سایت کوچولوفود افتتاح شد

با سلام و درود بر همراهان کوچولو...

با تلاش و همراهی یک کادر مجرب و با تجربه در زمینه فینگرفود ، سایت جدیدی به نام کوچولوفود طراحی و ایجاد کردیم.

سایت کوچولوفود ، فروشگاه فروش آنلاین نیازهای دورهمی نظیر فینگر فود ، دسر ، سالاد ، مزه و ... می باشد.

کوچولوفود دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت است و زیر نظر مستقیم کوچولو فعالیت میکنم و انشالله بهترین در نوع خود خواهد شد

حتما از این سایت زیبا و مفید دیدن و خرید کنید:

www.KocholoFooD.com

...

از کوچولو ، کوچولوفود به دنیا آمد...

هدف از تولید تلویزیون‌های انحنادار چیست؟

دسته بندی: اخبار جالب | نویسنده : احمد کوچولو |

  

شاید تلویزیون‌های انحنادار با ظاهری فریبنده در جلوی شما خودنمایی کنند، اما به نظر در پشت بهره گیری از این انحنا، مزایایی پراهمیت نیز وجود دارد.

طی یک سال گذشته شاهد حضور تلویزیون‌های خمیده بسیاری در بازار بوده‌ایم. یکی از مهم‌ترین دستاویزهایی که شرکت‌های ال‌جی و سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این تلویزیون‌ها به آن متوسل می‌شوند، ادعای “خلق تجربه ای بهتر از مشاهده تصویر” در حالت خمیده بوده است، اما به نظر شواهدی علمی نیز در پشت این ادعا وجود دارد.

اوشین وارتانیان و همکارانش از دپارتمان روانشناسی دانشگاه تورنتو در حوزه ای به نام زیبایی شناسی عصبی فعالیت می‌کنند. این حوزه از علم روان شناسی بررسی می‌کند که چه فاکتورهای عصبی بر میزان لذت بینایی انسان تأثیر دارد. تحقیقاتی که وارتانیان و تیمش به انجام رسانده‌اند نشان می‌دهد که به شکل طبیعی، چشم انسان اجسام انحنادار را جذاب‌تر از اشیاء مسطح تشخیص می‌دهد.

دکتر ریموند سونیرا از محققین کمپانی مشهور DisplayMate نیز که دارای مدرک دکترای فیزیک تجربی از پرینستون است، علاوه بر ذهنی دانستن این مسأله اعتقاد دارد که مزایایی ملموس برای استفاده از صفحه نمایش‌های خمیده وجود دارد.

سونیرا توضیح می‌دهد که حالت مقعر می‌توانند میزان بازتاب‌های صفحه نمایش را با استفاده از حذف زاویه‌های خاص به وجود آمده در تصویر کم کند. سونیرا در همین باره می‌گوید: “تولید رنگ سیاه عالی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای صفحه نمایش‌هاست، چون بیننده نمی‌خواهد با نور بازتابش شده در هنگام مشاهده این تصاویر مورد آزار قرار گیرد.”

وی همچنین می‌گوید که تلویزیون‌های خمیده برای افرادی که دقیقا در روبروی صفحه نمایش نیستند مفیدتر است. سونیرا توضیح می‌دهد که صفحه نمایش‌های خمیده از نمایش خطوط واقعی شکلی به صورت کوچک‌تر (کوته‌نمایی) برای افرادی که به شکل زوایه دار نسبت به تلویزیون نشسته‌اند، جلوگیری می‌کند. در نتیجه کسانی که در روبروی صفحه نمایش نیز حضور نداشته باشند، تصاویر را با اندازه‌ای واقعی‌تر نسبت به حالت مسطح مشاهده می‌کنند.

سونیرا استفاده از این صفحه نمایش‌ها را برای افرادی که با زاویه ۹۰ درجه و یا دقیقا در جلوی صفحه نمایش هستند نیز مثمر ثمر می‌داند. به عقیده وی در این حالت صفحه نمایش در فاصله همسان تری نسبت به چشم بیننده قرار می‌گیرد.

این عامل می‌تواند کاهش اعوجاج هندسی بصری را که در تلویزیون‌های مسطح به واسطه دور بودن دو طرف صفحه نمایش در مقایسه با فاصله نزدیک تر مرکز صفحه نمایش نسبت به بیننده وجود دارد، در پی داشته باشد؛ مضاف بر اینکه بر میدان دید بیننده نیز می‌افزاید.

سامسونگ نیز اعتقاد دارد که صفحه نمایش‌های انحنادار حس درگیرشوندگی و غوطه وری (Immersiveness) بهتری را برای بیننده خلق می‌کند.

بنابراین به نظر می‌رسد علاوه بر ظاهر جذاب و فریبنده این تلویزیون‌ها، مزایایی واقعی نیز در استفاده از این انحنا وجود دارد. تلویزیون‌های انحنادار البته قیمت بسیار بالاتری نیز نسبت به مدل‌های مسطح دارند و به همین دلیل محبوبیت آن چون تلویزیون‌های ۴K در حد قابل قبولی نیست.

البته با نگاهی به بازار می‌بینیم که شرکت‌های صاحب این تکنولوژی در صدد کاهش قیمت تمام شده این محصولات هستند و همانطور که تلویزیون‌هایی ۴K با قیمت پایین تر از حد بازار تولید می‌شوند، مدل‌های انحنادار ارزان قیمت تر نیز به مرور سر از بازار در خواهند آورد.

هدف از تولید تلویزیون‌های انحنادار چیست؟

منبع : Gizmag

برچسب ها :


ارسال نظر