugarkovic تنظیم مجدد شده تا جلوه بهتری را از این قمرها به ما بدهد.

فضاپیما2

قمر تیتان جزء معدود اجرام بزرگ منظومه شمسی است که از منابع لیکوئیدی اثبات شده اما بدون حیات تشکیل شده است. همچنین شواهد نشان می‌دهد که اقیانوس‌هایی در زیر قمر کوچک دیون حضور دارند. گشت و گذارهای کاسینی در اطراف زحل بدون شک می‌تواند جزئیات بیشتری از این قمرهای اسرارآمیز منظومه شمسی را برای ما نمایان کند.

برچسب ها :


ارسال نظر